Круглий стіл: Національна безпека: хто прагне дестабілізації на Закарпатті?

11 місяців ago Інформ центр 0

9 серпня в Інформаційному агентстві «Укрінформ» відбувся круглий стіл «Національна безпека: хто прагне дестабілізації на Закарпатті?», організований ВУТ «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка.

У роботі круглого столу взяли участь:  Голова Політичної Партії «ПАТРІОТ» Микола Голомша,  голова ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Павло Мовчан, народний депутат України I-VI скликань, Співголова Всеукраїнського форуму  «Українська альтернатива» Георгій Філіпчук, Лідер Української республіканської партії  Сергій Джердж,  завідувач інформаційного відділу ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Микола Цимбалюк, голова Київської міської територіальної організації   Політичної Партії «ПАТРІОТ» Володимир Цирфа, представники громадських організацій: Петро Ющенко – голова громадського об’єднання «Україні єдину помісну православну церкву» і Тарас Усенко – голова Ради Активістів Майдану.

Приводом проведення круглого столу став черговий недружній крок з боку Угорщини, який містить ознаки втручання у справи суверенної України. Так, 31 липня в зв’язку з введенням  урядом Угорщини посади уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області і програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну в Міністерство закордонних справ України  був викликаний тимчасовий повірений у справах Угорщини в Україні Ласло Пап, якому керівництвом МЗС України було вручено ноту з вимогою офіційних роз’яснень у зв’язку з цим рішенням уряду Угорщини, яким в сферу компетенції уповноваженого угорського урядовця віднесено частину суверенної території України.

Під час виступу на круглому столі Микола Голомша зазначив: «Створення посади є якісно новим інструментом підриву цінностей об’єднаної Європи в світлі дипломатичного протибортсва між суверенною Україною та членом ЄС Угорщиною.

В контексті неодноразових намагань загострити стосунки між урядами Угорщини та України вбачається геостратегічна скоординованість дій уряду В.Орбана з путінським режимом. Угорщина — одна з країн, впливаючи на які, путінська РФ, як глобальний гібридний терорист, багатомірно втручається в справи Євросоюзу таким чином, щоб розхитати та зруйнувати вщент його геополітичну єдність. Особливо цинічною виглядає така позиція нинішнього угорського уряду щодо України з огляду на те, що саме Будапешт у 1994 році був обраний світовими ядерними державами місцем підписання Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, в результаті чого Україна повністю відмовилася від стратегічної та тактичної ядерної зброї.

Зважаючи на викладене, та враховуючи перманентну агресію путінської Росії проти України і демократичного світу, вважаємо, що кроки діючої виконавчої угорської влади сприяють глобальній політиці гібридних агресій режиму  Кремля щодо розхитування ситуації в нашій державі і ЄС. Існує ймовірність розіграшу в Закарпатті Кремлем “кримського сценарію” за лекалами псевдореферендумної істерії 2014 року, через використання про-путінськи налаштованих високопосадовців і політиків Угорщини та реваншистського політикуму України.»

Від імені ПАТРІОТІВ лідер Партії Микола Голомша заявив:

  1. Ініціатива Прем‘єр-міністра Угорщини В. Орбана про створення уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну в Україні, свідчить про грубе порушення норм та принципів міжнародного права, Статуту ООН, які передбачають заборону втручання у внутрішні справи суверенних держав.
  2. Українська влада повинна на офіційному рівні принципово, систематично і на всіх рівнях міжнародного представництва, аж до місії ООН, реагувати на всі брутальні випади з боку угорського уряду щодо втручання у справи суверенної та незалежної держави Україна, а також вжити системних заходів щодо посилення захисту і непорушності кордону.
  3. Політика підігрування путінській РФ з боку посадовців офіційного Будапешту може призвести до катастрофічних наслідків для мирного існування об’єднаної Європи і демократичного світу через прискорене руйнування європейських цінностей та знищення демократичних перспектив розвитку.

 

Також, Микола Голомша підкреслив, що ПАТРІОТАМИ підготовлено звернення щодо ситуації з Угорщиною на Закарпатті до владних інституцій, зокрема: Верховної ради України, Міністерства освіти України, МЗС, СБУ, РНБОУ, Мінрегіону, Мінінфраструктури, тощо.

«Вимагаємо від:

Верховної Ради України:

 – скликати позачергову парламентську сесію для термінового розгляду питання, на якій прийняти Постанову «Про незаконність створення урядом Угорщини посади «Уповноважений міністра відповідального за розвиток Закарпатської області і програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну».  Направити прийняту Постанову в ООН, ПАРЄ, Раду Європи для забезпечення міжнародного контролю за дотриманням урядом Угорщини норм міжнародного права та суверенітету держави Україна.

– прийняти звернення до Парламенту Угорщини з вимогою реагування на подібну політику виконавчої влади, в якому передбачити пропозицію про створення спільної парламентську комісії, із залученням представників Єврокомісій, для недопущення подальшого розвитку втручання в справи суверенної України.

залучити інституції Євросоюзу в практиках Єврорегіону «Карпатський єврорегіон» для нейтралізації подібних планів.

Служби безпеки України – розробити комплексну програму заходів виявлення викликів і загроз щодо попередження діяльності у Закарпатській області окремих осіб, груп, суспільно-політичних ініціатив та організацій, робота яких може нести загрозу територіальній цілісності України та витоку людського капіталу по етнічній ознаці.

 Ради національної безпеки і оборони України –  легалізувати для міжнародної спільноти всі наявні  факти викликів та загроз безпеці та суверенітету України з боку уряду Угорщини, провести термінове засідання з напрацюванням пакету дій, спрямованих на захист територіальної цілісності України.

Міністерства закордонних справ України – зайняти жорстку позицію щодо постійного відстоювання інтересів України у стосунках з Угорщиною із всіх питань взаємодії. Розробити мапу можливостей Угорсько-Українського співробітництва в умовах взаємоповаги і партнерства.

Міністерству освіти України – не припиняти популяризацію Закону України  «Про освіту», при цьому використати порівняльні характеристики із законодавством ЄС, долучаючи до цього процесу партнерів інших країн-сусідів, що підтримують Україну в протиборстві із глобальним агресором, який маніпулює міжнародним правом і суверенітетом національних країн членів ЄС і НАТО.

Міністерству інфраструктури України – відкорегувати свої плани по розширення інфраструктурних зв’язків із Угорщиною у світлі реальних викликів конституційному ладу України.

Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України  посилити популяризацію бюджетно-фінансової підтримки вказаних регіонів в порівнянні із бюджетно-фінансовим донорством Угорщини та структур, що представляють Угорщину в Україні.

Головам ОДА – взяти на свій особистий контроль процеси, що курують українофоби, спекулюючи етнічними, освітніми, соціальними конфесійними та іншими проблемами в процесах модернізації та трансформації життя сучасної України», – зазначив Микола Голомша.

Наприкінці своєї доповіді Лідер Партії «ПАТРІОТ» звернувся до українського суспільства та світового співтовариства: «Олег Сенцов  сидить за всіх!». Він закликав громадськість до активних дій щодо підтримки О. Сенцова та всіх заручників терористичного режиму.

 

Прес-служба