Рафаель Кузьмін: Якщо Голомша працюватиме у новій команді прокуратури — це убезпечить її від суттєвих помилок

2 роки ago Інформ центр 0

Чимала кількість новоутвореннх правоохоронних органів породила неузгодженість у їхній діяльності через відсутність координації. Відтак заява нового Генерального прокурора України Руслана Рябошапки про відновлення координуючої ролі органів прокуратури сприймається дуже позитивно. Про це заявив в інтерв’ю Слову Патріота заслужений юрист України, відомий правник та громадський діяч Рафаель Кузьмін.

Як передає Резонанс 4 вересня 2019 року, на думку Кузьміна, “досить негативно на правоохоронну систему вплинув і закон про очищення влади, під час застосування якого не брали до уваги персональну відповідальність”.

– Як наслідок із правоохоронних органів було звільнено, на мій погляд необгрунтовано, чимало професіоналів. Наприклад, з органів прокуратури – безпідставно звільнили Миколу Голомшу, Віктора Кокошка та інших фахівців, які у своїй діяльності протидіяли режиму Януковича, – твердить заслужений юрист України.

Також він акцентував, що «у прокурорській системі було знищено такий важливий інститут, як Академія Генеральної прокуратури, де професійно виховували та навчали працівників. У результаті нині ми відчуваємо низькій рівень розслідування кримінальних проваджень, оперативно-слідчих заходів і т.д.»

– Сподіваюсь, що новий Генпрокурор змінить цю ситуацію, – каже Рафаель Кузьмін. – Важливо, щоб в його команді були досвідчені фахівці, які працювали в органах прокуратури, мають досвід організації прокурорської діяльності та координації роботи правоохоронців.

Він нагадав, що суспільство позитивно сприйняло поновлення Миколи Голомші на посаді першого заступника Генпрокурора України через відповідне судове рішення. Чимало громадськіх організацій підтримало це.

ГОЛОМША ПРИЙНЯВ РІШЕННЯ ПОВЕРНУТИСЬ ДО ГПУ

На його думку, якщо Голомша працюватиме у новій команді – це убезпечить її від суттєвих помилок. Буде відновлена координаційна роль прокуратури та покращиться якість роботи як органів прокуратури, так і правоохоронної системи України загалом.

– Я працював з багатьмм керівниками, але саме Голомша має такі риси як людяність, порядність і професійність, – переконує відомий правник із понад 30-річним досвідом роботи у правоохоронній системі.

Також Рафаель Кузьмін вважає, що «зміна назви центрального апарату ГПУ на Офіс Генпрокурора не призведе до кардинальних змін у діяльності, оскільки законом про прокуратуру чітко визначені завдання та повноваження прокурора. Оновлена прокуратура має відродити свій особливий статус у правоохоронній системі, а для цього потрібні такі профі, як Микола Ярославович Голомша. Коли він керував розслідуваннями резонансних справ, він вибудовував систему доказів виключно на фактах, що збирались згідно до вимог закону та КПК. Без емоцій, сухо та юридично виважено. Він чітко розуміє, як це робити. І саме він знає, як підвищити координуючу роль прокуратури. Крім цього Голомша має команду фахових прокурорів, здатних навести лад у країні».

Джерело: resonance.ua