Патріоти висунули кандидата на пост Президента України

2 роки ago Інформ центр 0

Сьогодні, 24 січня, відбувся XII-й позачерговий З’їзд Політичної Партії «ПАТРІОТ». На порядку денному було одне питання – висування кандидата на пост Президента України. У роботі З’їзду взяли участь партнерські політичні партії, громадські організації та відомі громадські діячі, політики.

Виступаючи перед делегатами та гостями зїзду, голова Партії Микола Голомша зазначив, що  українські патріоти мріють про Україну як країну щасливих і заможних людей, яка буде середовищем життя, комфортним для всебічного розвитку особистості, в якій панує справедливість, є всі можливості для особистісної реалізації, де людина, її життя і щастя є найвищою цінністю!

Ми свідомі того, що заради досягнення цієї шляхетної мети, нині маємо брати на себе ініціативу і відповідальність. Це є вимогою історичного моменту, адже ніколи ще українська державність не опинялась перед такими глобальними викликами і небезпеками. Причому як зовнішніми, так і внутрішніми.

Цинічна політика, у якій домінантами є власний бізнес і використання політичної влади як інструменту забезпечення надприбутків, саме і поставила Україну на межу втрати державності.

Україна ще не стала правовою і справді демократичною, вона залишилась державою із «гібридним» режимом. Де права людини нічого не варті, а держава забезпечує шалені заробітки монополіям, якими керує купка олігархів.

Завдання президента як глави держави за таких умов – запустити процеси реального, а не вигаданого перетворення національної економіки, яка зусиллями олігархату зберігає усі риси централізованої пострадянської, на сучасну – інноваційну і технологічну. Філософія вільної національної економіки має базуватись на державній політиці, за якої людина, можливості її розвитку і реалізації мають бути головною домінантою. Державний апарат має розглядатись як сервіс, який надається громадянину для реалізації його прагнень і талантів.

Конституція України дає президентові відповідні можливості. Це ні в якому разі не прямий вплив на конкретні окремі процеси і не втручання в роботу виконавчої або судової влади, а саме так розглядають свої «аргументи» деякі з політиків, які претендують на президентську булаву.

Конституція дає президентові інші важелі в системі стримувань і противаг – перш за все стратегічного характеру – через головування у Раді Національної безпеки та оборони, координацію дій усіх державних органів, у тому числі силових. Щорічне оновлення Стратегії національної безпеки з урахуванням зовнішньо – та внутрішньополітичних, економічних, соціальних та інших пріоритетів є за нинішніх умов завданням Президента.

Передбачені Конституцією повноваження Президента нині дають йому всі можливості забезпечувати реалізацію визначених державою економічних і соціальних стратегій, гарантуючи при цьому дотримання усіх прав людей.

Завдання президента як гаранта Конституції – врегулювати суспільні відносини відповідно до самого Основного Закону. Часи, коли влада крутить правом, як циган сонцем, діючи часом всупереч Конституції, мають закінчитись! Тому так важливо буде ініціювати вдосконалення законодавства в частині запровадження кримінальної відповідальності за порушення конституційних норм і принципів.

Тільки так людина в державі стане захищеною. Людина має бути основною цінністю для держави, а її права мають безумовно забезпечуватись.

Один з основних обов’язків гаранта Конституції полягає у забезпеченні рівного доступу громадян до національних багатств, які належать народові. Ресурси країни мають запрацювати на державу, а не на купку патронованих владою олігархів, які через непрозорі механізми приватизації отримали у своє розпорядження багатства нашої землі. Глава держави має зламати диктат олігархічних монополій, які під дахом політичної корупції грабують людей, продаючи їм газ, тепло, воду по захмарних цінах. Необхідно  провести детальний аналіз усіх хвиль приватизації, під час яких відбулось незаконне привласнення державних ресурсів. За результатами усе, що було привласнене незаконно або з недотриманням умов приватизації, має бути повернене у державну власність.

Нам потрібна нова політика національного відродження, яка охоплює політичну, економічну, соціально-культурну сфери. На моє переконання, Президент країни повинен всіляко сприяти розвитку освіти, науки, національної культури як найголовніших пріоритетів стратегії сталого розвитку України, зараховувавши їх до «вектору розвитку» та до першочергових завдань модернізації країни, стимулюючи на законодавчому рівні соціальну відповідальність держави, бізнесу, неурядових інституцій щодо їхньої реалізації.

Політична система, за якої влада розглядається як бізнес для кількох сотень «сімей», що жирують за рахунок десятків мільйонів українців, має бути зруйнована! І на сучасному історичному етапі запровадження нової політичної культури, у якій домінують принципи честі, совісті, патріотизму, любові до рідної землі – є виключною місією і відповідальністю глави держави.

Усім нам, патріотам України, болить усвідомлення того тупика, у який завели нашу державу зовнішні і внутрішні вороги. І моє, і ваші серця болять від усвідомлення того, що Небесна Сотня і тисячі українських воїнів на Сході є жертвами, які досі вимагають справедливості.

Заможна і щаслива Україна, яку ми створимо, реалізуючи нашу мрію,   стане найкращим пам’ятником героям, гідним їхнього подвигу!

Безпосередньо перед З’їздом відбулось засідання Політичної Ради Партії, яке рекомендувало З’їзду прийняти рішення – Політичній Партії «ПАТРІОТ» взяти участь у виборах Президента України. Микола Голомша виніс на розгяд делегатів пропозицію Політичної Ради Партії про висування кандидатом на пост  Президента України члена партії, громадсько-політичного діяча, економіста Новака Андрія Яремовича.

Після тривалого обговорення З’їзд  прийняв рішення – висунути кандидатом від Політичної  Партії «ПАТРІОТ» на пост Президента України – Новака Андрія Яремовича.