Наші села: проблеми і перспективи

1 рік ago photostartart 0

 

Якщо намагатися оцінити сьогоднішній стан розвитку українського села, то фраза: «Село вмирає!», підходить найбільше. Мене, людину, життя якої пов’язане з селом, це неймовірно турбує.

Приймаючи урбаністичні рішення, держава забула про село. Впроваджуючи децентралізацію, влада позбавила селян безпосереднього впливу на розвиток своїх населених пунктів. Якщо раніше мешканці села самі обирали голів, депутатів місцевих рад, а також мали можливість обирати одного чи декількох депутатів до Лозівської районної ради, то зараз будемо мати лише старост, які обираються не місцевими мешканцями, а депутатами міської ради, у яких дуже обмежені повноваження, в порівняні з обраними членами ОТГ депутатів міської ради. Чи можна говорити про те, що в такій ситуації голос селян буде почутий?

Сама ідея децентралізації чи створення ОТГ не є чимось поганим, але нюанси їх запровадження настільки недопрацьовані, що вони спотворюють їхній початковий зміст. Крім того, вважаю, що головною умовою входження до ОТГ повинна бути добровільність, а не застосування владних рішень, як це відбулося з Краснопавлівською, Орільською селищними радами та Плисівською , Надеждівською сільськими радами.

Звичайно ж, місцеві депутати не зможуть вплинути на прийняття законів та постанов, які регламентують загальнодержавні процеси, проте, ми зможемо реалізувати проекти, які покращать ситуацію на місцевому рівні. Ініціатива, яка стала частиною виборчої програми кандидатів в депутати до Лозівської міської ради від політичної партії «Патріот», пропонує в кожному населеному пункті Лозівського району сприяти створенню органів самоорганізації населення. Вони стануть голосом села для міської, районної, обласної та центральної влади. Такі структури ефективно працюють в успішних країнах світу, тому цей досвід варто лише перейняти, застосовуючи нашу специфіку.

В економічному плані кандидати від  партії «Патріот» пропонують запровадити розробку Концепції економічного розвитку. Це дасть можливість визначити напрямки, які неодмінно дадуть результат: наповнення місцевого бюджету, скорочення рівня безробіття. Треба створювати умови для зростання числа виробників сільськогосподарської продукції, сприяти розвитку малого і середнього фермерства.

Тільки такий комплексний підхід здатен забезпечити прихід зовнішніх та внутрішніх інвестицій, збільшить бюджет, а це, в свою чергу, дасть початок розвитку закладів медицини, освіти і культури в сільських районах Лозівщини, інших важливих напрямків життя наших сіл і селищ.

І такі заходи команда «Патріот» неодмінно реалізує.

Маємо спеціалістів, маємо натхнення, маємо неабиякий досвід роботи!

 

Людмила Куштим,

кандидат в депутати від

політичної партії «Патріот»,

Територіальний виборчий округ №1

Перший номер у територіальному виборчому списку

вчитель, громадська активістка