Перший заступник генпрокурора Голомша виграв суд проти ГПУ

2 роки ago Інформ центр 0

За висновком суду, екс-генпрокурор Ярема звільнив свого заступника незаконно.

Перший заступник генпрокурора і лідер партії «Патріот» Микола Голомша виграв суд проти Генпрокуратури щодо свого незаконного звільнення в 2014 році. Окружний адміністративний суд Києва, який розглядав справу за позовом Голомші, постановив визнати протиправним і скасувати відповідний наказ, а також відновити Миколу Голомшу на посаді.

«На думку суду, при проведенні люстрації, а позивач був звільнений в зв’язку з прийняттям Закону України «Про очищення влади», повинен бути дотриманий індивідуальний характер такої відповідальності, тобто вина працівника повинна бути доведена в кожному конкретному випадку. У той же час, відповідачем – Генеральною прокуратурою України не було надано доказів приналежності позивача в коло осіб, які своїми рішеннями, діями або бездіяльністю здійснювали заходи, спрямовані на узурпацію влади Президентом України Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини» , – повідомляє прес-служба суду.

«З огляду на те, що займана Миколою Голомшею посада в ГПУ не була політичною, є бездоказовою і правомірність застосування до позивача процедур, передбачених відповідним Законом, що в свою чергу обумовлює висновок про недоведеність правомірності прийняття оскаржуваного рішення з підстав, в ньому зазначених, що є достатньою і самостійною підставою для скасування рішення про звільнення», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що екс-генпрокурор Віталій Ярема в 2014 році відсторонив свого першого заступника з посади під приводом люстрації, не дивлячись на те, що Голомша активно підтримував учасників Євромайдану під час подій Революції Гідності. До цього Голомшу понижували на посаді двічі – після обрання Президентом України Януковича, коли Голомша всупереч тодішній позиції ГПУ направив до суду справу про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу, і в 2012 році після серії ініційованих Голомшею розслідувань щодо зниження обороноздатності держави.

Під час роботи на посаді заступника Генпрокурора (2003-2010) Микола Голомша курирував розслідування загибелі В’ячеслава Чорновіла, відомого композитора Володимира Івасюка та вбивства Георгія Гонгадзе (внаслідок чого був затриманий головний обвинувачений у справі Гонгадзе – генерал Олексій Пукач). У 2014 році, коли Голомша обіймав посаду першого заступника Генпрокурора, під його керівництвом було відкрито близько двох з половиною тисяч справ про злочини чиновників режиму Януковича.

Розгляд позову Голомши про незаконність його звільнення суд почав в листопаді 2014 року, проте в квітні 2015 року році процес був зупинений до рішення Конституційного Суду щодо відповідності Закону про люстрацію нормам Конституції України. Зрештою суд визнав відсутність підстав для люстрації позивача, і, відповідно до закону, перший заступник Генпрокурора Голомша має бути поновлений на посаді.

Джерело: Lenta.ua