Підбірка актуальних новин за 23 травня

4 роки ago Інформ центр 0

Двотомне видання «Українці – великий європейський народ» презентували у вівторок в Укрінформі.

Видання є спробою дослідити інтеграцію нашої держави в європейське співтовариство крізь призму нарисів про життя та діяльність знакових особистостей наукового, економічного, культурного та громадського життя України.

“Формування еліти для  України  надзвичайно важливе, тому що в часи комуністичного режиму ми втратили дуже багато людей, які належали і до гуманітарної, і до технічної еліти, і ця втрата була дуже відчутною. Нам дуже приємно, що вже десять років існує програма “Україна. Європа. Світ. Золотий фонд нації”, яка намагається оприлюднити перед громадськістю тих людей, які сьогодні визначають обличчя України”, – сказав у виступі на презентації академік НАН України, директор Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка Микола Жулинський.

Він додав, що люди, які потрапляють у подібні книги, безперечно, є гордістю України, і відзначив, що на презентації присутня частина тієї національної еліти, яку держава повинна берегти і надавати їй пріоритет.

Жулинський від імені президента НАНУ академіка Бориса Патона привітав присутніх з виходом двотомника і зазначив, що ми сьогодні “конденсуємо в цих книгах певну частину нашої національної еліти”.

Двотомне видання «Українці – великий європейський народ» побачило світ зусиллями Української конфедерації журналістів з нагоди 10-ї річниці Всеукраїнської програми «Україна. Європа. Світ. Золотий фонд нації».

У клубі Кабінету міністрів проходить Міжнародна конференція «Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни».

Мета заходу – координація зусиль міжнародної спільноти, державної влади України, інститутів громадянського суспільства щодо подальших кроків із збереження політичних, правових, соціальних й інших зв’язків України з Донбасом – Укрінформ.

Конференція має стати платформою для висвітлення та обговорення проблемних питань щодо реінтеграції окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та їх населення в єдиний конституційний простір України.

У рамках конференції відбудеться обговорення наступних питань:

– Стратегія інформаційної деокупації та реінтеграції Донбасу;

– Гуманітарний аспект: дотримання прав людей, що постраждали внаслідок військового конфлікту на Донбасі;

– Візія майбутнього  Донбасу  та стратегії реінтеграції.

До участі в заході запрошено представників державної влади, громадянського суспільства, провідних зарубіжних і вітчизняних експертів із питань Донбасу.

 

Результати проведеного представниками Міністерства інформаційної політики України опитування показали, що мешканці окупованого Донбасу віддаляються від України, але з цим треба боротися.

Про це сказав радник міністра інформаційної політики України Дмитро Ткаченко на Міжнародній конференції “Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За його словами, зараз відбувається процес збільшення соціальної дистанції між жителями окупованої території та підконтрольної Україні. За цінностями та мисленням вони вже також відрізняють себе від України, але ще не вважають себе однаковими з росіянами. Щоб змінити ситуацію, у  Мінінформполітики  вже підготували Стратегію інформаційної деокупації та реінтеграції Донбасу.

Її завдання – зміцнення почуття спільності між громадянами, які проживають на підконтрольних та непідконтрольних територіях нашої держави, зміцнення у свідомості громадян позитивного іміджу України, а також підвищення рівня української ідентичності та свідомості серед теперішніх мешканців Донбасу.

Радник міністра бачить три блоки реалізації цієї стратегії: інституційний – посилення координації в інформаційній сфері між органами державної влади, які беруть участь у формуванні та реалізації державної політики щодо Донбасу.

Це, за його словами, створення моніторингового аналітичного координаційного центру на базі МІП, налагодження механізму координації інформаційної політики разом з іншими органами державної влади та залучення інститутів громадського суспільства до цієї роботи. Серед інструментів є також нейтралізація впливу російських мовників на тимчасово непідконтрольній території, а також забезпечення стійкого покриття та якісного сигналу українських телерадіокомпаній.

 

Росія не має ані бажання, ані волі, аби припинити гібридну війну з Україною.

На цьому наголосив заступник глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко під час Міжнародної конференції “Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У цьому зв’язку він підкреслив, що українська сторона спільно з органами державної влади, громадським суспільством й міжнародними партнерами повинна вже зараз напрацьовувати конкретні механізми і підходи, які могли би дати результат щодо реінтеграції як окупованих районів Донбасу, так і анексованого Криму в нинішніх умовах.

“Ми маємо бути швидшими, маневренішими і розумнішими”, – підкреслив заступник глави АПУ.

 

Громадяни та влада мають бути готовими до того, що реінтеграцію Донбасу провести швидко не вдасться, вона розтягнеться на декілька років.

Таку думку висловив заступник голови Донецької обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Ігор Стокоз у Києві на міжнародній конференції «Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни», організованої Міністерством інформаційної політики України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За його словами, у першу чергу необхідно забезпечити на  Донбасі  безпеку і вже потім узятися за культурну та світоглядну деокупацію.

Представник Донецької обласної військово-цивільної адміністрації також заявив, що нині на Донбасі колосальна депопуляція, адже значна активна та продуктивна частина соціуму виїхала звідти.

Крім того, наголосив він, є дуже велика потреба в українському контенті на Донбасі. Наприклад, у Краматорську немає жодної україномовної друкарні. Зараз влада на місці намагається зробити мережу українських бібліотек на Донеччині.

 

У Луганський області 17% цього року порівняно з 3% минулого року громадян стали вважати винними у нинішній війні місцевих бойовиків і сепаратистів, тоді як на Донеччині таких лише 7%.

Такі дані соціологічного опитування оприлюднила виконавчий директор Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк під час Міжнародної конференції “Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Крім того, вона зауважила, що Росію на Луганщині також почали звинувачувати більше – 13% минулого року, до 28% – цьогоріч.

Водночас вона підкреслила, що й Україну в конфлікті стали звинувачувати більше – з 33% до 39%.

Разом з тим, Романюк зазначила, що на Донеччині почали більше звинувачувати в конфлікті США та ЄС – якщо минулого року 13%, то в цьому 21% респондентів.

Романюк додала, що соціопитування проводилося з лютого до березня цього року в південних і східних регіонах України, включно з окупованими територіями. На підконтрольній території було проведено опитування віч-на-віч близько 14 тисяч осіб, на непідконтрольних територіях же проводилося телефонне опитування.

 

Еміне  Джапарова закликала експертів активно висловлювати свою позицію у рамках конференції «Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни»

Про це перший заступник міністра інформаційної політики України заявила, відкриваючи захід, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За її словами, конференція, яка організована Міністерством інформаційної політики України, проводиться з метою координації зусиль міжнародної спільноти, державної влади України, інститутів громадянського суспільства щодо подальших кроків із збереження політичних, правових, соціальних й інших зв’язків України з Донбасом.

Цей захід має стати платформою для висвітлення та обговорення проблемних питань щодо реінтеграції окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та їх населення не включене в єдиний конституційний простір України.

 

Військові науковці досліджують новий напрям інформаційної безпеки

Гібридно-месіанські агресії путінського режиму проти України не лише зруйнували міжнародну систему колективної безпеки, яка вибудовувалась у світі останні 70 років, а й змінили наше уявлення про поняття безпеки загалом і інформаційної зокрема.

Раніше ми інформаційний простір сприймали як щось цілісне і зрозуміле, таке, що допомагає нам орієнтуватися в подіях і часових вимірах. Сьогоднішній інформаційний простір набув нових якостей та характеристик. Передусім, це стосується динамічності інформаційних потоків та нових підходів до індикації негативів та позитивів. Тому необхідно змінювати і підходи до сутності розуміння інформаційної безпеки.

На думку науковців Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, інформаційна безпека має дві рівноцінних складові — кібербезпеку і комунікаційно-контентну безпеку. Саме остання є предметом уваги військових вчених і їхнім ноу-хау. Про різноформатність проблематики, пов’язаної з цим новим напрямом інформаційної безпеки, теоретичні основи і практичне застосування механізмів протидії путінським агресорам в інформаційному просторі йшла мова на міжнародному науково-практичному форумі “Кризовість комунікацій: комунікаційно-контентна безпека в умовах гібридно-месіанських агресій путінської Росії”, який 22 травня розпочав роботу у ВІКНУ.

У Києві презентували фотоальбом французьких митців Габі та Юрія Білака “Майдан – Донбас, історія майбутнього”. 

Видання має на меті донести правду про події на Майдані і Сході України. Він також покликаний допомогти отримати якісну освіту дітям, чиї батьки загинули, захищаючи Україну, наголосив міністр культури Євген Нищук під час презентації видання в Національному  музеї  Тараса Шевченка – Укрінформ.

Міністр згадав про події на Майдані і про те, як після тих подій допоміг Юрію Білаку з дозвільними документами, аби він міг поїхати на Схід, знімати на передовій.

Він додав, що вони з дружиною, а вона – французька дизайнерка, вирішили: це вишукане видання буде їхнім внеском на підтримку незалежної України.

Тож фотоальбом, у якому більше 360 світлин, окрім мистецької цінності, є унікальним завдяки особливостям виготовлення – під час його друку було виконано понад 30 етапів ручної роботи, використані найкращі європейські екоматеріали, папір та картон із стопроцентної бавовни, органічні фарби. І всі примірники були виготовлені руками українських друкарів.

Як зазначалося, альбом, що вийшов трьома мовами – українською, англійською та французькою, – також містить історичний екскурс Роберта Магочія (Університет Торонто, Канада), Володимира В’ятровича, Євгена Магди та Святослава Мазурика. До видання також увійшли коментарі очевидців подій на Майдані Руслани Лижичко та Євгена Нищука, мапи подій від Дмитра Вортмана та ілюстрації Юрія Журавля.

Виставка світлин з альбому була в Адміністрації Президента, на Книжковому Арсеналі, нині експонується в аеропорту “Бориспіль”. Проект буде виставлятися і далі.

Президент БО “МБФ “Нове Покоління”, засновник БФ “Help Us Help The Children” Руслана Вжесневська (Канада) зазначила, що кошти від реалізації фотоальбому у світі заплановано на студентські стипендії для дітей, чиї батьки загинули, захищаючи Україну на Сході. Стипендія становитиме 1500 доларів на рік протягом чотирьох років.

 

Держсекретар США Рекс Тіллерсон висловив співчуття постраждалим від теракту в Манчестері від імені американського народу та наголосив, що Штати тісно взаємодіють з Британією в процесі розслідування.

Про це йдеться в заяві глави Держдепартаменту США, оприлюдненій у вівторок, передає власний кореспондент Укрінформу.

Він також підкреслив, що серця американців – з родинами тих, хто втратив близьких, і тих, хто постраждав внаслідок теракту в Манчестері.

Як повідомляв Укрінформ, в ніч на 23 травня у Великій Британії стався теракт під час концерту американської співачки Аріани Гранде на  стадіоні “Манчестер Арена”. За останніми даними, кількість загиблих зросла до 22 осіб. Понад півсотні людей зазнали поранень.

Британська поліція заявила, що розглядає подію як терористичний акт. Відповідальність за атаку вже взяло на себе терористичне угруповання “Ісламська держава”. У Лондоні правоохоронні органи посилюють заходи безпеки.

 

Військова розвідка США прогнозує, що Мінські угоди залишатимуться невиконаними протягом наступного року, немасштабні бойові дії вздовж лінії зіткнення на Донбасі продовжаться, з одночасною можливістю ескалації насильства з боку РФ.

На цьому наголосив у доповіді перед Комітетом Сенату США з питань Збройних сил директор Агентства військової розвідки Пентагону генерал-лейтенант Вінсент Стюарт, передає власний кореспондент Укрінформу.

Він зауважив, що Росія “навряд чи відмовиться від дестабілізуючих дій на Донбасі”. Водночас, Україна, очевидно, також не виконуватиме політичні елементи Мінської угоди, поки Росія не виконає свої зобов’язання щодо встановленням безпеки. “Насильство вздовж лінії зіткнення, ймовірно, залишатиметься обмеженим до рівня невеликих боїв, хоча Росія зберігає готовність до ескалації конфлікту”, – зауважив глав розвідки Пентагону.

Водночас, він звернув увагу на вкладення Росією ресурсів у модернізацію військового потенціалу.

 

Директор ЦРУ часів президента Обами Джон Бреннан назвав втручання Росії у вибори в США “нахабним” нехтуванням попереджень та підтвердив, що контакти між представниками російського уряду і президентської кампанії Трампа фігурували в розвідувальних донесеннях.

Про це він заявив у вівторок під час слухання в Комітеті Палати представників США з питань розвідки, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Він підкреслив, що під час перебування на посаді читав розвідувальні зведення про взаємодію оточення Трампа з російською стороною.

За його словами, це викликало запитання, чи вдалося росіянам залучити цих осіб до співробітництва.

Бреннан у вівторок відповідає на запитання Комітету з питань розвідки Палати представників США як на відкритих слуханнях, так і в режимі закритого засідання.

 

Впливовий сенатор-республіканець Джон Маккейн вважає “тривожною” тенденцією появу нових скандалів навколо розслідування зв’язків кампанії Трампа з росіянами.

Про це він заявив у інтерв’ю  CNN  на Фінансовому саміті Петерсона у вівторок – Укрінформ.

Маккейн нагадав, що це є лише останніми відвертостями з цілого ряду сенсаційних повідомлень, пов’язаних з розслідуванням зв’язків кампанії Трампа з росіянами.

Сенатор порівняв появу нових компрометуючих президента новин із сороконожкою, яка щоразу губить свій черевик, відволікаючи увагу від основних подій.

Сенатор також зазначив, що поважає право колишнього радника Трампа Майкла Флінна захистити себе п’ятою поправкою у відповідь на виклик до Сенату.

Наприкінці Маккейн дав кілька порад Трампу, нагадавши справу “Уотергейта”, а також розслідування “Іран-контрас”, коли президент Рональд Рейган проявив розкаяння.

“Розкажи про все і, якщо необхідно, попроси вибачення. Американці вміють прощати”,- зауважив Маккейн.

 

Основна стратегічна мета Росії щодо України й надалі зосереджуватиметься на перешкоджанні їй інтегруватися в західні інститути шляхом розпалювання конфлікту на Донбасі, економічного тиску та політичних перепон. 

На цьому наголоcив у доповіді директор Національної розвідки США Деніел Коутс на засіданні Комітету з питань збройних сил Сенату  США  у вівторок, передає власний кореспондент Укрінформу.

За його словами, Москва також прагне “підірвати крихку економічну систему України й розділену політичну ситуацію, щоб створити можливості для відновлення й зміцнення російського впливу в процесі прийняття рішень в Україні”.

Крім того, підкреслив Коутс, Кремль прагнутиме використовувати розколи в Європі та зростаючі популістські настрої, намагаючись зашкодити продовженню санкцій з боку ЄС, виправдати або, принаймні, заплутати російські дії в Україні і Сирії, а також послабити привабливість західної інтеграції для країн на кордонах Росії.

Водночас, за прогнозами американської розвідки, Кремль збереже модернізацію оборонних можливостей як топ-пріоритет навіть попри економічні втрати через низькі ціни на нафту, санкції та системні проблеми у країні.

 

Президент Філіппін Родріго Дутерте заявив на зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним, що його країна потребує сучасних зразків озброєння і буде просити допомоги РФ.

Про це повідомляє  “РИА Новости” – Укрінформ.

Також він додав, що двом країнам слід розвивати торговельні відносини і пояснив Путіну, чому повинен повернутися на батьківщину, де не припиняються бої з терористами.

Нагадаємо: Дутерте вирішив перервати офіційний візит до Москви, який повинен був тривати з 22 по 26 травня. Раніше він запровадив воєнний стан на півдні Філіппін через зіткнення державних військ з угрупованням, пов’язаним з ІД.

 

За останні п’ять років доля росіян, що вважають сталінські репресії політичним злочином, знизилася з 51% до 39%, а кількість тих, хто нічого не знає про ті репресії, стала вдвічі більшою – 13%.

Це витікає з дослідження  Левада-центру – Укрінформ.

За п’ять років кардинально змінилася думка про те, чи потрібно взагалі згадувати про репресії. Близько половини росіян вважають, що “краще говорити про ці репресії поменше, не потрібно ворушити минуле” (47%). Зворотної позиції дотримується 38% росіян: вони впевнені, що “потрібно активно обговорювати те, що сталося в ті роки, не забувати свою історію”. У 2012 році співвідношення цих показників було протилежним – 37% і 49%.

За даними опитування, більше третини респондентів (36%) вважають людські жертви виправданими тими цілями й результатами, які були досягнуті у найкоротший термін у сталінську епоху. В той же час 49% упевнені, що їх нічим не можна виправдати. Державним злочинцем Йосипа Сталіна вважають 26% росіян (32% в 2010 році). Близько половини опитаних так не думають (48% зараз і 40% раніше). Вагалися з відповіддю кожен четвертий (25%).

Говорячи про того, хто, на їхній погляд, в основному піддавався репресіям у той час, 45% висловили думку, що “всі без розбору, за свавіллям влади або за доносом заздрісників”. Кожен п’ятий (19%) вважає, що це були “ті, хто був явно або приховано налаштований проти радянської влади”, 14% – “найбільш здібні й авторитетні люди”, 7% – “найбільш віддані прихильники радянської влади”.

Як і в 2010 році, 22% росіян сказали, що в їхній сім’ї є потерпілі від репресій напередодні або після Другої світової війни, у 53% таких родичів немає (63% сім років тому). Доля тих, що затруднюються відповісти, зросла з 15% у 2010 році до 26% зараз.

Такі дані показало опитування, проведене Левада-центром 21-24 квітня серед 1600 осіб у 137 населених пунктах 48 регіонів РФ.

 

В російському селищі Ушумун Амурської області школярі розтрощили пам’ятник Володимирові Леніну.

Як повідомляє “Амурская правда”, інцидент трапився в День піонерії – Укрінформ.

Підлітки розповіли, що побили монумент битами. Свої дії вони пояснили розбіжностями з політикою радянського диктатора.

За словами директора школи, в якій навчаються підозрювані, раніше вони не вчиняли жодних хуліганських витівок. Більше того, один зі школярів нещодавно зайняв друге місце на олімпіаді з історії.

Як пояснили у місцевій владі, підлітків не зможуть притягнути до кримінальної відповідальності, оскільки вони ще не досягли відповідного віку. Проте їхнім батькам доведеться сплатити штраф і власним коштом відновити пошкоджений пам’ятник.

 

З огляду на обшуки, що проходять у вівторок у “Гоголь-центрі” та у його художнього керівника Кирила Серебреннікова театр звернувся до глядачів та всіх небайдужих людей із закликом зібратися біля будівлі “Гоголь-центру”.

Заклик розміщено на сторінці театру у  Фейсбуці – Укрінформ.

У вівторок російські правоохоронні органи слідом за обшуками у “Гоголь-центрі” та у його художнього керівника відомого режисера Кирила Серебреннікова проводять обшуки у Центрі сучасного мистецтва “Винзавод” та у колишнього керівника держпідтримки мистецтва Міністерства культури РФ Софії Апфельбаум, яка працює зараз директором РАМТу (Російського академічного молодіжного театру). Після закінчення обшуку у Кирила Серебреннікова співробітники ФСБ відвезли його на допит до Слідчого комітету.

Православні російські активісти фундаменталістських поглядів вже висловили гарячу підтримку перевірці спецслужб діяльності установ сучасного мистецтва у Москві.

 

Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий написав заяву про відставку.

Про це він повідомив на своїй сторінці  у Facebook – Укрінформ.

Він попросив депутатів поставитися до заяви з розумінням і проголосувати за його відставку.

Кутовий зазначив, що планує найближчим часом зосередитися на питаннях залучення інвестицій в економіку України.

Згодом прем’єр Володимир  Гройсман  підтвердив інформацію про намір Кутового піти у відставку. …Мені шкода, але це його рішення. Вдячний за спільну роботу!”, – написав голова уряду у  своєму Твіттері.

 

Саміт НАТО 25 травня у Брюсселі, хоча порядок денний і містить чотири важливих питання, у тому числі й щодо України, пройде у форматі побіжного знайомства нового американського президента з лідерами інших країн Альянсу і без далекосяжних рішень.

Таку думку в ексклюзивному коментарі кореспондентові Укрінформу у ФРН висловив президент Федеральної академії політики безпеки Німеччини (BAKS) Карл-Хайнц Камп – Укрінформ.

Проблемою з порядком денним, з точки зору співрозмовника агентства, є те, що “президент США, очевидно, досі не вирішив, чого він хоче”, і його участь в зустрічі обмежиться, за бажанням його команди, всього двома годинами. Тож, що насправді залишилося від зазначених чотирьох тем, багато в чому залежить від особи президента США”.

“Я вважаю, що наразі просто ніхто не знає, чого хоче президент США, тому що позиція його часто різко змінювалася в останні тижні. Особливо його позиція щодо Росії стає все більш незрозумілою”, – каже Камп. Він вважає, що це робить Трампа слабшим і “дуже обмеженим в його політичній свободі дій”.

 

Туреччина вирішила «покарати» Австрію, яка чи не найбільше за всіх у ЄС критикує Анкару.

Про плани турецького керівництва пише  Wiener Zeitung  в номері, який вийде друком у середу – Укрінформ.

«Турки хочуть заблокувати на тривалий час участь австрійців у програмах НАТО, в яких нейтральна держава-член ЄС приймає участь як країна-партнер», – повідомляє видання.

Ця тактика насправді застосовується впродовж кількох місяців, проте вже зовсім скоро зміна правил у військовому альянсі може мати вплив на австрійські закордонні місії, а це в загальній складності з близько тисячі солдатів, з яких найбільший контингент – 400 військових – місії в Косово, пише автор. Рішення може бути прийняте вже в четвер, 25 травня, на саміті Північноатлантичного альянсу в Брюсселі.

Зміни правил можуть торкнутися й інших країн-партнерів, всього їх 41. Однак Анкару на даний момент цікавить виключно Австрія. Невелика альпійська держава жорсткіше всіх у Євросоюзі критикує  Туреччину і загрожує припиненням переговорів про її членство в ЄС”.

 

Держдеп США назвав скорочення свого бюджету на 2018 рік з нинішніх $54,9 млрд до $37,6 млрд прагненням президента забезпечити добробут для американців, підвищити підзвітність уряду та посилити національну безпеку.

Про це йдеться в офіційній заяві зовнішньополітичного відомства США, оприлюдненій у вівторок, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні президент  Трамп  запросив $37,6 млрд для бюджету Державного департаменту та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у 2018 фінансовому році. Цей бюджетний запит відображає порядок денний президента “Америка передусім”, яка має пріоритетом добробут американців, посилення національної безпеки США, захист наших кордонів та просуває американські економічні інтереси”, – йдеться в оприлюдненому документі.

Нагадаємо: бюджетна пропозиція президента США передбачає історичне урізання запланованих витрат на загальну суму $3,6 трлн впродовж наступних 10 років за рахунок скорочення соцпрограм та дипломатії.

 

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко закликав приділити більшу увагу використанню сучасних технологій у операціях ООН з підтримання миру з метою підвищення їхньої ефективності.

Про це він заявив під час виступу на засіданні Ради Безпеки ООН у вівторок, передає власний кореспондент Укрінформу.

Він заявив, що Україна пишається своєю участю у операціях ООН як країна-контрибутор військових контингентів.

Нагадаємо: Україна є активним учасником миротворчих операцій  ООН, насамперед в Африці. Нині понад 400 українських військовослужбовців, поліцейських та військових радників проходять службу в операціях з підтримання миру в Демократичній Республіці Конго, Південному Судані, Республіці Судан, Ліберії, а також на Кіпрі та в Косово.

 

Російсько-терористичні бандформування продовжують обстрілювати українські позиції.

Про це  повідомляє  прес-центр АТО – Укрінформ.

“Всього, з початку доби, незаконні збройні формування понад 20 разів відкривали вогонь по позиціях Збройних Сил України, застосовуючи, зокрема, й озброєння, використання якого суворо заборонене Мінськими домовленостями. Також проросійські НЗФ знову обстріляли житлові квартали Авдіївки”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема, як зазначають у штабі, близько 16.00 години російсько-терористичні війська здійснили обстріл житлового сектору Авдіївки, застосувавши реактивні системи залпового вогню БМ-21 “Град”. Чотири будинки за чотирма різними адресами зруйновані вщент. Десятки – ушкоджені. Одного місцевого мешканця поранено.

“Близько 6.00 години ранку НЗФ здійснили обстріл оборонних укріплень сил АТО у передмісті Авдіївки з мінометів калібру 120 мм, озброєння танку, гранатометів та стрілецької зброї. Також із 120-мм мінометів противник бив неподалік Кам’янки. З мінометів калібру 82 мм – в районі Зайцевого. Поблизу Верхньоторецького та Пісків бандити вели вогонь з гранатометів різних модифікацій та стрілецької зброї”, – додали в прес-центрі.

За даними штабу, на Приморському напрямку зафіксовано найбільше фактів порушення режиму припинення вогню.

“По опівдні бойовики вдарили по наших позиціях біля Чермалика зі 120-мм мінометів. Впродовж дня противник обстрілював опорні пункти сил АТО в районі Широкиного, Лебединського, Водяного, Талаківки з гранатометів різних систем та стрілецької зброї. Північніше, біля Мар’їнки, вели вогонь з великокаліберних кулеметів. Там же “працював” ворожий снайпер”, – уточнюється в повідомленні.

Луганський напрямок. Бойовики декілька разів з автоматичних станкових гранатометів обстрілювали наші позиції в районі Кримського та Донця. По українських воїнах, які тримають оборону поблизу Новотошківського, вів вогонь ворожий снайпер.

“З початку доби один військовослужбовець ЗС України зазнав поранення”, – констатували в штабі  АТО.

 

Обстріли сепаратистами житлових кварталів Авдіївки продовжуються. Є постраждалі серед мирного населення.

Про це  повідомляє  прес-центр АТО – Укрінформ.

“Українська сторона СЦКК констатує: сьогодні сепаратисти обстріляли житлові квартали  Авдіївки  з реактивних систем залпового вогню. Один цивільний мешканець зазнав поранень”, – йдеться в повідомленні.

Як уточнили в штабі, внаслідок обстрілу був зруйнований майже цілий квартал в районі Стара Авдіївка.

“Було пошкоджені понад 10 будинків по вулицях Лермонтова, Колосова, Леваневського, Шевченко. В будівлях пробиті дахи, у вікнах вибите скло, зруйновані присадибні споруди. Один з жителів району, 30-річний чоловік отримав осколкове поранення голови та евакуйований до Авдіївської ЦРЛ. Лікарі характеризують його стан, як середньої важкості. На місці обстрілу працюють спостерігачі української сторони СЦКК, співробітники ДСНС, поліції, бригади швидкої допомоги”, – зазначають у прес-центрі АТО.

 

Підконтрольний Кремлю “Верховний суд” Криму відмовив захисту в клопотанні про допит як свідка у справі Чийгоза голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

Про це на своїй сторінці в  Facebook  написав адвокат Микола Полозов – Укрінформ.

“Суд у справі Ахтема Чийгоза відмовився викликати на допит як свідка Рефата Чубарова в порядку ст.456 КПК РФ”, – написав адвокат.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок на черговому засіданні “суду” щодо Ахтема Чийгоза захист заявив клопотання про виклик  як свідка Рефата Чубарова з наданням йому гарантій імунітету. Проте судді не квапилися виносити рішення за цим клопотанням.

За словами Полозова, було прийнято рішення завершити допит Абдурахмана Егіза сьогодні, а після цього мало остаточно вирішитися питання про виклик на суд як свідка захисту Рефата Чубарова.

Як повідомлялося, Рефат Чубаров, якому заборонений в’їзд до Криму до 2019 року, погодився свідчити в Криму на “суді” у справі його заступника Ахтема Чийгоза, який обвинувачується в масових безпорядках 26 лютого 2014 року.

 

Верховна Рада ухвалила Закон 4480 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат.

За закон проголосували 245 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу,

Згідно із законом, «на територіях заказників забороняються суцільні, прохідні, лісовідновні та поступові рубки, видалення захаращеності, а також полювання та інша діяльність, що суперечить цілям і завданням, передбаченим положенням про заказник».

Закон  передбачає, що на території пралісових пам’яток природи забороняються всі види рубок, у тому числі санітарні, рубки формування і оздоровлення лісів та видалення захаращеності (крім догляду за лінійними об’єктами  та вирубування окремих дерев під час гасіння пожежі), будівництво споруд, прокладання шляхів, лінійних та інших об’єктів транспорту і зв’язку, випасання худоби, промислова заготівля недеревинних лісових продуктів, проїзд транспортних засобів (крім доріг загального користування та транспортних засобів оперативних і спеціальних служб).

Навколо  пралісових пам’яток природи установлюються охоронні зони завширшки не менше подвійної висоти деревостану пралісу, в яких забороняються будь-які суцільні, у тому числі санітарні, а також поступові рубки.

Власники або користувачі земельних ділянок, водних та інших природних об’єктів, оголошених пам’ятками природи, беруть на себе зобов’язання щодо забезпечення режиму їх охорони та збереження.

 

Відразу два українських телеканали – “Інтер” та ТРК “Україна” – лишаються поза правовим полем із ухваленням закону про частку україномовного контенту на загальнонаціональних телеканалах в обсязі 75%.

Про це сказав радник міністра інформаційної політики України, народний депутат Олександр Бригинець під час виступу на міжнародній конференції “Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Він також зазначив, що цей закон завдаватиме трохи клопоту телеканалам, проте телебачення стане назагал більш україномовним.

Як повідомляв Укрінформ, 23 травня Верховна Рада ухвалила закон, що встановлює обов’язкову частку україномовного контенту на загальнонаціональних телеканалах в обсязі 75%.

Згідно із законом, передачі, фільми й новини, виконані українською мовою, мають становити не менш ніж 75% загальної тривалості передач і фільмів у кожному із проміжків часу між 07:00 і 18:00, а також між 18:00 і 22:00.

Телерадіокомпанії місцевої категорії мовлення повинні транслювати не менш ніж 50% ефіру українською мовою.

За невиконання вимог телерадіокомпанія сплачуватиме штраф у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору.

Закон набуде чинності через чотири місяці від дня його опублікування.

 

Міністр юстиції Павло Петренко анонсував, що на наступному тижні буде презентація низки додаткових доказів у справі анексії Криму, яку розглядає Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ).

Про це він заявив в ефірі  “5 каналу” – Укрінформ.

За його словами, докази української сторони спростовують позицію РФ Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) по справі щодо анексії Криму.

Раніше Петренко розповідав, що Євросуд розглядає кілька позовів України: перший позов – щодо окупації Криму; другий – Донбас, за хронологією за лютий-вересень 2014 року; третій – теж Донбас, осінь 2014 року – до кінця 2015 року; четвертий – діти-сироти, яких викрали проросійські терористи і вивезли до Росії; п’ятий позов охоплює події з кінця 2015 плюс перша половина 2016 року. Мін’юст обіцяв також подати позов до ЄСПЛ через обстріл Авдіївки (кінець 2016 – початок 2017 року).

 

Transparency International Україна надала рекомендації для ефективної боротьби з корупцією. Одним із найважливіших кроків є створення відкритого реєстру усіх розслідувань корупційних правопорушень, вчинених за часів екс-президента Віктора Януковича.

Серед рекомендацій також дотримання обіцяних строків завершення розслідувань щодо колишнього віце-прем’єр-міністра Сергія Арбузова, олігарха Сергія Курченка, екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка та інших екс-посадовців, заявив на прес-конференції у вівторок керівник програми протидії топ-корупції Transparency International Україна Андрій Слюсар, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Він також зазначив, що потрібно напрацювати ефективний механізм використання коштів, повернутих державі за рішенням суду за вчинення корупційних правопорушень.

Слюсар наголосив, що глобальне представництво Transparency International готове долучитися до розроблення відповідних процедур в Україні.

Водночас керівник програми протидії топ-корупції ТІ Україна додав, що однією з рекомендацій є необхідність направлення коштів, які будуть повернуті від вчинених корупційних злочинів, також і на зміцнення антикорупційної політики в державі, і на розбудову антикорупційних інституцій.

 

Інформація стосовно начебто відсутності проваджень щодо колишнього президента України Віктора Януковича, розповсюджена Transparency International, не відповідає дійсності і є дезінформацією.

Про це заявили у  Генеральній прокуратурі України – Укрінформ.

Так, Януковичу, Азарову, Колобову, Арбузову та іншим особам повідомлено про підозру у кримінальному провадженні щодо невиконання покупцем пакета акцій ВАТ “Укртелеком” умов приватизації, незаконного виділення з держбюджету 220 млн грн та приватизації 92,7906% державного пакета акцій “Укртелекому” за заниженою вартістю: “Фактично слідство у провадженні завершене та очікуються судові дозволи на здійснення спеціального розслідування стосовно його фігурантів, після чого провадження буде скероване до суду. Щодо В. Януковича та Ю. Колобова судом надані дозволи на здійснення спеціального розслідування”.

Крім того повідомляється, що Януковичу, Януковичу-молодшому, Ставицькому та Литовченку повідомлено про підозру у кримінальному провадженні за фактом заволодіння державним майном – урочищем “Межигір’я” вартістю 540 млн грн. “До суду внесено клопотання про надання дозволу на проведення спеціального розслідування стосовно фігурантів провадження, після отримання якого провадження буде скеровано до суду”, – зазначили в ГПУ.

Януковичу та ще трьом особам також повідомлено про підозру у кримінальному провадженні за фактом незаконного заволодіння державним майном – земельною ділянкою лісового фонду загальною площею 17,5 га на території Сухолуцької сільської ради Вишгородського району Київської області. До суду внесені клопотання про надання дозволу на проведення спецрозслідування, після отримання якого провадження буде скероване до суду.

“За рішеннями Печерського районного суду м. Києва отримано дозвіл на проведення спеціального досудового розслідування (заочного провадження) відносно підозрюваної в порядку п. 20-1 розділу ХІ “Перехідних положень” КПК України у зв’язку з тим, що остання умисно ухиляється від слідства та суду”, – повідомили в Генпрокуратурі.

Раніше у вівторок на прес-конференції в Києві  глава міжнародного руху Transparency International Хосе Угас заявив, що шкодує, що Україна досі не притягнула до кримінальної відповідальності за корупцію екс-президента Віктора Януковича. За його словами, в Україні є тільки одна справа проти Януковича – про держзраду, однак немає жодного серйозного розслідування його корупційних дій.

 

Міністерство освіти і науки планує відкоригувати правила виплати стипендій, враховуючи виявлені недоліки системи.

Про це  заявила  очільник відомства Лілія Гриневич під час зустрічі зі студентами Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова – Укрінформ.

Міністр пояснила, що формування рейтингу планується перенести з рівня спеціалізації на рівень вище – факультету.

ВНЗ також планується дозволити використання залишків стипендійного фонду для додаткової підтримки студентів.

У Національному університеті кораблебудування навчається найбільше іноземних студентів у Миколаївській області – 800 осіб. Представники іноземних студентів на зустрічі підняли питання полегшення отримання віз на навчання, зокрема, це турбувало студентів з Китаю.

 

Новий  нібито  «патріотичний» браузер FreeU  (Free Ukraine)  призначений  для обходу блокування  продуктів  Mail.ru Group

В українській сегменті Інтернет активно рекламується браузер «FreeU», який, по-перше, позиціонує себе як “патріотичний”, а по-друге, дозволяє безперешкодно відвідувати заблоковані російські ресурси, як ото “Вконтакті”, “Однокласники” тощо. Очевидно, браузер орієнтований саме на українських користувачів, які після обмеження доступу до російських онлайн-ресурсів усілякими хитрощами намагаються обійти заборону РНБО.

Виходячи з того, що це фактично є рекламою інструменту доступу до продукту, який заборонений в Україні — сайти-розповсюджувачі можуть понести відповідальність. Серед українських рекламодавців таких “камікадзе” нема, чого, як виявилося, не скажеш про Google. Відповідний сервіс контекстної реклами Google AdSense автоматично розміщує на веб-сайтах текстові та графічні оголошення.

Утім повернемося до браузера “FreeU”. Відзначимо, що стосовно “вільного” і “безпечного” доступу розробники добряче перегнули палицю, адже браузер насправді виявився доволі липучим «вірусняком» від Mail.ru Group, позбутися якого дуже складно.

Укрінформ підготував добірку інформації про основні ризики встановлення браузера “FreeU” та покрокову інструкцію видалення шкідливого програмного забезпечення, якщо ви таки втрапили в цю халепу.

За браузером “Free Ukraine” стирчать вуха ФСБ

Як цю гидоту «витравити»

Утім, якщо вже так сталося, і шкідливий браузер з усілякими «штучками» від mail.ru встановлено на комп’ютер — не панікуйте. На офіційному сайті українського антивірус у Zillya!  пропонується покрокова інструкція:

  1. Видаліть всі сервіси mail.ru, крім Guard@Mail.ru. Для цього треба зайти в меню «Пуск», вибрати «Панель управління», далі «Програми» і «Видалення програм». Клацніть лівою кнопкою миші на програмі – на панелі вгорі з’явиться кнопка «Видалити/Змінити», натисніть на неї.
  2. Натисніть правою кнопкою миші на іконці «Комп’ютер» на робочому столі, виберіть «Управління» і перейдіть в «Служби». Знайдіть службу Guard@mail.ru, натисніть на неї правою кнопкою і виберіть «Властивості». У вікні, у вкладці «Загальні» встановіть тип запуску «Відключено» і натисніть «Зупинити». Далі «Застосувати» і «Ок».
  3. Увійдіть в «Диспетчер завдань», натиснувши поєднання клавіш Alt + Ctrl + Del або Ctrl + Shift + Esc і знайдіть там сервіс guardmailru.exe. Натиснувши по ньому правою кнопкою миші, з’явиться меню, в якому потрібно вибрати «Завершити процес».
  4. Тепер можна видалити Guard@Mail.ru. Для цього потрібно зробити те саме, як описано у пункті №1.
  5. Далі шукаємо все, що залишилося від очищених програм: заходимо в «Пуск» і вводимо в поле «Знайти програми та файли» текст mail.ru. Натискаємо Enter, і видаляємо всі виявлені папки і файли.
  6. І нарешті, чистимо реєстр. Заходимо в «Пуск» і вводимо в поле «Знайти програми та файли» текст regedit. Натискаємо Enter. З’явиться вікно редактора реєстру – вибираємо в ньому «Правка», потім «Знайти» і вписуємо mail.ru. Видаляємо всі знайдені розділи. Увага: розділів тут може бути кілька, тому,  коли видалимо один, натискаємо клавішу F3, щоб перейти до наступного.
  7. Описані для кроку 6 дії виконуємо і для запиту guard.

Після цього рекомендується або скинути до оригінальних налаштувань усі браузери на комп’ютері або ж узагалі їх видалити, і встановити заново.

Мирослав Ліскович, за інформацією ЗМІ

P.S. Якщо запропонована інструкція вже ж не допомогла, то єдиний вихід позбутися шкідливого софту mail.ru — перевстановлення операційної системи.

 

У США поки що не підтвердили достовірність причетності терористичної організації “Ісламська держава” до теракту у Манчестері.

Про це заявив Ден Коутс, директор Національної розвідки США, на слуханні у Комітеті у справах збройних сил сенату країни, повідомляє  Reuters – Укрінформ.

Раніше повідомлялося, що “Ісламська держава” взяла на себе відповідальність за  вибух на стадіоні “Манчестер-Арена”  у Великій Британії, внаслідок якого, згідно з останніми даними, загинули 22 особи.

 

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко вручив нагороди переможцям III Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм “Кобзар єднає Україну”, що проходив на базі філії ПАТ “НСТУ”  “Черкаська регіональна дирекція” і завершив свою роботу 23 травня.

Про це повідомляє  прес-служба Держкомтелерадіо – Укрінформ.

“Гран-прі фестивалю серед телевізійних програм виборола трилогія “Тарас Шевченко” об’єднання кінематографістів України “Кіно-Логос” (автор та режисер Дмитро Ломачук, оператор Юрій Долгоручко, звукорежисер Андрій Обод). Гран-прі за кращу радіопрограму вручено творчій групі філії ПАТ “НСТУ”  “Вінницька регіональна дирекція “Вінтера” за програму “Світанкове село” (автор Зоя Тищенко, звукорежисер Тетяна Левченко)”, – ідеться в повідомленні.

Загалом за перемогу у восьми номінаціях та Гран-прі змагались 68 телепередач та 35 радіопрограм. Серед лауреатів цього року – творчі групи Волинської, Черкаської, Херсонської, Київської, Житомирської, Рівненської, Чернігівської, Одеської та Миколаївської філій НСТУ.

У фестивалі взяли участь телерадіожурналісти з усієї України, а також з Іспанії, Білорусі, Німеччини, Грузії, Туреччини. Учасники та гості фестивалю відвідали під час фестивалю Кам’янку, Чигирин, Золотоношу, де ознайомились з історико-культурною спадщиною регіону, а 22 травня поклали квіти на могилу Кобзаря у Каневі.

Із повним переліком робіт, які перемогли на фестивалі, можна ознайомитись на  веб-сайті Держкомтелерадіо.

 

Президент підписав Закон «Про внесення зміни до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». 

Про це інформує у вівторок  прес-служба глави держави – Укрінформ.

Закон встановлює з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника дружинам або чоловікам, які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, віднесеним до 1-ї категорії.

Згідно з документом, це право надається незалежно від причинного зв’язку смерті годувальника з Чорнобильською катастрофою.

Порошенко нагадав, що Чорнобильська трагедія – одне з найбільш чутливих питань для багатьох українців. «За моїм дорученням розробили, і я підписав Указ про довічні стипендії учасникам ліквідації (наслідків аварії на ЧАЕС – ред.). І сьогодні – це теж завершення дуже важливого етапу, коли було розроблено і підтримано парламентом законопроект, який ліквідує будь-які бюрократичні складнощі», – зауважив Президент. Він наголосив, що держава тримає на постійному контролі питання соціального захисту чорнобильців та їхніх сімей. Особливо тих, хто в перші дні трагедії став до лав ліквідаторів чорнобильської катастрофи.

Зі свого боку, віце-прем’єр-міністр Павло Розенко повідомив, що нині прийнято новий механізм співпраці і фінансування програм оздоровлення чорнобильців, де на перший план ставляться інтереси чорнобильця, а також порушуються інші питання, зокрема пов’язані із пенсійним забезпеченням.

 

До осіб, причетних до корупційних дій в Україні, мають бути запроваджені санкції.

Таке переконання висловила директор Світового банку в справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, передає  “П’ятий канал” – Укрінформ.

Зокрема, під час виступу на 13-му світовому форумі про публічні закупівлі PRIMO в Києві вона зауважила, що Україна має продовжити боротьбу з корупцією, зокрема і на законодавчому рівні.

 

Мер Києва Віталій Кличко перевірив роботи з реконструкції у столичному Гідропарку та зазначив, що до кінця осені буде презентовано проект комплексної реновації усієї території Гідропарку.

Віталій Кличко підкреслив, що на роботи з реконструкції Гідропарку цього року виділили 11 млн грн. За словами Віталія Кличка, у міста багато планів щодо реновації території Гідропарку.

«Привести до ладу більше 140 га території Гідропарку одразу ми не зможемо. Тому протягом наступних кількох років ми працюватимемо над реновацією Гідропарку. І вже до кінця цієї осені ми збираємося презентувати проект його повного оновлення, а також розрахунок необхідної суми коштів на ці роботи», – розповів мер у коментарі журналістам.

Він додав, що влада міста веде перемовини з міжнародними компаніями щодо інвестицій у побудову на території Гідропарку парку розваг подібного на Діснейленд.

 

Україна готує до Ради Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) заяву про порушення Російською Федерацією Конвенції про міжнародну цивільну авіацію та керівних документів.

Про це на своїй сторінці у  Facebook  повідомив віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон за підсумками зустрічі з президентом Ради ІКАО Олумуіва Бенардом Аліу та директором Європейського/Північноатлантичного бюро ІКАО Луїшом Фонсека де Альмейда – Укрінформ.

Основною темою зустрічі стало підвищення безпеки авіаційного простору. За словами Кістіона, Україна за останній час досягла значного прогресу у цьому питанні, але нам необхідно сприяння міжнародних інституцій для нормалізації потоків над Кримом та Чорним морем.

“Крим – це Україна, і ми розраховуємо на підтримку Міжнародної організації цивільної  авіації  у питанні нормалізації авіапотоків над півостровом”, – наголосив Кістіон.

Також Кістіон повідомив, що українська сторона домовилася про підтримку керівництва ІКАО щодо відкриття Офісу України при Раді ІКАО для вирішення нагальних питань в рамках існуючих політичних реалій.

 

Представники української сторони у Тристоронній контактній групі Євген Марчук та Олександр Моцик відзначають затягування і блокування Росією Мінського процесу. 

Про це вони заявили під час круглого столу у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, представник України у робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи Олександр Моцик зауважив, що Мінський процес просувається складно.

Моцик пояснив, що складність у просуванні Мінського процесу полягає у небажанні Росії такого врегулювання, яке привело б до відновлення територіальної цілісності і суверенітету України на всій території.

У свою чергу представник України у робочій підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук зазначив, що протягом останніх трьох-чотирьох раундів переговорів безпекової групи у Мінську дуже чітко проявилася позиція Росії по затягуванню і блокуванню всього процесу.

 

Кримські татари почали кампанію зі збору підписів під своїм зверненням до міжнарожної спільноти, що стосується деокупації Криму. Планується до 10 грудня зібрати мільйон підписів.

Про це голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров заявив в інтерв’ю  “Апострофу” – Укрінформ.

Такою акцією кримські татари хочуть вкотре привернути увагу міжнародної громадськості до того, що відбувається в окупованому Криму і на сході України. Він також зауважив, що нас усіх не влаштовує повільність тих заходів, які світ вживає у відповідь на російську агресію. Нам хочеться, щоб санкції були більш ефективними, нам хочеться рішучих дій.

Але, на думку Чубарова, оскільки агресором виступає саме Росія – одна з найпотужніших ядерних держав світу, – то світова спільнота й утримується від більш рішучих кроків. До того ж Росія є постійним членом Ради безпеки ООН і здатна блокувати майже всі дипломатичні, правові зусилля цивілізованого світу.

Дієвими форматами тиску на Росію, які світ поки не наважується застосовувати, Чубаров назвав посилення економічних санкцій, зокрема, введення ембарго на російські енергоносії, а також повну ізоляцію Росії в межах існуючих правових відносин, ізоляцію російських політиків, починаючи з самого Путіна, і відімкнення Росії від банківської, фінансової системи світу.

Світ, на думку Чубарова, має створити такі умови, щоб не просто російська влада в цілому відчувала себе некомфортно, а щоб частина цієї влади поставила собі за мету усунути Путіна.

 

Українська сторона Мінських переговорів ініціює створення робочої підгрупи з питань кордону.

Про це під час круглого столу у  Верховній Раді  заявив представник України в Тристоронній контактній групі, колишній заступник міністра закордонних справ (2003-2005) Олександр Моцик, повідомляє кореспондент Укрінформу.

На його думку, дана підгрупа повинна розглядати політичні питання та питання безпеки.

 

Українська влада має офіційно опублікувати позицію, що відбуватиметься на тимчасово окупованих територіях після їхнього звільнення.

Таку думку висловив представник України у робочій підгрупі з питань безпеки Мінської переговорної Тристоронньої контактної групи Євген Марчук під час круглого столу у  парламенті, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні немає у публічній сфері заявленого як українська влада при нейтралізації, нормалізації, нехай поетапної, що буде відбуватися у зв’язку з приходом української влади на ці території, на яких умовах – кого вона прощає, а хто і за що буде відповідати, як з власністю… Для того, щоб вийти на мову, яка виключає мову ненависті, вийти на те, щоб сподіватися на розуміння населення на окупованих територіях потрібна, на мій погляд, офіційна позиція української влади, як вона буде повертатися і що буде відбуватися з людьми на тій території”, – сказав Марчук.

 

В усіх містах Донецької і Луганської областей уже є українське телерадіомовлення, далі – відновлення мовлення у селах і селищах.

Про це заявив член Національної ради з питань ТБ і радіомовлення Сергій Костинський під час Міжнародної конференції “Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За його словами, наразі є 3 ділянки на Донбасі, де відбуваються бойові дії і є “білі плями”,  й основним завданням є забезпечити там українське мовлення.

“Такі завдання будуть виконані через будівництво, перш за все, двох веж – у Покровську висотою 200 метрів і в Луганській області, Бахмутівці – 134 м. Я маю великі сподівання, що цього року ці завдання будуть виконані”, – підкреслив Костинський.

 

Російська Федерація та підтримувана нею окупаційна влада на Донбасі маніпулюють питанням про можливе відключення постачання води на територію ОРЛО.

Про це після виступу на міжнародній конференції “Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни”, у спілкуванні в кулуарах з журналістами, сказав міністр з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Він також зазначив, що Україна підтримувала і підтримуватиме постачання питної  води  на непідконтрольну територію Луганської області за допомогою комунального підприємства (КП) “Попаснянський водоканал”.

Він також нагадав, що питна вода є гуманітарною потребою за міжнародним законодавством.

Як повідомляв Укрінформ, голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз заявив, що питання про заборгованість більше 140 мільйонів гривень КП “Попаснянський водоканал” за електроенергію через несплату ОРЛО поставок води найближчим часом буде винесено на міністерську нараду.

За словами Гарбуза, сьогодні не обговорюється питання про відключення поставок питної води на окуповані території, оскільки альтернативи поставок води на ці території немає.

 

Народний депутат від Радикальної партії Ігор Мосійчук заявляє, що звернувся до правоохоронних органів з вимогою розслідувати “незаконне збагачення” заступника голови фракції Опозиційного блоку Сергія Льовочкіна.

Про це він заявив у Верховній Раді під час пленарного засідання, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Мосійчук  також звернувся з вимогою до Служби безпеки України порушити кримінальну справу проти “продюсера каналу “Інтер” пані Безлюдної, яка є автором “Безсмертних полков” і протистоянь в місті Києві”.

 

Нардеп Надія Савченко просить Президента Петра Порошенка ветувати зміни до закону “Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув’язнення)”.

Про це вона написала в  Фейсбуці – Укрінформ.

” Звертаю увагу Президента України, як гаранта Конституції України, що вiн повинен застосувати право вето щодо Проекту Закону, який було прийнято 18 травня аби не допустити порушення конституційних прав українців. Звертаюсь також до Уповноваженого з прав людини з пропозицією скористатися правом на Конституційне подання про невідповідність Конституції України проекту Закону України, що було прийнято, оскільки обов’язком омбудсмена є захист прав людини”, – зазначила Савченко.

Вона вважає, що голосування у Верховній Раді України 18 травня 2017 року за фактичне припинення дії формули зарахування судом одного дня перебування у слідчому ізоляторі за два дні позбавлення волі, яка була введена Законом України, “напряму порушує дію ст. 22 Конституції України”.

Нагадаємо, Верховна Рада 18 травня 227 голосами ухвалила закон “Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув’язнення)”, який передбачає, що попереднє ув’язнення зараховується судом у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день.

Згідно з ухваленим у листопаді 2015 року  “законом Савченко”, у разі засудження особи до позбавлення волі суд зараховує термін попереднього ув’язнення в строк відбуття покарання з розрахунку “один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі”.

 

Найближчим часом у населеному пункті Часів Яр Донецької області буде запущено потужний середньохвильовий передавач, який транслюватиме Перший канал Українського радіо на усі окуповані райони Донецької та Луганської областей.

Про це заявив член  Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення  Сергій Костинський під час конференції «Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни», повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб та Міністерство освіти готують документ, який спростить вступ в українські вищі навчальні заклади абітурієнтів з ОРДЛО.

Про це під час виступу на міжнародній конференції “Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни” сказав міністр з питань тимчасово окупованих територій і ВПО України Вадим Черниш, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Він також зазначив, що вже багато зроблено владою для спрощення вступу абітурієнтів з непідконтрольної українській владі території, проте ще є ряд питань, які треба вирішити.

За його словами, представниками міністерства забезпечено доставку інформації про вступну компанію в українські ВНЗ для абітурієнтів з непідконтрольної території.

 

Влада Луганської області розглядає можливість залучення іноземних викладачів у місцеві ВНЗ.

Про це сказав голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз під час міжнародної конференції “Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, за його словами, обговорюється питання залучення іноземних викладачів у ВНЗ, що працюють на підконтрольній українській владі території

Він також зазначив, що на підконтрольній Україні території Луганської області готується проект “Університет майбутнього”.

“Виробляємо стратегію, яку підтримала Канада, з приводу Університету майбутнього. Під його кампус ми вже виділили землю. Аналогічний працює у Торонто”, – сказав Гарбуз.

Також він підкреслив, що багато школярів під час спілкування з ним висловлюють бажання поїхати з області й вчитися у ВНЗ інших областей України.

 

Українська православна церква, що перебуває у єдності із Московським патріархатом, свої статути (установчі документи парафій – ред.) пише за зразками Російської православної церкви. 

Про це в ексклюзивному інтерв’ю заявив голова департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури Андрій Юраш – Укрінформ.

Він також зазначив, що церковне керівництво  УПЦ МП  хоче зареєструвати статути єпархіальних управлінь з правом контролю за всім життям і діяльністю релігійних організацій. А на регіональному рівні зареєструвати такі статути, в яких громади добровільно позбуваються будь-якої можливості й прав хоч що-небудь контролювати на своєму парафіяльному рівні.

Голова департаменту вважає, що статути, які пропонує верхівка УПЦ МП містять “вражаючі норми нігілізму і конфронтаційності з законами України”.

“Наприклад, громада добровільно повністю передає всю свою власність у власність єпархіального управління, а сама лише отримує майно в оренду від єпархіального управління, тобто, мається на увазі, храм і все інше, будь-які інші споруди, наприклад, якісь господарські споруди, дзвіниці, школи. Було запущено схему, за якою всі громади мають зректися власності, передати цю власність на баланс єпархіального управління, яке стає єдиним вершителем долі всього цього майна, коштів релігійної громади”, – пояснив Юраш.

 

Росія блокує доступ міжнародних гуманітарних організацій, передусім Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ), на тимчасово окуповані території Донбасу для забезпечення доступу до українських заручників, а також пошуку зниклих безвісти та ідентифікації тіл загиблих.

Про це заявила під час міжнародної конференції у Києві «Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни» перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Ірина Геращенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Геращенко наголосила, що вже давно у форматі Тристоронньої контактної групи у Мінську пропонується створити механізм, до якого були б долучені експерти МЧКХ задля пошуку зниклих безвісти на окупованих територіях.

 

Національний банк обурений рішеннями Окружного адміністративного суду Києва, який визнав націоналізацію ПриватБанку частково незаконною.

Про це  заявили  у прес-службі НБУ – Укрінформ.

Регулятор наголошує, що усі рішення щодо ПриватБанку були прийняті виключно в рамках спеціальної процедури, передбаченої статтею 41-1 Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”.

Як повідомляв Укрінформ, суд розглянув позов 6 фізичних осіб до НБУ, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Мінфіну, а також особам, уповноваженим здійснювати тимчасову адміністрацію в банку в кінці грудня 2016 року. Позивачі просили суд визнати протиправний цілий ряд рішень.

Так, позивачі просили скасувати рішення НБУ, яким їх визнали пов’язаними з банком осіб. Також вони попросили суд визнати недійсним договір про купівлю-продаж акцій ПриватБанку від 21 грудня 2016 року, укладений між Фондом гарантування і Мінфіном, в тій частині, яка стосується прав та інтересів позивачів.

Позивачі також зажадали від  ПриватБанку  повернути списані в ході націоналізації депозити в сумі понад 1 млрд гривень і втрачені ними відсотки.

Розглянувши аргументи сторін суд задовольнив всі указані вимоги позивачів.

 

МІП: заборона російських соцмереж обмежить комунікацію між потенційними терористами

Артем Біденко зазначив, що заборона російських соціальних мереж дасть змогу запобігти ударів по свідомості українських громадян

УНН. Заборона використання російських соціальних мереж на території України дещо ускладнить ситуацію з бізнесом у мережі, але обмежить можливість комунікації між потенційними терористами. Про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомив заступник міністра інформаційної політики України Артем Біденко.

“Він також зазначає, що російські соцмережі “витягують гроші з українців і передають їх в Росію, вони дають можливість впливати на уми молодих людей, на підлітків, на школярів… Задача була обмежити цей доступ”.

Заступник міністра інформполітики також повідомив, що заборона російських соцмереж матиме й негативний ефект.

“Люди втратять гроші, їм доведеться переорієнтуватись на інші майданчики, але… ми значно ускладнимо можливість таких масованих ударів по підсвідомості наших громадян”, — додав А.Біденко.

 

Молодь вважає, що заборона “Вконтакті” обмежує іхні права на інформацію – аналітик

Опитування показало, що українська молодь вважає, що заборона використання російських соціальних мереж, зокрема мережі “Вконтакті”, на території України обмежує їхні права на інформацію. Про це на прес-конференції повідомив аналітик проекту “Юрепорт” Світозар Ніцполь, передає кореспондент  УНН.

“Ми протягом 18-21 числа (травня) зробили дослідження. Ми опитали 6300 людей. Запитали якими вони соцмережами користуються, чи готові вони переходити з Вконтакті на інші соц мережі,” — розповів С.Ніцполь.

Він зауважив, що близько 75% молоді користуються “Вконтакті”, 47% використовують Іnstagram і 41% використовує Facebook.

“Як проводять свій час у соцмережах: 67% лише спілкуються з друзями, 55% — слухають музику, читають новини 48% і 33% переглядають фото. Це не є унікальні напрямки проведення часу, які можуть вестись тільки Вконтакті,” — зазначив аналітик.

Він також повідомив, що були запитання щодо ставлення молоді до обмеження доступу “Вконтакті”.

“Негативно ставляться 29%, скоріше негативно ніж позитивно також 29%, скоріше позитивно — 20% і позитивно близько 8%.
Що важливо, 6% зазначили, що вони за цей час вже перейшли з Вконтакті у Facebook,” — повідомив С.Ніцполь.

Також аналітик зауважив, що у середньому близько 43% молоді проводять у Вконтакті від 2 до 5 годин щодня.

“Також ми запитали, чому респонденти вважають що заборона Вконтакті — це негативно. Близько 100% молодих людей відповіли, що це є обмеження їхніх прав на доступ до інформації,” — додав аналітик.

Як повідомляв УНН, на сайті електронних петицій до Президента України з’явились  пропозиції створити український аналог заборонених соціальних мереж.

 

Петиція до Президента щодо скасування заборони “ВКонтакте” зібрала понад 20 тис. підписів

Одна з петицій на сайті електронних петицій до Президента України Петра Порошенка щодо відміни блокування російської соціальної мережі “ВКонтакте” набрала 20 тис. 405 підписів, передає  УНН.

Петиція була зареєстрована 16 травня. До кінця збору підписів залишилося 86 днів.

Зазначимо, для розгляду Президентом петиції, вона має набрати 25 тис. підписів.

Нагадаємо, на сайті електронних петицій до Президента України з’явились пропозиції створити український аналог заборонених соціальних мереж.

 

У своїх програмах міжнародного розвитку Канада приділяє особливу увагу гендерній рівності та збільшенню ролі жінок.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це розповіла представниця міністра міжнародного розвитку Канади у парламенті Селіна Цезар-Чаванес під час участі у форумі Економічної та соціальної ради ООН.

Вона наголосила, що збільшення участі жінок у суспільних процесах піде на користь усьому людству.

«Ми переконані, що феміністичний підхід до розвитку, націлений на подолання прогалин і перешкод до дотримання прав людини жінок і дівчат, доступу їх до ухвалення рішень та контролю над ресурсами, є найкращим підходом до зменшення бідності та нерівності», – зазначила депутат.

Як раніше повідомляло агентство,  Канада закликала РФ припинити переслідування геїв.