Заява Політичної Партії «ПАТРІОТ» з приводу прийняття урядового рішення щодо приватизації об’єктів державної власності

3 роки ago Інформ центр 0

10 травня Кабінет Міністрів України затвердив перелік об’єктів великої приватизації державної власності, що підлягають приватизації у 2018 році. До списку увійшли 26 ТОП-компаній, серед яких підприємства енергетичної, хімічної, машинобудівної, аграрної галузей. До списку потрапили в тому числі – 5 обленерго та ПАТ “Азовмаш”, ПАТ “Турбоатом”, ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат”, ПАТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”, Державне підприємство “Завод “Електроважмаш”, Державне підприємство “Дніпровський електровозобудівний завод”, ПАТ “Аграрний фонд”, ПАТ “Державна продовольчо-зернова корпорація України”.

Уряд також планує повторно провести приватизацію ПАТ “Центренерго”, ПАТ “Одеський припортовий завод”, ПАТ “Сумихімпром”.

Політична Партія «ПАТРІОТ» заявляє, що це рішення є черговим кроком  до розпродажу країни, передачі стратегічних для держави підприємств у привату власність. Нав’язування рецептів тотального розпродажу держактивів за безцінь не припустимо. Тим більше, без роботи над помилками в управлінні щодо вже приватизованого майна стратегічних об’єктів.

Ми послідовно виступаємо за заборону приватизації державних підприємств  в умовах мілітарної дестабілізації фінансово-економічної ситуації.

На фоні світової тенденції посилення боротьби із «податковими гаванями» Україна орієнтується на офшорну приватизацію. Якщо до 2018 року діяла повна заборона зареєстрованим в офшорних зонах або країнах з “чорного списку” FATF компаніям брати участь у приватизації, то за новим Законом «Про приватизацію державного і комунального майна» такі компанії допускатимуться до приватизації при певних відсоткових умовах. Це створює можливості для  купівлі резидентами держави-агресора українських індустріальних активів.

Новий порядок формування стартової ціни об’єктів приватизації несе загрозу заниження бюджетних надходжень. На об’єкти великої приватизації її формуватиме «радник». Від цієї ціни не зможе відступити навіть уряд.

Під розпродаж на Prozorro-аукціонах можуть потрапити не те що середні, а і деякі стратегічні, зокрема, наукові підприємства. Їх приватизація без жодних зобов’язань покупця у виробничій, екологічній і соціальній сферах є небезпечною, особливо для містоутворюючих підприємств.

Маніпулятивне пояснення необхідності проведення масової приватизації як сильного антикорупційного кроку насправді є намаганням уникнути відповідальності за відсутності бажання формувати ефективне управління державним сектором економіки.

Наголошуємо: в умовах гібридної агресії з боку путінської Росії, політичних викликів, що природньо зменшують вартість державних активів, обґрунтованим державницьким рішенням має бути не форсування приватизації як способу закриття бюджетних дірок, а концентрація зусиль урядових інституцій на підвищенні ефективності управлінської стилістики державного сектору для акумуляції коштів на модернізацію державності.