Гідність і свобода. Поняття, які людина в сучасному світі має відчувати від народження

2 роки ago Інформ центр 0

Ці основоположні, базові цінності, нині насправді формують внутрішній світ українського суспільства і кожного громадянина.

Вже вп’яте українці відзначають День гідності і свободи, який для нас має дуже глибоку цінність. Подібні урочисті дні є у святкових календарях більшості країн Світу. Але Україна в цьому сенсі – особлива. Бо лише недавно за гідність і свободу пролилася кров, пішла за обрій Небесна сотня. І саме з тої пори країні доводиться щодня боронити свою свободу, втрачаючи найкращих, найгідніших.

Як би хтось не говорив про зраду ідеалів Майдану Гідності та про зраджені надії, пов’язані із ним – він є  і назавжди залишиться в історії України Рубіконом, після якого немає повернення до змінних цілей або невизначених позицій. Через жертви і біль здійснено перший крок до зламу системи, ознакою якої була несамостійність і меншовартість, залежність при визначенні свого унікального шляху.

Вийшовши на Євромайдан і отримавши важку, криваву перемогу, українці вирішили свою долю і напрям розвитку держави. І цей вибір саме і був вибором Свободи і Гідності.

Нині доводиться жити із усвідомленням, що очікуваних блискавичних змін в країні не відбулось. Попри те, що народ сказав своє слово і зробив усе, аби влада отримала можливість реалізувати проголошені цінності, принципи і прагнення, довіра була вчергове зраджена.

Європа відчинила Україні двері, але ми не зробили впевненого кроку у відповідь на цей знак.

Так необхідні реформи не відбулись. Попри ряд прийнятих прогресивних законів, в реальності вони залишаються папірцями.

Олігархічні монополії як і раніше грабують населення, як у останній раз.

Партійні квотники на керівних посадах демонструють професійну деградацію державної служби. Навіть гірше – наочною є їхня корупційність.

Показова реформація правоохоронної системи обмежилась будівництвом «Потьомкінських деревень», бо за красивими новими вивісками панує нефаховість і профанація.

Але навіть усі ці примари минулого, проти яких, власне і виходив Майдан, не можуть знівелювати його історичного значення. Адже дух свободи і гідності, принесений ним, поза сумнівами, відтепер визначає майбутнє країни. Ці почуття неможливо пригасити чи знівелювати. Вони є домінантними в суспільстві і визначатимуть надалі його вибір.

Саме тому будь-яка спроба законсервувати і зберегти збочену політичну культуру домайданної України, приречена. Постмайданна «еліта» виявилась нездатною на ефективні трансформації і пригальмувала процеси, запущені Майданом Гідності. Але це не означає, що суспільство погодиться із таким станом речей. Бо за цей час сформувався прошарок свідомих, патріотичних і професійних політиків і управлінців. Які вже готові вступити у боротьбу за своє право розбудовувати комфортну територію життя для українців.

Життя, достойного свободних і гідних людей.

ПАТРІОТИ сьогодні вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, які поклали своє життя заради нашої Гідності і Свободи.