Перепис населення – це вивчення стану якості суспільства, а не підрахунок поголів’я

2 роки ago Інформ центр 0

Політична партія «Патріот» підтримує ініціативу влади щодо необхідності проведення перепису населення країни в 2020 році. Останній перепис в Україні відбувся 2001 року. Згідно з рекомендаціями ООН наступний мав проводитися 2010-2011 року.

Уникання попередніми урядами такого заходу свідчить про небажання тодішніх очільників держави знати справжній якісний стан справ в країні, маніпулювання статистичними даними щодо населення як можливості для вчинення системних корупційних діянь.

Згідно із Законом України «Про Всеукраїнський перепис населення» метою цього заходу є «отримання достовірних, об’єктивних та цілісних даних щодо різноманітних характеристик населення країни». Тобто влада і суспільство на підставі проведення такого заходу отримують картину стану якості демографічного складу: скільки нас, хто ми, чим живемо, про що мріємо, які першочергові заходи слід вчиняти владі, в який бік має рухатися і з якою швидкістю економіка тощо.

Однак сумніви Кабінету міністрів України у необхідності традиційного перепису, який має відбутися цього року, викликають занепокоєння у спеціалістів і тієї частини суспільства, яка фахово розуміється на проблематиці. А справжню тривогу за державу породжує нещодавній так званий електронний перепис населення, результати якого презентував Міністр Кабінету Міністрів України Д. Дубілет. Він заявив, що «чисельність наявного населення України складає 37 млн 289 тис. осіб» (це без врахування населення на окупованих територіях). Державна служба статистики станом на 1 грудня 2019 року фіксувала українців у кількості 41,9 мільйона (без АРК, але з населенням непідконтрольних Україні районів Донецької та Луганської областей). Та і в першому, і в другому випадку це орієнтовні цифри, оскільки тільки кваліфікований перепис дасть відповідь на питання кількості і якості населення в країні. Методами, які застосовувалися при проведенні цього електронного перепису, очевидно можна порахувати поголів’я на певній території та навряд-чи вони дають якісні характеристики суспільства, без яких неможливий перспективний рух держави уперед.

Політична партія «ПАТРІОТ» заявляє рішучий протест щодо профанації перепису населення України та вимагає від Кабінету Міністрів України і всієї української влади провести повноцінне оцінювання якісного стану суспільства, визначити больові точки нашого сьогодення і тоді приймати рішення щодо першочергових заходів зростання держави.

Наша політична сила виходить з пропозицією невідкладно внести зміни до Закону України «Про Всеукраїнський перепис населення», де чітко визначити терміни проведення такого заходу (не рідше ніж раз на 10 років), удосконалити критерії оцінювання стану суспільства, встановити відповідальність посадових осіб держави за ігнорування своєчасного проведення перепису та відповідальність громадян за відмову брати участь у заході.

Наполягаємо на необхідності проведення перепису населення у 2020 році за новим законодавством та відповідно до сучасних науково обґрунтованих методик.