ПАТРІОТИ – «ЗА» Виборчу реформу!

10 місяців ago Інформ центр 0

16 жовтня о 9:00 біля будівлі Верховної Ради України  розпочалась безстрокова кампанія громадського тиску, ключова вимога якої – негайний початок розгляду в другому читанні проекту Виборчого кодексу (№3112-1).

Проект Виборчого кодексу передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими списками.

Акція сьогодні  відбулась у форматі пікетування всіх входів в Верховну Раду України. Кожен народний депутат отримав можливість особисто пояснити учасникам акції свою позицію по виборчій реформі.

В акції взяли участь: Політична Партія «ПАТРІОТ», Громадський рух “Чесно”, АвтоМайдан,  Громадянський Рух «ХВИЛЯ», Європейська партія України, Громадянська позиція, Народний Рух України, Об’єднання “Самопоміч”, Сила Людей, РУХ НОВИХ СИЛ, УКРОП, Українська Галицька Партія.

Патріоти ще раз нагадали народним обранцям про необхідність виконання передвиборчих обіцянок і прийняття Виборчого кодексу та зміни виборчих правил:

скасування змішаної виборчої системи, запровадженої в 2011 році в інтересах режиму Януковича, та впровадження пропорційної виборчої системи з відкритими списками.
Прийняття виборчої реформи – важливий елемент національної безпеки України. У випадку провалу голосування за виборчу реформу збережеться мажоритарна складова виборчої системи, за якої Російська Федерація як країна-агресор отримає можливість деструктивно впливати як на результати виборів, так і загалом на ситуацію в Україні:

  • кількість зрежисованих в Кремлі нападів на громадських та політичних діячів зростатиме. Це дасть змогу Росії, з одного боку, дестабілізувати ситуацію в Україні, а з іншого виставляти Україну в очах міжнародної спільноти як недодержаву, що неспроможна гарантувати безпеку виборчих перегонів;

    • на виборчих кампаніях в мажоритарних округах збережеться та посилиться використання чорної готівки, якої в Кремля фактично необмежена кількість. Це дозволить Росії завести в український парламент велику кількість контрольованих депутатів-мажоритарників, які посилять позиції проросійських політичних сил. Це означатиме 5 років розмивання українського парламентаризму.

    Крім того, виборча реформа – запорука якісного оновлення політичної еліти в Україні, важлива частина Коаліційної Угоди, міжнародне зобов’язання України та передвиборча обіцянка Президента України.

Виборча система – корінь політичної корупції в Україні:

коли гроші стають визначальним фактором в політиці, вигравати починають зовнішні вороги. Вони якраз грошей заради свої перемоги не шкодують.
Нагадаємо, Виборчий кодекс ухвалено у першому читанні 7 листопада 2017 року.