Олегу Сенцову присуджено премію імені академіка Сахарова

1 рік ago Інформ центр 0

Сьогодні стало відомо про присудження премії Європарламенту «За свободу думки» імені академіка Сахарова українському режисерові Олегу Сенцову.
Ця новина – добрий знак як для самого відомого політв’язня сучасності, так і для України в цілому.
Безперечно, мають зрости шанси на те, що з путінських лап кінець-кінцем буде вирвано людину, яка продемонструвала усьому світові мужній, самовідданий опір каральній машині Кремля. Бо, надавши Сенцову премію Сахарова, Європарламент майже офіційно визнав Росію країною, де права і свободи людини, гідність і життя нічого не варті.
Фактично, визнавши українського митця, утримуваного в нелюдських умовах, заручником, Європарламент вказав Росії на її справжнє місце в сучасному світі у якості держави-терориста. Бо саме терористи утримують заручників.
Для України це визнання, нехай опосередковане – це важіль у боротьбі за волю і життя усіх бранців Кремля. Ми маємо постійно нагадувати світові, що нині в російських тюрмах утримується 64 громадян України, які були засуджені російськими судами після анексії Криму. Засуджені за те, що вони виходили на мирні мітинги, захищали безпеку України, працювали журналістами, виявляли непокору російській владі.
Сенцова номінували на премію Сахарова відразу кілька фракцій Європарламента: Європейська народна партія, Альянс лібералів і демократів за Європу, Європейські консерватори і реформатори. Ця їхня позиція – на користь Україні у випадку подальших спроб європейського путінського лобі повернути Росію до ПАРЕ або послабити санкції проти неї.
Своєю незламністю Олег Сенцов дав Україні кілька вагомих зовнішньополітичних важелів.
Тиск на Росію з вимогою негайно звільнити лауреата премії Європарламенту «За свободу думки», політв’язня Олега Сенцова та решти українців – бранців Кремля, має бути посилений. Українська влада, сподіваюсь, розуміє, що треба на повну потужність використати це нагородження.
«Цей термін, 20 років, мені не страшний. Тому що я знаю, що епоха правління кривавого карлика у вашій країні завершиться раніше!»
З виступу Олега Сенцова в суді, 2015 рік.

Микола Голомша