380 РІЧЧЯ ВЕЛИКОГО ГЕТЬМАНА УКРАЇНИ ІВАНА МАЗЕПИ

3 роки ago Інформ центр 0

Партія «ПАТРІОТ» звертає увагу громадськості на українських національних героїв і бере активну участь у заходах з уславлення українських патріотів усіх часів — без минулого нема майбутнього. Сьогодні виповнюється 380 років великому Гетьману України Івану Мазепі — державнику, дипломату, полководцю, який метою свого гетьманування мав об’єднання козацьких земель Лівобережжя, Правобережжя, Запоріжжя і, якщо можливо, Слобожанщини та Ханської України в складі єдиної Української незалежної держави, встановлення міцної автократичної гетьманської влади у складі держави європейського типу зі збереженням традиційної системи козацького устрою.

20 березня  2019 р. в столиці України на площі Слави відбулась акція вшанування Гетьмана Івана Мазепи. На заході було продемонстровано макет, затвердженого в 2007 р. державними органами влади, пам’ятника Гетьману І.Мазепі. Автор пам’ятника Анатолій Кущ розповів про ситуацію, яка склалася з встановленням пам’ятника в Києві і відповів чому в столиці досі нема пам’ятника Гетьману. Окрім цього скульптор розповів про монумент державотворців, який мав постати на Майдані Незалежності та про ситуацію навколо монумента Героям Небесної Сотні.

Заступник голови партії «ПАТРІОТ» Андрій Хома в своїй промові наголосив про те що Іван Мазепа є видатним Гетьманом, стратегом, який в свій час зробив те що сьогодні не вдається тим очільникам української держави, які є при владі останні тридцять років. Також звернув увагу на необхідності відновлення справедливості і повернення назви вулиці І.Мазепи, замість незаконно перейменованої на Лаврську.

Заслужений артист України бандурист кобзар Тарас Силенко заспівав давню баладу про Івана Мазепу та зазначив важливість проведення таких патріотичних заходів, які спрямовані на формування української свідомості через увіковічення пам’яті українських світочей через створення та встановлення пам’ятників замість ворожих постатей, які окуповували Україну та знищували українців.

До слова був запрошений голова ОУН(д) Віктор Світайло, який закликав об’єднуватися навколо партії «ПАТРІОТ».

Звернення від громадськості до державних органів влади України проголосив представник партії «ПАТРІОТ» етнопсихолог Віктор Фіалковський (див. нижче).

Свою поезію продекламували відомі поети — волонтерка, медик Майдану Гідності, яка рятувала поранених під час розстрілу Небесної Сотні, громадська діячка Лідія Буцька. Потім виступала членкиня НСПУ, журналістка Алла Топчій. Громадський діяч Михайло Орлюк продекламував відомий вірш В.Сосюри, в котрому яскраву описується ситуація в якій опинився Мазепа чотири століття назад.

Захід проводив громадсько-політичний діяч, координатор діаспорянських проектів СКУМО Костянтин Новаленко, який наголошував протягом всього заходу на актуальних питаннях українського сьогодення та значимості постаті І.Мазепи в сучасній Україні.

 

ЗВЕРНЕННЯ

до державних органів влади

з нагоди 380-річчя Гетьмана України Івана Мазепи

 

20 березня 2019 р.                                                                            м. Київ, площа Слави

 

Той факт, що сьогодні на п’ятому році загарбницької війни Московії проти України та 28 році Незалежності в Україні продовжують існувати пам’ятні знаки та пам’ятники, тим хто брав участь в загарбанні України ( Щорс, Ленін, так звана арка «дружби народів», відома як ярмо та ін.), і, в той же час, не вдається встановити пам’ятники тим, хто захищав Україну та виборював незалежність (Іван Мазепа, Симон Петлюра, Микола Міхновський, Роман Шухевич та багатьом-багатьом іншим) свідчить про те, що по всій вертикалі влади в Україні ще продовжує залишатися велика кількість промосковсько налаштованих КОЛАБОРАНТІВ, які ігнорують вимоги абзацу 1 підпункту 3 пункту 2 Указу Президента України (https://www.president.gov.ua/documents/9552007-6483)
від 9 жовтня 2007 р. №955/2007, а саме: «Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям  вирішити в установленому порядку питання про  спорудження пам’ятників Івану Мазепі та його соратникам у містах Києві та Полтаві, інших населених пунктах, а також установлення пам’ятних знаків та меморіальних дошок у місцях, пов’язаних з їх життям та діяльністю».

Враховуючи, що ухвалення Київською міською радою постанови про перейменування більшої частини вулиці І.Мазепи на Лаврську відбулося з порушенням регламенту та ігноруванням поданого раніше киянами, митцями, вченими, громадськими діячами та організаціями звернення із закликом відмовитися від перейменування вул. І.Мазепи на Лаврську.

Беручи до уваги проблематику щодо питання вшанування та меморіалізації пам’яті сучасних українських патріотів-героїв Гідності Небесної Сотні та Героїв АТО/ООС, які самовіддано захищали свободу та самостійність української Нації та державності.

Усвідомлюючи відповідальність за майбутнє української Нації та державності, ми ЗВЕРТАЄМОСЯ ДО ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ З ВИМОГОЮ:

  1. Верховній Раді України створити законодавчу базу для реалізації процесу деколонізації та протидії колабораціонізму в Україні.
  2. Кабінету Міністрів України та КМДА виконати вимоги Указу Президента України від 09.10.07 р. №955/2007 щодо встановлення в Києві пам’ятника Великому українському Гетьману І.Мазепі.
  3. Київській міській раді винести на розгляд найближчої сесії питання щодо повернення вулиці Лаврська попередньої її назви – вулиця Івана МАЗЕПИ.
  4. Міністерству закордонних справ України ввести в українських посольствах щоденний ритуал пам’яті українських патріотів.

Закликаємо українську громадськість звертатися до місцевих органів державної влади із вимогою встановлення пам’ятних дошок та пам’ятників, назв вулиць сучасним українським патріотам, які проявили свій героїзм у військовій, волонтерській та медичній справі в ім’я збереження незалежної самостійної української державності.

 

 Громадський рух “Українська Патріотична Альтернатива”, ПП ПАТРІОТ, НУМО, Націонал-патріотична студія “Усвідом себе українцем!”, Ініціатива МУР — Молодецький Україноцентричний Рух, Київська громада українських рідновірів, Творчий Сектор, ОУН (д), УНА-УНСО, ВУТ «ПРОСВІТА», Українська Галицька Партія, Вільні Люди, МНК, Українська партія, Спілка офіцерів України, Соловецьке братство.