ПАТРІОТИ У ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ ВІДЗНАЧИЛИ 75-РІЧЧЯ ІІІ НАДЗВИЧАЙНОГО ВЕЛИКОГО ЗБОРУ ОУН

10 місяців ago Інформ центр 0

У День незалежності України, сотні патріотів  з усієї області з’їхалися у село Золота Слобода Козівського району, щоб вшанувати знакову історичну подію – 75-річчя ІІІ Надзвичайного Великого Збору ОУН.

21–25 серпня опаленого війною сорок третього року, на окупованій ворогом території в умовах надзвичайної секретності, на Третьому Великому Зборі ОУН прийнято засадничі принципи побудови демократичної, правової України. 75 років тому учасники Надзвичайного Великого Збору заявили для усього світу, що вони рішуче проти будь-якої тоталітарної системи, що Українська держава має бути демократичною, що кожна нація має право на свою власну державу на своїх етнографічних землях. Наскільки ми сильна духом нація, що навіть в умовах війни з двома тоталітарними монстрами, учасники Збору проголошують визнання свободи друку, слова, думки, переконань, віри, світогляду.

Важко переоцінити важливість та значення ухвал цього Збору в історії національно-визвольної боротьби українського народу та становлення української держави.

Разом з багатьма справжніми патріотами рідної землі привела дорога пам’яті й керівника обласної організації Політичної Партії «ПАТРІОТ» Богдана Стасишина, який разом з однопартійцями приїхав сюди у День Незалежності, щоб помолитися біля відновленої криївки на хуторі Чарківських, вклонитися спорудженому на хуторі Фостяків, де розпочав роботу ІІІ Надзвичайний Великий Збір ОУН, пам’ятному знаку, відвідати хати на хуторі Веснівка, де завершив свою роботу ІІІ Надзвичайний Великий Збір ОУН.

З молитвою і шанобливою вдячністю Богдан Ізидорович поклав квіти до пам’ятника голові проводу ОУН – УПА Закерзоння Ярославу Старуху.

Особлива атмосфера подвійного свята цього дня подарувала патріотам багато зустрічей, спілкування, неповторну атмосферу шани і гордості за свою Землю, її героїв та історію.