Що треба пам’ятати, згадуючи жертв сталінізму та нацизму

4 роки ago Інформ центр 0

23 серпня Європа відзначає Міжнародний день пам’яті жертв тоталітарних ідеологій сталінізму та націонал-соціалізму.

Європейський день пам’яті жертв сталінізму та нацизму відзначається у країнах Європейського Союзу щорічно 23 серпня – в день підписання «Пакту Молотова-Ріббентропа».

Підписання  23 серпня 1939 року Пакту між Гітлером та Сталіним стало спусковим механізмом найкривавішої трагедії в історії людства – Другої світової війни. Як зазначають науковці, сумнозвісний «Таємний протокол», яким країни Східної та Центральної Європи були поділені на сфери німецьких і радянських інтересів, був злочинною змовою керівників двох тоталітарних режимів – диктаторів націонал-соціалістичної Німеччини та комуністичного СРСР. Пакт з його таємним протоколом відкрив шлях  нацистам до воєнної агресії проти Польщі та розв’язання Другої світової війни, в якій загинуло понад 8 мільйонів українців. Саме тому його кваліфікують як злочин проти миру та людства.

Європейський парламент своєю Декларацією від 23 вересня 2008 року засудив Пакт «Молотова-Ріббентропа»  як такий, що розділив Європу на дві сфери інтересів за допомогою секретних додаткових протоколів, і такий, що спричинив масові депортації, убивства й поневолення, які мали місце у зв’язку з актами агресії сталінізму й фашизму та підпадають під категорію військових злочинів і злочинів проти людства.

В декларації Європейського парламенту, зазначено: «Масові депортації, вбивства та закріпачення, вчинені в контексті актів агресії сталінізмом та нацизмом попадають під категорію військових злочинів та злочинів проти людства, відносно яких строки давності не застосовуються.

Нагадаємо, що 9 квітня 2015 року Верховна Рада України ухвалила “декомунізаційний пакет законів” (всього таких законів чотири), що стосуються засудження комуністичного режиму, відкриття архівів радянських спецслужб та визнання УПА й інших організацій борцями за незалежність України.

В цей день Політична Партія «ПАТРІОТ» вшановує пам’ять жертв сталінізму та нацизму, засуджуючи страхітливі діяння «коричневого» та «червоного» тоталітарних режимів.

«Звертаємось до чинної влади нашої держави з вимогою неухильного дотримання Україною міжнародних правових актів, які гарантують забезпечення прав як окремої особистості, так і всього народу. Наголошуємо, що червоний тоталітарний режим вже давно і плавно переріс в розв’язаний Путіним гібридний тероризм, який путінці ведуть і проти нашої держави. Путінська Росія стала державою, що  несе загрозу сучасній Європі та усьому світу. Тому  Україна  і Європа повинні  спільно та згуртовано протистояти цій чумі з подвоєною силою», – вкотре наголошують ПАТРІОТИ.

Прес-служба