Сьогоднішнє рішення Сенату США – історична справедливість, яка отримала чергову відповідну крапку

1 рік ago Інформ центр 0

ПАТРІОТИ зворушені визнанням на вищому державному рівні Сенатом США національної трагедії українського народу – Голодомору-геноциду 1932-33 років.
Посольство України в США сьогодні повідомило про те, що Сенат США одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-33 років визнається геноцидом українського народу.
“Так, зокрема, до постановляючої частини документа включено визнання Сенатом висновків Урядової комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що “Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців”, – йдеться у повідомленні.
«Резолюція також засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу. Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії», – додали в посольстві.
Голова Партії «ПАТРІОТ» Микола Голомша, як ніхто інший, знає глибину та справжніх винуватців трагедії Голодомору 1932-33 років. Будучи заступником Генерального прокурора України, він приклав величезних зусиль для всебічного, об’єктивного і повного розслідування кримінальної справи про визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу. За принципову позицію під час розслідування цієї справи та доведення її до суду, Микола Голомша піддавався тиску та переслідуванням з боку політичного режиму Януковича.
Вітаючи таке рішення Сенату США, лідер Партії «ПАТРІОТ» сказав: «Я вважаю дуже великим поступом, проявом милосердя, демократизму і проявом великої людяності рішення Сенату США. Думаю, що з сьогоднішнього дня ця завіса у світі буде знята. І не будуть мати бажання окремі політики з різних країн, які фактично говорили, що не було в Україні такого, заперечувати про геноцид українського народу. Думаю, що сьогоднішнє рішення – історична справедливість, яка сьогодні отримала чергову відповідну крапку. Дякую всім сенаторам, зокрема Роберту Портману та Річарду Дурбіну за це, історичної ваги, рішення. Резолюція стала результатом плідної взаємодії Посольства України в США, української громади Америки та друзів України в Сенаті США».

Прес-служба

 

Виступ Миколи Голомші