Звернення Політичної Партії «ПАТРІОТ» щодо виборів Президента України

2 роки ago Інформ центр 0

 Президентом України має стати координатор-державник національних масштабів як виразник цінностей сучасного суспільства

 

Кожні президентські вибори в Україні важливі. Нині маємо небезпеку недооцінки унікальності етапу поєднання президентських та парламентських виборчих перегонів 2019 року.

Настільки карколомних історичних та цивілізаційних обставин Україна ще не знала. Таких одночасних масштабних викликів, ризиків та небезпек українська спільнота та державність ще не переживала.

Маємо визначити надзадачу цього виборчого марафону – він має зруйнувати стару управлінську реальність і створити новітню.

Ми усвідомлюємо, що виклик реваншистів всіх мастей в Україні цього разу надзвичайно потужний. Тут присутня вся палітра ницості політичного процесу та впливу іноземних держав, і починається вона від персонального егоїзму і жадоби влади, а доходить до пропутінських службістів, які готові здати державу на поталу агресору.

Віримо, що зрілість українства дієва. І покладаємося на розум, патріотизм і відданість рідній землі і народу. Ми не можемо віддати Україну реваншистам, бо за ними стоять кремлівські технологи з ліквідації української державності.

Демократичні орієнтири сучасного громадянина-виборця наразі знівельовані безвідповідальним парламентаризмом та законодавчою незакінченістю сучасних динамічних моделей функціонування державно-суспільних інституцій, відсутністю системи кодексів, яка б регулювала більшість процесів у державі.

Для суспільства настав синергетичний рубіж свідомого, осмисленого вибору власного майбутнього – тут і зараз.

І цей рубіж проходить не через призму популістичних тез-мемів виборчих масових обіцянок на кшталт щось «здешевити», щось «поглибити», щось «реформувати». Він пронизує душу українського суспільства, крає серця всіх українців.

Нині ми з вами маємо підходити до проблеми суспільного вибору, усвідомлюючи власну вагу в спроможностях держави, особистісну гідність в горизонті партнерського українства та персонально-цивілізаційну відповідальність за те, в якій Україні, в якому за якістю цінностей суспільстві будуть жити наступні покоління українців.

При нинішньому виборі свого найближчого майбутнього ми не можемо обмежитися простою переоцінкою минулих суспільно-управлінських цінностей та практик паралельного співіснування державного апарату і розрізнених, явочних, атомізованих сегментів суспільно-соціальних страт.

Так, нині мова іде саме про паралельне, а деколи і конфронтаційне співіснування – коли держава існує окремо від народу, не бачить людину-громадянина в якості найвищої суспільної цінності і часто просто ігнорує сучасний стан пригніченої чи гіпертрансформованої глобалізацією особистості. А пересічна людина шукає прихистку від сервісів рідної держави, бо працює  виключно на забезпечення маси потреб ієрархізовано-корпоратизованої політико-управлінської «еліти» і так званого посадового «істеблішменту».

Ця не функціональна і цивілізаційно аморальна конструкція управління – як свавілля «обраних» – вже не може бути відреставрована. Лише – дезінтегрована до рівня атомів для нейтралізації та розпорошення всіх стилістичних можливостей, щоб ніколи на теренах модернової України не мала потуги до будь-якого відновлення.

Сучасна українська спільнота вимагає якісної новітньої ціннісної системи координат та стилістики взаємин і паритетного партнерства. В цій системі має домінувати гідність особистості та людяність середовищ життя в поєднанні функціоналів держави і суспільства як поняття, явища і процесу.

Нинішня президентська виборча кампанія особлива незвичними виборцю акцентами.

Незважаючи на велику кількість кандидатів і яскравий ідеологічний спектр представлених ними програм, серед них немає справжнього національного лідера за рівнем електоральних симпатій і державницьких позицій, який має визначатися різновидами сучасної горизонтально-орієнтованої сегментації життя в динаміках глобального світу.

Доказом тому є дуже низькі (кількісні) показники підтримки основних традиційних (багаторазових) кандидатів на українське президентство та їхні високі (кількісні) антирейтинги у вимірах соціологічних служб України і світу.

Сьогодні на суспільно-політичній арені існує криза публічних алгоритмів та стандартів медійно-просвітницької легалізації та втримання суспільної уваги для адекватного сприйняття визначних особистостей-лідерів і нинішніх політиків-піонерів. Хоча серед когорти претендентів на найвищі посади в державі бувають і адекватні сучасним національним викликам та загрозам спроможні особистості, що за національними масштабами власних кейсів і реально підтверджених потенціалів відповідають необхідним якостям для справжньої державницької авторитетності.

Питання про те, чи здатні люди-політики виконати «смачні» популістсько-маргінальні обіцянки, якими вони розкидаються під час виборчої кампанії вже не риторичне, а аксіоматичне. Всі розуміють, що псевдополітики обслуговують олігархат з токсичними капіталами, але їхнього суспільного несприйняття ми не спостерігаємо. Очевидно, це пояснюється тим, що в Україні відсутня якість політичного істеблішменту і негативне відношення до тих, хто через політику рветься до влади, розповсюджується на всіх без винятку.

Українців привчили, що нинішня політична популяція політиків з їхніми міжвидовими боями є традиційним мистецтвом свідомого обману виборців. Публічні приниження чи звинувачувальні промови, навіть зухвалі адміністративно-правові дії наступного ж дня вивітрюються із їхньої пам’яті і залишаються лише театральними антрепризами.

Небезпека цієї практики, що, на жаль, переросла в політичні тенденції України сьогодні загострена, як ніколи. Українську державність через домінування віджилої стилістики управління ведуть до геостратегічного рубікону щодо самого існування України, яка балансує на межі з одного боку зневіри, а з другого – звитяг і героїзму на лінії зіткнення в ОРДЛО між цивілізацією і неоварварством.

Питання – хто очолить державу як президент у цей визначний момент, бо візьме на себе відповідальність за зміну парадигми державництва в темпах і якостях правових регламентів по підсиленню розбудови держави на засадах верховенства права, ключове.

Принципи цивілізаційного патріотизму, де паритетне партнерство суспільства і держави творить якісні умови для самореалізації і розбудови життєвих просторів громад і громадян вже давно діє на аренах Європи і різних країн світу, зокрема в Азії та Африці.

Дилема сучасного вибору не містить напівтонів в цінностях цивілізованого життя і духу героїв Небесної Сотні Майдану гідності: президентом України має стати державник та справжній патріот мирної світової цивілізації, ефективний фахівець-координатор і за духовно-ментальним покликанням – виразник широкого кола інтересів суспільства, підготовлений до цієї місії життям-служінням українському народу.

Позитивна політична метаморфоза якісного результату на етапі національних виборів може статись лише за умови чесних, прозорих та рівних демократичних виборів як процедури, так і високої активності при відповідально-усвідомленому виборі гідного серед гідних для блага всіх громадян.

Саме таких виборів з таким контекстом і особистісною участю всіх громадян панічно бояться нинішні заскорузлі «еліти». Адже вони звикли перемагати завдяки апатії та зневірі, масовому популізму, трансльованому за допомогою власних медіа-ресурсів і тиражованому адмінресурсом, корпоративним феодалізмом, практиками традиційних та нетрадиційних фальсифікацій, залякуванням та підкупом.

Традиційно і надто довго в нашій українські історії нової державності ці антидемократичні методи спрацьовували. Саме тому коаліційні обіцянки нового парламенту 2014 року про запровадження нового якісного алгоритму виборчого законодавства в масштабах потужного сучасного кодексу законів та правил брутально не були виконані цілих п’ять років.

Діюча влада зберегла для себе старі цинічні виборчі «бонуси». І все ж вибори-2019 стануть виключенням з цього ряду з огляду на той самий ключовий цивілізаційний момент між епохами і глобальної загрози наступу неоварварства.

Перед пам’яттю Героїв сучасності та всіх епох і часів ми зможемо ствердити остаточно і назавжди, що кожен із нас і всі ми разом є великим народом. Ми є світовою нацією цивілізованої країни, що протистоїть  першою всім викликам часу сучасної епохи – від гібридно-месіанських агресій колективного путінізму до духу модного цинізму в середовищах власних можновладців, законодавців і просто деяких посадовців, що почали забувати цінності і дух Майданів гідності всієї України.

Українці відстояли свою незалежність і рятують сьогодні щомиті на лінії зіткнення в ОРДЛО людську гідність, захищають всіма способами і солідарністю право на свободу заручникам Кремля, плекають національну волю-потяг до успішного національного майбутнього для добра глобального цивілізаційного миру.

Для цього ми маємо усвідомлено вирішити, що обов’язково виконаємо свій громадянський обов’язок і візьмемо участь у виборах, щоб наш голос ніхто не використав і навіть не мав такої спокуси.

Політична Партія «ПАТРІОТ», усвідомлюючи відповідальність за майбутнє України, запропонувала суспільству гідного кандидата на пост Президента України – одного з кращих економістів України, справжнього патріота-державника НОВАКА Андрія Яремовича.

Закликаємо підтримати своїм голосом програму нового майбутнього та нашого кандидата на пост Президента України!