Національно-патріотичне виховання на вістрі уваги ПАТРІОТІВ.

2 роки ago Інформ центр 0

14 березня 2019 р. в Будинку ветеранів України відбувся круглий стіл  на тему «Сучасні виклики розвитку суспільства: національно-патріотичне виховання». Організували та провели круглий стіл Спілка офіцерів України, ГО УБД та ВСС «Борись!!!», ГО Школа військово-патріотичного виховання «СОВА», ГО Союз матерів «Захист».

Захід був проведений з метою актуалізації та обговорення проблем національно-патріотичного виховання, його впливу на формування мотиваційних установок захисників України, визначення оптимальних шляхів подолання наявних проблем, консолідація громадської думки.

Привітальним словом відкрив захід голові Спілки офіцерів України Олександр Вікторович Сасько, який відрекомендував кандидата на посаду Президента України, члена Політичної Партії Патріот, економіста Андрія Новака. Також у заході взяв участь заступник голови ПП «Патріот» А.Хома.

Андрій Новак в своєму виступі зазначив те, що в дитячих садочках діти знаходяться під інформаційним впливом чужої мови, чужої культури, яка спотворює історичне минуле, показуючи дітям в паузах між заняттями такі мультфільми російського виробництва як «Маша и медведь», «Русичі», в яких подається думка, що Московія є Русь, чим спотворюється історія. Пан Новак наголошує: «Національно-патріотичне виховання, я вважаю, має починатися з дитячого садочка. Зараз розрекламований Закон про мову, який внесений на розгляд у Верховну Раду там про такі речі ні слова!». Також кандидат на посаду Президента зазначив: «Для того аби показувати на українських екранах мультфільми для початку їх треба виробити. Де нові сучасні українські мультфільми? Де державна програма по їх виробництву і поширенню по всій країні, по інформаційному простору? Немає нічого. Є тільки приватні ініціативи окремих студій, які своїми невеличкими можливостями щось роблять. А національної державної програми відповідної немає досі. Я вважаю, поки ми не почнемо з самого кореня, з дитячих садочків, з мультфільмів, далі продовження — школа, далі продовження — чи то армія чи то мирне життя. Треба починати з самих основ — з дитини. Тому, що саме в дитячому віці формується культура, сприйняття світу, цінності, які потім людина доросла несе все своє життя. Це не єдиний аспект національно-патріотичного виховання — це початок, це корінь. Далі для того, щоб ми з вами всі були патріотами реально в душі, нам потрібен предмет гордості за країну. Коли ми будемо гордитися за свою країну, своїм життям, рівнем життя, тоді у нас відчуття патріотизму буде саме собою. Коли зараз більшість українців, особливо молодих, шукають на географічній карті світу куди виїхати, тому що тут неможливо знайти собі роботу, або якщо є робота, то вона не дає можливості забезпечувати свої сім’ї. Предмету гордості немає. Навпаки, відчуття таке, що найгірша держава, треба кудись виїжджати, самому, забирати батьків, сім’ю і т.і. Це відбувається, на жаль, масово. Тобто національно-патріотичне виховання, я вважаю, починається з дитини, а далі це предмет гордості яка країна, який в неї рівень життя людей, чи люди задоволені своєю країною? Всі ці питання, перше — інформаційна політика, починаючи з дитини, друге — рівень життя в країні на сьогодні, всі ці питання вирішуються на одному рівні — на політичному.»

Відповідаючи на запитання Андрій Новак зазначив: «Мова це є відразу культура, це є відразу духовність, це є відразу ставлення до своєї країни, це є фундамент, який формує людину патріотичною.»

Також до слова був запрошений представник ПП Патріот громадський діяч, етнопсихолог Віктор Фіалковський, який розкрив питання української національної ідентичності та формування характеру українців, як воїнів-героїв. Інтерес викликав виступ громадського діяча в галузі молодіжної політики, координатор проектів «СКУМО» Костянтина Новаленка, який розповів про проблематику залученості молоді в громадську діяльність та зазначив важливість створення українського національного бренду.

Під час роботи круглого столу була представлена структура військово-патріотичного коледжу. Відвідувачі також дізнались про ситуацію, яка стосується питання обміну полоненими. Окрему увагу було акцентовано на важливість військово-патріотичного виховання юнаків, адже в сучасних умовах російської окупації Криму та окремих районів  в Луганської та Донецької областей, кожен юнак має володіти зброєю і мати, як мінімум, початкову уяву про військову справу, а для цього потрібно проводити системне військово-патріотичне навчання в школах та ВНЗ.

 

Віктор Фіалковський.