Підбірка актуальних новин за 6 вересня

4 роки ago Інформ центр 0

Від початку проведення антитерористичної операції військова розвідка втратила близько 200 осіб.

Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький в інтерв’ю  військовому радіо “Армія.FM” – Укрінформ.

“Але в цей час необхідно пам’ятати про тих співробітників, які загинули в АТО. Наразі військова розвідка втратила близько 200 осіб. Розвідники виконують дуже важливі завдання. Але перемога без ризику неможлива”, – сказав Скібіцький.

Він також зазначив, що вбивство 27 червня в центрі Києва співробітника Головного управління  розвідки  Міністерства оборони України Максима Шаповала спрямоване на залякування військових розвідників.

“Ми вважаємо, що це підступне, демонстративне вбивство, виклик. Максим – це командир одного з наших підрозділів. Це молодий за віком полковник, але з великим досвідом. Він побував на усіх ключових подіях 2014 року, в тому числі і у Донецькому аеропорті. Саме цей виклик зі сторони РФ спрямований на те, аби залякати військових розвідників. Але ми розуміємо, що наша робота пов’язана з ризиком. В наших серцях Максим залишиться як чесна, порядна, професійна людина”, – зазначив Скібіцький.

Як повідомляв Укрінформ, 7 вересня українська військова розвідка святкує 25-річчя.

 

Комітет з нацбезпеки та оборони прийняв заяву щодо маніпуляцій керівництвом Російської Федерації питання можливого введення миротворчої місії ООН на Сході України.

Про це повідомила голова підкомітету з питань безпеки державних інформаційних систем Ірина Фріз, інформує  прес-служба БПП – Укрінформ.

“На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони прийняли спільну заяву щодо маніпуляцій керівництвом Російської Федерації питання можливого введення миротворчої місії ООН на Сході України. Цей політичний документ є відповіддю профільної парламентської установи на провокативні заяви російського керівництва та спроби дискредитації Росією української позиції щодо міжнародної миротворчоі місії на Донбасі”, – зазначила Фріз.

Текст заяви:

“Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони висловлює занепокоєність спробами маніпуляції російським керівництвом питанням особливостей перебування можливої миротворчої місії ООН на Сході України.

Для України є неприйнятним обмеження дії миротворчого контингенту лінією зіткнення, оскільки це унеможливлює контроль та запобігання переміщенню зброї, особового складу бандформувань та регулярних підрозділів ЗС РФ через непідконтрольну ділянку українського кордону з Російською Федерацією. За умов збереження каналів насичення окупованих територій зброєю та особовим складом з території Росії, виконання завдань миротворчою місією є неможливим.

Територією конфлікту є вся непідконтрольна Україні територія Донецької та Луганської областей. Отже юрисдикція та дії миротворчої місії ООН мають розповсюджуватися на неї та не обмежуватися лінією зіткнення. Завдання миротворчої місії не може обмежуватися лише захистом спостерігачів місії ОБСЄ. Воно має включати демілітаризацію території, примушення до виконання пунктів Мінських Угод, що є Дорожньою картою вирішення ситуації на Сході України, яка узгоджена з міжнародними посередниками в рамках Норманського формату.

Процедура введення миротворчих сил в будь-який регіон згідно з нормами міжнародного права не передбачає узгодження з стороною, що не визнає себе стороною конфлікту.

Винесення питання щодо миротворчої місії на Сході України на умовах РФ є спробою російської сторони відволікти увагу від послідовного, систематичного невиконання нею пунктів Мінських угод“.

 

У Кучми повідомили, що українська сторона планує створення робочої підгрупи щодо кордону

Україна пропонує обговорювати на засіданні тристоронньої контактної групи скасування указу президента РФ про визнання документів  виданих квазівладою ОРДЛО і створення робочої підгрупи щодо українсько-російського кордону. Про це повідомила прес-секретар представника України у контактній групі Дарка Оліфер на своїй сторінці у Facеbook, передає УНН.

Оліфер повідомила, що залишається актуальним питання формування порядку денного роботи політичної підгрупи.

“Україна пропонує обговорювати скасування указу президента РФ про визнання документів, виданих квазівладою ОРДЛО; відмова від встановлення т.зв “кордону”; відновлення контролю України за українсько-російським кордоном та створення робочої підгрупи щодо кордону”, – написала Оліфер.

Вона також зауважила, що українська сторона, починаючи з 2015 року, послідовно відстоює введення миротворчої місії на всю територію ОРДЛО, включаючи українсько-російський кордон.

Нагадаємо, 6 вересня відбулось  засідання контактної групи  щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

 

Українська сторона у присутності представників ОБСЄ підтвердила готовність до обміну 87 українців на 309 бойовиків і чекає відповіді на пропозицію щодо негайного звільнення заручників.

Про це повідомила у  Facebook  перший заступник голови Верховної Ради, представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко – Укрінформ.

“Мінськ. Гуманітарна підгрупа, де українську сторону представляли також В.Медведчук, і експерти з СБУ та В.Лутковська. В присутності ОБСЄ підтвердили передану днями пропозицію щодо негайного звільнення  заручників. Ми вимагаємо звільнити 87 українців, чиє місце знаходження нами встановлене. Українська сторона в рамках компромісу готова звільнити 309 осіб, аби тільки витягти наших. Важливо, що ОРДЛО вже не заперечує утримання 87 українців зі списку 144, ми важко знаходимо інформацію про кожного й боремося за їх включення в списки… Чекаємо відповіді на наші офіційні компромісні пропозиції, які повністю базуються на Мінських угодах”, – написала Геращенко.

Вона додала, що каменем спотикання на переговорах є вимога бойовиків звільнити криміналітет і терористів, що не підпадають під дії Мінських угод, тому це неприйнятно.

Геращенко також повідомила, що в рамках попередніх домовленостей представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста вдалося передати листи й посилки від родин заручникам на окупованих територіях.

“Щоправда, представникам МКЧХ не дали можливості безпосередньо зустрітися з хлопцями, побачити їх, все прийняв керівник тюрми. Тобто за всі роки війни жодного прямого доступу МКЧХ до заручників не було. Й це також серйозне порушення гуманітарного блоку Мінських угод”, – акцентувала член гуманітарної підгрупи.

Окрім того, Геращенко повідомила, що на засіданні підгрупи вона вчергове порушила питання негайного відкриття КПВВ ‘”Золоте”, що блокується ОРЛО півтора роки.

Як повідомлялося, вранці у середу в Мінську відбулися переговори робочих підгруп ТКГ, які проходили у закритому для преси режимі.

Наразі в Мінську триває засідання Тристоронньої контактної групи.

 

Військовий контингент Національної армії Молдови братиме участь у військових навчаннях “Rapid Trident-2017”, які проходитимуть в Україні з 7 по 23 вересня.

Про це журналістам заявила прес-секретар прем’єр-міністра Молдови Стелла Ністор, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

“Рішення пана президента не стане перешкодою для участі військовослужбовців Національної армії у навчаннях в Україні, оскільки при прийнятті урядом відповідної постанови були дотримані всі законні норми. Тобто, Національна армія братиме участь у навчаннях відповідно до прийнятого уряду рішенням”, – заявила Ністор.

Як повідомляв Укрінформ, у середу вранці, 6 вересня, уряд Республіки Молдова окремою постановою дозволив військовослужбовцям Національної армії брати участь у військових навчаннях “Rapid Trident-2017”.

Президент Молдови Ігор Додон, у свою чергу, призупинив рішення уряду про участь молдавських військовослужбовців у міжнародних навчаннях в Україні. На думку президента, “уряд порушив положення Закону про державну безпеку, ст.33, частина 3, згідно з якими “Участь окремих частин (підрозділів) Національної армії з особовим складом, озброєнням і військовою технікою у спільних військових навчаннях з військовими частинами інших держав за межами країни затверджується головнокомандувачем збройними силами”.

На думку експерта в галузі конституційного права Ніколає Осмокеску, рішення уряду залишається чинним до винесення вердикту Конституційним судом. Згідно із законодавством, КС має право розглянути спір між урядом і президентом протягом подальших шести місяців.

Як повідомлялося, уряд Молдови прийняв окрему постанову про участь у військових навчаннях в Україні після того, як напередодні Додон заборонив молдавським військовослужбовцям брати участь у них.

За даними Міністерства оборони Молдови, у військових навчаннях в Україні братимуть участь 57 молдавських військовослужбовців.

Молдавські військовослужбовці постійно, починаючи з 1996 року, беруть участь у навчаннях “RapidTrident”.

 

Двох російських представників спецслужб назвали головними організаторами планування перевороту в Чорногорії на суді над 14 підозрюваними у справі, що відкрився 6 вересня в Подгориці.

Про це повідомляє  Радіо Свобода – Укрінформ.

“Підсудним інкримінують “створення кримінальної організації” з метою підірвати конституційний лад Чорногорії і перешкодити вступу країни в НАТО. За даними прокуратури, двоє згаданих росіян є оперативними працівниками військової розвідки Кремля. Їх також звинувачують у тероризмі. Чоловіків, яких ідентифікують як Едуарда Шишмакова і Володимира Попова, звинувачують в організації і координації спроби заколоту із сусідньої Сербії. Громадяни Росії перебувають в розшуку, їх судять заочно”, – йдеться у повідомленні.

Судовий розгляд справи почався 19 липня у Подгориці, але його майже відразу зупинили через те, що захист зажадав усунути прокурорів у цій справі.

Суд у  Чорногорії  8 червня підтвердив обвинувачення проти 14 підозрюваних у підготовці державного перевороту. Серед обвинувачених, крім двох росіян, яких судять заочно, є також двоє проросійських опозиційних лідерів Чорногорії – Андрія Мандич і Милан Кнежевич, дев’ять сербів і ще один громадянин Чорногорії.

Андрію Мандича і Милана Кнежевича підозрюють в організації злочинної групи, яка, за даними прокуратури Чорногорії, планувала влаштувати заворушення, захопити держустанови і вбити тодішнього прем’єра Мила Джукановича після закінчення голосування на виборах 16 жовтня 2016 року.

Мандич і Кнежевич називають звинувачення проти них “фікцією”.

Росія заперечує свою причетність як держави до цієї спроби перевороту, але активно підтримує місцеві групи, які виступали проти вступу Чорногорії у НАТО.

Чорногорія стала 29 членом НАТО на церемонії у Вашингтоні 5 червня.

 

Міністерство фінансів 6 вересня 2017 року винесло на розгляд Кабінету Міністрів України проект держбюджету на 2018 рік.

Про це на своїй сторінці у  Facebook  написав міністр фінансів Олександр Данилюк – Укрінформ.

“Сьогодні вніс Бюджет 2018 на розгляд Кабміну – своєчасно, як і передбачено законодавством. До 15 вересня проект держбюджету-2018 буде поданий на розгляд Парламенту. Бюджет “під ялинку” – це уже минуле. Але тут справа не тільки в дотриманні термінів, а і в якості самого документу”, – написав  Данилюк.

Міністр зазначив, що бюджет на 2018 рік – реалістичний, збалансований, ефективний і розрахований на перспективу. Це бюджет розвитку і майбутнього зростання країни, що закладає основу для проведення системних глибоких реформ. Для ефективного використання бюджетних коштів ми визначили основні пріоритети Бюджету-2018: освіта, медицина, оборона і безпека, соціальна сфера, децентралізація, підтримка фермерів, ремонт та будівництво доріг тощо.

“Вперше бюджет побудований на основі трирічної резолюції – впроваджуємо більш передбачувану бюджетну політику. Як і передбачалося резолюцією, дефіцит бюджету зменшився до 2,4%, а доходи загального фонду зведеного бюджету перший раз перевищили 1 трильйон гривень та досягли 1 трильйона 30 мільярдів гривень”, – додав міністр.

 

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення опрацював 2144 поправки до основного законопроекту щодо пенсійної реформи та вийшов на узгоджений варіант, який рекомендував ухвалити в цілому.

Про це Прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив у  Facebook – Укрінформ.

“Ми на крок ближче до справедливих пенсій, які громадяни заробили протягом професійного життя. Профільний комітет опрацював 2144 поправки до основного законопроекту та вийшов на узгоджений варіант пенсійної реформи, який рекомендував прийняти в цілому”, – написав  Гройсман.

Він подякував членам цього комітету за плідну роботу та висловив сподівання на так само результативний розгляд законопроектів у сесійній залі.

Як повідомляв Укрінформ, уряд 17 травня схвалив пакет законопроектів, які дозволять провести пенсійну реформу, та одразу направив його на розгляд Верховної Ради.

Парламент 13 липня підтримав реформу у першому читанні. Потім Рада пішла на канікули до 5 вересня.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман сподівається, що парламент до кінця вересня ухвалить пенсійну реформу.

 

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення схвалив законопроект №6614 щодо пенсійної реформи до другого читання у парламенті.

Про це  повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“За відповідне рішення проголосували п’ять із семи членів комітету. Основу його складають пропозиції уряду”, – ідеться в повідомленні.

Серед іншого, цей законопроект передбачає осучаснення пенсій уже з жовтня цього року.

Необхідний мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію залишається незмінним – 15 років.

Також, за пропозицією Міністерства соціальної політики, жінкам, котрі перебували у декретній відпустці по догляду за дитиною шість років, усі ці роки враховуватимуться в стаж.

Окремо також розробляється проект пенсійного забезпечення військовослужбовців.

 

Екс-президенту України Віктору Януковичу та екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу повідомлено про підозру у вчиненні дій, спрямованих на захоплення державної влади.

Про це заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко у  Фейсбуці – Укрінформ.

«На підставі зібраних доказів повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади – ред.) Кримінального кодексу України екс-президенту  В.Януковичу  та екс-міністру юстиції О.Лавриновичу у вчиненні спільно з іншими особами захоплення державної влади, у тому числі шляхом вжиття заходів до незаконної, без рішення єдиного органу законодавчої влади в Україні – Верховної Ради України, зміни діючої Конституції України через внесення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів тексту Конституції України в редакції 1996 року та її офіційної публікації», –  повідомив Луценко.

Він нагадав, що Департаментом спеціальних розслідувань ГПУ розслідується справа Конституційного перевороту 2010 року, який привів до захоплення державної влади шляхом розширення у неконституційний спосіб повноважень президента України за рахунок звуження ролі та повноважень парламенту і уряду.

Як повідомив в інтерв’ю Укрінформу екс-суддя Конституційного суду Віктор Шишкін, після рішення КСУ про відміну Конституції 2004 року про перехід до старої редакції Основного Закону повинен був прийняти президент або міністр юстиції. Зокрема, тодішній міністр юстиції Лавринович   надрукував в «Офіційному віснику України» (видання Мін’юсту – ред.) Конституцію в редакції 1996 року. Таким чином було узаконено рішення КСУ про відміну Конституції в редакції 2004 року

 

Генеральна прокуратура клопотатиме в суді про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича, якого підозрюють у поваленні конституційного ладу шляхом зміни Основного Закону.

Про це заявив під час прес-конференції прокурор Департаменту спецрозслідувань Олексій Донський.

“По цій статті (ч. 1 ст. 109 ККУ – ред.) інший запобіжний захід не передбачений, тому  якщо прокурор  звертається до суду, то він обмежений нормою, бо  по цій категорії справ можливе лише тримання під вартою”, – зазначив він.

Донський розповів, що прокурори склали повідомлення про підозру  Лавриновичу  ще 1 вересня, про що поінформували екс-міністра по телефону.

“Він сказав, що не знаходиться в Києві, а перебуває у горах, але обіцяв 7 вересня, тобто завтра, прибути”, – додав прокурор.

При цьому Донський попередив, що у випадку неявки Лавриновича  до слідчого, будуть вживатися заходи щодо застосування до нього примусу.

Раніше 6 вересня генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що екс-президенту Януковичу та екс-міністру юстиції Лавриновичу повідомлено про підозру у вчиненні спільно з іншими особами захоплення державної влади.

Зокрема, колишнім посадовцям повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади – ред.). Їх звинувачують  у вчиненні спільно з іншими особами захоплення державної влади, у тому числі шляхом вжиття заходів до незаконної, без рішення єдиного органу законодавчої влади в Україні – Верховної Ради України, зміни діючої Конституції України через внесення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів тексту Конституції України в редакції 1996 року та її офіційної публікації.

 

Колишній міністр юстиції Олександр Лавринович є підозрюваним у справі про захоплення влади за допомогою незаконного повернення Конституції 1996 року з 1 вересня 2017 року.

Про це заявив начальник відділу процесуального керівництва Генпрокуратури Олексій Донський на брифінгу у середу, повідомляє  “Українська правда” – Укрінформ.

Він стверджує, що повідомлення було здійснено в рамках чинного законодавства.

“Йому було кілька дзвінків на телефони, зокрема на мобільний телефон, коли йому особисто повідомили, що він є підозрюваним. І було запропоновано до 17 години з’явитися, щоб була реалізована процедура. Він повідомив, що знаходиться в горах і прибути не може”, – розповів Донський.

Тоді, за словами прокурора повідомлення про підозру було скероване за актуальною адресою проживання екс-міністра.

“Ми уточнили, чи є адреса його реєстрації, зазначена в матеріалах справи тією адресою, на яку треба направляти повідомлення, чи можливо, варто продублювати за іншими адресами. Він відповів, що достатньо відправити за місцем його проживання”, – сказав прокурор.

“Тож він вважається підозрюваним з 1 вересня цього року”, – наголосив Донський.

Так він прокоментував зокрема слова Євгена Солодка, який назвав себе захисником екс-міністра, і який стверджує, що жодної підозри  Лавриновичу  вручено не було.

“Солодко не є його адвокатом на даний момент. Для того, щоб особа стала адвокатом когось, вона спочатку має укласти договір з підозрюваним і надати ці документи органам досудового розслідування, тобто підтвердити свої повноваження захисника. На сьогоднішній день цього не зроблено”, – пояснив прокурор.

Як відомо, 6 вересня Генеральна прокуратура заявила, що повідомила про підозру в захопленні влади екс-президенту Віктору Януковичу та екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу.

ГПУ звинувачує їх у тому, що вони в 2010 році без рішення Верховної Ради змінили Конституцію, повернувши її текст в редакції 1996 року, що розширило повноваження президента за рахунок звуження ролі і повноважень парламенту й уряду.

Як відомо, 30 вересня 2010 року Конституційний Суд у закритому режимі скасував політичну реформу від 2004 року. Тим самим суд під головуванням Анатолія Головіна повернув у дію Конституцію 1996 року.

Відтак, Віктор Янукович отримав ширші повноваження, ніж мав Віктор Ющенко, – такі, які мав ще Леонід Кучма. А повноваження Верховної Ради звузилися.

22 лютого 2014 року, одразу після втечі Віктора Януковича, Верховна Рада своєю постановою повернула до Конституції зміни від 2004 року. Крім того, 2 червня 2016 року парламент забрав у президента право утворювати суди.

 

Адвокат екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича Євген Солодко заявив, що його підопічному не повідомляли про підозру у захопленні влади за допомогою незаконного повернення Конституції 1996 року в 2010 році.

Про це він повідомив у  Facebook – Укрінформ.

“Щодо нібито нової підозри Олександру Лавриновичу: як його адвокат заявляю, що станом на 13.23 сьогоднішнього дня жодна підозра Олександру Володимировичу не вручена, повістки на допит по якійсь справі немає. Відповідно, усі інформаційні повідомлення з цього приводу – біг попереду диму паровоза”, – написав він.

Раніше в середу генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що екс-президенту України Віктору Януковичу та екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу повідомлено про підозру у вчиненні дій, спрямованих на захоплення державної влади.

“На підставі зібраних доказів повідомлено про підозру у ч. 1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади – ред.) Кримінального кодексу України екс-президенту В. Януковичу та екс-міністру юстиції О. Лавриновичу у здійсненні спільно з іншими особами захоплення державної влади, у тому числі шляхом вжиття заходів для незаконної, без рішення єдиного органу законодавчої влади в Україні – Верховної Ради України, зміни чинної Конституції України шляхом внесення в Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів тексту Конституції України в редакції 1996 року та її офіційної публікації”, – написав він у  Facebook.

Він нагадав, що Департаментом спеціальних розслідувань ГПУ розслідується справа Конституційного перевороту 2010 року, який призвів до захоплення державної влади шляхом розширення неконституційним шляхом повноважень президента України за рахунок звуження ролі і повноважень парламенту та  уряду.

 

Україна і Польща намагатимуться спільно переконувати скептиків у ЄС в необхідності реалізації проекту економічної допомоги для України (“плану Маршалла”).

Про це сказав українським журналістам голова Верховної Ради України Андрій Парубій в ході Економічного форуму у польській Криниці-Здруй, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Польща є нашим союзником в цьому питанні і я попросив маршалків Сейму і Сенату, щоб вони активніше долучалися до просування цієї ідеї в ЄС. Це може бути спільною позицією країн регіону, які краще розуміють небезпеку від Росії і значення України. Це одна з ідей, яка нас повинна об’єднувати”,- заявив Парубій.

За його словами, з польськими колегами узгоджено питання щодо “визначення переліку країн ЄС, які можуть скептично ставитися до цієї ідеї, і туди спрямовувати парламентські делегації і проговорювати це в МЗС”.

Парубій додав, що ідею “плану Маршалла” для України потрібно обгрунтовувати у різних країнах і пояснювати її суть.

Як повідомлялося,  “план Маршалла” – пакет економічної підтримки України в рамках наближення України до ЄС, яку ініціювала на початку року Литва.

 

Проблему навколо можливого розміщення зображення львівського “Меморіалу орлят” у польських паспортах “остаточно вирішено”.

Про це заявив маршалок Сенату Польщі Станіслав Карчевський, відповідаючи на запитання власного кореспондента Укрінформу в ході Економічного форуму у польській Криниці-Здруй,.

“Після розмови з паном міністром Блащаком (глава МВС Польщі) я поінформував пана Парубія про остаточні рішення”, – заявив Карчевський.

Разом з тим він не захотів уточнити, про які “остаточні рішення” йдеться.

Водночас голова Верховної Ради України Андрій Парубій після розмови з маршалками Сейму та Сенату  Польщі  Мареком Кухцінським і Станіславом Карчевським у розмові з українськими журналістами висловлював переконання, що “ці зображення не з’являться при прийнятті остаточного рішення” польською стороною.

Як повідомлялося, у Польщі до сторіччя незалежності в 2018 році хочуть випустити паспорти в новому дизайні.

Наприкінці липня Міністерство внутрішніх справ Польщі розпочало кампанію “Спроектуй з нами польський паспорт 2018 року” з метою вибору мотивів, які будуть у новому документі. Серед пропозицій з’явилися “Остра брама” у литовському Вільнюсі і “Меморіал орлят” у Львові, що викликало протест Литви та України.

На початку серпня МЗС України вручив ноту протесту послу Республіки Польща в Україні Яну Пєклу у зв’язку з намірами польської сторони розмістити на сторінках нового паспорта зображення “Меморіалу орлят” у Львові.

 

До України з 8 по 12 вересня прибудуть три кораблі з енергетичним вугіллям марки “А” в порт «Південний».

Про це сказав віце-прем’єр-міністр України  Володимир Кістіон  під час засідання Уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«З 8 по 12 вересня у нас буде пік поставки енергетичного вугілля марки “А”, тобто приходять принаймні три кораблі в порт «Південний», – сказав Кістіон.

Він зазначив, що адміністрація морських портів України і міністерство інфраструктури готові до таких поставок і практично вся логістика вже відпрацьована і готова до прийняття тих обсягів, які будуть приходити. Він також, зазначив, що в підземні сховища закачано 14 млрд метрів кубічних газу, що порівняно до попереднього року на 2 млрд більше. «Я думаю, що ті завдання, які передбачені планами  заходу, тобто обсяг не менше 17 млрд, будуть виконані, виходячи з технічних можливостей», – пояснив він.

Нагадаємо, наприкінці серпня з порту американського міста Балтімор вийшло судно, завантажене 62 тис. тонн енергетичного вугілля. Ще одна партія вугілля має бути орієнтовно 120 тис. тонн, і має прибути в Україну на початку жовтня.

Як раніше повідомлялось, українська державна компанія “Центренерго” домовилась про постачання зі США 700 тисяч тонн вугілля антрацитової групи до кінця 2017 року.

 

У Маріуполі у середу, 6 вересня, відкривається  XV Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона рута–2017».

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили організатори фестивалю.

«Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона рута–2017»  пройде у Маріуполі  з 6 по 10 вересня. В ньому візьмуть участь солісти та гурти з кожної області України, а це 350 учасників – переможці відбіркових конкурсів минулого року та зірки української масової музики», – сказали організатори.

Вони підкреслили, що це найбільший фестиваль в Україні, бо у відбіркових конкурсах брали  участь понад 5000 учасників з усіх регіонів України.

Також зазначили, що  «Червона рута» – найстарший фестиваль в Україні, що сформував українську сучасну молодіжну масову музику, він єдиний масштабний некомерційний  музичний фестиваль в країні, де участь у всіх заходах безкоштовна, а вхід – вільний.

Конкурси проходитимуть в палаці культури «Молодіжний», драматичному  театрі,  будинку культури  Металургів.

Концерт – відкриття фестивалю «Червона рута» пройде сьогодні в центрі Маріуполя на відкритій сцені на площі Театральна. В ньому візьмуть участь відомі українські солісти і гурти – переможці фестивалю «Червона рута» попередніх років.

У  програмі фестивалю  – виступи у жанрах: український автентичний фольклор, популярна, сучасна танцювальна, акустична, експериментальна та рок-музика. Будуть представлені напрямки: дискотечні, клубні пісні, сучасні кавери пісень Володимира Івасюка та інших українських композиторів, обробки українських народних пісень, пісні світових зірок популярної та джазової музики в перекладі українською.

Також у рамках фестивалю на Центральному  міському  пляжі  в  наметовому містечку поруч з десятками яхт і катерів проходитимуть караоке-змагання за участю конкурсантів, гостей та мешканців Маріуполя.

Завершиться «Червона рута–2017» ввечері 10 вересня гала-концертом переможців фестивалю, де будуть представлені нові пісні в оригінальних обробках та виконанні. Після завершення заходу – святковий салют.

 

10 вересня у приміщенні Великої зали Віденської опери вперше відбудеться концерт Опери Граца під керівництвом української диригентки Оксани Линів.

Про це повідомляє  СВІТUA  з посиланням на сайт Опери – Укрінформ.

“10 вересня у приміщенні Великої зали Віденської опери відбудеться перший концерт Опери Граца під керівництвом української диригентки Оксани Линів”, – йдеться у повідомлені.

Виступ розпочнеться о 19:30 із симфонічної поеми Ференца Ліста “Мазепа” і триватиме до 21:25.

До програми також увійдуть “Пісня мандрівного підмайстра” Густава Малєра та “Симфонія №2 C-Dur, op. 61” Роберта Шумана.

 

Міністерство освіти і науки виступає проти скорочення кількості отримувачів стипендій у вишах.

Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, йдеться у повідомленні прес-служби МОН, яке є у розпорядженні Укрінформу.

«Сьогодні, коли немає настільки розвиненого ринку праці, щоб студент міг легко знайти роботу і паралельно навчатися, – очевидно, що ми повинні зберігати той рівень стипендіального забезпечення, який є в Україні», – зазначила  Гриневич.

Вона підкреслила, що в Україні студентам складно знайти погодинну роботу, на відміну від західних країн, тому зменшення кількості стипендіатів є недоцільним, оскільки буде демотивувати студентів здобувати вищу освіту.

«Якщо, наприклад, в західних країнах студенти можуть з легкістю отримати погодинну роботу, тому що є велика пропозиція для того, щоб вони могли суміщати роботу з навчанням, – то в Україні таких пропозицій небагато. Більшість українських студентів-програмістів починають працювати вже з другого курсу. Оскільки це дистанційна робота, є можливість спланувати свій час. Для студентів інших спеціальностей знайти погодинну роботу важко», – пояснила Гриневич.

Як повідомлялося, з 1 січня 2017 року була введена рейтингова система отримання стипендій. Наразі 50% студентів вищих навчальних закладів отримують стипендії: 43% – академічні та 7% – соціальні.

Окрім того, Кабінет міністрів затвердив розмір мінімальної академічної стипендії для вишів III-IV рівня акредитації на рівні 1100 грн, а розмір підвищеної стипендії становить 1600 грн, тобто на рівні прожиткового мінімуму. Також на педагогічних, природничо-математичних й інженерно-технічних спеціальностях розмір стипендії – 1400 грн, а підвищеної стипендії – близько 2 тис. гривень.

 

Міністерство економіки створило міжвідомчу експертну групу з підготовки та виконання рішень Спільної робочої групи Україна – НАТО з питань економічної безпеки (СРГЕБ).

Група створена у рамках виконання Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО на 2017 рік, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“Міжвідомча експертна група – тимчасовий консультативно-дорадчий орган при Мінекономрозвитку, метою якого стане розробка пропозицій щодо пріоритетних завдань і заходів, спрямованих на розвиток ефективного співробітництва України з  НАТО. Головою міжвідомчої експертної групи є Юрій Бровченко, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України – Національний координатор з питань співробітництва України з НАТО в економічній сфері. До складу міжвідомчої експертної групи увійшли представники Мінекономрозвитку, Міноборони та державного концерну “Укроборонпром”, – зазначається в повідомленні.

Міжвідомча експертна група аналізуватиме стан співробітництва України з НАТО в економічних та ресурсних аспектах, готуватиме узгоджені пропозиції щодо перспективних напрямів такого співробітництва та шляхи удосконалення форм взаємодії. Також група буде моніторити реалізацію домовленостей і вивчатиме проблемні питання, пов’язані з виконанням домовленостей, досягнутих на засіданнях СРГЕБ.

Крім того, міжвідомча експертна група здійснюватиме підготовку рекомендацій щодо необхідності залучення консультаційної, дорадчої та технічної допомоги НАТО, ініціюватиме розроблення відповідних міжнародних програм.

 

Чергове засідання контактної групи щодо ситуації на Донбасі відбудеться у Мінську 20 вересня.

Про це повідомив журналістам спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік, передає  БЕЛТА – Укрінформ.

“Після річної перерви і початку нового навчального року, я відчуваю, Тристороння контактна група зважилася дати новий імпульс нашій роботі, щоб гарантувати населенню якомога спокійнішу осінь, – заявив Мартін Сайдік. – Наступна наша зустріч буде тут 20 вересня”.

За словами дипломата, на нинішньому засіданні робоча група з економічних питань обговорила можливе поліпшення механізму платежів за постачання води в окремі райони Луганської області. Також йшлося про необхідність захисту ряду об’єктів життєво важливої інфраструктури у зоні конфлікту.

У гуманітарній сфері продовжилося обговорення теми обміну заручників. “З настанням холодів ще більш актуальне питання ремонту підходу до мосту у Станиці Луганській. Сторони повинні без передумови нарешті прийти до спільного рішення в інтересах цивільного населення”, – підкреслив спецпредставник  ОБСЄ.

Дискусії політичної підгрупи були спрямовані на обговорення питань забезпечення особливого статусу окремих районів Луганської та Донецької областей відповідно Мінським домовленостями, додав Сайдік.

 

Посол США в Росії Джон Теффт заявив, що всі кроки Вашингтона щодо закриття будівель консульства РФ в Сан-Франциско і торговельних представництв у Вашингтоні і Нью-Йорку були здійснені з дотриманням законодавства.

У спільному інтерв’ю  Радіо Свобода  і “Голосові Америки” він, зокрема, заперечив чутки, що американські представники силою вдерлися в будівлю консульства і обшукували її – Укрінформ.

“Ніхто ніяких дверей не ламав. Ніхто не чинив неналежного тиску на людей. Усе було зроблено дуже, дуже дбайливо”, – сказав посол.

Він додав, що посадовці США здійснили інспекцію будівлі в Сан-Франциско спільно з російським дипломатичним персоналом із метою перевірити безпеку приміщення і те, що російська влада звільнила його.

Посол наголосив, що отримання контролю владою США над будівлею консульства відповідає Віденській конвенції про дипломатичні відносини – в порушенні якої Москва звинувачує Вашингтон.

За його словами, критика  Москвою  цього кроку Вашингтона лицемірна: коли Росія оголосила про скорочення персоналу диппредставництв США в цій країні, вона посилалася на дотримання рівної кількості цих працівників, яких США мали в Росії більше, ніж Росія у США; коли ж Вашингтон застосував цей самий принцип до кількості консульств, яких Росія мала у США чотири, а США в Росії три, і закрив одне з російських консульств, у Москві обурилися. “Рівність так рівність”, – сказав посол.

Крім того, він заперечив твердження Міністерства закордонних справ Росії, що Москва раніше не наказала, а “запропонувала” США скоротити чисельність працівників своїх дипломатичних представництв у Росії. “Нам наказали зробити це. Це не було предметом ніяких переговорів”, – запевнив Джон Теффт, який невдовзі завершує свою посольську каденцію в Росії.

У вівторок президент Росії Володимир Путін назвав дії США щодо російських дипломатичних об’єктів “хамськими” і “безпрецедентними” і заявив, що Москва залишає за собою право далі скоротити чисельність працівників диппредставництв США в Росії, хоча наразі ще не піде на такий крок.

Раніше американські посадовці вже казали, що Сполучені Штати не вжили ніяких неправомірних дипломатичних або юридичних заходів, коли наказали росіянам залишити російське консульство в Сан-Франциско, а також дві інші дипломатичні будівлі у Вашингтоні та Нью-Йорку, які використовувалися як торгові представництва, в термін до 2 вересня.

Москва в серпні вказала США скоротити дипломатичний персонал у Росії до 455 осіб до 1 вересня, президент Путін тоді ж заявив, що це означає скорочення 755 співробітників. До таких дій Росія вдалася у відповідь на нові санкції США через російську агресію в Україні.

Відносини між Москвою та Вашингтоном також затьмарені через втручання Росії у президентські вибори у США в 2016 році, яке вважають доведеним усі американські спецслужби і яке Москва заперечує.

 

Американська компанія Google запустила в Україні сервіс пошуку авіаквитків Google Flights.

Про це повідомляє  Апостроф  із посиланням на прес-службу компанії – Укрінформ.

“Нова служба дозволить українським користувачам легше знаходити, порівнювати і замовляти авіаквитки”, – зазначається в публікації.

Ресурс Google Flights доступний за  посиланням.

Нова служба від  Google  може дати рекомендацію щодо альтернативного аеропорту або дати поїздки, які дозволять скоротити витрати на переліт. Користувачам також буде доступний прогноз зростання цін на авіаквитки.

“У сервісі є можливість відслідковувати вартість квитків на обраний рейс, і система буде повідомляти про всі зміни ціни в Google Асистент і електронній пошті”, – йдеться в повідомленні.

 

У Євросоюзі в середу продовжили персональні обмежувальні заходи проти російських, кримських посадовців, членів терористичних організацій в ОРДЛО, включаючи найближче оточення президента РФ Володимира Путіна.

Відповідне рішення у середу ухвалив Комітет постійних представників країн-членів при Раді Європейського Союзу, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

Обмежувальні заходи, які діятимуть й щодо деяких компаній та установ, продовжено на подальші шість місяців.

Санкції проти 149 осіб та 38 установ включають візові заборони та блокування активів на теренах ЄС.

Як зазначив офіційний представник Ради ЄС, зараз до санкційного списку включили ще одну компанію, яка обслуговує порт у тимчасово окупованому Криму.

Також, повідомляють джерела, у “чорному списку”  ЄС  залишиться новопризначений посол Росії у США Анатолій Антонов.

Із повним текстом оновлених санкцій, включаючи імен осіб та назви компаній, можна буде ознайомитися після публікації документа в Офіційному журналі ЄС.

Як повідомляв Укрінформ, у березні 2017 року Євросоюз продовжив на подальші півроку – до 15 вересня – дію санкцій проти російських високопосадовців, включаючи оточення Путіна.

Рішення Ради ЄС стосується російських, кримських, сепаратистсько-терористичних діячів, які причетні до посягання на територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України.

У “чорному списку” – високі представники уряду, Державної думи і Ради федерацій Росії, чиновники Адміністрації російського президента, військові керівники, так звані “керівники” Криму, донецькі і луганські терористи, а також наближені до Путіна олігархи.

 

Під керівництвом в Росії в “Л/ДНР” готуються командно-штабні навчання, заплановані на вересень поточного року.

Про це написав у  Фейсбуці керівник групи “Інформаційний спротив” Дмитро Тимчук.

“Під керівництвом начальника штабу – першого заступника командувача 8 армії Південного ВО ВС РФ генерал-майора О.Цекова і групи офіцерів штабу 8 армії в «1 АК ДНР» і «2 АК ЛНР» здійснюється підготовка до проведення командно-штабних  навчань  (КШН), запланованих на вересень ц.р. У цьому зв’язку на території, контрольованої «ЛДНР», «військовими комісаріатами» розпочато роботу з уточнення списків приписаних військовозобов’язаних і техніки”, – написав Тимчук.

При цьому характерною рисою даних командно-штабних навчань є єдине оперативне тло і тимчасові інтервали, які повністю збігаються із задумом спільних стратегічних навчань (РСН) ЗС РФ і Республіки Білорусь, офіційно запланованих у період із 14 по 20 вересня.