Вшановуємо пам’ять Івана Драча

2 роки ago Інформ центр 0

Сьогодні помер відомий український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діячДрач Іван Федорович .

Народився 17 жовтня 1936 у селі Теліжинці Тетіївського району Київської області.

З 1958 року навчався у Київському університеті. Виключений через творчі та політичні погляди. У вересні 1961р.  зміг відновитися на заочний відділ. Закінчив Вищі сценарні курси в Москві. Тоді ж написав перші вірші, деякі з них були критичними по відношенню до радянської влади.

Іван Драч працював у газетах «Літературна Україна» і «Батьківщина», а також на кіностудії ім. О. П. Довженка.

На І з’їзді Народного Руху України за перебудову 7-10 вересня 1989 р. був обраний його головою. З 28 лютого по 4 грудня 1992 він був співголовою НРУ разом з В’ячеславом Чорноволом і Михайлом Горинем.

Пізніше очолив громадську організацію — Товариство “Україна-Світ”.

Народний депутат України трьох скликань.

Творчий шлях розпочав у період «хрущовської відлиги». Дебютував у 1961році, коли київська «Літературна газета» опублікувала його поему-трагедію «Ніж у сонці».

У 1962 році вийшла перша збірка поета – “Соняшник”. У цьому ж році став членом Спілки письменників України.

Голова Комітету з присудження щорічної премії Президента України «Українська книжка року».

У 2006 році йому було присвоєно звання «Герой України» з врученням ордена Держави — «за самовіддане служіння українському народові, втілене у поетичному слові та відстоюванні ідеалів свободи і демократії».

До цього часу він очолював громадську організацію Конгрес української інтелігенції.

Помер 19 червня 2018 року у віці 81 року у лікарні “Феофанія” після важкої хвороби.

 

Політична Партія «ПАТРІОТ» висловлює щирі співчуття рідним та близьким померлого та вшановує його пам’ять як знаного мислителя, політика та одного з моральних авторитетів нації.

Прес – служба