Запорізькі патріоти продемонстрували козацький вишкіл у Відні

2 роки ago Інформ центр 0

Днями запорізькі січові козаки – керівник обласного осередку партії «Патріот» Юрій Копішинський (Атаман) та наші партійці Ярослав Коваль (Гром), Андрій Лозовий (Палій), Олександр Машкара (Вернидуб), Андрій Каба (Гатило) взяли участь у святкуванні річниці визволення Відня від турецької облоги.

У вересні 1683 року українські козаки у складі об’єднаного європейського війська (Речі Посполитої та австро-германських загонів) воювали у переломній для Європи та всього християнства битві. Відень був врятований від виснажливої двомісячної облоги, а війську Османської імперії завдано нищівної поразки. “Віденська відсіч” поклала кінець турецьким завойовницьким походам вглиб Європи та зумовила занепад потужної імперії османів.

Цю знаменну для Європи подію, австрійська, українська та польська громади відзначають спільно. Цьогоріч на запрошення австрійської та польської сторін, наші козаки з 7 по 14 вересня відвідали офіційні заходи.

За словами Юрія Копішинського, ця подія є значущою, адже сьогоднішня Європа існує завдяки перемозі у тій битві.  Керівник осередку партії «Патріот» розповів, що у Відні запорожці зустрілися з послами Польщі та України, представниками української діаспори.  Посли зазначали, що наші козаки ніби виринули з історичного минулого.

У стінах найстарішої гімназії Відня під час зустрічі із слухачами української суботньої школи січовики продемонстрували присутнім прийоми козацького бойового мистецтва, успадковані від пращурів. За словами засновника суботньої школи Ростислава Тиса, візити гостей із України – цінність для навчального процесу.  «Організатор цієї школи плакав, прощаючись з нами. Нас сприймали із захватом. Адже ми не ставимо спектаклі, ми не актори, які перевдягаються, ми справжні козаки – носії традиції з усіма характерними вміннями і навичками. Козак – воїн у душі, гідна, чесна людина. І у щоденному житті своїми вчинками доводить це», – сказав Юрій Копішинський.

Патріоти продемонстрували бойову майстерність і на горі Калінберг, біля польського костьолу, де відбувалась літургія, присвячена подіям 17 століття.

Разом  з нащадком останнього гетьмана Війська Запорозького Кирила Розумовського наші партійці посадили на території посольства України привезений з Хортиці паросток древнього запорізького семисотлітнього прадуба.  Також біля пам’ятника козакам висипали українську землю. У Відні звучали урочисті постріли козацької гармати та незмінне «Слава Україні! Героям слава!»

Вклад українських козаків у визволення Відня високо цінують. На їхню честь встановлено кілька пам’ятних знаків. У 1983 році в рамках відзначення 300-річчя Віденської баталії на стіні церкви Св. Леопольда на пагорбі Леопольдсберг у Віденському лісі було встановлено пам’ятну дошку українським козакам. А у 2003 році в розташованому неподалік парку Тюркеншанцпарк відкрито пам’ятник на честь українських козаків, що брали участь у визволенні столиці Австрії. Ще один пам’ятник козакам було встановлено на Леопольдсберг у 2013 році за кошти українського мецената Олександра Мороза.

Україна і нині боронить Європу від іншого, але не менш хижого ворога. Доля всієї Європи нерозривно пов’язана з майбутнім нашої землі.