Путін вирішив показати себе «добрим дядьком»

4 роки ago Інформ центр 0

Вкравши Крим, путінська Росія намагається пов’язати своїм злодійством якомога більше людей, запропонувавши місцевим жителям закон про списання кредитів українським банкам.

Як стало відомо, Держдума Росії прийняла у другому читанні поправки до закону про погашення боргів кримчан перед українськими банками (422-ФЗ).

Згідно з цим законом, вимагати погашення боргу можуть тільки акредитовані при Фонді захисту вкладників (ФЗВ) російські компанії, які придбали борги в українських банків.

Поправки до закону передбачають, що сам Фонд захисту вкладників перейде у розпорядження проросійської окупаційної влади Криму, при цьому Агентство зі страхування вкладів, яке зараз володіє ФЗВ, повинне буде перерахувати до фонду 1,5 млрд рублів невитраченого майнового внеску.

Кримська «влада» тепер має ухвалити місцевий закон про обов’язкове списання боргів – до 5 мільйонів рублів (майже 2,2 мільйона гривень).

Таким чином, амністію від українських кредитів отримає переважна більшість громадян Криму та індивідуальних підприємців, а компанії зможуть істотно зменшити борги.

Напевно, подарунок у розмірі до 5 млн. руб. жителям Криму дуже зворушить усіх російських позичальників і додасть популярності російській владі.

Але ухвалення поправок до федерального закону, який створює механізм «пробачення» боргів жителів Криму українським банкам, робить усіх, хто скористається цим правом, заручниками путінського режиму. Московія пов’язує своє злодійство Криму з якомога більшою кількістю людей! І люди мають розуміти, що кредити їм надавали не Росія і не Крим, а українські банки!

Зрозуміло, що головна вигода від «списання українських боргів кримчанам» — у черговому піарі Кремля і його місцевих ставлеників, які почали побоюватись людського гніву. Згадаємо, як в травні на півострові після того, як місцеві чиновники затвердили новий Генплан та оголосили, що тисячі земельних ділянок, виданих за пару десятиліть, — незаконні, місто Севастополь сколихнули багатотисячні мітинги, на яких лунало: «Референдум!».

Українські банки втратили в Криму досить великі гроші. За даними Нацбанку України, на момент анексії у березні 2014 року загальний кредитний портфель банків на півострові складав 24,2 мільярда гривень. Після анексії усі українські банки залишили півострів, практично всі фінансові операції між Кримом і рештою території України були заблоковані.

З правової точки зору, Держдума РФ не має відношення до взаємин між позичальниками, громадянами України, які перебували або перебувають на території Криму, та українськими банками.

«Такий крок окупантів вкотре підтверджує: путінська Росія продовжує цинічно грабувати нашу державу, завдаючи величезної шкоди економіці України», – наголошують ПАТРІОТИ.

Прес-служба