В професійне свято адвокатів бажаємо їм досягнень на ниві утвердження верховенства права

4 роки ago Інформ центр 0

Сьогодні, 19 грудня, в Україні відзначається День адвокатури.

Професійне свято адвокатів було встановлене в нашій країні в 2002 році згідно з Указом Президента України, як знак шани до правників, від чиєї праці великою мірою залежить захист конституційних прав і свобод громадян, збереження в суспільстві стабільності, громадянського миру та спокою, а також розбудова української правової держави.

Історичні довідки говорять про те, що слово «адвокатура» походить від латинського кореня advocare, advocatus («закликати», «запрошений»). У Стародавньому Римі терміном «адвокат» позна­чалися рідні або друзі позивача, які супроводжували його до суду, наавали поради, і як однодумці виражали підтримку та співчуття.

Виникнення та розвитку української адвокатури простежується з того часу, коли вона була законодавчо закріплена як особливий правовий інститут. Зокрема, ще за часів Київської Русі роль захисників у судах виконували рідні та приятелі сторін: послухи, «видоки» (свідки).

Професійна ж адвокатура в Україні сформувалася в період польсько-литовського періоду. Особливу роль у цьому плані відіграли Литовські статути і Магдебурське право. Згідно цих документів, захисником могла бути «добре обізнана з писаним правом людина. Тож цей час можна вважати часом народження професійної адвокатури.

Із проголошенням незалежності України і прийняттям у 1992 р. Закону України «Про адвокатуру», цей інститут набув нових організаційних форм діяльності, розширилися професійні права адвоката та його обов’язки, що значно підвищило роль і місце адвокатури в механізмі захисту прав та інтересів громадян.

Шановні адвокати! ПАТРІОТИ вітають вас із професійним святом – Днем адвокатури України. Нових вам досягнень на ниві утвердження принципу верховенства права, незалежності та демократії в нашій країні.

Нехай людська шана стане вам гідною подякою за плідну працю!

Прес-служба