Підбірка актуальних новин за 13 червня

1 рік ago Інформ центр 0

Уряд погодив звільнення Жебрівського

Кабінет міністрів погодив відставку голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського.

Про це  міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш сказав журналістам після засідання  уряду, повідомляє кореспондент Укрінформі.

“Кабмін не приймає відставку, відставку приймає Президент України.  Жебрівський  був у переліку погоджень на звільнення”, – сказав Черниш.

Водночас він відмовився коментувати чутки про те, хто стане наступним головою Донецької ОДА. “Тільки  офіційна позиція Президента України буде відома, або сам Президент це прокоментує”, – сказав урядовець.

Як повідомляв Укрінформ, 11 червня стало відомо, що голова Донецької ОДА Жебрівський подав у відставку. Він розповів, що 9 червня обговорював своє рішення з Президентом України Петром Порошенком. Тоді Глава держави прийняв рішення Жебрівського.

Президент звільнив Жебрівського

Президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення Павла Жебрівського з посади голови Донецької обласної державної адміністрації.

Відповідний указ №164/2018  опублікований  на сайті Глави держави – Укрінформ.

“Звільнити Жебрівського Павла Івановича з посади голови Донецької обласної державної адміністрації згідно з поданою ним заявою”, – ідеться в документі.

Водночас перш ніж звільнити, Президент підписав  указ  №163/2018 щодо нагородження Жебрівського орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня “за значний особистий внесок у державне будівництво, багаторічне сумлінне служіння Українському народу”.

Як повідомляв Укрінформ, 11 червня стало відомо, що голова Донецької ОДА  Жебрівський подав у відставку. Він розповів, що 9 червня обговорював своє рішення з Президентом України Петром Порошенком. Тоді Глава держави прийняв рішення Жебрівського.

 

Президент увів у дію рішення РНБО про випробування зброї

Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо невідкладних заходів забезпечення проведення випробувань озброєння та військової техніки.

Відповідний  указ  № 162/2018 опубліковано на сайті глави держави – Укрінформ.

“Увести в дію рішення Ради національної безпеки та оборони України від 2 травня 2018 року “Про невідкладні заходи щодо забезпечення проведення випробувань озброєння та військової техніки в Україні”, – йдеться в документі.

Текст вказаного рішення має гриф “для службового користування” й не оприлюднений.

Контроль за виконанням указу покладено на секретаря  РНБО.

 

Порошенко: Росія будує Nord Stream 2, щоб залишити Україну без грошей на оборону

Петро Порошенко переконаний, що спільними зусиллями буде зупининено будівництво «Північного потоку-2».

Про це він написав на сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Росія хоче побудувати «Північний потік-2» не для того, щоб економічними факторами провести диверсифікацію. А для того, щоб Україну залишити без грошей на фінансування нашої оборони”, – зазначив Порошенко.

Він зауважив, що у 2014 році Путін не пішов далі через те, що внаслідок повномасштабної агресії проти нашої держави зупиниться газотранспортна мережа. “Путін  перестане отримувати від Європи сплату за газ, який транзитом перекачується через територію України, а ця сума лише минулого року дорівнювала 30 млрд доларів. І Росія без цих 30 млрд не проживе”, – наголосив Глава держави.

“Я переконаний, що спільними, об’єднаними зусиллями ми зможемо зупинити будівництво «Північного потоку-2». Бо це абсолютно політиканський проект, який спрямований проти України”, – підкреслив Порошенко.

 

Посол Хагстрьом пояснив, чому Швеція не заборонила Nord Stream-2

Уряд Швеції критично ставиться до “Північного потоку-2”, проте дав згоду на визначення траси для його прокладання в шведській винятковій економічній зоні в Балтійському морі, бо міжнародні норми не дозволяють перешкоджати цьому.

Про це написав посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом у статті для  “Європейської правди” – Укрінформ.

“Конвенція ООН з морського права дає право всім державам прокладати підводні кабелі і трубопроводи в континентальному шельфі за межами території прибережної держави. Відповідно до Конвенції, визначення траси для прокладки таких трубопроводів здійснюється за згодою прибережної держави. Така держава має право вживати розумних заходів для розвідки континентального шельфу, розробки його природних ресурсів та запобігання забрудненню від трубопроводів. В інших випадках прибережна держава “не може перешкоджати прокладці або підтримці в справності таких трубопроводів”, – написав Хагстрьом.

Він зазначив, що юридичні норми, що регулюють діяльність у міжнародних водах, істотно відрізняються від юридичних норм у територіальних водах, які в разі “Північного потоку-2” застосовуються тільки до Росії, Німеччини та Данії.

Дипломат також поінформував, що з моменту отримання заявки у вересні 2016 року Швеція зосередилася на вивченні можливого впливу прокладки траси газопроводу на довкілля.

Хагстрьом акцентував, що Швеція не має економічних інтересів у цьому газопроводі.

“Швеція не підключена до “Північного потоку-1″, і у нас немає планів в цьому напрямку. Газ покриває лише 2% від наших енергетичних потреб (весь газ надходить через газопровід із Данії). З огляду на наше рішення в майбутньому припинити використання викопного палива ми не плануємо збільшення споживання природного газу в Швеції. І газопровід за межами наших територіальних вод не дає нам жодних економічних переваг”, – зазначив посол.

Резюмуючи, він зауважив, що Швеція розуміє і багато в чому поділяє критику щодо “Північного потоку-2”.

“Ми будемо продовжувати активно брати участь у переговорах з цього питання і підтримувати Україну, в тому числі її важливу роль як транзитної держави для країн ЄС, як на двосторонньому рівні, так і в рамках ЄС”, – пообіцяв Хагстрьом.

 

Геращенко вдячна Канаді, що виступила проти Росії у G7

Перший заступник голови Верховної Ради наголошує, що Україні важлива позиція Канади на саміті “Великої сімки” щодо неможливості повернення РФ до клубу провідних демократій світу без виконання нею Мінських домовленостей.

Про це йдеться в  повідомленні  Інформаційного управління Ради – Укрінформ.

“Представники української делегації подякували за послідовну позицію Канади на саміті G7 щодо неможливості повернення РФ до клубу провідних демократій світу без виконання Росією Мінських домовленостей – реінтеграції окупованих територій України та звільнення усіх незаконно утримуваних громадян України”, – йдеться в повідомленні за результатами ряду зустрічей парламентської делегації групи дружби між Україною та Канадою на чолі із Геращенко в Оттаві 12 червня.

За словами  Геращенко, для України позиція Канади щодо неповернення Росії до G7 дуже важлива.

Представники української делегації обговорили актуальні питання співпраці з головою Комітету у закордонних справах та зовнішньої торгівлі Сенату Рейнелл Андрейчук, міністром імміграції, у справах біженців та громадянства Ахмедом Хуссеном, парламентським секретарем міністра закордонних справ Канади Меттом Декорсі, парламентським секретарем міністра міжнародної торгівлі Канади Памелою Голдсміт-Джонс, представниками Палати громад та Сенату Канади.

Особлива увага на зустрічах була надана питанням безпекової, гуманітарної та екологічної ситуації на Донбасі та в Криму, питанню звільнення заручників та політв’язнів, які утримуються на окупованих територіях України та в РФ.

Сторони також обговорили питання у сфері безпеки та оборони, зокрема щодо продовження тренувальної місії UNIFIER. Українські парламентарії відзначили, що реалізація цього проекту дає змогу суттєво посилити спроможність українських військових, а в свою чергу канадські інструктори мають можливість ознайомитись із досвідом протидії гібридним методам військової агресії РФ.

Зазначається, що сторони також приділили увагу активізації співпраці у сфері кібербезпеки, протидії пропаганді РФ, протидії втручання Росії у демократичні процеси.

“Росія буде намагатися втручатися в майбутні вибори в Україні, зокрема, через інформаційні атаки і операції спецслужб. Ця проблематика потребує конструктивної співпраці всіх демократичних країн”, – зауважила Ірина Геращенко.

Водночас представники української делегації, згідно із повідомленням, підтримали ініціативу парламентаріїв Канади взяти участь в якості міжнародних спостерігачів у моніторингу виборів в Україні у 2019 році.

Окрім того, в рамках офіційних зустрічей піднімалося питання лібералізації візового режиму з Канадою. “Парламентарії України звернули увагу, що сьогодні Україна має позитивний досвід з ЄС у цьому питанні та не створює жодних міграційних ризиків. Парламентарії України порушили питання, що українське суспільство очікує лібералізації візового режиму з Канадою й, на жаль, в цьому питанні немає просувань”, – зазначає Інформаційне управління ВР.

Як повідомлялося, в минулі вихідні в Канаді відбувся саміт  G7, за підсумками якого лідери семи впливових країн закликали Росію припинити дестабілізуючі дії з підриву демократичних систем і згорнути підтримку сирійського режиму, а також жити відповідно до своїх міжнародних зобов’язань і відповідальності як постійного члена Радбезу, підтримувати міжнародний мир і безпеку”.

 

Вбивство Вороненкова: суд повернув обвинувальний акт на доопрацювання

Шевченківський районний суд Києва повернув прокуратурі на доопрацювання обвинувальний акт у справі вбивства екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова.

Відповідне рішення оголосив 13 червня головуючий суддя у цій справі Віталій Циктіч за результатами розгляду клопотання сторони захисту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Порадившись в нарадчій кімнаті, суд ухвалив повернути обвинувальний акт прокурору на доопрацювання”, – сказав суддя.

Також суд продовжив запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою до 11 серпня обвинувачуваним у даній кримінальній справі Ярославу Тарасенку і Олександру Лосю.

У ході підготовчого судового засідання в середу адвокати обох обвинувачених висловили клопотання про повернення обвинувального акту прокурору на доопрацювання через недоліки у встановленні слідством всіх обставин скоєння злочину Тарасенком і Лосем. “В обвинувальному акті чітко не встановлено роль Тарасенка у  вбивстві Вороненкова“, – заявив у суді адвокат Владислав Добош.

Водночас у ході підготовчого засідання суд відмовив обвинувачуваному Тарасенку у відводі складу колегії суддів. “Суд ухвалив рішення відмовити у задоволенні клопотання Тарасенко у відводі складу суду”, – оголосив суддя.

Зокрема, Тарасенко заявив відвід усьому складу суду “у зв’язку з упередженістю та порушенням мого права на захист”.

Тарасенко обгрунтував необхідність відводу тим, що колегія суддів не задовольнила клопотання його адвоката Владислава Добоша про надання часу для ознайомлення з обвинувальним актом.

Так, Добош був захисником Тарасенко на етапі досудового розслідування справи, однак потім обвинувачений відмовився від його послуг. У зв’язку з цим Тарасенку надали державного адвоката. Однак під час підготовчого засідання 13 червня Добош повідомив у суді, що обвинувачений знову уклав з ним договір про захист. У зв’язку з цим він просив суд надати йому три години для ознайомлення з обвинувальним актом. Водночас колегія суддів задовольнила його клопотання частково і надала годину на ознайомлення з обвинувальним актом. Судді пояснили своє рішення тим, що адвокат супроводжував Тарасенка під час досудового слідства, а тому знайомий з матеріалами справи.

Як повідомляв Укрінформ, колишнього депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова вбили 23 березня 2017 року біля готелю Premier Palace у Києві. Вбивця влучив в екс-депутата чотири рази – Вороненков помер на місці, нападник також був поранений і помер у лікарні.

Обвинувачуваними у справі проходять Ярослав Тарасенко і Олександр Лось. Їм інкримінують скоєння злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 п. 6, 11, 12 ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство і співучасть у злочині).

Крім того, 9 жовтня 2017 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що в організації вбивства Вороненкова підозрюють російського кримінального авторитета Володимира Тюріна, який раніше був цивільним чоловіком дружини Вороненкова Марії Максакової.

Слідство вважає, що Тюрін підконтрольний ФСБ РФ і замовив убивство Вороненкова в обмін на преференції з боку російських спецслужб для кримінальних угруповань.

Також прокуратура оголосила про підозру в організації та вчиненні цього вбивства громадянам України Юрію Василенку і Ярославу Левенцю. Обидва наразі перебувають у розшуку.

13 червня Шевченківський райсуд Києва розпочав підготовче засідання у справі вбивства Вороненкова.

 

Справу колишнього генерала-прикордонника “пустили” на друге коло

Верховний Суд України направив кримінальне провадження щодо колишнього директора Департаменту матеріально-технічного забезпечення Держприкордонслужби на новий судовий розгляд апеляційної інстанції.

Про це  повідомляє  Генпрокуратура України – Укрінформ.

“Верховний Суд України задовільнив касаційну скаргу військової прокуратури Центрального регіону України на ухвалу Апеляційного суду м. Києва від 18.07.2017, якою було скасовано вирок Дарницького районного суду м. Києва стосовно директора Департаменту матеріально-технічного забезпечення Державної прикордонної служби України. Погодившись з доводами військових прокурорів регіону та Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України, Верховний Суд України скасував вказане рішення Апеляційного суду та направив кримінальне провадження на новий судовий розгляд до суду апеляційної інстанції”, – йдеться у повідомленні.

Як відомо, вироком Дарницького районного суду м. Києва від 03.11.2015 вказану особу –  Олега Лантвойта  було визнано винною в одержанні від підприємця неправомірної вигоди у сумі 349100 грн за сприяння у перемозі на тендері та укладанні договорів про постачання майна для Державної прикордонної служби і засуджено за ч. 5 ст. 368 Кримінального кодексу України до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 3 роки з конфіскацією майна та позбавленням військового звання “генерал-лейтенант”.

 

Гройсман хоче позбутися “щурів” у правоохоронних органах

Прем’єр-міністр готовий провести чистку у лавах правоохоронних органів, державної фіскальної служби, аби покарати усіх тих, хто незаконно тисне на бізнес, підриває розвиток української економіки та займається тіньовими схемами.

Про це він заявив на засіданні уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Є воїни, які боронять нашу державу, а в тилу заводяться щури, які самі є ініціаторами схем, які роблять країну біднішою. Я вважаю, що прийшов час для чистки самої правоохоронної системи зсередини. Я вважаю, що за кожного з них мають нести відповідальність усі ті, хто їх призначає. Я вважаю, усе, що стосується компетенції уряду, я готовий вичищати ДФС, систему національної поліції, і переконаний, що це повністю відповідає позиції міністра внутрішніх справ, керівництва Нацполіції та суміжних органів”, –  наголосив  Гройсман.

Водночас, додав він, треба провести чистку у лавах органів прокуратури, Служби безпеки України — все, що стосується економіки.

“Йдеться про інші правоохоронні структури, які дотичні до питання економіки”, – сказав Прем’єр-міністр.

Він не виключає, що для проведення такого очищення варто буде провести певні зміни на законодавчому рівні.

 

У Криму – масштабне відключення світла і мобільного зв’язку

В окупованому Криму – масштабне відключення світла.

Про це  повідомляють  “Крим.Реалії” – Укрінформ.

“В анексованому Росією Криму повідомляють про масштабне відключення світла… Знеструмлений увесь Сімферополь: немає світла у торгових центрах, кафе, стали тролейбуси. Також про відключення світла повідомляють жителі Севастополя та Ялти”, – говориться у повідомленні.

Крім того, на півострові відсутній зв’язок у російській мережі МТС у Криму, а мобільний оператор Win mobile працює з перебоями.

Крименерго і Севастопольенерго поки що не коментували цю ситуацію.

Як відомо, у Криму, незважаючи на запуск третьої нитки російського енергомосту навесні 2016 року, тривають відключення світла. З грудня 2015 року в  Крим  перестала надходити електроенергія з материкової України через пошкодження електроопори в Херсонській області. Зараз Крим забезпечується за рахунок власної генерації, генераторних установок з Росії і з енергомосту з Кубані.

 

На Банковій заявляють, що НАБУ ніколи не просило Філатова пояснити доходи

Заступник глави Адміністрації Президента Олексій Філатов жодного разу не отримував від НАБУ запитів для надання пояснень щодо законності джерел його доходів чи підстав набуття активів.

Про це повідомили Укрінформу в прес-службі Адміністрації Президента.

“Національне антикорупційне бюро України жодного разу не зверталося до О. Філатова за будь-якими поясненнями щодо законності джерел його доходів чи підстав набуття активів. На звернення НАБУ, якщо таке надійде у будь-якій формі, О.Філатов надасть необхідну інформацію з цих питань”, – зазначили в АП.

Також в прес-службі зауважили, що у декларації Філатова, поданій до НАЗК у березні 2018, вказані всі його доходи та активи, які мають зазначатися в документі згідно із законодавством. При цьому в АП підкреслили, що вказана декларація подається Філатовим, як й іншими заступниками глави Адміністрації Президента, добровільно.

Водночас в АП додали, що до призначення на посаду заступника глави Адміністрації Президента Філатов 18 років займався приватною юридичною практикою й доходи, отримані ним до призначення і підтверджені офіційними даними Державної фіскальної служби, “суттєво перевищують сукупну вартість активів, якими він володіє”.

Раніше в НАБУ повідомили про порушення кримінальної справи стосовно заступника глави Адміністрації Президента за фактом можливого незаконного збагачення.

Водночас поінформоване джерело уточнило агентству, що фігурантом справи НАБУ є заступник глави АП Олексій Філатов.

 

Трамп заявляє, що ядерної загрози з боку КНДР більше немає

Дональд Трамп заявляє, що ядерної загрози з боку Північної Кореї більше не існує.

Про це він написав у  Twitter – Укрінформ.

«Щойно приземлився – це була довга подорож, але кожен зараз може почувати себе значно безпечніше, ніж того дня, коли я обійняв свою посаду. Більше не існує ядерної загрози з боку Північної Кореї. Зустріч із Кім Чен Ином була цікавим та дуже позитивним досвідом. Північна Корея має прекрасний потенціал для майбутнього», – написав  Трамп.

Як повідомлялося, 12 червня відбувся довгоочікуваний саміт між президентом США та лідером КНДР, де було досягнуто домовленостей щодо денуклеаризації Корейського півострова в обмін на зняття економічних санкцій проти Пхеньяна. Трамп досить оптимістично оцінив цю зустріч.

 

Вашингтон чекає на повне роззброєння КНДР до кінця президентського терміну Трампа

Офіційний Вашингтон хоче, щоби Пхеньян здійснив конкретні заходи щодо ядерного роззброєння протягом наступних 2,5 років.

Про це заявив у середу державний секретар США Майк Помпео під час брифінгу в Сеулі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Я сподіваюсь, що ми побачимо, як ви сказали, “масштабне роззброєння”, щось на кшталт цього. Так, ми сподіваємося, що зможемо досягти цього протягом наступних двох з половиною років”, – цитує Держдепартамент США слова глави американської дипломатії.

Водночас, Помпео підкреслив, що для досягнення цієї мети потрібно докласти ще багато зусиль. За його словами, хоча конкретні часові плани ще не визначені, сторони вже досягли взаєморозуміння.

Держсекретар США також зазначив, що північнокорейська сторона усвідомлює, що процес денуклеаризації буде проходити в умовах ретельної перевірки.

 

Трамп висловився за повне виведення контингенту США з Корейського півострова

Президент США Дональд Трамп вважає за необхідне вивести в перспективі американський військовий контингент з Корейського півострова, однак не зараз, коли продовжуються переговори з КНДР.

Про це він розповів в інтерв’ю американському телеканалу  Fox News, записаному на “борту номер один” після саміту в Сінгапурі – Укрінформ.

“Я хотів би вивести війська, як тільки це стане можливим, тому що це коштує нам багато-багато грошей”, – зазначив президент США.

За його словами, зараз у  Південній Кореї  перебувають 32 тис. американських військових. “Я би хотів повернути їх додому”, – наголосив Трамп.

Водночас, він підкреслив, що це питання не стояло на порядку денному його домовленостей з Кім Чен Ином. “Цього не було на столі (переговорів – ред.)”, – зауважив глава Білого дому. Хоча, як допустив Трамп, це могло би сподобатися північокорейському лідеру.

Тим часом, союзники Сполучених Штатів у регіонів висловлюють занепокоєння у зв’язку з рішенням Вашингтона зменшити військову присутність. Зокрема, уряд Японії  заявив  про стурбованість навіть у зв’язку зі згортанням військових навчань за участю США. У Токіо підкреслили, що навчання в регіоні американські військові, які знаходяться в Південній Кореї, “відіграють важливу роль для безпеки Східної Азії”.

 

Трамп обурився “штучно завищеними” цінами на нафту

Дональд Трамп висловив обурення з приводу завищених цін на нафтопродукти, звинувативши в цьому Організацію країн-експортерів нафти (ОПЕК).

Про це він написав у  Twitter – Укрінформ.

“Ціни на нафту надто завищені, ОПЕК знову взявся за своє. Недобре!”- написав глава Білого дому.

Дональд Трамп і раніше  критикував  ОПЕК у штучному завищуванні цін на нафтопродукти. Зокрема, у квітні він заявив у своєму Твіттері: “Схоже, ОПЕК знову взявся за своє. З рекордними обсягами нафти повсюди, в тому числі із завантаженими під зав’язку судами на морі, ціни на нафту штучно завищені! Це недобре, і ми не будемо миритися!”.

Американський лідер бачить у ситуації штучно занижений країнами ОПЕК видобуток нафти з метою підвищити пропозиції на ринку, що призводить до зростання цін. За повідомленнями ЗМІ, минулого тижня Трамп звернувся з вимогою до окремих країн ОПЕК, зокрема, до Саудівської Аравії, збільшити видобуток. Проте в самій Організації заперечили, що отримали від американської сторони офіційні звернення.

У другій половині червня в Відні має пройти нарада країн ОПЕК, під час якої обговорюватиметься, в тому числі питання щодо видобутку нафти.

 

Прем’єр Британії наполягає на розширенні санкцій проти Росії

Глава уряду Великої Британії Тереза Мей у середу оголосила, що наполягатиме на розширенні санкцій проти Росії на саміті лідерів ЄС цього місяця.

Про це Мей заявила перед британським парламентом, повідомляє  Reuters – Укрінформ.

«Я буду наполягати на подальшому неухильному дотриманні антиросійських санкцій. Насправді, на мою думку, в деяких сферах ці санкції мають бути і розширеними», – наголосила британський прем’єр-міністр.

Як повідомлялося, відносити між Лондоном та Москвою останнім часом перебувають у найгіршій фазі з часів холодної війни, зокрема після отруєння колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля в одному з британських міст та звинувачень у цьому Російської Федерації з боку офіційного Лондона.

 

Президент Македонії відмовився підписувати угоду про перейменування

Президент Македонії Георге Іванов відмовився підписувати угоду з Грецією про перейменування країни на Республіку Північна Македонія.

Про це повідомляє The Independent – Укрінформ.

«Моя позиція остаточна, і я не піддаватимуся жодному тиску, шантажу або загрозам. Я не підтримуватиму або не підпишу такої руйнівної угоди», – сказав Іванов на прес-конференції.

На думку президента, угода містить надто багато поступок Греції.

Іванов підтримує опозицію, відмічаючи, що можливого вступу в Македонію в ЄС і  НАТО  в майбутньому недостатньо, щоб підписати таку «погану угоду».

Як відомо, суперечка між Грецією й Македонією навколо назви останньої триває ще з 1991 року, проте глави урядів обох країн прийшли до угоди 12 червня. Планувалося, що Республіку Македонію буде перейменовано на Республіку Північна Македонія.

 

Італійський міністр скасував зустріч у Парижі через скандал з мігрантами

Міністр економіки й фінансів Італії Джованні Тріа скасував свою зустріч з французьким колегою Брюно Ле Мером у Парижі через скандал з мігрантами між двома країнами.

Про це повідомляє  ANSA  із посиланням на джерела – Укрінформ.

“Міністр економіки й фінансів (Італії – ред.) Джованні Тріа скасував свою зустріч з французьким колегою Брюно Ле Мером, яка мала відбутися у середу в Парижі через останні події навколо питання з мігрантами”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, 11 червня рятувальний корабель Aquarius  організації SOS Mediterranee з 629 мігрантами на борту застряг у Середземному морі після того, як новий міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні відмовив у дозволі на вхід у док.  Італія закликала Мальту надати доступ до порту Валлетти рятувального судна, на що мальтійська влада відповіла відмовою.

Пізніше прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес розпорядився прийняти судно “Aquarius” .

Президент Франції Еммануель Макрон засудив дії італійського уряду,  який відмовився приймати судно “Aquarius”, а Італія у відповідь викликала французького посла для консультацій.

 

У Бельгії не виключають втручання РФ у вибори

Росія може активізуватися під час наступних виборів у Бельгії.

Про це в інтерв’ю  Le Soir  повідомив голова Комітету з постійного контролю за розвідслужбами Бельгії Гі Рапай – Укрінформ.

“Я можу уявити, що росіяни можуть так чи інакше бути активними (на бельгійських виборах – ред.). Це не можна виключати. Ми бачимо, що це вже відбулося за кордоном”, – сказав він.

За словами Рапая, для втручання у бельгійські вибори Росія може заручитися підтримкою ультраправих партій – бо вона це робить в інших країнах, однак у Бельгії такі партії не мають суттєвої ваги.

“Я хочу чітко повідомити, що  Росія  інколи контактує з ультраправими партіями. Чи таке можливе в Бельгії? Я не дам відповіді на це запитання. Однак оскільки (Росія – ред.) має непрості відносини з “Національним фронтом” у Франції, ми можемо уявити, що таке саме є і в Бельгії. Але, звичайно, ультраправі партії не мають тут такої ваги, яку вони мають в інших країнах”, – додав він.

Як повідомляв Укрінформ, у спецдоповіді Комітету з питань науки і технологій Парламентської асамблеї НАТО Росію звинувачують у втручанні у вибори й референдуми щонайменше п’яти країн-членів Альянсу: США, Великої Британії, Німеччини, Іспанії та Франції.

 

У Європарламенті Рютте нагадав про відповідальність Росії за катастрофу MH17

Заперечення правди Росією щодо розслідування у справі збиття МН17 вкотре доводить важливість єдності для притягнення причетних до відповідальності.

Саме з цього розпочав своє звернення до депутатів Європарламенту про майбутнє Європи прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Очевидним фактом є те, що діючи разом, будучи об’єднані у цьому Союзі, ми стаємо сильнішими та ефективнішими. Це є те, що Нідерланди відчули після збиття літака МН17 у 2014 році, а також після рішення притягнути Росію до відповідальності за її причетність», – заявив глава нідерландського уряду.

Він наголосив, що ЄС об’єднався навколо Нідерландів, спільно закликаючи Росію взяти відповідальність за це та співпрацювати задля встановлення правди та покарання за участь у цьому.

Рютте наголосив, що заперечення з боку Росії, її критика щодо розслідування та відволікання від правди у справі МН17 вкотре доводять важливість єдності для здобуття справедливості.

Як повідомлялося, пасажирський Boeing-777 “Малайзійських авіаліній”, що виконував рейс MH17 із Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на Донбасі у липні 2014 року. На борту лайнера було 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

24 травня Міжнародна спільна слідча група поінформувала, що літак рейсу MH17 над окупованою територією Донбасу 17 липня 2014 року був збитий зенітно-ракетним комплексом “Бук”, який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді ППО російських ЗС, що дислокується в Курську.

25 травня Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію у відповідальності за знищення пасажирського малайзійського літака рейсу МН17 у 2014 році.

 

Європарламент проголосував за мільярд для України

Європейський парламент переважною більшістю голосів підтримав надання Україні четвертої програми макрофінансової допомоги обсягом 1 млрд євро.

Голосування законодавчої резолюції відбулося у середу в Страсбурзі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Рішення підтримали 527 депутатів, 124 були проти і 29 утрималися.

У пояснювальній записці до проекту резолюції доповідач з цього документа польський депутат Ярослав Валеса відзначає, що  Європарламент  повинен погодитися із пропозицією Єврокомісії виділити України 1 млрд євро макрофінансової допомоги у формі позик.

Водночас керівні інституції ЄС висувають Україні ряд умов для цього.

Європарламент, Рада ЄС та Єврокомісія підкреслюють, що подальша макрофінансова допомога буде прив’язана до прогресу у боротьбі з корупцією в Україні. Зокрема, йдеться про створення автоматичної системи перевірки електронних декларацій посадовців, відкриття реєстрів кінцевих бенефіціарів компаній, а також створення спеціалізованого антикорупційного суду згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії.

Як повідомляв Укрінформ, на початку березня Єврокомісія затвердила і внесла пропозицію щодо започаткування нової (четвертої) програми макрофінансової допомоги України обсягом до 1 млрд євро з метою економічної стабілізації та проведення структурних реформ.

Верховна Рада 7 червня ухвалила закон про Вищий антикорупційний суд України. Президент Петро Порошенко підписав його 11 червня.

 

Порошенко подякував Європарламенту за фіндопомогу

Петро Порошенко подякував Європейському парламенту за ухвалення рішення щодо надання Україні 1 млрд євро макрофінансової допомоги.

Про це він написав на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Добрі новини з Європарламенту! Щойно абсолютна більшість депутатів підтримала пропозицію Єврокомісії про виділення нової програми макрофінансової допомоги ЄС для України в обсязі 1 млрд євро. Дякую усім друзям України в Європарламенті та європейських інституціях за єдність у підтримці України”, – зазначив  Порошенко.

За його словами, це голосування є ще одним свідченням “реального прогресу” України на шляху реформ.

Водночас Президент висловив сподівання, що ближчим часом Рада ЄС схвалить остаточне рішення щодо виділення допомоги.

Як повідомляв Укрінформ, на початку березня Єврокомісія затвердила і внесла пропозицію щодо започаткування нової (четвертої) програми макрофінансової допомоги України обсягом до 1 млрд євро з метою економічної стабілізації та проведення структурних реформ.

13 червня Європарламент підтримав виділення Україні макрофінансової допомоги обсягом 1 млрд євро.

 

Кабмін унормував механізм оплати за встановлення будинкових лічильників

Кабінет Міністрів України затвердив порядок та примірний договір щодо перерахування виконавцем комунальної послуги внесків за встановлення будинкових лічильників.

Про це  повідомляє  прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ – Укрінформ.

“Уряд затвердив порядок та примірний договір щодо перерахування виконавцем комунальної послуги внесків за встановлення будинкових лічильників оператору зовнішніх мереж, що були сплачені споживачами та власниками приміщень з індивідуальним опаленням та водопостачанням”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що це черговий підзаконний акт на виконання  Закону  «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Прийняття документа зобов’яже виконавців комунальної послуги перераховувати оператору зовнішніх інженерних мереж внески, сплачені споживачами та власниками приміщень з індивідуальним опаленням та водопостачанням за встановлення будинкових лічильників. Також визначено порядок і умови перерахування внесків та примірний договір, який прописує взаємовідносини між виконавцем послуги та оператором зовнішніх мереж.

Прийняття постанови врегульовує питання тарифоутворення на теплову енергію та комунальні послуги за рахунок виключення плати за встановлення цих лічильників з тарифів.

Раніше Уряд затвердив вимоги та механізм інформування власників будинків про встановлення вузлів комерційного обліку (лічильників) теплової енергії і водопостачання. Співвласники повинні бути проінформовані про намір встановлення (не менш як за два місяці), вартість лічильника та проектні роботи. Також співвласникам надане право самостійного встановлення приладів обліку, яке не потребує погодження від монопольних компаній. Це прискорить процес встановлення засобів обліку, які в подальшому сприятимуть економії споживання енергоресурсів і водопостачання.

 

Боснія і Герцеговина закриє кордони, якщо Австрія не пропустить мігрантів

Якщо Австрія закриє свій кордон зі Словенією для мігрантів, то це спричинить ефект доміно – в такому разі Боснія і Герцеговина закриє свої власні кордони з Чорногорією та Сербією.

Про це повідомляє  BalkanInsight  із посиланням на заяву директора служби у справах іноземців Боснії і Герцеговини Слободана Уїча – Укрінформ.

«В разі блокування Австрією та Словенією своїх кордонів для мігрантів Боснія і Герцеговина буде змушена вдатись до аналогічних мір і закрити свої кордони з Сербією та Чорногорією», – заявив у вівторок боснійський посадовець.

Це попередження з’явилось після інформації про те, що Австрія планує 25 червня розгорнути близько 1 тисячі поліцейських та військових на навчаннях для демонстрації своєї готовності захищати власні державні кордони від нової потенційної хвилі шукачів притулку.

Варто зазначити, що згідно з інформацією австрійської поліції ситуація з мігрантами на Балканах близька до критичної: біля 80 тисяч біженців наразі знаходяться в цьому регіоні на шляху в Західну Європу.

Як відомо, впродовж останнього часу все більше  мігрантів  користується новим шляхом до країн Західної Європи через Албанію, Чорногорію та Боснію і Герцеговину.

 

В Укрпошті спростували інформацію про банкрутство компанії

У ПАТ “Укрпошта” спростовують інформацію про банкрутство національного поштового оператора.

Про це йдеться у заяві в.о. генерального директора ПАТ “Укрпошта” Ігора Смілянського, що є у розпорядженні Укрінформу.

“Вчора в ЗМІ була розповсюджена інформація про можливе банкрутство Укрпошти. Така оцінка фінансового стану компанії є хибною. Укрпошта, як і раніше, виконуватиме свої зобов’язання перед клієнтами та партнерами. Подібне кризове становище через зростання мінімальної заробітної плати Укрпошта подолала в 2017 році. Розпочавши рік з рекордними витратами – збільшення фонду оплати праці  на 1 млрд грн, – компанія за рахунок впровадження нових сучасних послуг та перегляду тарифів вийшла на прийнятний фінансовий результат”, – йдеться у заяві очільника компанії.

За словами Смілянського, цьогоріч  Укрпошті  також вдасться збалансувати бюджет. Існують два альтернативні сценарії задля досягнення такого балансу.

“1. Ми приводимо чинні регульовані тарифи до рівня їхньої собівартості: це тарифи на письмову кореспонденцію, доставку періодичних видань, а передусім на розповсюдження пенсій, що не змінювався з 2004 року.

  1. Укрпошта надаватиме лише ті послуги, тарифи на які не нижчі їхньої собівартості”, – пояснив генеральний директор.

Водночас компанія усвідомлює, “що переважна частина мережі Укрпошти створена для надання регульованих послуг, тому відмова від їх надання призведе до значного скорочення мережі та чисельності персоналу”.

Щоб уникнути складного фінансового становища, наразі тривають переговори з регуляторами та Кабінетом Міністрів України. За результатами цих перемовин Укрпошта до кінця червня визначить, за яким сценарієм діятиме.

5 грудня 2017 року Тарифна рада при Міністерстві інфраструктури ухвалила рішення про перегляд тарифу на доставку пенсій. Нові тарифи досі не затверджені Пенсійним фондом.

Смілянський нагадав, що кілька днів тому Укрпошта отримала нагороду за найпрозоріші закупівлі. Ми запустили проект “Листоноші на авто”, що забезпечить таку ж доступність і якість послуг у найменших селах, як і в містах. Крім того, Укрпошта посіла 33-тє місце в рейтингу Всесвітнього поштового союзу серед 154 пошт світу. А вже в липні у відділеннях розпочнеться встановлення терміналів і буде можливість розрахунку банківською карткою.

До того ж головна пошта країни реалізує низку заходів внутрішньої оптимізації: відбувається скорочення адміністративних та логістичних витрат тощо.

Як відомо, напередодні у ЗМІ з’явилася інформація з посиланням на першого заступника генерального директора компанії Олександра Чернявського про те, що ПАТ “Укрпошта” перебуває на межі банкрутства.

 

Посла України викликали “на килим” у МЗС Румунії

Міністерство закордонних справ Румунії викликало українського посла Олександра Банькова у зв’язку з проведеними Службою безпеки України обшуками у румунському культурному центрі імені Еудоксіу Хурмузакі у Чернівцях.

Про це повідомляє румунське національне інформаційне агентство  AGERPRES – Укрінформ.

“Під час зустрічі у Міністерстві закордонних справ Румунії на рівні державного секретаря МЗС румунська сторона основну увагу звернула на необхідність дотримання прав громадян румунської національності, що проживають в Україні. МЗС Румунії закликає також до відмови від будь-яких дій, які можуть бути представлені як залякування з боку офіційної влади”, – говориться у повідомленні.

Як повідомлялося раніше, співробітники  СБУ  провели у Чернівцях слідчі дії в громадській організації, представники якої поширювали матеріали, які можуть містити заклики до порушення територіальної цілісності держави.

Зокрема, йшлося про членів організації, які під час публічного заходу в обласному центрі демонстрували картографічні зображення території Чернівецької області у складі так званої Великої Румунії.

Співробітники СБУ встановили, що надруковані карти виготовлено для пропаганди «святкування» на території України 100-річчя створення “Великої Румунії”.

 

ЗНО: для сімох предметів визначать поріг “склав/не склав”

У четвер, 14 червня, експертна комісія при Українському центрі оцінювання якості освіти  встановить поріг “склав/не склав” з 7 предметів.

Засідання  комісії  відбудеться у Міністерстві освіти та науки – Укрінформ.

«На засіданні буде встановлено поріг «склав/не склав» з української мови і літератури, іспанської, німецької, французької, англійської мов, математики, біології», – йдеться у повідомленні.

Поріг «склав/не склав» – це мінімальна кількість тестових балів, яку за виконання сертифікаційної роботи має набрати учасник, щоб скласти зовнішнє незалежне оцінювання та мати можливість брати участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти України.

До складу експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти входять фахівці з-поміж працівників Міністерства освіти і науки, Національної академії наук, Національної академії педагогічних наук, Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, закладів освіти та інших установ і організацій.

Як повідомляв Укрінформ, у середу, 13 червня, ЗНО з хімії завершилася основна сесія зовнішнього незалежного тестування.

У 2018 році основна сесія ЗНО проходила з  22 травня по 13 червня. Всього на проходження тестування було зареєстровано 335 843 особи. Зовнішнє незалежне тестування проводилося з 11 предметів – українська мова та література, історія України, математика, біологія, хімія, фізика, географія, англійська, німецька, іспанська та французька мова. В цьому році з предметів ЗНО виключили російську мову. Серед новацій ЗНО – введено аудіювання (сприйняття мови на слух) для іноземних мов.

У липні пройде додаткова сесія ЗНО, яка розпочнеться 2 липня тестуванням з української мови і літератури. 3 липня відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з математики, 4 липня – з англійської й іспанської мов; 5 липня – з біології й німецької мови; 6 липня – з історії України; 9 липня – з географії й французької мови; 10 липня – з фізики. Завершиться додаткова сесія 11 липня тестуванням з хімії.

Участь у додатковій сесії  ЗНО, за умови реєстрації в період з 3 по 21 травня, мають право брати:

– учасники антитерористичної операції, особи, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, і тому не мали змоги зареєструватися в основний період;

– особи, засуджені до позбавлення волі або взяті під варту;

– особи, які у 2018 році мають складати державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації.

 

Питання Служби судової охорони досі не вирішене – голова ВРП

Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк констатує, що питання створення Служби судової охорони досі не вирішене.

Про це він заявив під час виступу на VІ міжнародному судово-правовому форумі, що транслювався на сторінці ВРП  у Facebook – Укрінформ.

«Що стосується питання судової охорони – це болюче і досить складне питання. Болюче тому, що воно на сьогоднішній день не вирішене, а складне тому, що для того, щоб запрацювала судова охорона таким чином, щоб вона дійсно була судовою охороною, дуже багато потрібно чинників. Ми побачили, що того регулювання, яке є в законодавстві, не достатньо для того, щоб створити відповідний орган з відповідними повноваженнями», – зазначив Бенедисюк.

За його словами, для того, щоб Служба судової охорона була відповідним чином укомплектована та професійно підготовлена для співпраці з судом, «потрібно зробити дуже багато, а не лише виділити ті кошти, які в бюджеті було виділено».

«Тому на сьогодні, наскільки мені відомо, є відповідні пропозиції змін до закону «Про судоустрій і статус суддів» у цій частині, де буде більш чітко регламентовано повноваження, статус цих працівників, і я думаю, що після того ми також внесемо зміни до положення про судову охорону, яке ми прийняли, і далі цей процес піде більш ефективно», – додав голова ВРП.

Як повідомлялося, відповідно до закону «Про судоустрій та статус суддів», громадський порядок у суді має забезпечувати Служба судової охорони. Ця Служба мала запрацювати вже з початку 2018 року.

Нині охорону судових установ здійснюють співробітники Національної поліції та військовослужбовці Нацгвардії.

 

Державіаслужба пояснює нові правила використання дронів

Державна авіаційна служба пояснила нові обмеження щодо дронів можливою загрозою безпеці польотів повітряних суден.

Про це повідомила  прес-служба Державіаслужби – Укрінформ.

“У зв’язку із активним обговоренням авіаційною спільнотою порядку використання повітряного простору України безпілотними літальними апаратами, визначеного Тимчасовим порядком використання повітряного простору , розміщеним на офіційному сайті Державної авіаційної служби України інформуємо, що рішення щодо встановлення вищезазначеного Тимчасового порядку прийнято у зв’язку із можливою загрозою безпеці польотів, пов’язаною з відсутністю регулювання питання використання повітряного простору повітряними суднами після втрати чинності з 01.06.2018 Положення про використання повітряного простору України, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 29.03.2002 № 401”, – йдеться у повідомленні.

Як пояснюють у Державіаслужбі, Тимчасовий порядок не забороняє експлуатантам безпілотних літальних апаратів використання повітряного простору вище 50 м, а лише встановлює норми щодо подання заявки на використання повітряного простору при необхідності виконання польотів вище зазначеної висоти, або у разі невиконання будь-якої із вимог, зазначених у пункті 4 глави ІІ Тимчасового порядку.

Такі нововведення пов’язують із необхідністю інформування користувачів повітряного простору про заплановану діяльність із використання повітряного простору виключно із міркувань безпеки польотів.

“Разом з тим Державіаслужба залишається відкритою для діалогу щодо норм, встановлених Тимчасовим порядком використання повітряного простору у частині, що стосується використання повітряного простору безпілотними літальними апаратами”, – зазначають у відомстві.

У Державіаслужбі також поінформували, що 19 червня 2018 року у приміщенні Міністерства інфраструктури заплановано проведення громадського обговорення проекту Авіаційних правил України “Правила надання дозволів на виконання польотів повітряних суден у повітряному просторі України”, в рамках якого пропонується обговорити питання, пов’язані із Тимчасовим порядком використання повітряного простору України.

Як повідомляв Укрінформ, Державна авіаційна служба встановила обмеження на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден (ДППС) масою до 2 кг включно. Зокрема, за новими нормами польоти виконуються тільки вдень і виконуються без перетину державного кордону. Також польоти мають виконуватися поза межами встановлених заборон та обмежень ВПП.

Серед інших вимог – польоти виконуються не ближче 5 км від зовнішніх меж злітно-посадкових смуг та руліжних доріжок аеродромів/вертодромів, або не ближче 3 км від зовнішніх меж злітно-посадкової смуги злітно-посадкового майданчика (ЗПМ), крім випадків узгодження з експлуатантом ЗПМ.

Крім того, порядком встановлено, що польоти виконуються не ближче 500 м від повітряних суден, які знаходяться в повітрі.

Максимальна висота польоту не має перевищувати 50 м над рівнем земної (водної) поверхні та тільки за умов візуальної видимості ДППС зовнішнім пілотом;

Заборонено виконання польотів ДППС масою до 2 кг над дорогами державного значення (міжнародні, національні, регіональні, територіальні); центральними вулицями міст, селищ міського типу та сіл; залізними дорогами державного та регіонального значення; над та вздовж ліній електропередачі, продуктопроводів, крім випадків виконання польотів за узгодженням з власником об’єкту. При цьому в усіх цих випадках дозволений їх перетин.

Використання повітряного простору з порушенням нормативно-правових актів тягне за собою стягнення штрафу у розмірі від 1020 до 8500 гривень. У разі небезпеки для повітряних польотів власника апарата може бути притягнуто до кримінальної відповідальності.

 

Половина українських чоловіків вважають себе кращими політлідерами, ніж жінки

Кожний другий український чоловік вважає, що представники їхньої статі є кращими політичним лідерами, ніж жінки.

Такі дані дослідження «Ставлення чоловіків до гендерних стереотипів і насильства щодо жінок» оприлюднила в середу, 13 червня, провідний науковий співробітник Інституту соціології НАНУ Ганна Герасименко, повідомляє  кореспондент Укрінформу.

«Чоловіки досить неупереджено ставляться до можливості жіночої зайнятості: вони вважають, що жінки можуть працювати і навіть що вони можуть робити це так само добре, як і  чоловіки (79%), вони погоджуються, що жінки мають отримувати однакову заробітну плату за роботу такої самої цінності ( 81%), але коли мова заходить про лідерські якості жінок, тут чоловіки досить скептичні: значна частина чоловіків вважають, що вони кращі в  бізнесі  (40%), і що жінки суттєво поступаються чоловікам у великій політиці і є не такими гарними політичними лідерами (50%), – сказала Герасименко.

Як засвідчило дослідження, 73% чоловіків вважають, що жінки повинні мати такі самі шанси бути обраними до політичних структур, як і чоловіки, а 74% опитаних висловили думку, що  жінки можуть бути такими ж гарними лідерами громад, як і чоловіки.

82% респондентів вважають, що на ринку праці існують жіночі і чоловічі професії.

Дослідження здійснено фахівцями ГО «Український центр соціальних реформ» з ініціативи та фінансової і технічної підтримки Представництва Фонду ООН в Україні та  уряду Великої Британії. Цільовою групою дослідження були чоловіки віком від 18 до 59 років, з представників яких побудована репрезентативна вибірка за регіонами, місцевістю проживання, освітнім станом.

 

Убивство Веремія: Крисіну дали п’ять років за гратами

Апеляційний суд Києва засудив Юрія Крисіна до 5 років позбавлення волі у справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія.

Відповідне рішення оголосив суддя Микола Ященко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Колегія суддів ухвалила апеляційні скарги задовольнити частково: вирок Шевченківського суду від 22 грудня 2017 скасувати,  ухвалити новий вирок. Призначити Крисіну покарання строком на 5 років”, – сказав Ященко.

Водночас суд, за його словами, зарахував частину попереднього покарання Крисіна за так званим законом Савченко – день за два.

У рішенні також зазначається, що  суд  визначив, що каяття Крисіна було нещире, але сприяння слідству було.

Водночас Ященко зазначив, що касація на це рішення може бути подана впродовж 3 місяців.

Окремою ухвалою від 13 червня 2018 року суд визначив, що підстав для повернення справи на розгляд до суду першої інстанції немає (раніше про це клопотав у апеляційному суді один із представників потерпілих – ред.).

У коментарі журналістам після засідання прокурор Департаменту спецрозслідувань ГПУ Олексій Донський пояснив, що Крисін перебуватиме в тюрмі “фактично 4 роки і 8 місяців”.

Адвокат Крисіна Ігор Василенко заявив, що захист Крисіна подаватиме касаційну скаргу на це рішення.

Як повідомлялося, суддя Шевченківського райсуду Києва Олег Лінник 22 грудня 2017 року засудив Крисіна до 4 років умовно у справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія, яке сталось у ніч проти 19 лютого 2014 року поблизу Софійської площі в Києві.

Прокуратура подала апеляцію на рішення суду.

 

Україну обрали до економічно-соціальної ради ООН

Генеральна Асамблея ООН під час голосування в середу обрала Україну до складу Економічної і Соціальної Ради ООН (ЕКОСОР) на період 2019-2021 рр.

Членство України в ЕКОСОР підтримали 176 держав, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Для України членство в ЕКОСОР сприятиме реалізації найкращих світових практик у сфері соціально-економічних реформ. Плануємо також більш активно використовувати потенціал ООН для розв’язання актуальних гуманітарних проблем”, – заявив після процедури обрання постійний представник України при  ООН  Володимир Єльченко.

ЕКОСОР – один із шести ключових органів ООН, який відповідає за координацію діяльності ООН та її спеціалізованих установ в економічній та соціальній сферах. Він уповноважений, у тому числі, скликати спеціальні засідання по надзвичайних ситуаціях гуманітарного характеру. До складу Ради входять 54 держави-члени ООН.

Як уточнили в Постійному представництві України при ООН, у 2019 році ЕКОСОР зосереджуватиметься на “розбудові рівноправного та інклюзивного суспільства, зокрема забезпеченні гендерної рівності, посиленні соціального захисту людей з особливими потребами, поліпшенні гуманітарної ситуації в зонах конфліктів, підтримці малого та середнього підприємництва, боротьбі зі зміною клімату”.

Востаннє Україна обиралася до складу ЕКОСОР на період 2010-2012 років.

 

Підтримати дерегуляцію ринку цукру закликали Раду у профільній асоціації

Укрцукор закликав голову Верховної Ради якнайшвидше розглянути проект Закону України “Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру”.

Про це  повідомляє  прес-служба національної асоціації – Укрінформ.

“Основною метою зазначеного законопроекту є подальша дерегуляція внутрішнього ринку цукру та надання можливості виробникам цукру реалізовувати продукцію за ринковими цінами. Ухвалення зазначеного законопроекту сприятиме збереженню цукрової галузі в Україні, забезпечить функціонування ринку  цукру  на засадах поєднання вільної конкуренції, сприятиме підвищенню ефективності роботи цукрового комплексу, забезпеченню продовольчої безпеки держави та збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів”, – йдеться у зверненні.

Окрім того, наголошується, що запровадження мінімальної ціни на цукор при профіциті на внутрішньому ринку суттєво ускладнює його реалізацію, адже ринкові ціни опускаються нижче законодавчо встановленої мінімальної ціни. У такому випадку необхідність в адміністративному регулюванні втратила актуальність.

Законопроект №4532 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру» був зареєстрований у парламенті 27 квітня 2016 року за підтримки профільного комітету, міністра та асоціації, а 17 травня ухвалений в першому читанні. Ініціаторами законопроекту виступає Національна асоціація цукровиків України та Всеукраїнська аграрна рада.

 

Мінімальні пенсії зростуть із 1 липня

Розмір мінімальних пенсій зросте з 1 липня у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму, що передбачено бюджетом України.

Про це Укрінформу повідомили у Пенсійному фонді України.

«З 1 липня підвищуються мінімальні стандарти (прожитковий мінімум) відповідно до бюджету України. Відтак, зростуть і мінімальні розміри  пенсійних виплат», – розповіли у ПФУ.

Також додали, що сьогодні прожитковий мінімум становить 1373 грн, а з 1 липня буде перераховано до 1434 грн.

На скільки саме зростуть мінімальні пенсії з 1 липня у ПФУ не уточнили, зазначивши, що поки не володіють точними розрахунками щодо кількості пенсіонерів, які отримають підвищені мінімальні пенсії, та щодо суми підвищень.

Водночас запевнили, що будуть інформувати детальніше громадян напередодні 1 липня 2018 року.

 

Харківщиною запропонували мандрувати віртуально

Туристичні цікавинки Харківщини стали частинами 3D-турів, які створюють ефект присутності. Вони дають змогу скласти маршрут мандрівки, поділитися ним із друзями.

Проект реалізується в межах спільної кампанії Google Україна й Харківської облдержадміністрації “Цифрове перетворення Харківщини”,  повідомляє  прес-служба ОДА – Укрінформ.

“Завдяки цифровим технологіям тепер можна віртуально здійснити подорож найцікавішими місцями Харківщини, дізнатись більше напередодні своєї поїздки, не відходячи від екрана комп’ютера чи мобільного пристрою. Скориставшись інструментами пошуку Google Maps, можна побачити нову актуальну інформацію – понад 100 знакових для регіону туристичних об’єктів, які було оцифровано в межах map-camp”, – йдеться в публікації.

Зазначається, що наразі картографуванням охоплено Харківський, Нововодолазький, Зміївський, Балаклійський, Ізюмський, Чугуївський, Печенізький, Валківський, Краснокутський, Богодухівський, Золочівський, Дергачівський, Дворічанський райони та їхні центральні населені пункти.

Упродовж червня буде завершено роботу щодо створення туристичного сайту Discover Kharkiv та віртуальних 3D-турів (панорам 360°) такими туристичними об’єктами: Держпром, Кицівська пустеля, Шарівський палацово-парковий комплекс “Садиба”, Національний літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди, Національний меморіальний комплекс “Висота маршала І.С. Конєва”, Національний природний парк “Дворічанський”.

У межах кампанії цифрового перетворення Харківської області проводиться робота спільно зі студентами-волонтерами щодо аудиту суспільних об’єктів та закладів на предмет доступності для людей з інвалідністю за допомогою інструменту Google Maps.

На початку липня запланована офіційна презентація результатів співпраці Харківської обласної державної адміністрації з компанією Google та запуск сайту Discover Kharkiv.

 

Мандрівка у майбутнє: українці вразили журі шоу America’s Got Talent

Українська команда з номером The Escape (Втеча) отримала одноголосне схвалення від журі 13-го сезону шоу America’s Got Talent (Америка має талант) та пройшла до наступного етапу конкурсу.

Про це повідомляє НВ – Укрінформ.

Журі конкурсу вразила оригінальність, актуальна тематика та використання новітніх технологій у номері. “Захопливо бачити речі, які ми насправді ніколи раніше не бачили. Це ніби мандрівка у майбутнє. Це було досконало,” – додав продюсер шоу та один з журі Саймон Ковелл.

За сюжетом виступу герой потрапляє у віртуальну реальність. Подорож спочатку здається веселою прогулянкою, але скоро перетворюється у динамічну гонку на виживання, під час якої герой долає безліч перешкод у пошуках порятунку.

Над номером українців працювали команди Front Pictures, Red Rabbit Entertainment (хореограф Костянтин Томільченко і режисер Олександр Братковський) та компанія PROFI LTD.

“Цей номер виник як творчий експеримент, над яким ми почали працювати ще в квітні 2017 року. Нас зацікавила ідея, що буде, якщо ми створимо танець у 3D просторі, де виконавці зможуть переміщуватися не тільки на сцені, але й над нею. Фактично вільно “літати” перед глядачами. Після кількох місяців експериментів ми зрозуміли, що це не тільки можливо але й може виглядати по-справжньому захопливо,” – розказав виконавець номеру та його режисер-постановник Костянтин Томільченко.

Втіленням візуальної частини виступу займалася українська студія Front Pictures. “Наша студія створила віртуальний світ навколо героя за допомогою голографічної відеопроекції. Ми прагнули досягти враження, коли на сцені стирається межа між реальним та віртуальним. І судячи з реакції публіки та журі, нам це вдалося”, – каже керівник Front Pictures Юрій Костенко.

America’s Got Talent – телепроект на телеканалі NBC, шоу талантів, на якому виконавці різного віку змагаються за головний приз у мільйон доларів. У 13-му сезоні до складу суддів увійшли супермодель Хайді Клум, співачка Мел Бі, актор Хоуі Мендел та продюсер America’s Got Talent Саймон Ковелл.

 

Обіг агротоварів між Україною та ЄС зріс на 14% – Мінагро

Зовнішньоторговельний обіг аграрних та харчових товарів між Україною та країнами Євросоюзу за січень-квітень 2018 року збільшився майже на 14% порівняно з аналогічним періодом минулого року та склав $2,8 млрд.

Про це повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева,  інформує  прес-служба Мінагро.

«Рада відмітити стабільне зростання двосторонньої торгівлі аграрною та харчовою продукцією між Україною і Європейським Союзом. На сьогодні вже повністю вичерпані основні імпортні тарифні квоти ЄС на український мед, солод та пшеничну клейковину, оброблені томати, виноградний та яблучний соки, кукурудзу, пшеницю та борошно», – сказала вона.

За словами Трофімцевої, найбільшим попитом у європейських споживачів користуються на сьогодні такі українські продукти, як зернові злаки, їх  експорт  до ЄС за даний період склав $749,5 млн, олії – $370,9 млн, насіння олійних культур – $194,3 млн, залишки і відходи харчової промисловості – $177,2 млн, м’ясо і харчові субпродукти свійської птиці – $76,4 млн.

Заступник міністра додала, що майже у повному обсязі залишаються невикористаними імпортні тарифні квоти на наступні продукти: часник (494,9 тонн), овес (3476,9 тонн), цукор (18121,35 тонн), інший цукор (12 720 тонн), гриби (500 тонн), продукція з обробленого молока (1992 тонн), цукрові сиропи (2000 тонн) та інші.

«Відзначу, що ще не повністю використані додаткові квоти за принципом «перший прийшов – перший обслуговуєшся» на такі товари, як: виноградний сік, овес, мед, ячмінна крупа, оброблені томати. Також не вичерпано додаткові квоти за принципом «ліцензування» на ячмінь та ячмінне борошно, яйця, альбуміни та молоко», – поінформувала Трофімцева.

За словами заступника міністра, загальний український аграрний та харчовий експорт до усіх країн світу за 4 місяця 2018 року cклав майже $6 млрд. А найвагомішу частку в товарній структурі експорту займають зернові культури – 37%, рослинні олії – 26,1% та насіння олійних культур – 9%.

 

Bloomberg: Гривня — світовий лідер за темпами зміцнення

Гривня очолила список валют, які найбільше зміцнилися до долара за підсумками першого півріччя 2018 року.

Про це йдеться у статті Bloomberg, пише  Економічна правда – Укрінформ.

За даними агенства, з початку року українська національна валюта зміцнилася до долара на 7,7%, обійшовши грузинський ларі і колумбійське песо.

Як зазначає видання, така тенденція спостерігається не дивлячись на проблеми в економіці, воєнні конфлікт на сході України, високий рівень корупції та брак міжнародної фінансової підтримки.

За словами заступник голови  Нацбанку  Олега Чурія, основним завданням для зміцнення валюти є запобігання залежності від короткострокового капіталу для фінансування дефіциту поточного рахунку.

Він також зазначив, що регулятор зможе пом’якшити грошово-кредитну політику, щойно побачить стійку тенденцію до зниження інфляції.

 

У комітеті ВР пояснили правку про апеляцію до закону про Антикорупційний суд

У профільному комітеті ВР запевнили, що положення закону про Антикорупційний суд щодо апеляції відповідає висновку Венеціанської комісії.

У Комітеті з питань правової політики та правосуддя Верховної Ради запевняють, що норма закону “Про Вищий антикорупційний суд” стосовно того, щоб справи проти корупціонерів, спрямовані в суди до моменту створення антикорупційного суду, не підлягали апеляції у новоствореній інстанції, відповідає висновку Венеціанської комісії та була публічно озвучена на засіданні парламенту, йдеться у повідомленні на  сайті комітету – Укрінформ.

Зокрема, у комітеті нагадали, що редакція законопроекту про  Вищий антикорупційний суд, прийнята парламентом у першому читанні, передбачала передачу усіх судових справ, судовий розгляд яких у судах першої та апеляційної інстанцій не закінчено до дня початку роботи Вищого антикорупційного суду до цього суду.

Водночас зазначається, що при підготовці до другого читання стосовно цього положення були внесені правки.

“Під час підготовки законопроекту до другого читання Комітет погодився із рекомендаціями експертів Венеціанської комісії, які у своєму Висновку (пункт 35) звертали увагу на доцільності того, щоб справи, які перебувають на розгляді на момент початку роботи Вищого антикорупційного суду, продовжували розглядати суди, де вони на той момент слухаються”, – вказали у профільному комітеті.

В іншому випадку, згідно з повідомленням, передача справ призвела б до перенавантаження суддів Вищого антикорупційного суду.

Крім того, комітетом було взято до уваги, що відповідно до прийнятої у першому читанні редакції законопроекту Апеляційна палата ВАС буде судом апеляційної інстанції тільки стосовно судових рішень новоствореного антикорупційного суду.

“У зв’язку із вищезазначеними аргументами, Комітет ще на своєму засіданні 21 травня 2018 року вирішив рекомендувати врахувати відповідну правку визначивши, що судовий розгляд кримінальних проваджень щодо злочинів, віднесених цим Кодексом до підсудності Вищого антикорупційного суду, який розпочато у судах першої та/або апеляційної інстанцій до дня початку роботи Вищого антикорупційного суду, продовжується у цих судах”, – підкреслили в комітеті.

При цьому у комітеті запевнили, що правка про апеляцію була відображена у порівняльній таблиці до законопроекту й не ставилася на підтвердження, тож залишилась в остаточній редакції закону.

Разом з тим у комітеті додали, що для узгодження законопроекту із КПК було проведено “техніко-юридичне опрацювання її (правки -ред.) редакції, у результаті якого були виявлені логічні та термінологічні неузгодженості деяких положень КПК у редакції законопроекту”, після чого ці “неузгодженості” були усунуті й зміст правки був оголошений головою комітету Русланом Князевичем на засіданні Верховної Ради України 6 червня, тобто за день до голосування за закон у цілому.

“Таким чином, у жодному разі не може йти мова про здійснення будь-яких непублічних змін чи фальсифікацій положень Закону України «Про Вищий антикорупційний суд» щодо апеляційного оскарження рішень судів у справах підслідних Вищому антикорупційному суду, оскільки задля уникнення можливого порушення Конституції України та логічного узгодження положень законопроекту, необхідні технікою-юридичні коригування були неодноразово озвучені на засіданні Верховної Ради України, здійснені абсолютно відкрито та публічно, оформлені Рішенням Комітету з питань правової політики та правосуддя та підтримані Верховною Радою”, – резюмували в профільному комітеті.

Раніше деякі ЗМІ повідомили, що у Венеціанській комісії заявили, що не наполягали на включенні в закон про Антикорупційний суд норми про те, щоб справи проти корупціонерів, які вже спрямовані до суду, не підлягали апеляції у новоствореному Вищому антикорупційному суді.

 

Британські заморські території не хочуть розкривати імена власників фірм-офшорів

Лідери британських заморських територій проведуть дводенні перемовини з британськими міністрами, аби спробувати скасувати рішення уряду Великої Британії, яке змусило їх розкрити імена власників фірм-офшорів.

Про це повідомляє  The Guardian – Укрінформ.

“Лідери британських заморських територій проведуть дводенні перемовини з міністрами, аби спробувати скасувати рішення уряду Великої Британії, яке змусило розкрити імена власників (фірм-офшорів – ред.) на їхніх територіях”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією газети, рішення уряду  Великої Британії  призвело до вуличних протестів, бойкоту святкування дня народження королеви Єлизавети ІІ й закликів до конституційних змін.

Як повідомляє The Guardian, навіть 35-хвилинна телефонна розмова з прем’єр-міністром Великої Британії Терезою Мей й кілька візитів до регіону її спецпредставника не допомогли вирішити це питання.

Зазначається, що території, до яких, зокрема, входять Британські Віргінські Острови, Бермудські та Кайманові острови, побоюються, що рішення британського уряду може зашкодити місцевій економіці, яка сильно залежить від приватних інвесторів.

Як повідомлялося, на початку травня Палата громад парламенту Британії ухвалила закон про санкції, включивши в нього свій варіант “акту Магнітського” і статтю про розкриття імен власників фірм в офшорах на британських заморських територіях.

 

Фермери стали платниками єдиного внеску – рішення уряду

Кабмін схвалив постанову «Про внесення зміни до пункту 1 додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р. № 675», якою вніс членів фермерських господарств до переліку платників єдиного внеску.

Таке рішення було прийняте на засіданні,  повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

Внесені зміни передбачають доповнення переліку платників єдиного внеску цією категорією, якщо вони не належать до кола осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, йдеться у повідомленні  Кабміну.

Це рішення дозволить розподіляти єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який сплачується новою категорією платників – членами фермерського господарства, на всі види соціального страхування.

 

Уряд назвав переможців премії Лесі Українки

Уряд 13 червня ухвалив постанову про присудження премії Кабінету міністрів імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2017 рік.

Про це повідомляє прес-служба  Держкомтелерадіо – Укрінформ.

У номінації “Літературні твори для  дітей  та юнацтва” премію присуджено письменниці Марії Мороз (Морозенко) за книги “Іван Сірко – великий характерник”, “Іван Сірко – славетний кошовий”, повість “Я закохалася”.

У номінації “Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва” лауреатом премії імені Лесі Українки за 2017 рік стала художниця-графік Катерина Іванова за художнє оформлення книг “Йде до нас колядочка”, “Пісня тоненької очеретини” Василя Чухліба; “Лісовий урок” Станіслава Шаповалова.

У номінації “Кінотвори для дітей та юнацтва” премію присуджено головному режисерові анімаційної студії “Новаторфільм” Степану Ковалю за анімаційний серіал “Професіонали”.

Премія Кабінету міністрів імені Лесі Українки була заснована за пропозицією Держкомтелерадіо в 2004 році. Вона присуджується щороку у чотирьох номінаціях до дня народження Лесі Українки за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання.

 

Українська диригентка отримала нагороду Steirerin Awards 2018

Головна диригентка Опери Граца Оксана Линів отримала нагороду Steirerin Awards 2018 від жіночого журналу Die Steirerin, за свої досягнення у сфері мистецтва.

Про це повідомляється на сайті  Посольства України в Австрії – Укрінформ.

“Вітаємо головну диригентку Опери Граца Оксану Линів з заслуженою нагородою  Steirerin Awards 2018 від штирійського жіночого журналу Die Steirerin”, – йдеться у повідомленні.

Українська культурна діячка відзначена в категорії «Мистецтво».

 

Гройсман подякував за допомогу: Поглиблюємо співпрацю з ЄС

Прем’єр-міністр подякував Європейському парламенту за ухвалення рішення щодо надання Україні 1 млрд євро макрофінансової допомоги.

Про це він написав на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

Європарламент  щойно на пленарній сесії 527 голосами підтримав рішення про виділення Україні нової програми макрофінансової допомоги обсягом 1 млрд євро. Ми дякуємо нашим європейським колегам за підтримку України, про яку ми говорили під час мого візиту до Брюсселя у травні. Продовжуємо і поглиблюємо стратегічну співпрацю з ЄС”, – написав Глава уряду.

Як повідомляв Укрінформ, на початку березня Єврокомісія затвердила і внесла пропозицію щодо започаткування нової (четвертої) програми макрофінансової допомоги України обсягом до 1 млрд євро з метою економічної стабілізації та проведення структурних реформ.

13 червня Європарламент підтримав виділення Україні макрофінансової допомоги обсягом 1 млрд євро.

 

Мольфари й козаки зустрінуть гостей “Живого вогню” на Вінниччині

У м. Хмільник, що на Вінниччині, 23 червня відкриється Х Міжнародний фестиваль звичаєвої культури “Живий вогонь”.

Про це в середу на прес-конференції повідомив співорганізатор фестивалю, голова ГО “Вінницький козацький полк ім. Івана Богуна” Володимир Воловодюк – Укрінформ.

“Фестиваль проводимо у день літнього сонцестояння, коли наші предки святкували Купала, тому під час нього буде багато купальських елементів. Утім, “Живий вогонь” – це передусім етнофестиваль, спрямований на збереження українських і козацьких традицій”, – зауважив Воловодюк.

За його словами, цьогоріч Міжнародний фестиваль звичаєвої культури “Живий вогонь” проводиться вдесяте. Він відбудеться на території Центрального парку. У програмі фестивалю передбачено розваги на різні смаки.

Зокрема, на шанувальників ужиткового мистецтва чекатимуть численні майстер-класи з різних ремесел – ковальства, гончарства, ткацтва й малярства. Крім того, працюватиме ярмарок сувенірів, які виготовили народні майстри.

Подбали організатори й про патріотичну складову: під час фестивалю працюватиме “повстанська галявина”, на якій буде відтворено побут вояків УПА, а також експонуватимуться листівки, зброя.

Багатою на події буде й програма “козацької галявини” – на фестиваль прибудуть козаки з різних регіонів України, які влаштують показові виступи та зійдуться лава на лаву.

Окрім того, працюватимуть спортивна, мистецька й дитяча галявини й “родзинка” цьогорічного фестивалю – “галявина щастя”, де відновлювати сили й душевну рівновагу навчатимуть за допомогою спеціальних вправ від мольфарів.

Музична програма фестивалю матиме дві складові – удень на фестивальній сцені виступатимуть фольклорні колективи, а увечері – українські гурти “Зубр ко”, “Спека” “Толока”, “НЕ лізь БО вб’є”. Хедлайнером свята стане “Ангажемент на вівторок”.

Купальське обрядове дійство стане апогеєм свята. Під час нього організатори обіцяють з дерев’яного пристосування висікти іскру, яка й розпалить символічний живий вогонь – купальську ватру фестивалю.

Вхід на заходи фестивалю безкоштовний.

 

Постраждалих учасників Революції Гідності прирівняли до “УБД”

Кабінет міністрів України схвалив постанову щодо надання постраждалим учасникам Революції Гідності прав на пільги, передбачені для учасників бойових дій.

Таке рішення було ухвалене на засіданні у середу, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

Цей документ доповнює категорією «постраждалий учасник Революції Гідності» перелік груп населення, яким лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно або на пільгових умовах у разі амбулаторного лікування.

 

У Києві може з’явитися вулиця Українського Пласту

Постійна комісія Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків погодила перейменування деяких вулиць, провулків та площі у столиці.

Про це повідомляє прес-служба  Київради – Укрінформ.

Зокрема, планується перейменувати:

1) вулицю Олександра Бойченка на вулицю Українського Пласту в Дніпровському районі;

2) вулицю Невську на вулицю Нивську у Шевченківському районі;

3) вулицю Желябова на вулицю Марії Капніст у Шевченківському районі;

4) вулицю Кіровську на вулицю Старицької-Черняхівської у Святошинському районі;

5) вулицю Мельникова на вулицю Юрія Іллєнка у Шевченківському районі;

6) вулицю Павла Пестеля на вулицю Братства Тарасівців у Шевченківському районі;

7) площу Червона Пресня на площу Щекавицьку у Подільському районі;

8) провулок Баумана на провулок Фузиків у Шевченківському районі;

9) провулок Невський на провулок Нивський у Шевченківському районі;

10) вулицю Олександра Сабурова на вулицю Сержа Лифаря у Деснянському районі;

11) вулицю Тверську на вулицю Єжи Гедройця у Голосіївському та Печерському районах.

На переконання депутатів, відповідне рішення сприятиме демократизації українського суспільства та спрямоване на вшанування пам’яті видатних українських діячів.

Зазначається, що всі перейменування пройшли громадські обговорювання на єдиному веб-порталі територіальної громади в спеціальній рубриці Е-МІСТО. Далі – рішення за депутатами на пленарному засіданні  Київради.

 

Зубко хоче передати на місця формування всіх тарифів на ЖКП

Тарифоутворення потрібно остаточно передати органам місцевого самоврядування та забезпечити відповідальність перед громадянами.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, повідомляється на  Урядовому порталі – Укрінформ.

«Сьогодні вже багато міст вийшли з умов тарифоутворення незалежного регулятора – НКРЕКП, і самостійно складають тарифи, визначають, наскільки вони економічно обгрунтовані, а також яку допомогу можна надати своїм комунальним підприємствам із місцевих бюджетів. Але ми хочемо довести цей процес до кінця, щоб місцеве самоврядування по всій території України самостійно складало тарифи на тепло- та водопостачання, а головне – звітувало перед своєю громадою, чому встановлено саме такий тариф”, – сказав Зубко.

Він додав, що це підвищить якість тепло- і водопостачання, оскільки насамперед місцева влада буде зацікавлена у підвищенні рівня відповідних послуг.

Віце-прем’єр відзначив, що наразі вже є новий склад НКРЕКП та ведуться переговори щодо остаточного завершення тарифної децентралізації.

Крім того, за словами Зубка, «питання модернізації комунальних підприємств, критичної інфраструктури та систем життєзабезпечення й виконання норми закону «Про теплопостачання» в умовах децентралізації має бути пріоритетним для органів місцевого самоврядування».

 

Українець розповів, як запустив у США успішний бізнес

Киянин Ярослав Ажнюк, СЕО компанії Petcube в США, що випускає унікальний винахід для власників домашніх тварин, дав декілька порад бажаючим розпочати свій бізнес у Штатах.

Про це пише  Український інтерес – Укрінформ.

Киянин Ярослав Ажнюк разом з друзями створили та випустили в США унікальний винахід для власників домашніх тварин “Petcube” – відеокамеру для спостереження за улюбленцями, які залишилися вдома.

Пристрої Petcube, які з’явилися на міжнародному ринку в 2013 році, зараз продаються у 18 країнах світу, в тому числі найбільших американських мережах роздрібної торгівлі, таких як Amazon, BestBuy, Petco. Найбільший відділ компанії – в Києві, а головний офіс – у Кремнієвій долині, домівці стартапів та глобальних технологічних компаній.

Рік по тому стартап залучив $250 000 краудфандінга, і зовсім недавно – ще мільйон доларів інвестицій.

Перший рік Ярослав та його партнери намагалися зрозуміти, чи можливо організувати виробництво в Україні, але це виявилося складно і економічно не виправдано. Тому вирішили їхати У США.

” Уклад життя, менталітет, алгоритми поведінки, інтереси людей і так далі дуже несхожі на європейські. Тому я б порадив людям, охочим приїхати сюди в перший раз, бути готовими до нового. До того ж різні штати усередині США часом відрізняються один від одного, як різні країни. Звичайно, мені було не дуже легко на самому початку. Я приїхав в 24 роки будувати бізнес з нуля, нікого тут не знаючи. Перші півтора-два роки я відчував певний дискомфорт”, – поділився Ярослав.

Також Ажнюк наголошує, що бажаючі виїхати до Штатів, щоб вести там свій бізнес, мають пам’ятати, що в Америці вищий рівень конкуренції, але існують так звані джентельменські правила гри, і люди намагаються дотримуватися їх.

“У бізнесменів пострадянського простору та Східної Європи, як правило, немає досвіду в плануванні стратегії на 10 і 20 років вперед. Через нестабільність і потрясіння, що відбуваються в наших країнах, у людей більш вузький горизонт планування. Виходячи з цього, поведінка наших підприємців може бути більш агресивною, і вони менше думають про свою репутацію, оскільки репутація – це дуже довгостроковий актив. Звичайно, і в США вистачає обману, нечесності і корупції, але її на порядок менше, ніж в Росії чи в Україні”, – зауважив бізнесмен.

 

Бібліомайстерня: на Львівщині обговорили “родзинки” для бібліотек

Бібліотекарі територіальних громад Львівщини шукають, як стати потрібними.

Чи потрібні бібліотеки територіальним громадам? Це питання у різних селах Львівщини коментують по-різному – Укрінформ.

Голова успішної Великолюбінської ОТГ рішуче проти цього закладу, до якого, за його словами, ніхто не ходить. А в Давидівській ОТГ бібліотека — один із найбільш затребуваних об’єктів культури. Громада вкладає гроші у придбання нових книг, виділила комфортне приміщення у Народному домі.

Тут і відбувся тренінг “Бібліомайстерня”, під час якого бібліотекарі ОТГ Пустомитівського, Жидачівського та інших районів шукали нові форми роботи, радились, як стати потрібними в час інформаційних гаджетів.

Захід пройшов за ініціативи Львівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Своє дитинство я провела у бібліотеці. Там уже не було такої книжки, яку б не прочитала, за винятком, мабуть, 50-и томника творів Леніна. Але тоді, щоб прочитати книгу, треба було піти до бібліотеки. То зараз діти мають інтернет, планшети, смартфони і інші гаджети. І ми розуміємо, що роль бібліотек у сучасному суспільстві є дещо іншою. Для того, щоб вони не зникли, треба щось змінювати. Я рада бачити на цій зустрічі людей різного віку. Бо є досвід, і є нові погляди. І цей обмін думками стане лише початком великої дискусії, у якій народиться істина, і бібліотеки в об’єднаних територіальних громадах наберуть нової форми і нового змісту”, – зазначила директор Львівського центру розвитку місцевого самоврядування Галина Гречин.

Щоб бути потрібними людям, сільські бібліотекарі практикують різні “хитринки”.  Одні відвідують і постачають літературою хворих у лікарнях. Інші влаштовують читальні зали під відкритим небом, там, де бавляться діти чи гуртуються дорослі. Один із винаходів давидівчан – килимове покриття у бібліотеці. Діти люблять читати, лежачи на ньому. У задумах — запровадити бібліоняню — нетривалий догляд і залучення до читання дітей дошкільного віку, поки їхні батьки вирішують свої нагальні справи. Все це — у поєднанні з організацією масових заходів, зустрічей із письменниками тощо, які збирають численну аудиторію.

Загалом же, бібліотеки працюють там, де є Бібліотекар, людина віддана своїй професії, яка власноруч плекає своїх читачів від ніжного віку, знає їх болі і радощі і не шкодує мудрих порад. До них приходять і в зрілі роки. Зараз особлива увага дітям заробітчан, які через відсутність матерів переживають глибоку депресію та нервові розлади. В одному із випадків саме бібліотекар розговорила дівчинку, яка мовчала відтоді, як поїхала на заробітки її мама.

“У мене до бібліотеки класичне ставлення. Вона потрібна, і єдина надія на органи місцевого самоврядування: чи збережемо її, чи ні. Бо тут немає субвенції,  як в освіті та медицині, що депутати проголосують, те й буде. В такому сучасному, густо населеному селі як Давидів, не дивлячись на близькість до Львова і його цивілізаційних благ, бібліотека прижилася і вона потрібна. Можливо, спрацював новий формат бібліотеки, в якому класика поєдналась із новітніми речами. Є такі села, де ми призупинили роботу бібліотек, але я дуже хочу її відновити. І з ким би не спілкувалася, усі переконані, що бібліотеки потрібні. Але не будемо приховувати, що нерідко в таких закладах “сидять” пасивні працівники, які не мають ні нових ідей, ні нових проектів. Все залежить від кадрів і від умов, в яких працює бібліотека. Нас не раз називають аніматорами – людьми, які продукують розваги, самі розробляють сценарії заходів, готують  їх. Це трохи образливо, бо бібліотекар, в першу чергу, духовний гуру, наставник. Але частка правди в цьому є — масові заходи приваблюють людей до бібліотек, а відтак залучають їх до читання”, – зазначила керівник відділу культури Давидівської ОТГ Христина Кучак.

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно   Європейським Союзом і державами-членами – Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і підтримує  реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

Більше 500 суддів поскаржилися ВРП на втручання у їхню діяльність

Нині в реєстрі повідомлень суддів про втручання в діяльність нараховується понад 500 звернень.

Про це заявив голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк під час VІ Міжнародного судово-правового форуму, що транслювався на сторінці ВРП  у Facebook – Укрінформ.

«На сьогоднішній день з моменту, як запрацював на сайті ВРП реєстр (реєстр повідомлень суддів про втручання в діяльність – ред.), є більше 500 звернень суддів щодо втручання у їхню діяльність», –  зазначив Бенедисюк.

Водночас він зауважив, що велика частина рішень, які винесені ВРП, якраз констатують, що дійсно такі втручання у діяльність судді і тиск на них відбуваються.

«Це безпосередній тиск в залі судового засідання, намагання порушити кримінальні провадження щодо суддів як до того, як винесли рішення, так і після того, як винесене рішення», – повідомив голова ВРП.

Він висловив стурбованість, що кількість звернень суддів про втручання у їхню діяльність не зменшується.

«Як мені здається, припинити цей вал втручань можна саме таким способом, щоб належним чином розглянути, розслідувати і відправити справи до суду. Бо безкарність якраз і породжує наступні факти і породжує уяву в певних осіб, що вони можуть таким чином вплинути на судове рішення. І більш того, вони навіть впливають, тому що судді за певних обставин змушені собі брати самовідвід, за певних обставин перерозподіляються справи, і вони не розглядаються в певний строк. І це якраз свідчить про те, що такі факти мають бути якнайшвидше розслідувані та відправлені до суду», – вважає Бенедисюк.

При цьому, зауважив він, на думку членів ВРП, прокуратура «не досить активно» розслідує такі злочини щодо суддів.

 

У Чорному морі розміновують затонуле судно з боєприпасами

На Херсонщині у Ягорлицькій затоці Чорного моря розпочали розмінування виявленого там торік затонулого судна із боєприпасами.

Про це повідомляє у середу на своїй сторінці у  Facebook  аварійно-рятувальний загін спецпризначення Головного управління ДСНС України у Херсонській області – Укрінформ.

“Відповідно до плану організації виконання завдань з розвідки і розмінування місцевості Херсонської області на 2018 рік, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 5 березня 2018 року №162 “Про заходи щодо розмінування судна з боєприпасами часів Другої світової війни, виявленого на території Голопристанського району в Ягорлицькій затоці”, здійснено перехід експедиційним судном “Снег” за маршрутом м. Херсон – Ягорлицька затока Голопристанського району та розпочато роботи з розмінування затопленого судна з боєприпасами часів Другої світової війни”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, 10 жовтня 2017 року у Голопристанському районі Херсонщини у Ягорлицькій затоці під час відпочинку громадян на човні виявлено старе затоплене судно з металевими предметами, схожими на артилерійські снаряди. Під час обстеження судна спеціалістами ГУ  ДСНС  в області було виявлено велику кількість артилерійських снарядів калібру 45 і 150 мм, а також донні міни. Було вирішено не підривати судно з боєприпасами на місці його виявлення через можливість завдання цим великої шкоди екології Ягорлицької затоки, а підняти боєприпаси на поверхню, і відтранспортувавши їх у безпечне місце знищити.

 

Уряд створив Раду з питань торгівлі та сталого розвитку

Кабінет міністрів України створив Раду з питань торгівлі та сталого розвитку, яку очолить заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду у середу,  повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“13 червня за пропозицією Мінекономрозвитку  Кабінет міністрів  України створив Раду з питань торгівлі та сталого розвитку…До складу Ради з питань торгівлі та сталого розвитку увійдуть представники органів державної влади та громадянського суспільства. Раду очолить заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що завданням Ради є організація роботи Дорадчої групи з питань торгівлі і сталого розвитку відповідно до положень Угоди про асоціацію Україна-ЄС щодо підтримки громадянського суспільства, торгівлі та сталого розвитку.

Головним завданням Дорадчої групи стане моніторинг впровадження і дотримання чіткої імплементації заходів, охоплених главою 13 “Торгівля і сталий розвиток”.

Рада з питань торгівлі та сталого розвитку має також забезпечити відбір кандидатів до групи експертів, які працюватимуть над підвищенням ефективності розробки рішень щодо усунення можливих законодавчих труднощів під час імплементації відповідних положень Угоди про асоціацію Україна-ЄС щодо підтримки торгівлі та сталого розвитку.

 

Путін на танку: Charlie Hebdo “відкриє” ЧС-2018 “кривавою” обкладинкою

Французький сатиричний журнал Charlie Hebdo у день відкриття Чемпіонату світу в Росії вийде з обкладинкою, на якій зображений Володимир Путін на танку перед футбольними воротами.

Карикатуру Charlie Hebdo вже виклали в  мережу – Укрінформ.

Чемпіонат світу з футболу-2018 проходитиме в  Росії  з 14 червня по 15 липня.

Матч-відкриття, другий півфінал і фінал відбудуться в Москві на стадіоні “Лужники”, чемпіонат прийматиме також Санкт-Петербург, Казань і Сочі.

До початку ЧС-2018  український художник Андрій Єрмоленко  також створив свою серію альтернативних плакатів про чемпіонат. На малюнках він зобразив закривавлений талісман чемпіонату, вовка “Забіваку” з людською рукою в зубах, обмотаний колючим дротом Кубок світу, а також футболіста, який грає на кладовищі.

 

Глобальну акцію “Червона картка для Путіна” почали з Києва

Міжнародна коаліція з прав людини оголосила початок глобальної медіа-кампанії RedCard4Putin, спрямованої на звільнення політичних в’язнів у Росії.

Старт кампанії дали у середу під час прес-конференції у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні міжнародна коаліція з прав людини розпочинає кампанію RedCard4Putin. Ми робимо це в Києві, оскільки Україна найбільше постраждала від режиму  Путіна. Кампанія RedCard4Putin – це міжнародна кампанія для тиску на Росію-господарку чемпіонату світу з футболу-2018 з вимогою звільнити політичних в’язнів, серед яких 70 українців, зупинити військову агресію, жахливі порушення прав людини та постійні спроби підірвати міжнародний правопорядок”, – заявив голова Міжнародної коаліції з прав людини та віце-президент Світового конгресу українців Павло Грод.

Впродовж місяця кампанії “RedCard4Putin” будуть видані “червоні картки” для путінського режиму, також будуть опубліковані аналітичні матеріали про злочини Кремля в Україні та розвинутих країнах Заходу. На підтримку звільнення політв’язнів Москви по всьому світі буде організовано серію флеш-мобів та глобальну медіа-кампанію, додав Род.

“Окупація Криму, війна на сході України, хімічна атака у Великій Британії, збиття MH17 – це лише частина відомих злочинів путінського режиму проти людства, свідками яких стала міжнародна спільнота. Тому було створено Міжнародну коаліцію з прав людини, до якої входять громадські організації та окремі особистості з усього світу. Мета діяльності коаліції полягає у звільненні політичних в’язнів в Росії. Кампанія RedCard4Putin покликана донести те, що агресор не може залишатися безкарним, – зазначив голова Міжнародної коаліції з прав людини.

До складу коаліції, зокрема, увійшли Світовий конгрес українців, Конгрес українців Канади, Український конгресовий комітет Америки, Союз українців в Австралії, Союз українців у Великій Британії, Центрально-східна Європейська Рада.

 

Климпуш-Цинцадзе назвала ЧС-2018 у Росії “зрежисованим фарсом”

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що Росія хоче використати футбольний чемпіонат, щоб обдурити світ “своїм зрежисованим фарсом”.

Про це Климпуш-Цинцадзе написала у  Twitter – Укрінформ

“Це обурливе лицемірство – святкувати чесну гру в країні, яка не поважає жодних правил.  Росія  хоче обдурити світ своїм зрежисованим фарсом”, – написала віце-прем’єр.

Як повідомляв Укрінформ, фінальна частина чемпіонату світу з футболу пройде на території РФ з 14 червня по 15 липня. Водночас ФІФА не дала дозволу на відкриття офіційних фан-зон чемпіонату світу з футболу в анексованому Росією Криму.

Раніше деякі країни світу, зокрема Велика Британія, Ісландія та Австралія, оголосили дипломатичний бойкот ЧС у Росії.

 

Жданов закликає міністрів спорту 35 країн бойкотувати ЧС-2018 з футболу в Росії

Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов закликає міністрів спорту 35 країн, чиї футбольні команди заявлені для участі в чемпіонаті світу з футболу в Росії, бойкотувати змагання на політичному рівні.

Про це йдеться у відповідному листі Жданова колегам, повідомляється на  Урядовому порталі – Укрінформ.

“Звертаюся до своїх колег з проханням бойкотувати ці змагання на політичному рівні. Покажіть Путіну червону картку”, – наголосив Жданов.

За його словами, з огляду на численні грубі порушення Росією Статуту ООН та міжнародного права необхідно адекватно і активно реагувати на російську політику агресії, окупації, втручання у внутрішні справи суверенних держав та широкомасштабні порушення прав людини в Росії та на окупованих Росією українських територіях Криму та Донбасу.

Крім того, підкреслив Жданов, санкції проти Росії, такі як відсторонення олімпійської збірної Російської Федерації від участі в зимових Олімпійських іграх 2018 року, свідчать про офіційне визнання міжнародною спільнотою та ВАДА фактів порушення Росією міжнародного антидопінгового законодавства.

Жданов нагадав про те, що російське керівництво не припинило збройної агресії проти сусідніх країн і грубо порушує міжнародне право. Крім того, російська пропаганда використовує чемпіонат світу з футболу-2018 для просування ідеї повернутися до “бізнесу як завжди”.

“У цей час понад 60 невинних громадян України незаконно утримуються за сфабрикованими та політично вмотивованими звинуваченнями в Росії та на території тимчасово окупованого Криму. Вони піддаються тортурам та позбавлені належної медичної допомоги”, – пише Жданов колегам.

Він також нагадав, що Сенцов – видатний український кінорежисер, засуджений в Російській Федерації до 20 років колонії за сфабрикованими звинуваченнями у тероризмі, та активіст з окупованого Росією Криму Володимир Балух оголосили голодування на знак протесту проти російських політичних переслідувань, та припинять його лише після звільнення українських політв’язнів. Їхні життя наразі в небезпеці, наголосив Жданов.

Він підкреслив, що Україна разом з міжнародною спільнотою неодноразово закликала Росію звільнити українських політв’язнів. Замість цього Росією посилюється переслідування, зокрема українського журналіста Романа Сущенка було засуджено до 12 років за звинуваченням у “шпигунстві”, та ігноруються всі заклики та пропозиції щодо звільнення незаконно затриманих українських громадян.

Злочини Росії проти України та демократичного світового порядку вимагають більш рішучого та ефективного реагування з боку міжнародного співтовариства, підкреслив міністр.

“У зв’язку з цим закликаю вас бойкотувати чемпіонат світу з футболу-2018 в Російській Федерації”, – підсумував Жданов.

Як повідомлялося, чемпіонат світу з футболу 2018 року пройде з 14 червня по 15 липня в 11 містах Росії.

 

Відкриття ЧС-2018 у Росії відвідають лідери лише 15 держав та двох частково визнаних республік

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав журналістам 15 країн та двох частково визнаних держутворень, глави яких відвідають церемонію відкриття чемпіонату світу з футболу 14 червня на стадіоні “Лужники” в Москві. Про це повідомляє видання Meduza з посиланням на прес-службу Кремля, інформує УНН.

Список в основному складається з країн СНД і Латинської Америки. Крім того, в ньому присутні дві держави, які не визнані більшістю країн — Абхазія і Південна Осетія. КНДР представлятиме голова президії Верховного народного зібрання Кім Йон Нам.

Окрім вищезазначених церемонію та матч-відкриття відвідають глави: Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Болівії, Казахстану, Киргизії, Лівану, Молдови, Панами, Парагваю, Руанди, Саудівської Аравії, Таджикистану та Узбекистану.

Як повідомляв  УНН,  можливий бойкот  чемпіонату світу з футболу, який завтра стартує в Росії, став символічним жестом невеликого кола світових лідерів. Долучилися, зокрема, частково Велика Британія, Ісландія, Австралія, Польща. При цьому не виключили відвідин мундіалю за певних обставин канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон. Закликати до бойкоту ЧС-2018 може і Європарламент.

 

Дві політичні групи ЄП закликають бойкотувати чемпіонат світу з футболу в Росії

Дві політичні групи Європарламенту у зареєстрованих проектах резолюцій закликають європейських політиків не відвідувати фінальну частину чемпіонату світу ФІФА з футболу на території Росії.

Таку позицію висловили політичні групи “Зелених” і Європейських консерваторів та реформістів, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

“Європарламент закликає представників урядів країн-членів ЄС бойкотувати церемонію відкриття Чемпіонату світу з футболу в Росії та закликає ЄС зробити заяву із засудженням порушення прав людини в РФ, а також щодо спроб приховати та легітимізувати це під прикриттям футбольного турніру”, – йдеться у проекті резолюції щодо Росії та справи політичного в’язня Олега Сенцова, підготовленому “Зеленими”.

Європейські консерватори та реформісти також закликали посадовців ЄС та керівників країн-членів бойкотувати відвідання чемпіонату світу в Росії.

Європарламент проведе дебати та проголосує резолюцію “Щодо Росії, в особливості про справу політичного в’язня Олега Сенцова” у четвер, 14 червня. Розгляд питання пройде за проблематикою порушень основоположних свобод, прав людини та демократії.

Як повідомляв Укрінформ, фінальна частина чемпіонату світу з футболу пройде на території РФ з 14 червня по 15 липня. Водночас ФІФА не дала дозволу на відкриття офіційних фан-зон чемпіонату світу з футболу в анексованому Росією Криму.

Раніше деякі країни світу, зокрема Велика Британія, Ісландія та Австралія, оголосили дипломатичний бойкот ЧС у Росії.

 

Держдума готується до ЧС-2018: присоромили росіянок, аби не приносили в подолі

Голова комітету Держдуми РФ з питань сім’ї, жінок і дітей Тамара Плетньова закликала росіянок не вступати в інтимні зв’язки з іноземцями під час чемпіонату світу з футболу.

Про це вона сказала в інтерв’ю  радіостанції “Говорит Москва”  – Укрінформ.

“Знайдуться дівчата, які зустрінуться (з іноземцями, які приїхали на ЧС-2018, – ред.) і потім народять… Ці діточки потім страждають і страждали, ще з часів радянської влади. Добре якщо ще однієї раси, а якщо іншої раси, то зовсім. Ми своїх дітей маємо народжувати. Я не націоналіст, але все ж”, – сказала Плетньова.

За її словами, “досвід Олімпіади-80 призвів до появи в країні великої кількості матерів-одиначок”.

Плетньова вважає, що росіянки повинні одружуватися через кохання з громадянами Росії.

“Навіть якщо одружуються, їдуть, потім вона не знає, як звідти (повернутися – ред.). Потім ходять до мене в комітет такі, плачуть дівчатка, що дитину вивезли, забрали тощо. Я б хотіла, щоб в нашій країні одружувалися через кохання, неважливо якої національності, які б були громадяни Росії, які б будували хорошу сім’ю, жили б дружно, народжували дітей і виховували їх”, – заявила Плетньова.

Як повідомлялося, чемпіонат світу з футболу має відбутися з 14 червня по 15 липня в 11 містах Росії.

Раніше міністр молоді і спорту України Ігор Жданов закликав своїх колег із країн-учасників Чемпіонату світу з футболу, який має пройти в Росії, бойкотувати змагання на політичному рівні у зв’язку з російською політикою агресії, окупації, втручання у внутрішні справи суверенних держав і широкомасштабними порушеннями прав людини в Росії і на окупованих Росією українських територіях Криму і Донбасу.

Деякі країни, зокрема Ісландія, Польща, Великобританія і Австралія, оголосили дипломатичний бойкот ЧС.

За даними ЗМІ, депутати Європейського парламенту готуються ухвалити резолюцію, в якій міститиметься заклик до дипломатичного бойкоту чемпіонату світу з футболу в Росії.

Тим часом близько 6 тисяч українців придбали квитки на матчі чемпіонату світу з футболу 2018 року.

 

Спецслужби США не радять футбольним фанам брати з собою в Росію гаджети

Американцям, які їдуть до Росії на ЧС з футболу, не радять брати з собою електронні пристрої, тому що їх можуть зламати злочинці або особи, пов’язані з російським урядом.

Про це заявив агент ФБР і директор Національного центру контррозвідки та безпеки США Вільям Еванына, повідомляє  DW з посиланням на Reuters – Укрінформ.

“Якщо ви плануєте взяти з собою мобільний телефон, ноутбук або інший електронний пристрій – не робіть помилок, будь-які дані на цих пристроях, особливо ваша особиста інформація, можуть стати доступні російському уряду або кіберзлочинцям”, – сказав Еваніна.

Він уточнив, що найбільше ризикують “посадові особи корпорацій і урядові чиновники”. “Якщо ви можете обійтися без своїх гаджетів, не беріть їх з собою. Якщо вам вони потрібні, візьміть будь-який інший пристрій – не той, яким ви користуєтесь зазвичай, а також виймайте акумулятор, коли ви не користуєтеся своїм пристроєм”, – заявив Еваніна.

Інший американський чиновник на умовах анонімності повідомив, що британські спецслужби випустили подібні попередження для підданих Сполученого Королівства і футбольної команди Англії, яка бере участь у чемпіонаті світу в Росії. Фахівці британського Національного центру з кібербезпеки (NCSC), що входить до складу Центру урядового зв’язку (GCHQ), також опублікували попередження для британців.

 

Савченко написала Путіну листа

Заарештований народний депутат Надія Савченко із СІЗО написала листа президенту Російської Федерації Володимиру Путіну, в якому просить його звільнити всіх українських політв’язнів. Про це на сторінці у Facebook повідомляє її прес-служба, передає УНН.

“Сьогодні, 13 червня, народний депутат, колишній і нинішній політв’язень Надія Савченко, звернулася листом із проханням про звільнення українських політв’язнів до президента РФ Володимира Путіна. До листа додається перелік українських політв’язнів, зневолених на російській території”, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Верховна Рада позбавила Савченко депутатської недоторканності та надала дозвіл на її затримання й арешт.
У ВР Савченко затримали, зачитавши їй повідомлення, у чому її підозрюють: злочини, передбачені ч.1 ст.109, ч.1 ст.14 ч.2 ст.28 ч.1 ст.109, ч.1 ст.14 ч.2 ст.28 ст.112, ч.1 ст.14 ч.3 ст.258, а також ч.1 ст.258-3 ККУ. Генпрокурор Луценко раніше заявив, що є незаперечні докази того, що Савченко особисто планувала провести терористичний акт в парламенті.

Як повідомляв УНН, результати розшифровки відповідей на запитання експертів при проходженні заарештованим народним депутатом Надією Савченко “детектора брехні” підтвердили її наміри про готовність вчинити  збройний державний переворот  із фізичним знищенням українських політиків.

 

Путін залишив Суркова на посаді “помічника по Україні”

Президент Росії Володимир Путін залишив на посту свого помічника, уповноваженого РФ “з українських питань” Владислава Суркова.

Про це  йдеться  у відповідному указі Путіна – Укрінформ.

“Призначити Суркова Владислава Юрійовича помічником Президента Російської Федерації. Цей указ набирає чинності з дня його підписання”, – йдеться в тексті указу.

Раніше російська преса неодноразово повідомляла, що найближчим часом Сурков може піти з посади помічника  Путіна. Найбільш імовірним наступником Суркова називали чинного уповноваженого по Приволзькому федеральному округу Михайла Бабича.

Як відомо, помічник Владимира Путіна Владислав Сурков куруэ бойовиків ОРДЛО на Донбасі, визначає внутрішню і кадрову політику в “ЛНР” і “ДНР”. У зв’язку з цим він періодично проводить переговори зі спеціальним представником США по Україні Куртом Волкером.

З березня 2014 року Суркову заборонено в’їзд до США і країн ЄС через його можливу причетність до планування окупації Криму Росією.

 

#FreeSentsov: активісти прийшли під посольство Росії напередодні ЧС-2018

У Києві під посольством Росії провели акцію солідарності з незаконно ув’язненим в РФ українським режисером Олегом Сенцовим.

До акції долучилось кілька десятків активістів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми сьогодні прийшли під стіни російського посольства, напередодні чемпіонату світу з футболу в Росії, щоб висловити свою солідарність з Сенцовим і на підтримку усіх політв’язнів. Ми хочемо пояснити, що всі, хто їде до Росії на чемпіонат з футболу, всі, хто придбав квитки, стають співучасниками злочину. Не може адекватно мисляча людина їхати на такі дійства, коли Сенцов голодує, коли інші українці утримуються у тюрмах РФ”, – заявив співорганізатор акції Дмитро Жмайло.

Активісти, зокрема, закликали бойкотувати українські медіа, які транслюватимуть чемпіонат світу з футболу у Росії.

Також учасники акції зачитали звернення до іноземних громадян англійською мовою із закликали долучатись до бойкоту ЧС з футболу в Росії.

“Коли хтось потрапляє у біду, треба виручати і вставати один за одного. Я вперше долучився до акції на підтримку Олега Сенцова, вирішив надати свою підтримку”, – зазначив активіст Олександр Карась, який прибув на акцію з міста Прилуки.

Як зазначили організатори акції, цього ж дня, 13 червня, Український конгресовий комітет Америки закликає світову спільноту висловити свою солідарність з Сенцовим шляхом участі в одноденному голодуванні.

Як повідомлялося,  Сенцов  16 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у РФ та окупованій Росією території.

За даними МЗС, щонайменше 24 українці є політичними в’язнями в РФ, більше 40 – в окупованому Криму. У цьому переліку також журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в Росії засудили до 12 років колонії суворого режиму за сфабрикованими звинуваченнями у “шпигунстві”.

 

У США триває одноденне голодування на підтримку Сенцова

Масштабна акція із закликом провести один день голодування на підтримку незаконно ув’язненого в Росії Олега Сенцова проходить у середу в Сполучених Штатах.

Її ініціатором виступив Український конгресовий комітет Америки (УККА), передає власний кореспондент Укрінформу.

“У солідарності з Олегом Сенцовим –  одноденний страйк голодування  в Вашингтоні, округ Колумбія”,- зауважив на фото, виставленому у соціальних мережах під час акції президент УККА Андрій Футей.

Він зробив світлину разом з виконавчим віце-президентом Комітету Михайлом Савківим на тлі будівлі американського Капітолію, де засідає Конгрес США.

Як  повідомляв  Укрінформ, “Український Конгресовий Комітет Америки, найбільший представницький орган для 1,5 млн американців українського походження, напередодні закликав українсько-американську спільноту та друзів по всьому світу висловити солідарність з Олегом Сенцовим.

Акція проводиться перед початком у Росії Кубку світу ФІФА. До ініціативи долучилися українські громади в Канаді й Австралії.

Український режисер  Олег Сенцов  був засуджений в Росії за сфабрикованими звинуваченнями до 20 років колонії суворого режиму за обвинуваченням у “терористичній діяльності” на території анексованого Криму. 14 травня він оголосив безстроковий голодний страйк з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. Зараз у РФ й анексованому Криму утримуються 64 українських політв’язні, серед яких – також журналіст Укрінформу Роман Сущенко.

 

Берлінський активіст провів двохсотий пікет на підтримку в’язнів Кремля

Берлінський активіст Рональд Вендлінг у середу, 13 червня, провів свій 200-й пікет на підтримку українських політичних в’язнів.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

“Я стою тут за громадян України, які з політичних мотивів опинилися в російських в’язницях, стали заручниками в РФ”, – заявив Вендлінг.

Свої пікети, які дуже часто виявляються одиночними, він проводить під посольством Росії в Берліні на вулиці Унтер-ден-Лінден. З жовтня 2014 року він відстояв у цьому місці вже 725 годин.

Зазвичай пікети проходять по четвергах, однак з 4 червня, коли українському журналісту, паризькому кореспонденту інформагентства Укрінформ  Роману Сущенку  оголосили вирок – 12 років суворого режиму – Вендлінг приходить під посольство щодня.

Перехожим, які цікавляться, він розповідає про Сущенка, про голодування українського режисера Олега Сенцова, який відбуває 20-річний термін в Якутії, про в’язнів Кремля Володимира Балуха і Олександра Кольченка, які також оголосили голодування.

Як повідомлялося, Сенцов 16 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів в РФ і на окупованій Росією території.

За даними МЗС щонайменше 24 українця є політичними в’язнями в РФ, більше 40 – в окупованому Криму. У цьому переліку також журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в Росії засудили до 12 років колонії суворого режиму за сфабрикованим звинуваченням у “шпигунстві”.

 

У Ялті затримали кримську татарку, її місцезнаходження невідоме – адвокат

Біля Ялти російські силовики провели обшуки у сім’ї кримських татар. Після обшуку забрали дівчину, її місцезнаходження невідоме.

Про це повідомив адвокат Едем Семедляєв, пише  “Українська правда” – Укрінформ.

“Стало відомо, що сьогодні з 10:00 в п. Аутка м.  Ялта  проходив обшук в сім’ї кримських татар. Після обшуку на допит забрали дівчину 27 років. Інкримінують ст. 280 КК РФ (Публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності). До теперішнього часу її місцезнаходження невідоме”, – написав він.

За його інформацією, обшук провели співробітники управління Федеральної служби безпеки Ялти.

 

Росія почала навчання з “Іскандерами” біля кордонів України

У Західному військовому окрузі РФ почалися військові навчання із «захисту від зброї масового ураження». В них задіяно комплекси «Іскандер» і системи С-400.

Про це повідомляє  «Інтерфакс»  із посиланням на прес-службу Західного військового округу (ЗВО) армії РФ – Укрінформ.

“У середу в з’єднаннях і військових частинах ЗВО і Балтійського флоту стартувало тренування із захисту від зброї масового ураження. На аеродромах і в призначених районах розгорнуто пункти спеціальної обробки і сили протиповітряної оборони, в тому числі пускові установки, транспортно-зарядні машини оперативно-тактических ракетних комплексів “Іскандер-м” і зенітних ракетних комплексів С-400″, – повідомили в прес-службі.

Тренування проходить у частинах, дислокованих у Москві і Санкт-Петербурзі, а також у Московській, Ленінградській, Калінінградській, Воронезькій, Курській, Смоленській, Івановській, Псковській і Нижньогородській областях. У  навчаннях  беруть участь понад 30 тис. військовослужбовців. Всього задіяно близько 5 тис. одиниць бойової і спеціальної техніки.

Після окупації Криму і початку агресії на сході України в 2014 році Росія провела велику кількість раптових армійських перевірок і військових навчань. Країни Заходу неодноразово висловлювали занепокоєння прагненням Москви продемонструвати свою військову потужність на кордонах країн ЄС і НАТО.

 

Маас пропонує розробити нову європейську східну політику

Міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас вважає за необхідне розробити нову європейську східну політику, яка б повніше враховувала інтереси як країн ЄС, так і партнерів.

Про це він заявив у середу в Берліні, виступаючи з промовою про розвиток Європи, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Нам потрібна нова східна політика – європейська східна політика”, – сказав Маас.

Вона, на його думку, повинна у світлі небезпечної напруженості між Вашингтоном і Москвою вказати нові шляхи взаємодії з  Росією  в інтересах усіх європейців.

Крім того, ця нова політика має формулювати пропозиції країнам “Східного партнерства”, в тому числі Грузії й Україні, які повною мірою відчувають себе європейцями, а також повинна враховувати інтереси всіх європейців: країн Балтії і  Польщі, а також країн Західної Європи.

Також, на думку Мааса, нова східна політика повинна балансувати між інтересами безпеки, економічного співробітництва і співпраці в гуманітарній сфері.

“Таким чином, може виникнути нова, позитивна динаміка в європейських відносинах зі східними країнами-членами ЄС”, – вважає Маас.

Головним напрямом європейської зовнішньої політики, на його переконання, має бути забезпечення стабільності в регіоні. У деяких частинах світу посилюється вплив авторитарних режимів, нагадав він, додавши, що Росія, Китай, країни на Близькому Сході “мають абсолютно інше, ніж європейці, уявлення про порядок”.

Як заявив міністр, по сусідству з ЄС – в Сирії, в Україні, на Близькому Сході – є конфлікти, при врегулюванні яких поки що не виходить досягти успіху, адже Європа недостатньо підкреслює своє значення як зовнішньополітичного гравця. Він вважає, що Європа повинна нарешті відреагувати на це «не шляхом підкручування кількох гвинтиків у брюссельському апараті, а зміною менталітету”.

“Нам треба більше мужності, більше амбіцій і більше зовнішньополітичної творчої волі”, – заявив глава МЗС ФРН.

Маас при цьому відкинув побоювання, що таким чином країни відмовляються від суверенітету. “Хто може все ще серйозно думати, що окремо взята європейська держава зможе вирішити свої національні проблеми при виникненні будь-якого зовнішньополітичного конфлікту глобального масштабу? Незалежно від того, чи йдеться про Іран, Україну або Сирію – відповідь на такі конфлікти завжди однакова, а саме: Європа має діяти як один”, – резюмував Маас.

Він також заявив про необхідність використати кризи і очікування Європи для “конструктивного політизування” у світлі майбутніх виборів до Європейського парламенту з тим, щоб не дати шансів на них непримиренним націоналістам і популістам.

 

Військові ООС за добу знешкодили 9 бойовиків

У зоні проведення Операції об’єднаних сил за минулу добу ліквідовано 5 бойовиків, ще 4 поранено.

Про це поінформував речник Міністерства оборони Олександр Мотузяник на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За даними нашої розвідки, вчора внаслідок влучного вогню у відповідь підрозділами Об’єднаних сил було знищено 5 та поранено 4 окупантів. Окрім того, ворог втратив броньовану машину”, – зазначив Мотузяник.

Загалом впродовж минулої доби, 12 червня, підрозділами Об’єднаних сил було зафіксовано 32 ворожі  обстріли, нагадав Мотузяник.

 

Кабмін схвалив законопроект про житло для військових із окупованих територій

Кабінет міністрів схвалив законопроект щодо забезпечення житлом українських військовослужбовців, які покинули окуповані території.

Відповідне рішення ухвалене на засіданні уряду в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Нами підготовлені зміни до 12-ї статті закону про соціальний захист військовослужбовців, які дають можливість значно підвищити соціальний захист військовослужбовців, які вийшли з окупованої території… Цей закон дає можливість нашим військовим отримати житло або право на компенсацію за винайм житла, незважаючи на те, чи була у них квартира в окупованому Криму, чи її не було”, – сказав міністр оборони  Степан Полторак.

Він зауважив, що після захоплення Криму російськими військами майно українських військових, які покинули окупований півострів, крадуть.

 

Українські “білі хакери” беруть участь у навчаннях НАТО CWIX-2018

В місті Бидгощ (Польша) розпочалися щорічні багатонаціональні навчання НАТО CWIX – 2018, участь в яких беруть українські фахівці кібернетичної безпеки.

Про це  повідомляє  сайт МО України – Укрінформ.

“Цього року завдяки наполегливій роботі особового складу Головного управління зв’язку та інформаційних систем та підтримки Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій і Головного управління підготовки особового складу Генерального штабу, Збройні сили України успішно завершили багаторічну процедуру приєднання до зазначених навчань та отримали статус повноцінного учасника цільової групи з кібернетичної безпеки. Отриманню цього статусу передував багаторічний шлях підготовки особового складу Головного об’єднаного центру захисту інформації та кібернетичної безпеки відповідно до стандартів НАТО та виконання вимог щодо забезпечення взаємосумісності обладнання кібербезпеки”, – йдеться у повідомленні.

Основною метою навчань є дослідження, випробування та перевірка взаємосумісності систем управління різного призначення Об’єднаних багатонаціональних сил, у тому числі питання захищеності від кібернетичних загроз.

В рамках багатонаціональних навчань  НАТО  CWIX — 2018 українські військові фахівці кібернетичної безпеки разом зі своїми колегами з понад 20 країн відпрацьовуватимуть питання кібернетичного захисту інформаційної інфраструктури. Основні зусилля спрямовані на дослідження захищеності комплексів та систем управління, у тому числі телекомунікаційного обладнання, яке перебуває на озброєнні військ зв’язку Збройних Сил України.

“Участь представників військ зв’язку у цих навчаннях сприяє підвищенню взаємосумісності з країнами НАТО щодо підготовки особового складу кіберпідрозділів, розробки та впровадження нормативної бази у сфері кібернетичної безпеки та досягнення технічної взаємосумісності під час спільного виконання завдань у складі Об’єднаних багатонаціональних сил”, – зазначається у повідомленні.

 

На будівництво казарм для контрактників у Міноборони передбачили 2,3 мільярда

На будівництво казарм поліпшеного планування для військовослужбовців військової служби за контрактом кошторисом Міноборони України передбачено 2,3 млрд грн.

Про це  повідомив  заступник начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України полковник Олександр Чергінець під час брифінгу у середу щодо виконання проекту будівництва житлових комплексів для контрактників – Укрінформ.

“На будівництво казарм поліпшеного планування для контрактників кошторисом Міністерства оборони України передбачено 2,3 млрд гривень”, – йдеться у повідомленні.

За словами Чергінця, будівництво здійснюється на територіях військових містечок по всій території країни. Загалом планується збудувати 184 казарми поліпшеного планування загальною кількістю 23 000 місць в 21 області України.

“Закупівля робіт з будівництва кожної з 184 будівель здійснюється через електронну систему публічних закупівель “ProZorro” у відповідності до Законів України “Про публічні закупівлі” та “Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони”, — повідомив полковник.

Він додав, що до підготовки реалізації зазначеного проекту в оборонному відомстві було залучено чимало фахівців, громадських активістів та волонтерів.

“На початковому етапі  Міністерством оборони України  були опрацьовані типові конкурсна документація та договір підряду, в яких застосовані нові для Збройних сил України підходи. Зокрема, поетапний системний контроль ходу будівництва, застосування жорсткої відповідальності за порушення умов договору та можливість одностороннього розірвання договору підряду”, – підкреслив представник Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ.

При підготовці документації отримано допомогу від фахівців Антимонопольного комітету України.

Офіцер також повідомив, що в оборонному відомстві було організовано широку інформаційну кампанію щодо залучення потенційних підрядників до участі в конкурсних торгах по закупівлі цих робіт. Зокрема, публікацію повної інформації на офіційному веб-сайті Міноборони (основних проектних рішень, типової конкурсної документації та договору підряду, перелік адрес місць розташування будівельних майданчиків тощо).

Окрім того, було організовано інструкторсько-методичні заняття з тендерними комітетами, де своїм досвідом поділились представники Міністерства економічного розвитку та торгівлі, фахівці електронної системи закупівель “ProZorro”.

“За проведенням процедур закупівель організовано системний контроль, до якого залучені підрозділи аудиту, запобігання та протидії корупції, волонтери та громадські активісти. Рішенням міністра оборони України також створено мобільні групи, які контролюють законність прийнятих рішень та дотримання законодавства при проведенні процедур закупівель”, – повідомив Чергінець.

 

На Луганщині вперше проходять навчальні збори батальйону тероборони

На базі Старобільського об’єднаного районного військового комісаріату проходять навчальні збори зі стрілецькою ротою окремого батальйону територіальної оборони Луганської області.

Про це  повідомляє  прес-служба Луганської обласної військово-цивільної адміністрації – Укрінформ.

«Такі збори на території Луганської області проводяться вперше і мають на меті підготувати особовий склад до охорони та оборони важливих об’єктів та комунікацій, забезпечення умов для надійного функціонування органів державної влади та органів військового управління, боротьби з диверсійно-розвідувальними групами, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконними озброєними формуваннями, підтримання безпеки і правопорядку у районі та правового режиму воєнного стану», – йдеться в повідомленні.

До зборів залучено 96 чоловіків з різних організацій віком від 20 до 60 років. Протягом цих днів вони вивчатимуть як теоретичну сторону військової справи, так і практичну.  Навчання  розпочалися з прийняття присяги та видачі незарядженої зброї.

Організатор – Старобільсько-Новопсковський військкомат. Навчальні збори триватимуть до 15 червня.

 

Віце-маршалок Сейму Польщі: Україна далеко від наших кордонів стримує агресію РФ

Польща усвідомлює, що Україна зупиняє російського агресора на дальніх підступах до польських кордонів.

Про це у Варшаві в кулуарах засідання Парламентської асамблеї Україна-Польща сказав у коментарі власному кореспонденту Укрінформу віце-маршалок Сейму Польщі, співголова асамблеї з польської сторони Ришард Терлецький.

“Наша безпека взаємозалежна: України – від допомоги Європи, зокрема й  Польщі, а Польщі – від того, що Україна далеко від наших кордонів стримує російську агресію. У цій сфері співпраця між нашими країнами є найбільш раціональною”, – наголосив Терлецький.

Він відзначив, що військова співпраця між Україною і Польщею є “досить доброю”, звернувши увагу, зокрема, на співробітництво в рамках Литовсько-польсько-української бригади ЛитПолУкрбриг.

Водночас Терлецький зауважив, що двосторонні відносини переобтяжені також і складними питаннями, які розділяють народи. Відтак потрібно працювати над вирішенням цих проблем.

Як повідомлялося, 12-13 червня у Варшаві та місті Свіноуйсцє відбувається дводенне засідання Парламентської асамблеї Україна-Польща. У перший день роботи асамблеї обговорено енергетичну безпеку в регіоні та координацію дій щодо блокування будівництва “Північного потоку-2”, військову співпрацю та поглиблення відносин України з ЄС та НАТО, а також співпрацю у сфері молодіжного обміну.

За результатами першого дня роботи асамблеї ухвалено спільну заяву, в якій зокрема, парламентарії обох країн засудили російську агресію і закликали Москву звільнити усіх українських політв’язнів.

У середу, 13 червня, депутати відвідають LNG термінал для скрапленого газу в місті Свіноуйсцє на узбережжі Балтійського моря.

 

Чотири роки тому Маріуполь звільнили від пропутінських окупантів

Цього дня у 2014 році українські війська визволили від проросійських окупантів Маріуполь.

Ще з самого початку втілення в життя російськими агресорами сумнівної ідеї «русского мира», а потім і в час неприкритої збройної агресії проти України Маріуполь був (та й залишається) ласим шматком для Кремля, адже це місто має надзвичайно важливе стратегічне значення.

Маріуполь – це і порт, і два металургійні комбінати (Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча та «Азовсталь») та найбільше в Україні машинобудівне підприємство – концерн «Азовмаш», продукція яких складає значну частину експорту України.

Протистояння між українцями і проросійськими сепаратистами розпочалося в  Маріуполі майже одразу після втечі з України президента Януковича. Особливо проросійські сили активізувалися після так званого приєднання Криму до Росії.

Приблизно з середини квітня Маріупольська міськрада була захоплена сепаратистами, які наводили жах на місцевих мешканців, показуючи, хто в місті господар. 9 травня, виконуючи накази московських кураторів, вони штурмували міське УВС – Маріуполь перейшов під їхній повний контроль. При цьому було поранено і взято в полон начальника УВС Валерія Андрощука і вбито начальника ДАІ Віктора Саєнка, бійця добровольчого батальйону міліції «Азов» Родіона Добродомова. До того ж, терористи заблокували бетонними блоками декілька вулиць у центрі міста і захопили адмінбудівлі.

Міліція, СБУ і прокуратура були повністю паралізовані, а чимало хто з силовиків вже готувався приміряти на себе російську форму за прикладом своїх кримських колег. Після подій 9 травня і фактичної втрати контролю над третім за розміром містом Донбасу – Маріуполем, Україна контролювала лише маріупольський аеродром, на якому знаходилися українські нацгвардійці, військовослужбовці Збройних сил України та півтори сотні добровольців з батальйону МВС «Азов».

Штурм Маріуполя українське командування спочатку планувало на 23 травня 2014 року, аби надати можливість містянам проголосувати разом з іншими українцями на президентських виборах, але згодом, після аналізу наявних сил і засобів, відмовилося від цього плану. Остаточною датою початку визволення було визначено 13 червня.

У спецоперації брали участь 150 бійців спецбатальйону «Азов», 2 роти спецбатальйону «Дніпро», 2 роти Національної гвардії та спецназ МВС. Блок-пости на в’їздах до міста контролювали військові, допомога надходила також від членів Правого сектору та місцевих активістів.

Для блокування району проведення спецоперації було залучено близько 500 військовослужбовців ЗСУ та НГ. Штурм розпочався о 5-ій ранку. У ході зачистки Маріуполя від проросійських найманців було ліквідовано їхні ключові опорні точки, знищено техніку та відновлено контроль над усіма захопленими спорудами, зокрема будівлею міської ради. Відтоді, завдяки зусиллям українських військових та самих маріупольців, місто живе хоч і напруженим, але мирним життям, залишаючись вразливим для терактів, найбільший з яких стався 24 січня 2015 року. У той день терористи з артилерії обстріляли блокпости  Збройних сил України  та житловий мікрорайон «Східний». Загинули 30 людей, пораненння отримали 128, серед загиблих і поранених були діти.

 

Переговори в Мінську: РФ не погодилася на жодну безпекову пропозицію України

Українська сторона розраховує на прогрес у вирішенні питання звільнення українських заручників після телефонної розмови президентів України та РФ.

Про це повідомила у  Facebook  прес-секретар представника України у Тристоронній контактній групі, екс-президента Леоніда Кучми Дарка Оліфер за результатами засідання в Мінську – Укрінформ.

“Українська сторона готова до компромісів задля звільнення людей, яких утримують в РФ та в ОРДЛО. Сподіваємося, що телефонна розмова президентів України та РФ щодо цієї проблеми сприятиме якнайшвидшому вирішенню питання. Очікуємо, що РФ перегляне свою позицію щодо важливої гуманітарної ініціативи – створення за участю України, РФ та Міжнародного комітету Червоного Хреста тристороннього механізму пошуку зниклих безвісти”, – зазначила Оліфер.

За її словами, виконання безпекового блоку питань Мінських угод – беззаперечний шлях для встановлення повноцінного та всеосяжного миру на Донбасі.

“Насамперед йдеться про припинення вогню; відведення важких видів озброєнь; створення в районі н.п. Кальміуське, Кумачово, Новоазовськ та Саханка ділянки, вільної від тяжкого озброєння; всебічний і безперешкодний доступ СММ ОБСЄ до всієї території ОРДЛО, включно із територіями, прилеглими до непідконтрольної Україні ділянками українсько-російського кордону; створення безпекових зони вздовж неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону; дотримання лінії розмежування, встановленої Меморандумом від 19 вересня 2014 року, – всі ці питання були внесені українською стороною як пропозиції задля настання сталого та справжнього режиму тиші. Однак вони категорично не були сприйняті в першу чергу російською стороною”, – зазначила Оліфер.

Крім цього, вона наголосила, що ситуація навколо Донецької фільтрувальної станції викликає все більшу тривогу. Систематичні обстріли з боку НЗФ ОРДО загрожують безпеці працівників станції та водопостачанню, яке є життєво необхідним для величезної кількості людей. На цій ділянці РФ досі не дає гарантій безпеки для працівників, ремонтників та СММ ОБСЄ. Відповідно до лінії розмежування від 19 вересня 2014 року Донецька фільтрувальна станція має перебувати під контролем України.”Саме тому закликаємо РФ в найкоротші терміни забезпечити виконання цієї домовленості”, – наголосила вона.

Також, за словами Оліфер, розведення сил та засобів в районі Станиці Луганської може відбутися за умови дотримання з боку ОРЛО семиденного періоду тиші. “Натомість ми з тривогою спостерігаємо за військовою активністю в рамках ділянок, де розведення мало відбутися раніше – район Золотого і Петрівського. Так, в районі Золотого НЗФ ОРДЛО проводять мінування, встановили зенітну установку; в районі Петрівського обладнано укріплені кулемети та мінометні позиції, звідси ЗСУ були обстріляні зі стрілецької зброї та гранатометів”, – зауважила Оліфер.

Вона додала, що триває узгодження технічних параметрів відновлювальних робіт мостового переходу в районі Станиці Луганської.

Оліфер зазначила, що в рамках економічної підгрупи українська сторона вчергове передала ОРДЛО пропозиції щодо проведення ремонту та інвентаризації майна компанії «Водафон Україна» на непідконтрольній території. Проте аварійно-відновлювальні роботи, які необхідно виконати на території ОРЛО, було зірвано. “Ми закликаємо представників ОРДЛО створити необхідні умови для ремонтних бригад. Сталого мобільного зв’язку потребують мільйони мирних мешканців по обидва боки лінії розмежування”, – наголосила вона.

Як повідомлялося, Президент України Петро Порошенко 9 червня провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним, під час якої наголосив на важливості якнайшвидшого звільнення українських політв’язнів, утримуваних в Росії та на окупованих територіях.

За даними МЗС, щонайменше 24 українці є політичними в’язнями в РФ, понад 40 – в окупованому Криму. У цьому переліку також журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в Росії засудили до 12 років колонії суворого режиму за сфабрикованими звинуваченнями у “шпигунстві”.

 

Зеркаль: концепту та консенсусу в “нормандському форматі” щодо миротворців на Донбасі немає

Заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль заявила, що на переговорах “нормандської четвірки” відсутні консенсус та єдина позиція щодо розгортання миротворчих сил ООН на Донбасі. Про це вона сказала в ефірі “5 каналу”, інформує УНН.

“Для того, щоб знайти якісь компроміси, треба спочатку мати якийсь концепт. Можна казати про різні стадії, про різний персонал, про всю решту, якщо у вас є концепт того, що ви хочете досягнути і домовленість між сторонами про досягнення цілей цього концепту. Концепту немає”, — повідомила Зеркаль.

Заступниця міністра також додала, що: “Концепту в „нормандському форматі“ щодо миротворчої місії немає, звичайно, що немає і консенсусу”.

“Лавров (голова МЗС РФ) продовжує грати в гру, в те, що миротворці потрібні для супроводження СММ ОБСЄ, при тому, що мова йде тільки про те, щоб супроводжувати там, де їм будуть дозволяти ці місцеві “авторитети”, — сказала вона.

Також за її словами, позиція російської сторони щодо необхідності миротворчих сил задля супроводження спостерігачів ОБСЄ є кроками назад.

Як повідомляв УНН, Зеркаль розповіла про докази у поданій до суду ООН справі щодо РФ.

 

Заблокована комісія “Україна-НАТО”: МЗС розраховує на допомогу США

Заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль переконана, що без допомоги США буде важко зняти блокаду засідання комісії “Україна-НАТО”. Про це вона повідомила в ефірі “5 каналу”, інформує  УНН.

“Блокада Будапештом засідання комісії „Україна—НАТО“ продовжується, попри критику членів НАТО і країн ЄС. Тут же також є питання компромісу. Компроміс досягнуто щодо проведення 22 червня спільної зустрічі міністрів освіти і закордонних справ, присвяченої питанню розвитку відносин України й Угорщини, і що нам треба робити, аби вони покращилися, щоб не було проблем на різних міжнародних майданчиках”, — повідомила Зеркаль.

Вона також додала, що: “Водночас міністр освіти Лілія Гриневич зустрічалася з громадами, вони погоджували план. Звичайно, вони не можуть ухвалити самостійно рішення, бо громада існує від фінансових ресурсів, які їм надають з Будапешту”.

“Ми розраховуємо, що в цій площині допомога США є істотною, особливо що стосується діалогу з угорцями. Бо без медіаторства ми навряд чи зможемо зняти блокаду”, — повідомила заступник міністра.

Як повідомляв УНН, заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль  заявила, що на переговорах “нормандської четвірки” відсутні консенсус та єдина позиція щодо розгортання миротворчих сил ООН на Донбасі.

 

Захист Сущенка отримав повний текст вироку

Захист журналіста Укрінформу Романа Сущенка, незаконно засудженого у Росії до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство, отримав повний текст вироку.

Про це повідомив Укрінформу громадський захисник Сущенка Марк Фейгін.

“Минулого тижня після подачі короткої скарги я отримав повний текст вироку з мотивувальною частиною. Він досить прискіпливо відбиває аргументи сторін. Не можу сказати, що якісь істотні аргументи захисту пропущені. Але з їхньою оцінкою, звичайно, погодитися не можу. Є питання і по процесуальній частині, а також істотні питання зі змістовного боку (а не тільки в сенсі трактування)”, – сказав Фейгін.

Він уточнив, що не може дати конкретніший розбір ухваленого вироку у зв’язку із засекреченістю справи.

Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції  Романа Сущенка порушуючи міжнародні правила затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня йому пред’явили звинувачення “в шпигунстві”. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували.

У понеділок, 4 червня, Мосміськсуд оголосив вирок Сущенку – 12 років колонії суворого режиму.

“Коротку скаргу” на ухвалений у Росії вирок українському журналістові Роману Сущенку було подано 5 червня.

 

Фейгін: Якщо повернення затягнеться, Сущенко не повинен опинитися в Якутії

Громадський захисник українського журналіста Романа Сущенка Марк Фейгін заявив, що якщо вирок все ж набере чинності, то його підзахисний має бути відправлений не в екстремальні умови, а в колонію у Рязані чи Мордовії.

Про це сказав Фейгін у коментарі Укрінформу.

“У зв’язку з майбутнім розглядом скарги хочу сказати, що захист ставить собі завдання – знизити нинішні 12 років до мінімальної планки за ст. 276 – 10 років. Але підкреслюю, що в цілому мета не отримати “хороший термін” і відсидіти його, а домагатися звільнення Сущенка. Однак паралельно потрібно вести роботу, простежити: щоб якщо повернення затягнеться, Сущенко був відправлений в нормальну колонію, а не в екстремальні умови”, – сказав Фейгін.

За його словами, він на даний момент розглядає варіант виправної колонії в Рязані, другий варіант, дещо гірший – колонія в Мордовії. “Найважливіший факт у нашому випадку:  Сущенко  – громадянин України. Тому я буду працювати, щоб, якщо швидкого звільнення не буде і вирок набуде чинності, він не опинився в Якутії або Арктиці, як, на жаль, сталося з Олегом Сенцовым, якому шахрайськи, незважаючи на його протести, нав’язали російське громадянство. З урахуванням стану здоров’я та клімату колишнього місця проживання Романа Сущенка колонія в Рязані вважається “хорошою”, в ній відбувають термін іноземці. Я ще повинен уточнювати, як там ситуація із “суворим режимом”, якщо ця норма залишиться у вироку після апеляції”, – зазначив захисник.

Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка в порушення міжнародних правил затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня йому пред’явили обвинувачення у “шпигунстві”. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. В ГУР Міноборони це спростували.

4 червня Мосміськсуд оголосив вирок Сущенку – 12 років колонії суворого режиму. 5 червня було подано скаргу на винесений вирок.

 

Консул і захисник відвідають Сущенка наступного тижня

Громадський захисник українського журналіста Романа Сущенка Марк Фейгін повідомив, що він, а також український консул Геннадій Брескаленко відвідають його підзахисного наступного тижня.

Про це Фейгін розповів Укрінформу.

“Наступного тижня Романа Сущенка відвідає консул України у Москві. І я також – наступного тижня. Поговоримо, зокрема, про очікуваний приїзд українського омбудсмена (Людмили, – ред.) Денісової. У мене вже був контакт з її апаратом. Зауважу, що ми з Романом і раніше бачили її дієві наміри відвідати українських політв’язнів в Росії”, – сказав Фейгін.

Він зазначив, що Людмила Денісова зверталася з таким проханням до глави Ради про права людини при президентові Росії Михайла Федотова ще до відомої розмови із цього приводу президентів України й Росії. “Зрозуміло, що під час приїзду українського омбудсмена, пріоритет буде віддано Олегу Сенцову, який зараз голодує. Від себе хочу сказати, що я, як захисник, проти голодування, оскільки не вважаю його ефективним інструментом для досягнення мети звільнення”, – вважає Фейгін.

Як відомо, власного кореспондента Укрінформу у Франції  Романа Сущенка  в порушення міжнародних правил затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня йому пред’явили обвинувачення у “шпигунстві”. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували.

У понеділок, 4 червня, Мосміськсуд оголосив вирок Сущенку – 12 років колонії суворого режиму. 5 червня було подано скаргу на ухвалений вирок.

Як повідомляв 9 червня Укрінформ, Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним, під час якої було домовлено надати можливість уповноваженим з прав людини обох країн відвідати ув’язнених громадян.

 

Одеський кінофестиваль починатиме кожен фільм згадкою про Сенцова

Кожному фільму Одеського міжнародного кінофестивалю, що відбудеться 13-21 липня, передуватиме інформація про ситуацію Олегом Сенцовим, щоб світова кіноспільнота виступала на його підтримку.

Про це заявила на прес-конференції президент ОМКФ Вікторія Тігіпко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми маємо сумну подію – це ситуація з Олегом Сенцовим, який голодує вже 31-й день. Велике прохання до медіа робити все можливе, щоб привернути увагу до цієї дуже важкої ситуації. Ми всі дуже переживаємо і хочемо звернутися ще з одним листом до президента України і до президента Росії щодо ситуації, яка склалася. Днями ми оприлюднимо це звернення. Це те, що ми як українська кіноспільнота можемо зробити на підтримку Олега Сенцова. А в рамках фестивалю будемо кожен фільм розпочинати з інформації про те, що Олег голодує, і закликати всіх робити якомога більше заяв щодо цієї ситуації. Треба зробити максимум, що ми можемо, для того, щоб врятувати Олега Сенцова”, – підкреслила Тігіпко.

Як повідомлялося, Сенцов 16 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у РФ та окупованій Росією території.

За даними МЗС, щонайменше 24 українці є політичними в’язнями в РФ, понад 40 – в окупованому Криму. У цьому переліку також журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в Росії засудили до 12 років колонії суворого режиму за сфабрикованими звинуваченнями у “шпигунстві”.

 

НБУ залишив вимогу про обов’язковий продаж половини валютної виручки

Національний банк України зберіг вимогу щодо обов’язкового продажу надходжень валюти у розмірі 50%.

Про це  повідомляє  прес-служба НБУ – Укрінформ.

«Національний банк України зберіг вимогу щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті на користь юридичних осіб у розмірі 50% з метою забезпечення фінансової стабільності України», – йдеться в повідомленні  НБУ.

Як повідомлялось, вимога до обов’язкового продажу надходжень встановлюється на шість місяців. Востаннє Національний банк змінював розмір цієї вимоги на початку квітня 2017 року, коли знизив її з 65% до 50%. “Правління Національного банку вважає за необхідне залишити вимогу без змін, оскільки наразі вона залишається ефективним інструментом забезпечення ритмічності надходжень іноземної валюти на міжбанківський валютний ринок і, відповідно, важливою для підтримки стабільності на валютному ринку”, – зазначили в НБУ.

Відповідне рішення затверджено постановою правління Національного банку України № 65 “Про запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті та встановлення розміру обов’язкового продажу таких надходжень” від 12 червня 2018 року. Вона набуває чинності з 14 червня 2018 року та до 13 грудня 2018 року включно.