Постаті, що єднають громади

5 місяців ago Інформ центр 0

Нещодавно, 12 квітня цього року, активісти громадської організації «Золочівське районне громадсько-патріотичне об’єднання «Український Чин», вшановуючи 155 – річницю з дня народження славного Золочів’янина, засновника Українського Січового Стрілецтва Кирила Трильовського, відвідали м. Коломию, що на Івано-Франківщині. 
Тут він навчався, займався громадсько-політичною, культурно-освітньою та адвокатською діяльністю, тут 19 жовтня 1941 року К. Трильовський помер. Похований на старовинному українському кладовищі «Монастирок».
З приємністю зазначаємо, що постать Кирила Трильовського в Коломиї вельми пошанована, збережена пам’ять про нього. В цьому ми переконалися відвідавши місцевий педагогічний коледж Прикарпатського Національного університету, музей історії міста та будинок, в якому К. Трильовський жив та працював на початку XX століття.
І все це, в першу чергу, завдяки громадській ініціативі, патріотизму та сподвижництву місцевої інтелігенції, а саме: педагога, заслуженого працівника освіти та науки України, директора коледжу п. Валерія Ковтуна та громадського діяча, адвоката, мецената та культуролога п. Михайла Петріва.
За їх сприяння в м. Коломиї постаті Кирила Трильовського присвячені всеукраїнські науково-теоретичні конференції, проводяться щорічні міські Січові Свята, видаються науково-популярні книжки «Коломийської бібліотеки». Вся ця системна робота спрямована в першу чергу на молодь, щоб вона виростала небайдужими громадянами та патріотами України.
Це приклад усім нам, як треба пошановувати Великих людей свого краю, якщо хочемо щоб пошановували нас.
Захід відбувся з ініціативи та безпосередньої участі голови Золочівскої організації Політичної Партії “ПАТРІОТ” Олега Сидоровича.

Прес-служба