Європейський день мов – це зміцнення взаєморозуміння між народами

4 роки ago Інформ центр 0

Партія “Патріот” закликає до єднання суспільства довкола української мови як джерела творення політичної нації в геостратегічних реаліях сьогодення

26 вересня країни Євросоюзу відзначають Європейський день мов. Українська належить до переліку найпоширеніших (за кількістю носіїв як рідної) на континенті. Асоціація України із ЄС дає можливість українській набути нового звучання на європейських просторах.

Новий закон “Про освіту”, щойно підписаний Президентом України, спрямований на глибоку освітню реформу, нагальна потреба в якій вже перезріла. І в процесі всеосяжної перебудови освітянської діяльності чільне місце відведене держаній українській мові. Освітня реформа — одна з ключових у державі на даному етапі і матиме продуктивні наслідки для країни і суспільства в разі якісного проведення.

Протягом всього періоду незалежності України особлива увага приділялась вільному розвитку мов національних меншин, які проживають на українських теренах. Закон “Про освіту” передбачає подальший прогрес в цьому питанні.

Однак викликає занепокоєння спричинена внутрішніми і зовнішніми антиукраїнськими силами хвиля спротиву новому закону і процесам освітньої реформи взагалі. Це, серед іншого, свідчить про те, що всі факти реального становлення української державності знаходяться під пильною увагою ворогів та недругів, які намагаються зараз вбити клин між Україною і найближчими сусідами.

Партія “Патріот” наголошує на необхідності відстоювання державницьких позицій в мовному питанні та одночасному дотриманні європейських правових норм.

Сподіваємось, що робота з роз’яснення положень нового закону “Про освіту” зніме всі застереження сусідніх країн та сприятиме активному розвитку добросусідських відносин між нашими країнами.

Полімовність є нагальною потребою і навіть вимогою сучасності. І відрадно відзначати, що молоді українці це розуміють і використовують. Мовне розмаїття в Україні, яке базується на безумовній першості української, і мовне багатство європейського гатунку, де спілкування передбачає знання мінімум двох мов, є необхідною передумовою для гідного входження-повернення українців в європейську сім’ю.

Українська мова є об’єднуючим фактором повноцінного життя держави і партія “Патріот” докладатиме всіх зусиль для того, щоб розуміння процесу єднання довкола мови мало перспективу.

Прес-служба