Без мови немає нації

2 роки ago Інформ центр 0

Не зважаючи на протидію влади, яка оточила парканами, поліцією та нацгвардією цілий квартал навколо Верховної Ради України, щоб не допустити проведення мирних акцій на підтримку мовного закону, Політична Партія «ПАТРІОТ» спільно з ВФ «Українська альтернатива», ГО «Українська координаційна рада»,  Рухом Валентина Наливайченка «Справедливість», КУНом, ОУН(д), УНА-УНСО провели захід на якому закликали законодавців прийняти нарешті так необхідний закон про державну українську мову.

З чим ми виходили до ВРУ щодо мовного закону:

  1. Проблема стоїть гостро, адже вже чотири роки після відміни дії славнозвісного закону «Ківалова-Колєсніченка», у правовій площині виник вакуум – відсутність закону, який регулює мовне питання.
  2. Не дивлячись на це, ВР не поспішала узятись за це питання. У результаті процес іде всупереч логіці – приймались законодавчі акти щодо мови освіти (сьома стаття Закону про освіту), вводились мовні квоти для радіо – і телевізійних мовників, але при цьому основи, базису у вигляді закону, який визначав би мовну політику в державі в цілому, не було!
  3. Отже, нехай із запізненням, але Рада узялась за це питання. Але як завжди у досить дивний спосіб. Профільний комітет ВР чомусь не виділив серед чотирьох законопроектів, поданих у період 2016-2017 років, єдиного, який можна узяти за основу. Через таку незрозумілу позицію комітету, на розгляд депутатів виносяться усі чотири документи, що, безумовно, ставить під сумнів вірогідність результату нормальної парламентської роботи. Це відверте затягування часу. До цього треба додати й ще одну небезпеку: мовне питання намагається «заспамити» проросійська п’ята колона в Парламенті – днями депутат Мураєв зареєстрував власний законопроект.
  4. В цих умовах громадськість має наполягати на тому, аби Верховна Рада обговорила і прийняла у першому читанні єдиний з усіх законопроект, який пройшов громадське обговорення і за який виступають багато моральних авторитетів країни – Проект Закону про мови 5670. Це найбільш зважений документ, який може бути основою для сучасного якісного Закону.
  5. Зволікання, затягування, занурення у пустопорожнє обговорення усіх законопроектів, однозначно призведе до нульового результату. Мовне питання і надалі буде використовуватись у політичних ігрищах.

Після тривалих і напружених дебатів, Верховна Рада проголосувала за законопроект 5670д.

Прес-служба

Новини Укрінформу
Новини Укрінформу
Новини Українська правда