Публічна дискусія з питань кольорів національного прапора в Музеї історії міста Києва

3 роки ago Інформ центр 0

13 березня поточного року відбулася публічна експертна дискусія на тему: «Від національного до державного: синьо-жовтий прапор в історії України 20 століття».

Захід був організований Науково-дослідним інститутом українознавства МОН України, Українським інститутом національної пам’яті, Інститутом історії НАН України та за сприяння МВЦ «Музей історії міста Києва». Участь у ньому прийняли також представники Політичної Партії «ПАТРІОТ» та громадських організацій, котрі опікуються вказаною  проблематикою.

Офіційними спікерами заходу виступили Ю.Савчук – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, член Комісії державних нагород та  геральдики при Президентові України та П.Гай-Нижник – доктор історичних наук, завідувач відділу історичних студій Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, котрі намагалися довести безальтернативність блакитно/синьо-жовтого кольору національного та державного прапорів, посилаючись при цьому на певними чином інтерпретований фактичний матеріал.

Натомість представники громадських  об’єднань Л.Безкоровайна та Г.Лук’янчук довели певну заангажованість дослідників, котрі працюють у державних установах та виклали своє бачення цього питання.

У дискусії представник партії ПАТРІОТ Кунденко С.П. висловив партійну точку зору на вказану проблему, наголосивши при цьому на важливість послідовності розташування кольорів національного прапора як жовто-блакитного. Він спростував аргументацію представників офіційної  історичної  науки про те, що роздмухування начебто надуманої дискусії відносно кольорів національного прапора (жовтий зверху – блакитний знизу) в умовах російської агресії та економічної кризи тільки підриває єдність українського суспільства і розхитує непросту внутрішньополітичну ситуацію. Скоріше навпаки, це нинішня влада зацікавлена у стимулюванні подібної дискусії. Виступаючий також наголосив на тому, що на етапі переформатування країни та творення нової держави, її символи мають нести не тільки політичне, але й сакральне значення, що визначатиме умови розвитку нашого суспільства на роки й десятиліття.

Таким чином, зусиллями членів нашої партії та низки громадських організацій зірвана чергова спроба представників офіційної  історичної науки нав’язати нашому суспільству думку про безальтернативність синьо-жовтого кольорів національного прапору, ґрунтуючись на сумнівних та не повних історичних  фактах, які до того ж тенденційно інтерпретовані.

Прес—служба партії