Все починалося з простого

1 рік ago photostartart 0

 

Все починалося з простого, кожен, сам по собі, доглядав за безпритульними тваринами, годував їх, прилаштовував у добрі руки, але прийшов час створювати зоозахисну організацію, яка б змогла представляти інтереси різних волонтерів на рівні міста. З того часу, з дня реєстрації ГО «Маємо право-2», пройшло три роки, три роки пошуку рішень, три роки налагодження зв’язків, пошуку взаєморозуміння у самому середовищі людей, які займаються захистом тварин. За ці три роки, наша організація, наполігши на відмові від вилову тварин, налагодила ефективну роботу зі стерилізації (позбавлення собак та котів репродуктивної функції організму) безпритульних тварин, метою якої є зменшення їхньої популяції у місті.  Основним гаслом організації є безпечне співіснування тварин поблизу людей, воно прийшло на заміну вбивства тварин шляхом евтаназії та отруєння. Крім стерилізації, силами організації здійснюється вакцинація від сказу, завданням якої є підвищення рівня безпечного співіснування тварини і людини.

Спільними зусиллями членів організації «Маємо право-2», волонтерів та небайдужих людей, у місті створено притулок для собак та котів, де, за допомогою фахівців у галузі ветеринарії, тим тваринам, які зазнали травм чи постраждали від жорстокого поводження, надається кваліфікована медична допомога.

За три роки свого існування організація знайшла домівки сотням тварин та надала допомогу десяткам травмованих собак та котів. Також членами організації були виявлені факти жорстокого поводження з тваринами, подані відповідні заяви до правоохоронних органів, за наслідком яких  було порушено кримінальні справи.

Попри основну волонтерську діяльність, пов’язану з безпритульними тваринами, нашою головною метою є виведення нашої діяльності на загальноміський рівень, задля того, аби спільними зусиллями разом з органами місцевого самоврядування налагодити системну роботу з контролю народжуваності  серед домашніх тварин, що дуже часто є джерелом збільшення чисельності безпритульних тварин на вулицях міста та району.  Ми переконані, що необхідно терміново взяти на облік всіх тварин, які перебувають на подвір’ях приватних домоволодінь, з метою подальшої  їхньої стерилізації. Тільки комплексний підхід до проблеми здатний її вирішити.

На даний час організацією проводиться інформаційна компанія щодо добровільної, пільгової стерилізації домашніх тварин, власниками яких є малозабезпечені верстви населення.

Незважаючи на позитивні результати нашої роботи, ми не вважаємо, що досягли бажаного результату, а тому ставимо перед собою більш амбітні цілі, а саме: організацію у місті комунального підприємства, яке зможе створити для мешканців громади  безпечні умови проживання на цій території, відловлюючи тварин, схильних до агресії, ізолюючи їх від суспільства у спеціально створених місцях, а також візьме на себе відповідальність за стерилізацію та щеплення тварин, знявши цей тягар з плечей волонтерів, які здійснюють свою діяльність на громадських засадах, дуже часто жертвуючи своїм особистим життям.

Члени нашої організації вважають, що безпритульні тварини є спільною проблемою, і тих, хто їх любить, і тих, хто, м’яко кажучи, їх недолюблює. Тому є необхідність знайти спільне рішення, яке влаштує всіх, і саме це ми будемо робити після перемоги на виборах. .

З повагою,

Голова ГО «Маємо право-2»

кандидатка в депутати Лозівської міської ради

територіальний виборчий округ номер 3

у територіальному виборчому списку №2

Аліна Копа