16 січня – День пам’яті кіборгів

3 роки ago Інформ центр 0

Сьогодні, 16 січня з ініціативи самих «кіборгів», які пройшли через 242-денне пекло, відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту.

Голова Політичної Партії «ПАТРІОТ» Микола Голомша разом з членами Політради партії вшанували пам’ять загиблих захисників Донецького аеропорту – «кіборгів» та поклали квіти до  пам’ятника Добробатам, що за благодійні кошти волонтерів і небайдужих мешканців Київщини встановлений біля спортивно-патріотичного клубу “Доброволець” у с. Святопетрівське під Києвом. Прообразом пам’ятника став загиблий наймолодший 18-річний “кіборг” Сергій Табала (позивний “Сєвєр”). Сергій був учасником Майдану Гідності, а після початку військових дій на Сході України  влився в ряди Добровольчого українського корпусу. Під час бойових дій був важко поранений, але при цьому залишився в строю. 6 листопада 2014, під час штурму російськими бойовиками диспетчерської вежі в аеропорту Донецька, загинув від артилерійського снаряда.

Також ПАТРІОТИ відвідали музей “Від Майдану до АТО”, що діє у зазначеному центрі. Експонати музей отримав від родин героїв Небесної сотні та від учасників Майдану.

Пісня-молитва кіборга

Пробачте, рідні, кіборгом я став,

Не дочекались батька, мужа, сина…

Бо я – уже металу й крові сплав,

І Бог – суддя, в тім не моя провина.

Це незборимий Волі Дух Святий,

За нього я віддав і душу, й тіло.

До перемоги мушу я дійти,

Щоб Сонце Правди землю освітило.

Приспів:

Моя молитва з кровю і свинцем,

Живого Слова куля не дістала,

Окоп – мій храм із Сином і Отцем,

Вогню лавина тут свічею стала.

 

За срібники іуди продали

Народ і землю, кровію политу.

В окопах тих не кіборги жили,

Там визрів Дух оновленого світу.

Я весь метал залишу ворогам,

А кров святу зберу у срібну чашу,

І душу, й тіло у бою віддам

За Україну – землю й волю нашу.

Приспів.

Спасенний краю, вільні небеса,

Моря і гори, ріки і долини –

Благословенна Господом краса!

Прости, що рано я тебе покинув.

Де бігли ріки з медом-молоком,

Тут нині кров свята рікою ллється.

Тримала мати хліб із рушником,

А куля сину влучила у серце.

Приспів:

Мене в бою хтось кіборгом назвав,

Людина в тому вижити не зможе.

Бо я уже – Землі і неба сплав,

За свій народ, іду до тебе, Боже.

Це незборимий Волі Дух Святий

Моїм крилом тримає клаптик Неба,

Щоб на землі своїй молився ти,

І знав, що хтось життя віддав за тебе.

Приспів

                                              Тетяна Домашенко

 

Героїчна оборона Донецького аеропорту, яка стала символом незламності та мужності українських військових, тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року. 242 дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ та проросійським бойовикам, затято відстоюючи малесенький клаптик української землі.

Бої за Донецький аеропорт почались 26 травня 2014 року, коли проросійські терористи захопили будівлі аеропорту тоді ще мирного Донецька. Цього ж дня українські силовики, завдяки скоординованим діям українських Повітряних сил та високомобільних десантних військ, завдали удар по позиціях терористів та встановили контроль над Донецьким летовищем.

За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами», а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу. У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», вояки Добровольчого українського корпусу (ДУК) та багато інших. Багатьох із них було відзначено державними нагородами, деяких із них – посмертно.

18-21 січня 2015 року внаслідок підриву терміналу ДАП загинуло 58 захисників-«кіборгів», які відстоювали цей плацдарм до останньої краплі крові. 21 січня 2015 року було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу – цей об’єкт був повністю зруйнований і не придатний для оборони.

За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт загинуло понад 200 військових.

Політична Партія «ПАТРІОТ», в лавах якої перебувають його захисники, в цей день вшановує пам’ять полеглих побратимів, висловлює щире співчуття сім’ям усіх загиблих.

Враховуючи значення подвигу героїв-«кіборгів» наша політична сила докладатиме всіх можливих зусиль для того, щоб ця дата стала офіційною.

     

Прес-служба