Деякі нотатки про безвіз

4 роки ago Інформ центр 0

Нещодавно Европейський парламент проголосував про на надання Україні безвізового режиму. Цю радісну звістку зразу ж підхопила офіційна провладна пропаганда і, що називається, «по повній програмі почала розкручувати» тему. Однак, при цьому слід зазначити, що вказане рішення лише один із послідовних кроків, які мають здійснити європейські інституції на шляху до надання нашій країні безвізового режиму. І, як показали виступи окремих представників пропутінськи налаштованих сил у стінах ЄП (зокрема, мова йде про депутатів від французького «Національного фронту» та німецької «Альтернативи для Німеччини»), не можна повністю виключати подальших провокацій на цьому шляху.

Якщо вірити інформації вітчизняних ЗМІ, то потішитись безвізом ми зможемо десь із середини літа поточного року. Поки що висловлюємо стриманий оптимізм.

Водночас, як це видно із проходження певної процедури, неповороткий та багато у чому інертний механізм європейських інституцій все ж таки налаштований на досягнення позитивного результату.

Наша влада подала голосування у Європарламенті як безумовний успіх та своє досягнення, яких дуже і дуже небагато.  Але що це дає простим українцям, враховуючи ту купу обмежень, про які досить багато вже написано у пресі? Враховуючи вкрай низький рівень життя переважної більшості наших громадян, безвізовий режим виїзду у Європу може бути корисним для відносно невеликого відсотку наших співвітчизників, зокрема, мешканців крупних міст, представників наукової та творчої еліти та деяких інших. Не треба бути великим пророком, щоб спрогнозувати, що абсолютна більшість громадян України не зможуть скористатися перевагами безвізу.

Політична Партія «ПАТРІОТ» переконана в тому, що проведення глибоких системних та послідовних реформ різних сторін життя українського суспільства наближатиме нас більше до Європи, ніж отримання безвізового режиму із суттєвими обмеженнями з боку європейських держав.

Прес-служба