Реабілітація учасників бойових дій

1 рік ago photostartart 0
Сергій Слабун

Це сталось ще навесні. Мені зателефонував мій друг, а по сумісництву однопартієць, Андрій Вагапов, та розповів, що він запровадив в  Одесі гуманітарний проект -дельфінотерапію для бійців АТО. Розповідав мені це з таким захопленням, з такими щирими емоціями, що все це передалося мені. Я зрозумів, що для хлопців, які пройшли крізь пекло війни, така допомога є вкрай важливою, бо вона допоможе  їм розкрити свої зранені душі завдяки цим дивним створінням. Дельфіни, передаючи свої емоції, змушують посміхатися тих людей, які давно цього не робили,  запалюють блиск в їхніх очах.

 

Андрій розповів, що він планує запровадити таку саму реабілітацію і в Харкові, тому збирає однодумців для реалізації своїх планів. Знаючи, що я волонтер, та разом з іншими лозівчанами допомагав армії саме у ті часи, коли вона цього найбільше потребувала, він   запропонував мені долучитися до своєї програми, аби спільними зусиллями проводити реабілітації в харківському дельфінарії «Немо».  Пропозиція була дуже цікавою, тому я, звісно ж, погодився.

Нашим захисникам спочатку запропонували подивитись цікаву виставу, а опісля – пройти двадцятихвилинну дельфінотерапію. В чому вона полягає?  Спочатку хлопці знайомляться з тваринами, налагоджується зв’язок між дельфіном та людиною, а довіра –  це те, що дає впевненість. Після того, як довіру встановлено, дельфін спокійно грається , цілується, катає на спині свого нового друга. Найвищим рівнем довіри у дельфінів є дозвіл торкатися свого хвостового плавника. Не всім відразу вдавалося налагодити такий зв’язок, але багатьом це вдалося. Більш ніж десятьом нашим хлопцям вдалося пройти реабілітацію  та отримати емоції, яких ще, мабуть, з дитинства   не відчував ніхто. Поранені і контужені вояки отримали такі враження, які  допомогли їм наново розкриватися, почати вільно спілкуватися, тобто одужувати морально. А приємним бонусом стала можливість привести із собою свою родину, аби разом з дітьми подивитися виставу, сфотографуватися з дельфінами. Рідні мали можливість спостерігати за тим, як близька людина починає змінюватися на очах.

Потім дельфінотерапевт запрошує хлопців на веранду з чудовим краєвидом та пригощає смачним чаєм.  Під час розмови він запитує у хлопців про їхні відчуття, отримані емоції, цікавиться, чи вплинуло спілкування з дельфінами на сприйняття світу. Тепла розмова допомагає відкрити душу і перетворює чоловіків на дітей. А на згадку про чудовий відпочинок наші ветерани отримують світлини, зроблені фахівцем, залишають свої підписи на державному прапорі. Ветерани дякують дельфінарію «Немо» за піднятий настрій, тиснуть один одному руки. Коли емоції трішечки вгамувалися, на ветеранів та їхніх діточок чекав солодкій сюрприз –  морозиво.

Щасливі і втомлені, ділилися хлопці своїми враженнями та не приховували емоцій, і так, за розмовами, не помітили, як швидко дісталися домівки.

На душі стає так добре і тепло, коли ти робиш людям приємне. Немає більшої насолоди, як можливість бачити усміхнені обличчя наших земляків, славних захисників. В такі хвилини хочеться радувати їх ще, і ще. Якщо кожен з нас буде робити більше добрих справ, то це швидше наблизить нас до перемоги. Разом ми – сила, яку не можна здолати! СЛАВА УКРАЇНІ!

Сергій Слабун

Голова Харківської обласної організації

Політичної партії «Патріот»

Кандидат в депутати Лозівської міської ради

Територіальний округ №4

Перший номер у територіальному виборчому списку