Підбірка актуальних новин за 12 червня

8 місяців ago Інформ центр 0

Парламентська асамблея України і Польщі закликала РФ звільнити політв’язнів

Парламентська асамблея України і Польщі підкреслила стратегічний характер відносин між Києвом та Варшавою, закликала Росію негайно припинити агресію і звільнити українських політв’язнів, а міжнародне співтовариство й надалі чинити тиск на РФ.

Про це йдеться у спільній заяві за підсумками X засідання Парламентської асамблеї України та Республіки Польща, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“12 червня 2018 року у Варшаві відбулося X засідання Парламентської асамблеї України та Республіки Польща, в результаті якої сторони: …закликають Російську Федерацію негайно припинити збройну агресію проти України, у тому числі припинити окупацію Автономної Республіки Крим і міста Севастополь та частини Донецької та Луганської областей; висловлюють серйозну стурбованість відсутністю прогресу щодо припинення збройної агресії Росії проти України, яку Росія свідомо продовжує…”,- йдеться в заяві.

У документі представники обох сторін закликають міжнародне співтовариство посилити тиск на Російську Федерацію, яка “cвоїми агресивними і протиправними діями створює серйозну загрозу для міжнародного миру та безпеки”, а також вимагають “звільнити громадян України, безпідставно ув’язнених в російських тюрмах”.

Українські та польські депутати закликали Росію “вивести свої війська та озброєння з окупованих територій, припинити атаки на представників СММ та припинити фінансування й озброєння осіб, відповідальних за порушення територіальної цілісності України”.

Також “обидві країни вважають, що “Північний потік-2” є політичним проектом, який загрожує не тільки європейській енергетичній безпеці, але також солідарності на європейському континенті”,- йдеться в заяві.

Депутати також домовилися провести чергове XI засідання Парламентської асамблеї України та Польщі в 2019 році.

 

Путін несе глобальну загрозу і про пом’якшення санкцій не повинно йтися у Європі – Парубій

У Європі не поставатиме питання про пом’якшення чи скасування санкцій, якщо там зрозуміють, що Путін несе глобальну загрозу. Про це заявив голова Верховної Ради України Андрій Парубій на зустрічі з головою сенату Французької Республіки Жераром Ларше, передає  УНН  з посиланням на повідомлення прес-служби парламенту.

“Якщо буде правильне розуміння, що Путін несе глобальну загрозу, то не поставатиме дискусія у Європі щодо пом’якшення чи зняття санкцій”, — заявив Парубій.

Він подякував голові та членам сенату Французької Республіки за підтримку та консультативну допомогу, яку вони здійснювали під час проведення реформи децентралізації.

У свою чергу Жерар Ларше привітав голову Верховної Ради України та народних депутатів з ухваленням Закону України “Про вищий Антикорупційний суд”.

Раніше  Парубій закликав ЄС ввести санкції  щодо причетних до “Північного потоку-2”.

 

Парубій закликав парламент Британії висловити протест проти Nord Stream 2

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій закликає членів парламенту Великобританії заявити протест проти реалізації проекту з будівництва газогону «Північний потік-2».

Про це він сказав під час зустрічі з головою Комітету у закордонних справах Палати громад парламенту Великої Британії Томом Тагенхатом, повідомляє  прес-служба ВР  – Укрінформ.

«27 червня у мене спільно з головами парламентів Грузії, Молдови та Литви заплановано зустріч з Головою Палати представників Конгресу США Полом Раяном та участь у конференції на тему протидії будівництву газогону «Північний потік-2». Закликаю і членів Парламенту Великої Британії заявити протест проти реалізації цього політичного проекту», – сказав Парубій.

Голова українського парламенту розповів голові Комітету у закордонних справах Палати громад про загрози внаслідок будівництва газогону «Північний потік-2», зазначивши, що «це додатковий важіль путінської Росії для дестабілізації ситуації у всьому вільному світі».

Парубій також розповів про спільний лист, підписаний головами парламентів України, Молдови, Польщі, Литви, Латвії та Естонії до голів парламентів США та країн ЄС із проханням засудити будівництво «Північного потоку-2».

Окрім того, голова ВР високо оцінив ініціативу Тагенхата зі створення у Палаті громад Парламентської групи протидії російським гібридним загрозам та ініціював створення міжпарламентської групи протидії російським гібридним загрозам, насамперед, інформаційній дезінформації з боку Російської Федерації.

Водночас Парубій наголосив на важливості посилення санкцій та міжнародного тиску з боку Великої Британії на Російську Федерацію, зокрема і з метою визволення українських громадян, яких путінський режим утримує в полоні.

Як повідомляв Укрінформ, упродовж 12-15 червня голова Верховної Ради України Андрій Парубій перебуватиме з офіційним візитом у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії.

 

Парубій запропонував Британії створити міжпарламентську групу з протидії гібридній агресії РФ

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у парламенті Великої Британії запропонував створити міжпарламентську групу з протидії російській гібридній агресії. Про це він написав на своєму мікроблозі у Twitter, передає УНН.

“Запропонував голові Комітету у закордонних справах Палати громад Парламенту Великої Британії Тому Тугендхату створити міжпарламентську групу протидії російській гібридній агресії, зокрема інформаційній дезінформації”, — зазначив він.

Раніше Голова Верховної Ради України Андрій  Парубій застеріг французький бізнес  від участі у будівництві “Північного потоку-2”.

 

Півтора року до фінішу: скільки і чиїх законів прийняла Рада

Авторами 52% із загальної кількості законів, ухвалених Верховною Радою восьмого скликання, є народні депутати.

Про це йдеться у дослідженні ВГО «Громадянська мережа ОПОРА» «Півтора року до фінішу: що зробили депутати за 3,5 року в парламенті», презентованому у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Із загальної кількості законів, прийнятих парламентом восьмого скликання, 52% належить депутатам, 33% ініціював Кабмін і 15 % – Президент. Тому депутати не меншою мірою відповідальні за творення поточної політики та оновлення правового поля, ніж уряд чи Президент», – йдеться у дослідженні.

За даними ОПОРИ, найбільше до ухвалених законопроектів долучилися представники фракцій «Блок Петра Порошенка» (307 документів) та «Народного фронту» (254). Депутати з «Радикальної партії» були причетними до 138 законопроектів, депутати із «Самопомочі» – до 127, депутати з фракції «Батьківщина» – до 121, члени груп «Воля народу» – до 55, «Партії «Відродження» – до 48, депутати з фракції «Опозиційного блоку» – до 40.

Керівник проекту «Громадянської мережі ОПОРА» в рамках програми «Рада» Анатолій Бондарчук зазначив, що найбільшими «законоробами» протягом 3,5 року роботи цієї Ради стали Олег Ляшко (258 законів), Віктор Галасюк («Радикальна партія») – 231, Михайло Головко (позафракційний) – 205, Андрій Шинькович (БПП) – 198, Юрій Левченко (позафракційний) – 191, Вадим Івченко («Батьківщина») – 178, Роман Мацола (БПП) – 178, Юрій Бублик (позафракційний) – 177, Іван Крулько («Батьківщина») – 163 та Тетяна Острікова («Самопоміч») – 156. При цьому у дослідженні враховувалися законопроекти, які були підготовлені депутатами індивідуально та у співавторстві.

Утім, на думку аналітиків, велика кількість зареєстрованих законопроектів не є свідченням ефективності депутатської роботи.

«Ініціатори законопроектів нерідко не намагаються навіть шукати підтримки у своїх колег щодо того чи іншого законопроекту», – наголосив Бондарчук.

Він додав, що з огляду на таку кількість ініційованих законопроектів, кожен восьмий немає перспективи бути ухваленим.

 

ОПОРА заявляє про зниження продуктивності Ради

“ОПОРА” відзначає, що за 3,5 роки роботи Верховної Ради восьмого скликання збільшується тенденція до реєстрації законопроектів і водночас до зменшення ухвалення законів – Укрінформ.

Про це йдеться у дослідженні ВГО «Громадська мережа ОПОРА» – «Півтора року до фінішу: що зробили депутати за 3,5 роки в парламенті», повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами керівника проекту ОПОРИ «Рада» Анатолія Бондарчука, з листопада 2014 року по травень 2018-го українські парламентарії зареєстрували 6 613 проектів законів, натомість ухвалили лише 808.

«Як ми бачимо, у цьому скликанні було прийнято уже 808 законопроектів. Якщо говорити у відсотковому співвідношенні – це 12% від загальної кількості поданих законопроектів… Якщо говорити про попередні скликання, і розуміючи, що лишилося ще 1,5 року роботи парламенту, то ми бачимо, що така кількість законопроектів буде постійно збільшуватися», – наголосив Бондарчук на прес-конференції.

На думку ОПОРИ, невисокий показник ухвалених законів пов’язаний із тим, що з кожним скликанням у  парламенті  реєструють усе більше і більше законопроектів. У третьому скликанні їх було зареєстровано 3 891, у четвертому – 5 185, в шостому – 6 616.

Водночас результативність третього скликання – 21% ухвалених законів, у четвертому – 28%, у шостому – 17%.

Бондарчук зазначив, що п’яте і сьоме скликання не бралися до розрахунків через те, що пропрацювали тільки два роки.

ОПОРА наголошує на доцільності переглянути спосіб подання депутатами індивідуальних законопроектів. «Наприклад, передбачити норму про можливість внесення законопроектів лише фракціями або групою народних депутатів», – значив Бондарчук.

Найрезультативнішими ініціаторами законопроектів, ухвалених парламентом, стали Президент і уряд. Так, 76% законопроектів, ініційованих Президентом, стали законами. Майже третина (29%) урядових законопроектів, внесених у парламент, були позитивно проголосовані.

ОПОРА зазначає, що натомість серед зареєстрованих депутатських законопроектів лише 12% набули чинності.

У поточному скликанні найбільш продуктивним виявися 2015 рік, коли до урядової коаліції входило п’ять фракцій. За цей час було ухвалено 340 законопроектів. У 2016 році парламент успішно проголосував 212 проектів законів, натомість у 2017 році – 174.

«Станом на кінець травня 2018 років у парламенті було ухвалено 64 закони», – зазначив він.

На думку керівника проекту, із наближенням парламентських виборів продуктивність парламенту буде знижуватися.

 

Найбільше у Раді говорить Ляшко – ОПОРА

У Верховній Раді за 3,5 року роботи нинішнього скликання найбільше виступав лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко.

Про це сказав аналітик Громадянської мережі ОПОРА Андрій Савчук на прес-конференції, присвяченій роботі парламенту 8-го скликання, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ні для кого не секрет, що найбільше у Верховній Раді говорить лідер Радикальної партії Олег Ляшко. У нього 1104 виступи і пан Ляшко говорив майже 39 годин у сесійній залі», – зазначив аналітик.

За його словами, у дослідженні не враховувалися виступи спікера і віце-спікерів. Водночас він зазначив, що у деяких випадках  Ляшко  говорив більше, ніж дехто з віце-спікерів.

На другому місці також депутат від Радикальної партії Віктор Галасюк – 457 промов тривалістю 15 годин 44 хвилини. Майже таку саму кількість часу «наговорив» позафракційний Юрій Левченко, який долучився до 687 обговорень у сесійній залі. Крім того, 490 разів виступав голова Комітету правової політики та правосуддя Руслан Князевич та 298 разів Ігор Шурма («Опозиційний блок»).

За даними ОПОРИ, серед найактивніших ораторів Ради – Сергій Соболєв («Батьківщина»), Максим Бурбак («Народний фронт»), Олександр Долженков («Опозиційний блок»), Єгор Соболєв («Самопоміч») та голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

 

Очільниця Мінфіну спростувала підпорядкування ДФС Кабміну

Перепідпорядкування Державної фіскальної служби Кабінету міністрів не відбулося, ДФС і далі підпорядковується Мінфіну.

Про це повідомила в. о. міністра фінансів Оксана Маркарова в інтерв’ю  “ТСН” – Укрінформ.

“Перепідпорядкування цього не відбулося. Якщо такі були дискусії, мені про них невідомо. ДФС підпорядковується  Мінфіну, інакше бути не може. Володимир Борисович Гройсман підтримує цю позицію. Мінфін формує фіскальну політику, ДФС адмініструє податки. Тільки разом ми можемо працювати над багатьма питаннями, які стоять зараз з точки зору адміністрування податків”, – зазначила вона.

Як повідомлялося, міністр фінансів Олександр Данилюк, який був звільнений з посади 8 червня 2018 року, раніше заявляв про те, що Кабінет міністрів на закритому засіданні перепідпорядкував фіскальну службу безпосередньо уряду.

 

У Києві спростували статтю Independent про радіаційне українське молоко

Заголовок статті “Рівень радіоактивності українського молока перевищує норму”, що була опублікована The Independent учора, не відповідає ані фактичному стану справ, ані наведеним у самій статті фактам.

Про це заявив голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа на своїй  сторінці  у Facebook -Укрінформ.

“В заголовку мова йде ніби про все молоко із України. По тексту вже мова йде про окремі регіони. При цьому, у найгірших пробах по молоку в найбільш уражених населених пунктах (а не регіонах!) вміст радіонуклідів у молоці вдвічі менший, аніж допустимі норми в ЄС. Саме так мав би виглядати заголовок цієї статті в Україні”, – сказав Лапа, коментуючи зміст статті.

Він зазначив, що підтвердження цього можна знайти і на сайті Українського науково-дослідного інституту сільськогосподарської радіології, який брав участь у відповідному науковому дослідженні.

“Там мова йде про “критичні населені пункти” переважно в  Рівненській області. Тобто пункти, які зазнали найбільшого радіаційного ураження. І далеко не всі проби там показують перевищення. Розбираємось далі. В Україні гігієнічні нормативи по радіонуклідах затверджені наказом МОЗ №256 від 03.05.2006. Візьмемо для прикладу норматив по цезію-137. Дійсно для сирого молока і низки молочної продукції він встановлений на рівні 100 Бк/кг, для масла і сирів 200, для сухого молока – 500. Беремо європейське законодавство. Регламент ЄС 2016/52. Допустиме зараження молочних продуктів радіонуклідами цезієвої групи – 1000 Бк/кг. Там не лише 137 цезій, але у випадку із Україною саме він є основним фактором ризику”, – наголосив Лапа.

Як повідомила  The Independent, в дослідженні лабораторій в Університеті Ексетера і Українського інституту сільськогосподарської радіології йдеться про перевищення радіоактивного забруднення молока в Україні вп’ятеро вище норми. При цьому, за твердженням видання, експерти попереджають, що забруднення молока як і раніше буде перевищувати норму в деяких частинах України до 2040 року.

 

У Супрун показали нерекомендовані для купання водойми

Центр громадського здоров’я МОЗ оприлюднив інтерактивну карту пляжів і рекреаційних зон України та Києва, які не рекомендовані для купання.

Її розміщено на  сайті  ЦГЗ – Укрінформ.

“Якість води у межах цих пляжів і рекреаційних зон не відповідає стандарту на мікробне забруднення за індексом ЛКП (лактопозитивні кишкові палички)”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, у  Києві  не рекомендуєься купатися на пляжі “Тельбін” біля озера Тельбін, що розташоване у житловому масиві Березняки, та на муніципальному пляжі “Вербний”, оз. Вербне.

Також небезпечними для купання визнані низка пляжів та рекреаційних зон в Одеській області – в смт Затока, біля Чорноморська, б\в Сокіл та Южне, санаторій-профілакторій «Портовик».

Всього на карті позначено кількадесят пляжів у всіх регіонах України.

 

Клімкін розповів про «подарунок» для РФ у 90 кілограмів та 17 500 сторінок

Поданий до Міжнародного суду ООН Меморандум у справі України проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації складається з 17 500 сторінок тексту і міститься в 29 томах.

Про це повідомив у  Twitter  міністр закордонних справ України Павло Клімкін – Укрінформ.

“Сьогодні  РФ  отримає від нас своєрідний «подарунок» в МС ООН. Він важить близько 90 кг, складається з 17 500 сторінок тексту і міститься в 29 томах. Подаємо наш меморандум по фінансуванню тероризму і расовій дискримінації”, – написав Клімкін.

Як повідомляв Укрінформ, Міжнародний суд ООН визначив як дату для подання Меморандуму у справі України проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації 12 червня, коли відзначається державне свято Російської Федерації — День Росії.

 

Порошенко заявляє про надзвичайну кількість доказів того, що РФ фінансує тероризм

Порошенко вважає символічним, що саме 12 червня – День Росії, міжнародний суд ООН визначив як дату для подання Меморандуму у справі України проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму.

Про це він  написав  на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Дуже символічно, що Міжнародний Суд ООН визначив саме 12 червня – день Росії – для подачі Меморандуму у справі України проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації”, – зазначив він.

За словами Глави держави, подання Меморандуму у справі проти Росії – важливий етап у доведенні того, що за всі свої протиправні дії РФ нестиме відповідальність.

“Меморандум містить надзвичайну, як для практики суду, кількість доказів. Це зроблено для того, щоб ні в кого не лишилось сумнівів, що Росія вчинила протиправні дії і має понести за це відповідальність. Попереду ще багато роботи по доведенню правди, але правда на нашому боці, і тому ми будемо її відстоювати та захищати всіма належними засобами”, – розповів Президент.

Порошенко також запевнив, що весь світ переконує Росію визнати неправомірність своїх дій і забратися з окупованих районів Донбасу і Криму.

“Поки ж Росія і далі вперто бреше, що це не вони окуповували українські землі, привезли Бук, яким збили МН-17, завезли Гради, яким обстріляли мирних жителів Маріуполя, Краматорська та Авдіївки та блокпост у Волновасі. Посадові особи РФ вперто брешуть, що не вербували терористів, які вчиняли вибухи в Одесі, Харкові та Києві. Брешуть і про те, що не виживають українців і кримських татар з Криму, дискримінуючи їх в умовах окупації”, – підкреслив він.

Водночас Президент наголосив, що подолати цю брехню можна лише правдою і доказами, але додав, що для цього потрібна позиція  Міжнародного Суду ООН, який дасть належну оцінку діям РФ і не залишить їм можливості ховатися від відповідальності за черговими маніпуляціями та криками “це не ми” і “нас там нема”.

 

Трамп заявляє, що слова Трюдо коштуватимуть Канаді “купу грошей”

Президент США Дональд Трамп розкритикував слова прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо щодо нових мит Вашингтона після завершення саміту “Великої сімки” (G7).

Про це він сказав журналістам у Сінгапурі після своєї зустрічі з Кім Чен Ином, повідомляє  AFP  у Twitter – Укрінформ.

“Президент Трамп заявив, що зауваження  Трюдо  після G7 будуть коштувати Канаді “купу грошей”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося раніше, під час заключної прес-конференції прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, який головував на саміті G7, розкритикував запроваджені Штатами мита на імпорт сталі та алюмінію із Канади, Мексики та ЄС, а також запевнив, що не пристане на вимоги Трампа щодо умов оновленої Північноамериканської зони вільної торгівлі.

Після цього США вирішили відкликати свій підпис під підсумковим комюніке канадського саміту “Великої сімки” (G7).

 

Радника Трампа госпіталізували з серцевим нападом

Провідний економічний радник Білого дому Ларі Кудлоу, який активно захищав ініціативу президента Трампа щодо підвищення тарифів на сталь та алюміній, потрапив до лікарні після серцевого нападу.

Про це повідомив у вівторок особисто президент США, передає Укрінформ.

“Наш чудовий Ларі Кудлоу, який так старанно працює над питаннями торгівлі й економіки, щойно зазнав серцевого нападу. Зараз він у Медичному центрі імені Уолтера Ріда”, – написав глава Білого дому перед зустріччю з північнокорейським лідером у Сінгапурі.

Білий дім висловив підтримку Ларі Кудлоу та його родині в офіційній заяві. Пізніше стало відомо, що радник президента  США  після медичної допомоги почувається краще.

70-річний Ларі Кудлоу є одним з активних прибічників нинішньої торговельної політики Білого дому, в тому числі по відношенню до союзників, таких як Канада і країни ЄС. Як повідомлялося раніше, адміністрація Трампа оголосила про введення підвищених тарифів на сталь та алюміній, що викликало реакцію у відповідь з боку дружніх до США держав. Це спричинило жорстку критику адміністрації Білого дому як з боку міжнародної спільноти, так і політичних кіл у США.

Кудлоу, який супроводжував президента Трампа під час саміту G-7 у Канаді, активно захищав позицію глави Білого дому під час телеінтерв’ю та виступів.

 

Митна відповідь: парламент підтримав Трюдо у рішенні щодо США

Парламент Канади одностайно підтримав дії уряду в протистоянні економічному шантажу США.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідне звернення було внесено депутатом від опозиційної Нової демократичної партії Трейсі Ремсі.

“У цей складний момент відносин із нашим сусідом США канадці мають знати, що усі члени парламенту об’єднані”, – сказала Ремсі.

Згідно з ухваленим текстом звернення, парламент “виступає рішуче проти незаконних тарифів, накладених урядом США на канадських виробників сталі й алюмінію” й “висловлює солідарність із урядом Канади у його рішенні накласти взаємні мита”.

Окрім цього, депутати розкритикували “зневажливі особистісні заяви американських посадовців, які шкодять двостороннім відносинам та працюють проти зусиль вирішити торговельні суперечки”.

Після ухвалення звернення, міністр зі справ риболовства Канади Домінік Леблан подякував депутатам за підтримку уряду.

Як повідомлялося, цього місяця США наклали високі імпортні  мита  на імпорт сталі та алюмінію з Канади, Мексики й ЄС. У відповідь усі три країни оголосили про запровадження взаємних мит на американські товари. Під час саміту Великої сімки, що завершився в суботу, Дональд Трамп розкритикував Канаду за запроваджені мита й назвав Трюдо “слабким” та “нечесним”. Різкі звернення щодо Канади зробили й інші високопосадовці США.

 

Фріланд розповіла про план “Б” під час переговорів з Вашингтоном

Канада обіцяє зберігати спокій під час переговорів із США щодо оновлення Північноамериканської угоди про вільну торгівлю.

Про це заявила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Із першого дня ми казали, що очікуємо моменти драми і що зберігатимемо спокій й рухатимемося уперед крізь ці драматичні моменти. Із самого початку ми повторювали, що радіємо можливості модернізувати НАФТА й вважаємо, що маємо хороші шанси зробити у 21-ому столітті дуже хорошу угоду”, – сказала Фріланд.

Вона додала, що Канада намагається досягти вигідного усім компромісу, водночас захищаючи національні інтереси. “Із самого початку ми говорили, що нашим підходом буде сподіватися на краще, працювати над досягненням найкращого результату, але завжди бути готовими до найгіршого, мати план Б, В, Г, Д і так, можливо, до кінця алфавіту”, – наголосила дипломат.

Як відомо, Північноамериканська угода про вільну торгівлю була укладена між Мексикою,  США  та Канадою у 1994 році. Вона досі є найбільшою в світі регіональною зоною вільної торгівлі, з населенням в 478 млн. чоловік і сукупним ВВП у розмірі 20,7 трлн. дол., тобто близько 30% світового ВВП. Перемовини про перегляд умов цієї угоди були розпочаті з ініціативи президента США Дональда Трампа і без суттєвого прогресу тривають вже близько року.

 

Канадські аналітики вважають, що у питанні мит Трамп “грає з вогнем”

Канада готується відповісти на торговельний шантаж США запровадженням додаткових мит на американські товари.

Про це із посиланням на свої джерела в уряді Канади пише канадський суспільний мовник  CBC News – Укрінформ.

“Високопоставлені канадські чиновники тихцем складають перелік варіантів, як Канада може відповісти на дії США, якщо Вашингтон запровадить проти свого найближчого союзника ще більше мит”, – повідомляє CBC News.

Співрозмовники видання стверджують, що Канада зробить усе можливе, аби уникнути нових мит, але зважаючи на загострення відносин із США, мусить готуватися до усього. “Аналітики розглядають ряд варіантів, серед яких є запровадження додаткових взаємних мит на американську продукцію”, – йдеться у публікації.

Аналітики також вивчають вплив, який можливі мита на автомобілі справлять на канадський долар та загальну конкурентноздатність північноамериканського автомобілебудування.

“Трамп грає із вогнем. Запровадження мит на автомобілі зашкодить власним інтересам США, але те саме було правдою й щодо сталі й алюмінію, тому ми повинні бути кмітливими й підготувати власну відповідь”, – сказав високопоставлений канадський чиновник.

Як повідомлялося, цього місяця США наклали високі імпортні мита на імпорт сталі та алюмінію із Канади, Мексики й ЄС. У відповідь усі три країни оголосили про запровадження взаємних мит на американські товари. Після цього Адміністрація США заявила, що розглядає доцільність запровадження мит також і на імпорт автомобільних деталей.

 

Кім Чен Ин після зустрічі з Трампом пообіцяв світові велику зміну

Після історичного саміту з президентом США Дональдом Трампом лідер КНДР Кім Чен Ин пообіцяв світові велику зміну.

Про це він сказав журналістам після підписання документа за результатами саміту з Трампом, повідомляє  “Радіо Свобода”.

«У нас відбулася історична зустріч… Світ побачить велику зміну», – наголосив Кім Чен Ин.

Водночас лідери не повідомили подробиць підписаного «всеохоплюючого документа». Трамп лише заявив, що про його зміст розповідатимуть на прес-конференції, яка запланована на 10:30 за київським часом. – Укрінформ

У свою чергу  Трамп, відповідаючи на запитання про можливу денуклеаризацію Північної Кореї, сказав: «Цей процес розпочнеться дуже швидко».

 

Трамп поділився враженнями від зустрічі тет-а-тет з лідером КНДР

Президент США Дональд Трамп і лідер Північної Кореї Кім Чен Ин завершили зустріч тет-а-тет за зачиненими дверима на саміті в Сінгапурі, яку глава Білого дому оцінив позитивно, та продовжили спілкування в розширеному форматі.

Перша зустріч лідерів, яка проходить у готельному комплексі Capella на острові Сентоса, тривала менше години, передає Укрінформ.

“Чудові відносини”, – резюмував президент США після першої розмови з північнокорейським лідером.

Він висловив упевненість, що спільними з Пхеньяном зусиллями вдасться розв’язати “велику проблему, велику дилему”.

Одразу після приватних переговорів, під час яких у кімнаті крім лідерів були присутні лише перекладачі, сторони приступили до розмови в розширеному форматі.

“Президент США і делегація Сполучених Штатів розпочали розширену двосторонню зустріч з лідером Кім Чен Ином та північнокорейською делегацією”, – написала у  твітері  речниця Білого дому Сандерс з місця події.

Вона також додала фото, де видно, що американська сторона крім президента також представлена держсекретарем США Майком Помпео, главою адміністрації Джоном Келлі, радником з питань національної безпеки Джоном Болтоном.

Нагадаємо, у вівторок, 12 червня в Сінгапурі проходить саміт за участю лідерів США і Північної Кореї.

 

Трамп і Кім Чен Ин підписали підсумкове комюніке у Сінгапурі

Президент США Дональд Трамп та лідер КНДР Кім Чен Ин підписали підсумковий документ після тривалих та історичних перемовин, що проходять у Сінгапурі.

Про це повідомляє  ТСН – Укрінформ.

“Дякую всім. Ми всі побачимо, що буде далі. Ми дуже задоволені тим, що відбулося сьогодні. Я думаю, наші відносини з Північною Кореєю будуть зовсім іншими, ніж раніше. Ми обидва хочемо дещо робити, ми обидва будемо щось робити… Люди будуть вражені, люди будуть задоволені, і ми подбаємо про найбільшу та дуже небезпечну проблему для світу”, – заявив Трамп під час підписання.

Раніше президент США заявляв, що переговори з лідером КНДР пройшли “набагато краще, ніж будь-хто міг очікувати”.

 

КНДР узяла на себе зобов’язання з повної денуклеаризації

Північна Корея зобов’язалася докласти зусиль щодо повної денуклеаризації Корейського півострова.

Про це повідомляє  CNN  із посиланням на підписаний президентом США Дональдом Трампом і лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у Сінгапурі документ – Укрінформ.

“Підтверджуючи Панмунджомську декларацію від 27 квітня 2018 року (підписану главами Південної й Північної Кореї – ред.), КНДР зобов’язується докласти зусиль для повної денуклеаризації Корейського півострова”, – йдеться у документі.

У ньому зазначається, що Сполучені Штати та КНДР також зобов’язуються встановити нові двосторонні відносини відповідно до бажання народів обох країн для досягнення миру й процвітання.

Крім того, країни домовилися об’єднати зусилля для розбудови тривалого та стабільного мирного режиму на Корейському півострові.

США та Північна Корея також зобов’язалися проводити пошуки останків військовополонених, включаючи негайну репатріацію тих, кого вже ідентифіковано.

Як повідомлялося, 12 червня у Сінгапурі відбувся саміт за участю президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина.

 

Кім Чен Ин не має отримати й 1/10 допомоги до повної денуклеаризації — Конгрес

Голова Комітету в закордонних справах Палати представників США Ед Ройс закликав президента США Дональда Трампа продовжувати тиск на Пхеньян попри його мирні обіцянки й домовленості, допоки КНДР не позбавиться всієї ядерної зброї.

Про це йдеться в офіційній заяві  впливового конгресмена, оприлюдненій у вівторок на сайті Комітету – Укрінформ.

“Захист Америки від ядерної загрози з боку Північної Кореї є першочерговим завданням, і я радий, що президент прагне миру через дипломатію”, – зауважив конгресмен-республіканець.

Водночас, Ройс підкреслив, що Кім Чен Ин “отримав багато чого з першого кроку”, включаючи чітку обіцянку президента щодо припинення важливих військових навчань США та Південної Кореї. “Я з нетерпінням очікую докладного брифінгу представників адміністрації про переговори та конкретних зобов’язань, які Північна Корея надала в контексті денуклеаризації”, – зауважив законодавець.

Він підкреслив, що Конгрес має важливу спостережну роль у цьому процесі.

“Ми повинні тиснути на Пекін та інші країни щодо продовження повного виконання всіх санкцій проти режиму Північної Кореї. Кім Чен Ин не повинен отримати й десятої долі допомоги, поки він не проведе повну й підконтрольну денуклеаризацію”, – наголосив глава Комітету в закордонних справах нижньої палати Конгресу США.

 

Трамп хоче ще раз зустрітися з Кім Чен Ином

Президент США Дональд Трамп заявив, що має намір іще раз зустрітися з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином.

Про це він сказав після підписання спільної угоди, повідомляє телеканал  CNN – Укрінформ.

Відповідаючи на запитання журналіста, чи запросить Трамп Кім Чен Ина в Білий дім, президент США відповів: “Безумовно, я зроблю це”.

Він додав, що зустріч відбудеться пізніше, “у певний час”, запевнив президент США. Крім того, Трамп сказав журналістам, що планує відвідати Пхеньян.

При цьому глава Білого дому назвав лідера КНДР гарним переговірником.

“(Кім Чен Ин  – ред.) гідний переговірник… Він веде переговори від імені свого народу… Я дізнався, що він дуже талановита людина. Я також дізнався, що він дуже любить свою країну”, – наголосив президент США.

На прес-конференції за підсумками саміту Трамп повідомив, що Кім Чен Ин розповів йому про ліквідацію полігона для проведення ядерних випробувань.

“Північна Корея вже знищує основний полігон для ядерних випробувань”, – сказав лідер США.

За його словами, це не було відображено у декларації, а “домовлено вже після підписання”.

Водночас Трамп заявив, що санкції проти Північної Кореї, попри успіх саміту у Сінгапурі, залишаться в силі доти, доки не відбудеться повна денуклеаризація Корейського півострова. Президент США сказав, що “з нетерпінням чекає можливості їх зняти”.

Трамп також зазначив, що США припинять проведення військових навчань із Південною Кореєю, на які зазвичай гостро реагувала КНДР. Він висловив сподівання, що в кінцевому підсумку США виведуть свої війська з Південної Кореї, але не в найближчому майбутньому.

Як повідомлялося, 12 червня у Сінгапурі відбувся саміт за участю президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина.

За підсумками зустрічі президент США Дональд Трамп і лідер Північної Кореї Кім Чен Ин піджписали у Сінгапурі документ, відповідно до якого КНДР зобов’язалася докласти зусиль щодо повної денуклеаризації Корейського півострова.

 

У Сенаті США хочуть заслухати Помпео про деталі зустрічі в Сінгапурі

Комітет з питань міжнародних відносин Сенату США чекає на проведення слухань за участю держсекретаря США Майка Помпео щодо результатів саміту в Сінгапурі за участю лідерів США й КНДР.

Про це заявив у вівторок голова комітету, сенатор-республіканець Боб Коркер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Хоча я і радий, що президент (Дональд Трамп – ред.) і Кім Чен Ин змогли зустрітися, все ж складно визначити конкретний характер того, що сталося”, – зауважив впливовий законодавець.

“Я чекаю, що держсекретар Помпео незабаром виступить перед нашим комітетом, щоб поділитися своїми думками”, – наголосив сенатор.

Крім того,  він підкреслив, що Сенат має наглядові повноваження у справі міжнародної політики, чим має намір скористатися, зокрема, в питанні переговорів з Північною Кореєю.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок, 12 червня, в Сінгапурі відбувся перший в історії саміт за участю президента США і лідера Північної Кореї. Сторони підписали спільну заяву за результатами зустрічі, визначивши чотири пункти зобов’язань. США і КНДР, зокрема, висловили наміри встановити нові двосторонні відносини; побудувати міцний мир у КНДР; провести повну денуклеаризацію Корейського півострова; а також повернути останки загиблих у Корейській війні. Крім того, у заяві закріплюється домовленість щодо продовження переговорного процесу між двома країнами, де американську сторону представлятиме держсекретар США Майк Помпео.

Тим часом, у Палаті представників США закликали адміністрацію Трампа продовжувати тиск на Пхеньян попри його мирні обіцянки й домовленості, допоки КНДР не виконає всі умови денуклеаризації.

 

Порошенко вітає результати історичної зустрічі Трампа з Кім Чен Ином

Президент України Петро Порошенко привітав результати зустрічі президента США Дональда Трампа з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином, яка прокладає шлях до встановлення миру на Корейському півострові.

Про це Порошенко написав у  Twitter – Укрінформ.

“Вітаю результати історичної зустрічі президента США з лідером КНДР у Сінгапурі. Завдяки рішучому лідерству Президента Трампа шлях до встановлення миру на Корейському півострові нині вже не є таким неможливим”, – написав Порошенко.

Він висловив сподівання, що безпекові гарантії з боку США у зв’язку з денуклеаризацією півострова врахують недоліки Будапештського меморандуму щодо безпекових гарантій Україні.

Як повідомляв Укрінформ, президент США  Дональд Трамп  і лідер Північної Кореї Кім Чен Ин підписали у Сінгапурі документ, згідно з яким Північна Корея зобов’язалася докласти зусиль щодо повної денуклеаризації Корейського півострова.

 

ЄС вітає домовленості про денуклеаризацію КНДР – Могеріні

У Європейському Союзі вітають перемогу дипломатичних зусиль, що привели про позитивних домовленостей між США і Північною Кореєю.

Про це заявила високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Федеріка Могеріні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Сьогоднішній саміт між президентом США та лідером КНДР підтвердив наші тверді переконання, що лише дипломатія є єдиним шляхом для досягнення сталого миру на Корейському півострові», – заявила високий представник ЄС.

Вона наголосила, що домовленості саміту надають чіткий сигнал про можливість досягнення нагальної мети – незворотної та підконтрольної денуклеаризації КНДР, чого прагне усе міжнародне співтовариство.

Як повідомляв Укрінформ, 12 червня у Сінгапурі відбувся саміт за участю президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина.

За результатами зустрічі високого рівня Північна Корея зобов’язалася докласти зусиль щодо повної денуклеаризації Корейського півострова.

 

Кім Чен Ин привіз на зустріч у Сінгапур особистий унітаз

Лідер КНДР Кім Чен Ин привіз із собою на зустріч у Сінгапур особистий унітаз, а також їжу і броньований лімузин.

Про це з посиланням на південнокорейську газету The Chosunilbo пише у блозі на  “Эхо Москвы”  журналіст Карина Орлова.

“Персональний сортир диктатора був доставлений на історичний саміт спецбортом Іл-76, тим же, яким привезли їжу та броньований лімузин Кіма”, – йдеться в інформації.

Орлова також цитує USA Today, що робить припущення, буцімто така обережність покликана не допустити ситуацію, коли “іноземна розвідка змогла б отримати доступ до дослідження відходів життєдіяльності нової зірки, блискучого товариша і генія серед геніїв КНДР”.

Нагадаємо, у вівторок, 12 червня у Сінгапурі проходить саміт за участю лідерів США та Північної Кореї.

Президент США Дональд Трамп і лідер Північної Кореї  Кім Чеи Ин  зустрілися тет-а-тет за закритими дверима у готельному комплексі Capella на острові Сентоса. Зустріч, що тривала менше години, глава Білого дому оцінив позитивно і визначив як “чудові відносини”.

 

У Deutsche Welle вибачилися за “громадянську війну” в Україні

Видання Deutsche Welle вибачилося за опублікування у своєму матеріалі слів про “громадянську війну” в Україні та скоригувало статтю.

Про це  написала  речниця міністерства закордонних справ Мар’яна Беца у Twitter – Укрінформ.

“На звернення МЗС dwnews вибачилось і скоригувало статтю щодо ситуації на Донбасі. Маленька, але важлива перемога”, – зазначила вона.

Раніше повідомлялося, що німецьке іномовлення Deutsche Welle використало термін “громадянська війна” на позначення збройного конфлікту на Донбасі. Із цього приводу речниця  МЗС України  Мар’яна Беца висловила протест у Тwitter, назвавши подібну ситуацію “неприйнятною” й нагадавши, що на Донбасі триває агресія Росії проти України.

 

Мінрегіон пропонує “скасувати” обов’язкові сміттєпроводи у багатоповерхівках

Мінрегіонбуд оновлює державні будівельні норми, зокрема, пропонує скасувати обов’язкове проектування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках.

Відповідна норма міститься у змінах до ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення». Про це повідомив  заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе – Укрінформ.

«У змінах до ДБН щодо житлових будинків пропонуємо скасувати обов’язкове проектування сміттєпроводів у багатоповерхівках. Доки в Україні будуть обов’язково проектуватися сміттєпроводи, доти цивілізована система сортування сміття не запрацює. Сміттєпроводи у багатоповерхівках – пережиток радянського минулого, який сьогодні не має нічого спільного з відповідальним поводженням з відходами та дбайливим ставленням до екології та природи взагалі. Жахлива антисанітарія, сморід та бруд через нерегулярне чищення сміттєпроводів та через те, що люди викидають у них все що завгодно, призводить до того, що під’їзди наших будинків теж перетворюються на смітники. Для більшості країн Європи сміттєпроводи вже давно табу, і ми маємо також відмовлятися від цієї норми», – сказав Парцхаладзе.

Відповідно до змін необхідність влаштування сміттєпроводів у житлових будинках визначатиметься з урахуванням прийнятої в населеному пункті системи поводження з відходами. При цьому в спеціалізованих будинках для людей з інвалідністю та осіб похилого віку обов’язкова норма щодо проектування сміттєпроводів буде збережена.

Зміни до ДБН будуть затверджені найближчим часом та набудуть чинності через 3 місяці після опублікування.

Парцхаладзе нагадав, що Мінрегіон також унормовував можливість проектування систем підземного та вакуумного збирання сміття. Відповідні зміни містяться у новому ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій», який вже опублікований, та офіційно набудуть чинності з 1 вересня 2018 року.

 

Працівницю “Води Донбасу” поранило обстрілом у Докучаєвську

Сьогодні в Докучаєвську Донецької області під час обстрілу була поранена співробітниця  підприємства “Вода Донбасу”.

Про це повідомляють  Новини Донбасу  із посиланням на прес-службу підприємства – Укрінформ.

“Сьогодні в Докучаєвську (не підконтрольний українським властям) під час обстрілу була поранена співробітниця комунального підприємства “Вода Донбасу”, – йдеться в повідомленні.

На підприємстві уточнили, що жінці пошкодило руки і шию осколками шибки.

Інцидент стався об 11:55, коли вона перебувала в робочому кабінеті адміністративного корпусу Докучаєвського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства

Наголошується, що в даний час співробітниця “Води Донбасу” перебуває лікарні.

 

СБУ зібрала дані про катування майже 500 українців в ОРДЛО

Служба безпеки вкотре спростувала повідомлення про існування так званих таємних в’язниць СБУ. Водночас у спецслужбі заявляють, що зібрали свідчення про катування майже 500 українців на окупованих територіях Донбасу.

Про це СБУ повідомляє у вівторок у своєму  Facebook – Укрінформ.

“Служба безпеки України в черговий раз спростовує недостовірні повідомлення щодо існування так званих таємних в’язниць СБУ. Наголошуємо, що Служба діє виключно в рамках чинного законодавства, всі процесуальні дії із затриманими відбуваються відповідно до норм КПК, що підтверджується результатами інспектувань представників міжнародних інституцій із захисту прав людини”, – йдеться у повідомленні.

Водночас СБУ поінформувала, що зібрала документальні свідчення про майже 500 українських громадян та колишніх заручників в ОРДЛО, що стосуються конкретних фактів фізичних  катувань  і психологічних знущань під час перебування у заручниках.

“Закликаємо всі правозахисні організації надати допомогу колишнім заручникам російських терористичних угруповань у підготовці відповідних звернень до ЄСПЛ”, – зазначили в СБУ.

Як повідомлялося, в оприлюдненому 11 червня звіті правозахисна організація “Харківська правозахисна група” заявила, що Служба безпеки України насильно утримує людей для обміну на військових і цивільних, які перебувають у полоні угруповань “ДНР” і “ЛНР”. Як стверджує правозахисна організація, СБУ нібито формує “обмінний фонд”: шукає людей, які причетні до скоєння злочинів, пов’язаних із сепаратизмом, державною зрадою, тероризмом й інших, які є в підслідності СБУ, затримує їх і пропонує обмін на заручників в ОРДЛО замість кримінального переслідування і великих строків покарання. Затримані, як правило, погоджуються на обмін. Після цього, за даними правозахисників, цих людей нібито вивозять у невідомі місця попереднього ув’язнення СБУ, яких за законом у Служби безпеки бути не може. Там затриманих, як стверджують правозахисники, нібито “тримають до обміну без будь-якої комунікації із зовнішнім світом”.

Раніше про “таємні в’язниці” українських спецслужб, а також неправомірні утримання людей з боку правоохоронних органів в Україні заявляли міжнародні правозахисні організації Amnesty International і Human Rights Watch. Зі свого боку, СБУ неодноразово заперечувала наявність таємних тюрем.

 

Білорусь відправила на Донбас допомогу вартістю $80 тисяч

Білорусь направила гуманітарну допомогу на схід України.

Про це поінформував заступник міністра з надзвичайних ситуацій Республіки Білорусь Олександр Худолєєв під час прес-конференції у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Відповідно до домовленостей, яких було досягнуто в результаті зустрічі глав держав України та Білорусі, було прийнято рішення владою Білорусі відправити черговий гуманітарний конвой. Цього разу до складу гуманітарної допомоги увійшли продукти харчування, меблі та холодильники”, –  сказав Худолєєв.

У свою чергу надзвичайний і повноважний посол Республіки Білорусь в Україні Ігор Сокол зауважив, що було прийнято рішення направити гуманітарну допомогу як на непідконтрольну Україні територію, так і на підконтрольну.

“Ми робили запит до Донецької та Луганської військово-цивільних адміністрацій, вони нам розповіли про свої побажання щодо складу гуманітарного вантажу. Таким чином два автомобілі поїдуть на склади Червоного Хреста для розподілення на не підконтрольну українській владі територію, а меблі  – до Донецької та Луганської областей  – по 75 комплектів меблів для молодшого шкільного віку, 100 комплектів для старших учнів та 75 шаф і по 44 холодильники для шкільних та медустанов”, – зазначив посол.

Він також повідомив, що вартість гуманітарної допомоги становить понад 80 тисяч доларів, кошти виділено урядом Білорусі з державного бюджету.

“На Донеччині вантаж повинен бути розвантажений на склад Червоного Хреста і ДСНС, а на Луганщині – вже безпосередньо в школи”, – додав  заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука.

Заступник міністра також зауважив, що цьогоріч на Донеччині відновлять свою роботу після обстрілів більше 30 шкіл, а тому “надані меблі будуть для дітей дуже своєчасними”.

Тим часом МНС Білорусі повідомляє у Twitter, що гуманітарна допомога вже прибула до Києва.

 

Швейцарія передала 860 тонн реагентів для очищення води в ОРДЛО

Уряд Швейцарії доправив 860 тонн хімічних реагентів для очищення води та медичне обладнання на окуповані території на Сході України.

Про це повідомляє  прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб – Укрінформ.

“У період з 8 по 11 червня уряд Швейцарії доправив черговий гуманітарний вантаж на окуповані території Донецької та Луганської областей. До міста Донецьк доставлено гуманітарний вантаж загальною вагою 860 тонн зокрема, хімічні реагенти для очистки води КП “Компанія “Вода Донбасу”, а також медичне обладнання для Донецького обласного клінічного територіального медичного об’єднання”, – йдеться у повідомленні.

У міністерстві також зазначили, що 9 червня до окупованого Луганська доправлено медичне обладнання, запасні частини до нього, витратні матеріали та медикаменти для медустанов.

 

У 14 містах Донбасу за три дні стартує освітня програма “Сходини”

У 14 містах Донецької і Луганської областей відбудеться освітня програма “Сходини”, яка допоможе учням, учителям та громадським активістам розробити освітні проекти та отримати фінансування на їх втілення.

Про це під час прес-конференції на тему: “Сходини: 14 кроків до нової освіти” в Укрінформі повідомив керівник сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Міністерства інформаційної політики України Віктор Литвінов.

“Сьогодні ми презентуємо проект “Сходини”. Це не просто проект, це можливість для дітей зі сходу України, для вчителів створити освітні проекти та отримати на них фінансування для втілення своїх проектів у життя”, – сказав Литвінов.

Як зазначила голова ГО “Про.Світ” та краудфандингової платформи GoF Лілія Боровець, основна мета проекту – об’єднати команди, які представляють школи – учнів, батьків, учителів, громадських активістів у прагненні втілювати освітні зміни. Зокрема, унікальність цієї програми полягає в тому, що учасники у процесі навчання зможуть розробити освітні проекти та втілити їх на практиці.

Окрім цього, за її словами, кращі проекти матимуть змогу запустити свої кампанії на освітньому спільнокошті GoF та отримати часткове фінансування на втілення ідеї у життя.

“Платформа GoF дозволяє кожному вчителю, учню, громадським організаціям з будь-якого куточка України публікувати свої цікаві ідеї, які розвивають їхні школи чи громади, і залучати фінансування від доброчинців на ці ідеї. Ми вже два роки присутні в Україні, за цей час у нас було реалізовано близько 70 різних шкільних ініціатив і зібрано більше 2 мільйонів гривень. Деякі ініціативи поширилися по всій країні”, – розповіла Боровець.

Координаторка освітньої програми “Сходини” Олександра Пєтушкова повідомила, що освітня програма “Сходини” – це дводенна навчальна програма для команд, що відбуватиметься у 14 містах Донецької та Луганської областей. Стартує програма 15 червня у місті Слов’янськ і пройде у таких містах: Старобільськ, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне, Бахмут, Костянтинівка, Торецьк, Дружківка, Краматорськ, Добропілля, Покровськ, Новогродівка, Маріуполь. Триватиме програма до 1 серпня.

До участі у програмі запрошуються команди, які представляють школи, що прагнуть втілювати освітні зміни на місцях. Кожна школа з Донецької та Луганської областей може взяти участь у програмі.

“Протягом двох днів учасники зможуть розробити освітні проекти та розвинути навички з дизайн-мислення, проектного менеджменту, фандрейзингу (залучення фінансових ресурсів на потреби школи чи громади), командної роботи”, – зазначила Пєтушкова.

Крім цього, кожен з 40 проектів-переможців отримає 25 000 грн для реалізації та запуститься для збору коштів на платформі GoF – єдиній в Україні платформі, яка займається виключно освітніми проектами.

Програма “Сходини” започаткована “Центром інноваційної освіти “Про.Світ” та краудфандинговою платформою GoF, та здійснюється за підтримки проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI ІІ), що фінансується Агентством  США  з міжнародного розвитку (USAID).

 

Донеччина: школу у Бахмуті обладнали технологіями контролю безпеки

У місті Бахмут Донецької області за підтримки ПРООН за кошти Європейського Союзу з’явилась «розумна та безпечна» школа з цифровими технологіями контролю.

Про це  повідомили  у громадській організації «Антикризовий медіа-центр» – Укрінформ.

«Розумна та безпечна» школа з’явилась у Бахмуті на Донеччині. Фіксація перебування учнів в будівлі школи та електронні щоденники – все задля безпеки дітей у місті, що знаходиться поблизу зони збройного конфлікту. Проект втілено за підтримки ПРООН за кошти Європейського Союзу», – йдеться у повідомленні.

Як зазначено, заходячи до  школи  учні мають пройти через турнікет, приклавши свій бейдж до терміналу. Інформація миттєво потрапляє до шкільного веб-сайту, завдяки якому вчителі та батьки можуть бачити, де перебуває учень.

Окрім встановлених турнікетів, в рамках проекту школа придбала 25 ноутбуків для вчителів, завдяки чому вони можуть вносити на сайт школи домашні завдання, оцінки учнів, а також писати повідомлення для батьків. Батьки можуть читати всю цю інформацію через окрему рубрику – особисту сторінку учня.

Як повідомляють в адміністрації школи, більшості учнів інновація сподобалася, хоча вчителі почали хвилюватися, що це додасть їм роботи. А деяким батькам не сподобалося те, що вони більше не зможуть заходити до школи, коли їм заманеться. Проте згодом всі оцінили зміни.

Нововведення вже привабили до розумної і безпечної школи нових учнів. Якщо на початку шкільного року в ОШ № 9 було 600 школярів, то на наступний рік вже надійшли заявки від 650 дітей.

Як зазначається в повідомленні, район, в якому розташована школа № 9, не раз потрапляв під обстріли. Так, у 2014 школу було пошкоджено, проте вона вистояла і продовжує працювати.

 

Климпуш-Цинцадзе розповіла про плани України щодо партнерства з НАТО

Під час липневого саміту НАТО для України важливо отримати запрошення до участі в програмі НАТО «Партнерство посилених можливостей», але це не може бути заміною Плану дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО.

Про це заявила журналістам у кулуарах конференції «Досвід державотворення Ізраїлю: уроки для України» віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«На липневому саміті насамперед ми сподіваємося, що буде підтверджено політику відкритих дверей для України, буде підтверджено рішення Бухарестського саміту 2008 року щодо України і Грузії, що ми будемо членами НАТО, і що наступного року все ж таки буде надання ПДЧ для України зокрема. Ми розраховуємо на те, що будемо запрошені до програми «Партнерство посилених можливостей»  НАТО», – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона додала, що Україні необхідно уникнути ситуації, коли деякі країни спробують запропонувати членство в цій програмі замість ПДЧ.

«Це дві різні речі, дві різні сходинки подібних процесів, тому важливо його (партнерство посилених можливостей) отримати, але не як заміну ПДЧ», – акцентувала віце-прем’єр.

 

Спецслужби РФ використовують “єврейську карту” в Україні – Климпуш-Цинцадзе

Частиною загальної стратегії Кремля є розпалювання національної ворожнечі в Україні, тому російські спецслужби не полишають спроб розіграти в нашій державі «єврейську карту».

Про це заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе на конференції «Досвід державотворення Ізраїлю: уроки для України», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У нас є серйозні загрози для нашого партнерства (з Ізраїлем – ред.), які переважно мають не українське коріння. Це, зокрема, активне використання російськими спецслужбами так званої єврейської карти в Україні і намагання поставити певний знак рівності між українськими патріотами й антисемітами», – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона зазначила, що ця проблема існує ще з часів СРСР, коли «єврейську карту» розігрували проти українців радянські спецслужби. За словами Климпуш-Цинцадзе, після 2014 року російські спецслужби особливо активно намагаються дискредитувати незалежницький рух в Україні.

Віце-прем’єр-міністр спрогнозувала, що такі спроби триватимуть, тому необхідно бути мудрими, відповідальними і вміти «побачити справжні речі за фейками».

Водночас Климпуш-Цинцадзе зауважила, що було б безвідповідально заявляти, що такої проблеми взагалі не існує.

«Разом з тим ті випадки чи то вандалізму, чи то нападів на єврейські святині в Україні не тільки влада, а й все суспільство абсолютно чітко засуджує. Ми робимо все від нас залежне, щоб їх розслідувати і не допустити нових випадків», – наголосила віце-прем’єр.

У цьому контексті вона зазначила, що у 2017 році не було зафіксовано жодного випадку вандалізму стосовно єврейських святинь. Водночас вона підкреслила, що частиною загальної стратегії Кремля є розсварення народів і створення в нашій державі національної ворожнечі, які Україні, по суті, не притаманні.

«Це не стосується виключно взаємин між українцями і євреями, а йдеться про створення додаткової напруги між українцями й угорцями, чи румунами, чи поляками, і нам цьому всьому треба протистояти», – резюмувала  Климпуш-Цинцадзе.

 

Омбудсмени України і РФ виробляють «дорожню карту» звільнення утримуваних

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що омбудсмени України і РФ виробляють «дорожню карту» для звільнення утримуваних осіб.

Про це він повідомив за підсумками переговорів «нормандського формату» на рівні глав МЗС, повідомляє  РІА Новости – Укрінформ.

«Ми підтвердили пріоритетність вирішення гуманітарних проблем, акцентування уваги питанню на те, щоб домовлятися про умови звільнення утримуваних осіб. Це була тема, яку обговорювали президенти Путін і Порошенко, коли президент України подзвонив президенту Росії в період перебування Володимира Володимировича Путіна в Китаї (9 червня – ред.)», – сказав Лавров.

За його словами, спеціальні представники з прав людини перебувають у контакті за підсумками їхньої розмови і «намагаються скласти якусь таку дорожню карту вирішення питань щодо звільнення утримуваних осіб».

Як повідомляв Укрінформ, 11 червня ввечері міністри закордонних справ «нормандського формату» – України Павло Клімкін, ФРН Хайко Маас, Франції Жан-Ів ле Дріан і РФ Сергій Лавров – зустрілися на віллі МЗС Німеччини «Борзиг» у передмісті Берліна. На порядку денному були інвентаризація стану виконання Мінських угод і, вперше, обговорення перспектив розміщення на Донбасі місії «блакитних касок» ООН.

За словами міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, в ході цих переговорів вперше було предметно піднято питання політичних в’язнів. «Вперше була дійсно реальна дискусія, дуже складна для Лаврова», – сказав український дипломат.

Всього в Росії і анексованому Криму утримують 64 українських  політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Ультраправий екстремізм є загрозою українській демократії – Freedom House

У період з кінця 2017 – початку 2018 рр. в Україні зросла кількість насильницьких інцидентів, вчинених ультраправими силами – у перші три місяці поточного року радикально налаштовані групи намагалися зірвати 12 різних подій.

Про це повідомив автор аналітичного огляду міжнародної правозахисної організації Freedom House «Чи загрожує ультраправий екстремізм українській демократії?», експерт у тематиці правих груп в Україні та Росії В’ячеслав Ліхачов на презентації в Укрінформі.

«Упродовж останніх місяців (приблизно з кінця минулого – початку цього року) ми спостерігаємо певну негативну динаміку: різко зросла кількість насильницьких інцидентів з боку ультраправих, пов’язаних зі зривом публічних акцій або навіть деяких закритих заходів. Різко побільшало інцидентів, пов’язаних із нападами на меншини, – і це стосується ромської громади передусім, яка перебуває на вістрі протиправних дій ультраправих, хоча також були помічені й антисемітські інциденти. Наші колеги з Amnesty International нарахували більше трьох десятків таких інцидентів за останні місяці», – зазначив Ліхачов.

Зокрема, у презентованому огляді йдеться про те, що у перші три місяці 2018 року радикально налаштовані групи намагалися зірвати 12 різних подій і атакували велику кількість об’єктів і заходів. Серед інцидентів, які сталися з початку 2018 року, – зрив лекції про Голокост у Львові в січні, коли підліток кинув димову шашку у приміщення, вчинений на грунті гомофобії напад на відвідувачів офісу Queer Home Кривбас у Кривому Розі в лютому та зрив лекції про ЛГБТ-рух у Харкові, а також вчинена в лютому спроба зірвати презентацію проекту, спрямованого на подолання дискримінації проти ромської спільноти у Львові.

При цьому Ліхачов підкреслив, що рік-два тому ситуація була “значно кращою”.

У Freedom House вбачають у подібних інцидентах замах на фундаментальні права людини, зокрема на свободу зібрань і свободу слова, які має забезпечити держава.

«Ультраправі своєю активністю зазіхають на монополію державних силових структур на силові дії, сприяють у цілому дестабілізації обстановки в Україні, підривають авторитет влади. Певною мірою вони самі намагаються виступати самопроголошеною владою, яка з власної ініціативи взяла на себе сміливість застосовувати насилля стосовно того, що вони вважають неприйнятним», – уточнив автор огляду.

За його словами, в діяльності ультраправих сил існує загроза й українській державності. Зокрема, Ліхачов акцентував на негативному ефекті, який справляє діяльність ультраправих на зовнішньополітичний імідж країни.

«Це стає критично важливим і значущим, зважаючи на необхідність підтримки міжнародної спільноти та, з іншого боку, на ситуацію, коли агресор здійснює в усьому світі інформаційну кампанію з дискредитації України. Тому ми розцінюємо ультраправий екстремізм як загрозу українській  демократії  та стабільності України на цьому етапі», – наголосив фахівець.

 

У Freedom House пояснили активізацію ультраправих в Україні

Активізація протиправних насильницьких екстремістських дій пояснюється почасти передвиборчою обстановкою в Україні та відчуттям того, що ультраправі сили втрачають можливість впливати на процеси в державі демократичним шляхом.

Про це в коментарі Укрінформу сказав автор аналітичного огляду міжнародної правозахисної організації Freedom House «Чи загрожує ультраправий екстремізм українській демократії?», експерт у тематиці правих груп в Україні та Росії В’ячеслав Ліхачов.

«Констатуючи негативну динаміку протиправних насильницьких екстремістських дій, можна допускати різні інтерпретації того, чому це відбувається. На мій погляд, почасти це відбувається тому, що Україна вступила в передвиборчий період, і ультраправим необхідно якось проявити себе. Крім того, у них дуже вузьке електоральне поле, на якому – дуже сильна внутрішня конкуренція. І у випадку можливого об’єднання трьох основних ультраправих сил – «Свобода», «Правий сектор» і «Національний корпус» – в один блок йдеться про конкуренцію за місця в списку. У разі ж окремого походу на вибори основних ультранаціоналістичних сил, їм необхідно максимально відвоювати прихильників, грубо кажучи, від схожих партій. І на цьому полі їм, звичайно, треба бути більш активними, більш агресивними, більш політичними для ЗМІ, ніж їхні противники. Тому я вважаю, що почасти це пояснюється передвиборчою обстановкою, а почасти – деяким відчуттям того, що вони втрачають можливість впливати на процеси демократичним шляхом», – зазначив Ліхачов.

За його словами, вони втрачають шанси «на бодай якесь значне представництво у парламенті, і це змушує їх шукати інші тактики щодо нав’язування суспільству свого порядку денного».

Водночас експерт виключає, що активна діяльність ультраправих сил обов’язково керується Кремлем.

«Я не прихильник конспірології. Я не вважаю, що їх хтось скеровує і всі вони є свідомими агентами Кремля на зарплаті. Стосовно ромів, відверто кажучи, останніх три роки я чекав, коли вони «намацають» цю тему, тому що це одна з небагатьох тем, на яких насильницькими діями реально можна «зрубити» дешеву популярність у населення. І після того, як С14 першими «намацали» це, було досить очевидним, що інші почнуть їх наслідувати», – пояснив Ліхачов.

Як повідомляв Укрінформ, 22 квітня члени націоналістичної організації С14 розібрали та спалили табір ромів, розташований на Лисій горі у Києві.

25 квітня у мережі Інтернет з’явилося відео неправомірних дій невідомих осіб щодо громадян, які перебували в урочищі «Лиса гора».

Опубліковане відео стало підставою для негайного внесення відомостей у Журнал єдиного обліку заяв та повідомлень Голосіївського управління поліції  м. Києва.

Поліція Києва розпочала кримінальне провадження після публікації відео нападу на табір ромів в урочищі «Лиса гора».

 

У КМДА заявляють про ажіотаж з подачею проектів на Громадський бюджет

Ажіотаж, який спостерігається у столиці із подачею проектів на Громадський бюджет, – перший яскравий доказ дієвості нового положення про Громадський бюджет міста Києва.

Про це  повідомив перший заступник голови КМДА  Микола Поворозник – Укрінформ.

«Нове положення, напрацьоване з громадськістю, містить багато новацій. Одна з них – зміна моделі участі громадян у ГБ: замість моноавторів, яким у минулому році пропонувалося дописувати співавторів, цього року над проектами працюють команди. Завдяки е-системі впроваджено функцію автоматичного долучення всіх охочих до співпраці над проектом. Основним же завданням команд є якісна реалізація проектів переможців», – розповів Поворозник.

Окрім того, завдяки оновленому положенню робота команд націлена на те, як зробити проект бюджетно-ефективним.

«Під час експертизи усі проекти оцінюватимуться у порівнянні з подібними, які вже реалізовано у місті. За результатами розгляду неефективні проекти відхилятимуться. Впевнений, що в результаті такої роботи у виграші буде місто і кияни, адже таким чином і представники влади, і автори проектів більш відповідально ставитимуться до витрати публічних коштів», – зазначив Поворозник.

За його словами, у процесі співпраці авторів проектів із міською владою обов’язково враховуватимуться нові напрацювання у напрямі Громадського бюджету, які згодом, у разі необхідності, будуть внесені в нове положення.

«Тільки конструктивний діалог влади із громадськістю призведе до позитивних результатів роботи у впровадженні Громадського бюджету у місті Києві», – зауважив перший заступник голови КМДА Поворозник.

Як раніше розповів співкоординатор Громадського бюджету Києва, радник першого заступника голови КМДА Сергій Лобойко, на сьогодні електронна система «Громадський бюджет Києва» налічує вже більше 150 тисяч активних користувачів. При цьому слід очікувати значного приросту аудиторії після завершення голосування у вересні: зі 150 тис. до 250 тис. киян.

Зазначимо, у 2018 році на реалізацію проектів киян у рамках ГБ виділяється 150 млн грн.

Нагадаємо, минулого року на проекти Громадського бюджету в Києві було виділено 50 млн грн, всього було подано 497 проектів, з яких серед переможців було реалізовано 57 ініціатив.

 

Біля Івано-Франківська запустили сортувальну лінію побутових відходів

Біля Івано-Франківська, у селі Рибне, запустили сортувальну лінію твердих побутових відходів (ТПВ). Її максимальна потужність  – 50 т.

Про це повідомив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків на свойї сторінці у  Facebook – Укрінформ.

«Важливий крок – будівництво сортувальної лінії для сміття. В Івано-Франківську ми такий зробили, і сьогодні лінія офіційно запрацювала. Тут ТПВ сортуватимуться на кілька фракцій для подальшої переробки, а що головне – екологічної утилізації. Зараз потужність лінії – 20-25 тонн за зміну. Проте з часом потужність лише зростатиме. Максимальна – 50 тонн», – повідомив Марцінків.

Він зазначив, що наступним кроком місцевої влади стане зведення сміттєпереробного заводу.

«У цьому напрямку вже є перші зрушення – вдалось знайти землю під будівництво», – стверджує мер міста.

Відомо, що на сортувальній лінії, яка є сучасною та мобільною, наразі створено 15 робочих місць. Фахівців достатньо для роботи однієї зміни. Набір персоналу триває, оскільки роботу на лінії планують організувати у три зміни. Відсортоване сміття продаватимуть для вторинної переробки. Нова лінія сортування ТПВ слугуватиме для всієї області.

Раніше в Івано-Франківську запрацювала біогазова установка.

 

Клімкін обговорить з угорським колегою “мовну” статтю закону про освіту

Міністри закордонних справ України та Угорщини Павло Клімкін та Петер Сіярто зустрінуться в місті Берегове на Закарпатті 22 червня.

Обговорюватимуть імплементацію нового «Закону про освіту», зокрема, в частині мовної статті.

Інформацію про це кореспонденту Укрінформу підтвердили в Закарпатській ОДА.

“Міністри закордонних справ України та Угорщини Павло  Клімкін  та Петер Сіярто 22 червня проведуть консультації з угорською громадою Закарпаття, зокрема, про це попередили Закарпатську ОДА”, – зазначили в прес-службі ОДА.

Планується, що під час зустрічі обговорюватимуть імплементацію нового «Закону про освіту», зокрема, в частині мовної статті, інформували у прес-службі.

Зазначається також, що в спільній зустрічі візьмуть участь не тільки міністри закордонних справ, а й міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, міністр людських ресурсів Угорщини Міклош Кашлер і голова товариства угорської культури Закарпаття Василь Брензович.

Як повідомлялося, новий закон “Про освіту” передбачає навчання українською в школах нацменшин. Угорська громада Закарпаття не сприймає це нововведення і вважає його обмеженням прав меншини, що живе в Україні.

На початку року Міністерство освіти вже проводило подібні консультації з представниками національних меншин щодо мови освіти. У зустрічі взяли участь представники молдовської, німецької, грецької, болгарської, гагаузької та єврейської громад. Представники угорської меншини участі у попередніх консультаціях не брали.

 

В НБУ повідомили, чому 37% українців не мають банківських рахунків

В Україні 37% дорослого населення не мають рахунків у банках, зокрема через недовіру до фінансових компаній та недостатність коштів.

Про це під час  Форуму  з фінансової інклюзії сказав директор департаменту стратегії та реформування НБУ Михайло Відякін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«37% дорослого населення не мають рахунків. Із тих хто немає рахунків виділяють кілька причин цього. Одні кажуть, що фінансові заклади далеко, фактично тут мова йде про сільську місцевість де люди проживають далеко від банківських установ. Інші кажуть, що банківські установи занадто дорогі і в них немає коштів, щоб відкривати та вести там рахунки», – сказав Відякін.

Він також зазначив, що ще близько половини респондентів зауважують, що не мають довіри до банківської системи або в родині вже у когось з членів сім’ї є такий рахунок, тому іншим він не треба.

«72% з тих хто отримує зарплатню, отримують її на рахунки, а біля 30% отримують зарплатню у вигляді готівки. Є ще деякі держустанови, які досі не покритті виплатою зарплат на карткові рахунки», – сказав Відякін.

Він зазначив, що з поширенням фінансової інклюзії можна буде спостерігати позитивний вплив, як на мікро- так і на макрорівнях. Наприклад, для звичайних громадян, це і збільшення рівня їх заощаджень, і вирівнювання рівня споживання, і більший потенціал до того, що ці люди можуть отримати більший доступ до фінансування та кредитування. Разом з тим, підвищення фінансової інклюзії в регіонах веде до пожвавлення локально-ділової активності. Що стосується макроекономічного рівня, то це призводить до фінансової стабільності в країні в цілому.

Як відомо, фінансова інклюзія означає, що громадяни й бізнес мають доступ до фінансових продуктів і сервісів, незалежно від доходу, віку чи місця проживання.

 

Раді пропонують автоматично надавати ліцензію на цифру рейтинговим телеканалам

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №8466 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо недопущення тиску на незалежні телеканали через відключення аналогового телебачення)».

Як зазначається на  сайті  парламенту, автором законодавчої ініціативи виступив народний депутат Сергій Міщенко (позафракційний) – Укрінформ.

Наразі пояснювальної записки та інших супровідних документів до законопроекту ще не оприлюднено на сайті парламенту.

У коментарі Укрінформу Сергій Міщенко уточнив, що цим законопроектом пропонується внести зміни до законів України «Про телебачення і радіомовлення» та «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення». Зокрема, проектом передбачається, що найбільш рейтингові українські телеканали мають автоматично отримувати цифрові ліцензії.

«Це питання дуже актуальне, адже з 18 серпня має відбутися відключення аналогового мовлення. Ми пропонуємо перехід від аналогового до цифрового мовлення здійснювати за умови забезпечення безперервності телерадіомовлення. Також пропонуємо внести зміни, за якими Національна рада в обов’язковому порядку переоформлювала би ліцензію на цифрове мовлення телеканалам, які мають найвищий рейтинг. Тобто ми пропонуємо, щоб рейтингові телеканали могли безперервно переходити з аналогового до цифрового мовлення та отримувати ліцензії автоматично», – пояснив Міщенко.

Водночас народний депутат не назвав телеканали, які можуть зазнавати тиску при переході на «цифру». Хоча зауважив, що такими можуть бути п’ять мовників.

Як повідомляв Укрінформ, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення 15 березня ухвалила рішення, згідно з яким перенесла вимкнення аналогового телерадіомовлення, яке тепер стартує у серпні 2018 і завершиться навесні 2019 року. Згодом, наприкінці березня, уряд ухвалив рішення про поетапне вимкнення аналогового телевізійного мовлення з 1 липня 2018 року.

У квітні на відкритті VI міжнародної науково-методичної конференції з розвитку медіаграмотності голова Нацради з телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко повідомив про те, що відключення в Україні аналогового телерадіомовлення розпочнеться наприкінці червня з  Києва.

 

УПЦ КП закликає не вдаватися до насильства під час “Маршу рівності”

Українська православна церква Київського патріархату не підтримує проведення “Маршу рівності”, проте закликала не застосовувати насильство до його прихильників.

Про це йдеться у  заяві прес-центру Київської Патріархії – Укрінформ.

“У зв’язку з оголошеними на 12 червня (17 червня — ред.) цього року в Києві публічними акціями прихильників пропагування нормальності одностатевих відносин, а також акцій протесту проти цього, закликаємо всіх до незастосування насильства. Ми категорично відкидаємо заклики до насильства і навіть кровопролиття, як не згідні з духом Євангелія”, – ідеться в повідомленні.

В УПЦ КП нагадали, що традиційні церкви й релігійні організації України висловлюють “негативне ставлення до явища гомосексуалізму, до спроб легалізувати в Україні так звані одностатеві шлюби, а також у різний спосіб, в тому числі через вуличні акції, пропагувати одностатеві відносини”, проте закликали вірян, висловлюючи свій протест, пам’ятати настанови Писання: “Нiкому не вiдплачуйте злом за зло, але дбайте про добро перед усiма людьми… Hе бувай переможений злом, а перемагай зло добром”.

Як повідомлялося, у  Києві  на 17 червня заплановано проведення “Маршу рівності”.

 

Омбудсмен просить Князєва і Кличка захистити учасників “Маршу рівності”

Уповноважений ВР України з прав людини Людмила Денісова звернулась до керівника Нацполіції Сергія Князєва щодо гарантій безпеки учасників маршу ЛГБТ у Києві.

Про це повідомляє  прес-служба  омбудсмена – Укрінформ.

“Моніторинг соціальної мережі Facebook виявив, що радикально налаштовані громадяни планують зірвати “Київ Прайд 2018”. Спираючись на дані моніторингу та численні прояви ксенофобії під час проведення “Маршу рівності” в різних містах протягом 2013-2017 років, Уповноважений звернулась до керівника Національної поліції Сергія Князєва”, – повідомили у прес-службі.

Зокрема, Денісова зазначила, що на державі та, зокрема, її правоохоронних органах лежить зобов’язання вжити належних заходів для забезпечення безпеки учасників мирного зібрання від фізичного насильства з боку опонентів, гарантування безперешкодного проведення зібрання тощо.

Так, омбудсмен висловила прохання до поліції забезпечити належні заходи безпеки учасників “Маршу рівності” та громадського порядку під час проведення акції.

Також  Уповноважений  направила звернення до Київського міського голови Віталія Кличка з проханням вжити в межах компетенції усіх належних заходів задля забезпечення права громадян на мирні зібрання та свободу вираження поглядів.

“Людмила Денісова підкреслила, що на державі лежить обов’язок забезпечити ефективну реалізацію права на мирні зібрання не тільки у тому випадку, коли особи, що цим правом користуються, висловлюють прийнятні для більшості погляди, але й коли висловлювані погляди є непопулярними, можуть шокувати або викликати занепокоєння в суспільстві”, – зазначили в офісі Уповноваженого.

У зверненні омбудсмен наголосила, що недопустимою є також будь-яка дискримінація, у тому числі за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності, при втручанні державних органів у реалізацію громадянами права на мирні зібрання.

“Марш рівності” в Києві під гаслом “Країна вільна – будь собою!” намічений на 17 червня . Очікується участь  близько 5 тисяч осіб.

 

Міні-ГЕС на Закарпатті знищать рибу – експерти

Будівництво міні-ГЕС на річках Боржава, Тересва, Латориця, Шопурка в Закарпатській області негативно вплине на навколишнє природне середовище і, зокрема, призведе до зниження рибопродуктивності річок.

Про це йдеться в листі Державного агентства рибного господарства України на адресу Закарпатської облдержадміністрації, який  оприлюнено  на сайті ОДА.

“У закарпатських річках Боржава, Тересва, Латориця та Шопурка, де інвестори планують будувати каскади міні-гідроелектростанцій, є рідкісні, зникаючі та занесені до Червоної книги України види риб, у тому числі харіус європейський, лосось дунайський, ялець звичайний, ялець-андруга, пічкур-дунайський тощо. Гідробудівництво на ріках – це потужний зовнішній фактор, який кардинально впливає на екологічний стан водотоків та призводить до  зникнення умов існування видів, занесених до Червоної книги України.

Отже, будівництво міні-ГЕС на річках негативно вплине на навколишнє природне середовище, призведе до зниження рибопродуктивності, погіршення видового складу іхтіофауни та виснаження рибних запасів, у тому числі рідкісних, зникаючих, занесених до  Червоної книги  України риб”,  – йдеться в листі.

 

Ситник пояснив, коли можна буде говорити про користь Антикорупційного суду

Висновки щодо результативності й ефективності Вищого антикорупційного суду можна буде робити тільки після перших вироків, які він ухвалить.

Про це заявив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник на брифінгу у Львові, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Будьмо відвертими: результат, який буде сприйнятий і суспільством, і міжнародними партнерами, — це не закон про Антикорупційний суд, не створення Антикорупційного суду, а ті вироки, які він буде виносити. Тільки тоді можна буде говорити і про те, що дійсно цей проект вдався, суд запрацював і результат є”, – сказав Ситник.

Він також висловив сподівання, що Президент Петро Порошенко найближчим часом подасть технічний законопроект, який дасть змогу Антикорупційному суду повноцінно запрацювати.

“Зараз у суспільстві йде така ейфорія, що прийнятий закон про  Антикорупційний суд. Насправді я розділяв би два етапи: перший — це прийняття законопроекту, і друге — це створення цього суду. Перший крок, надважливий, зроблений, Президент цей закон підписав. Це перший крок, і не найважчий, щоб ця незалежна судова інституція була запущена. Я сподіваюся, що цей закон буде найближчим часом”, – зазначив Ситник.

Як повідомлялося, 11 червня Президент Петро Порошенко підписав закон «Про Вищий антикорупційний суд», який 7 червня ухвалила Верховна Рада.

Документ визначає засади організації та діяльності ВАС як вищого спеціалізованого суду в системі судоустрою, спеціальні вимоги до суддів цього суду та гарантії їхньої діяльності, а також особливості проведення конкурсу на посаду судді Вищого антикорупційного суду.

Положення закону погоджені з МВФ і Венеціанською комісією та надають право голосу міжнародним експертам у доборі антикорупційних суддів.

Водночас, раніше народний депутат Мустафа Найєм заявляв, що для того, аби ВАС почав функціонувати, ухваленого закону замало. За його словами,  Антикорупційний суд неможливо створити без іще одного закону, який має подати Президент, в якому б визначався механізм створення такого суду.

 

Ситник заперечує підготовку підозр Лещенку, Омеляну і Рабиновичу

Директор НАБУ Артем Ситник заявив, що інформація про підготовку підозр народним депутатам Сергію Лещенку, Вадиму Рабиновичу та міністру інфраструктури Володимиру Омеляну не відповідає дійсності.

Про це він заявив на брифінгу у Львові, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ця інформація на Інсайдері… Там було три прізвища, по-моєму: Омелян, Рабинович і Лещенко. Звідки така інформація — я не знаю. Це не відповідає дійсності”, – сказав Ситник.

Раніше ЗМІ  повідомляли, що антикорупційні органи готують підозри Лещенку, Рабиновичу та Омеляну.

 

У Торецьку руйнується дамба, де зберігається 270 тонн хімвідходів

У Торецьку, що опинився на лінії зіткнення, зафіксовано руйнацію дамби хвостосховища фенольного заводу, що на 90% заповнене хімічними відходами.

Про це повідомляється в екозвіті Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України у  Тwitter – Укрінформ.

“#екозвіт: зафіксовано руйнацію дамби хвостосховища фенольного заводу в Торецьку на лінії зіткнення. Зберігається 270 т хімічних відходів, заповнене на 90%”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається також, що з ініціативи Міністерства проаналізовано стан повітря, грунтів, поверхневих та підземних вод Донбасу та результати впливу бойових дій на екологію регіону.

 

У Чернігові проходить спільний із Білоруссю Міжнародний музейний форум

У Чернігові проходить Міжнародний музейний форум “Місцеві музеї: нові форми та інновації” за участю представників понад 20 установ з Чернігівщини та Гомельської області (Білорусь).

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На форумі ми ділимося думками щодо стану музейної справи в Білорусі та Україні і нашими напрацюваннями, говоримо про нові форми музейної роботи і своє ставлення до них”, – розповіла керівник проекту “Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного культурного співробітництва”, в межах якого проходить захід, Анна Вигонна.

За її словами, завдання форуму – сприяти розвитку місцевих музеїв, налагодженню співробітництва та обміну досвідом між ними. А головне – створити транскордонний кластер і розробити транскордонний музейний маршрут.

“Весь наш проект націлений на створення цього маршрут. На ньому ми хочемо показати природну єдність і культурне різноманіття середнього Подніпров’я”, – зазначила Вигонна.

Музейний маршрут розроблятиметься трьома білорусько-українськими командами на 3-й і 4-й день форуму. Керівник проекту вважає, що це допоможе музейникам Чернігівщини і Гомельщини зблизитися, поновити втрачені зв’язки, ознайомитися з колекціями музеїв по різні боки Дніпра, сприяти розвитку туризму.

Проект “Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного культурного співробітництва” неформально називають “Дніпровський пором”. Він реалізується Гомельською філією громадської організації “Білоруський зелений хрест” у співпраці з Національним університетом “Чернігівський колегіум” ім.Т.Г.Шевченка та історико-археологічним музейним комплексом “Древній Любеч”. Фінансується проект спільно з Європейським Союзом за Програмою територіального співробітництва країн Східного партнерства ЕаPTC Білорусь – Україна.

 

Спецслужби РФ планують провокації для зриву української автокефалії – ІС

Російські спецслужби з використанням “п’ятої колони” в Україні планують активізувати провокацію внутрішніх конфліктних ситуацій між парафіянами.

Про це  повідомив  координатор групи “Інформаційний спротив”, народний депутат України Дмитро Тимчук на своїй сторінці в Facebook – Укрінформ.

“За інформацією ІС, в АП РФ, в контексті перспективи надання Вселенським Патріархом Томоса про афтокефалію Української православної церкви, найближчим часом вирішено активізувати підготовчі заходи для подальшого проведення деструктивних дій вже на етапі створення і становлення Української єдиної помісної церкви”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначає Тимчук, Кремль, використовуючи можливості своїх спецслужб і “п’ятої колони” в Україні, планує “активізувати відцентрові сили, а також генерувати і підігрівати внутрішні конфліктні ситуації в цьому процесі, у тому числі в громадянському суспільстві”.

“Водночас, конфлікти між парафіянами (прихильниками і противниками Української єдиної помісної церкви) також планується використовувати для дестабілізації соціально-політичної обстановки в Україні в осінньо-зимовий період, на чому гратиме відповідне проросійське крило, і формування відповідного фону – протистояння в Україні на релігійній основі”, – написав Тимчук.

Крім того, за даними ІС, на даному етапі Служба зовнішньої розвідки РФ продовжуватиме заходи, направлені на підрив авторитету і впливу Вселенського Патріарха Варфоломея в православному світі з подальшою стратегічною лінією – формування навколо РПЦ нового (альтернативного) центру впливу в світовому православ’ї.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського Патріарха з проханням видати Томос про автокефалію православної церкви в Україні.

18 квітня глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП і УАПЦ відповідне звернення для передачі Вселенському Патріарху Варфоломею з підписами всіх архієреїв, що підтримали це рішення.

Верховна Рада 19 квітня прийняла ухвалу про підтримку звернення Президента до Вселенського Патріарха Варфоломея щодо створення Єдиної помісної української православної церкви.

22 квітня  Порошенко  повідомив про передачу відповідних звернень Вселенському патріархату і початок процедур, необхідних для надання автокефалії Української православної церкви.

 

Бринзак може увійти до виконкому Міжнародного союзу біатлоністів

Президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак може увійти до виконавчого комітету Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) – Укрінформ.

Володимир Бринзак є одним з 18 кандидатів на 6 місць у виконкомі IBU. Про це повідомляє  XSPORT.

Окрім Бринзака, кандидатами в члени виконкому IBU також є глави біатлонних федерацій Німеччини, Італії, Чехії, Польщі та США.

На пост президента IBU претендують глава Федерації біатлону Латвії Байба Борк і президент Федерації біатлону Данії Олле Далін.

 

У Сумах залунають “Сурми України”

У межах святкування Дня Конституції в Сумах відбудеться традиційний, 17-й за ліком, міжнародний фестиваль духової музики “Сурми України”.

Про це під час брифінгу в Сумській міськраді сказала заступник міського голови Віра Мотречко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“До фестивалю готуємось всебічно та ґрунтовно, аби прийняти учасників і гостей на високому рівні та створити свято, адже “Сурми України” – це захід, за яким Суми знають в Україні та Європі”, – наголосила Мотречко.

За її словами, для участі у фесті до Сум приїдуть кращі духові оркестри Києва, Одеси, Чернігова, Кременчука, Новомосковська, а також Польщі.

Загалом для сумчан і гостей міста заграють 14 колективів. А це понад 500 учасників.

Дебютуватимуть на заході цьогоріч оркестри Почесної варти та в/ч Національної гвардії України, а також дитячий колектив із Київської області.

Як відзначила на брифінгу начальник відділу культури та туризму Сумської міськради Наталія Цибульська, фінансування фестивалю здійснюється за кошти міського бюджету. На це передбачено 600 тисяч гривень.

За її словами, суб’єкти господарювання йдуть назустріч організаторам заходу, надаючи знижки на проживання та харчування учасників, тим самим також сприяючи проведенню мистецького свята.

“Для фестивалю цифра 17 – вагома. Він, так би мовити, досяг зрілого віку. Це свідчить про стабільність його проведення. Додам, що ті, хто хоч раз взяли в ньому участь, залюбки повертаються, а ті, хто ще не були, прагнуть потрапити”, – стверджує начальник відділу культури та туризму.

Фестиваль традиційно розпочнеться напередодні Дня Конституції України – 27 червня.

Наступного дня, 28 червня, відбудеться марш-парад вулицею Соборною, виступи колективів на різних майданчиках міста, концерт в театрі ім. Щепкіна та яскраве шоу на стадіоні “Ювілейний”.

 

Українці створили пристрій, який швидко охолодить будь-який напій

Українські розробники створили розумний ґаджет Chill&Cheers, який за кілька хвилин зможе охолодити будь-яку рідину з точністю до одного градуса.

Про це повідомляє  ain.ua – Укрінформ.

Як зазначається, спочатку розробники планували зробити охолоджувач для вина. Але пізніше команда Chill&Cheers розширила сферу дії на будь-який напій: вода, вино, пиво, горілка, кола, віскі або джин.

Пристрій працює дуже просто – треба залити напій у контейнер та встановити необхідну температуру.

Даний девайс може синхронізуватись із смартфоном за допомогою мобільного додатку. Цей додаток може підказати користувачу оптимальну температуру, рекомендовану для подачі того чи іншого напою. Його можна використовувати на гаджетах з операційної системою Android та iOS.

«При розробці Chill&Cheers ми перш за все орієнтувалися на простоту і зручність використання. В результаті вам більше не потрібен мокрий і слизький лід або холодна вода при охолодженні напою, також не буде мокрих пляшок і крапель води на вашому одязі або меблях. Користуватися Chill&Cheers не складніше, ніж звичайним електричним чайником», – зазначив співзасновник Павло Гайдук.

Наразі Chill&Cheers відкрив кампанію зі збору коштів на міжнародній краудфандінговой платформі Indiegogo. Збір коштів триває.

 

НАЗК внесло приписи Насалику та ще двом чиновникам

НАЗК прийняло рішення про внесення ще трьох приписів про порушення вимог антикорупційного законодавства.

Про це йдеться на сайті  НАЗК – Укрінформ.

«Так, внесено припис міністру енергетики та вугільної промисловості Ігорю Насалику стосовно в.о. директора Українського науково-дослідного та проектно-розвідувального інституту промислової технології Антона Чередниченка. Встановлено, що в.о. директора інституту повідомив Міненерговугілля про наявність потенційного конфлікту інтересів, зумовленого спільною роботою зі своєю дружиною, однак керівник органу, до повноважень якого належить звільнення/ініціювання звільнення його з посади, не прийняв рішення щодо врегулювання конфлікту інтересів відповідно до вимог статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», – зазначається в повідомленні.

Національне агентство  вимагає вжити заходів врегулювання потенційного конфлікту інтересів у діяльності в.о. директора інституту, провести службове розслідування та вжити заходів щодо притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності.

Припис Голові Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимиру Лапі внесено стосовно колишнього керівника ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області Олександра Тертишника. Будучи поінформованим про роботу в органі двох рідних сестер та про ризик виникнення зумовленого цими обставинами конфлікту інтересів, Тертишник не вжив заходів для запобігання такому конфлікту інтересів підлеглої особи. Натомість керівник територіального органу своїми діями фактично створив умови для виникнення у однієї з цих осіб потенційного конфлікту інтересів, тимчасово визначивши її в.о. начальника ГУ Держпродспоживслужби.

Національне агентство вимагає провести службове розслідування та розглянути питання про притягнення винних осіб до відповідальності.

Крім того, у зв’язку з порушенням вимог частини четвертої статті 12 Закону внесено припис керівнику виконавчого комітету Тернопільської міської ради Сергію Надалу. На неодноразові запити Національного агентства міськрада не надала інформацію та документи стосовно можливих порушень депутатами ради вимог Закону щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Згідно з приписом, Національне агентство вимагає надати запитувані документи, провести службове розслідування та розглянути питання щодо притягнення винної особи до відповідальності, інформує прес-служба НАЗК.

 

КМДА назвала дієвий інструмент для залучення мешканців до розвитку міста

На сьогодні електронна система «Громадський бюджет Києва» (ГБ) налічує вже більше 150 тисяч активних користувачів.

Про це повідомив співкоординатор Громадського бюджету Києва, радник першого заступника голови КМДА Сергій Лобойко,  інформує прес-служба КМДА – Укрінформ.

“Фактично цей інструмент працює у Києві тільки півтора року, але він уже став найдієвішим інструментом е-демократії щодо долучення мешканців до розвитку міста. ГБ приваблює нових ініціаторів, частка яких на сьогодні становить близько двох третин. Важливо, що ГБ має високу довіру серед молоді, що постійно зростає. Серед ініціаторів проектів, якщо брати вік до 35 років, вона вже досягла 50%», – зазначив Лобойко.

Він зауважив, що ГБ починає перетворюватися із конкурсу проектів на механізм об’єднання активних киян у команди, що призведе до розвитку експертності громадського сектору.

«Технологія електронної системи ГБ стимулює до об’єднання всю аудиторію ГБ. Вже зараз до ініціаторів проектів ГБ-3 виявили бажання долучитися тисячі киян. Є команди проектів, які за кілька днів об’єднали через е-систему ГБ понад 70 прихильників», – сказав Лобойко.

Раніше кияни подали 1160 пропозицій на Громадський бюджет-3, це на 30% більше, ніж торік. Голосування киян за проекти заплановано з 24 серпня до 15 вересня. Його результати визначать проекти-переможці, які втілять у 2019 році. Запланований обсяг фінансування ГБ з міського бюджету  Києва  – 150 мільйонів гривень.

 

У ЄС запитали компанію Nord Stream 2 про можливий витік мазуту у Балтійському морі

Компанію Nord Stream 2 AG просять пояснити, чи можуть виявлені на узбережжі Грейфсвальдської затоки в Німеччині згустки мазуту походити з кораблів, які будують газопровід “Північний потік-2”.

Про це заявив маршалок Західнопоморського воєводства Польщі Ольгерд Геблевич – голова групи у комітеті регіонів ЄС, яка аналізує вплив проекту “Північний потік-2” на довкілля, повідомляє  Оnet.pl – Укрінформ.

“Ми як група звертаємося з проханням (до Nord Stream 2 AG) про надання інформації”,- заявив Геблевич.

За його словами, ймовірно, сталася аварія на одному з кораблів, який поглиблює дно у місці прокладання газопроводу, що спричинило значний витік мазуту, плями якого виявлено на пляжах землі Мекленбург-Передня Померанія і який може потрапити й на територію Польщі.

“Як маршалок нашого регіону я маю причини для побоювань, оскільки це безпосередньо по сусідству з нами, і ми прагнемо бути пильними”, – підкреслив представник Західнопоморського воєводства РП.

Спеціальну групу, яка має проаналізувати вплив проекту “Північний потік-2” на довкілля, туризм та економіку, створено в комітеті регіонів ЄС наприкінці 2017 року. До неї входять 20 представників із 11-ти європейських країн.

На основі цього у комітеті регіонів ЄС підготовлять документ, який буде передано владі країн ЄС та керівництву Євросоюзу.

Nord Stream 2 AG розпочав будівництво “Північного потоку-2” 15 травня цього року. Проти будівництва газопроводу, крім України, активно виступають Польща та країни Балтії. На будівництво цього газопроводу міжнародний консорціум Nord Stream 2 AG має ще отримати згоду Данії.

 

Мін’юст США висунув звинувачення проти росіян через паливні оборудки з Сирією

Міністерство юстиції США висунуло офіційні звинувачення проти п’яти російських і трьох сирійських громадян щодо відмиванням мільйонів доларів США на користь російської компанії, яка поставляла паливо в Сирію в порушення санкцій США.

Рішення, яке було прийнято журі присяжних Округу Колумбія, опубліковано на офіційному  сайті  американського Мінюсту, передає Укрінформ.

У рішенні, зокрема, йдеться, що вісім зазначених фізичних осіб порушили ряд статей Кодексу законів США шляхом “змови з метою обходу економічних санкцій  США  проти Сирії”. Крім того, звинувачення стосуються здійснення ними грошових переказів в Сирію в американській валюті через банківські установи, що не мають необхідних ліцензій.

Російські громадяни, визначені в списку, пов’язані з російською транспортною компанією “Совфрахт”, один сирієць є представником цієї компанії у себе в країні, ще двоє осіб є інспекторами в сирійському порту.

При цьому, як зазначено в документі, під час розгляду справи враховувалися операції впродовж періоду з жовтня 2011 року по жовтень 2017 року. Якщо звинувачення будуть доведені в суді, це загрожує ув’язненням зазначених осіб до 25 років, а також штрафами та конфіскацією майна, у тому числі, двох нафтових танкерів.

 

Петренко розказав, як знизити кількість “соціальних” позовів до ЄСПЛ

Міністерство юстиції України найближчими днями презентує низку законодавчих ініціатив для виконання рішень Європейського суду з прав людини у справі “Бурмич та інші проти України”.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко у вівторок, відповідаючи на запитання журналістів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наша амбітна ціль – буквально найближчими днями ми презентуємо низку законодавчих ініціатив для того, щоб вирішити так звану справу Бурмича. Це 12 тисяч справ, які були об’єднані за одним типом. І тоді я думаю, що Україна буде в позитивному рейтингу країн, у яких є найменша кількість звернень до ЄСПЛ. Залишиться тільки частина справ, пов’язаних з війною і подіями на сході країни та в анексованому Криму. Але це об’єктивна ситуація, і тут ми будемо продовжувати супродовжувати ці справи в ЄСПЛ”, – зазначив Петренко.

Він також повідомив, що нині в рейтингу за кількістю звернень до ЄСПЛ Україна знаходиться поряд з Італією.

“Ми зараз знаходимося по сусідству з Італією. Тобто це 4, 5, 6 місце. Але проблема залишилася. І залишилася вона нам у спадок від попередньої влади, коли дуже багато соціальних питань, які приймалися на рівні законів, у подальшому просто не забезпечувалися фінансуванням, і держава фактично була змушена потім компенсовувати збитки”, – додав міністр юстиції.

Як повідомлялося, 12 жовтня 2017 року Велика палата Європейського суду з прав людини прийняла рішення у справі «Бурмич та інші проти України», згідно із яким більше ніж 12 тис. українських скарг до ЄСПЛ було фактично передано від Євросуду одразу під контроль Комітету міністрів Ради Європи.

 

Американський експерт спростував два аргументи проти членства України в НАТО

Для забезпечення своєї безпеки Україні потрібно членство в НАТО, з іншого боку, Північноатлантичному альянсу потрібна Україна як член блоку, оскільки це забезпечуватиме безпеку Східної Європи.

Про це заявив під час брифінгу в Києві американський експерт у галузі безпеки та оборони, президент аналітичного центру The Potomac Foundation Філліп Карбер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Не думаю, що росіяни можуть здійснити вторгнення до Балтійських країн чи Польщі та загрожувати Східній Європі, допоки українська армія присутня на своєму місці. І тому це не так, що Україні потрібне НАТО. НАТО потрібна Україна, її сильна та стійка армія, оснащена сучасною зброєю. І це ключ до забезпечення безпеки у Східній Європі. І саме час, щоб Західна Європа це зрозуміла”, – заявив Карбер.

Експерт підкреслив, що дискусії в деяких європейських країнах про можливість послаблення санкцій проти РФ є небезпечними, адже в Україні продовжується війна, і Росія так і не змінила свою агресивну поведінку. Він навпаки наголосив на важливості посилення оборонного потенціалу України. Як зазначив Карбер, до січня 2018 року найбільші санкції “були не проти РФ, а проти України” – маючи на увазі заборону країн Заходу на надання летальної зброї жертві агресії.

“Україна змушена тепер узяти на себе відповідальність за власне виживання. І запроваджувати ініціативи. Однією з цих ініціатив є збільшення зусиль зі здобуття членства в НАТО. НАТО не є ідеальним альянсом, але це військовий альянс, який забезпечує стратегічне стримування агресора. Агресор знає, що у випадку, якщо він, наприклад, атакує сьогодні країни Балтії (або якби Україна була членом НАТО), то він ризикує отримати не просто конвенційну війну, а небезпечну ядерну війну”, – заявив очільник американського аналітичного центру.

Він додав, що особливо потреба в цьому стратегічному стримуванні стосується України, яка раніше добровільно відмовилася від ядерної зброї. “Для України це не просто “приєднання до Заходу”, “бути частиною команди”, а це – критично важливо”, – сказав Карбер.

За словами експерта, наразі використовуються два аргументи проти членства України в НАТО. Один із них, зокрема, часто вживають політики в Німеччині, які говорять, що для того, щоб стати членом НАТО, потрібно не мати конфліктів на території країни. “Ви жартуєте? За правилами, які Німеччина висовує, щоб Україна залишалася поза НАТО, їм самій ніколи б не дозволили бути членом НАТО. Німеччина була розділена. І якби вона не була прийнята в НАТО, то, можливо, і досі залишалася б розділеною. …Ви, Німеччина, отримали перевагу, коли, будучи розділеними на зони конфлікту, приєдналися до Альянсу та отримали допомогу від нього”, – зазначив президент The Potomac Foundation.

За його словами, другий аргумент – а що Україна дасть  НАТО? Карбер вказав на те, що НАТО має адекватно реагувати на агресивну політику Росії, яка захопила Крим, розпочала війну на Донбасі, чинить загрозу Польщі та Балтійським країнам (“ті ж величезні навчання “Захід”, які насправді були тренуванням із захоплення Східної Європи)”. Захистити Східну Європу, переконаний експерт, могла б Україна, яка воює проти Росії вже 4 роки, змогла створити справді боєздатну армію та вистояти в цьому протистоянні у військовому, політичному, економічному та моральному планах.

 

На “нормандській” зустрічі півтори години обговорювали тему заручників – Геращенко

Міністри закордонних справ країн «нормандської четвірки» напередодні у Берліні півтори години обговорювали тему звільнення заручників і політв’язнів, причому називалися конкретні прізвища.

Про це представник України у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі, перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко написала  у Facebook після телефонної розмови з главою МЗС Павлом Клімкіним.

“Павло (Клімкін – ред.) поінформував, що вперше під час зустрічі в “нормандському форматі” темі звільнення заручників і політв’язнів було присвячено півтори години, вперше обговорювалася ініціатива допуску обмудсвумен до затриманих в РФ і в Україні. Говорили й про кількість затриманих, й про конкретні прізвища і долі людей», – написала вона.

За словами Геращенко, партнери з Франції і Німеччини також відзначили «принциповість і пріоритетність» вирішення цього гуманітарного питання, яке не має бути політизованим.

«Ми готові до компромісу в питанні затриманих, аби якнайшвидше всіх витягти. Також порушувалося інше болюче питання – пошук зниклих безвісти і допуск до пошуку і до тюрем МКЧХ», – наголосила Геращенко.

Віце-спікер також підкреслила, що українська сторона готова активно працювати, аби якнайшвидше відбулася чергова хвиля звільнення.

Як повідомлялося, 11 червня міністри закордонних справ країн “нормандської четвірки” – України Павло Клімкін, ФРН Гайко Маас, Франції Жан-Ів ле Дріан і РФ Сергій Лавров – зустрілися на віллі МЗС Німеччини “Борзіг” у передмісті Берліна. На порядку денному були інвентаризація стану виконання Мінських угод і, вперше, обговорення перспектив розміщення на Донбасі місії миротворців ООН.

Після зустрічі Клімкін розповів, що на переговорах уперше було предметно порушено питання політичних в’язнів.

У 2015 році Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону визнав українського режисера Олега Сенцова винним у справі про підготовку терактів в Криму. Його засудили до 20 років колонії суворого режиму. Він оголосив голодування з 14 травня 2018 року, вимагаючи звільнення українських політв’язнів у Росії.

Український активіст Володимир Балух голодує з 19 березня на знак протесту проти рішення підконтрольного Росії кримського суду, який визнав його винним у зберіганні боєприпасів і засудив до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також до штрафу в розмірі 10 тисяч рублів (близько 4600 гривень). Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України у дворі свого будинку.

Всього в Росії та анексованому Криму утримують 64 українських політв’язнів, серед яких і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Легендарний Рікардо Муті везе до Києва свій музичний проект

1 липня о 21:00 на Софійській площі у Києві відбудеться грандіозний музичний проект “Шляхи дружби. Равенна – Київ” – Укрінформ.

Музичний проект пройде під керівництвом видатного диригента сучасності Рікардо Муті (Італія), за участі Джона Малковича (США), оперних зірок Людмили Монастирської та Сергія Магери, а також молодих виконавців з Маріуполя.

Такий же концерт 3 липня буде повторений в італійському місті Равенна.

Про це йшлося на прес-конференції в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

“Наші музичні “подорожі дружби” мають гуманітарну мету і закликають до дружби, взаємної любові, цінностей миру та свободи. Саме це послання ми веземо вам і привеземо його назад у Равенну, коли ваші музиканти разом з нашими приїдуть до Італії, щоб повторити тут концерт, який відбудеться в Києві”, – сказав, зокрема, у своєму відеозверненні ініціатор проекту Рікардо Муті.

Водночас куратор проекту “Шляхи дружби. Равенна – Київ” – професор Нікола Франко Баллоні нагадав, що ідея проекту народилася в 1997 році під час бомбардування міста Сараєво, коли всі були приголомшені трагедією, що там відбувалася. Тоді маестро Муті разом з понад сотнею музикантів з “Ла Скала” перелетіли на військових літаках Адріатичне море, аби виступити в місті, яке продовжували бомбардувати. Відтоді Рікардо Муті як посол культури у світі побував з проектом “Шляхи дружби” в різних містах світу – диригував італійськими та місцевими музикантами. Це були Бейрут, Єрусалим, Дамаск, Найробі, Токіо, Тегеран та інші міста.

Професор Баллоні зазначив, що на Софійській площі прозвучать музика Джузеппе Верді (від Stabat Mater до Te Deum і до “Набукко”), а також симфонічна поема “Портрет Лінкольна” Аарона Копленда, у ролі читця-декламатора в якій виступить Джон Малкович.

“Ідея запросити Джона Малковича належить Рікардо Муті. Він є постійним директором симфонічного оркестру в Чикаго, вже багато років знаходиться в Америці і дуже добре знайомив з Джоном Малковичем. Тембр Джона Малковича дуже підходить до цього твору. Раніше уривки з текстів президента Лінкольна зачитували такі відомі особистості як Маргарет Тетчер, Білл Клінтон, Барак Обама, Ніл Армстронг, Кетрін Хепберн, Пол Ньюман та багато інших”, – сказав куратор проекту.

Міністр культури України Євген Нищук наголосив, що фестиваль “Шляхи дружби” зараз дуже потрібен Україні.

“Треба, щоб такі видатні постаті як Рікардо Муті, Джон Малкович і багато інших, задіяних в цьому проекті, говорили хороше про Україну в час фейків як всередині країни, так і в інформаційному просторі за її межами. Головна мета – донести правду, і нам вкрай важливі такі позитивні, прекрасні події, як виступ на Софійській площі цього проекту на чолі з Рікардо Муті… 1 липня це буде в Києві. 3 липня – в Равенні”, – сказав Нищук.

Як зазначалося, в концерті візьмуть участь відомі у світі наші оперні зірки Людмила Монастирська та Сергій Магера, Молодіжний оркестр Луїджі Керубіні, створений Рікардо Муті, симфонічний оркестр і хор Національної опери України, камерний хор “Кредо”, Ансамбль класичної музики ім. Бориса Лятошинського, студенти Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського, а також 25 молодих виконавців з м. Маріуполя – артисти Маріупольського муніципального оркестру “Ренесанс” та студенти Маріупольського коледжу мистецтв. Хормейстер зведеного хору – Богдан Пліш. Загалом понад 300 учасників. А на Софійській площі очікується понад 20 тисяч слухачів.

“Важливо, що в даному проекті задіяні музиканти з Маріуполя, який зазнав страждань і болю внаслідок агресії Російської Федерації”, – підкреслив Нищук.

Як повідомлялося, телеверсію концерту покажуть канали “1+1” та RAI-1. Для висвітлення події до Києва приїдуть близько 25 представників провідних закордонних ЗМІ.

Як додав генеральний директор – художній керівник Національної опери України Петро Чуприна, у рамках фестивалю 4 липня в Італії відбудеться камерний концерт з творів видатного українського композитора Валентина Сильвестрова – за присутності самого автора і участі солістки Національної опери Ксенії Бахрітдінової, оркестру та хору Національної опери.

 

Порошенко прокоментував офіційний запуск газопроводу TANAP

РФ використовує енергетичні ресурси для впливу на внутрішню політику багатьох країн. Трансанатолійський газогін TANAP, офіційний запуск якого відбувся у вівторок, 12 червня, забезпечує енергетичну безпеку цілому регіону.

Про це Президент України Петро Порошенко заявив, виступаючи на офіційній церемонії запуску в експлуатацію Трансанатолійського газогону TANAP у Туреччині, яку транслювали в прямому ефірі українські інформаційні телеканали – Укрінформ.

«Відтепер цілий регіон зможе мати глибшу безпеку і ширші енергетичні перспективи. Як показано останнім десятиліттям, енергетичні ресурси спорадично були використані Російською Федерацією, стали в їхніх руках, в руках Путіна інструментом для тиску на енергетично залежні країни, для того щоб впливати на внутрішню політику цих країн або карати їх тоді, коли ці спроби не вдавалися», – сказав Порошенко.

Президент зауважив, що транснаціональний магістральний газогін “Північний потік -2” з Росії до Німеччини, який ще називають комерційним, насправді є яскравим прикладом такого тиску і являє собою саме геополітичний проект, який не має нічого спільного з енергетичним постачанням.

Як відомо, газогін TANAP є газогоном Азербайджану через  Туреччину  до Європи. Призначений для транспортування газу другої стадії розробки родовища Шах-Деніз (Азербайджан).

 

Алієв запросив Україну до участі в проекті Південного газового коридору

Президент Азербайджану запросив Україну до участі в проекті Південний газовий коридор.

Про це йшлося на зустрічі очільника Азербайджану з Президентом Петром Порошенком у Туреччині, повідомляє  прес-служба Глави Української держави – Укрінформ.

В АП зазначили, що питанню подальшого поглиблення взаємодії в енергетичній сфері на зустрічі було приділено “окрему увагу”.

Також президенти “засвідчили готовність сторін до подальшого розширення взаємовигідних відносин у тристоронньому форматі Україна–Азербайджан–Туреччина”.

Крім того, глави держав “із задоволенням констатували” активізацію українсько-азербайджанського діалогу на всіх рівнях, а також ефективну роботу двосторонніх механізмів секторальної співпраці.

Зокрема, у контексті підготовки до проведення у Києві чергового засідання Спільної міжурядової Українсько-Азербайджанської комісії з питань економічного співробітництва було відзначене суттєве зростання обсягів торгівлі між двома країнами за підсумками минулого року.

За даними АП, Алієв висловив вдячність Главі Української держави за створення сприятливих умов для відкриття Торговельного дому Азербайджану в Києві.

Президенти наголосили на обопільній незмінній підтримці суверенітету і територіальної цілісності обох країн. Сторони обмінялися думками щодо підготовки VI засідання Ради Президентів України та Азербайджану у рамках планованого офіційного візиту Президента Азербайджанської Республіки в Україну.

Пізніше Святослав Цеголко уточнив  у Twitter, що запрошення до проекту Південного газового коридору дасть змогу Україні “у перспективі отримувати азербайджанський газ”.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко у вівторок, 12 червня, перебуває з робочим візитом у Туреччині, де візьме участь у церемонії запуску в експлуатацію Трансанатолійського газогону.

 

Греція та Македонія домовилися щодо спірної назви

Греція та Македонія досягли домовленості у вирішенні суперечки щодо спірної назви Македонії.

Про це заявив прем’єр Греції Алексіс Ципрас, повідомляє видання  Ekathimerini – Укрінформ.

“У мене гарні новини… Щойно ми досягли домовленості з прем’єром Колишньої Югославської Республіки Македонія у питанні, яке займало наші думки багато років. У нас є угода, і я щасливий, тому що ми маємо угоду, яка охоплює всі умови, встановлені грецькою стороною”, – сказав він на брифінгу з президентом Греції Прокопісом Павлопулосом.

Як відомо, Афіни та Скоп’є наприкінці травня оголосили про те, що їх переговори про назву Македонії знаходяться вже на фінішній прямій, а компроміс знайдено. Можливими новими назвами є «Республіка Ілінденська Македонія» та «Республіка Північна Македонія».

Суперечка про назву  Македонії  – держави, що виникла після розпаду Югославії в 1991 році, триває понад 25 років. Греція вимагає зміни назви сусідньої країни, щоб уникнути плутанини з північним регіоном Греції – Македонією. Греція також застерігає Скоп’є від будь-яких територіальних претензій на всю історичну Македонію, що знаходиться в Греції. Через це Афіни блокують вступ Македонії в ЄС і НАТО.

 

Житель Криму розповів, як ФСБ катує заарештованих

Ібрахімджон Мирпочаєв, який зазнав тортур і приниження з боку спецслужб РФ, виїхав з Криму на материкову Україну і розповів про те, що пережила його сім’я за останні місяці окупації, і які “процедури” йому влаштовували ФСБ.

Про це Мирпочаєв розповів на прес-конференції в Києві “Некурортний півострів: як ФСБ катує людей в Криму”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Мене прив’язали до стільця скотчем, на голові був мішок, і цей мішок зав’язали зверху ще скотчем і почали бити. Перші удари були в груди і в голову – в область потилиці. Почали запитувати: кого знаєш, куди ходиш, з ким спілкуєшся в Криму”, – говорить Мирпочаев, який виїхав з окупованого Криму три місяці тому.

Понад 2-годинний обшук у його будинку з подальшим викраденням Мирпочаєва, його батька і ще двох братів стався 10 серпня 2017 року. Цього дня російські силовики о 6 ранку, перестрибнувши через огорожу, без стуку увірвалися в будинок, налякавши його жителів і особливо дітей, перевернули весь будинок, взяли Коран і кілька книг з ісламу, після чого вивези чотирьох чоловіків з Білогорского району в якесь приміщення за Сімферополем.

Там, розповідає Ібрахімджон, його постійно били, примушували зізнатися в тому, що їздив в Сирію і воював за ІДІЛ. Не отримуючи потрібних відповідей, душили його і катували струмом.

“Після того, як я сказав, що не покидав територію Криму, вони били мене кілька годин, потім одягали пакет на голову і душили кілька разів. Запитували про дядька, який поїхав в Україну, запитували про брата, змушували сказати, що він їздив у Сирію… Потім за ногу витягнули в інше приміщення, зняли з мене джинси і труси і поклали на підлогу животом, руки і ноги обмотали скотчем, ззаду щось увіткнули… Потім включили якийсь апарат, мене трясло і било струмом”, – розповів потерпілий.

“Процедури”, що тривали до глибокої ночі, повторили 6-7 разів, зізнався він. В результаті, Ібрахімджона змусили сказати, що його брат їздив в Сирію. Брата заарештували, інших відвезли у Білогорський район і викинули з машини в лісосмузі села Зеленогірск.

Силовики попередили, що якщо вони комусь із сусідів або журналістів розкажуть про подію, “процедури” повторять і з іншими членами сім’ї. Крім того, вони попередили, що віднині за їх завданням “збиратимуть інформацію у мечетях”.

Того ж дня Мирпочаєв відправив батька з братом за межі Криму, залишившись з дружиною, дітьми і матір’ю.

За його словами, затриманого брата помістили в ізолятор тимчасового утримання, де йому повідомили, він заарештований на 15 діб нібито за напад на співробітника поліції.

У день закінчення арешту брата відпустили лише після того, як він підписав понад 10 чистих аркушів паперу формату А4. Через 3-4 місяці під загрозою повторення “процедур” знову вимагали підписати чисті аркуші паперу.

“Ми підписали папери, нас випустили, наступного дня ми всі зібралися і покинули територію Криму, залишили свій дім і поїхали. Тепер ми в Києві. Думаємо, що такі випадки не пооодинокі, і всіх, кого забирають і катують, серйозно залякують, і вони бояться розголошувати ье, що відбувається. Ми, після того, як приїхали, вирішили, що буде добре, якщо ми про всі ці тортури і переслідування розповімо”, – резюмував на прес-конференції Мирпочаєв.

Він повідомив, що на материковій Україні почувається у безпеці, працює і необхідну допомогу на перші місяці проживання в Києві їм надала громадська організація “КрымSOS”.

За словами керівника цієї організації Таміли Ташевої, з початку окупації  Криму  по 30 жовтня 2017 року ними зафіксовано 149 випадків застосування тортур і негуманного поводження окупаційної влади з громадянами України, і ця кількість постійно зростає. На сьогодні відомо вже щонайменше 181 випадок, у тому числі 55 – тортури.

Цінність свідчень Мирпочаєва в тому, підкреслила вона, що багато потерпілих бояться розповідати про те, що сталося через залякування з боку спецслужб. Таким чином, зазначила вона, людей змушують до співпраці і використовують їх як лжесвідків у надуманих кримінальних справах. При цьому РФ перешкоджає доступу на півострів міжнародних правозахисних місій, і велика частина фактів про тортури і переслідування залишається “невидимою” для правозахисників, журналістів і міжнародної громадськості.

 

Бойовикам скасували обмеження на застосування стрілецької зброї – розвідка

Командування російсько-окупаційних військ скасувало обмеження на застосування стрілецької зброї передовими підрозділами.

Про це на брифінгу поінформував речник Міноборони Максим Праута з посиланням на дані розвідки, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За інформацією Головного управління розвідки Міноборони, командування російсько-окупаційних військ скасувало обмеження на застосування стрілецької зброї особовим складом передових підрозділів. Зокрема, російські найманці, які перебувають на бойових постах, дістали право обстрілювати позиції Об’єднаних сил без отримання дозволу командирів підрозділів. У такий спосіб противник створив додаткові умови для провокування відкриття вогню у відповідь з метою загострення обстановки вздовж лінії розмежування”, – сказав Праута.

За його словами, при цьому бойовики збільшили кількість професійних знімальних груп, які фіксують “порушення режиму припинення вогню” українською стороною для підготовки пропагандистських матеріалів і поширення російськими федеральними та підконтрольними російській окупаційній владі  ЗМІ.

 

У Міноборони назвали “найгарячіші” точки на Донбасі

З опівночі до 9-ї ранку зафіксовано 6 прицільних ворожих обстрілів з боку російсько-окупаційних військ.

Про це на брифінгу повідомив речник Міноборони Максим Праута, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“З опівночі до 09.00 вже зафіксовано 6 прицільних ворожих обстрілів з боку російсько-окупаційних військ. При цьому противник активно застосовував міномети 120-го калібру, озброєння БМП та гранатомети на обох напрямках. Зокрема, протягом ночі та зранку бойовики обстріляли із заборонених мінометів 120-го калібру наші позиції поблизу Новотошківського та Новотроїцького”, – сказав Праута.

Загалом, як поінформував речник МОУ,  найбільше під обстріли  з мінометів калібру 120 мм, БМП, гранатометів різних типів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї потрапляли опорні пункти українських військових у районах н.п. Новотошківського, Новотроїцького, Водяного, Гнутового та Ломакіного.

За його словами, внаслідок активізації противника вночі та зранку двоє українських захисників отримали бойове травмування.

“Відзначу, що українські захисники відкривали вогонь у відповідь”, – додав Праута.

 

У зоні проведення ООС загинув військовий – штаб

У зоні проведення операції Об’єднаних сил у вівторок, 12 червня, під час бойових дій загинув український військовослужбовець.

Про це  повідомляє  прес-центр штабу ООС – Укрінформ.

“У результаті ведення бойових дій поточної доби один український військовослужбовець загинув”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що російсько-окупаційні війська з початку доби 11 разів порушували режим припинення вогню, з них 4 рази з важкого озброєння.

Зокрема, бойовики вдавалися до провокацій у районах населених пунктів Новотошківське, Новотроїцьке та Водяне, де відкривали вогонь зі 120 та 82 мм мінометів. Підрозділи Об’єднаних сил також активно оборонялися поблизу Мар’їнки, Троїцького, Гнутового та Водяного, де незаконні збройні формування використовували стрілецьку зброю та гранатомети.

“Підрозділи  Об’єднаних сил  вели активну оборону та давали адекватну відповідь з дозволеного Мінськими домовленостями озброєння”, – йдеться у повідомленні штабу.

Крім того, вогонь снайпера був зафіксований в районі Ломакиного, що на Маріупольському напрямку. Українські військові вжили контрснайперських заходів.

Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою. Втрати бойовиків наразі уточнюються, наголосили у штабі.

 

У штабі ООС підтвердили поранення трьох військових

За минулу добу під час ведення бойових дій було поранено трьох українських військовослужбовців.

Про це на брифінгу у вівторок поінформував речник Міноборони Максим Праута, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Під час ведення бойових дій троє українських захисників отримали поранення. Їх було невідкладно евакуйовано до одного з військових мобільних госпіталів”, – зазначив Праута.

Водночас, як він уточнив, з посиланням на дані розвідки, в результаті ведення активної оборони протягом доби двох окупантів було знищено та трьох поранено.

 

За добу українські захисники 14 разів відкрили вогонь у відповідь

За минулу добу було зафіксовано 27 ворожих обстрілів, з них на Луганському напрямку — 9 обстрілів, на Донецькому — 18 обстрілів. Бійцям ЗСУ довелося 14 разів відкривати вогонь у відповідь.

Про це на брифінгу у вівторок повідомив речник Міноборони Максим Праута, передає кореспондент Укрінформу.

“Загалом протягом минулої доби, 11 червня, підрозділами Об’єднаних сил зафіксовано 27 ворожих обстрілів, під час яких російсько-окупаційні війська випустили по позиціях українських захисників 58 мін та 9 снарядів з озброєння заборонених калібрів”, – сказав Праута.

Він зазначив, що задля збереження життя та здоров’я особового складу Об’єднаних сил, українським захисникам доводилося 14 разів відкривали вогонь у відповідь, застосовуючи штатне піхотне озброєння.

За словами речника, на Луганському напрямку минулої доби зафіксовано 9 прицільних обстрілів з боку противника.

“Російсько-окупаційні війська з артилерійських систем калібру 122 мм вели вогонь по позиціях наших захисників поблизу н.п. Новотошківського, випустивши 4 снаряди. Також протягом доби поблизу Світлодарська та Новотошківського окупанти випустили 5 мін із мінометів 120-го калібру. Позиції українських військових поблизу Троїцького ворог обстріляв двічі з мінометів 82-го калібру, випустивши загалом 4 міни. Окрім того, окупанти неодноразово застосовували озброєння БМП, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю по наших опорних пунктах в районі н.п. Новозванівки, Світлодарська та Попасної”, – уточнив Праута.

Він поінформував, що на Донецькому напрямку впродовж минулої доби зафіксовано 18 прицільних  обстрілів  з боку противника.

“Зокрема, наші оборонці Широкиного були обстріляні окупантами з артилерійських систем 122-го калібру. Тут ворог випустив 5 снарядів. Гаряче було також поблизу н.п. Пісків, де противник вів вогонь із мінометів калібру 120 та 82 мм, випустивши по наших позиціях 42 міни. Окрім того, в районі Водяного та Ломакіного бойовики випустили по позиціях наших оборонців 7 мін з мінометів 82-го калібру”, – підкреслив Праута.

За його словами, також поблизу населених пунктів Мар’їнка, Кам’янка, Авдіївка, Гнутове та Павлопіль окупанти вели вогонь з великокаліберних кулеметів, стрілецької зброї та гранатометів різних типів. “Поблизу Тарамчука наші військові були змушені вжити заходів з нейтралізації ворожого снайпера”, – поінформував речник МОУ.

За його словами, загалом обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил впродовж минулої доби “суттєво не змінилася, вона залишається складною, але контрольованою”.

 

Муженко визначив головне завдання ООС

Головним завданням для Об’єднаних сил є повний контроль над ситуацією та адекватне реагування на провокації з боку російсько-окупаційних військ.

На цьому наголосив начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України Віктор Муженко під час робочої поїздки в зону відповідальності Об’єднаних сил,  повідомляє  управління зв’язків з громадськістю ЗСУ.

“Головне завдання, яке визначив Головнокомандувач ЗС України для командувань угруповань, бригад і військових частин, — це повний контроль над ситуацією в зоні відповідальності та адекватне реагування на будь-які провокації з боку російсько-окупаційних військ”, – йдеться у повідомленні.

Під керівництвом Муженка було проведено нараду з керівним складом угруповань, бригад і військових частин.

 

Українську армію очистять від рудиментів радянсько-російської ідеології – Президент

Упродовж останніх чотирьох років здійснено низку заходів із зміцнення національної ідентичності українців, а політика історичної пам’яті знову стала українською.

На цьому наголосив Президент Петро Порошенко, виступаючи на відкритті фотовиставки “Герої” на території Національного музею історії України у Другій світовій війні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За чотири роки ми здійснили низку ефективних, результативних кроків, які зміцнили нашу національну ідентичність. Ми повертаємося до своїх витоків та до власної української історії. Політика історичної пам’яті знову нарешті стала українською”, – зазначив він.

У цьому контексті Президент нагадав, що наприкінці минулого місяця начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко затвердив Програму заходів щодо відновлення та впровадження національних бойових традицій у Збройних силах України.

“Армію остаточно очистять від усіх небезпечних рудиментів радянсько-російської ідеології. Ці рудименти негативно впливали на бойовий дух українського війська. Вони паморочать нам голову облудними пропагандистським штампами, покликаними тримати нас на ментальній орбіті Росії”, – підкреслив глава держави.

Крім того, він зауважив, що протягом останніх чотирьох років було змінено дати державних свят, пов’язані із військовими, такі як День захисника України, День десантних військ, День прикордонника тощо, які раніше відзначалися за російською традицією.

Порошенко наголосив, що в українському військовому календарі не повинно бути нічого спільного з країною-агресором.

 

У Роттердамі вшанували пам’ять керівника ОУН Євгена Коновальця

У Роттердамі вшанували пам’ять керівника Організації українських націоналістів полковника Євгена Коновальця.

Заходи пройшли у зв’язку з 80-ми роковинами його загибелі, повідомили кореспонденту Укрінформу у Посольстві України в Нідерландах – Укрінформ.

Вшанувати пам’ять Коновальця на роттердамське кладовище Кросвейк до його могили прийшли співробітники Посольства України у Нідерландах, представники української громади, а також Військової школи імені Є.Коновальця та громадяни Нідерландів, які небайдужі до історії та сьогодення України.

Поминальну відправу за Коновальцем та молебень за Україну провів вікарій єпархії св. Володимира Великого у Парижі УГКЦ Михайло Романюк.

«Пам’ять про такі особистості має надихати українську націю, особливо нині, у складні для України часи боротьби з російською агресією, зміцнювати національну ідентичність», – наголосили у Посольстві України в Нідерландах.

Як повідомлялося, полковник армії Української народної армії та керівник ОУН Єген Коновалець був убитий у 1938 році за наказом Сталіна агентом НКВД Судоплатовим у готелі Атланта (Роттердам). Похований на кладовищі Кросвейк. З 1938 року могилою опікуються Українське національне об’єднання Канади та Українська стрілецька громада.

 

Українці Австралії голодуватимуть на підтримку Сенцова

СУОА закликав українців Зеленого континенту підтримати вимоги Олега Сенцова до російської влади, долучившись до одноденного голодування 13 червня напередодні ЧC в Росії.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу з посиланням на  прес-службу  Союзу українських організацій Австралії (СУОА) – .Укрінформ

“Незаконне ув’язнення Сенцова є ще одним прикладом порушення прав людини, що суперечить міжнародним стандартам та принципам, проте світові уряди залишаються байдужими, натомість даючи росіянам можливість провести такий міжнародний захід, як Чемпіонат світу”, – заявив голова СУОА Стефан Романів.

За словами Романіва, австралійські українці долучаться до ініціативи УККА, що проводиться за підтримки Світового конгресу українців, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до українських політв’язнів, які перебувають у російських в’язницях.

“Щоб посилити та розповсюдити повідомлення Сенцова за межами тюремної камери, 13 червня, напередодні Чемпіонату світу з футболу – другої за величиною спортивної події у світі, що проводиться цього року в Росії, буде проведено голодування солідарності”, – йдеться у заяві СУОА.

Окрім голодування, СУОА закликав австралійських українців звернутися з листами до місцевих та федеральних членів парламенту, а також міжнародних організацій з метою посилення тиску на російську владу у справі визволення українських політичних в’язнів.

В Австралії акції на підтримку Олега Сенцова та його вимог розпочалися у травні цього року із показу фільму “Кіборги” у Канберрі і завершаться у рамках Фестивалю українського кiно, що на День конституції України пройде у Джилонгу (штат Вікторія).

 

Під посольство РФ у Парижі прийдуть вимагати звільнення Сенцова

У Парижі в середу, 13 червня, відбудеться акція за звільнення Олега Сенцова, Олександра Кольченка та всіх українських політв’язнів, які утримуються в РФ.

Про це повідомляє  RFI – Укрінформ.

“У Парижі 13 червня, напередодні відкриття чемпіонату світу з футболу, перед будівлею російського посольства у Франції відбудеться акція за звільнення Олега Сенцова, Олександра Кольченка та всіх українських політв’язнів”, – йдеться у повідомленні.

Її організовують дві асоціації, що базуються в Парижі: Ukraine Action і «Колектив Кольченка».

Попередня акція на підтримку Сенцова у Парижі відбулася 2 червня.

Як відомо, українського режисера  Олега Сенцова  та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили у підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі.

Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнити українських політв’язнів у РФ.

Нині в Росії та анексованому Криму утримуються 64 українські політв’язні. Серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за сфабрикованими звинуваченнями у “шпигунстві”.

 

ЧС у Росії: “Репортери без кордонів” вийшли на акцію у Берліні

Напередодні відкриття чемпіонату світу з футболу в Росії берлінське відділення «Репортерів без кордонів» провело акцію «Альтернативний футбол» перед посольством РФ, де в цей час влаштовували прийом для німецьких гостей.

Мета акції – привернути увагу громадськості до відсутності свободи преси у країні-господарці чемпіонату, розповіли кореспондентові Укрінформу організатори.

“Я вважаю принципово важливим під час таких великих спортивних подій, як чемпіонат світу з футболу, про яких розповідає дуже багато журналістів з усієї планети, на який приїжджають тисячі людей: представників ЗМІ – газет, телебачення, журналів; репортерів, технічних працівників, операторів, фотографів, – привернути увагу до того, що свобода преси є цінністю, яка не продається”, – сказав знаменитий спортивний журналіст, експерт медіакомпанії ARD Хайо Зеппельт, який у своїй серії репортажів “Секретна справа про допінг” розкрив допінг-систему в спорті вищих досягнень у Росії.

Він нагадав, що у РФ незалежних журналістів, критично налаштованих, переслідують, їхньому життю погрожують, вони вимушені шукати притулок в інших країнах, у тому числі в Україні. Нинішній чемпіонат повинен стати приводом для того, щоб показати світу: у деяких країнах не все гаразд зі свободою слова, з розумінням демократії.

Відповідаючи на запитання, чи поїде він сам на чемпіонат світу, Зеппельт сказав, що рішення ще не прийняте, ARD повинна всебічно оцінити ситуацію, проконсультуватися з різними службами і розглянути усі варіанти, оскільки російський Слідчий комітет вже заявив, що у разі приїзду в країну оглядач буде допитаний.

Представниця «Репортерів…» Ульріке Груска розповіла, що активісти хотіли «заглянути за фасад» чемпіонату. «Ми говоримо, що спорт – висока політична справа, а ми хочемо звернути увагу на те, що насправді відбувається в Росії, що там зараз абсолютно не дотримується свобода преси», – сказала вона.

Ухвалений у Росії вирок кореспондентові Укрінформу Роману Сущенку Груска називає ще одним прикладом «драконівських злочинів проти журналістів», несправедливих і неспівставних вердиктів, які виносять у ході часто дуже спірних процесів.

У зв’язку з цим керуючий директор «Репортерів…» у Берліні Крістіан Міхр сказав: «М’яч тепер на стороні російського уряду. Будучи господарем чемпіонату світу, він зобов’язався поважати свободу преси і повинен тепер показати, що це не просто слова».

На його думку, ФІФА і Німецька федерація футболу повинні використати свій вплив на уряд у Москві для забезпечення роботи журналістів під час чемпіонату.

«Репортери без кордонів« також вітають введення ФІФА з кінця травня механізму подання скарг журналістів і правозахисників. Організація звертається до журналістів із закликом публікувати свої історії і використати цей механізм у разі потреби. Адже в останні тижні і місяці зафіксовано кілька випадків, коли російський уряд намагався вплинути на роботу іноземних журналістів і перешкоджати їй.

Нині, за даними «Репортерів без кордонів», у російських в’язницях через свою професійну діяльність знаходяться 7 журналістів і блогерів, 5 з них – у містах, де проводяться матчі чемпіонату або де розміщені команди. РФ у рейтингу свободи ЗМІ  знаходиться на 148-му місці з 180-ти.

 

У Кишиневі провели акцію за виведення військ РФ з Молдови, України та Грузії

Представники неурядової організації «Честь, Гідність і Батьківщина» провели у вівторок, 12 червня, акцію протесту перед будівлею посольства Росії в Кишиневі.

Учасники маніфестації вимагали вивести російські війська з окупованих територій України, Грузії і Молдови, а також звільнити політичних ув’язнених, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Ми проти будь-яких військових конфліктів, проти воєн. Ми ні на кого не нападаємо, але не можемо зрозуміти, чому Росія на нас нападає?! Якщо армії створюються для захисту територіальної цілісності держав, чому російські солдати знаходяться в Молдові і на інших окупованих територіях України та Грузії», – зазначив керівник організації Влад Білецький.

За його словами, придністровський конфлікт використовується Росією для просування своїх інтересів в цьому регіоні.

Учасники мітингу встановили перед посольством Росії в Кишиневі намет, на якому зображені окуповані Росією території Молдови, України і Грузії, а також фотографія українського режисера Олега Сенцова, який 14 травня оголосив безстрокову голодовку з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів в Росії.

Як повідомлялося, українського режисера  Олега Сенцова  в РФ засудили до 20 років колонії строгого режиму за звинуваченням у “терористичній діяльності” на території анексованого Криму.

Нині в Росії і анексованому Криму утримуються 64 українських політв’язнів. Серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії строгого режиму за сфабрикованими звинуваченнями у “шпигунстві”.

 

Генасамблея ООН прийняла резолюцію щодо окупованих РФ регіонів Грузії

Генеральна Асамблея ООН у вівторок більшістю голосів прийняла резолюцію “Статус внутрішньо переміщених осіб і біженців з Абхазії (Грузія) та регіону Цхінвалі/Південна Осетія (Грузія)”.

Україна підтримала цей документ та засудила невиконання Росією зобов’язань за міжнародним правом як окупаційної держави, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Україна рішуче засуджує всі дії Російської Федерації, спрямовані проти основних прав і свобод людини, зокрема щодо внутрішньо переміщених осіб та біженців у порушення відповідних зобов’язань за міжнародним правом. Закликаємо російську окупаційну владу припинити її незаконну практику та виконувати зобов’язання окупаційної держави відповідно до Міжнародного гуманітарного права”, – заявив під час засідання постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

У цьому зв’язку він підтвердив незмінну підтримку України суверенітету й територіальній цілісності Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Єльченко нагадав, що невдовзі виповниться десять років з моменту російської окупації грузинських територій. Він висловив глибоке занепокоєння у зв’язку з триваючою дискримінацію в цих регіонах на основі етнічних ознак, обмеженнями на освіту рідною мовою та повідомленнями про масові знищення будинків етнічних грузинів у регіоні Цхінвалі.

Представник України також “рішуче засудив” нещодавнє рішення сирійської влади визнати та встановити дипломатичні відносини з окупованими грузинськими територіями – Абхазією та Південною Осетією. Це рішення є “черговим порушенням норм і принципів міжнародного права режимом Асада, яке чітко демонструє прагнення нинішньої сирійської влади догодити Кремлю”, підкреслив глава Місії України при ООН.

 

У ЄС пропонують утричі збільшити видатки на охорону зовнішніх кордонів

У Євросоюзі пропонують передбачити у новому багаторічному бюджеті до 2027 року близько 35 млрд євро на охорону кордонів та міграцію.

Про таку ініціативу оголосила у вівторок Єврокомісія, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Єврокомісія пропонує у наступному багаторічному бюджеті на 2021-2027 роки майже утричі збільшити фінансування на потреби міграції та охорони кордонів – до 34,9 млрд євро (у нинішньому бюджеті передбачено 13 млрд євро – ред.)», – заявили у керівній інституції ЄС.

Ця пропозиція зроблена у відповідь на зростання міграційних та безпекових ризиків.

З окремого фонду також фінансуватиметься Європейське агентство з питань кордонів та берегової охорони, яке матиме у своєму складі близько 10 тисяч осіб постійного персоналу.