ШЕВЧЕНКО. ДОРОГОВКАЗ І ПРИКЛАД

2 роки ago Інформ центр 0

Є одне дивне сумне відчуття, яке загострюється кожного року в дні, коли ми згадуємо шевченківський геній.
Це – сум.
Сум через те, що живучі на цій багатій, красивій, священній землі, народ український тяжко мучиться через те, що не може здобути собі ту справедливу свободу, оспівану великим Тарасом Шевченком.
І кожного року, вшановуючи великого Кобзаря і згадуючи його творчість, сповнену любов’ю до України і біллю за її долю, ми вимушені визнавати, що, нажаль, не стали його чемними наслідниками, не отримали омріяну ним свободу.
Тарас Шевченко – явище, яке засвідчує унікальне, невірогідне багатство України. Не тільки природа і надра, не тільки родюча лагідна земля є нашим ресурсом, а й таланти, геніальність, тонка, животворяща словесна майстерність, – усе те, що Шевченко приніс до скарбниці світової культури.
Тарасов Заповіт – це шлях, яким ми рухаємось до здобуття справжньої Свободи. Саме ця роль Шевченка постійно дратує бісів «Руського міра», які злословлять про міфічні вигадані Москвою вади великого українського поета.
Доля його дійсно була важкою. Так, він зумів вирватись з кріпацтва, але не встиг насолодитись свободою і щастям сімейного життя. Але тарасова сім’я – це його Батьківщина! Це Україна, це усі ми – її діти. Усі, хто вклоняється перед його творчістю, визнаною Світом. Не так вже й багато поетів у світовій історії, яких перекладають майже усіма мовами світу, а Шевченківський «Кобзар» нещодавно видали навіть в Китаї!
Ми маємо свідомо неупинно слідувати усім заповітам Тараса, адже він бажав для нас вільної, незалежної соборної країни. Він жив із переконанням у тому, що така країна обов’язково відбудеться. І просив «…у тій сім’ї, великій, вольній, новій» пригадати і його – поета, патріота, мислителя.
І ми – пам’ятаємо.
Адже вболіваючи за свою рідну мову, за свою єдину віру, ми віримо у те, що тільки творчість, наука, культура виведуть Україну на достойне місце у Світі.
Сьогодні народився справжній велетень, який уособлює всі ці чесноти.
Творчість якого є нашим дороговказом.
Життя якого є нашим прикладом.

 Микола Голомша