Національна культура – історично-ментальний фундамент майбутнього

4 роки ago Інформ центр 0

Сьогодні ПАТРІОТИ взяли участь у культурно-просвітницьких заходах, що відбулися у приміщенні Всеукраїнського Товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, за участі науковців, митців, громадських і політичних діячів та просвітян.

До 150-річчя Товариства «ПРОСВІТА» було представлено виставку робіт «Ніхто крім нас» художника, волонтера, Заслуженого діяча мистецтв України, старшого викладача Національної академії образотворчого мистецтва Марини Соченко, яка створила 60 портретів українських військових на передовій в умовах бойових дій.

Також, Головою ВУТ «Просвіта» Павлом Мовчаном за участі Співголови Всеукраїнського Форуму «Українська альтернатива» Георгія Філіпчука, виконавчого директора ГО «Всеукраїнська асоціація музеїв» Сергія Гальченка та керівництва Політичної Партії «ПАТРІОТ» проведено презентацію книги «Кобзар» Тараса Шевченка, яку видано за народні кошти.

Під час проведених дискусій обговорювались актуальні питання розвитку національного культурного простору, зокрема труднощів, що виникають на мовному напрямі, у видавничій діяльності та живопису, музейній справі та щодо бюджетного фінансування культурно-мистецьких заходів.

У своєму виступі Керівник Виконавчого апарату  Політичної Партії «ПАТРІОТ» Вячеслав Сученко наголосив, що партія послідовно відстоює вимогу щодо визнання на державному і суспільному рівнях національної культури як найважливішого чинника розбудови Української держави та головної сфери національної безпеки. Він запропонував спільно з Всеукраїнським Форумом «Українська альтернатива» та ВУТ «Просвіта» ім.. Тараса Шевченка створити робочу групу фахівців для підготовки відповідного законопроекту.

Враховуючи, що у 2019 році виповнюється 205 років з дня народження Т.Г.Шевченка, радник Голови Партії Леонід Додинський виступив з ініціативою щодо звернення до Уряду з пропозицією щодо цільового виділення  Всеукраїнському Товариству «Просвіта» ім. Тараса Шевченка бюджетних коштів на ювілейне видання до вказаної річниці Великого Кобзаря 205 тисяч примірників зібрання його поетичних творів та адресне поширення ним тиражу в середовища світового українства.

Політична Партія «ПАТРІОТ» вважає національну культуру фундаментом перспективного українського державництва. Головними пріоритетами у сфері культури для Партії є:

  • Поширення національних культурних цінностей в культурному просторі, репрезентація високих культурно-мистецьких явищ України на світовому рівні;
  • Відновлення історичної пам’яті;
  • Зміцнення національної ідентичності шляхом розвитку державної української мови, кіно, української книги, театру, образотворчого та народного мистецтва, музики, пісні, національно-культурних індустрій;
  • Сприяння виробленню та реалізації державної інформаційної політики, зорієнтованої на дієвий захист національного інформаційного простору.

Прес-служба партії