ПАТРІОТИ глибоко сумують з приводу тяжкої втрати – смерті Героя України, легендарного Поета Бориса Олійника

4 роки ago Інформ центр 0

30 квітня на 82-му році життя помер український поет, перекладач, дійсний член Академії наук, голова Українського фонду культури, Герой України, Почесний академік Академії мистецтв України, член правління Національної спілки краєзнавців України – Борис Олійник.

 Сьогодні, 3 травня, Бориса Олійника поховають на Байковому кладовищі.

За свою поезію легендарний український Поет заслужив справжню любов українського народу. Коли читаєш його твори, такі як «Парубоцька балада», «Стара пісня на новий мотив», «Ринг», «До проблеми: революція і митець», «А зрадник завше продає когось», – бачиш, як влучно Поет формулює думки та передає почуття громадянина, простого українця. Ну, а «Пісню про матір», слова до якої написав геніальний Поет, жодна людина не може слухати без сліз!

За словами його близьких, життєвим і мистецьким кредо Бориса Ілліча було: «Писати, як живеш, а жити, як пишеш».

Борис Олійник — автор понад 40 книг, віршів, есе, статей, які друкувалися в Україні та в республіках колишнього СРСР. Його твори перекладені російською, чеською, словацькою, польською, сербською, румунською, італійською, іншими мовами країн Європи. Найвідомішими вважаються його твори «Вибір» (1965), «Коло» (1968), «Стою на землі» (1973), «Заклинання вогню» (1978), «Сива ластівка» (1979), «У дзеркалі слова» (1981), «Поворотний круг» (1989), «Таємна вечеря» (2000), поема «Сім» (1988).

Друкуватись Борис Олійник розпочав іще в школі. Перший його вірш опубліковано у 1948 році. Першою його збіркою лірики стала «Б’ють у крицю ковалі» (1962). Це книга про повоєнні часи, про пережите особисто та про тяжкі часи, пережиті українським народом.

Борис Олійник, після неодноразового перебування на фронтах у Боснії-Герцеговині, також написав есе «Хто і з якою метою сатанізує сербів?», яке було надруковане в Югославії окремою книгою українською і сербською мовами. Коли розпочались бомбардування, Поет прибув до Югославії, після чого написав есе «Хто наступний?».

За свою творчість та вагомий особистий внесок у справу консолідації українського суспільства і розбудову демократичної, соціальної і правової держави Борис Олійник був нагороджений Орденом Свободи, Орденами князя Ярослава Мудрого III-го, IV-го та V-го ступенів,  іншими нагородами.

 

Члени Політичної Партії «ПАТРІОТ» висловлюють співчуття близьким та рідним Бориса Ілліча Олійника.

Поети не вмирають! Борис Олійник назавжди залишиться в душах ПАТРІОТІВ, які виховані на його геніальних творах, творах Великого митця.

Прес-служба