Політрада Партії «ПАТРІОТ» підбила підсумки виборів та визначила пріоритети розвитку

2 роки ago Інформ центр 0

6 вересня 2019 року у Києві відбулося засідання Політичної Ради Політичної Партії «ПАТРІОТ». Під час засідання Політради Голова партії Микола Голомша охарактеризував політичну ситуацію, яка склалася в країні після виборів, проаналізував результати участі партії у позачергових виборах народних депутатів України. Партійці, які продемонстрували кращі результати, отримали партійну відзнаку – Медаль «Честь і слава». Також члени Політради обговорили план подальшої розбудови партії, розвитку ідеологічної складової, підготовки до місцевих виборів.

За словами Миколи Голомші, результати  президентських і парламентських виборів продемонстрували, що протестний потенціал українців нікуди не подівся. Адже після повалення режиму Януковича ціною життів кращих громадян, суспільство очікувало від влади нової якості політики, кардинальних змін на благо народу, утвердження ідеалів Майдану. Натомість отримало вкорінення олігархату, розквіт корупції. «Найгірше, що цинічний дерибан нашої країни, переділ старих злочинних схем і потоків та запровадження нових способів грабунку, відбувався під прикриттям націоналістичних гасел.  Та ще й в той час, коли тисячі захисників гинули у боротьбі за нашу свободу на війні з одвічним ворогом. Народ такого не пробачає. Тому виборці віддали владу Володимиру Зеленському та партії Слуга народу», – зазначив він.

Лідер партії зауважив, що вперше з часу відновлення незалежності України відбулася дієва централізація влади Президентом, у Парламенті і в Уряді: «В цьому є позитив – за таких умов нема можливості перекладати відповідальність чи шукати виправдань бездіяльності. У них є всі важелі впливу для здійснення рішучих позитивних змін. Зараз вони формують новий склад органів управління державою, намагаються зламати старі стереотипи і схеми, демонструють монолітність як у Верховній Раді, так і в органах виконавчої влади».

Микола Голомша розповів, що за тиждень зареєстровано понад 400 законопроектів. Намагаються активізувати переговори щодо повернення наших окупованих територій, налагоджують зв’язки на міжнародній арені – з провідними країнами та інституціями задля підтримки України. Володимир Зеленський обговорив з Віце-президентом США військово-технічну допомогу Україні та співпрацю в галузі енергетики. Президент визначив серед пріоритетів розбудову потужної та боєздатної армії й поставив перед керівництвом Міністерства оборони України завдання розробити План оборони. Доручив затвердити нову державну стратегію регіонального розвитку на 2021-2027 роки. Президент за ухвалення Концепції реформування Служби безпеки України, у ній має бути викладене цілісне бачення всіх напрямів і перспектив розвитку української спецслужби. Продовжуватиметься наближення послуг до кожного мешканця громади, забезпечення їхньої якості, реформа житлово-комунального господарства, передача реальної влади, фінансів та ресурсів на місця. Буде завершено  секторальну децентралізацію. Є наміри посилити соціальну захищеність громадян, підвищити зарплати і пенсії, зменшити вартість комунальних послуг. «Словом, поки що наміри і устремління діючої влади відповідають запитам українського суспільства», – сказав Голова Партії «ПАТРІОТ».

Микола Голомша підкреслив: «Наше головне завдання на цьому етапі – не втрачати пильності, аналізувати всі ініціативи на етапі проектів, прогнозувати їх наслідки, допомагати владі служити нашому народу не на словах, а конкретними державницькими рішеннями і вчинками. Партія «Патріот» не може бути стороннім спостерігачем. У нас є потужний пул професіоналів, здатних скерувати у потрібне русло. Наш обов’язок контролювати владу і впливати на неї всіма доступними засобами. Адже ми живемо у надзвичайно критичний період загрози нашій незалежності. Ми й зараз не сидимо склавши руки, задіюємо різні механізми втілення наших принципів та ідей у державному керівництві. Наприклад, я давно  наполягав на потребі ратифікації Римського статуту міжнародного кримінального суду, виступав з публічними заявами щодо цього. Руслан Рябошапка на засіданні групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Комісії з питань правової реформи заявив про намір “нарешті ратифікувати” Римський статут міжнародного кримінального суду (МКС). Рябошапка пообіцяв підготувати концепцію перехідного правосуддя та імплементувати норми і принципи міжнародного гуманітарного і кримінального права. Чому це важливо?  Ратифікація Римського статуту міжнародного кримінального суду є частиною Угоди про асоціацію з ЄС. Злочини, скоєні на території України у зв’язку з війною, є юрисдикцією МКС. Ратифікація також гарантує неможливість уникнення покарання за міжнародні злочини. МКС може розпочати провадження, коли національна правоохоронна система не може чи не хоче самостійно розслідувати найтяжчі злочини. Його називають таким собі “Гаазьким судом”, який може притягнути до відповідальності будь-яких високопосадовців».

Лідер партії окрему увагу у своєму виступі приділив питанню ідеології: «Наразі надзвичайно важливе політичне позиціонування. Майбутнє за ідеологічними партіями. Іменні персональні одноденки і штучні проекти без історичного базису підуть у небуття разом і їхніми вождями. Наша національна сутність у республіканізмі. Громада – наше все. Це довели Майдани і війна. Один із його ключових принципів – це співучасть громадян в управлінні країною – потужне самоврядування і широке народовладдя. Це ті принципи, які закладалися в ментальність українців, як кажуть, «від створення землі». Традиційно і історично ми брали участь у формуванні принципів і механізмів врядування як на місцевому, так і на державному рівнях. Вкрай почесно і відповідально, що саме Політична партія «ПАТРІОТ» взяла на себе місію відродження та утвердження республіканської ідеї в Україні. Наші предки з часів Древньої Київської Русі упорядковували своє політичне життя на основі класичної республіканської традиції розбудови інститутів держави на підґрунті балансів між різними складовими суспільного організму. Республіканізм – це політична традиція козацької доби, коли учасником політичного управління було не все населення нашої землі, а лише ті, хто одночасно і вів господарство, і добре тримав зброю у власних руках. Саме тому, Конституція Пилипа Орлика 1710 року написана республіканською мовою і є яскравим зразком республіканської політичної культури.  Ця ідеологія в нашій крові. За нею майбутнє».

Підсумовуючи результати парламентських виборів, Микола Голомша висловив вдячність кожному, хто належно працював на виборах, розбудовує партію, підвищує її авторитет і вплив.

«Виборчі перегони проявили спроможність кожного з нас. На результат вплинуло багато об’єктивних і суб’єктивних чинників. Кожен з вас знає чи спрацювали ви на повну потужність, використавши всі зв’язки і можливості. Потрібно бути чесними із собою і зробити відповідні висновки для покращення результатів на наступних виборах. Нас і надалі чекає щоденна кропітка робота. Ми не можемо дозволити собі впасти в анабіоз і пожвавитись напередодні виборів. На нас також не впадуть з неба олігархічні гроші. Ми маємо невтомно «лупати сю скалу», проникати у свідомість мас, повсякчас демонструючи активність, чесність, бажання гуртувати громаду, допомогти державі вистояти у одвічному герці. Така доля ідеологічних партій. Ми не за викликом і не на замовлення. Ми засадничо і назавжди. Ми стаєри. Бо зміни у свідомості від рабства до волі не стануться одномоментно. Тож бажаю всім нам наснаги, мудрості, сили у боротьбі. Україна у нас одна і ми живемо заради неї», – наголосив лідер Політичної Партії «ПАТРІОТ» Микола Голомша.