Підбірка актуальних новин за 11 липня

4 роки ago Інформ центр 0

Порошенко про ратифікацію асоціації: З 1 вересня – новий етап шляху до ЄС

Із завершенням процесу ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС з 1 вересня розпочнеться якісно новий етап шляху України до Європейського Союзу.

Про це заявив на своїй сторінці у Facebook Президент України Петро Порошенко, коментуючи ратифікацію Угоди про асоціацію, пише Укрінформ..

“З 1 вересня 2017 року розпочнеться якісно новий етап нашого шляху до Європейського Союзу. Це – етап глибинних та всеохоплюючих реформ, який вимагатиме максимальних зусиль та об’єднання всіх гілок української влади, бізнесу, громадянського суспільства заради побудови кращого європейського майбутнього для українського народу. І на цьому шляху нам допомагатиме і Європейський Союз, і увесь цивілізований світ”, – написав Порошенко.

Він додав, що вже завтра українська влада разом з лідерами ЄС скоординує  в Києві під час саміту Україна-ЄС “як забезпечити максимально ефективне і швидке досягнення мети, закладеної в Угоді, і перейти на новий етап нашого партнерства”.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок Євросоюз остаточно завершив процедуру ратифікації угоди про асоціацію з Україною.

За нинішнього стану справ Путіна ніщо не спонукає виконувати “Мінськ” – Расмуссен

Таку думку в ексклюзивному коментарі Укрінформу висловив екс-генеральний секретар НАТО, радник Президента України Андерс Фог Расмуссен.

«Росія мала більше ніж достатньо часу, щоб припинити бойові дії на сході України. Ми хочемо продовжувати Мінський процес, але доки ми не підвищимо ціну для Путіна, я не упевнений, що він виконуватиме «Мінськ» та поважатиме міжнародне право», – заявив Расмуссен.

Водночас данський політик відзначив, що Мінський процес є обмеженим для досягнення визначених цілей.

«Ми повинні показати, що відповідь США і ЄС Росії є співвідносними її діям», – наголосив радник Президента України.

Расмуссен висловив занепокоєння ситуацією на сході України, що може призвести до небезпечного заморожування конфлікту.

«За нинішнього стану справ немає спонукальних чинників для Путіна виконувати його мінські зобов’язання. Такий небезпечний статус-кво виник через нашу бездіяльність. Ми повинні показати більшу міцність і рішучість у своїх вимогах до Путіна виконати свої обіцянки та припинити бойові дії на сході України», – наголосив Расмуссен.

Він також вкотре виступив за надання Сполученими Штатами оборонної зброї Україні, що також буде заходом зі стримування російської агресії.

 

Біометричний контроль на кордоні не стосуватиметься кримчан – Слободян

У Державній прикордонній службі заявляють, що намір України запровадити біометричний контроль для іноземців, які перетинають український кордон, не стосується жителів анексованого Криму.

Про це проекту Радіо Свобода, сайту Крим.Реалії, повідомив речник відомства Олег Слободян.

«Це рішення РНБО стосується іноземців, які в’їжджають на територію України. Кримчани не є іноземцями, вони є громадянами України, які тимчасово проживають під російською окупацією. Відповідно, це рішення їх не стосується. Для перетину адмінкордону, як і раніше, потрібно при собі мати український паспорт, і проблем не буде», – пояснив Слободян.

Напередодні Президент України Петро Порошенко на засіданні Ради національної безпеки і оборони сказав, що Україна запровадить біометричний контроль для іноземців, які перетинають український кордон.

Після анексії Криму між материковою Україною і півостровом проліг формально адміністративний, але фактично – справжній «кордон». На адмінкордоні працюють три контрольних пункту в’їзду/виїзду – «Каланчак», «Чонгар» і «Чаплинка».

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

 

З початку року майже тисяча іноземців незаконно відвідали окупований Крим – ДПСУ

З початку року незаконно відвідали тимчасово окупований Крим 972 іноземця, 89 з яких – діячі культури і мистецтв. Про це у відповіді на запит УНН повідомила Державна прикордонна служба України.

“Протягом 2017 року було виявлено 972 іноземних громадян, які порушили порядок в’їзду/виїзду на тимчасово-окуповану територію Автономної Республіки Крим”,- йдеться у відповіді.

При цьому у ДПСУ уточнили, що серед таких іноземців 89 діячів культури і мистецтв.

“Всім їм було заборонено в’їзд на територію України строком на 3 роки”, – наголосили у відомстві.

У ДПСУ також нагадали, що на офіційному сайті відомства створено сторінку “STOPLIST”, куди вноситься інформація про тих громадян, які незаконно відвідували тимчасово окупований Крим.

Як повідомляв УНН, Надії Бабкіній, Станіславу Говорухіну, Микиті Михалкову, Ірині Алфьоровій, Олегу Паніну, Леоніду Ярмольнику та Михайлу Задорнову заборонено в’їзд на територію України.

 

В Україні має працювати близько тисячі ЦНАПів – Нефьодов

Додатково до існуючих 700 центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів) має бути відкрито близько 240 ЦНАПів.

Про це на брифінгу щодо розширення мережі Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) сказав перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Додатково до тих 700 ЦНАПів, які вже існують та працюють в Україні, необхідно додатково відкрити близько 240 ЦНАПів, з яких 94 мають розміщуватись у вже існуючих об’єднаних територіальних громадах», – зазначив Нефьодов.

Він зазначив, що в Мінекономрозвитку працюють над тим, аби дані послуги надавались в режимі онлайн, і людина могла отримувати їх не виходячи з дому. Однак залишається частина питань, які не можна вирішити за допомогою онлайн доступу та і не завжди люди, особливо, старшого покоління користуються онлайн послугами, тому постає необхідність у достатньо розгалуженій системі центрів надання адміністративних послуг.

«Адміністративні послуги в України можуть надаватись декількома способами, одним з головних залишається мережа центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів)», – наголосив Нефьодов.

 

Вишам на Донбасі збільшать держзамовлення на українську мову – закон

Верховна Рада прийняла законопроект про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” щодо діяльності вищих навчальних закладів на території Донецької та Луганської областей.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за прийняття закону вцілому проголосували 248 депутатів.

“Ми стикнулися з величезним проханням таких шанованих ВУЗів, як Маріупольський державний університет, щоб ми вирішили це питання, і так само нашим рішенням змогли підняти державне замовлення на такі спеціальності, як українська мова, грецька мова, кафедри яких є в цих ВУЗах”, – сказала перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко, представляючи законопроект.

Закон перебачає передбачає встановлення фіксованих обсягів державного замовлення для контингенту вищих навчальних закладів, які знаходяться у населених пунктах, наближених до території, на який здійснюється антитерористична операція.

Геращенко також звернулася з проханням до Голови Верховної Ради передати невідкладно цей закон на підпис Президенту України для того, щоб виші, які знаходяться поблизу лінії зіткнення, де досить складна ситуація, не втратили своїх абітуріентів.

 

Скалічені на службі поліцейські отримуватимуть компенсацію – закон

Президент Петро Порошенко підписав закон “Про внесення змін до статті 97 закону України “Про Національну поліцію” щодо виплати одноразової грошової допомоги поліцейському” у разі встановлення інвалідності через отримане поранення під час служби.

Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

“Положення чинної частини першої статті 97 закону України “Про Національну поліцію” щодо виплати одноразової допомоги поширюються на поліцейських, яким встановлено інвалідність, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов’язків, пов’язаних із виконанням повноважень та основних завдань поліції, або внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням ним служби в поліції”, – йдеться у повідомленні.

Цим законом вирішується питання щодо соціального захисту колишніх працівників міліції, які перейшли на службу до поліції (нині поліцейські), а саме стосовно виплати одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного під час виконання ними службових обов’язків, пов’язаних із здійсненням повноважень та основних завдань, визначених законом України “Про міліцію”, або внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням ним служби в органах внутрішніх справ.

Відповідна одноразова грошова допомога виплачується Національною поліцією. Водночас, законом не передбачається розширення кола осіб, які мають право на отримання одноразової допомоги чи збільшення її розміру.

За колишніми працівниками міліції, які не перейшли на службу до поліції, зберігається право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої законом України “Про міліцію” і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності законом України “Про Національну поліцію”.

Документом передбачено, що Кабінет міністрів України у місячний термін з дня опублікування Закону, має привести свої нормативно-правові акти, а також акти міністерств й інших центральних органів виконавчої влади у відповідність із цим законом.

Закон було ухвалено прийнятий Верховною Радою 8 червня.

 

Порошенко призначив нового заступника глави СБУ

Президент України Петро Порошенко звільнив з посади заступника голови Служби безпеки України Михайла Глуговського і призначив на цю посаду Віктора Кононенка.

Відповідні Укази оприлюднені на сайті глави держави.

“Звільнити Глуговського Михайла Васильовича з посади заступника Голови Служби безпеки України”, – йдеться в Указі №180/2017.

Іншим Указом №181/2017 Президент звільнив Віктора Кононенка з посади начальника Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України, а Указом 1822017-22178 глава держави призначив його заступником голови Служби безпеки України

 

 

Півтисячі учасників АТО перекрили трасу Київ-Чоп

Уранці 11 липня біля приміщення головного управління Держгеокадастру в Житомирській області близько півтисячі учасників АТО та членів їхніх сімей влаштували акцію протесту проти призупинення видачі земельних ділянок.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Учасники АТО цікавляться, чому в Держгеокадастрі багато відмов щодо видачі земельних ділянок та вимагають скасувати постанову Кабміну №413 від 7 червня 2017 року. Бійці виступають проти призупинення видачі земельних ділянок.

Близько 500 учасників акції зібрались спершу біля приміщення обласного Держгеокадастру відстоювати свої права, а далі вирушили перекривати трасу Київ-Чоп.

Біля повороту на село Левків Житомирського району в обід 11 липня учасники АТО перекрили трасу Київ-Чоп, повідомляє Житомир.info.

“Почали перекривати трасу близько 12:00, вже утворився затор. Машини з дітьми та маршрутки пропускають. Зараз участь в акції бере близько півсотні осіб, але люди ще продовжують з’їжджатися”, – йдеться у повідомленні.

 

 

 

Рада позбавила імунітету Розенблата

Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури про зняття недоторканності з народного депутата Борислава Розенблата.

За таке рішення проголосували 296 депутатів, кореспондент Укрінформу

Як повідомлялося, 21 червня генпрокурор вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт двох народних депутатів – Максима Полякова та Борислава Розенблата. Минулого тижня регламентний комітет Ради розглянув ці подання і вирішив, що подання щодо Полякова є недостатньо обгрунтованим, а подання щодо Розенблата є обгрунтованим.

19 червня детективи НАБУ затримали 7 людей, підозрюваних у причетності до вимагання та одержання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні. За версією слідства, Поляков і Розенблат з метою отримання неправомірної вигоди внесли до Верховної Ради законопроекти щодо видобутку бурштину в інтересах компанії-нерезидента. Депутати звинувачення силовиків відкидають. У НАБУ повідомляють, що загальна сума хабара – понад 300 тисяч доларів США.

Раніше Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності Полякова, але відмовилася давати згоду на його затримання та арешт.

Крім того, нардепи підтримала подання Генеральної прокуратури про зняття недоторканності з Олеся Довгого.

 

Нардепи відмовили Генпрокуратурі у затриманні і арешті Полякова

Верховна Рада не надала згоду на затримання і арешт депутата фракції “Народний фронт” Максима Полякова.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

За рішення про надання згоди на затримання Полякова проголосували 225 народних депутатів, за рішення про надання згоди на арешт – 111 нардепів.

Як повідомлялося, Верховна Рада сьогодні дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності депутата фракції “Народний фронт” Максима Полякова. За таке рішення проголосували 250 народних депутатів.

21 червня генпрокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт двох народних депутатів – Максима Полякова та Борислава Розенблата. Минулого тижня регламентний комітет Ради розглянув ці подання і вирішив, що подання щодо Полякова є недостатньо обгрунтованим, а подання щодо Розенблата є обгрунтованим.

19 червня детективи НАБУ затримали 7 людей, підозрюваних у причетності до вимагання та одержання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні. За версією слідства, народні депутати Максим Поляков і Борислав Розенблат з метою отримання неправомірної вигоди внесли до Верховної Ради законопроекти щодо видобутку бурштину в інтересах компанії-нерезидента. Депутати звинувачення силовиків відкидають. У НАБУ повідомляють, що загальна сума хабаря – понад 300 тисяч доларів США.

 

Рада відмовилася забирати недоторканність у Лозового

Верховна Рада не підтримала подання Генеральної прокуратури про зняття недоторканності з народного депутата Андрія Лозового.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

За таке рішення проголосували лише 177 депутатів.

Як повідомлялось, раніше Рада відмовилась надати згоду на притягнення до кримінальної відповідальності Євгена Дейдея і підтримала подання на Олеся  Довгого.

21 червня генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що вніс подання до ВР про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Лозового, в діях якого вбачаються ознаки умисного ухилення від сплати податків у розмірі 1 млн 846 тис. грн.

 

ВР забрала імунітет у Довгого, як і просив

Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури про зняття недоторканності з народного депутата Олеся Довгого.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу. За підтримку подання проголосував 251 депутат за необхідних 226.

Перед голосуванням Довгий попросив колег позбавити його недоторканності.

Як повідомлялося, раніше Верховна Рада відмовилася надати згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Євгена Дейдея.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 21 червня вніс подання до ВР про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Олеся Довгого.

За даними ГПУ, в результаті незаконних дій Довгого, вчинених у співучасті з іншими службовими особами, з комунальної власності незаконно відведено та вилучено 10 земельних ділянок природо-заповідного фонду – заказника місцевого значення “Острів Жуків” загальною площею 44,25 га.

Київська міська рада у 2007 році ухвалила скандальні рішення щодо земель заказника “Острів Жуків”. Довгий у той час був секретарем Київради.

 

Холодницький: Справи Дейдея і Лозового заходять в глухий кут

Антикорупційний прокурор заявив про фактичну зупинку слідства щодо нардепів від “Народного фронту” і РПЛ через дії Ради, пише ua1.

Глава САП Назар Холодницький заявив в ефірі одного з телеканалів про фактичну зупинку слідства щодо нардепів від “Народного фронту” і Радикальної партії Євгена Дейдея та Андрія Лозового, з яких Рада відмовилась знімати недоторканність.

“Слідство вже було проведено – в тих рамках, які визначає депутатська недоторканність. Всі інші слідчі дії можна провести тільки після надання згоди на притягнення до відповідальності. Якщо цього немає, слідство зараз фактично заходить у глухий кут, тому що парламент замість суду вирішив, що та чи інша особа невинна”, – йдеться в заяві

 

Луценко: Не заздріть моїй хаті – податків сплатив кілька мільйонів доларів

Генеральний прокурор Юрій Луценко стверджує, що його родина повністю сплатила податки.

Про це він заявив у сесійній залі, відповідаючи на закид голови Радикальної партії Олега Ляшка, повідомляє Еспресо.TV.

“Не завидуйте моїй хаті… Моя дружина і син після фронту сплатили податків на загальну суму, яка обчислюється кількома мільйонами доларів”, – наголосив генпрокурор.

“У мене є за що жити в моєму будинку – щоб годувати свою сім’ю, кота, собаку”, – додав він.

Натомість Луценко звернувся до Ляшка із зустрічним запитанням: “Де живете Ви, Олег Валерійович?”.

Окрім того, очільник Генпрокуратури оголосив про підготовку “нових подань” щодо членів парламенту.

“Я вважаю, що сьогодні люди, які вважають генерального прокурора поганим, готуються до нових подань. Вони банально бояться, бояться відповідати на запитання слідства, тримаючись як воша за кожух за цю злощасну депутатську недоторканність”, – сказав Луценко.

За даними ЗМІ, генпрокурор мешкає у новому будинку в селі Стоянка під Києвом.

Як повідомлялося, однопартієць Ляшка, народний депутат Андрій Лозовий підозрюється Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою в ухиленні від сплати податків.

 

Генпрокурор не виключає пред’явлення нових звинувачень нардепу Новинському

Генеральний прокурор України Юрій Луценко не виключає пред’явлення нових звинувачень народному депутат Вадиму Новинському. Про це він заявив виступаючи на пленарному засіданні парламенту, передає кореспондент УНН.

“Слідство йде достатньо ефективно, ймовірні нові епізоди будуть пред’явлені народному депутату. Якщо так складеться, то я знову прийду на цю трибуну і знову буду просити всіх, і вас зокрема, Олег Валерійович, як людину, яка точно знає, як відбувається досудове, а потім судове слідство, що буває потім, підтримати мою позицію”, – наголосив Ю.Луценко.

Як повідомляв УНН, Верховна Рада 8 грудня 2016 року дала згоду на притягнення Новинського до кримінальної відповідальності. ГПУ підозрює Новинського у причетності до організації незаконного позбавлення волі протягом 179 днів помічника митрополита УПЦ МП Володимира архієпископа Олександра Драбинка.

 

САП відкрила провадження щодо Генпрокурора Ю.Луценка

САП внесла до ЄРДР два звернення лідера Радикальної партії Олега Ляшка за звинуваченням Генерального прокурора Юрія Луценка у невідповідності даних у декларації. Про це журналістам після засідання парламенту заявив керівник САП Назар Холодницький, передає кореспондент УНН.

“САП відреагувала на звернення лідера Радикальної партії… І нами внесено до ЄРДР два його звернення на сесії (ВРУ – ред.) за тими фактами, які ним були озвучені”, – сказав Н.Холодницький.

За його словами, провадження відкрито і слідство триває.

“Щодо будинку Генпрокурора і щодо декларації”, – сказав Н.Холодницький, відповідаючи на запитання, за якими саме фактами САП відкрила провадження.

Нагадаємо, у декларації Ю.Луценко задекларував викрадений автомобіль дружини і колекцію книг.

Нагадаємо, Генпрокурор задекларував за 2015-й рік авто в угоні, колекцію африканських клинків сина та книжкову шафу.

 

 

У НФ кажуть, що “інші сили” зараз створюють собі “трамплін” до Ради

Фракція «Народний фронт» заявляє про намагання окремих політичних сил спровокувати проведення дострокових виборів парламенту і президента.

Про це на засіданні Верховної Ради сказав голова фракції Максим Бурбак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Хочемо заявити, що чітко знаємо природу атаки на «Народний фронт». Це намагання делегітимізувати парламент, спровокувати політичну кризу, наслідком якої мають стати дострокові парламентські і президентські вибори», – сказав Бурбак.

Він заявив, що зараз вибудовується структура нової політичної партії “з промовистою назвою”, яка стане трампліном для потрапляння в парламент інших сил.

Однак Бурбак не уточнив, про яку саме політсилу йдеться.

 

Кабмін звільнив заступника міністра юстиції і призначив нового

Новопризначена посадовиця раніше займала посаду начальника юридичного управління в “Банк Кредит Дніпро”, інформує 5 канал.

Кабмін звільнив Павла Мороза з посади заступника міністра юстиції з питань державної реєстрації, призначивши на цю посаду Олену Сукманову. Відповідно до розпорядженням Кабміну №453 від 4 липня, Мороз звільнений згідно з поданою заявою.

42-річний Мороз обіймав посаду заступника міністра з лютого 2016 року. При цьому розпорядженням №456 від 4 липня Кабмін призначив на цю посаду Олену Сукманову.

Довідка. Олена Сукманова раніше обіймала посаду начальника юридичного управління в “Банк Кредит Дніпро”, а до цього в “Правекс-Банку”. В е-декларації за 2016 рік вказала, що володіє 3 квартирами в Києві (50,3 кв. м, 45 кв. м, 108 кв. м), по 50% двох земельних ділянок площею 630 кв. м і 2,5 тис. кв. м в Іванковичах (Васильківський район, Київська область), половиною житлового будинку там же площею 368,2 кв. м і половиною недобудованого садового будинку там же.

Сукманова задекларувала 50% власності на два меблевих гарнітура і меблі для кухні. Також вона володіє автомобілями; Toyota Land Cruiser Prado 2014 року випуску. У 2016 році жінка отримала 779 тис. 659 грн зарплати, відсотки – 280 тис. 491 грн. Вона має на рахунках в ПАТ “Укрексімбанк” 218 тис. 661 долар, в “ОТП Банк” – 557 тис. 644 грн і готівкою $100 тис.

 

З Росії вже погрожують вислати 4 млн українців через введення біометричного контролю

Російська влада може вжити заходів щодо 4 мільйонів українців, які перебувають на її території, через введення Україною системи біометричного контролю

Про це заявив перший заступник голови комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Франц Клінцевич, повідомляють “РИА новости”, пише Еспресо.

Він зазначив, що Кремль вживе заходів у відповідь на нові правила в’їзду в Україну, введення яких державою “можна вважати візовим режимом між країнами”.

“Наш обов’язок попередити – відповідні кроки обов’язково будуть. Про це дуже непросто говорити, але вони певною мірою можуть стосуватися 4 мільйонів українців, які працюють в Росії”, – наголосив Клінцевич.

За його словами, не виключено, що когось з громадян України доведеться ввічливо попросити покинути Росію.

 

У Польщі вперше на державному рівні вшанували жертв Волинської трагедії

У Польщі вперше на державному відбулись урочистості до 74-х роковин Волинської трагедії. Про це повідомляє Польське Радіо, передає УНН.

“Сьогодні, 11 липня, богослужіннями, відозвою пам’яті, покладанням вінків та відкриттям інформаційної дошки біля пам’ятника Жертвам геноциду, вчиненого українськими націоналістами щодо громадян ІІ Речі Посполитої, у Варшаві відзначать 74 роковини Волинської трагедії”, – пише видання.

Наголошується, що до Пам’ятника геноциду та 27 волинської дивізії піхоти Армії крайової були покладені вінки. Урочистості відбувались у Волинському сквері у Варшаві  за участі державної влади та у супроводі почесної варти Війська польського і Надбузького відділення Прикордонної служби.

Зазначається, що опівдні відбулась відозва пам’яті, було відкрито також інформаційну дошку біля пам’ятника Жертвам геноциду.

Видання нагадує, що у резолюції, прийнятій 12 липня 2013 року, польський Сейм вжив висловлювання “етнічна чистка, що мала ознаки геноциду”.

Як повідомляв УНН, минулого року Сейм Польщі встановив 11 липня Національним днем пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами щодо громадян ІІ Речі Посполитої.

 

Saber Guardian 2017: у Європі стартували масштабні навчання з військовими 22 країн

На території Румунії, Болгарії та Угорщини з 11 по 20 липня пройдуть навчання Saber Guardian 2017 (SG17) за участю близько 25 тисяч військових.

Про це повідомляє портал ACT Media, пише Укрінформ.

“В рамках Sabre Guardian 2017, що проходитиме під керівництвом Європейського Командування Збройних сил США, візьмуть участь 25 тисяч військових з 22 країн-союзників і партнерів…”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що SG17 є найбільшими військовими навчаннями в Чорноморському регіоні.

Загалом, цього року в Чорноморському регіоні планується провести 18 міжнародних навчань за участю близько 40 тисяч військовослужбовців. SG17 є найбільшим і найскладнішим з них, повідомляє портал.

 

Візит Трампа у Британію відклали щонайменше до наступного року – ЗМІ

Офіційний візит президента США Дональда Трампа до Великої Британії відклали до наступного року.

Про це повідомляє Sky News з посиланням на джерела в британському уряді, інформує Укрінформ.

“Суперечливий державний візит Дональда Трампа до Великобританії відбудеться наступного року”, – йдеться у повідомленні.

Водночас, як зазначається, Трамп може відвідати Сполучене Королівство раніше цього терміну з неофіційним візитом, оскільки він володіє двома полями для гольфу в Шотландії.

Повідомляється, що терміни візиту президента США можуть залежати від того, як довго британський прем’єр-міністр Тереза Мей пробуде на своїй посаді.

Як відомо, Мей запросила Трампа відвідати Великобританію під час свого візиту до Вашингтона в січні. Однак, як повідомляє телеканал, після того, як британський політик Джон Берков фактично наклав вето на промову Трампа до парламенту, а клопотання проти його візиту до королівства підписали 1,85 мільйон людей, і протестні групи загрожували масовими демонстраціями через приїзд американського лідера, його візит було відкладено на невизначений термін.

Також про приїзд Трампа не йшлося і в промові Королеви Єлизавети, яка відкривала сесію парламенту, а це, як повідомляється, може означати, що його візит було перенесено щонайменше до 2019 року.

 

На Трампа подали в суд за блокування користувачів Twitter

Представники інституту вимагають, щоб суд визнав блокування користувачів антиконституційною, а також зобов’язав Трампа розблокувати доступ до його облікового запису і оплатити гонорари адвокатів, пише УНІАН.

Представники інституту Knight First Amendment, що займається захистом свободи слова, подали до федерального суду Манхеттена позов щодо президента США Дональда Трампа за блокування користувачів Twitter.

Позов поданий від імені семи користувачів соціальної мережі, які стверджують, що Трамп забанив їх за критику в свою адресу і тим самим порушив першу поправку конституції США, повідомляє агентство Рейтер. Як підкреслюється в позовній заяві, аккаунт Трампа в Twitter є “публічним майданчиком для обговорення”, з якого можна видаляти людей через їхні погляди і переконання. Заблоковані Трампом користувачі не можуть читати і коментувати його повідомлення в соцмережі, повідомляє Русская служба BBC. “Перша поправка застосовується до інтернет-форуму таким же чином, яким вона застосовується до міських зборів і відкритих засідань шкільних рад, – цитує заяву глави Knight First Amendment агентство Блумберг. – Білий дім діє незаконно, крім людей з цього обговорення просто за те, що вони не згодні з президентом”. Представники інституту вимагають, щоб суд визнав блокування користувачів антиконституційною, а також зобов’язав Трампа розблокувати доступ до його облікового запису і оплатити гонорари адвокатів.

Трамп активно користується Twitter. Він завів аккаунт в соціальній мережі в 2009 році і з тих пір опублікував у ньому понад 35 тисяч повідомлень. В даний час у Трампа більше 33 мільйонів підписників.

 

“Це мій голос!”:

Трамп відреагував на заклики припинити писати в Twitter Член Палати представників Конгресу США від Демократичної партії Майк Квіглі зареєстрував проект закону, який передбачає зберігання постів президента Дональда Трампа в соціальних мережах в Національному архіві, пише УНІАН.

Американський президент Дональд Трамп, незважаючи на заклики припинити свою діяльність в соціальних мережах, продовжить публікувати записи в Twitter. Про це він сказав під час спілкування з журналістом The New York Times Magazine Марком Лейбовичем. “Це мій голос!”, – пояснив Трамп.

Журналіст, у свою чергу, зазначив, що часом він знаходить твіти президента “більш змістовними, ніж брифінги Білого дому”. 13 червня член Палати представників Конгресу США від Демократичної партії Майк Квіглі зареєстрував проект закону, який передбачає зберігання постів Трампа в соціальних мережах в Національному архіві. 17 червня команда сатиричного шоу The Daily Show відкрила в Нью-Йорку бібліотеку твітів президента США. Пізніше на президента США обрушився шквал критики після того, як він у своєму Twitter обізвав Міку Бжезінські і Джо Скарборо, що є ведучими популярної програми новин MSNBC. Першу президент, зокрема, назвав “божевільною”, а другого – “психопатом”.

Американська газета New York Post опублікувала статтю, що вийшла під заголовком “Про “твіти” Трампа”. Її текст складається з трьох слів і говорить: “Зупинись. Просто зупинись”.

 

Китай заблокував критику на Путіна у своєму “Твіттері”

Відтепер у китайському сервісі мікроблогів Sina Weibo, схожому на Twitter, блокуватимуться всі згадки про президента Росії Володимира Путіна.

Таким чином Пекін забезпечує главі Кремля імунітет від громадської критики, цитує 24 канал The Financial Times.

Цензуру ввели після зустрічі президента США Дональда Трампа з лідером РФ Володимиром Путіним під час саміту G20 в Німеччині. Вона характеризує нинішній золотий період китайсько-російських відносин, вважає автор статті.

Видання пояснює принцип дії заборони.

“Будь-яка згадка про Путіна в Weibo блогерами, у яких понад тисячу фоловерів, виводить на екран повідомлення: “Цей пост не допускає коментарів”. При цьому Трампа та інших лідерів “великої двадцятки” згадувати можна”.

Путін став першим іноземним лідером, який отримав “привілей” захисту від критики онлайн, йдеться далі.

“Люди не можуть говорити нічого поганого про Путіна, як і не можна вести дискусію онлайн з питань, які можуть виявитися чутливими для Пекіна”, – прокоментував пекінський журналіст і критик Цай Шенькунь.

 

За півроку СБУ відкрила 34 справи на адміністраторів груп в “Однокласниках” і “ВКонтакте”

Особи, які стали фігурантами кримінальних проваджень, у російських соціальних мережах “Однокласники” і “ВКонтакте” поширювали заклики до повалення конституційного ладу і державної влади, повідомила Служба безпеки України, пише УНІАН.

Протягом січня–червня 2017 року Служба безпеки України порушила 34 кримінальні провадження щодо власників або адміністраторів спільнот в російських соціальних мережах “ВКонтакте” і “Однокласники”. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Зазначається, що особи, які стали фігурантами виробництв, поширювали заклики до повалення конституційного ладу і державної влади, проведенню масових заворушень та інших протиправних дій. 27 користувачам соцмереж винесені обвинувальні вироки суду за злочини, передбачені ст. 109 (повалення конституційного ладу), ст. 110 (посягання на територіальну цілісність) і ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України.

15 травня президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року про фізичних та юридичних осіб, проти яких вводяться антиросійські санкції на строк від одного року до трьох років. У списку санкцій виявилися, зокрема, соціальні мережі “ВКонтакте” і “Однокласники”.

 

 

Гройсману імпонує рішучість Волкера змінити status-quo у мінських переговорах

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман обговорив із новопризначеним Спеціальним представником США з питань України ситуацію на Донбасі.

Про це глава уряду написав у Facebook, інформує Укрінформ.

“Сьогодні зранку провів зустріч із Куртом Волкером – новопризначеним Спеціальним представником США з питань України. Обговорили теперішню ситуацію на Донбасі, базові підходи щодо її врегулювання. Мені імпонує рішучість і налаштованість Курта Волкера змінити status-quo в переговорному процесі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі”, – зазначив глава уряду.

Також Гройсман висловив переконання, що спільними зусиллями з міжнародними партнерами вдасться зупинити агресора та досягти миру на сході України.

 

Американський “яструб” для українського миру: портрет Курта Волкера

Нещодавно призначений спецпредставник США з питань України Курт Волкер є затятим опонентом Росії, зокрема виступав за надання Києву летальної зброї. Хто він такий і чи зможе зрушити мінські угоди?

Про призначення Курта Волкера першим в історії спецпредставником США з переговорів щодо України стало відомо 7 липня, перед зустріччю президента США Дональда Трампа з його російським колегою Володимиром Путіним. Вже за два дні Волкер прибув до України разом з держсекретарем США Рексом Тіллерсоном, який і озвучив головні функції та завдання спеціального представника, пише DW.

Що робитиме спецпредставник?

Головним завданням Волкера є координація співпраці з “нормандською четвіркою” та підтримка контактів з лідерами України та Росії. “Ми розчаровані відсутністю прогресу в мінських угодах. Саме тому ми призначили спеціального представника для того, щоб зробити додатковий наголос. Ми будемо обережно координувати цю діяльність з представниками “нормандського” (формату. – Ред.) (…) для того, щоб побачити, чи ми зможемо досягнути прогресу”, – заявив Рекс Тіллерсон.

Волкер буде координувати всі зусилля Держдепартаменту, спрямовані на врегулювання конфлікту, що виник внаслідок вторгнення Росії до Криму, а потім і до східної України, зазначив представник Держдепу США Роберт Хаммонд, оголошуючи призначення Волкера.

По суті, Волкер виконуватиме такі самі функції, що і колишня помічниця держсекретаря з питань Європи та Євразії Вікторія Нуланд, от тільки арена його діяльності обмежуватиметься виключно Україною. “В принципі так, їхні функції тотожні. Вікторія Нуланд була фактично представницею адміністрації Барака Обами у переговорному процесі з Україною та Росією, а Волкер буде тим самим спецпредставником в адміністрації Дональда Трампа”, – переконаний аналітик Німецького фонду Маршала Йорґ Форбріґ (Jörg Forbrig).

“Яструб” проти двоголового орла

Після призначення Курта Волкера російські ЗМІ затято розписують його біографію, наголошуючи що така людина не може привнести мир на Донбасі.

Волкер розпочав свою кар’єру в галузі зовнішньої політики у 1986 році, як аналітик ЦРУ. Він є кар’єрним дипломатом, зокрема майже рік обіймав посаду постійного представника США в НАТО. До цього він працював у штабі сенатора Джона Маккейна з 1997 по 1998 рік, а нині є виконавчим директором Інституту міжнародного лідерства Джона Маккейна у штаті Аризона.

“Волкер у дуже тісних відносинах з сенатором Маккейном, і це теж дає нам зрозуміти його принципову та жорстку позицію щодо Росії і підтримку щодо України та інших східноєвропейських країн, які постраждали від агресії Росії”, – говорить Йорґ Форбріґ.

Зокрема, цього року у квітні на слуханнях сенатського комітету в закордонних справах Волкер закликав адміністрацію Дональда Трампа протидіяти викликам, які поведінка Москви створює для Заходу.

“Росія намагається зруйнувати порядок, який був встановлений після “холодної війни” у Європі, змінюючи кордони з використанням військової сили. Російські війська окупували частину України, Грузії та Молдови і нахабно демонструють силу. Росія просто анексувала Кримський півострів”, – заявив Курт Волкер.

Волкер, як і Джон Маккейн, не раз виступав за надання Києву летальної зброї. А необхідною умовою для зняття санкцій з Росії він називав виконання мінських угод.

Один у полі не воїн

За даними видання Foreign Policy, призначити спецпредставника США щодо України Дональда Трампа попросила канцлерка Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel) ще під час свого візиту до Вашингтона у березні.

Проте місія, яку поставили перед Волкером – оживити зусилля, скеровані на виконання мінських угод – навряд чи буде успішною, вважає Форбріґ з Німецького фонду Маршала. “Особисто я сумніваюся, що це призначення суттєво вплине на виконання мінських угод. Я не бачу, як окрема людина, як-от Курт Волкер, навіть з багаторічним досвідом, може щось змінити та змусити  Росію виконувати мінські угоди”, – пояснюєЙорґ Форбріґ.

Окрім того, на думку експерта, США не брали участі у підготовці мінських угод, як це робили лідери Німеччини та Франціїі донині не мала особливого бажання приєднатися до “нормандської четвірки”. Те, що Вашингтон не є безпосереднім учасником цього формату, також до певної міри обмежуватиме можливості нового спецпредставника США у просуванні виконання мінських домовленостей, вважає Форбріґ.

 

Глава Конгресу українців Канади закликає до “справжнього стримування” Росії

Президент Конгресу українців Канади Павло Грод вважає, що західним лідерам не дозволяє почати постачати Україні летальну зброю страх спровокувати Росію.

Про це він написав у статті для видання iPolitics, інформує Укрінформ.

За його словами, саме страх спровокувати Росію не дозволяє західним лідерам почати постачати Україні летальну зброю для захисту від агресії. «Путінська Росія – є не партнером Заходу, а противником. Єдиний спосіб ефективно протистояти супротивнику, який протягом останніх трьох років безсоромно порушував міжнародне право та чинив військові злочини, – застосовувати справжнє стримування, а не лише виголошувати слова засудження», – зазначив президент Конгресу українців Канади.

На його переконання, західним союзникам варто чітко заявити, що російська військова агресія в Україні має припинитися, а Росія мусить забратися із України. «Якщо ж цього не трапиться, то Заходу слід постачати Україні оборонну зброю, необхідну їй для захисту своїх громадян. Більш того, західним союзникам необхідно відверто попередити Путіна, що якщо російська агресія проти України не припиниться і РФ відмовиться залишати Крим, сильніші секторальні санкції будуть накладені на російську економіку та прибічників режиму Путіна», – наголосив Грод.

 

“Лабораторія Касперського” розробила для ФСБ Росії секретний проект – Bloomberg

Російська компанія “Лабораторія Касперського” працювала над секретним проектом для Федеральної служби безпеки (ФСБ) Російської Федерації.

Про це йдеться у статті видання Bloomberg, повідомляє Укрінформ.

“Корпоративні листи компанії, отримані Bloomberg Businessweek, показують, що “Лабораторія Касперського” підтримує набагато тісніші робочі відносини з головним розвідувальним органом Росії, ФСБ, ніж це публічно визнано. Вона розробила технології безпеки на вимогу розвідслужби і працювала над спільними проектами, які, на думку головного виконавчого директора, будуть незручними, якщо їх оприлюднять”, – йдеться у матеріалі.

Видання посилається на листування електронною поштою керівника “Лабораторії” Євгена Касперського до керівництва компанії, починаючи з жовтня 2009 року. Російською мовою Касперський описав проект, таємно реалізований рік тому “на велике прохання з боку Луб’янки”. У компанії підтвердили справжність електронних листів.

Видання зазначає, що йдеться про програмне забезпечення, яке дозволяє не тільки захиститися від хакерських атак, а й виявити місцезнаходження самих кіберзлочинців. За виявленими адресами відправляли фахівців, які брали участь у рейді разом зі спецслужбами.

“Проект включає в себе як технологію захисту від атак (фільтрів), так і взаємодії з організаторами (“розповсюдження” жертви) та активні контрзаходи (про які ми замовчуємо) тощо”, – писав Касперський в одному з листів.

Як зазначається, “активні контрзаходи” – це термін, який використовують фахівці з безпеки, кажучи про хакерів. Це означає атаку на хакерів. Співрозмовник, знайомий з системою “Лабораторії Касперського” щодо захисту від DDoS-атак, розповів, що вона складається з двох частин. Перша – традиційна, що включає в себе переклад трафіку на сервери, які здатні з ним впоратися. Друга – “незвичайна” – Касперський в режимі реального часу передавав ФСБ інформацію про місцезнаходження хакерів і відправляв за цими адресами своїх фахівців, які брали участь у рейдах поряд із силовиками.

Автори публікації підкреслюють, що Касперський тримав розробку в секреті від співробітників своєї фірми.

Керівником проекту був головний юридичний фахівець компанії “Лабораторія Касперського” Ігор Чекунов, колишній поліцейський та офіцер КДБ. За інформацією джерел агентства, Чекунов займається технічною підтримкою ФСБ й інших служб, його роль полягає в зборі ідентифікаційних даних з комп’ютерів клієнтів.

Також на рейди разом зі співробітниками російських спецслужб виїздив, у тому числі, Руслан Стоянов, менеджер “Лабораторії Касперського”. Раніше він працював у відділі кіберзлочинного управління МВС Росії. Стоянов проходить у справі про держзраду працівників ФСБ, пише видання.

У листах Касперський писав, що метою проекту було перетворення технології щодо захисту від DDoS-атак на масовий продукт для бізнесу.

“У майбутньому проект може стати одним із пунктів у списку послуг, які ми надаємо корпоративним клієнтам”, – відзначив він.

 

Депутати Швеції звинуватили Ердогана в геноциді і злочинах проти людяності

Група шведських депутатів подала до прокуратури скаргу, в якій звинуватила президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана у геноциді, злочинах проти людяності та воєнних злочинах.

Про це повідомляє The Local з посиланням на AFP, пише Укрінформ.

“Ми, п’ять депутатів, що підписали скаргу, просимо покарання за геноцид, злочини проти людяності і воєнні злочини”, – йдеться у поданій у Міжнародну прокуратуру Швеції скарзі.

Зазначається, що скарга, підписана депутатами з числа лівих і зелених, є першою подібною скаргою у Швеції, спрямованою проти глави держави.

Як повідомляється, документ стосується відновлення бойових дій між курдськими бойовиками і урядовими силами в 2015 році на південному сході Туреччини, населеному здебільшого курдами.

Скарга спрямована не лише проти Ердогана, а й проти кількох міністрів його уряду, в тому числі прем’єра Біналі Йилдирима.

Шведський закон, прийнятий у 2014 році, дозволяє судам країни вирішувати справи про передбачувані злочини проти людяності, незалежно від того, де або ким вони були скоєні.

Тепер прокуратурі належить вирішити, чи розпочинати попереднє розслідування за скаргою проти Ердогана.

 

В ІДІЛ зізналися, що “обезголовлені”

Терористична організація “Ісламська держава” (ІДІЛ) підтвердила загибель свого лідера Абу Бакра Аль-Багдаді.

Про це повідомляє газета PM News з посиланням на телекомпанію Al Sumaria News, пише Укрінформ.

“Аль-Багдаді помер, і його наступника буде названо найближчим часом”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, 16 червня міністерство оборони РФ заявило, що Аль-Багдаді, ймовірно, було ліквідовано внаслідок авіудару російських аерокосмічних сил на бойовому командному посту в південному передмісті міста Ракка наприкінці травня.

Аль-Багдаді з’явився в засобах масової інформації вперше в 2014 році, коли він заявив про створення халіфату на Близькому Сході.

З того часу ЗМІ неодноразово повідомляли про загибель лідера ІДІЛ, хоча ця інформація ніколи не була підтверджена, зазначає газета.

 

У США прогримів вибух у вербувальному центрі ВПС

У Біксбі, штат Оклахома у вербувальному центрі Військово-повітряних сил США стався вибух.

Про це повідомляє KCRA-TV, пише Укрінформ.

“Чиновники зазначили, що вибух стався біля офісу о 10:30. Про травми не було повідомлено”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, на місце інциденту прибули поліція та агенти Бюро алкоголю, тютюну, вогнепальної зброї і вибухових речовин (ATA).

У результаті вибуху були пошкоджені двері будівлі.

Зазначається, що ФБР та АТФ розслідують причину вибуху. Інцидент офіційно не був названий випадком домашнього тероризму, але якщо буде доведено протилежне, ФБР матиме юрисдикцію над ним.

 

 

У США пропонують заснути в Лос-Анджелесі, а прокинутися в Сан-Франциско

Поспати у комфортному двоповерховому автобусі під час подорожі за маршрутом Лос-Анджелес – Сан-Франциско пропонує американський стартап.

Як пише Daily Mail, за 115 доларів у “пересувному готелі” кожен пасажир отримує власну кабіну для сну, інформує Укрінформ. У ній є вікно, шторка, лампа, і навіть розетка для зарядки пристроїв. А ще усім надають воду, беруші та шкарпетки.

Окрім 24 спальних місць, на борту також є стильна лаунж-зона, де можна випити чаю або кави, загальна ванна кімната і, звичайно ж, доступ до Wi-Fi.

Компанія планує запустити регулярні перевезення між Лос-Анджелесом і Сан-Франциско 14 липня 2017 року, а пізніше відкрити рейси і в інших містах.

 

Саудівська Аравія інвестує в нафтовидобуток 300 млрд доларів

Державна нафтовидобувна компанія Саудівської Аравії Saudi Arabian Oil Co. (Saudi Aramco) має намір інвестувати в нафтовидобуток 300 млрд дол. протягом наступних 10 років. Про це заявив гендиректор компанії Амін Нассер на Світовому нафтовому конгресі в Стамбулі, передає УНН з посиланням на агентство Bloomberg.

За словами А.Нассера, нафтова галузь ще довгі роки буде займати центральне місце в енергетиці, оскільки перехід до альтернативних джерел палива буде “довгим і складним”. Разом з тим він повідомив про намір Saudi Aramco збільшити видобуток природного газу до 23 млрд кубічних футів (650 млн кубометрів) на добу протягом 10 років, завдяки чому близько 70% електроенергії в країні буде проводитися з газу.

“Це максимальний показник серед всіх країн G20”, – цитує топ-менеджера Bloomberg.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, в березні цього року в Україні з’явився перший постачальник авіаційного палива з Саудівської Аравії.

У травні поточного року, Саудівська Аравія вже стала найбільшим постачальником авіапального в Україні.

Так, морем в Україні було відправлено 7,9 тис. тонн ресурсу для компаній “Август Пром” (входить до групи “Трейд Коммодити”) і 5,8 тис. тонн ресурсу для “НП Трейдинг”.

 

США та Катар підписали меморандум про боротьбу з тероризмом

Речник держсекретаря Сполучених Штатів Америки Рекса Тіллерсона повідомив, що Сполучені Штати Америки та Катар підписали угоду про боротьбу з тероризмом під час візиту до Дохи. Про це повідомив Reuters, передає УНН.

“Катар і Сполучені Штати підписали меморандум про взаєморозуміння між двома країнами, в якому будуть окреслені майбутні зусилля Катару, щоб зміцнити свою боротьбу з тероризмом та активно вирішувати питання фінансування тероризму”, – сказав він.

“Це надійний крок вперед”, – додав речник.

Як повідомляв УНН, глава Центрального банку Катару Абдула бін Сауд Аль-Тані в інтерв’ю CNBC заявив, що Доха не боїться бойкоту арабських країн і може вистояти економічну блокаду.

 

 

Найбільший у світі мобільний віртуальний оператор отримав ліцензію в Україні

Компанія LycaMobile отримала копію ліцензії ТриМоб – 3G-підрозділу найбільшого фіксованого оператора, Укртелекому.

Про це повідомляє biz.nv.ua з посиланням на прес-службу віртуального оператора, пише Укрінформ.

Таким чином, LycaMobile отримала правові підстави для надання стільникових послуг в Україні. “Ми раді повідомити про отримання ліцензування в Україні та партнерство з Укртелекомом і 3Mob. Це дозволить нам розширити пропозицію нашого сервісу в регіоні найближчими тижнями”, – заявив голова Lyca Group Алліраджа Субаскаран.

Директор Укртелекому Юрій Курмаз зазначив, що партнерство з LycaMobile надасть нові можливості для розвитку ТриМобу. “Існуючі цінові обмеження на дзвінки між мережами та значна ринкова потужність найбільших українських мобільних операторів історично обмежила розвиток менших провайдерів країни”, – підкреслив він.

LycaMobile, заснована у 2006 році, обслуговує 15 млн користувачів на п’яти континентах. Послуги компанії доступні в Австрії, Бельгії, Данії, Франції, Німеччині, Ірландії, Італії, Македонії, Нідерландах, Норвегії, Польщі, Португалії, Румунії, Іспанії, Швеції, Швейцарії, Великій Британії, Україні, Гонконгу, Тунісі, США та Австралії.

Мобільний віртуальний оператор (MVNO) не володіє власною телеком-інфраструктурою, а домовляється про оренду потужностей і надає послуги під власним брендом.

 

Siemens подала позов про повернення турбін з Криму

Німецький концерн Siemens AG подав позов проти російських партнерів у зв’язку з передачею тими газових турбін в Крим.

Про це, як передає кореспондент Укрінформу в ФРН, повідомили в концерні.

«Заяву подано 10 липня в московський арбітражний суд», – повідомив глава прес-служби Вольфрам Трост.

Напередодні на своєму сайті і в соцмережах концерн «відхрестився» від того, що поставки здійснювалися з його відома, і визнав, що «такі дії являють собою явне порушення контрактів на поставку продукції Siemens, які чітко забороняють нашому клієнтові (в Росії) поставки до Криму.

Підприємство має намір домогтися повернення турбін в Тамань, куди вони спочатку були спрямовані. «Siemens категорично наполягає на повному дотриманні всіх обмежень з експортного контролю щодо себе, а також своїх партнерів і клієнтів», – підкреслюють в компанії.

Тим часом, офіційні органи Німеччині як і раніше дуже стримано коментують тему скандалу. На офіційний запит кореспондента Укрінформу в Головному митному управлінні ФРН відповіли, що вони не можуть «коментувати конкретні окремі експортні операції через положення про податкову таємницю». У Міністерстві економіки та енергетики ФРН також відповіли, що не можуть коментувати повідомлення в ЗМІ, але підкреслили, що «режим санкцій ЄС діє, і завдання компанії дотримуватися чинного закону про санкції». Водночас нагадали, що що за переговори щодо теми санкцій ЄС проти Росії у зв’язку незаконною аннексією Криму і Севастополя в федеральному уряді відповідає Міністерство закордонних справ. У МЗС ФРН кореспондента відправили за коментарями назад до Міністерства економіки та енергетики.

 

Вчені назвали Газпром одним з головних “парникових шкідників”

За підрахунками британських учених, більше половини світового обсягу парникових газів, викинутих в атмосферу за 28 років, припало на 25 великих компаній. При цьому найбільшими виробникам виявилися Saudi Aramco і Газпром.

Про це повідомляє РБК, пише Укрінформ.

“За 28 років, що пройшли після того, як в 1988 році було визнано вплив парникових газів на клімат Землі, до атмосфери внаслідок спалювання і переробки викопного палива було викинуто близько 833 млрд тонни вуглекислого газу, метану та інших газів (у CO2- еквіваленті), збільшення концентрації яких сприяє підвищенню температури, повідомляють експерти британської організації Carbon Disclosure Project (CDP)”, – йдеться у публікації.

За їхніми підрахунками, загальний обсяг таких викидів парникових газів в 1998-2015 роках перевищив обсяг їхніх викидів за попередні 237 років, тобто з моменту початку промислової революції (820 GtCO2e).

При цьому майже три чверті викидів (635 млрд т) припали на 100 компаній, а 25 найбільших з них забезпечили близько 51% усіх викидів. Максимальний “вклад” до справи насичення атмосфери парниковими газами, за даними CDP, внесли китайські вугільники. Сукупний обсяг пов’язаного з ними викиду парникових газів (викиди безпосередньо під час роботи вуглевидобувних компаній плюс викиди, пов’язані з використанням видобутого вугілля) оцінюється CDP за період 1988-2015 років у 129 млрд т, або 14,3% від загального обсягу викидів світової промисловості.

Серед окремо взятих компаній найбільшим “виробником” парникових газів експерти CDP назвали саудівську нафтогазову компанію Saudi Aramco (40,561 млрд т, або 4,5%). На одну позицію нижче неї опинився російський Газпром – 35,221 млрд т, або 3,9%.

До списку найбільших “виробників” парникових газів за 28 років увійшли й інші російські компанії – ЛУКОЙЛ (23 місце), “Роснефть” (27 місце), “Сургутнефтегаз” (32 місце), а також російська вугільна галузь загалом (8 місце).

За окремо взятий 2015 рік загальний обсяг пов’язаних з Газпромом викидів парникових газів експерти CDP оцінили у 1,138 млрд т, або 2,7% від загальносвітових, що забезпечило йому те ж друге місце в “антирейтингу” після Saudi Aramco (1,951 млрд т).

“Роснефть” за підсумками 2015 року зайняла у складеному CDP списку найбільших “виробників” парникових газів 6 місце.

 

У Львові мешканці у відчаї викидали вміст смітників на дорогу

Мешканці вулиці Шевченка у Львові напередодні увечері перекрили дорогу мішками з непотребом.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив координатор Варти-1 Ігор Зінкевич.

«Люди викидали сміття із смітника на дорогу. Кажуть, що його вже місяць не вивозять, вирішили перекрити сміттям дорогу. Поліція на місці», – зазначив Зінкевич.

Як повідомляв Укрінформ, обурені сміттєвими завалами мешканці Львова уже декілька разів вдавалися до подібних акцій протесту. Проте з часу, коли функції по очищенню обласного центру від накопичених побутових відходів перебрала на себе обласна влада, акції припинились.

Із міста вже вивезено більшу частину ТПВ. За інформацією департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА, за минулу добу прибрали ще 22 контейнерних майданчики, за увесь період очистили – 552. На сьогодні ще залишаються перенакопиченими контейнерні майданчики, які обслуговує компанія «АВЕ-Львів». З метою оперативного прибирання до вивезення ТПВ долучилися й інші перевізники. Проте із 1237 майданчиків житлового фонду заваленими сміттям залишаються ще 183 майданчики, що становить 15% від усіх.

Обласна влада мала впоратись із вивезенням сміття до 5 липня, потім термін продовжили до кінця минулого тижня.

 

Фільм про Сенцова безкоштовно покажуть у більш, ніж 20 містах

В одеському Зеленому театрі 13 липня відбудеться спеціальний показ документального фільму “Процес” Аскольда Курова, приурочений до дня народження його головного героя – українського режисера Олега Сенцова.

Про це повідомляє компанія Артхаус Трафік на своїй сторінці у Facebook, пише Укрінформ..

“Свій 41-ий день народження Сенцов відзначає у російській в’язниці – після анексії Криму Росією режисера заарештувала ФСБ, його звинувачено у плануванні терактів і вивезено до Москви. Після року в ув’язненні його засудили до 20 років колонії, незважаючи на те, що свідчення звинувачення були дані під тиском, та відсутність доказів. Олег Сенцов не визнав своєї провини”, – ідеться в повідомленні.

У цей день українського режисера підтримають не лише в Одесі – покази фільму Курова відбудуться більш ніж на 20 локаціях у Києві, Вінниці, Запоріжжі, Ізюмі, Костянтинівці, Львові, Рівному, Сєверодонецьку та інших містах. Вхід на сеанси безкоштовний.

Фільм демонструється мовою оригіналу з англійськими субтитрами. Організатори події також закликають усіх небайдужих надсилати листи Олегу і підтримувати його сім’ю через сайт solidarityua.info.

Міжнародна прем’єра фільму відбулася в позаконкурсній програмі на 67-му Берлінському кінофестивалі. Українські глядачі вперше побачили стрічку у рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

“Процес” Курова розповідає про суд над Сенцовим і спроби сім’ї, друзів та адвокатів звільнити режисера з ув’язнення. Назва стрічки – “Процес” – відсилає до кафкіанської абсурдності подій, показуючи, як у тоталітарній державі жертвою бюрократичної машини може стати будь-яка людина.

До звільнення режисера і активіста неодноразово закликала світова громадськість. Зокрема, із відкритим зверненням до влади Російської Федерації зверталася Європейська кіноакадемія, її голова Вім Вендерс, режисери Педро Альмодовар, Агнешка Голланд, Кен Лоуч та багато інших митців.

 

У Мукачеві вдруге проведуть парад сажотрусів

Унікальний фестиваль відбудеться 27 липня в Мукачеві – відзначатимуть день професії та день народження місцевого сажотруса Берталона Товта, пам’ятник якому стоїть в центрі міста.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомили в турінформцентрі Мукачева.

“Цьогоріч в Мукачеві проведуть другий парад сажотрусів 27 липня. Міське свято відбудеться як відзначення дня професії, а також дня народження мукачівського сажотруса Берталона Товта, якого мукачівці знають, як Берті-бачі. Йому прижиттєво поставили пам’ятник в центрі міста, це – родзинка туристичного Мукачева, улюблене місце для селфі”, – розповів директор турінформцентру Максим Адаменко.

Він повідомив, що у програмі параду планується урочиста костюмована хода містом, забави для дітей у парку. Також планують провести унікальний велозабіг – 17 км містом за маршрутом, який охопить будинки із найвищими коминами (димарями) Мукачева.

Парад сажотрусів вперше в Мукачеві провели минулого року.

 

“Сіверські вікінги” зберуть історичних реконструкторів у Чернігові

Третій фестиваль середньовічної культури та історичного фехтування “Сіверські вікінги”, який 15-16 липня відбудеться у Чернігові, збере представників більш ніж 10 клубів, що спеціалізуються на різних напрямках історичної реконструкції.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомили у чернігівському медіа-центрі “Моє місто”.

“Очікується, що в турнірах візьмуть участь представники більш ніж 10 клубів історичного фехтування та лучники з Києва, Харкова, Сум, Запоріжжя, Вінниці, Кам’янця-Подільського, загалом близько 50 бійців і стрільців. До Чернігова приїдуть навіть учасники та переможці проекту “Битва націй”, – зазначається у повідомленні.

За програмою, першого дня відбудуться конкурс історичного костюма, масові бої “16х16”, турнір “Щит-Меч”, майстер-клас з історичних танців, професійні поєдинки лицарів та лучників, виступ кінного театру, концерт рок-фольк гурту, фаєр-шоу та “гітарник” біля вогнища до самого ранку.

Наступного дня заплановано командні бої “2х2” та “5х5”, знову ж таки майстер-клас з історичних танців та нагородження переможців турнірів.

Упродовж обох днів фесту відвідувачі також зможуть взяти участь у майстер-класах із рукоділля, виготовлення посуду, прикрас чи елементів середньовічної зброї, ковальства, шиття тощо.

Перший фестиваль “Сіверські вікінги” відбувся влітку 2014 року. Він прийшов на зміну фесту історичного фехтування і слов’яно-варязької культури “Коровель”, який 13 років проводився поблизу села Шестовиця Чернігівського району, поряд з місцем найбільшої в Європі стоянки-городища вікінгів ІХ-ХІІ століть за межами Скандинавії.

 

На Харківщині відбудеться велотур фортецями XVIII століття

Велотур оборонними фортецями XVIII століття вперше відбудеться у Первомайському районі Харківської області.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів перший заступник Первомайського міського голови Антон Орєхов.

“Велотур фортецями оборонної лінії, створеної у XVIII столітті на межі Дикого поля для захисту від набігів татар, розроблений за ініціативою місцевих активістів і затверджений сесією міськради. Отже, 29 липня на старті велотуру, що відбудеться об 11:30 на площі в Первомайську, біля БК “Хімік”, де буде розгорнено експозицію на тему дня з районного краєзнавчого музею, ми чекаємо до 300 гостей з усіх регіонів країни, готових зробити велознайомство з історією нашого краю”, – зазначив Орєхов.

За його словами, у стародавні часи оборонна лінія завдовжки 200 км включала 16 фортець і 49 редутів.

“На сторожових баштах чергували загони вільних козаків, а також місцевих жителів, в основному, будівельників фортець, а їх за дев’ять років будівництва було щонайменше 30 тисяч. Фортеці зіграли свою роль у розвитку території, включаючи промисли, у тому числі з видобутку і вивезення солі чумацькими шляхами”, – додав посадовець.

Як зазначив Орєхов, велотур включає кілька маршрутів. Найкоротший – “Тур L” (завдовжки до 40 км) – пролягає кільцевою трасою, повз Олексіївську фортецю, водосховище на річці Берека і село Сиваш. Це вотчина поміщика Лихачова, який побудував тут млин і машинний двір, та був ініціатором будівництва залізничної станції Лихачове.

Другий маршрут – “Тур XL” (завдовжки до 60 км) – проходитиме вздовж Олексіївської та Михайлівської фортець до Біляївки. Третій – “Тур XХL” (завдовжки 80 км) – вздовж Берецького і Краснопавлівського водосховищ повз Слобожанську фортецю та спорожнілі села-примари до Біляївки.

Велотур – безкоштовний, проходитиме асфальтовою і ґрунтовою дорогами з середнім темпом 12-15 км за годину.

“Кожен учасник повинен мати велошолом і набір інструментів на випадок ремонту. На чолі колон поїдуть маршали маршрутів, у яких будуть аптечки першої допомоги. Інші інструктори замикатимуть колони. Вже надруковано проспекти з описом пам’яток, які вручать усім учасникам”, – додав Орєхов.

У міськраді розглядають можливість відкриття ще одного туристичного маршруту, пов’язаного з історією колись найбільшого у країні Перомайського комбінату “Хімпром”.

 

У Греції презентували фотовиставку про тисячолітні духовні зв’язки України з Афоном

В Афінах відкрилась фотовиставка “Подорож до Афону”, яка розповідає про тисячолітні духовні зв’язки України з Афоном.

Як повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ, автором експозиції є директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні Сергій Шумило.

“За сприяння Паломницького центру Української Православної Церкви грецька громадськість має змогу ознайомитися зі світлинами, присвяченими життю афонських обителей, побуту  ченців, які подвизаються на Святій Горі, та дізнатися, що об’єднує Афон та Україну”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на фотовиставці, присвяченій 1000-літньому ювілею давньоруського чернецтва на Афоні, представлені понад 50 його фоторобіт. На знімках зображено кадри з життя і побуту афонських ченців, внутрішнє убранство святогірських храмів, архітектуру і види афонських монастирів, скитів і келій, природу Святої Гори.

Також в рамках заходу відбулася презентація афонських видавничих проектів Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні (МІАСУ), виданих спільно з УПЦ. Комплекти книг, присвячених 1000-літтю перебування давньоруського чернецтва на Афоні, були передані в дар бібліотекам Афінського університету та інших установ.

Слід відзначити, що до лав організаторів заходу долучилися Посольство України в Грецькій Республіці та Товариство української діаспори “Українсько-Грецька думка”.

Виставка триватиме понад місяць.

 

Реймське євангеліє “повернуть” в Україну – готують видання факсимільної копії

Національний заповідник “Софія Київська” ініціює видання в Україні факсимільної копії Реймського євангелія – найдавнішої книги часів Київської Русі, що збереглася.

Про це повідомила на прес-конференції генеральний директор заповідника Неля Куковальська, пише Укрінформ.

“В рамках фестивалю “Княжа родина/Regio genus” завдяки благодійним концертам солістки Віденської опери, народної артистки України Вікторії Лук’янець ми збираємо кошти на реліквію, яка знаходиться далеко за межами нашої держави – в муніципальній бібліотеці міста Реймс. Це Реймське євангеліє або Молитовник Анни Ярославни. Це книга з бібліотеки Ярослава Мудрого, яка з його донькою Анною потрапила у Францію, і на ній присягалися всі французькі королі. Ми дуже мріємо зробити факсимільне видання і таким чином повернути цю найдревнішу нашу пам’ятку писемності до нас в Україну”, – підкреслила Куковальська.

Вона додала, що випустити книжку планується у видавництві “Горобець”, і вже надіслано листа до посла України у Франції з проханням допомогти в отриманні дозволу на випуск цієї книги, яка зберігається у Реймсі.

Один із концертів співачки Вікторії Лук’янець відбувся у Софії Київській 5 липня, другий  буде завтра, 12 липня.

“Для мене цей концерт – дійсно надзвичайний, тому що ще ніколи я не співала цілий концерт – годину – без музичного супроводу. Там був один твір французькою мовою. В цій арії Россіні говориться про те, що “дорожче моя природа рідна всіх палаців у світі”. Для мене це дуже символічно. І тому цей твір звучить саме в пам’ять про Анну Ярославну. Але взагалі завтра твори звучатимуть на шести мовах”, – розповіла у свою чергу співачка.

Історик-культуролог, провідний дослідник Софійського собору Надія Нікітенко  підкреслила, що Реймське євангеліє або Євангеліє Анни Ярославни – це велика святиня.

“Ми навіть не уявляємо, накільки це велика святиня. І не тільки українського, а й французького народів. Коли говорять про історію Франції, то завжди згадують це Євангеліє Анни Ярославни, у всьому світі. Це найдавніша книга часів Київської Русі, яка збереглася. Ми завжди говоримо про Остромирове євангеліє 1056-57 років, а це – перша половина ХІ століття! Ця книга старша. Старші за неї тільки найдавніші графіті на стіні Софійського собору”, – наголосила Нікітенко.

Науковець зазначила, що на сьогодні знайдено 7 тисяч графіті, з них 11 – найдавніших, починаючи від 1018 року.

“Собор уже стояв, бо вже були фрески і на них виникли графіті. 1019-ий, 1022-ий, 1023-ій – це все різні графіті. Ми вже говоримо про тисячоліття Софійського собору, про те, що він був заснований і практично збудований князем Володимиром і його дружиною візантійською царівною Анною”, – сказала Нікітенко.

Як зазначила Куковальська, найбільші події фестивалю “Княжа родина/Regio genus” плануються на 8-10 вересня. Захід, який проходитиме щороку, порушуватиме тему нашої давньої історії, наших княжих родів.

“Ми хочемо торкнутися сторінок давньої історії, починаючи зі створення нашої держави – Київської Русі, теперішньої України. Ми хочемо говорити про Володимира Хрестителя, про Анну Порфирородну, про Ярослава Мудрого – про всіх, хто долучився до створення могутньої держави. Це є мета фестивалю”, – наголосила генеральний директор Софії Київської.