У Полтаві відбулася прес-конференція обласної організації партії “ПАТРІОТ” на тему роботи “Полтававодоканалу” та проблем кредитування малого та середнього бізнесу

2 роки ago Інформ центр 0

Сьогодні в ОКІА “Новини Полтавщини” відбулася прес-конференція Полтавської обласної організації Політичної Партії “ПАТРІОТ”. Під час якої спікери Олександр та Олег Русіни підняли актуальні питання, серед яких: кредити для малого та середнього бізнесу — розвиток чи зашморг на шиї підприємця; каналізаційному колапсу у Полтаві — бути?!; та чи потрібні Полтаві районні в місті ради.

За словами Олександра Русіна, сьогодні Полтава перебуває на межі екологічної катастрофи, спричиненої бездіяльністю керівництва комунального підприємства Полтавської облради “Полтававодоканал” в особі гендиректора Воротинцева.

– Місто буквально потопає у каналізаційних стоках. Критична ситуація в мікрорайонах Половки, Алмазний, Левада та Поділ, районі вулиці Київське шосе. Близько сорока каналізаційних колекторів з для на день можуть вийти з ладу. Через каскад озер, розташованих поблизу Садів 2,3 та 1-ї міської клінічної лікарні, нечистоти потрапляють до річки Ворскли. Профілактичні роботи, спрямовані на запобігання загрозливої ситуації, практично не проводяться, – наголосив Олександр Русін.

Негативна ситуація з водопостачанням та водовідведенням склалася і у ряді населених пунктів Полтавської області, в яких веде свою господарську діяльність КП ПОР “Полтававодоканал”, там почастішали звернення громадян до органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад.

– Офіційна відповідь “Водоканалу” — відсутність коштів, тоді як у структурі цьогорічних тарифів враховані планові надходження на ремонт зношених каналізаційних колекторів та аварійних мереж водопроводу. Але ж аналіз раціонального використання КП ПОР “Полтававодоканал” додаткових коштів, виділених депутатами обласної ради, місцевих рад та субвенцій з міського бюджетів впродовж періоду з початку 2017 року по липень цього року викликає сумніви. Тож, зважаючи на це, ми просимо: заслухати профільного заступника голови ОДА та гендиректора КП ПОР “Полтававодоканал” щодо цього питання з метою вивчення ситуації, надання оцінки та прийняття рішень, які б сприяли усуненню проблем, які виникли у галузі водопостачання та водовідведення на наступних профільних депутатських комісіях, на які необхідно запросити представників правоохоронних органів, громадськості та ЗМІ, – зазначив Олександр Русін.

Обговорили на прес-конференції і тему адміністративно-територіального устрою Полтави.

– Полтава включає у себе три райони: Київський, Подільський і Шевченківський. Їхнє існування зумовлено нормативно-правовою базою радянської України, яка передбачала поділ міста на райони, якщо чисельність його населення перевищувала 200 тисяч осіб. Цей підхід зумовлений не лише об’єктивними чинниками, а й особливостями адміністрування територіальних одиниць радянської доби — самореалізації на найнижчому рівні. Тому, ми пропонуємо Полтавській міській раді відмовитися від представницьких органів районів у місті, як таких, що виконують дублюючі функції, створюють невиправдану дворівневу систему управління містом, ускладнюють створення ефективної вертикалі виконавчої влади з чітким контролем і персональною відповідальністю за порушення законів і рішень органів місцевого самоврядування, ускладнюють управління містом, негативно впливають на прозорість роботи міської влади та як таких, що потребують невиправданих витрат на утримання розгалуженого чиновницького апарату.

Як розповів Олександр Русін, Україна вже має досвід ліквідації районних у місті рад. Приклади Львова, Одеси, Запоріжжя, Миколаєва, Черкас продемонстрували позитивні результати.

– Знімається протистояння між міською та районними радами, а матеріальні, фінансові та трудові ресурси міста використовуються раціонально за єдиним генеральним планом. Крім того, ліквідація районних у місті рад дає змогу значно скоротити чиновницький апарат і витрати на його утримання, загалом значно зменшується вартість адміністрування муніципальних послуг. Відмова від районних рад в українській практиці не призвела до зниження ефективності управління містом, а навпаки. Після ліквідації рад та їх виконкомів у містах створені районні адміністрації, які безпосередньо підпорядковані міськвиконкому. А голови РДА здійснюють поточне оперативне управління районами міста, вони ж несуть і персональну відповідальність перед міським головою та міськвиконкомом за станом справ у районах, – сказав Олександр Русін.

Торкнулися, під час прес-конференції, і теми кредитування малого та середнього бізнесу. Принагідно, Олег Русін привітав підприємців з професійним святом.

– Підприємці — малий та середній бізнес, рухають нашу економіку, тож ми будемо всіляко їх підтримувати. Бо вважаємо, що саме їхня робота є запорукою успіху нашої держави. Але ж, не все так гладко. Хочу розказати реалії. Для підприємців головне — залучення дешевих кредитів, будь-якому підприємсву потрібні обігові кошти. Будучи виконавчим директором протягом 2017-208 року, звертався у всі банки Полтавщини, провів колосальну роботу, витратив час разом зі своїм бухгалтером для підготовки потрібних документів, звітності, і усі банки нам відмовили у кредитуванні. Наша компанія на ринку працює близько 5 років, ми дистрибютуємо продукти харчування, обіг компанії складає близько 30 млн грн. У фінустановах неприйнятні умови для початкового бізнесу, кредитна ставка зависока — більше 24%, це неприємлимий показник для розвитку, – наголосив Олег Русін.

Він зазначив, що при нинішній ситуації, компанії працюють до року, а потім просто розпадаються, бо не взмозі протриматися в таких умовах. Ті ж підприємства, які пропрацювали більше року, вимушені залучати кредитування для фізичних осіб, відсосток за такими кредитами ще вищий.

– Ми будемо боротися усілякими важливими засобами, для того, аби підприємці розвивалися і розвивали нашу країну. Тож, можна констатувати, що українським підприємцям працювати не дають. Поки така ситуація триватиме, вийти на нормальний рух ми зможемо не раніше, ніж через 10 років. Питання кредитування малого та середнього бізнесу — це зашморг на шиї підприємця, – підсумував Олег Русін.

Джерело – Новини Полтавщини