Кремль перейшов до чергової руйнації міжнародного права. Тепер – морського

1 рік ago Інформ центр 0
Щорічні українсько-американські навчання “Сі-Бриз”, які стартували ще у 1997 році, стали невід’ємною частиною міжнародної безпекової співпраці України. Кожного разу до традиційних маневрів долучається низка країн, які спільно відпрацьовують завдання за стандартами НАТО на морі, суходолі, у повітрі та під водою.
Цьогоріч вони розпочалися 1 липня і відбуваються на території трьох областей України: Миколаївської, Херсонської й Одеської. Участь в навчанні бере близько 30 кораблів, 24 літаки та понад три тисячі військових із 19 країн світу.
Щоразу напередодні та під час проведення “Сі-Бризу” Україна зіштовхувалася з різномасштабними, але практично обов’язковими провокативними діями з боку Кремля, починаючи від політичних виступів і проплачених маніфестацій і завершуючи прямими провокаціями російських спецслужб. Не став винятком і цей рік – «мінування» одеського морського вокзалу і заявленими намірами про підрив будівлі з вимогою вивести із акваторії Одеси всі військові підрозділи, що були задіяні в навчаннях «Сі Бриз», вказують на терористичний характер цієї акції.
З минулого року Кремль перейшов до нового формату протидії Україні (а загалом і світу) на морі. Путінський режим вирішив зруйнувати своїм брутальним ігноруванням міжнародне морське право і встановити панівний вплив не тільки в Азовському, але і щонайменше у Чорному морі.
Вперше це трапилося восени минулого року, коли відбулася відкрита збройна агресія проти малих броньованих артилерійських катерів “Бердянськ” і “Нікополь” та рейдового буксиру “Яни Капу”, які здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. Попередньо українська сторона відповідно до міжнародних норм проінформувала росіян про перехід кораблів. Незважаючи на це путінці захопили катери і буксир та взяли у полон 24 наших моряка.
У травні 2019 року Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію повернути Україні кораблі та відпустити на волю 24 українських моряків. Та це рішення діючий політичний режим РФ проігнорував і зробив наших моряків заручниками своїх брудних геополітичних ігор.
Під час цьогорічних міжнародних навчань «Сі Бриз» Кремль удався до чергового порушення норми міжнародного морського права – корабель Чорноморського флоту РФ зайшов 10 липня з закритий для мореплавання район. Про те, що ця акваторія моря закрита було заздалегідь повідомлено встановленим порядком. Тому провокація надзвичайної ситуації у закритій акваторії Чорного моря, де в ході навчань «Сі бриз» проводилися стрільби, була здійснена навмисно і за очевидним розпорядженням з Кремля.
Путінський режим, особливо після переможного повернення до ПАРЄ, продовжує політику встановлення панівного положення на міжнародній арені. Ґвалтування міжнародного права є черговим проявом намірів Путіна стати міжнародним гравцем №1. Такі наміри можуть стати реальністю, якщо міжнародна громада продовжуватиме з дивною бездумністю (якщо не політичним безумством) поступатися Кремлю у всіх його геостратегічних забаганках.
Микола Голомша