Гібридний тероризм путінської Росії поставив Світ перед новою ядерною загрозою.

3 роки ago Інформ центр 0

Держава, що, без перебільшення, має унікальний статус терористичної, цього разу вийшла на новий рівень шантажу – ядерний. Постійні нахабні нехтування Росією положеннями договору про контроль над ядерними озброєннями (Договір про ліквідацію ракет малої і середньої дальності (ДРСМД)) , призвели до того, що Америка оголосила про вихід з цього міжнародного акту, яким свого часу була стримана холодна війна.
Президент США Дональд Трамп чітко озвучив наслідки цього кроку Америки, і ці слова, як на мене, є знаковими для України: “Ми не можемо бути єдиною країною в світі, яка в односторонньому порядку пов’язана цим або будь-яким іншим договором».
Маємо ситуацію, коли адміністрація США визнала, що будь-яка держава, яка має стосунок до «ядерних» договорів, є учасницею процесу встановлення ядерного паритету, і її участь має визнаватись, а суверенітет – захищатись.
Тобто це – як про Україну сказано.
Роками частина політикуму і експертного середовища, до числа яких належу і я, наполягали на тому, що для приборкання та покарання терористичної держави, – Росії, що здійснила агресію проти України, – необхідно діяти у відповідності із Будапештським меморандумом. У основу якого, нагадаю, було покладено Міжнародний Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь.
Це означає, що ситуація склалась дзеркально до тої, яка настала після порушення Росією українського суверенітету. І, якщо Трамп каже, що Америка не має бути єдиною країною, що пов’язана із цим договором, та підкреслює – «…цим або будь-яким іншим договором», – то стає зрозуміло, що проекція на українську ситуацію є дуже яскравою.
Тому, переконаний, Україна має скористатись шансом залишити в минулому свою зовнішньополітичну об’єктність і відреагувати на ситуацію як повноправний суб’єкт міжнародної політики. Як держава, яка свого часу, будучи учасником глобального процесу ядерного роззброєння, виконала усі умови, узяті на себе, однак зазнала агресивного нападу, причому з боку держави, яка серед інших гарантувала їй недоторканність. І не була відповідно захищена державами-гарантами!
Нині Америка реагує на невиконання Росією ядерних домовленостей і актуалізує реакцію на минулі аналогічні випадки. Тому ми не маємо зволікати – український МЗС має терміново виступити з ініціативою початку консультацій і перемовин у Будапештському форматі. Україна має нагадати Світові, і, перш за все Америці, про те, що вагання, політика загравання з терористом, спроби уникнути справді дієвих форм примусу, роблять Росію ще нахабнішою і призводять до ситуації із наявною сьогодні новою світовою ядерною кризою.
Включився той правовий і нормотворчий сегмент протидії Росії, яким ми маємо скористатись, увійшовши у перелік держав, які творитимуть нову систему міжнародної безпеки.
Для нашої держави виникнення «гарячої фази» у стосунках між США і Росією є також приводом для отримання розгорнутої військово-технічної допомоги з боку Америки. Адже зрозуміло, що Україна перебуває на перетині боротьби між ядерними супердержавами. Боляче визнавати, але Україна використовується для шантажу, виступає у якості полігону для обкатування гібридних терористичних тактик Росії. І є єдиною державою, що знаходиться у безпосередньому збройному конфлікті із путінським агресивним режимом.
Це – вагомі аргументи для отримання дієвої технологічної військової допомоги, враховуючи реальну небезпеку для України, яку Росія може вчергове використати як «аргумент», утнувши нову кроваву провокацію.
Наразі РНБО має розглядати усі ризики, які виникають для України через початок нової ядерної кризи і планувати як внутрішні, так і зовнішньополітичні кроки, виходячи із своїх стратегічних інтересів.
Вибори, звичайно, важливий процес. Але ситуація така, що слід відволіктись від внутрішньовидової політичної боротьби і зосередитись на вкрай важливих для держави процесах.

Джерело: https://www.facebook.com/mykola.golomsha/posts/2285002925110692