Підбірка актуальних новин за 10 липня

7 місяців ago Інформ центр 0

 

Україна попрощалася з Левком Лук’яненком

Левко Лек’яненко був людиною незламною і безкомпромісною в боротьбі за незалежність України, водночас він був надзвичайно людяним, і законфліктувати з ним навіть у суворих умовах таборів було дуже важко.

Так про нього згадували ті, хто прийшов попрощатися з українським дисидентом, політиком, Героєм України, автором Акту проголошення незалежності України, у своїх виступах на церемонії прощання та в розмовах із журналістами в клубі Кабінету міністрів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я щасливий тим, що мені довелося близько знати цього чоловіка”, – сказав колишній політв’язень, співкамерник Левка Лук’яненка та Василя Стуса – Василь Овсієнко.

Він розповів, що у 1982-84 роках разом з Лук’яненком перебував у таборі в селі Кучино Пермської області на Уралі.

“Я був з Василем Стусом у 18-ій камері, Левко – у 19-ій. Там було чоловік 30, і більшість – українці. Василь Стус, оцінюючи Лук’яненка, сказав: “Ото – чоловік!”. Це звучало по-євангельському: “Се – человек!”. Так Пілат сказав про Ісуса Христа. Та висока оцінка була цілком справедливою, бо я не знаю більш авторитетного політв’язня. Водночас, хоч в ув’язненні стримуватись від конфліктів було надзвичайно тяжко, Левко ні з ким не мав ніяких конфліктів, ніколи, бо він умів гасити ті конфлікти. Законфліктувати з ним було проблематично”, – наголосив Овсієнко.

Він нагадав, що після відбуття покарання вони відновили Українську Гельсінську групу, котра швидко переросла у політичну партію – 29 квітня 1990 року провели установчі збори, що стали установчим з’їздом Української республіканської партії, яку Лук’яненко і очолив. А останнім часом вони клопоталися про те, щоб зберегти пам’ять про політв’язнів.

Йосип Зісельс, керівник Конгресу національних громад України, колишній політв’язень, член Української Гельсінської групи, розповів журналістам, що вони з Лук’яненком сиділи в таборах в один час, але в різних місцях.

“Я знав про нього, він – про мене як одного з нових членів Гельсінської групи… Я дуже цінував те, що він знає про мене. Потім, коли це нарешті скінчилося – тюрми і табори, – ми з ним познайомилися ближче. Працювали в Українській Гельсінській спілці, він був дуже активним”, – розповів колишній політв’язень.

Зісельс підкреслив: Лук’яненко був велетнем духу, великою людиною, великим борцем за волю України.

“Я бачу на деяких людях знак Бога – що Бог поклав на них свою руку при народженні і надав їм сили витримати ті випробування, які їм випадають на життя. Він був дуже сильною людиною. Можливо, це у розмові з ним не так проявлялося, але ті, хто знав, що він витримав за своє життя, це бачили. Вперше його посадили ще в 1961 році. Тобто його шлях – величезний, до незалежності – 30 років. З них він був на свободі дуже мало. Він все це витримав, не кожен це витримує. І деякі, які витримали, трохи відходять від боротьби. А він одразу включився в подальшу боротьбу – будівництва держави. І це дуже важливо. Він не зупинявся, і таким був до останнього дня свого життя”, – розповів Зісельс.

Відомий поет, політичний діяч, один з організаторів Народного Руху України Дмитро Павличко говорив про Лук’яненка як про блискучого історика, юриста, інтелектуала.

“Його партія – це був український народ. Левко Лук’яненко був не просто патріотом, він був інтелектуальною людиною, письменником, ми повинні прочитати його 13 томів, які залишилися нам. Тому що його життя – це була боротьба, весь час боротьба проти поневолення українського народу Московщиною, Росією. До самого кінця”, – підкреслив Павличко.

Його колега по письменницькому цеху, колишній народний депутат Володимир Яворівський насамперед зазначив щодо Акта проголошення незалежності України, що “саме цей документ, написаний рукою Левка Лук’яненка, став унікальним, рятівним для України”.

Дисидент, політичний діяч Богдан Горинь розказав про те, як зустрічався з Лук’яненком у лікарні “Феофанія”, де вони були у сусідніх корпусах.

“…Ми проговорили майже годину на всі теми, в тому числі і про вибори, і про путінську агресію, і про недалекоглядних політиків, які раптом вважають, що можна вмовити Путіна, апелюючи до Будапештського меморандуму, і таким чином досягти миру. Левко Лук’яненко сказав: “Ні. В мене інші ключі, як досягти миру і відібрати забрані в нас насильно території. Є два головних варіанти: продовжувати санкції до того часу, поки нарешті економічно повністю охляне путінська Росія; а другий – робити все, щоб підтримувати колоніальні народи РФ, бо мусить відбутися ще один розпад Росії”, – процитував Лук’яненка Горинь.

А коли 6 липня він прийшов знову, то, за його словами, в палаті Лук’яненка вже не застав, той був у реанімації.

“І ось я біля Левка Лук’яненка. Дуже прикре було у мене враження – бачити людину, яка прощається із життям”, – з болем сказав він.

А заступник комбата добровольчого батальйону ОУН Андрій Cивий (Пастушенко), прощаючись, сказав дуже зворушливі слова: “Коли ми виносили Левка Лук’яненка в Хотині (під Києвом, де 9 липня прощалися з Лук’яненком, – ред.), ми всі відчували, наче виносимо з бою свого отамана. Я особисто відчував, що я виношу його із Пісок, що я виношу його з Іловайська, що я виношу його з Донецького аеропорта, звідки мене виносили розірваного… Я фізично відчував, що це мій гетьман, це мій отаман. І я його виношу з бою, тому що все його життя – це був бій”, – зазначив він.

 

Рада вшанувала Левка Лук’яненка хвилиною мовчання

Верховна Рада вшанувала хвилиною мовчання пам’ять українського дисидента і політика, автора Акту проголошення незалежності України Левка Лук’яненка.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У суботу після важкої хвороби пішов із життя видатний українець, автор Акту про проголошення незалежності України, український дисидент, народний депутат багатьох скликань, Герой України Левко Григорович Лук’яненко. Великий біль і велика втрата для нас усіх. Закликаю вшанувати пам’ять Левка Григоровича у цій сесійній залі, де він провів багато років, хвилиною мовчання”, – сказав Голова ВР Андрій Парубій, відкриваючи ранкове засідання парламенту.

Як повідомляв Укрінформ, 7 липня стало відомо, що Левко Лук’яненко потрапив до реанімації клінічної лікарні “Феофанія”. Того ж дня він помер.

У вівторок, 10 липня, у приміщенні клубу Кабінету міністрів розпочалося прощання з Левком Лук’яненком. Після цього небіжчика відспівають у Володимирському соборі і поховають на Байковому кладовищі.

Лук’яненко був співзасновником Української гельсінкської групи і автором Акту проголошення незалежності України. Цей документ Верховна Рада ухвалила 1991 року у день народження Лук’яненка – 24 серпня.

Лук’яненко був першим послом України в Канаді, а потім народним депутатом Верховної Ради чотирьох скликань. Ушанований званням Герой України.

Лук’яненко народився 24 серпня 1928 року в селі Хрипівка Чернігівської області. Через підпільну антирадянську діяльність у травні 1961 року Львівський обласний суд засудив його до розстрілу, проте через 72 доби Верховний суд замінив розстріл 15-ма роками позбавлення волі. Покарання відбував у Мордовії.

У 1976 Левко Лук’яненко вийшов на свободу і став одним із засновників Української гельсінкської групи. Наступного року він був знову заарештований і засуджений до 10 років тюремного ув’язнення і 5 років заслання. У 1988 вийшов на свободу. Таким чином Левко Лук’яненко провів 26 років свого життя в ув’язненні. У 1988 році Левко Лук’яненко був помилуваний, звільнений із заслання.

 

У День Незалежності українці по всьому світу одночасно молитимуться за Україну

24 серпня, у День Незалежності України, відбудеться акція “Синхронна всесвітня молитва за Україну”, в рамках якої українці по всьому світу в сотнях церков одночасно виконають молитву за свою країну.

Про це йдеться на сторінці заходу у Фейсбуці.

“Ми хочемо на День Незалежності України о 18:00 (Київ) об’єднати українців зі всієї України та всього світу, одночасно виконавши духовний гімн України “Боже, Великий Єдиний”. Щоб цей спів українців в один час огорнув усю земну кулю… Таке масштабне і потужне виконання молитви за Україну власне зараз, відзначаючи 100-річчя УНР, продемонструє неймовірну єдність українців у цілому світі, їх віру в Бога і Україну”, – підкреслють організатори акції.

Участь у проекті в Україні братимуть церковні хори, професійні та аматорські колективи, студенти та інші. Поза межами України участь візьмуть члени українських громад та спільнот по всьому світу, а також хори (у тому числі церковні), у чиєму репертуарі є цей твір українського композитора Миколи Лисенка. З метою повної синхронізації мелодії, ритму, та тональності пропонується виконати версію, ноти якої зазначено в українській вікіпедії.

Щоб розпочати молитву в один час, організатори акції пропонують учасникам попередньо виконати синхронізацію годинників, скориставшись сайтом https://time.is/uk/. Початок молитви в Україні припаде на 18.00. Водночас, у Канаді (Едмонтон) розпочнуть акцію о 9:00.

Акція відбудеться з благословення Верховного Архиєпископа Києво-Галицького УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука та Високопреосвященного Архиєпископа і Митрополита Тернопільсько-Зборівського УГКЦ КИР Василія Семенюка.

Детальну інформацію про участь в акції можна отримати в організатора Андрія Костюка за телефоном (Viber, WhatsApp) +380673395414, електронною поштою: molytva2018@gmail.com.

 

Порошенко бажає Трампу успіху у поверненні Путіна на “правильний шлях”

Президент Петро Порошенко розраховує, що прийдешня зустріч президентів США Дональда Трампа та Росії Володимира Путіна підтвердить перебування України на передових лініях європейської і трансатлантичної політики.

Про це він написав у блозі на сайті газети Financial Times.

“Це важливий тиждень для України, в часи, коли перед нею постають вагомі виклики для безпеки та стабільності. Він почався з саміту Україна-ЄС в Брюсселі у понеділок і продовжиться самітом НАТО, в якому Україна також братиме участь. І зустріч Дональда Трампа і Володимира Путіна наступного тижня в Гельсінкі підтвердить, що Україна знаходиться на передовій лінії європейської та трансатлантичної політики”, – зазначив Президент.

Він переконаний, що нинішній “український тиждень” надішле потужний сигнал, який, на думку Глави держави, почують і в Брюсселі, і за його межами – насамперед, в Гельсінкі.

“Виходячи з нашого узгодженого підходу не робити нічого, що стосується України без України, я бажаю пану Трампу успіху в його зусиллях, щоб повернути пана Путіна на правильний шлях. Знаючи його, як я, впевнений, що він чекає нашої поразки. Але це не наш варіант, і ніколи ним не буде”, – підкреслив Порошенко.

Водночас він нагадав, що зустріч президентів Трампа та Путіна 16 липня припаде на 28-му річницю прийняття українським парламентом декларації про державний суверенітет, кроку, що став поштовхом для України на шляху до незалежності.

 

Американський сенатор назвав владу Путіна мафією, а Лаврова – “забіякою”

Американський сенатор Джон Кеннеді, який побував з візитом в Москві в складі делегації членів Конгресу США, порівняв російську владу з мафією.

Про це повідомляє видання The New York Times.

“У Росії немає політичної філософії. Це як шукати відповіді на запитання, в чому полягає політична філософія мафії. Їх філософія – це гроші і влада. Така філософія Путіна. Він править залізною рукою. Він диктатор”, – сказав Кеннеді.

На його думку, в Росії немає вільної преси, крім того, там існує великий розрив у добробуті між елітами і звичайними громадянами.

Кеннеді зазначив, що він нічого не має проти майбутнього саміту лідерів США та Росії 16 липня, хоча і не очікує жодних серйозних проривів на ньому.

“Не можна довіряти Путіну. Думаю, краще, що ми можемо зробити – це спробувати стримати його”, – сказав сенатор.

Він також зазначив, що зустрічі з представниками різних гілок влади в Москві були емоційними, а міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова він охарактеризував як “забіякою”. Переговори з ним Кеннеді називав одними з найважчих за весь час візиту.

“Росія хоче того, чого хоче Путін, а чого хоче Путін, так це статусу. Це дійсно як мати справу з мафією”, – підсумував він.

Як повідомлялося, 16 липня в Гельсінкі відбудеться перша офіційна зустріч президентів США та Росії. Раніше Трамп і Путін двічі зустрічалися в кулуарах міжнародних самітів і, щонайменше, вісім разів розмовляли по телефону. Офіційної зустрічі президентів Росії і США не було з часів окупації Криму 2014 року.

 

Трамп вважає, що зустріч із Путіним буде найлегшою в його турне до Європи

Трамп переконаний, що серед інших подій його європейського турне, у тому числі участі в саміті НАТО та візиту до Британії, зустріч з президентом РФ у Гельсінкі буде “найлегшою” для нього.

Про це президент США заявив у вівторок журналістам у Вашингтоні перед вильотом до Європи, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Отже, у мене буде (саміт – ред.) НАТО, у мене буде Велика Британія, де є певне сум’яття, і в мене буде Путін. Чесно кажучи, Путін може бути найлегшим з усього цього”, – зазначив Трамп.

Відповідаючи на запитання, як сприймає він Путіна – як друга чи як ворога, Трамп зауважив: “Насправді я зараз не можу сказати, на мій погляд, як конкурента”. Він також висловив переконання, що налагоджувати відносини з Росією і Китаєм – це добре.

Президент США висловив жаль у зв’язку з відставкою в Британії міністра закордонних справ країни Бориса Джонсона, якого він назвав своїм другом. Крім того, глава Білого дому вкотре повторив, що під час поїздки добиватиметься “справедливої” оплати внесків на оборону від усіх членів НАТО.

Нагадаємо, зустріч президентів США і Росії запланована 16 липня у фінській столиці – Гельсінкі.

Як повідомляв Укрінформ, Бориса Джонсона на посаді очільника МЗС Великобританії змінив Джеремі Хант.

 

Пенс розповів, що Трамп на зустрічі з Путіним буде шукати сфери для взаємодії

Президент США Дональд Трамп на майбутній зустрічі з російським лідером Володимиром Путіним буде намагатися знайти можливості для поліпшення відносин між країнами і визначити області для спільної роботи. Про це заявив віце-президент США Майкл Пенс в інтерв’ю телеканалу Fox News, інформує УНН.

Пенсу було поставлено питання про те, чи є президент РФ “ворогом або другом”. “Президент чітко дав зрозуміти, що у нас є інтереси, які стикаються з російськими”, — відповів він. Разом з тим, за словами Пенса, “це не змінює того факту”, що США і РФ “потрібно знайти спосіб працювати в сферах, що представляють спільні інтереси, над пошуком довгострокового рішення в Сирії”. “У нас є питання, що стосуються України, між нашими країнами існують і інші питання”, — додав він.

“Президент Трамп багато разів говорив, що він вірить в діалог. Він вірить у те, що потрібно зустрічатися з лідерами інших держав і намагатися визначити, де ми можемо домогтися прогресу в відносинах. І, думаю, він їде на саміт, будучи в значній мірі налаштованим на це”, — констатував Пенс.

Як повідомляв УНН, Порошенко побажав Трампу успіхів в зусиллях повернути Путіна в потрібне русло.

 

Зменшення тиску на Росію буде визнанням слабкості – Порошенко

Президент Петро Порошенко переконаний, що ціна за агресію РФ зростатиме до тих пір, поки не будуть виконані Мінські домовленості й не завершиться окупація Криму й Донбасу.

Про це він написав у блозі на сайті газети Financial Times.

«Ціна за агресію Росії буде лише зростати до тих пір, поки не будуть виконані Мінські домовленості і поки не завершиться окупація Криму і Донбасу. Прийшов час для конкретних дій», – зазначив Президент.

Він підкреслив, що на вулицях англійських міст, таких як Солсбері, на серверах електронної пошти західних політичних партій або через засоби пропаганди, контрольовані Москвою на заході, Росія намагається посіяти розбрат, непорозуміння і страх, користуючись перевагами наших відкритих суспільств.

Порошенко наголосив, що виклики, перед якими постала Україна, є величезними, але це не час для полегшення тиску на Росію. За його словами, таке зменшення тиску буде визнанням слабкості.

«Замість цього нам слід чітко заявити, що цінності і принципи вільного світу не будуть скомпрометовані», – відзначив Президент.

Крім того, він зауважив, що ніщо так не лякає Росію, як міжнародна єдність і рішучість. Порошенко впевнений, що повна інтеграція України в європейську та трансатлантичну системи – це найбільша загроза для російської агресії.

 

Торгова війна: У Трампа підготували нове підвищення тарифів на імпорт з Китаю

Адміністрація Білого дому підготувала чергову хвилю підвищення тарифів на імпортовану в США продукцію з Китаю, яка ще більше загострює протистояння між двома країнами.

Про це повідомило в вівторок центральне американське видання Politico.

“Адміністрація Трампа підготувала список товарів, що імпортуються з Китаю на суму $200 млрд, які потраплять під 10-відсоткові тарифи, посилюючи й так напружену торговельну війну між двома найбільшими економіками світу”, – йдеться в повідомленні.

Високопоставлені посадовці в адміністрації заявили, що офіс торговельного представника США оприлюднить список нових тарифів пізніше. Таким чином, США посилюють тиск після того, як минулого тижня був запроваджений 25-відсотковий тариф на китайські товари на суму $34 мдрд.

Китай тоді відреагував негайно, ввівши додаткові тарифи на сільськогосподарську продукцію зі США, зокрема, на сою, бавовну, рис, сорго, яловичину, свинину, молочні продукти, горіхи та іншу продукцію.

Минулого місяця президент Дональд Трамп віддав розпорядження торговим представникам підготувати список китайських товарів на загальну суму $200 млрд, для запровадження 10-відсоткових тарифів після того, як Пекін обіцяв відреагувати у відповідь на дії адміністрації США.

 

“Американський ідіот”: культова пісня очолила чарти напередодні візиту Трампа в Британію

Напередодні візиту до Великої Британії президента США Дональда Трампа, користувачі соціальних мереж вивели в топи музичних чартів пісню гурту Green Day 2004 року “American Idiot” (Американський Ідіот — англ. ). Про це повідомляє видання Huffington Post, передає УНН.

Понад 20 тисяч осіб приєдналися до сторінки Facebook, яка закликає людей завантажити пісню American Idiot в період з 6 по 12 липня.

“Завантажте і увімкніть пісню Green Day „American Idiot“ в проміжок часу з 00:01 у п’ятницю 6го до 23:59 у четвер 12го липня, щоб зробити її номером один у той самий день, коли Дональд Трамп вперше ступить на британську землю у якості президента”, — закликають учасники гурту.

Візит Трампа до Великобританії відбудеться 13 липня.

Початково американська рок-група написала пісню “American Idiot” про колишнього президента Джорджа Буша-молодшого. Вона зайняла 432 місце в списку 500 найкращих пісень усіх часів за версією Rolling Stone і 70 місце в рейтингу кращих пісень XXI століття.

Очікується, що окрім пісні, британці зустрінуть Трампа акціями протесту та із 20-футовим надувним малюком у підгузниках “Trump baby”.

Як повідомляв УНН, Трамп назвав нерозумними тих, хто радив йому не дзвонити Путіну.

 

До Сенату США внесено новий проект резолюції по Криму

Представники верхньої палати Конгресу США від Республіканської і Демократичної партій внесли на розгляд Сенату проект резолюції, що засуджує й не визнає російської окупації українського півострова Крим.

Про це повідомило у вівторок Посольство України в США, передає Укрінформ.

“Двопартійна група сенаторів на чолі зі співголовою Комітету міжнародних відносин Сенату США Робертом Менендезом та співголовою Сенатського українського кокусу Робертом Портманом внесли на розгляд Сенату проект резолюції, яка засуджує незаконні намагання Російської Федерації окупувати український Крим”, – повідомили в українському дипломатичному представництві.

У документі наголошується, що Крим залишається частиною суверенної території України, а також, що політика США повинна заперечувати спроби РФ змінити статус півострова, демографічну карту і його політичну природу.

Крім того, резолюція засуджує порушення прав людини в Криму та підкреслює правову відповідальність Росії за ці злочини протягом часу, відколи триває незаконна російська окупація

Сенатори закликають Уряд США продовжувати застосовувати повноваження у частині санкцій проти РФ, визначені, зокрема, “Актом протидії противникам Америки шляхом санкцій” від 2017 року. Крім того, законодавці вітають подальші зусилля американської сторони щодо заохочення ЄС до введення додаткових санкцій, пов’язаних з російською окупацією Криму.

Водночас, проект резолюції закликає американську адміністрацію офіційно оголосити позицію, що Сполучені Штати ніколи не визнаватимуть незаконної анексії Криму Російською Федерацією.

 

Помпео: Іран використовує свої посольства для організації терактів за кордоном

Глава Державного департаменту США Майк Помпео заявив під час візиту до ОАЕ, що влада Ірану використовує дипломатів і дипломатичні представництва за кордоном для планування й проведення терористичних атак.

Про це повідомило в вівторок американське центральне видання The Washington Post.

“Державний секретар США Майк Помпео у вівторок звинуватив Іран у використанні своїх посольств для організації терористичних актів у Європі та попередив офіційний Тегеран, що його дії потягнуть за собою “реально високу ціну” після того, як той пригрозив зірвати поставки нафти на Близькому Сході”, – зазначається в публікації.

Держсекретар також дав інтерв’ю телеканалу Sky News Arabia, у якому, зокрема, повідомив, що минулого тижня в Європі були арештовані іранці, які готувалися до проведення теракту в Парижі.

Крім того, як пише видання, один іранський дипломат у Відні також був визнаний причетним до планування нападу на іранську опозицію під час протестів 30 червня. Подібний випадок стався в Німеччині.

Іран же заперечує подібну активність та стверджує, що ці звинувачення мають на меті завдати шкоди його відносинам з Європейським Союзом.

 

НАТО і ЄС підписали вже другу декларацію про оборону

НАТО і Євросоюз поглибили партнерство у сфері безпеки та оборони.

Підписання декларації відбулося у вівторок у Брюсселі напередодні проведення саміту НАТО, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Від ЄС документ підписали президенти Європейської ради Дональд Туск та Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. Від НАТО – генеральний секретар Єнс Столтенберг.

«Ми домовилися зміцнити зв’язки між ЄС і НАТО у критично важливих сферах. Вони включають покращення пересування військ та військового оснащення, спільну готовність до кібератак, боротьбу з тероризмом, припинення нелегальної міграції у Середземному морі», – заявив Туск.

У свою чергу, генеральний секретар НАТО Столтенберг наголосив, що підписана декларація підтверджує тверді зобов’язання сторін діяти разом та поглиблювати співробітництво заради безпеки націй і громадян.

У документі сторони зобов’язуються поглиблювати співпрацю, зокрема у сферах військової мобільності, протидії тероризму, а також зміцнення стійкості перед хімічними, біологічними, радіологічними та ядерними ризиками.

Слід зазначити, що це вже друга спільна декларація про співробітництво, підписана між ЄС і Альянсом. Перша була ухвалена на Варшавському саміті НАТО у 2016 році.

 

Порошенко на запрошення Столтенберга відвідає саміт НАТО

11-12 липня 2018 року Президент України Петро Порошенко здійснить візит до Королівства Бельгія, де візьме участь у заходах Саміту НАТО на запрошення Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.

Про це повідомляє прес-служба Адміністрації Президента.

«У рамках Саміту Глава держави візьме участь у засіданні Північноатлантичної Ради на рівні глав держав та урядів за участю України та Грузії, а також у засіданні глав держав та урядів країн – контрибуторів Місії НАТО в Афганістані «Рішуча підтримка», – йдеться у повідомленні.

Також програмою візиту передбачена низка двосторонніх зустрічей Президента України з лідерами іноземних країн, які братимуть участь у Саміті Альянсу.

Президент Порошенко візьме участь у публічному заході – спеціальній сесії «НАТО залучає: Діалог в рамках Брюссельського Саміту», який буде проведений Німецьким Фондом Маршалла у штаб-квартирі Альянсу

 

Столтенберг сказав, про що говоритиме з Порошенком на саміті НАТО

Глави держав та урядів країн-членів НАТО обговорять з президентами України і Грузії безпеку, реформи та подальшу підтримку.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг напередодні проведення 11-12 липня у Брюсселі саміту Альянсу, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми зустрінемося з президентами України і Грузії – нашими найбільш близькими партнерами. Спільно ми обговоримо регіональні ризики, оборонні реформи та підтримку НАТО, яка триває”, – заявив глава Альянсу.

Як повідомляв Укрінформ, зустріч Північноатлантичної ради на рівні глав держав та рядів країн-членів НАТО із президентами України і Грузії відбудеться зранку 12 липня.

Перед засіданням Президент України Петро Порошенко і генсек НАТО Столтенберг зроблять спільну заяву.

 

США готові підтримати Україну на шляху до стандартів НАТО

США схвально оцінюють прагнення українських військових досягнути стандартів НАТО та планують надавати в цьому допомогу Україні.

Про це заявила посол США в Україні Марі Йованович під час дискусії на Київському безпековому форумі “Чого очікувати від саміту НАТО 2018?” у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Україна має досить спроможні збройні сили, і ми бачимо, як за останні чотири роки вони змінились. Ми розраховуємо побачити таку ж еволюцію протягом наступним чотирьох років. Українські військові встановили дуже високу планку для себе – досягнути стандартів НАТО. І ми хочемо зробити все можливе для того, щоб підтримати Україну на цьому шляху”, – заявила дипломат.

Вона також зауважила, що дуже важливими є зусилля України в галузі реформування, зокрема відзначила закон “Про національну безпеку”, який “є рамковим законом для архітектури національної безпеки в Україні”.

“Наступний крок буде ще складніший – це впровадження реформ і просування вперед інших законів, які б зробили українські збройні сили по-справжньому здатними і спроможними, так само як збройні сили НАТО, а не просто виглядали як такі. Цей процес абсолютно необхідний для того, щоб Україна рухалась у напрямку до НАТО і зрештою до членства в НАТО”, – відмітила посол.

 

У НАТО заявляють про безпрецедентний рівень підтримки України

Від початку агресії Росії проти України практична підтримка з боку НАТО досягла безпрецендентного рівня.

Про це під час дискусії Київського безпекового форуму “Чого очікувати від саміту НАТО 2018?” заявив голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це засідання (зустріч Північноатлантичної ради на рівні глав держав та урядів за участю України і Грузії – ред.) буде ще однією можливістю показати підтримку територіальної цілісності і суверенітету України і права обирати власне майбутнє. Ми ще раз підтвердимо наше невизнання незаконної анексії Росією Криму і ще раз засудимо дестабілізуючі дії на сході України і закликаємо Росію припинити свою участь в цьому конфлікті, але підтримка НАТО є не тільки політичною, але і практичною. Від початку агресії Росії проти України практична підтримка досягла безпрецендентного рівня”, – заявив Вінніков.

Він відмітив, що особливе партнерство між НАТО та Україною залишається дуже важливим для Альянсу.

Голова представництва НАТО в Україні також зауважив, що на майбутньому саміті НАТО ще раз підтвердять подальшу підтримку реформ в Україні і “зміцненню української обороноздатності і здатності забезпечити свою безпеку”.

“Ми маємо комплексний пакет допомоги для України, який два роки тому був ухвалений на саміті у Варшаві, і ми плануємо ще через роботу трастових фондів надавати Україні підтримку в цьому плані, в реалізації реформ в секторі безпеки та оборони, які є так важливими для України”, – додав Вінніков.

Як повідомляв Укрінформ, в Адміністрації Президента підтвердили участь Петра Порошенка у публічному заході – спеціальній сесії “НАТО залучає: Діалог в рамках брюссельського саміту”, який буде проведений Німецьким Фондом Маршалла у штаб-квартирі Альянсу.

 

Київ не отримає на саміті НАТО конкретики щодо можливого членства – посол Канади

На саміті НАТО-2018 Україна не отримає конкретних сигналів щодо майбутнього членства.

Таку думку висловив під час дискусії Київського безпекового форуму “Що варто очікувати від Саміту НАТО 2018 року?” посол Канади в Україні Роман Ващук.

“Реальність вказує, що не на цьому саміті і не в теперішніх обставинах (Україна отримає конкретні відповіді щодо вступу в Альянс – ред.). Нам потрібно всередині Альянсу продемонструвати єдність, і над цим будуть працювати на саміті”, – сказав він.

Водночас посол висловив сподівання, що питання України будуть обговорювати, що вони будуть в позитивному ключі.

Ващук зауважив, що Україна є дуже великою країною у Європі та в Євроатлантичному просторі, і останнім часом вона розвинула потужні Збройні сили.

“Україна має стратегічне положення на Чорному морі, і вона вже є партнером НАТО у всіх операціях, які проводились і проводяться”, – сказав він.

Посол зазначив, що процес внутрішньої модернізації прискорить і закріпить закон про національну безпеку та зробить Україну в майбутньому привабливим і сильним партнером для країн-членів Альянсу.

Ващук також наголосив на користі спільних навчань між представниками ЗС обох країн.

“Навчання з представникам ЗС України – це двостороння користь”, – зауважив він.

У цьому контексті посол повідомив, що наразі проходять навчання у західній Канаді, і військові враховують те, що навчились від ЗС України та Нацгвардії у протидії щодо можливих загроз.

 

Для вступу в НАТО одних лише військових реформ недостатньо – посли США, Канади та НАТО

Під час дискусій Київського безпекового форуму, відповідаючи на питання журналіста про те, коли і за яких обставин Україна стане привабливою для НАТО, спікери не дали точної відповіді щодо термінів, проте наголосили на роботі, яка все ще має бути виконана державою, передає кореспондент УНН.

“Україна є дуже великою країною, в Європі і в євроатлантичному просторі. Вона тепер знову розвинула потужні, модернізовані збройні сили. Вона займає стратегічне положення на Чорному морі. Отже, вона вже є партнером НАТО і країн НАТО у всіх операціях, які проводились, як і в операціях ООН. Я думаю, саме той процес більшої модернізації, що його прискорить і закріпить закон про Нацбезпеку, зробить Україну в майбутньому більш привабливою і сильнішою як партнер для альянсу”, — наголосив посол Канади в Україні Роман Ващук.

“Я тут додам, що Сполучені Штати, як багато з вас знає, вітають визнання України державою-аспірантом НАТО, і, як сказав посол Ващук, Україна є здібною, має здібні Збройні Сили, ми бачили як країна реформувала себе на протязі останніх 4-х років, і ми сподіваємось бачити ті самі процеси еволюції і в наступні 4 роки. Українські збройні сили встановили собі дуже високу планку — досягти стандартів НАТО до 2020 року. Я фанат амбіційності, і ми будемо робити все що в наших силах для підтримки України. Я вважаю дуже важливими реформи в Україні, такі як закон про Національну Безпеку — це є такими критичними кроками. Хочу всіх привітати, — наголосила посол США в Україні Марі Йованович, — Наступний крок — він є навіть важчим. Це імплементація. Необхідно, щоб українські військові не лише виглядали як збройні сили НАТО — треба, щоб вони мали такі самі спроможності, як союзні держави. Завдяки цьому процесу, країна наблизиться до, в решті решт, членства у НАТО. В цьому разі інші збройні сили НАТО побачать, як працює українська армія… вони впізнають партнера і друга”.

При цьому Йованович згадала і про необхідність політичних та економічних реформ.

“НАТО — це не тільки про військові сили, і роблячи свою армію сильніше, попри те, що Україна це робить з 2014 року досить вражаюче — крім цього є ще системна робота, яка має бути виконана. В додаток до тактичної та практичної роботи, цінності країн-членів НАТО — у хорошому управлінні, верховенстві права, дотриманні прав людини — всіх тих принципах, над якими Україна має працювати для того, щоб досягти стандартів альянсу. Ми визнаємо, що стабільна, процвітаюча, успішна Україна є ключем до євроатлантичної безпеки. З цього боку, НАТО відданий підтримці України”, — додав глава місії НАТО в Україні Александр Вінніков

 

ОБСЄ наполягає на виведенні російських військ з Придністров’я

Парламентська асамблея ОБСЄ підтверджує необхідність виведення російських військ і озброєння з території Придністровського регіону Молдови і переформатування миротворчої місії на Дністрі.

Про це поінформували в прес-службі парламенту Молдови за підсумками участі молдавської делегації в роботі ПА ОБСЄ, яка проходить у Німеччині, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в РМ.

«Поправки, внесені до резолюції сесії ПА ОБСЄ про виведення російських військ з Придністровського регіону і про трансформацію миротворчої місії на Дністрі в міжнародну цивільну місію спостерігачів під егідою міжнародних організацій, були прийняті за пропозицією делегації Молдови», – йдеться в повідомленні.

Підкреслюється також, що поправки були внесені до резолюції за підтримки делегацій України, Румунії, США, Великої Британії, Грузії і Литви.

Як повідомлялося, на території невизнаного Придністров’я розквартирована Оперативна група російських військ (близько 1400 осіб), а на військових складах в селі Колбасна Рибницького району зберігаються більше ніж 20 тисяч тонн боєприпасів.

На трансформації миротворчої місії на Дністрі в цивільну місію міжнародних спостерігачів наполягають усі учасники переговорів щодо Придністровського врегулювання, за винятком Придністров’я і Російської Федерації.

 

Туск відповів на закиди Трампа про “недостатній внесок” Європи до НАТО

Європейські союзники по НАТО витрачають на оборону набагато більше, ніж Росія, та не менше Китаю.

Про це президент Європейської ради Дональд Туск заявив напередодні проведення у Брюсселі 11-12 липня саміту НАТО, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Я би хотів напряму звернутися до президента Трампа, який вже упродовж тривалого часу майже щодня критикує Європу за, як на його думку, недостатній внесок до спільних оборонних спроможностей та життя за рахунок США. Шановний президенте Трамп! Америка ніколи не мала й не матиме кращого союзника, ніж Європа», – запевнив Туск американського лідера.

Туск зауважив, що сьогодні Європа витрачає на оборону у багато разів більше, ніж Росія, та стільки ж, як Китай.

«Думаю, що ви не маєте сумнівів, пане президенте, що це є інвестиції у спільну американську і європейську безпеку та оборону», – заявив президент Європейської ради.

Як повідомляв Укрінформ, ще до початку саміту НАТО в Брюсселі президент США Дональд Трамп розкритикував союзників по Альянсу за недостатні фінансові внески з боку багатьох країн-членів Організації. За словами Трампа, США виплачують до 90% внесків у НАТО.

У Брюсселі 11-12 липня відбудеться саміт НАТО, в роботі якого також планує взяти участь президент Сполучених Штатів.

 

The Guardian: екс-радник Путіна таємно інвестував в енергокомпанію США

Колишній глава адміністрації президента РФ Олександр Волошин таємно інвестував в американську енергетичну компанію, яку похвалив глава США Дональд Трамп за створення робочих місць для американців.

Про це йдеться у розслідуванні видання The Guardian спільно з науково-дослідницькою групою Dossier Center.

“Олександр Волошин, який працював главою адміністрації Бориса Єльцина до того, як почав працювати на Путіна у період з 2000 по 2003 рр., має частку, про яку нікому не розголошував, в х’юстонській компанії American Ethane, яка нещодавно підписала багатомільярдну експортну угоду з Китаєм”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, у листопаді 2017 року за керівництва Трампа був підписаний ряд торгових угод з очільником КНР Сі Цзіньпіном. Одна з найбільших – угода на $26 млрд з постачання скрапленого етану у Китай, укладена між приватною компанією American Ethane і великим китайським конгломератом.

У Білому домі вважають, що президент сприяє “американському процвітанню і торгівлі” в рамках угод, які створять “тисячі робочих місць в Америці”.

Однак головні бенефіціари підтриманої Трампом угоди фактично живуть і працюють в Москві, і одним з них є Волошин, йдеться у статті.

Попри те, що він зараз займається бізнесом, а не державним управлінням, Волошин залишається впливовою фігурою в російській політиці. Серед його західних контактів – банкіри, вчені, журналісти і колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер, який консультує Білий дім Трампа по Росії.

У розслідуванні повідомляється, що група багатих росіян була зацікавлена інвестувати в “сланцеву революцію” в Америці. В їх число входили Михайло Юр’єв, колишній депутат Держдуми, Андрій Кунатбаев і Костянтин Ніколаєв. Після двох невдалих спроб буріння росіяни вирішили переключитися зі сланцю на етан – побічний продукт фрекінгу.

Як пише видання, первісна частка Волошина була “скромною” – $1,25 млн. Натомість він отримав 2,5% акцій нової компанії і місце в раді директорів в якості незалежного директора. “Тепер його частка потенційно може становити десятки мільйонів доларів”, – йдеться в статті.

Крім того, до цих інвестицій також був залучений Роман Абрамович, однак пізніше він відмовився від своєї частки в American Ethane, оскільки адміністрація Обами ввела санкції проти найбільших російських олігархів і діловий клімат різко охолов.

 

Президенти України і Польщі проведуть переговори у Брюсселі

Під час саміту НАТО у Брюсселі відбудеться зустріч президентів України і Польщі Петра Порошенка і Анджея Дуди.

Про це повідомив міністр канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський, інформує прес-служба президента РП.

“З ініціативи української сторони президент Дуда зустрінеться з президентом Порошенком під час саміту НАТО”, – заявив Щерський.

Він додав, що діалог між українською та польською сторонами є “інтенсивним і постійним і не вимагає зовнішніх імпульсів”.

Таким чином він відреагував на слова президента Євроради Дональда Туска, який напередодні під час саміту Україна-ЄС у Брюсселі сказав, що Україна і Польща повинні знайти нові підходи у своїх відносинах та не повторювати помилки історії.

Як відомо, минулої неділі Порошенко вшанував пам’ять загиблих українців у Сагрині в південно-східній Польщі, а Дуда — загиблих поляків в Олиці на Волині. Українська сторона ініціювала, аби пам’яті заходи було проведено спільно, але польська відмовилася.

 

Росія відмовила Польщі провести дослідження уламків літака Качинського

Росія відкинула прохання Польщі провести дослідження уламків розбитого президентського Ту-154М, зокрема реконструкцію літака.

Про це інформує польська підкомісія з розслідування Смоленської катастрофи.

“Інформуємо, що у зв’язку зі зверненням з березня цього року підкомісії з відновлення розслідування авіакатастрофи до російської сторони з приводу можливого проведення у Смоленську реконструкції уламків, російська сторона відповіла відмовою”,- йдеться в заяві підкомісії.

Зазначається, що у відповіді МЗС Росії від 22 травня 2018 року наголошується: неможливо провести реконструкцію уламків літака на місці “без доторкання до них, зміни їх вигляду й особливих ознак”.

Як підкреслюється, позиція російської сторони свідчить про “злу волю або  абсолютну відсутність компетенцій у сфері розслідування авіакатастроф”.

Польська підкомісія звертає увагу, що Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) у своїй інструкції (Manual of Aircraft Accident and Incident Investigation Doc. 9756 patr.3, chap.8) визнає реконструкцію розбитого літака “дуже важливою і потрібною” у з’ясуванні причин катастрофи.

“Очевидно, що фахова реконструкція, яка відповідає рекомендаціям ICAO, жодним чином не загрожує доторканню, зміні вигляду й особливих ознак літака”, – наголошує польська підкомісія.

Вона додає, що це є “ключовою” процедурою для встановлення причин Смоленської катастрофи.

Зазначається, що позиція російської сторони у цій справі “підтверджує діагноз, який міститься у рапорті Ради Європи, що порівнює дії Російської Федерації до поведінки СРСР у справі катинського геноциду і прямо називає це діями, що мають ознаки провокації”.

Польська урядова підкомісія з розслідування причини катастрофи відновила Смоленське слідство навесні 2016 року. Однією з основних версій катастрофи розглядається вибух на борту літака, що стався ще до зіткнення із землею.

В авіакатастрофі 10 квітня 2010 року на території Росії загинули всі 96 осіб, які перебували на борту польського урядового літака, зокрема тодішній президент РП Лєх Качинський.

 

Дуда про Росію: необхідний діалог з позиції сили

Президент Польщі Анджей Дуда на саміті НАТО у Брюсселі наполягатиме на тому, щоб Північноатлантичний альянс будував відносини з Росією з позиції сили.

Про це сказав голова Бюро національної безпеки Польщі (BBN) Павел Солох, повідомляє Wpolityce.pl.

“Президент закликатиме зберегти щодо Росії нинішню політику діалогу з позиції сили”,- повідомив Солох.

Він зазначив, що на засіданні Північноатлантичної ради з Україною та Грузією Дуда висловить “послідовну підтримку” щодо прагнень членства цих країн в НАТО.

Як повідомляв Укрінформ, брюссельський саміт НАТО проходтиме 11-12 липня. Зустріч Північноатлантичної ради на рівні глав держав та рядів країн-членів НАТО із президентами України і Грузії відбудеться зранку 12 липня.

Перед засіданням Президент України Петро Порошенко і генсек НАТО Єнс Столтенберг зроблять спільну заяву.

 

Під Лебединським бойовики півтори години гатили з БМП – штаб ООС

З опівночі цієї доби вже зафіксовано 6 прицільних обстрілів з боку окупантів.

Про це заявив під час брифінгу представник прес-центру Міністерства оборони України полковник Дмитро Гуцуляк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Тривалі вогневі провокації з гранатометів та стрілецької зброї російсько-окупаційні війська здійснювали по нашим захисникам н.п. Оріхове, Широкине, тричі – по оборонцях Водяного. Поблизу Лебединського нашими військовими зафіксовано півторагодинний ворожий обстріл з озброєння БМП. З опівночі вже зафіксовано 6 прицільних обстрілів з боку окупантів”, – сказав речник.

Він наголосив, що від початку поточної доби втрат серед наших військовослужбовців внаслідок бойових дій немає.

“Протягом минулої доби на Донецькому напрямку зафіксовано 19 прицільних обстрілів з боку російсько-окупаційних військ. Озброєння БМП окупанти застосували поблизу Лебединського та Новотроїцького. З гранатометів різних типів та стрілецької зброї ворог вів провокаційні обстріли підрозділів Об’єднаних сил поблизу н.п. Лебединське, Невельське, Авдіївка, Новотроїцьке, Широкине, Піски, Опитне та сім разів – по захисникам Водяного”, – повідомив речник.

На Луганському напрямку зафіксовано 4 прицільних ворожих обстріли.

 

На Донбасі загинув 23-річний боєць зі Львівщини

У зоні бойових дій Операції об’єднаних сил на Донбасі у вівторок, 10 липня, загинув військовослужбовець ЗСУ зі Львівської області Володимир Лужецький. Про це повідомляється на сайті Львівської обласної державної адміністрації, передає УНН.

“На Донбасі сьогодні, 10 липня, загинув український захисник Володимир Лужецький. Володимир Лужецький родом із села Верхній Лужок Старосамбірського району Львівської області. Народжений 1995 року. Висловлюємо щирі співчуття рідним та друзям загиблого Героя”, — йдеться у некролозі.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

30 квітня 2018 року АТО офіційно завершилася, замість неї, згідно із законом про реінтеграцію Донбасу, почалася операція Об’єднаних сил. Усі українські підрозділи, що беруть участь у бойових діях на сході, тепер підпорядковуються командувачу ОС — генерал-лейтенанту Сергієві Наєву.

З початку російської агресії на Донбасі загинули 215 нацгвардійців.

 

Де діють українські миротворці: у МОУ розповіли про контингент і операції

На сьогодні 338 військовослужбовців Збройних сил України беруть участь у 8 міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки, у тому числі під егідою ООН та НАТО.

Про це заявив під час брифінгу у прес-центрі МОУ у Києві тимчасово виконуючий обов’язки начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних сил України полковник Валентин Левчик, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«На цей час 338 військовослужбовців Збройних сил України беруть участь у 8 міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки як під приводом ООН та НАТО, так і у складі спільних миротворчих сил», – сказав він.

За словами полковника, на сьогодні на постійній основі за кордоном виконують завдання два національні контингенти та національний персонал.

Зокрема, з 2012 року український інженерний підрозділ несе службу у Косово (Республіка Сербія). Загальна чисельність – 40 осіб, місце дислокації – військова база «Маршал Де Латре де Тасіньї». Цей національний контингент ЗС України виконує завдання у складі групи логістичної підтримки під безпосереднім керівництвом командувача КФОР.

Ще один національний військовий контингент – 18-й окремий вертолітний загін – з березня 2012 року дислокується на Африканському контингенті та входить до складу Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго. Загальна чисельність – 250 осіб. Підрозділ має на озброєнні 4 бойові вертольоти Мі-24, 4 транспортні вертольоти Мі-8, автомобільну та спеціальну техніку. Місце дислокації – аеродром Гома та аеродром Бені. Контингент виконує завдання в інтересах військової місії ООН, залучається до вантажних перевезень, медичного транспортування та пошуково-рятувальних операцій, а також, за необхідності, надає вогневу підтримку наземним силам ООН.

Крім того, українські військовослужбовці представлені в інших миротворчих та безпекових місіях. Серед них: Тренувально-дорадча місія НАТО «Рішуча підтримка» в Афганістані (11 осіб), Місія ООН зі стабілізації у ДРК (13 осіб), Місія ООН у Косово (2 особи), Місія ООН у Південному Судані (4 особи), Тимчасові сили ООН із забезпечення безпеки в Аб’єй (6 осіб), сили ООН з підтримання миру на Кіпрі (2 особи).

Ще 10 українських військових спостерігачів несуть службу у зоні безпеки Придністровського регіону Республіки Молдова.

Водночас в МОУ поінформували, що на запрошення секретаріату ООН оборонним відомством вже прийнято рішення щодо участі українських військовослужбовців у складі Багатопрофільної інтегрованої стабілізаційної Місії ООН в Малі (офіцер штабу та військовий спостерігач). Також до кінця року до складу Місії НАТО «Рішуча підтримка» в Афганістані буде направлено 16 українських військовослужбовців та 2 мінно-пошукові собаки.

Левчик також зазначив, що в ЗСУ триває активна робота щодо відбору та підготовки жінок-військовослужбовців з подальшим направленням до складу міжнародних операцій з підтримки миру і безпеки на посади офіцерів штабу та радників з гендерних питань.

Як відомо, 15 липня в Україні відзначається День українських миротворців.

За час участі Збройних сил України в міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки, починаючи з 1992 року більше 44 тис. військовослужбовців ЗСУ взяли участь у понад 26 міжнародних миротворчих операціях з підтримання миру і безпеки.

У рамках застосування Збройних сил України було проведено транспортування повітряним, морським та сухопутним транспортом близько 86 тис. військовослужбовців. У місіях виконано більше 54 тис. вильотів літаків та вертольотів.

З 1992 року 54 українських військовослужбовців загинули під час участі в міжнародних операціях з підтримки миру та безпеки.

 

“Кентаври” і новітні БМП: командувач розповів про переозброєння морської піхоти

У Морській піхоті України проходить переозброєння підрозділів новітніми бронетранспортерами БТР-70ДТ, вводяться танкові підрозділи та відбувається забезпечення підрозділів модернізованими БМП.

Про це заявив у інтерв’ю “Народній армії” командувач морської піхоти ВМС ЗС України генерал-майор Юрій Содоль.

“Поступово здійснюємо переозброєння підрозділів морської піхоти новітніми бронетранспортерами БТР-70ДТ. Для наших потреб будують два сучасні десантно-штурмові катери “Кентавр”. Крім того, батальйон морської піхоти, що в Бердянську, отримає модернізовані БМП”, – сказав він.

Крім того, у 2017 році було завершено переозброєння танкового батальйону бригади морської піхоти танками Т-80 БВ. “Танк Т-80БВ на відміну від танка Т-64Б має поліпшені характеристики маневреності та швидкості. Тому їхня бойова ефективність цілком очевидна. Тепер опрацьовуємо пропозиції щодо введення танкових підрозділів і в інші частини морської піхоти”,  – повідомив генерал.

Содоль також повідомив, що артилерія, яка також присутня в морській піхоті, виконує весь спектр вогневих завдань. “Особливу увагу приділено обороні морського узбережжя від вторгнення з моря. Для цього в нашому розпорядженні є різноманітні артилерійські системи, як ствольні, так і реактивні. Перспектива розвитку є, і вона полягатиме не лише в модернізації озброєння. Значні зусилля буде спрямовано на підвищення рівня професіоналізму особового складу, поліпшення злагодженості підрозділів”, – заявив він.

За словами командувача, до кінця поточного року в підрозділи морської піхоти надійдуть протитанкові ракетні комплекси. “У нас уже зараз на озброєнні стоять снайперські гвинтівки нового зразка. До того ж підрозділи укомплектовано тепловізійними прицілами та модернізованою стрілецькою зброєю. Тож процес поповнення новим і модернізованим озброєнням та військовою технікою триває інтенсивно”, – повідомив він.

Содоль також прокоментував, що нещодавно утворено  у Військово-Морських Силах ЗСУ  Командування морської піхоти — єдиний орган управління всіма частинами морської піхоти та берегової артилерії.  “Головна мета — створення мобільних, ефективних, боєздатних і добре оснащених підрозділів. Морська піхота має набути таких спроможностей, щоб гарантовано виконувати завдання щодо відсічі збройної агресії, швидкого розгортання військ (сил) із моря на суші, демонстрації сили та ведення самостійних активних бойових дій як на морі, так і на суходолі”,  – сказав він.

Генерал додав, що Морська піхота може діяти “абсолютно автономно як окремий рід Збройних Сил, взаємодіючи з Військово-Морськими Силами та іншими збройними формуваннями”.

 

Нацкомісія ЮНЕСКО: від агресії РФ страждають культурні та освітні потреби

Національна комісія України у справах ЮНЕСКО визначила перелік першочергових заходів із захисту культурних та освітніх потреб, що постраждали внаслідок російської агресії на сході України та тимчасової окупації Криму.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.

“9 липня 2018 року в Міністерстві закордонних справ України відбулося спеціальне засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО з питання захисту культурних та освітніх потреб, постраждалих внаслідок російської агресії на сході України та тимчасової окупації Криму… За результатами засідання Нацкомісія визначила перелік першочергових заходів з метою захисту культурних та освітніх потреб, постраждалих внаслідок російської агресії на сході України та тимчасової окупації Криму”, – йдеться у повідомленні.

Серед переліку вказані, зокрема, такі заходи: підготовка реєстру рухомих та нерухомих пам’яток та об’єктів України, що перебувають в музейних фондах на тимчасово окупованих територіях України, застосування механізмів та процедур Конвенції про захист культурних цінностей 1954 року на випадок збройних конфліктів, забезпечення доступності якісної освіти для осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, зокрема шляхом розвитку системи дистанційного навчання, а також для внутрішньо переміщених осіб шляхом розвитку переміщених закладів освіти.

“Учасники засідання констатували серйозне погіршення ситуації у галузі освіти та культури на тимчасово окупованих територіях України. Окрему увагу приділили моніторингу стану об’єктів культурної спадщини на території тимчасово окупованого Криму”, – зазначили у МЗС.

Також колишній генеральний директор Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова окремо наголосила на реальній загрозі історичній та культурній автентичності Ханського палацу внаслідок незаконних т.зв. «реставраційних робіт» окупаційної влади на цьому об’єкті, який включено до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

 

Україна розширила перелік заборонених російських книг до 184

Перелік антиукраїнських видань держави-агресора збільшився до 184 назв.

Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

“Станом на 10 липня до Переліку внесено 184 найменування книжкової продукції. Серед внесених книжок – опуси відомих українофобів – терориста Захара Прилєпіна, Едуарда Лімонова, ідеолога так званого “русского мира” Олександра Дугіна, полковника КГБ Анатолія Терещенка та інших. Назви “творів” говорять самі за себе – “Киевская хунта”, “Кровавые преступления бандеровской хунты”, “Киев капут”, “Конец проекта “Украина”, “Украина в огне евроинтеграции”, “Сверхчеловек говорит по-русски”, “Великая сталинская империя” тощо”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, останнє оновлення переліку відбулось 5 липня цьогоріч. Найбільше відзначилися у продукуванні і поширенні антиукраїнських пропагандистських видань такі російські видавництва як “Вече”, “Эксмо”, “Центрполиграф”, “Алгоритм” та інші.

Саме цей Перелік став джерелом інформації при відборі російських видавництв, щодо яких Держкомтелерадіо ініційовано застосування санкцій у зв’язку з систематичним випуском ними літератури антиукраїнського змісту. Держкомтелерадіо підготував та надіслав на погодження заінтересованим органам проект відповідного урядового розпорядження, яким передбачено застосування санкцій до 12 юридичних осіб Російської Федерації (9 видавництв та 3 власників веб-сайтів, які пропонують до продажу літературу антиукраїнського змісту у паперовому або електронному вигляді, а також надають можливість її прочитання в режимі онлайн).

Перелік складається Держкомтелерадіо на основі власного моніторингу книжкового ринку держави-агресора та має рекомендаційний характер. Основне його призначення – застерегти суб’єктів господарювання від завідомо марних спроб отримати дозволи на ввезення цих видань, а також зорієнтувати правоохоронні органи на те, що розповсюдження такої продукції може містити ознаки злочинів, передбачених статтями 109, 110, 300 та 436 Кримінального кодексу України.

 

В Україні ініціюють санкції проти 9 російських видавництв та трьох власників веб-сайтів

У Держкомтелерадіо підготували та надіслали на погодження зацікавленим органам проект урядового розпорядження, яким передбачено застосування санкцій до 12 юридичних осіб Російської Федерації. Про це йдеться в повідомленні, оприлюдненому прес-службою відомства, передає УНН.

Так, Держкомтелерадіо веде перелік книжкових видань, зміст яких “спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини”.

Станом на 10 липня до Переліку внесено 184 найменування книжкової продукції. Як відзначили у Держкомтелерадіо, серед внесених до Переліку книжок — роботи “відомих українофобів”, таких як Захар Прилєпін, Едуард Лимонов, Олександр Дугін, Анатолій Терещенко та інш.

“Назви “творів” говорять самі за себе — “Киевская хунта”, “Кровавые преступления бандеровской хунты”, “Киев капут”, “Конец проекта „Украина“, „Украина в огне евроинтеграции“, „Сверхчеловек говорит по-русски“, „Великая сталинская империя“ та інші”, – йдеться у повідомленні.

Останнє оновлення Переліку відбулось 5 липня. Найбільше відзначилися у продукуванні і поширенні антиукраїнських пропагандистських видань такі російські видавництва, як “Вече”, “Эксмо”, “Центрполиграф”, “Алгоритм” та інші, зазначили в прес-службі.

Повідомляється, що саме цей Перелік став джерелом інформації при відборі російських видавництв, стосовно яких Держкомтелерадіо ініційовано застосування санкцій у зв’язку з систематичним випуском ними літератури антиукраїнського змісту.

“Держкомтелерадіо підготував та надіслав на погодження заінтересованим органам проект відповідного урядового розпорядження, яким передбачено застосування санкцій до 12 юридичних осіб Російської Федерації (9 видавництв та 3 власників веб-сайтів, які пропонують до продажу літературу антиукраїнського змісту у паперовому або електронному вигляді, а також надають можливість її прочитання в режимі он-лайн)”, — повідомили у відомстві.

Нагадаємо, станом на 9 липня 2018 року, починаючи з 22 травня 2017 року, Держкомтелерадіо надав 58 відмов у видачі дозволів на ввезення 210,5 тисяч примірників видань антиукраїнського змісту, а також прийняв рішення про анулювання 1 виданого раніше дозволу.

 

Справа Сенцова лежить в Євросуді з 2014 року – сестра

Справа українського політв’язня Олега Сенцова, незаконно засудженого в РФ, лежить в Європейському суді з прав людини з 2014 року, але її розгляд затягується.

Про це повідомила в Facebook сестра Сенцова Наталія Каплан, яка бачилася з режисером в колонії 5 липня.

“Юридично ми робимо все можливе… Справа лежить в ЄСПЛ з 2014 року, їй дано пріоритет, чому все так затягується – питання до ЄСПЛ”, – зазначила вона.

За словами Каплан, умовно-дострокове звільнення і амністія “не варіант” для Сенцова, оскільки він засуджений за статтею “тероризм”, а це виключає УДЗ або амністію. “Залишається тільки помилування, і ми до цього готові, все залежить виключно від політичного рішення питання, а помилування – тільки спосіб все узаконити”, – зазначила Каплан.

Вона також підкреслила, що Сенцов “б’ється не лише за себе”.

“Ось уявіть, людина реально б’ється за справедливість і хоче, щоб звільнили всіх політв’язнів. Можете в це не вірити, справа ваша. Але саме тому він просить не приїжджати до нього, а направити сили на інших”, – додала Каплан.

Як повідомлялося, Каплан 5 липня побувала в колонії “Білий ведмідь” в Лабитнангі на короткостроковому побаченні з Сенцовим. Це була перша їх зустріч за кілька років.

Сенцов оголосив голодування 14 травня – перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить в Росії, – з вимогою звільнити всіх українців-політв’язнів Кремля.

Українського режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх обвинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі.

Усього в Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Спікер уряду Франції: Путіна неможливо зворушити, бо його мало що хвилює

Росія не забезпечила Олегу Сенцову його базових прав, крім того, всіма зусиллями світової спільноти не вдається вплинути та зворушити російського президента, бо його “взагалі мало що хвилює”.

Про це заявив офіційний представник уряду Франції Бенжамен Гріво, пише Franceinfo.

“Очевидним є те, що слід вести діалог. Ніколи не варто розривати зв’язки, контакти та відносини з іншими країнами. Думаю, що шляхом відвертого і безкомпромісного діалогу з керівництвом іншої країни ми можемо визнати, що очевидно базові права на захист не були дотримані», – сказав Гріво.

Він також вказав, що умови утримання Сенцова відомі, як і те, що він почав голодування у травні.

«Його ситуація, звичайно, обговорюється на рівні глав держав, при мобілізації наших неурядових організацій і всього нашого дипломатичного апарату”, – наголосив Гріво.

Відповідаючи на питання журналіста про те, що попри докладені зусилля і заклики не вдалося досі зворушити російського президента, спікер уряду зауважив, що Путіна “взагалі мало що хвилює”.

Як відомо, сьогодні, 10 липня, президент Франції Еммануель Макрон має намір відвідати Санкт-Петербург, аби бути присутнім на півфінальному матчі ЧС Франція-Бельгія.

 

У Польщі відомі митці читають Сенцова

Відомі польські кіномитці підтримали українського політв’язня в Росії Олега Сенцова, читаючи на камеру його оповідання “Пес”.

У проекті взяли участь всесвітньо відомий польський кіноактор Даніель Ольбрихський, актор і директор Польського театру Анджей Северин та польська акторка Александра Поплавська, інфомує Сulture.pl.

“Про Сенцова найчастіше говорять як про політичного в’язня. Ми хотіли також показати його творчий доробок. Тому ми переклали польською та англійською мовою його вибрані оповідання, щоб поділитися цим з широкою аудиторією”, – зазначив з цього приводу журналіст проекту Сulture.pl Євген Клімакін.

Переклад оповідання “Пес” польською мовою зробила відома польська активістка Катажина Хімяк.

Як відомо, Сенцов оголосив голодування 14 травня – перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить в Росії, – з вимогою звільнити всіх українців-політв’язнів Кремля.

Українського режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх обвинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі.

Усього в Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

#FreeSentsov: у Києві відбудеться акція до дня народження режисера

У п’ятницю, 13 липня, на Майдані Незалежності у Києві відбудеться чергова акція #FreeSentsov, приурочена до дня народження Олега Сенцова, а також на підтримку інших українських політв’язнів, незаконно засуджених у РФ.

Про це повідомляють у Facebook організатори акції.

“В день народження Олега Сенцова – глобальна акція на підтримку українців, яких Кремль тримає в полоні в російських тюрмах”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що акція розпочнеться у п’ятницю в Києві на Майдані Незалежності о 19:00, а також в інших містах України та світу – синхронно о 19:00 (за київським часом).

Будуть організовані стріми з інших міст та телемости.

“Звертаємось всім світом до керівників іноземних держав з вимогою натиснути на Путіна в питанні звільнення полонених Кремлем українців”, – зазначили організатори акції.

Крім того, в Києві відбудеться вже традиційна хода та автопробіг до посольств Франції та Німеччини (країн-членів “нормандської четвірки”) та звернення до президента Франції Еммануеля Макрона та канцлера ФРН Ангели Меркель.

Організатори також нагадали, що акція #FreeSentsov триває з 1 липня 2018 року, коли відбулася масштабна хода та автопробіг до посольств Німеччини та Франції та були передані звернення до Меркель та Макрона.

Як повідомляв Укрінформ, 8 липня близько сотні людей зібралися на Майдані Незалежності у Києві, щоб підтримати незаконно засудженого в РФ українського режисера, політв’язня Олега Сенцова.

Сенцов оголосив голодування 14 травня – перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить в Росії, – з вимогою звільнити всіх українців-політв’язнів Кремля.

Українського режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх обвинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі.

Акції на підтримку Сенцова та інших українських політв’язнів регулярно проходять у багатьох країнах світу.

Усього в Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Мати зниклого у Криму Стешенка перестала відповідати на дзвінки — “КрымСОС”

Громадська організація “КрымСОС” припускає, що на матір зниклого в Криму три місяці тому Олександра Стешенка чинять тиск через кримінальну справу, відкритою проти її сина в окупованому Криму.

Про це у вівторок на прес-конференції в Києві розповів юрист “КрымСОС” Андрій Остриков, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Більшу частину історії про Стешенка мала розповісти його мати Діна Стешенко. Її запросили на прес-конференцію, але з невідомих причин відучора вона не виходить на зв’язок. Що з нею сталося і з якої причини вона прийняла це рішення, і чи було це її добровільне рішення – відмовитися від прес-конференції, ми не знаємо. Але всі ці місяці у нас з нею була постійна комунікація”, – розповів юрист “КрымСОС”.

Він припустив, що “можливо, на неї чинили тиск у зв’язку із справою її сина”.

Як відзначив Остриков з посиланням на слова Діни Стешенко, її син телефонував їй і просив відмовитися від послуг адвокатів.

“За словами матері, він їй телефонував двічі і просив відмовитися від послуг адвокатів, яких вона найняла з метою його пошуку. Останній раз дзвінок був близько місяця тому”, – розповів Остриков.

Він нагадав, що 11 квітня 2018 року мати Олександра Стешенка зателефонувала на гарячу лінію “КрымСОС” і повідомила про зникнення свого сина, уродженця Харкова, який, за її словами, “ніде не воював і ніколи не брав участь у політичних акціях”.

“Він їхав у Крим на таксі через Новоолексіївку. На адміністративному кордоні на “російській” стороні його затримали… Через чотири години очікування до таксиста вийшов співробітник ФСБ, забрав речі Стешенка і попросив таксиста поїхати. На жаль, з таксистом також після цього припинився зв’язок”, – повідомив юрист “КрымСОС”.

Після цього, пояснив він, мати найняла адвокатів для пошуку сина.

“Спочатку адвоката, якого їй порадили на території окупованого Криму, але він, на жаль, не зміг їй допомогти, тому ми звернулися до більш компетентних адвокатів. Протягом 12 днів нічого не було відомо про місцезнаходження, статус і пред’явлені Стешенку обвинувачення. Говорили різне і тільки в усній формі. Спочатку говорили, що він взагалі не заїжджав на територію Криму, потім говорили, що заїжджав і був затриманий через проблеми з документами, але 24 квітня його вдалося знайти в спецприймальнику для адміністративно заарештованих”, – розповів Остриков.

За його словами, цього дня адвокатуі Едему Семедляєву вдалося зустрітися з харків’янином, і під час цієї короткої зустрічі Олександр повідомив, що він зазнавав тортурів.

Саме цього дня адвокат дізнався, що за версією ФСБ Стешенко був затриманий не 11 квітня, а наступного дня – 12 квітня. Його нібито затримали на автовокзалі в Сімферополі за паління в громадському місці і грубий опір поліції, за що засудили на 12 діб. Як відомо, у день завершення адмінарешту адвокати чекали Олександра біля спецприймальника, але в них на очах Стешенка пересадили в інший автомобіль і вивезли в невідомому напрямі.

За словами юриста, Стешенко нібито викрили в тому, що він “мав клеїти якісь листівки”.

“Але основне, що йому пред’явлено – це підпал будинку кримського муфтія Еміралі Аблаєва”, – повідомив Остриков.

Як повідомлялося, 21 травня ФСБ Росії заявила, що розкрила в Криму діяльність екстремістської групи, створеної помічником депутата Верховної Ради України Мустафи Джемілєва Еролом Велієвим «за вказівкою Рефата Чубарова за підтримки СБУ». Як стверджує російська спецслужба, «до складу групи, сформованої у Харкові, крім Велієва увійшли колишні спортсмени-боксери Стешенко і Третьяков”.

ФСБ заявляє, що Стешенко затримали в Криму «куди він був направлений Велієвим для підготовки і здійснення провокацій». Велієву і Третьякову Росія висунула звинувачення заочно, вони «оголошені у федеральний розшук». Згідно з рапортами співробітників російської поліції, відомо лише, що Стешенка затримали «за непокору законній вимозі(стаття 19.3 КпАП Росії) ». Того ж дня Залізничний райсуд Сімферополя заарештував Стешенка на 12 діб. Проте після закінчення терміну арешту 25 квітня до спецприймальника підігнали мікроавтобус без номерів, на якому Стешенка вивезли в невідомому напрямі. З того часу його місцезнаходження залишалося невідомим.

 

Глава МВС Німеччини представив свій план щодо біженців

Міністр внутрішніх справ Німеччини Горст Зеєгофер представив свій план подальшої політики в питанні біженців.

Презентація відбулася в Берліні 10 липня, на чотири тижні пізніше запланованої дати, повідомляє DW з посиланням на dpa.

“У виступі Зеєгофер наголосив, що план розроблявся не учасниками урядової коаліції, а його відомством”, – йдеться у повідомленні.

Один з пунктів представленого плану передбачає створення транзитних центрів для шукачів притулку. Крім того, на німецько-австрійському кордоні має бути запроваджений “новий прикордонний режим” з метою не допустити в ФРН тих шукачів притулку, опікуватися якими мають інші країни-члени ЄС.

Міністр також пообіцяв до кінця липня з’ясувати, які саме угоди з країнами-членами ЄС варто укласти для зменшення числа мігрантів. Свій план він назвав “поворотом у питанні політики щодо шукачів притулку”. Урядовець також звернув увагу на зростання важливості “національних заходів” на тлі дедалі меншої активності ЄС у цьому плані.

Нагадаємо, раніше Зеєгофер заявив про досягнення компромісу з канцлером ФРН Ангелою Меркель в питанні подальшої політики щодо біженців.

 

Цигикал прогнозує наплив мігрантів в Україну, бо Євросоюз “закривається”

Україна незабаром може зіткнутися з проблемою різкого збільшення кількості незаконних мігрантів.

Про це сказав у коментарі кореспондентові Укрінформу голова Держприкордонслужби України Петро Цигикал.

“Україна найближчим часом може зіткнутися з проблемою різкого збільшення кількості незаконних мігрантів, які будуть намагатися потрапити до нашої держави у будь-який спосіб”, – сказав він.

Цигикал пояснив, що зараз країни ЄС суттєво посилюють протидію незаконній міграції і, відповідно, відбудеться переорієнтування цих потоків на інші напрямки, в тому числі і до України.

«Сьогодні ми вже спостерігаємо збільшення кількості незаконних мігрантів на каналах легального в’їзду. Потенційні незаконні мігранти, спираючись на підтримку діаспор, офіційно видані документи та інші умовно законні шляхи намагаються потрапити до України, аби потім тут залишитися на нелегальному становищі, чи далі незаконно переходити кордон до ЄС», – наголосив він.

Голова ДПСУ уточнив, що це переважно вихідці з Африки та Близького Сходу.

У зв’язку з цим, Цигикал вважає, що Україні слід посилювати міграційне законодавство та криміналізувати відповідальність за незаконне перетинання державного кордону. Крім того, зауважив він, правоохоронним органам потрібно детально відпрацювати аспекти взаємодії щодо упередження потрапляння незаконних мігрантів до країни та посилюлити інженерне облаштування кордону.

«Це – комплексне питання, яке стосується усіх учасників сектору національної безпеки та оборони», – додав Цигикал.

 

ФІФА заборонила відгуки у своєму Facebook

Через обвалений рейтинг Міжнародної федерації футболу (ФІФА) на сторінці Facebook відсутня можливість залишати відгуки про організацію.

Про це свідчить сторінка Міжнародної федерації футболу у Facebook.

Зокрема, відсутнє поле, де користувачі можуть залишити свої відгуки.

Як повідомляв Укрінформ, українці масово розміщують гасло «Слава Україні» на сторінці ФІФА у Facebook, висловлюючи таким чином своє невдоволення реакцією Міжнародної федерації футболу на інцидент з хорватськими футболістами на ЧС-2018. Майже всі повідомлення супроводжують гаслом «Слава Україні» на різних мовах – саме цю фразу висловив хорватський футболіст Віда після перемоги його збірної над Росією і за яку був покараний зі сторони ФІФА. Учасники флеш-мобу ставлять одну зірку (негативна оцінка) у розділі «Відгуки», що значно знизило рейтинг сторінки. Наразі рейтинг сторінки Міжнародної федерації футболу – 1,3 зірки, а кількість негативних відгуків (1 зірка) становить більше 154 тис. Ще 9 липня рейтинг сторінки ФІФА був понад чотири зірки.

Як повідомлялося, у ніч на 8 липня після перемоги збірної Хорватії над збірною Росії екс-захисник київського «Динамо» Домагой Віда, який забив у ворота росіян один гол, а потім реалізував післяматчевий одинадцятиметровий, разом з селекціонером «Динамо» і членом хорватського тренерського штабу Огнєном Вукоєвичем записали відеозвернення у роздягальні команди. У ролику хорватський гравець говорить: «Слава Україні, давай, давай!», а Вукоєвич додає: «Ця перемога за «Динамо» і за Україну. Хорватія, вперед!».

 

Ганебна неповага до мільйонів уболівальників – МЗС прокоментувало дії FIFA

У міністерстві закордонних справ засуджують безпідставні гоніння FIFA проти хорватських футболістів Огнєна Вукоєвича та Домагоя Віди.

Про це написав політичний директор МЗС Олексій Макеєв у Twitter.

“Заcуджуємо безпринципність FIFA та безпідставні гоніння проти О.Вукоєвича та Д.Віди. Це – ганебна неповага до мільйонів вболівальників з України, Хорватії, інших країн. ФІФА мала б проявити принциповість і не допомагати Кремлю відбілювати свій зруйнований імідж. Слава Україні!” – зазначив Макеєв.

Як раніше повідомляв Укрінформ, президент Федерації футболу України, народний депутат Андрій Павелко повідомив журналістам, що ФФУ вирішила відшкодувати штраф, накладений на колишнього члена хорватського тренерського штабу Огнєна Вукоєвича та запропонувати йому посаду у ФФУ.

У ніч на 8 липня після перемоги збірної Хорватії над збірною Росії екс-захисник київського “Динамо” Домагой Віда, який забив у ворота росіян один гол, а потім реалізував післяматчевий одинадцятиметровий, разом з селекціонером “Динамо” і членом хорватського тренерського штабу Огнєном Вукоєвичем записали відеозвернення у роздягальні команди. У ролику хорватський гравець говорить: “Слава Україні, давай, давай!”, а Вукоєвич додав: “Ця перемога за “Динамо” і за Україну. Хорватія, вперед!”.

Відео викликало хвилю обурення в медіа країни-агресора РФ.

Дисциплінарний комітет ФІФА надіслав гравцю Віді попередження через його відеозвернення, оскільки організація розцінила його звернення як політичний жест.

Також, за даними видання Four Four Two, ФІФА оштрафувала Вукоєвича за “неспортивну поведінку” через відео з гаслом “Слава Україні!”.

Федерація футболу Хорватії також заявила про припинення виконання Вукоєвичем його функцій у збірній Хорватії та виключення його зі складу делегації в Росії.

Федерація футболу України звернулася у відповідні органи ФІФА й УЄФА з листами на захист футболіста Віди, якому винесено попередження через його відеозвернення з гаслом “Слава Україні!”

 

ФФУ компенсує штраф Вукоєвичу і пропонує йому посаду

Федерація футболу України вирішила відшкодувати штраф, накладений на колишнього члена хорватського тренерського штабу Огнєна Вукоєвича та запропонувати йому посаду у ФФУ.

Про це журналістам у кулуарах Верховної ради сказав президент Федерації футболу України, народний депутат Андрій Павелко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми вирішили компенсувати Вукоєвичу штраф, накладений на нього, і запропонувати йому роботу у ФФУ… Зараз чекаємо останніх переговорів, аби вирішити питання щодо майбутнього працевлаштування Огнєна Вукоєвича, і ми із задоволенням приймемо цього спеціаліста. Він є українцем із хорватським серцем. Ті роки, які він провів в Україні в лавах легендарного клубу “Динамо”- Київ, допоможуть у співпраці”, – зазначив Павелко.

На запитання, яку саме посаду ФФУ готова запропонувати Вукоєвичу, Павелко зазначив, що вона стосуватиметься тренерської діяльності та “контролю за виступами українських гравців в інших країнах”.

До Ради у вівторок він прийшов у футболці збірної Хорватії.

Водночас Павелко заперечив, що у гаслі “Слава Україні!” доречно розглядати політичний підтекст”.

“Це є вияв звичайної поваги до країни, завдяки якій ти здобув футбольну майстерність – і це вдячність за ті роки. Жодної політики в цьому гаслі я не бачу. На найближчому засіданні Дисциплінарного комітету ФІФА, що відбудеться вже не в Росії, а в Цюриху (Швейцарія), я буду порушувати це питання. Адже на майбутнє це дуже негативний меседж для ФІФА – прийняття подібних рішень (щодо звільнення Вукоєвича з посади асистента тренера Федерації футболу Хорватії – ред.) і це дуже небезпечна практика по прецидентості. Ми будемо наполягати на скасуванні цього рішення”, – уточнив Павелко.

Разом з тим він висловив підтримку флешмобу, в рамках якого українці масово розміщують гасло «Слава Україні» на сторінці FIFA у Facebook, висловлюючи таким чином своє невдоволення реакцію Міжнародної федерації футболу на інцидент з хорватськими футболістами на ЧС-2018.

“Це позиція наших вболівальників, нашої країни – я дуже із симпатією до цього ставлюсь”, – зазначив президент Федерації футболу України.

Як повідомлялося, Федерація футболу Хорватії офіційно заявила про припинення виконання Огнєном Вукоєвичем його функцій у збірній Хорватії та виключення його зі складу делегації в Росії.

В ніч на 8 липня, після перемоги над збірною Росії, екс-захисник київського “Динамо” Домагой Віда, який забив у ворота росіян один гол, а потім реалізував післяматчевий одинадцятиметровий, разом з селекціонером “Динамо” і членом хорватського тренерського штабу Огнєном Вукоєвичем записали відеозвернення у роздягальні команди. У ролику хорватський гравець говорить: «Слава Україні, давай, давай!», а Вукоєвич додає: «Ця перемога за “Динамо” і за Україну. Хорватія, вперед!»

Відео викликало хвилю обурення в російських медіа та соцмережах.

 

Вукоєвич подякував за підтримку і вирішив оплатити штраф ФІФА самостійно

Колишній гравець київського “Динамо”, хорватський футболіст Огнен Вукоєвич прокоментував ситуацію зі штрафом від ФІФА та подякував українцям за підтримку, повідомляє спортивний портал “Спорт.юа”, передає УНН.

“Я сам заплачу штраф. Не хочу нікого іншого втягувати в цю ситуацію. Хочу вирішити її сам. Я знаю, що нічого поганого сказати не хотів. У ФІФА до мене ніяких інших претензій немає. Спасибі всім за підтримку”, – сказав футболіст.

Від також наголосив, що його взагалі не цікавить політика і він також вдячний “Динамо” за дозвіл попрацювати на чемпіонаті, тому що з київським клубом у нього підписаний діючий контракт.

“Я футбольна людина, мене цікавить лише спорт. Хотів би подякувати “Динамо” та Ігорю Суркісу, оскільки він мене відпустив на чемпіонат світу зі збірною Хорватії, незважаючи на те що у мене діючий контракт з клубом”, – додав гравець.

Футболіст додав, що після ЧС-2018 має намір повернутися в “Динамо”, оскільки у нього буде багато роботи і “відкрилося трансферне вікно”.

“Нас чекає Суперкубок з “Шахтарем”, – резюмував Вукоєвич.

Відзначимо, що Ігор Суркіс публічно поки не підтримав хорватських футболістів і взагалі не коментував ситуацію з їх відео-поздоровленням на адресу України після поразки російської збірної.

Нагадаємо, 7 липня збірна Хорватії з футболу в серії пенальті обіграла Росію. Після матчу захисник хорватської збірної Домагой Віда, а також скаут київського клубу “Динамо” – хорват Огнен Вукоєвич – відсвяткували перемогу, записавши відеозвернення зі словами “Слава Україні!”

Дисциплінарний комітет ФІФА виніс попередження Віді за це, а Вукоєвичу призначив штраф в розмірі 15 тис. франків.

Далі, Хорватський футбольний союз прийняв рішення про виключення Вукоєвича з делегації хорватської збірної на ЧС.

Віда, коментуючи свої слова, заявив, що його фраза “Слава Україні!” не є політичним посланням і повинна сприйматися як знак подяки українцям за підтримку хорватів протягом усього футбольного турніру.

Федерація футболу України, відреагувавши на ситуацію, направила звернення до ФІФА і УЄФА з поясненням гасла “Слава Україні!” і з проханням не карати хорватських гравців.

Крім цього президент ФФУ Андрій Павелко запропонував всебічну підтримку хорватам і навіть висловив готовність компенсувати штраф Вукоєвича.

“Керівництво ФФУ готове компенсувати Вукоєвичу суму штрафу за рахунок власних коштів”, – запевнив він.

Відзначимо, що українці в соціальних мережах також ініціювали збір коштів на погашення штрафу хорватського футболіста Вукоєвича.

 

Садовий пропонує ФФУ включити гасло «Слава Україні!» в офіційну емблему

Мер Львова Андрій Садовий запропонував Федерації футболу України включити гасло «Слава Україні!» в офіційну емблему організації.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міськради.

“Якщо ви відвідуєте матчі наших команд, то вислів “Слава Україні!” звучить дуже і дуже часто. А чому ні? Тим більше, що життя нас зараз підштовхує. Я переконаний, що весь світ має словосполучення “Слава Україні!” вивчити і розуміти, що ми просто прославляємо нашу державу. Пропозиція є. Я думаю, що Федерація футболу її розгляне і прийме правильне рішення”, – сказав Садовий.

Раніше на сторінці в соціальній мережі міський голова Львова запропонував, щоб Федерація футболу України (ФФУ) включила гасло “Слава Україні!” в офіційну емблему організації. Офіційна емблема ФФУ на даний час складається із зображення футбольного м’яча в обрамленні тризуба.

 

Користувачі Facebook створили групу “Спілка ветеранів війни з FIFA”

Українські користувачі соціальної мережі Facebook створили сторінку під назвою “Спілка ветеранів війни з FIFA”, інформує УНН.

Сторінка у соціальній мережі з’явилася після того, як користувачі сайту обвалили рейтинг офіційної сторінки Міжнародної футбольної федерації (FIFA).

Користувачі активно обговорюють в рамках сторінки дії чиновників FIFA після публікації відео футболіста хорватської збірної Домагоєм Відою, який вигукнув у ньому “Слава Україні!”, спричинивши таким чином скандал, який активно обговорює світова спортивна та суспільно-політична преса.

Згодом понад 150 тисяч українських користувачів Facebook, поставивши мінімальний бал при оцінюванні офіційної сторінки спортивної організації, практично вп’ятеро понизили сторінки. Так, після шквалу негативних оцінок на своїй сторінці в Facebook ФІФА закрила можливість залишати відгуки.

За останні 4 години сторінка набрала більше однієї тисячі підписників.

Наразі, українці активно поширюють дописи з інструкціями для скарги на ресурси FIFA у соціальних мережах.

Як повідомляв УНН, на сторінці Кабміну у Facebook закрили можливість поставити оцінку після обвалу рейтингу FIFA.

 

У Брюсселі презентували фільм про те, як РФ “купувала” чемпіонат світу з футболу

У Брюсселі відбулася презентація документального розслідування про корупцію у ФІФА, що дозволила проведення чемпіонату світу з футболу у РФ, яка веде збройну агресію проти України та утримує українських політичних в’язнів.

Найближчим часом фільм «Один кубок світу з футболу, одна війна, а скільки корупції?» покажуть на одному із українських, а також британських телеканалів, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Нині в Україні триває війна. Очевидно, що всі у світі розуміють, хто є агресором. І ця країна проводить Кубок світу… Як на мене, рішення надати Росії право провести Чемпіонат світу з футболу очевидно було корумпованим. Це нині розслідується. І саме про це мій фільм», – розповів автор фільму (в оригіналі «One World Cup, One War, How Much Corruption?») британський журналіст-розслідувач Тім Уайт.

Він зауважив, що добре пам’ятає, як Захід запровадив санкції проти колишнього СРСР та бойкотував московські олімпійські ігри 1980 року у відповідь на уведення радянського військового контингенту до Афганістану.

«Відносно Росії цього зроблено не було. ФІФА повинна була відкликати Кубок світу з цієї країни», – переконаний британський журналіст.

Він припустив: якщо б такі великі футбольні й економічно розвинуті країни, які замовляють великі футбольні телетрансляції, як Іспанія, Велика Британія, Німеччина, Італія, Нідерланди та інші, посіли єдину позицію та натиснули на ФІФА, то організатор чемпіонату світу ухвалив би правильне рішення.

 

“ВКонтакте” використовують для впливу на мігрантів у Німеччині

Російська соціальна інтернет-платформа “ВКонтакте” стала засобом впливу на мігрантів, які проживають у Німеччині.

Такі висновки оприлюднила у вівторок, 10 липня, у Берліні група німецьких дослідників незалежного Центру з питань Східної Європи та міжнародних досліджень (ZOiS), повідомляє DW.

“За даними дослідників, ця соціальна мережа просто рясніє онлайн-групами, метою яких є вплинути на вихідців з колишнього СРСР, котрі проживають у Німеччині”, – йдеться у повідомленні.

Трапляються суто політичні групи, що в деяких питаннях, як наприклад, події та конфлікт в Україні, обстоюють виключно позицію російського керівництва, кажуть дослідники. Крім того, дослідження підтвердило наявність зв’язку між німецькими правими радикалами та політизованими онлайн-групами мігрантів з колишніх радянських республік.

Також виявилося, що німецькі політичні акаунти у “ВКонтакте” – майже виключно правопопулістські та праворадикальні. Але можна знайти й такі, котрі обстоюють позиції, близькі до точки зору опозиційної в Німеччині Лівої партії, що нерідко виступала проти конфронтації з Росією через конфлікт в Україні.

Під час дослідження враховувалася не лише поведінка окремих користувачів найбільшої російської соцмережі, а й дані про взаємодію груп та офіційних сторінок різних установ і організацій.

Раніше повідомлялося, що російські ЗМІ в цілому та ті, що ведуть мовлення в Німеччині, зокрема, ставлять своїм завданням вплинути на настрої не тільки колишніх співвітчизників, але й німців. Про це Укрінформу розповіла політолог Сюзанне Шпан, яка представила в Берліні своє дослідження “Російські медіа в Німеччині: незалежна журналістика чи політичний інструмент?”.

 

У Нафтогазі прогнозують, що будівництво Nord Steam-2 “гикнеться” всьому світу

Факт існування “Північного потоку-2” може дестабілізувати мир та безпеку в Європі, але решта світу також відчує на собі наслідки.

Про це пише прес-служба НАК “Нафтогаз України” з посиланням на голову наглядової ради компанії Клер Споттісвуд.

“Я вважаю, що сам факт існування “Північного потоку-2” може дестабілізувати мир та безпеку в Європі. Без сумніву, решта світу також відчує на собі наслідки. “Північний потік-2” будується лише з однією метою – консолідувати вплив Газпрому та відрізати Україну. Великий геополітичний інтерес Росії у “Північному потоці-2″ є очевидним”, – наголосила вона.

Споттісвуд також відзначила, що російський проект лише дублюватиме уже наявні потужності, транспортуючи газ тим самим покупцям, але довшим маршрутом.

“Це не економічний, а виключно політичний ефект”, – додала голова наглядової ради Нафтогазу.

Нагадаємо, Північний потік-2 – проект газопроводу з РФ до Німеччини в обхід України через Балтійське море. 51% акцій належить Газпрому. РФ хоче побудувати дві нитки газопроводу (до 55 млрд куб. газу в рік). Брюссель і Берлін обіцяють гарантувати транзит газу через Україну навіть після будівництва ПП-2.

 

Племінниця Скрипаля отримує зарплату на пропагандистському каналі РФ

Племінниця екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля Вікторія вже кілька місяців працевлаштована в компанії, яка робить передачі для російського Першого каналу.

Про це повідомляє ВВС.

“Племінниця отруєного у Британії екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля (Вікторія Скрипаль – ред.) вже кілька місяців працевлаштована в компанії, яка робить передачі для Першого каналу. Вона могла отримати не менше кількох сотень тисяч рублів за те, що постійно з’являється в ефірі “Пусть говорят”, – йдеться у повідомленні.

Вікторія Скрипаль була зарахована економістом в компанію ТОВ “Директ” з щомісячним окладом у 115 тисяч рублів, сказано в довідці для посольства Великої Британії, яку їй видали в компанії.

У розмові з ВВС вона визнала, що жодних реальних обов’язків у компанії не виконує, а просто отримувала гроші за участь в ефірах.

З моменту замаху на Сергія і Юлію Скрипаль у Солсбері Вікторія Скрипаль брала участь у семи випусках програми “Пусть говорят” на Першому каналі. За відомостями співрозмовника видання, за перше шоу вона отримала один мільйон рублів, за подальші — кілька сотень тисяч рублів. Сама Скрипаль пояснила, що їй потрібні були гроші, щоб заплатити за поїздку в Лондон до родичів.

Як повідомлялося, 5 березня стало відомо, що у Великобританії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль і його дочка Юлія потрапили в лікарню після серйозного отруєння невідомою речовиною.

14 березня прем’єр-міністр Британії Тереза Мей звинуватила в нападі Росію і оголосила про видворення з країни 23 дипломатів РФ і скасування візиту глави російського МЗС Сергія Лаврова. У відповідь РФ оголосила персонами нон грата 23 британських дипломатів. 26 березня слідом за Британією ряд країн заявив про видворення російських дипломатів. Серед них і Україна.

10 квітня стало відомо, що Юлію Скрипаль виписали з лікарні, а її батько вийшов з критичного стану.

В Організації по забороні хімічної зброї дійшли висновку, що влада Великої Британії правильно ідентифікувала речовину, якою був отруєний Скрипаль і його дочка Юлія, і підтвердили російське походження “Новачка”.

Згодом спецслужби Великої Британії встановили осіб, підозрюваних у токсичному нападі на екс-розвідника Скрипаля і його дочку. Їх імена не розголошують, проте вважають, що вони пов’язані з Кремлем.

Пізніше, 30 червня сталося отруєння “Новачком” двох осіб у сусідньому місті Еймсбері. Мати трьох дітей Стерджесс померла. Її партнер, 45-річний Чарлі Роулі, який також отруївся речовиною, залишається в критичному стані в лікарні.

 

Отруєння в Еймсбері і Солсбері: жителів закликають не чіпати сторонні предмети

Головний лікар Великої Британії Саллі Девіс закликала жителів міст Еймсбері і Солсбері не чіпати сторонні предмети після смерті місцевої жительки від нервово-паралітичної речовини.

Про це повідомляє Sky News.

“Я хочу звернути увагу кожного в районі Солсбері і Еймсбері, що ніхто, чи то дорослий чи дитина, не повинен торкатися будь-якого стороннього предмета, який міг би містити рідину або гель, в інтересах власної безпеки”, – сказала вона.

Девіс зазначила, що особливо це важливо для сімей, оскільки у дітей шкільні канікули і вони проводять багато часу поза домом.

“На практиці це означає не піднімати контейнери, шприци, голки, косметику або подібні об’єкти, які зроблені з таких матеріалів, як метал, пластик або скло”, – додала Девіс.

Водночас вона зазначила, що в Солсбері і Еймсбері “життя триває”.

Раніше повідомлялося, що британська поліція евакуювала автомобіль з вулиці в Суїндоні в рамках справи про отруєння нервово-паралітичною речовиною в Еймсбері.

Як відомо, мати трьох дітей Дон Стерджесс померла в неділю ввечері після отруєння в місті Еймсбері 30 червня. Її партнер, 45-річний Чарлі Роулі, який також отруївся речовиною, залишається у критичному стані в лікарні.

оліція продовжує шукати заражений контейнер, який, на їхню думку, пара брала в руки.

На даний момент ключовим місцем пошуку вважається квартира Роулі в Еймсбері.

Міністр оборони Великої Британії Гевін Вільямсон звинуватив Росію в отруєнні Стерджесс і Роулі “Новічком” у місті Еймсбері.

У пари виявлені симптоми, подібні до тих, що спостерігалися в екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, які були отруєні в місті Солсбері у березні цього року (Еймсбері розташований за 16 км від Солсбері).

 

Українці назвали головні перешкоди для євроінтеграції

Для 30% мешканців України повне членство у ЄС бачиться найкращою моделлю для зближення. Головними перешкодами називають брак коштів і хабарництво.

Про це сказала директор Центру “Нова Європа” Альона Гетьманчук у Києві під час презентації результатів дослідження, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Дещо несподіваними були відповіді на питання – який ступінь зближення України з ЄС вас влаштував би? Тобто поки наші дипломати ламають списи на всіх дипломатичних переговорах щодо хоча б якоїсь примарної перспективи членства України, визнання наших європейських прагнень, то лише для 30% мешканців України повне членство у ЄС є найбільш бажаною моделлю… Тобто суспільство не має рожевих окулярів, як часто вважають європейські урядовці”, – сказала вона.

Наступна відповідь за популярністю щодо моделі зближення з ЄС – вільна торгівля без жодних обмежень (21%). І третя відповідь – влаштовує нинішній ступінь відносин (20%), а 14% вважають, що треба відмовитись від зближення з ЄС.

“При цьому, якщо на заході 54% бажають повного членства у ЄС, то на сході України лише 13% бажають повного членства, а чверть опитаних на сході проти такого членства”, – додала Гетьманчук.

Крім того, за її словами, 40% українців вважають, що євроінтеграція буде успішною, якщо вони бачитимуть краще обслуговування в лікарнях, комфортний громадський транспорт, соціальну інфраструктуру.

Також, згідно з опитуванням, головними перешкодами для євроінтеграції у областях українці вважають брак коштів і хабарництво місцевих чиновників (по 37%).

“Уявлення про головні перешкоди для євроінтеграції у регіонах України саме таке”, – прокоментувала Гетьманчук.

У свою чергу директор Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина зауважила, що дослідження показує дуже вимогливе ставлення людей до державних інституцій.

“В основі кожної з проблем (соцзабезпечення, транспортна інфраструктура – ред.) – спроможність інституцій і виконання Угоди про асоціацію”, – сказала вона

Загальнонаціональне опитування здійснювалося у травні 2018 року соціологічною компанією GfK Ukraine у рамках реалізації проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється міжнародною організацією Pact в Україні. Участь в опитуванні взяли не менше 2000 осіб на всій території України, окрім тимчасово окупованого Криму та непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей. Межа похибки для національної вибірки не перевищує 2,2%.

 

Частку РФ в проекті заводу ядерного палива в Україні хоче викупити Китай

Китайська компанія China Nuclear Fuel Corporation висловила зацікавленість у викупі російської частки (50% мінус 1 акція) у проекті будівництва заводу ядерного палива на території України.

Крім того, інвестор покриє витрати України, що були раніше здійснені на фінансування будівництва заводу, повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

“З метою залучення інвестицій для фінансування будівництва заводу з виробництва ядерного палива в Україні, у 2015-2016 роках проведені переговори з можливими інвесторами щодо створення виробництва ядерного палива в Україні, зокрема з China Nuclear Fuel Corporation (Китайська Народна Республіка), яка висловила пропозицію щодо створення спільного виробництва ядерного палива для потреб українських АЕС. Передбачається, що китайська сторона викупить акції АТ «ТВЕЛ» у повному обсязі та забезпечить повне фінансування проекту”, – йдеться у повідомленні.

У червні 2018 року від керівництва компанії China Nuclear Energy Industry Corporation надійшло запрошення щодо проведення тристоронніх переговорів Україна – Китай – Росія стосовно участі китайської сторони у реалізації проекту будівництва заводу з виробництва ядерного палива на території України.

“У ході переговорів планується обговорити умови участі китайської сторони в реалізації проекту, викупу частки акцій АТ «ТВЕЛ» та визначення першочергових кроків співробітництва”, – додали в Міненерговугілля.

Як повідомлялося, у 2010 році Україною та Росією створено спільне підприємство з виробництва ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-1000 – ПрАТ “Завод з виробництва ядерного палива”.

Під спорудження об’єкта виділені 6,8 га біля селища Смоліне (Кіровоградська обл). У проекті українському державному концерну “Ядерне паливо” належить 50% + 1 акція, а решта 50% мінус 1 акція – російській “ТВЕЛ”.

Для реалізації проекту будівництва заводу українською стороною на сьогодні профінансовано еквівалент 10 млн дол. США, з них 5,2 млн дол. США – аванс на виготовлення нестандартизованого обладнання виробництва ВАТ «ТВЕЛ».

Сьогодні окремі ЗМІ поширили повідомлення, що Україна планує поновити співробітництво з Росією для реалізації зазначеного проекту.

 

У Румунії 9 листопада оголосили Днем української мови

Палата депутатів Румунії прийняла законопроект про оголошення 9 листопада Днем української мови.

Про це повідомляє Всесвітня служба радіо Румунія.

“Згідно з нормативно правовим актом, щорічно з нагоди святкування української мови у населених пунктах компактного проживання осіб, які належать до української меншини в Румунії, проводитимуться різноманітні культурні заходи, а центральні та місцеві органи виконавчої влади, а також зацікавлені неурядові організації матимуть можливість надавати матеріально-технічну та фінансову допомогу при організації заходів”, – йдеться у повідомленні.

Крім цього, освітньо-культурні заходи зможуть проводити і навчальні заклади, в яких навчальний процес здійснюється українською мовою.

Також, як пише видання, законом передбачено створення спеціальних теле- та радіопрограм  суспільними телебаченням та радіо.

Як повідомляв Укрінформ, Україна й Румунія планують підписати протокол про порозуміння, де закріплюватимуться позиції щодо імплементації мовної статті українського Закону «Про освіту».

 

МВС береться за інтеграцію ромів в українське суспільство

Відбулося перше засідання постійної робочої групи з питань правоохоронної та міграційної діяльності з виконання Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.

Про це йдеться на сайті МВС.

«Ніхто в українському суспільстві не має відчувати себе аутсайдером. Треба створити умови, за яких всі зможуть повноцінно інтегруватися в Українське суспільство, встановити довірливі відносини між людиною та державою. Будь які форми дискримінації недопустимі у сучасній демократичній правовій Україні», – наголосила заступник міністра внутрішніх справ.

За її словами, необхідно врегулювати прогалини у законодавстві та розробити відповідні алгоритми взаємодії для того, аби всі почувалися безпечно та мали рівний доступ до соціальних та адміністративних послуг. “Ми маємо перейти від декларативних намірів до практичних дій”, – сказала Ковальчук.

У свою чергу, спеціаліст проекту Ради Європи з питань ромів Зола Кондур зауважила, що офіс Ради Європи в Україні наразі запускає проект щодо національних меншин. «У ньому наявний ромський компонент. Він передбачає міжінституціональну співпрацю задля вирішення всіх проблемних питань, зокрема документування ромів та забезпечення безпеки в місцях компактного та стихійного проживання ромської національної меншини», – зазначила вона.

До робочої групи увійшли представники МВС, Нацполіції, Державної міграційної служби, Національної академії внутрішніх справ, Офісу Ради Європи в Україні, Міністерства соціальної політики, Міністерства юстиції, Міністерства культури, СБУ, КМДА, ромських громадських організацій.

Члени робочої групи затвердили проект Плану своєї роботи. Серед пунктів документу: профілактична робота з населенням в місцях стихійних поселень ромів; забезпечення публічного порядку та безпеки в цих місцях; профілактика втягування у злочинну діяльність дітей ромської національної меншини; виявлення та реагування на заклики до вчинення протиправних дій щодо ромів та інші.

 

Ірина Луценко спрогнозувала, коли призначать новий склад ЦВК

Представник Президента у ВР Ірина Луценко прогнозує призначення нового складу ЦВК у четвер, 12 липня, після консультацій, які мають запропонувати механізм призначення 14-ти нових членів ЦВК.

Про це вона сказала журналістам у кулуарах парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Зараз ідуть консультації з приводу того, як зберегти цих 14 достойних кандидатів, і в четвер розпочати роботу Ради з цього процесу… Я думаю, що будуть вноситись зміни до закону про Центральну виборчу комісію», – наголосила Луценко.

Водночас вона не виключила, що при розгляді ініціатив про зміну закону про ЦВК будуть розглядатися пропозиції по збільшенню кількісного складу комісії, який зараз складає 15 членів, у 13 з яких завершився термін повноважень.

Разом із тим вона не уточнила, до якої кількості буде запропоновано збільшити кількісний склад комісії.

«Я думаю, що до четверга це питання буде вирішене… Я думаю, що вирішення знайдеться і всі будуть задоволені, процес розблокується і ми будемо мати оновлену Центральну виборчу комісію у четвер», – додала представник Президента у ВР.

Як повідомлялося, 5 липня Рада мала розглядати питання зміни складу Центральної виборчої комісії, однак ряд фракцій наполягали на необхідності перевнесення подання про призначення нових членів Центральної виборчої комісії, в якому передбачити 13 кандидатур замість 14, які раніше подав Президент Петро Порошенко. Окрім того, деякі фракції наполягали на тому, щоб у поданні були представлені кандидатури від усіх парламентських фракцій.

Фракція «Блоку Петра Порошенка» вимагала розгляду парламентом питання зміни складу ЦВК, і більшість фракцій покинула сесійну залу з вимогою невідкладного розгляду цього питання.

Таким чином, парламент не розглядав звільнення та призначення нових членів Центрвиборчкому.

 

Геращенко закликає не зволікати зі створенням Міністерства ветеранів

Перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко закликає не зволікати зі створенням Міністерства у справах ветеранів і чекає подання на призначення міністра.

Про це вона написала у Facebook.

“Важливо не зволікати зі створенням Міністерства ветеранів. Подання на призначення міністра має подати коаліція. БПП з кандидатурою визначилася, чекаємо від НФ конструктивної позиції і голосування по міністру”, – зазначила вона.

Як повідомляв Укрінформ, фракція БПП висунула на посаду керівника Міністерства у справах ветеранів кандидатуру народного депутата Ірини Фріз. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні фракції 21 червня, кандидатура Фріз отримала одноголосну підтримку.

Наразі від БПП Ірина Фріз очолює підкомітет з питань безпеки державних інформаційних систем Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони. Крім цього, вона є керівником української делегації у Парламентській асамблеї НАТО (ПА НАТО).

Водночас голова комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю, народний депутат Олександр Третьяков розкритикував затягування процесу зі створення Міністерства у справах ветеранів і заявив, що не бачить сенсу своєї участі в коаліції, якщо процес створення цього міністерства буде і надалі саботуватиметься.

Він наголосив, що вже більше чотирьох місяців, а точніше з 27 лютого 2018 року, повністю ігнорується постанова Верховної Ради про створення Міністерства у справах ветеранів.

 

Віртуальна реальність та 3D-моделювання: у Харкові будують науковий парк

На території національного університету радіоелектроніки в Харкові будують суперсучасний науковий парк “Синергія”, де працюватимуть і навчатимуться фахівці у сфері IT.

Участь у презентації проекту наукового парку взяла голова Харківської ОДА Юлія Світлична, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Для кожної держави важливо, коли наукова ідея перетворюється на кінцевий продукт, коли виш рухається вперед, завойовує нові ринки, намагається комерціалізувати ідеї і задіювати їх в реальному виробництві”, – зазначила на презентації Світлична.

За її словами, для створення “Синергії” в регіоні є всі можливості: “У нас діє потужне об’єднання вишів – Харківський університетський консорціум, також створено ряд галузевих кластерів, що об’єднують виші, учених і активний бізнес”.

“Обласна держадміністрація в цьому процесі виступає синергічним партнером, допомагаючи об’єднати зусилля і реалізувати ідеї, яких в нашій області велика кількість. Реалізація цього надзвичайно амбітного і потужного проекту сьогодні є важливою і актуальною, і ми сприятимемо в цьому процесі як інвесторам, так і вишу”, – додала Світлична.

Як сказав на презентації проректор університету радіоелектроніки з інноваційно-корпоративної роботи і адмініструванню Василь Россихін, створення подібних наукових парків в Україні дозволене ще 10 років тому: “У країні створено 24 наукових парки, але жоден не працює в повну силу”.

“Неефективно працював і наш науковий парк, створений в 2012 році. Завдяки зусиллям нинішньої команди ОДА до нас звернувся інвестор – ТОВ «Креативні технології» – і запропонував модернізувати колишній науковий парк. Він же поставив перед вишем амбітне завдання: увійти до Міжнародної асоціації наукових парків IASP, яка об’єднує 500 наукових парків світу і 140 тисяч компаній-контрагентів, і де сьогодні ще немає жодного українського наукового парку”, – зазначив Россихін.

За його словами, Україна зараз є великим експортером ІТ-специалистов у США і країни Європи, проте цей процес “перекачування мізків” має зупинитися: “Концепція нашого парку, наприклад, має і соціальну мету: дати можливість талановитим студентам і молоді працювати в Харківській області за умови конкурентної зарплати, приносити користь регіону і країні в цілому”.

Що стосується НП “Синергія”, то, стало відомо, його створюють на площі близько 1500 кв. м і завершити роботи планують до вересня 2018 року. У парку розмістяться сучасні лекційні аудиторії, класи, обладнані комп’ютерною технікою, ряд лабораторій (робототехніки, блокчейн, віртуальної реальності, 3D-моделювання), Multidea з сенсорними учбовими столами для командної роботи, кінозал для візуалізації розробок, зали для презентації проектів і проведення переговорів.

Світлична також ознайомилася з роботою дослідного заводу вишу, де розробляють зразки і серійно проводять оптоелектронні прилади для техніки ЗСУ за замовленнями ДП “Укроборонпром”.

 

Держстат заявляє про нульову інфляцію у червні

У червні 2018 року споживчі ціни не змінилися порівняно з травнем, водночас із початку року вони зросли на 4,4%.

Про це повідомляється на сайті Державної служби статистики України.

«Споживчі ціни в червні 2018 р. порівняно з попереднім місяцем не змінилися, водночас з початку року зросли на 4,4%», – йдеться в повідомленні.

Держстат зазначає, що базова інфляція в червні 2018 року порівняно з попереднім місяцем становила 0,0%, з початку року – 3,5%. Ціни в червні знизилися на продукти харчування та безалкогольні напої на 0,5%. Найбільше (на 9,8%) подешевшали яйця. На 2,1-0,2% знизилися  ціни на фрукти, молоко та молочні продукти, сало, овочі, цукор, рис, свинину, яловичину. Ціни  на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,6%, у тому числі тютюнові  вироби – на 2,6%, алкогольні напої – на 0,4%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,3% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на утримання будинків та  прибудинкових територій на 2,1%, плати за оренду житла – на 0,9%. Підвищення цін на транспорт у цілому на 0,6% в основному спричинено подорожчанням проїзду в залізничному  пасажирському транспорті на 10,4%, інформують у відомстві.

 

В Україні досі не затверджені 10 місцевих бюджетів — Мінфін

Наразі в Україні через конфлікти всередині місцевих рад та бойові дії в селах Донеччини не затвердженими залишаються 10 місцевих бюджетів на 2018 рік, із них два — міст обласного значення.

Про це зазначається у відповіді Міністерства фінансів на інформаційний запит Укрінформу.

“На сьогодні через відсутність кворуму на засіданнях місцевих рад та конфлікт інтересів, а також у зв’язку з проведенням бойових дій на територіях сільських рад Донецької області залишаються незатвердженими ще 10 місцевих бюджетів, у тому числі 2 міських – міст обласного значення, 1 об’єднаної територіальної громади, 7 сільських”, – ідеться в повідомленні.

У Мінфіні зауважили, що якщо до початку нового бюджетного періоду не прийнято рішення про місцевий бюджет, виконавчий орган міської ради має право здійснювати витрати місцевого бюджету лише на цілі, визначені у рішенні про міський бюджет на попередній бюджетний період та одночасно передбачені на наступний бюджетний період, схваленому виконавчим органом місцевої ради та поданому на розгляд відповідної місцевої ради. При цьому наголошується, що щомісячні бюджетні асигнування місцевого бюджету сумарно не можуть перевищувати 1/12 обсягу бюджетних призначень у бюджеті попереднього року.

Водночас у міністерстві фінансів відзначили, що наразі місцеві бюджети в Україні мають “значний фінансовий ресурс” на створення сприятливих умов для економічного зростання, але ефективність його використання залежить, у першу чергу, від послідовності дій місцевих органів влади та їх зацікавленості у підвищенні самодостатності територіальних громад.

У цьому зв’язку в Мінфіні переконані, що відсутність затвердженого в установленому порядку міського бюджету на 2018 рік негативно впливає на повноцінне функціонування закладів бюджетної сфери та надання ними послуг споживачам, що, у свою чергу, може викликати незадоволеність громадян діями органів влади щодо управління фінансовими ресурсами.

Як повідомляв Укрінформ, одним із міст обласного значення, у якому досі не прийнято бюджет на 2018 рік, є Конотоп Сумської області.

Як наслідок, вимагаючи виплати зарплати, на початку червня оголосили страйк працівники місцевого трамвайного управління. Пізніше до них приєдналися інсулінозалежні пацієнти, які у зв’язку з відсутністю фінансування можуть незабаром залишитися без необхідних ліків.

Через неспокійну ситуацію на 12 липня у Конотопі міський голова анонсував проведення загальноукраїнського мітингу на підтримку “вимог Революції Гідності”.

 

Премії в $45 мільйонів: Рахункова палата планує аудит

Рахункова палата України має намір провести аудит багатомільйонних премій менеджменту НАК “Нафтогаз України”.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

«У статусі голови Рахункової палати працюю вже майже 4 місяці. Поділився планами щодо аудитів по дорогах та захмарних преміях «Нафтогазу», – написав Пацкан.

Як повідомляв Укрінформ, наглядова рада НАК “Нафтогаз України” проголосувала за виплату бонусів правлінню компанії в зв’язку з перемогою в Стокгольмському арбітражі над російським Газпромом. Розмір премії становить 1% від суми виграшу за транзитним контрактом – 45,6 млн дол. Наразі з цієї суми сплачено 20 млн дол.

 

Закон: селяни можуть легалізувати діяльність як фізичні особи-підприємці

Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств”.

За ухвалення відповідного проекту №6490-д у другому читанні та в цілому з техніко-юридичними правками проголосували 229 народних депутатів за мінімально необхідної кількості 226 голосів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Закон передбачає забезпечення можливостей для жителів села легалізувати свою діяльність у формі підприємницької діяльності для фізичних осіб-підприємців, які організували фермерське господарство, в тому числі сімейне, та надано їм можливість бути платниками єдиного податку четвертої групи, за умови здійснення діяльності виключно в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до закону “Про фермерське господарство”, тобто зайняття виключно виробництвом сільськогосподарської продукції, її переробкою та постачанням, а також здійснення господарської діяльності за місцем податкової адреси, невикористання праці найманих осіб. При цьому членами фермерського господарства мають бути лише члени сім’ї цієї особи.

Водночас площа сільськогосподарських угідь у власності та/або користуванні, земель водного фонду у користуванні членів фермерського господарства становить не менш як 2 гектари, але не більш як 20 гектарів.

Законом також встановлено пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску для всіх членів фермерського господарства, у т.ч. його голови (доплата ЄСВ за рахунок Державного бюджету протягом 10 років) та сплату податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї), до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Рада прийняла закон про маркування органічних продуктів

Верховна Рада ухвалила Закон “Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції”.

За ухвалення відповідного законопроекту №5448-д у другому читанні та в цілому проголосували 237 народних депутатів при мінімально необхідіній кількості у 226 голосів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Цей закон визначає основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, засади правового регулювання органічного виробництва, обігу органічної продукції та функціонування ринку органічної продукції, правові основи діяльності центральних органів виконавчої влади, суб’єктів ринку органічної продукції та напрями держполітики у зазначених сферах.

“Чинний на сьогодні Закон України “Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини” не забезпечує належне функціонування ринку органічної продукції, що створює сприятливе середовище для введення в обіг фальсифікованої органічної продукції та дозволяє уникати відповідальності за порушення законодавства у цій сфері. Це негативно впливає на захист прав споживачів і вважається недобросовісною конкуренцією серед суб’єктів господарювання. Суттєвим недоліком чинного закону також є його невідповідність законодавству Європейського Союзу. Доопрацьованим до другого читання законопроектом №5448-д вирішуються всі ці питання”, – зазначив заступник голови Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко, презентуючи доопрацьований законопроект.

Зокрема він уточнив, що законом передбачено сертифікацію самого процесу виробництва, а не кінцевого продукту, що відповідає законодавству ЄС. Такий підхід, за словами Бакуменка, гарантуватиме споживачам упевненість у якості продуктів, маркованих як органічні.

Також законом вводиться ефективний механізм здійснення контролю у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

Окрім того, передбачаються суттєві штрафні санкції за порушення вимог до виробництва, обігу та маркування органічної продукції, невиконання законних вимог щодо усунення порушень.

Так, відповідно до закону, оператори несуть відповідальність за невиконання, несвоєчасне виконання законних вимог (приписів, розпорядчих актів) щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. За такі дії визначено покарання у вигляді накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат. Водночас ненадання, несвоєчасне надання або надання недостовірної інформації про обсяги органічної продукції, що вводиться в обіг, тягнуть за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі трьох мінімальних заробітних плат. За маркування продукції державним логотипом для органічної продукції або використання у маркуванні позначень та написів “органічний”, “біодинамічний”, “біологічний”, “екологічний”, “органік” за відсутності відповідного сертифіката накладатиметься штраф на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.

Невиконання, несвоєчасне виконання законних вимог (приписів, розпорядчих актів) щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції органами сертифікації тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі восьми мінімальних заробітних плат.

Юридичні особи, які реалізують продукцію, марковану як органічна, сплачуватимуть штраф у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, а фізичні особи-підприємців – у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат за введення в обіг або реалізація продукції без сертифіката, що засвідчує відповідність процесу виробництва продукції та її обігу вимогам законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції або вимогам законодавства держави походження такої продукції.

Закон набуває чинності на наступний день після його опублікування та вводиться в дію через один рік з дня набрання чинності.

 

Рада прийняла закон про колективну власність на землю

Верховна Рада ухвалила закон про вирішення питань колективної власності на землю та удосконалення правил землекористування.

За ухвалення відповідного проекту закону №6049-д “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні” у другому читанні та в цілому з техніко-юридичними правками проголосували 236 народних депутатів за мінімально необхідної кількості 226 голосів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Завдяки цьому закону ми нарешті врегулюємо питання колективної власності. У нас такої землі – десь 1,5 млн га – і вона практично нікому не належить, і тому її ніхто офіційно не використовує. А місцеві бюджети втрачають величезні кошти. У цьому законі визначені чіткі механізми переходу цієї землі до комунальної власності. Також законом вводиться механізм наведення ладу в межах одного поля: будуть збалансовані всі права і невеликого власника земельної ділянки, і орендаря”, – пояснив голова підкомітету Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Олег Кулініч.

Так, законом визначені правила використання масиву земель сільськогосподарського призначення. Згідно з ними землекористувачу, який використовує значну частину земель масиву, надається право на одержання в оренду земель під польовими дорогами (із встановленням обов’язку встановлення земельних сервітутів для доступу до інших земельних ділянок масиву).

Орендарям земельних ділянок, розташованих у масиві, при цьому надано право надавати їх у суборенду орендареві іншої земельної ділянки у тому ж масиві, без погодження з орендодавцем, залишаючись відповідальним за виконання договору оренди.

Землекористувачу, який використовує 75% від загальної площі масиву, законом надається право на одержання в оренду (суборенду) інших земель масиву із наданням їх власникам (орендарям) інших рівноцінних земельних ділянок у тому ж масиві.

Відповідно до закону, закріплюється правило, за яким умови договорів суборенди, що укладаються при обміні правами користування земельними ділянками, мають бути не гіршими, ніж умови договорів оренди. Водночас встановлена обов’язковість оновлення нормативної грошової оцінки землі при проведенні інвентаризації масиву земель с/г призначення з передачею повноважень щодо її затвердження сільським, селищним, міським радам.

Законом також проведено чітке розмежування правового статусу земель під польовими дорогами, всередині масиву земель сільськогосподарського призначення та польовими дорогами, які обмежують самі масиви. При цьому встановлено, що можуть бути передані в оренду тим, хто використовує земельні ділянки масиву, виключно ті польові дороги, що перебувають всередині масиву, польові дороги, які обмежують його, залишаються землями загального користування.

Виключено можливість зміни площі земельних ділянок при проведенні інвентаризації масиву земель сільськогосподарського призначення.

Окрім того, встановлено на законодавчому рівні правовий статус земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами як земель сільськогосподарського призначення. При цьому передбачена можливість передачі земельних ділянок під ними у користування фізичним та юридичним особам за умови збереження, відновлення та утримання насаджень.

Цей закон набуває чинності з 1 січня 2019 року.

 

Обмеження російського імпорту спричинило інформаційну атаку на МЕРТ – експерт

Мінекономрозвитку потрапило під інформаційну атаку після того, як запровадило обмеження для російського імпорту.

Під прикриттям нібито економічної конкуренції йдеться про загрозу з боку держави-агресора для української обороноздатності, заявив керівник компанії “Інфоіндустрія” Дмитро Гордейчук, повідомляє Gazeta.ua.

За його словами, незважаючи на війну з Росією, “металургійне лобі в Україні прагне купувати російську сірчану кислоту. Імпортована кислота коштує дешево, бо є відходами виробництва в Росії та Білорусі. А Україна стала полігоном для утилізації цього екологічно небезпечного товару”.

“Російські виробники та їхні українські партнери продовжують поповнювати бюджет Росії, тоді як вітчизняні потужності з виробництва кислоти опинились під загрозою повної зупинки. Росіяни розгорнули в Україні бурхливу піар-кампанію на захист своїх інтересів. До неї залучені і деякі українські чиновники – зокрема, з Антимонопольного комітету і Державної регуляторної служби. При цьому металургійне лобі поширює в ЗМІ апокаліптичні “страшилки” про нібито падіння економіки, аби виправдати бізнес із країною-агресором”, – наголосив експерт.

Більше того, за його словами, почалася інформаційна атака на українське Міністерство економічного розвитку і торгівлі, яке стало на перепоні російському імпорту. “МЕРТ відреагувало на звернення українських виробників про захист внутрішнього ринку та встановило квоти на імпорт кислоти впродовж трьох років”, – нагадав Гордейчук.

Він вказав, що в умовах війни спроби російського бізнесу знищити українського виробника і зробити цілі галузі залежними від російського імпорту є небезпечними. “Це прямо стосується обороноздатності нашої держави. Адже сірчана кислота необхідна для видобутку і збагачення уранової руди та виготовлення вибухівки та боєприпасів”, – йдеться у повідомленні.

Експерт припустив, що це питання може бути винесене на розгляд Ради національної безпеки і оборони України, оскільки воно зачіпає обороноздатність України.

 

Шахтарі наполягають на додаткових 2,8 мільярда для фінансування галузі – Волинець

Шахтарі наполягають на ухваленні проекту закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» щодо належного фінансового забезпечення державного сектору вугільної галузі, що дозволить виділити 2,8 мільярда гривень.

Про це сказав на брифінгу голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Законопроектом № 8362 передбачено внести зміни до бюджету до кінця року, виділивши додатково на модернізацію вугільної промисловості 2,8 млрд грн. Це дозволило б нам купити устаткування, зарядити лави, пройти капітальні гірничі роботи, зберегти робочі місця”, – сказав Волинець.

За його словами, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляє, що уряд працює над проблемами вугільної промисловості, проте не говорить про конкретні дії.

Окрім Прем’єр-міністра, шахтарі також зустрілися з міністром енергетики і вугільної промисловості, а також фахівцями міністерства.

Як повідомлялося, 3 липня півсотні гірників ДП “Львівугілля” перекрили міжнародну трасу Левів – Рава-Руська, вимагаючи виплати заробітної плати. Вже 5 липня Мінфін виділив кошти – 324 млн грн, і Міненерговугілля розподілило їх відповідно до рішення уряду. Очікувалося, що вони надійдуть на вуглевидобувні підприємства ще в п’ятницю, 6 липня.

Як повідомляв Укрінформ, 20 червня на засіданні уряду Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив профільним відомствам виробити рішення щодо погашення заборгованості з виплати зарплати шахтарям, а також повідомив, що ініціюватиме перевірку всієї державної вугільної галузі.

 

МОЗ починає вакцинацію від кору лікарів, студентів, військових та силовиків

Дорослі, які відносяться до груп ризику, – студенти, військові, правоохоронці, медичні та педагогічні працівники – зможуть отримати безоплатне щеплення від кору.

Про це в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун написала на своїй сторінці у Facebook.

“Починаємо безоплатну вакцинацію від кору дорослих – тих, хто ще не отримав щеплення та відноситься до груп підвищеного ризику. Зверніть увагу, особливо, якщо ви або ваші знайомі працюють у сферах охорони здоров’я, освіти, залучені до Операції об’єднаних сил або є студентами. …Якщо ви серед цих груп ризику, у вашому колективі стався спалах кору та у вас немає щеплення – звертайтеся до свого сімейного лікаря або терапевта. Це може бути фахівець, якого ви обрали під час кампанії “Лікар для кожної сім’ї” або той, в кого ви поки що лікуєтеся за місцем реєстрації”, – написала Супрун.

Серед груп ризику, які можуть отримати щеплення безоплатно, працівники закладів охорони здоров’я (і медики, і немедичні працівники), освітніх закладів, Міністерства внутрішніх справ, Міністерство оборони, СБУ, Національної поліції, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони та студенти.

Супрун зазначила, що поступово збільшується охоплення щепленням проти кору дітей, як тих, які отримують вакцинацію вперше, так і тих, хто свого часу пропустив щеплення від кору, паротиту, краснухи (КПК) згідно з календарем вакцинації.

Втім, за словами очільниці МОЗ, незахищеними залишається і велика кількість дорослих. Впродовж 2018 року українці, які є в групах ризику та в їхньому колективі хтось захворів на кір, можуть вакцинуватися безоплатно (Наказ МОЗ України № 1216 https://goo.gl/NrZtLV).

За даними ЦГЗ, з початку року на кір захворіли 24 027 людей – 9 682 дорослих і 14 345 дітей. Всього з початку року від ускладнень кору померло дванадцять людей: восьмеро дітей і четверо дорослих.

Станом на 27 червня 2018 року в Україні наявні 852 тисячі доз вакцин КПК (кір, паротит, краснуха).

 

За рік кількість інклюзивних навчальних закладів в Україні зросла на 42%

Протягом останнього року кількість інклюзивних навчальних закладів в Україні зросла на 42%, а кількість дітей з особливими освітніми потребами в школах – на 51%.

Про це зазначив Президент Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

«За останній рік кількість дітей з особливими освітніми потребами в українських школах збільшилася на 51%. А кількість інклюзивних навчальних закладів зросла на 42%. Вважаю це вагомим результатом», – зазначив Президент.

За його словами, уже 19 областей України мають розвинену мережу інклюзивних навчальних закладів.

Водночас глава держави нагадав, що проект з розвитку інклюзивної освіти впроваджує перша леді Марина Порошенко разом з Фондом Порошенка.

 

У Житомирі розповіли як налагодити управління у новоствореній ОТГ

У Житомирі головам та секретарям сільрад населених пунктів, які увійшли до недавно створеної Гришковецької ОТГ, розповіли, як налагодити управління громадою, підготуватися до виборів і ефективно працювати після них.

Семінар «Гришковецька ОТГ: від становлення до розвитку» пройшов за ініціативи Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми проводимо цей семінар для сільських голів та секретарів сільських рад тих населених пунктів, які увійшли до складу Гришковецької ОТГ, що у Бердичівському районі. Цим людям доведеться працювати в нових для них реаліях децентралізації, а без консультацій, роз’яснень та методичної допомоги їм не обійтися. Радники Житомирського ЦРМС готові до діалогу і співпраці, щоб ввести представників громади у курс справ та створити всі передумови, аби після виборів ця ОТГ почала ефективно працювати. Громада вже подала пакет усіх необхідних документів до ЦВК», – поінформував радник з децентралізації Житомирського ЦРМС Сергій Романович.

Семінар проходив у трьох тематичних блоках. Радники консультували представників місцевого самоврядування щодо становлення та організації систем управління новостворених громад, організаційно-штатної структури та кадрових питань, а також місцевого економічного розвитку ОТГ.

Учасники ознайомилися із основними нормативно-правовими актами, які регламентують діяльність ОТГ. Крім того, засвоїли алгоритм роботи до того часу, коли ЦВК ухвалить постанову про проведення перших виборів, а також особливості проведення першої сесії громади.

З огляду на те, що населення Гришковецької ОТГ становить 10 тис. осіб, Романович запропонував варіант організаційно-штатної структури, в якому обов’язково мають бути управління та відділи, що відповідають за фінанси; земельні відносини та містобудування; власність, інфраструктуру та ЖКГ; освіту; культуру, молодь та спорт.

Радник з регіонального розвитку Георгій Федорук розповів про те, як громади розвивають економічний потенціал, реалізують місцеві інфраструктурні проекти та шукають для цього фінансові можливості.

Гришковецька селищна ОТГ утворена цього року і нині очікує на перші вибори. До складу громади увійшли Гришковецька селищна та Гальчинська, Никонівська, Осиківська, Половецька, Рейська, Скаківська, Старосолотвинська сільські ради.

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

Будувати сміттєпереробний завод у Львові хочуть дванадцять іноземних компаній

Дванадцять компаній з 11 країн світу подали документи для участі в тендері на будівництво заводу з механіко-біологічної переробки твердих побутових відходів у Львові.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

“На перший обов’язковий етап «Прекваліфікація» свої документи подали 12 компанії з 11 країн світу. Це переважно європейські компанії, а також по одній компанії з Ізраїлю та Китаю”, – йдеться у повідомленні.

Заявок на отримання тендерної документації було отримано ще більше – вони надійшли від 68 компаній, повідомив директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря. Саме це підприємство буде замовником будівництва.

Оцінка документів на відповідність кваліфікаційним вимогами проводитиметься протягом 30 днів, після чого буде оприлюднено назви компаній, які пройшли кваліфікацію та проходять до наступної стадії тендеру.

Тендер проводиться за правилами та вимогами Європейського банку реконструкції та розвитку.

У міськраді поінформували, що, згідно з тендерною документацією, будівництво заводу триватиме 24 місяці. Після завершення будівництва ще рік триватиме операційний період, впродовж якого переможець тендеру буде обслуговувати комплекс та готувати місцевих спеціалістів для подальшої повної передачі усіх обслуговуючих процесів.

Концепція переробного комплексу базується на засадах максимального зменшення обсягів та, найголовніше, залишкового об’єму перероблених відходів, які мають відправлятися на захоронення; відсортовування ресурсоцінної вторинної сировини та зменшення біологічної активності органічних відходів. Також комплекс буде передбачити можливість виробництва твердого умовного палива.

 

Невтомні “мінувальники”: у Харкові поліція отримала понад 60 повідомлень

Більше ніж 60-ть хибних повідомлень про замінування об’єктів отримано в Харкові за минулу добу.

Про це кореспондентові Укрінформу розповіли в департаменті цивільного захисту Харківської ОДА.

“За даними оперативних служб, протягом 9 липня, а також вночі 10 липня, в ГУ ДСНС України в Харківській області більш ніж 60-ть хибних повідомлень про замінування: 20 повідомлень стосувалися закладки вибухових пристроїв у бізнес-центрах на вулицях Академіка Проскури, Алчевських, Свободи, Богдана Хмельницького і Московському проспекті, ще більше ніж 40 повідомлень – про закладку вибухівки в магазинах комп’ютерної техніки і фітнес-клубах на вулиці Гвардійців Широнінців, проспектах Московському і Перемоги, Гімназичній набережній, вулицях Героїв Праці, Сумській, провулку Отакара Яроша і на Олександрівському проспекті”, – зазначили у відомстві.

На місце, додали у відомстві, виїжджали слідчо-оперативні групи, співробітники кінологічної служби і вибухотехніки: “Під час перевірки з будівель було евакуйовано відвідувачів і персонал, обстежено приміщення і територія. Вибухівка ніде не виявлена”, – пояснили у відомстві.

Перевірка об’єктів завершилася вранці 10 липня.

Як повідомляв раніше Укрінформ, 6 липня в Харкові електронні терористи повідомили про замінування 15 об’єктів, включаючи фітнес-центри. Було перевірено більше ніж 32 тис. кв. метрів приміщень і прилеглої території, евакуйовано 50 громадян: вибухівка ніде не виявлена.

4 і 5 липня в поліції отримано повідомлення про замінування в Харкові 15-ти об’єктів: бізнес-центрів, магазинів комп’ютерної техніки і фітнес-центрів: вибухівка ніде не виявлена.

З 5 червня щодня поліція Харкова перевіряє інформацію про замінування п’яти одних і тих самих бізнес-центрів у різних районах міста. Вибухівка жодного разу не знайдена. Вжито заходи зі встановлення осіб, причетних до хибних повідомлень про замінування.

16 червня глава Нацполіциі України, що перебуває в Харкові, Сергій Князєв сказав на брифінгу, коментуючи повідомлення про мінування ряду харківських бізнес-центрів, що ці повідомлення надходять з території РФ.

 

Готовий наркотик і все для “вирости марихуану сам”: поліція накрила ОЗГ

Правоохоронці викрили організовану групу з міжнародними зв’язками, яка збувала наркотики на території України та за її межами, а також все, що потрібно для її вирощування.

Про це йдеться у повідомленні МВС.

“36-річний організатор групи відкрив магазин, у якому під виглядом легальних масел та рідин для куріння продавали наркотики. Сировина, з якої складався наркотик, це концентрат, який контрабандою надходив з країн Європейського Союзу. Один флакон, ємністю 10 мілілітрів, збували за ціною близько чотирьох тисяч гривень. Клієнтами магазину була переважно молодь”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що наркоторговець також відкрив інтернет-магазин з продажу спеціального обладнання для вирощування марихуани, насіння елітних сортів марихуани та мінеральних і органічних добрив. Крім того, учасники організованої групи надавали послуги з облаштування приміщень для вирощування марихуани.

Правоохоронці провели обшуки одночасно в трьох областях, під час яких вилучено три літри концентрату (наркотичного засобу). Вартість вилученого становить близько одного мільйона гривень. Серед вилученого спеціальне обладнання для виготовлення наркотичних засобів, три пістолети та бойова граната, спеціальний апарат для подрібнення марихуани, а також обладнання для її вирощування різними методами. Крім того, вилучено насіння елітних сортів марихуани, вартість врожаю з яких за цінами «чорного» ринку становить близько 12 млн грн.

Також у зловмисників вилучено поліграфічну продукцію (етикетки) та флакони, які використовувалися для збуту наркотику під виглядом легальних масел та рідин для куріння (інгаляції).

Трьох учасників затримано в порядку ст. 208 КПК України. Щодо інших вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу.

Фігурантам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від до 12 років з конфіскацією майна.

 

Кримський “суд” залишив під арештом двох фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір»

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму відхилив апеляцію захисту на продовження строків утримання в СІЗО фігурантів бахчисарайського «справи Хізб ут-Тахрір» Сервера Мустафаєва та Едема Смаїлова до 9 серпня.

Про це повідомляє “Крим.Реалії”.

Судове засідання з розгляду апеляції пройшло в закритому режимі. Суддя постановив проводити засідання в закритому режимі, пославшись на загрозу безпеці учасників справи.

Мустафаєва та Смаїлова не доставляли в будівлю суду, засідання пройшло в режимі відеоконференцзв’язку.

Адвокат Мустафаєва Сергій Легостов з об’єктивних причин не зміг з’явитися на судове засідання. Інтереси арештованого кримськотатарського активіста в суді представляв адвокат за призначенням – Ємельянов.

«У своїй скарзі я ставив питання про скасування постанови суду Київського району про продовження утримання під вартою, просив, щоб мого підзахисного перевели на більш м’який запобіжний захід, тобто під домашній арешт. Також я просив скасувати постанову суду про проведення закритого судового засідання», – розповів адвокат Едема Смаїлова Костянтин Рустемов.

Він уточнив, що по жодній з основних вимог не було отримано позитивного відповіді, апеляційні скарги відхилені.

Як повідомляв Укрінформ, 6 червня Київський райсуд” Сімферополя продовжив на два місяці (до 9 серпня) арешт фігурантів бахчисарайського “справи Хізб ут-Тахрір” Мемету Белялову, Марлену Асанову, Ернесу Аметову, Серверу Мустафаєву та Едему Смаїлову.

У жовтні 2017 року російські силовики заарештували шістьох жителів Бахчисараю – Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Мемета Бєлялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекір’яєва і Ернеса Аметова. ФСБ інкримінує їм участь в організації «Хізб ут-Тахрір». 21 травня 2018 року в Криму були також затримані координатор “Кримської солідарності” Сервер Мустафаєв і Едем Смаїлов. Звинувачення проти них долучили до бахчисарайської “справи Хізб ут-Тахрір”.

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що піддаються несправедливому переслідуваню в Росії і в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» в 2003 році, включивши до списку об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування вмотивованим за релігійною ознакою.

 

В Азербайджані під час розгону акції протесту вбиті двоє поліцейських

В азербайджанському місті Гянджа у вівторок, 10 липня, під час розгону незаконної акції протесту були вбиті два полковника поліції.

Про це пише Minval.az з посиланням на спільне повідомлення Генпрокуратури, МВС та Служби держбезпеки Азербайджану.

«10 липня близько 20 години вечора група осіб (близько 150-200 чоловік), які є прихильниками радикального релігійного течії, намагалася грубо порушити порядок на площі м. Гянджа», — йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією, «учасники протиправних дій, ігноруючи попередження співробітників поліції, які виконували свої службові повноваження, чинили опір правоохоронцям із застосуванням тупих і колючо-ріжучих предметів».

«В результаті рішучих заходів поліції їх протиправні дії були припинені, 40 осіб були затримані і доставлені в ГУП Гянджі, решта розбіглися”, – сказано в повідомленні.

Також зазначається, що “порядок у центрі міста був повністю відновлений приблизно за 30 хвилин”.

“З жалем відзначаємо, що при припиненні протизаконних дій від травм, завданих радикальними особами, стали шехідами двоє офіцерів поліції — заступник начальника ГУП Гянджі полковник поліції Ільгар Балакишієв і заступник начальника Низаминского РУП полковник-лейтенант поліції Самед Аббасов», — йдеться в заяві.

За фактом у Генпрокуратурі порушено кримінальну справу за ст. 120.2.3, 120.2.7, 220.1, 221.3 і 228.4 КК АР.

Правоохоронними органами проводяться необхідні слідчі заходи і оперативно-розшукові дії щодо притягнення до відповідальності всіх учасників і організаторів злочину.

 

У Росії випустили “Новічок” для широкого вжитку

У Росії випустили пиво з назвою нервово-паралітичного газу “Новічок”, яким в Англії були отруєні колишній російський розвідник, його дочка і двоє британських громадян.

Опис нового продукту на сайті компанії свідчить про те, що його творці вибрали таку назву не випадково і, очевидно, вважають такий “рекламний хід” дотепним.

“Чарівний смак затягує ваші рецептори і свідомість в нервово-паралітичну нірвану. Суворо засекречено … Трамп не зможе нічого довести”, – йдеться в описі.

Пиво вже з’явилося у продажу в Білорусі і викликало там неоднозначну реакцію.

“Поява пива «Новічок» російської компанії Alaska Brewery в продажу в Білорусі викликало бурхливе обговорення в інтернеті. Багато користувачів висловилися про неетичність продажу пива з такою назвою”, – пише спеціалізований сайт.

Цей самий ресурс наводить заяву виробника пива, в якому говориться, що в Росії “реакція на назву була від “добре” до “ніяк, вже не модно”.

Як повідомляв Укрінформ, у березні цього року в англійському місті Солсбері були отруєні колишній офіцер ГРУ Росії Сергій Скрипаль і його дочка Юлія. Поліція встановила, що Скрипалів отруїли нервово-паралітичною речовиною типу “Новічок”.

14 березня прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей обвинуватила в нападі Росію і оголосила про видворення з країни 23 дипломатів РФ і скасування візиту глави російського МЗС Сергія Лаврова. У відповідь РФ оголосила персонами нон грата 23 британських дипломатів. 26 березня  за Британією ряд країн заявили про видворення російських дипломатів. Серед них і Україна.

30 червня в місті Еймсбері, очевидно, від тієї самої отруйної речовини постраждали 44-річна Дон Стерджесс і її 45-річний партнер Чарлі Роулі. Стерджесс, мати трьох дітей, 8 липня померла в лікарні. Роулі в критичному стані перебуває в лікарні.

У створенні нервово-паралітичної речовини і отруєнні нею людей влада Великої Британії обвиинувачує Росію.

 

Міжнародний онлайн-сервіс оголосив про запуск безкоштовних переказів в Україну

Міжнародний онлайн-сервіс TransferGo оголосив про запуск безкоштовних грошових переказів в Україну, що дозволить українським мігрантам відправляти гроші з Європи додому абсолютно безкоштовно, тобто без комісії за послуги сервісу.

Про це йдеться в прес-релізі компанії, що є в розпорядженні Укрінформу.

«Ця ініціатива компанії дозволяє українським мігрантам відправляти гроші з Європи додому абсолютно безкоштовно, тобто без комісії за послуги сервісу. Відправлені кошти надходять на картковий рахунок одержувача в Україні протягом 2-3 днів», – ідеться в повідомленні.

За даними TransferGo, тільки у першому кварталі 2018 року українські мігранти у країнах Європи здійснили понад 45 тис. транзакцій додому на суму більше 8 мільйонів євро, що у 10 разів перевищує показники за аналогічний період минулого року.

«Ми вбачаємо високий потенціал ринку грошових переказів в Україну», – зазначає менеджер з розвитку бізнесу TransferGo в Україні Анастасія Фоменко.

За її словами, кількість транзакцій і обсяги перерахувань стрімко зростають. Очікується, що запуск безкоштовних грошових переказів в Україну значно посилить цю тенденцію і стане додатковим стимулом для українських мігрантів переказувати більше грошей додому, використовуючи онлайн-інструменти.

Як відомо, ТransferGo – це глобальний онлайн-сервіс, який забезпечує швидкі, економічні та безпечні міжнародні грошові перекази у режимі реального часу для людей, які прагнуть відправляти гроші з Європи в Україну без традиційно високих банківських зборів.

TransferGo була заснована в 2012 році у Великій Британії зі штаб-квартирою в Лондоні. На сьогодні компанія обслуговує платежі в 47 країнах Європи, Азії та Латинської Америки з офісами в Берліні, Вільнюсі та Варшаві. Компанія працює в Україні з початку 2017 року.

 

Нідерландський телеканал створить незвичний фільм про Карпати

Нідерландський телеканал Silence TV цього літа почне знімати семисерійний фільм про Карпати, який покаже світові красу й туристичні можливості Українських Карпат.

Як повідомила прес-служба облдержадміністрації, про це йдеться в листі керівника проекту Вітаутаса Балтрушайтіса.

“Фільм буде знято у цікавій і специфічній манері. Це не буде документальне чи пізнавальне кіно, а – фільм для відпочинку та насолоди. Серіал розповідатиме про природні цікавинки краю”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з режисерським задумом, кінострічка максимально передаватиме звуки природи у поєднанні з музикою для відпочинку, покаже красу Карпатських гір, водоспадів, тварин. Це допоможе показати світові Українські Карпати, про які, за словами творців фільму, є мало інформації, а також пропагувати туристичні можливості України.

Зазначається, що наразі керівники проекту отримали понад 60 відсотків бюджету на фільм у нідерландських спонсорів та замовників. Однак вони продовжують шукати спонсорів для фінансування стрічки, а також гідів, які добре орієнтуються у горах.

Повідомляється також, що Silence TV має змогу транслювати кіно для 25 мільйонів глядачів.

 

Плюс 83 мільйони за рік: порахували кількість людей на Землі

Порівняно з минулим роком населення планети Земля збільшилося на 83 мільйони жителів і становить понад 7,6 мільярда людей.

Про це повідомляє DW з посиланням на німецький фонд “Населення Землі” (DSW).

“Нині на планеті живуть 7 мільярдів 635 мільйонів людей. Це на 83 мільйони більше, ніж роком раніше. Особливо приріст помітний у Африці”, – йдеться у повідомленні.

За його даними, кожні 10 секунд у світі народжується 26 дітей. Приріст населення особливо помітний у країнах Африки, відзначають експерти фонду. До 2050 року чисельність населення на континенті збільшиться з 1,3 мільярда до 2,5 мільярда людей.

Однією з причин зростання кількості населення фахівці DSW називають високу кількість випадків небажаної вагітності. За словами голови фонду Ренати Бер, у половини жінок у країнах на південь від Сахари більше дітей, ніж вони хочуть. Це обумовлено недостатнім рівнем освіти і браком контрацептивів, вважає Бер.

“Якби всі могли вільно вирішувати, коли і скільки дітей вони хочуть мати, і чи хочуть взагалі, ситуація для людей в бідних країнах покращилася б, а щорічний приріст чисельності населення у світі скоротився б приблизно на чверть”, – заявила Бер.

У свою чергу, населення Євросоюзу станом на 1 січня 2018 року зросло до 512,6 мільйона осіб, зазначає статистичне відомство ЄС Eurostat у Люксембурзі. За минулий рік в ЄС на 5,3 мільйона смертей припало 5,1 мільйона новонароджених, а приріст  1,1 мільйона осіб чоловік обумовлений міграцією, пояснюють фахівці.

Найбільш населеною країною Євросоюзу є Німеччина, в якій проживає 82,9 мільйона осіб. Далі йдуть Франція (67,2 мільйона) і Великобританія (66,2 мільйона).

Кількість людей, які мешкають у містах, до 2030 року збільшиться на один мільярд і становитиме 5,2 мільярда осіб або 60% населення планети, стверджують у Федеральному статистичному відомстві з посиланням на дані ООН. На даний час у світі є 548 міст-мільйонників, кількість жителів 33 із них перевищує 10 мільйонів людей, зазначають експерти.

За даними ООН, найбільшим містом світу є столиця Японії Токіо, в якій проживає 37 мільйонів осіб. В індійській столиці Нью-Делі живуть 29 мільйонів, а в китайському Шанхаї – 26 мільйонів осіб.

В ООН вважають, що до 2030 року кількість міст-мільйонників зросте до 703, серед яких у 43 мешкатимуть понад 10 мільйонів жителів. Індійська столиця стане найбільш населеним містом Землі, оскільки в ній житимуть на 10 мільйонів осіб більше, вважають експерти.

Дані опубліковані напередодні Всесвітнього дня народонаселення, який відзначається 11 липня.

 

Tesla побудує у Китаї завод на 500 тисяч електрокарів

Американська компанія Tesla підписала угоди з урядом китайського міста Шанхай на будівництво завод з випуску електромобілів потужністю 500 тисяч одиниць на рік.

Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на місцеві ЗМІ.

“Tesla Inc (TSLA.O) у вівторок підписала угоди з владою Шанхаю, що дозволить їй відкрити завод у китайському місті з щорічною потужністю 500 тисяч автомобілів”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що підписання відбулося в Fairmont Peace Hotel у Шанхаї, однак доступ представників ЗМІ був обмежений, розповів представник шанхайської влади на умовах анонімності. Повідомляється, що на церемонії підписання був особисто присутній засновник Tesla Ілон Маск.

Планується, що у середу та четвер Маск відвідає Пекін.

Завод буде знаходитися в районі Лінганг поблизу аванпорту Шанхая Яньшань, будівництво має розпочатися наступного року. Він вважатиметься найбільшим іноземним виробничим проектом в історії китайського фінансового центру.

Крім того, підприємство стане першим заводом Tesla за межами США.

Минулого тижня компанія підвищила ціни в Китаї після введення Пекіном відповідних мит на імпорт товарів з США. Вартість седана Model S і кросовера Model X збільшилася у вихідні на 150 000 – 250 000 юанів ($ 22 600-$37 600) в залежності від комплектації.

 

Евакуація дітей у Таїланді: рятувальники відмовились від субмарини Маска

У Таїланді рятувальники відмовилися використовувати мікросубмарину, яку надав голова Tesla і SpaceX Ілон Маск для евакуації дітей з печери Кхао Луанг.

Про це заявив глава рятувальної місії Наронгсак Осатанакорн, повідомляє видання The Guardian.

“Незважаючи на те, що його (Ілона Маска – ред.) технологія є гарною і складною, вона не є доцільною для цієї місії”, – сказав Осатанакорн.

Раніше повідомлялося, що команда компанії винахідника SpaceX Ілона Маска розробила міні-субмарину для порятунку підлітків-футболістів і їх тренера. Її вже доправили в Таїланд.

Нагадаємо, у печерному комплексі Тхам Луанг із 23 червня було заблоковано 12 гравців дитячої футбольної команди та їх тренера, які відправилися туди на екскурсію. Їх знайшли через дев’ять днів, але через складнощі з доступом до їх місцезнаходження порятунок досі триває.

У понеділок рятувальники в Таїланді завершили другу стадію евакуації. Наразі в печері залишаються ще четверо дітей та їхній тренер. Їх планують звільнити вже сьогодні.

 

Кінець “печерного полону”: у Таїланді врятували всіх підлітків і тренера

У Таїланді рятувальники визволили 12-го хлопчика разом із тренером футбольної команди, які були заблоковані у затопленій печері з 23 червня.

Про це повідомляє 7 News Perth.

“Всі хлопчики та їхній тренер вийшли з печери Тхам Луанг. Ще не вийшли рятувальник і лікар”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, в печерному комплексі Тхам-Луанг із 23 червня було заблоковано 12 гравців дитячої футбольної команди і їх тренера, які вирушили туди на екскурсію.

Під час рятувальної операції один таїландський рятувальник загинув.

Станом на вечір 9 липня, із печери було врятовано вісім підлітків.

Сьогодні врятовано решту мандрівників.

 

У Канаді прорвало нафтопровід: вилились тисячі літрів продукції

Більше 100 тисяч літрів нафтопродукції та відпрацьованої води витекли із трубопроводу поблизу містечку Дженер у канадській провінції Альберта.

Про це повідомили у компанії Cor4 Oil Corp, яка володіє нафтопроводом.

“Речовина витекла за межі зони трубопроводу, частина її потрапила у болотисту місцевість поруч. Чинна оцінка обсягу пролитої речовини становить 100-200 тис. літрів, що на 50 тис. літрів менше, ніж попередні оцінки”, – йдеться у прес-релізі компанії.

Під час розливу ніхто із працівників або місцевих мешканців не постраждав, однак велика кількість рідини потрапила на територію приватної ферми, яка в цей сезон не використовувалася. “Вплив на навколишнє середовище наразі оцінюється спеціалістами, але видається мінімальним. Наші працівники фізично обмежили розлиту рідину від подальшого забруднення й вже прибрали велику її кількість”, – наголосили у Cor4 Oil Corp.

Причина інциденту поки залишається невідомою, триває розслідування. “Головними завданнями компанії нині є: убезпечення усіх, залучених до ліквідації наслідків розливу, а також тісна співпраця із усім державними службами та зменшення впливу на навколишнє середовище”, – запевняється у прес-релізі.