Заява щодо оголошення терористичними організаціями «ДНР» і «ЛНР» псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей

3 роки ago Інформ центр 0

Заява

Політичної Партії «ПАТРІОТ»

щодо оголошення  терористичними організаціями «ДНР» і «ЛНР» псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

 

Путінський режим в РФ іде на свідомий міжнародний політичний шантаж на окупованих територіях Донецької та Луганської областей України через оголошення на 11 листопада 2018 року псевдовиборів у так званих «ЛНР» та «ДНР». Це викликало справедливе обурення громадян України, закордонних українців  та світової спільноти.

Підтримуючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, Європейський Союз офіційно засудив оголошення про проведення виборів у так званих «ДНР» та «ЛНР». Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що «проведення виборів – нелегітимне не лише з огляду на безпекову ситуацію, але також і тому, що це – утворення, які не мають існувати».  МЗС України заявило про те, що у випадку проведення голосування його результати будуть «юридично нікчемними, не створюватимуть жодних правових наслідків та не будуть визнані ані Україною, ані світовою спільнотою».

Враховуючи викладене та очевидність загроз, –

Політична Партія «ПАТРІОТ» заявляє:

 1. Публічні оголошення, здійснення організаційних заходів щодо підготовки та проведення Кремлем будь-яких виборів чи референдумів на тимчасово окупованій території України – в частині Донецької та Луганської областей та АР Крим, з ігноруванням українського законодавства та поза його межами, є грубими порушеннями Конституції України, норм міжнародного права та Статуту ООН.
 2. Такі дії є актом загострення агресії РФ проти України і несуть загрози для громадян України, що проживають на тимчасово окупованих територіях, через створення умов для заворушень і деструктивних дій, що можуть призвести до людських жертв серед мирного населення.
 3. Використання в публічному просторі, правовому дискурсі і, навіть, політичних дебатах термінологічного ряду, що стосується понять «виборів», «референдумів», «інститутів державної влади» не можуть використовуватись по відношенню до утворень терористичного характеру, які здійснюють функції влади на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей та в АР Крим.
 4. Будь-яка публічна, організаційна і добровільна підтримка громадянами України теми «виборів», «референдумів» у ОРДЛО є державною зрадою, тобто – кримінальним злочином.
 5. Наголоси щодо захисту свободи слова в політичному процесі не мають стосуватись середовищ та діючих посадових осіб з багажем гібридних терористичних практик.

 

Вимагаємо від Верховної Ради України, Президента України, Кабінета Міністрів України:

 1. Вжити всіх можливих законних заходів для перешкоджання і унеможливлення проведення оголошених псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей України.
 2. З цього питання провести спеціальне засідання РНБО, на якому дати оцінку незаконним діям російського агресора та його сателітів, доручивши МОУ, МЗС України, СБУ і ГПУ та іншим центральним органам виконавчої влади вжити невідкладних заходів із розв’язання цієї кризової ситуації, що загрожує національній безпеці України, включаючи звернення до Ради Безпеки та Генеральної Асамблеї ООН.
 3. Ініціювати скликання спеціального засідання Ради Безпеки ООН з приводу загрози загострення агресії на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях для прийняття рішень та вжиття заходів для недопущення проведення псевдовиборів та запобігання погіршення ситуації в ОРДЛО.
 4. Наполягати на посиленні застосування та введенні нових санкцій міжнародними партнерами по відношенню до  РФ, її посадовців та усіх фізичних і юридичних осіб, причетних до організації та підтримки в будь-який спосіб зазначених псевдовиборів.
 5. Встановити усіх осіб, причетних до оголошення, здійснення організаційних заходів щодо підготовки та проведення псевдовиборів в ОРДЛО, публічно оприлюднити відомості про них, порушити стосовно кожного кримінальні провадження, у рамках яких вжити всіх необхідних заходів для їх кримінального переслідування та притягнення до кримінальної відповідальності.
 6. З метою забезпечення правового підґрунтя по унеможливленню застосування всіх видів виборчих процедур і підходів на тимчасово окупованих територіях безоглядно на будь-яке законодавство, базуючись на положеннях прийнятого 18.01.2018 р. Закону України “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях”, – вжити заходів щодо невідкладного прийняття закону, яким визнати окупаційні адміністрації на окупованих територіях Луганської, Донецької областей та в Автономній республіці Крим – терористичними.