Виставка «Український Схід»

4 роки ago Інформ центр 0
Сьогодні, 17 лютого 2017 року у Національному музеї історії України у Другій світовій війні (вул. Лаврська,27) відбулося відкриття виставки «Український Схід» та зустріч з її героями і членами їхніх родин.

Це другий музейний проект, що висвітлює війну на Сході України. Перший, «Україна. Реалії сучасної війни», складався з десятьох виставок. За два з половиною роки співробітники музею зібрали понад 4 тис. автентичних музейних предметів. Половина з них експонувалася вперше.
Структурно виставка складається з розповідей про участь різних військових формувань, добровольчих батальйонів у бойових діях на Сході України впродовж 2014 –2017 років. Також у символічні батальйони об’єднані капелани, медики, волонтери, військові журналісти. На знак вдячності за братню допомогу – «іноземний легіон», у якому нашу землю захищають білоруси, грузини, чеченці та представники інших народів.
Центральна композиція – «Хресний шлях» – уособлює криваву ціну, яку платить український народ за право вільно жити на своїй землі. В її основі – карета швидкої допомоги 17-го батальйону 57-ї окремої мотопіхотної бригади. Разом із солдатами вона пройшла «гарячими місцями» Луганської та Донецької областей, врятувала сотні поранених та вивозила тіла загиблих. Поруч – закривавлений одяг полеглих у 2014 році Героїв України генерал-майора Сергія Кульчицького, сержанта Олега Міхнюка, а також матеріали загиблих цієї зими Героя України капітана Андрія Кизила, розвідника Леоніда Проводенка, санінструктора Наталії Хоружої, сержанта Володимира Крижанського та ін.
Представники Політичної Партії «ПАТРІОТ» взяли участь у відкритті цієї виставки. Звертаємось з проханням до членів партії та її прихильників – учасників АТО передавати до Центрального офісу партії (м.Київ, вул. Антоновича, 157, тел. 044-2002201) усілякі артефакти, що засвідчували би їх участь у перебігу подій національно-визвольної боротьби та боях за звільнення українського Сходу від російських окупантів. Такі інформаційні матеріали та експонати будуть передані для поповнення експозиції у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.
Прес-служба партії