Іловайський розстріл – це геостратегічний злочин цивілізаційного масштабу

1 рік ago Інформ центр 0

Іловайський розстріл є однією з найтрагічніших сторінок не тільки української історії, але й історії міжнародного права.  29 серпня 2014 року під Іловайськом одномоментно загинула найбільша кількість військових за 4 роки мілітарної агресії з боку Росії проти України.

Згідно з сьогоднішніми даними Генеральної прокуратури України  вчинено віроломне вбивство 366 українських вояків, 429 отримали поранення, 300 потрапили в полон. Збройні сили України понесли значні втрати військової техніки та озброєння на суму майже 300 млн. грн. Щоправда учасники тих подій, які вижили, називають більші цифри загиблих.

Боротьба за важливий стратегічний об’єкт Донеччини – місто Іловайськ –  тривала з середини серпня. Українським військовим майже вдалося оволодіти містом, але путінська Росія кинула у супротив свої регулярні війська: 9 батальйонно-тактичних груп. Кордон України перетнули 3,5 тис. особового складу, близько 60 танків, 320 БМП і гармат, 45 мінометів, 5 ПЗРК російських військ. При цьому на військовій техніці були зняті або замасковані розпізнавальні знаки.

У період з 26 по 28 серпня 2014 року  командуванням Генерального Штабу ЗС РФ було підступно обіцяно надання українським військовим гуманітарного коридору, але за цей час на шляхах виходу російськими військовими організовано засідки та вогневі точки, з яких ними в притул було розстріляно українських воїнів.

Сьогодні всім нам потрібно прискіпливо та ґрунтовно вивчити причини трагедії, зробити правильні висновки та назвати речі своїми іменами.

 

Політична Партія «ПАТРІОТ» наголошує:

Ілловайськ  – це геостратегічний злочин політичного режиму сьогоднішньої путінської Росії.

Ілловайськ – це втрата права путінської РФ бути членом Радбезу ООН, чого Україна має вимагати на Генеральній Асамблеї ООН 26 вересня 2018 року.

Наше завдання – довести правду про Іловайський розстріл до міжнародної спільноти не тільки експертного рівня, але й громад.

Маємо надію, що світове українство у цьому нам допоможе, особливо у країнах-гарантах відповідно до Будапештського меморандуму.

У цей скорботний день Політична Партія «ПАТРІОТ» висловлює вдячність за патріотизм і вірність Україні всім тим, хто пережив ці жахливі події, та вшановує пам’ять загиблих героїв і низько вклоняється їхнім матерям.