Вибори як можливість, а не як кінець світу

2 роки ago Інформ центр 0

Тиждень перед виборами президента країни проходить в атмосфері нагнітання політичної істерії та збурення (хоча вже куди?) суспільних настроїв. Таке враження, що 31 березня відбудуться не вибори, а апокаліпсис.

Страхи доведені до абсолюту, у повітрі відчувається запах вуличних протистоянь, інспірованих антидержавними силами. І навіть посли провідних країн світу, акредитовані в Україні, занепокоїлися. Свідченням цього є їхній лист міністру внутрішніх справ з проханням забезпечити демократичність виборів.

Насправді, якщо виходити з позиції і духу Майдану гідності, то ці вибори – не найголовніші. І навіть парламентські восени цього року такими не є. Бо найголовніші вибори відбудуться у 2020 році. Тоді відбудуться вибори до місцевих органів самоврядування, яким нині делеговані права, бюджети і, сподіваюся відповідальність.

У ситуації з виборами Президента країни ми маємо переживати за інше. В той час, коли п’ятий рік наші захисники ціною власного життя стримують агресора, наші законодавці та політики навіть не піднімають питання про створення законодавчої бази всебічної протидії ворогу. Українське законодавство, особливо щодо виборчого процесу, досі знаходиться в стагнації, там не враховані новітні виклики і загрози. І в цих умовах законодавчої невизначеності і безвідповідальності один із кандидатів на посаду президента спокійно їде до Московії і зустрічається з керівниками держави-агресора. Правоохоронній системі нічого відповісти на пряму загрозу і посягання на державність України.

Я вже не кажу про те, що законодавчо не відпрацьовані питання щодо проведення виборів, а потім визнання результатів в разі прямих терористичних актів. Згадаймо ситуацію в Афганістані, інших країнах, де такі загрози унеможливлюють демократичний рух суспільства.

В усіх цих проблемах надзвичайно важлива роль відводиться кандидатам у Президенти і тим політичним силам, які вони представляють. Якщо вони дійсно вболівають за Україну і готові на самопожертву заради цього, то можна бути спокійним за наше майбутнє. Якщо ні (а підстав так вважати навіть забагато), то нам попереду маячать великі загрози і такі ж випробування.

Микола Голомша