Не допустимо деструктивних дій щодо самовизначення Закарпаття та маніпуляцій навколо Закону України “Про освіту”!

4 роки ago Інформ центр 0

Сьогодні, 13 жовтня, біля посольства Угорщини в Києві пройшла акція українських ПАТРІОТІВ проти ініціативи опозиційної партії “Йоббік” щодо самовизначення Закарпаття.

Акцію провели активісти Політичної Партії “ПАТРІОТ” та громадського руху “Українська Патріотична Альтернатива”, до складу якого входять представники ГО КМО Народного руху України, Конгресу українських націоналістів, Української Партії, УНА-УНСО, СОУ, “Товариства “Просвіта”, ОУН (д), ГО “Білий молот”, інших громадських організацій.

Активісти передали послу Угорщини в Україні звернення, текст якого наводимо нижче:

 ЗВЕРНЕННЯ

до Посольство Угорщини в Україні від української громадськості

Парламентська Асамблея Ради Європи на запит угорських та деяких інших депутатів ПАРЄ 12 жовтня 2017 року провела термінові дебати щодо статті 7 Закону України “Про освіту”.

Що викликало таке бурхливе занепокоєння угорських та деяких інших депутатів ПАРЄ?

В  статті 7 Закону України “Про освіту”, написано наступне: …особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної та початкової освіти, поряд із державною мовою, мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується шляхом створення, відповідно до законодавства, окремих класів (груп) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою”.

Таким чином, всі занепокоєння є упередженими і безпідставними, тому що за рахунок коштів державного бюджету України представники національних меншин мають гарантовану можливість освоювати рідну мову, в той час коли в державах, з боку яких до України висуваються претензії, українські меншини взагалі не можуть вивчати рідну мову.

В чому ж справжня суть претензій угорців та деяких інших депутатів ПАРЄ?

Так, один із депутатів ПАРЄ від Угорщини в інтерв’ю журналістам безапеляційно заявив, що Україна порушує права національних меншин саме тим, що хоче навчати національні меншини … українській мові. Із цього стає очевидним, що їх занепокоєння викликане саме тим, що майбутні громадяни України будуть знати і українську мову, а не розмовляти тільки виключно мовою національної меншини. Тому всі ці претензії суперечать Рамковій конвенції про захист національних меншин (1995 р.) та Гаазьким рекомендаціям щодо прав національних  меншин на освіту ( 1996 р.).

Що  ж насправді є порушення прав представників національних меншин?

Порушення прав представників національних меншин буде саме у випадку, коли вони будуть навчатися в учбових закладах тільки мовою своєї національної меншини, тому що в такому випадку у них виникнуть проблеми із повноцінною інтеграцією в українське суспільство, громадянами якого вони є. Громадяни, котрі не володіють державною мовою, не зможуть вчитися в українських державних вузах, працевлаштовуватись та вільно переміщатися в межах української держави. Але саме з метою не допустити такої інтеграції і виступають угорські та деякі окремі депутати ПАРЄ.

Для чого ж намагаються не допустити інтеграції національних меншин в українське суспільство угорські та деякі окремі депутати ПАРЄ?

Саме це доступно роз’яснено в такому урядовому документі як “Стратегія національної політики Угорщини до 2020 року”, де сказано:  ” …основні сили і засоби Угорщини будуть спрямовані на розвиток і подальшу ізоляцію угорської меншини з метою формування сприятливого підґрунтя для автономізації Закарпаття; домінування угорської мови в системі освіти і щеплення угорської молоді імунітету до українського гуманітарно-культурного впливу; створення єдиної інформаційної системи, спрямованої на формування світогляду “нації” і здатної мобілізувати угорську національну меншину по важливих питаннях …”

І саме тому 26 вересня уряд Угорщини заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною, через закон України “Про освіту”, який спрямований на повноцінну інтеграцію національних меншин в українську спільноту (при гарантуванні державного фінансування для вивчення рідної мови) і, відповідно, недопущенні конфліктних ситуацій на мовному грунті.

Але яка ж справжня мета такої ізоляції та мобілізації угорської національної меншини?

Очевидно, причиною є те, що  угорська сторона може використовувати елементи стратегії РФ, які офіційний Кремль використовував протягом тривалого часу в АР Крим та східних областях України. Підтвердженням цієї гіпотези є те, що Будапешт посилену увагу приділяє демонстрації турботи щодо потреб “зарубіжних співвітчизників”, розвитку структур політичної присутності в регіоні, розвитку самосвідомості угорської меншини, формування системи освіти етносу, науковому “обґрунтуванню історичної приналежності” Закарпаття до Угорщини. На сьогоднішній день дійсно може існувати ймовірність розіграшу Угорщиною “кримського сценарію” в Закарпатті в разі дестабілізації ситуації в Києві та організації штучного третього Майдану агентурою Москви і підтримуваними нею популістськими політичними силами. Чи не з цією метою на Закарпатті інтенсивно створюються загони так званої угорської самооборони (зелені чоловічки)?

Але саме із цією метою Уряд Угорщини, в особі провладної політичної сили ФІДЕС, активно співпрацює з ксенофобською проросійською партією “Йоббік”, яку офіційний Будапешт використовує як структуру з провадження деструктивних радикальних дій щодо сусідніх країн, на території яких проживають етнічні угорці, в тому числі і в Україні.

Члени неонацистської партії “Йоббік”, що відкрито проголошують гасло “Крим належить Росії, а Закарпаття – Угорщині”, були помічені в транслюванні прокремлівської пропаганди, в підтримці банд формувань донбаських терористів “ДНР/ЛНР”. Частина неофашистів з партії “Йоббік” проходила службу в незаконних збройних формуваннях “ДНР”. Зокрема, відомо про існування банд формування “Szent István Légiója” (“Легіон Святого Іштвана”), медійну підтримку якому особливо широко надавали представники даної політичної сили.  Радикальне крило партії “Йоббік”, а саме “Молодіжний рух 64-х округів”, який виступає за перегляд Тріанонського договору і відновлення “Великої Угорщини”, організовує марші, присвячені “героїчному минулому” німецьких і угорських солдатів під час Другої світової війни.

І тому цілком логічно, виходячи із всього вище сказаного, шо саме така  організація як партія “Йоббік” робить черговий крок і 13 жовтня 2017 року біля українського посольства в Будапешті проводить провокаційну і ворожу до України акцію під гаслом “Самовизначення для Закарпаття з метою стимулювання сепаратизму в українському Закарпатті.

З метою подолання загроз, які можуть виникнути внаслідок подібної деструктивної діяльності,

ми ЗАЯВЛЯЄМО, що:

  • політика загравання із агресором, яким на сьогодні є Москва, котра в намаганні загарбати і анексувати сусідні держави свідомо зруйнувала післявоєнну систему безпеки і грубо порушила міжнародні правові норми та намагається (в тому числі і за рахунок своїх прихильників в Європі) дестабілізувати політичну ситуацію в Україні та світі, є БЕЗВІДПОВІДАЛЬНОЮ І ЗЛОЧИННОЮ, так як може призвести до катастрофічних для людства наслідків, якщо агресора вчасно не зупинити;
  • співпраця із організаціями (типу партії “Йоббік”), створеними московськими спецслужбами і ними підтримуваним, є самовбивчою (рано чи пізно такі, як правило, знищують тих, хто їм сприяв і з ними співпрацював) і безглуздою (так як нічого, окрім поразки, вони ніколи і нікому не приносили);
  • посягання на територіальну цілісність України і підігрування в цьому ворогу України стане катастрофою і для Угорщини, так як вона буде наступною жертвою московського агресора.

Ми ВИМАГАЄМО:

  • враховувати тяжкі уроки другої світової війни і зробити все можливе, щоб не допусти розширення агресії та переростання її в третю світову війну;
  • припинити політику умиротворення агресора і постійно посилювати щодо нього політичні, економічні та інші санкції, допоки він не визнає помилковість своїх дій і не змінить агресивність на миролюбність;
  • заборонити і розформувати неонацистські формування (типу партії “Йоббік”) та притягнути до кримінальної відповідальності тих її членів, котрі брали участь в злочинній війні на сході України;
  • зупинитися в намаганні захоплювати чуже та припинити антиукраїнську діяльність в українському Закарпатті.

Прес-служба