Підбірка актуальних новин за 11 червня

8 місяців ago Інформ центр 0

У Генпрокуратурі пояснили, навіщо заступники Луценка їздили до Ставицького

Заступники генпрокурора Євген Єнін і Анжела Стрижевська у 2016 році їздили в Ізраїль на зустріч із колишнім екс-головою правління НАК “Надра України” Едуардом Ставицьким, щоб домовитися з ним про укладання угоди зі слідством.

Відповідна інформація оприлюднена на сторінці Генпрокуратури у  Facebook – Укрінформ.

“Перш за все, ми б хотіли повністю відкинути будь-які твердження про нібито таємний чи неформальний, чи неофіційний характер зустрічі з ним. Зазначена поїздка відбувалась у формі офіційного відрядження, що підтверджено всіма потрібними документами”, – цитує прес-служба Єніна.

Як стверджує заступник генпрокурора, метою зазначеної поїздки було проведення зустрічі з підозрюваним у рамках кримінального провадження, який постійно перебуває на території Держави Ізраїль, і перевірка його готовності до співпраці зі слідством.

При цьому Єнін зазначив, що ініціатива стосовно таких контактів походила безпосередньо від екс-голови правління НАК “Надра України”, який передав таке прохання представникам Генпрокуратури через своїх представників, мотивуючи це бажанням співпраці зі слідством.

У повідомленні Генпрокуратури йдеться, що в ході цієї зустрічі була озвучена позиція відомства щодо ключових елементів співробітництва підозрюваного зі слідством, а саме визнання вини, відшкодування збитків (в межах, визначених експертизою), дача викривних показів щодо інших співучасників. Саме такою залишається позиція ГПУ і на даний момент.

При цьому у відомстві вказують, що Кримінальний процесуальний кодекс дозволяє укладення угоди зі слідством на будь-якій стадії процесу, і має бути використана будь-яка можливість укладення такої угоди.

“Водночас, за результатами відрядження стало зрозуміло, що підозрюваний на той період часу не був готовий до співпраці, а лише намагався затягнути процес. У зв’язку з чим було прийнято рішення про недоцільність подальших перемовин про співпрацю зі слідством та необхідність ініціювання процедури спеціального досудового розслідування стосовно екс-голови правління НАК «Надра України» (після отримання результатів експертизи про визначенні суми збитків), що й було зроблено”, – запевняють у відомстві.

При цьому заступники генпрокурора зазначили, що всі закиди “про затягування термінів розслідування через буцімто досягнення якихось позапроцесуальних домовленостей” є абсолютно необгрунтованими.

У відомстві навели хронологію процесуальних дій, яка на переконання ГПУ, свідчить про відсутність будь-яких необгрунтованих пауз в її діях щодо подальшого розслідування кримінального провадження відносно зазначеного екс-посадовця:

– листопад 2016 року – відрядження представників ГПУ до Держави Ізраїль;

– 24 грудня 2016 року – оголошення остаточної підозри екс-голові правління НАК “Надра України”;

– лютий – березень 2017 – винесення підозр іншим співучасникам злочину;

– квітень 2017 та жовтень 2017 – отримання результатів експертиз, що підтвердили вчинення економічних збитків підозрюваним та його спільниками;

– 28 лютого 2017 – звернення до Печерського суду для отримання згоди на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно екс-голови правління НАК “Надра України”;

– 22 листопада 2017 – отримано дозвіл суду на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно екс-голови правління НАК “Надра України” (аж через 9 місяців);

– 4 січня 2018 – завершення досудового слідства стосовно зазначеної особи;

– 18 січня 2018 – відкриття матеріалів стороні захисту;

– 8 травня 2018 – обвинувальний акт стосовно екс-голови правління НАК “Надра України” та інших співучасників за ознаками ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ст. 366, ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України скерований до суду для розгляду по суті.

“Ані на етапі досудового розслідування, ані на сьогоднішній момент кваліфікація дій зазначеного екс-посадовця не зазнала жодних змін. Як було сформовано в остаточній підозрі, підписаній у 2016 році, так і в матеріалах обвинувального акта фігурує ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ст. 358 та ст. 366 КК України”, – цитує прес-служба Єніна.

У свою чергу Стрижевська наголосила, що зазначені “викиди” інформації зумовлені спробами фігурантів кримінального провадження уникнути притягнення до юридичної відповідальності, дискредитувати ГПУ, а також натиснути на суд.

“Це спроба дискредитації Генеральної прокуратури, спроба дискредитації як слідчої роботи, так і прокурорської роботи. А щодо даного конкретного кримінального провадження, то, оскільки воно перебуває в суді і буде призначено для розгляду по суті, ми вважаємо, що це є тиском на суд з метою применшити свою відповідальність або уникнути кримінальної відповідальності шляхом дискредитації правоохоронного органу – органу досудового розслідування”, – констатувала Стрижевська.

Як повідомлялося, 9 червня у фільмі “Слідство. Інфо” під назвою “Генеральна домовленість” було  опубліковано відео спілкування  заступників генпрокурора Єніна і Стрижевської у готельному номері в Ізраїлі зі Ставицьким та його адвокатами. У ході спілкування Єнін сказав, що на цю зустріч їх уповноважив генпрокурор Юрій Луценко. Водночас Стрижевська пояснювала, чим колишньому топ-посадовцю загрожує заочне засудження та чому краще не змінювати статтю у його справі (ст. 191, ч. 5), хоча  Ставицький  на цьому наполягав. Учасники збираються перейти до умов домовленості, але конкретикою цей діалог не закінчується. Журналістам достеменно невідомо, чи було досягнуто домовленості між сторонами.

Гройсману пропонують закрити справу скандального чиновника МОЗ

Дисциплінарна комісія не вбачає дисциплінарного проступку у висловлюваннях заступника міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського стосовно програми лікування українців за кордоном і пропонує закрити провадження.

Відповідне рішення за результатами засідання комісії оголосив її голова, керівник Національного агентства з питань державної служби Костянтин Ващенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«В даному випадку комісія не вбачає дисциплінарного проступку і пропонує Прем’єр-міністру закрити дисциплінарне провадження щодо Лінчевського», – сказав Ващенко.

Він додав, що це питання розглядатиметься на засіданні  Кабінет міністрів, куди направлять відповідний висновок.

Водночас Ващенко зауважив, що висловлювання Лінчевського місять ознаки порушення загальновизнаних норм етичної поведінки, але у законодавстві питання відповідальності за таке порушення не врегульоване.

“Висловлювання Лінчевського містять ознаки порушення загальновизнаних норм етичної поведінки… Разом з тим комісія зауважує, що питання відповідальності саме за порушення етичної поведінки не врегульовано чинним законодавством. Виходячи з цього, комісія пропонує розглянути це питання та прийняти рішення”, – додав Ващенко.

Він зауважив, що комісія врахувала висновки експертів щодо аналізу стенограми виступу Лінчевського на засіданні Рахункової палати та результати дослідження Нацагентства з питань держслужби.

Як повідомлялося, раніше ЗМІ поширили заяву заступника міністра охорони здоров’я Лінчевського, зроблену ним у Рахунковій палаті під час обговорення звіту про результати аудиту ефективності коштів держбюджету, виділених МОЗ для лікування громадян України за кордоном.

Говорячи про пацієнтів, у яких діагностовано рак, Лінчевський начебто заявив про неефективність використання цих коштів у зв’язку з високим рівнем смертності таких хворих.

Сам Лінчевський пізніше запевнив, що його слова були вирвані з контексту.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман 4 червня доручив порушити дисциплінарне провадження щодо Лінчевського.

На минулому засіданні 7 червня дисциплінарна комісія направила на проведення державної експертизи стенограму засідання Рахункової палати на предмет оцінювання висловлювань Лінчевського.

 

НАЗК затвердило 74 висновки за результатами аналізу звітів політичних партій

На засіданні НАЗК затверджено ще 74 висновки за результатами аналізу звітів політичних партій за перший квартал 2018 року, з посиланням на прес-службу відомства передає  УНН.

“Національне агентство з питань запобігання корупції продовжує здійснювати аналіз звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за перший квартал 2018 року та підготувало чергові 74 висновки про результати такого аналізу. Рішення про затвердження висновків про результати аналізу звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру прийняте на засіданні Національного агентства 8 червня”, — йдеться в повідомлені.

Департаментом з питань запобігання політичній корупції підготовлені висновки за результатами аналізу звітів політичних партій, які не є одержувачами коштів, виділених з Державного бюджету України на фінансування їхньої статутної діяльності. Висновки будуть оприлюднені на офіційному веб-сайті Національного агентства протягом п’яти днів з дня прийняття рішення.

В НАЗК додали, що за перший квартал 2018 року до Національного агентства надійшов 271 звіт політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

Як повідомляв УНН, Національне агентство з питань запобігання корупції  затвердило перші 93 висновки  за результатами аналізу звітів політичних партій за перший квартал 2018 року.

 

Сенцов: Я ні про що не шкодую

Відома російська правозахисниця Зоя Свєтова оприлюднила лист, написаний українським режисером, який продовжує голодування за звільнення всіх українських політв’язнів, Олегом Сенцовим 7 червня.

Лист опублікований  у МБХ Медіа – Укрінформ.

“Передай йому (російському кінорежисерові Андрію Звягінцеву, – ред.) від мене велике вітання, слова визнання його безсумнівного таланту та моєї поваги. І окремо дякую за той лист (від Звягінцева на підтримку Сенцова, – ред.). Лише додай, що даремно він зобразив мене жертвою, яка потребує помилування переможця. Я не той, хто програв, і пощади не прошу. Я прекрасно усвідомлював, на що йшов, за що я опинився тут, і ні про що не шкодую”, – пише Сенцов.

Він також попрохав передати “окреме і гаряче вітання” керівнику карельського “Меморіалу” Юрію Дмитрієву, який відкрив урочище Сандармох, де в 1937-1938 рр. було розстріляно  кількасот українців, а також усім акторам, які озвучували його оповідання (у межах глобальної акції #SaveOlegSentsov).

Як повідомлялося, український режисер і політичний в’язень  Олег Сенцов, засуджений російським судом до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у “терористичній діяльності” на території окупованого Криму, 14 травня оголосив безстрокове голодування із вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у РФ.

Наразі у Росії та окупованому Криму утримують 64 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого у РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

У різних країнах світу проходять акції із закликом звільнити Сенцова та інших українських політв’язнів.

 

Посол України в Німеччині розповів про медійну перемогу #FreeSentsov

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Федеративній Республіці Німеччина Андрій Мельник розповів про медійну перемогу в кампанії зі звільнення Олега Сенцова.

Про це він написав у  Тwitter – Укрінформ.

“Маленька медійна перемога: у неділю у прайм-таймі Першого каналу Німецького телебачення ARD @DasErste – важлива передача про міжнародну кампанію на звільнення Олега Сенцова #FreeSentsov #SaveOlegSentsov”, – написав Мельник.

Як повідомлялося, у світі проходить глобальна акція з вимогою звільнити ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова, який 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у РФ. 8 червня у соцмережах почали другий етап цієї глобальної акції.

Олег Сенцов  засуджений російським судом до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у “терористичній діяльності” на території анексованого Криму,

Нині в Росії й анексованому Криму утримують 64 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

9 червня Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним, під час якої було домовлено надати змогу уповноваженим з прав людини обох країн відвідати ув’язнених громадян. Під час розмови Порошенко наголосив на важливості якнайшвидшого звільнення українських політв’язнів, утримуваних в Росії та на окупованих територіях, звернув увагу на голодування українців та висловив занепокоєння погіршенням їхнього стану здоров’я.

 

Закриття російського “Кінотавра” було фактично присвячене Сенцову – журналістка

У Сочі церемонія вручення престижної російської кінопремії “Кінотавр” була “фактично присвячена Олегу Сенцову”.

Про це пише в  Facebook  журналістка телеканалу “Настоящее время” Ольга Шакіна – Укрінформ.

“Спочатку Віктор Матізен, потім голови двох журі “Кінотавра” – Андрій Плахов і Олексій Попогребський – вимагають зі сцени звільнення Кирила Серебреннікова та обміну Олега Сенцова. Браво. Ті ж імена (із закликом про необхідність стежити за долею колег) озвучує член журі, композитор Ігор Вдовін. Інший член журі Євгеній Гінділіс зачитує зі сцени листа Олега з колонії. Церемонія фактично присвячена Олегу Сенцову”, – пише Шакіна.

Як повідомлялося, український режисер і політичний в’язень  Олег Сенцов, засуджений російським судом до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у “терористичній діяльності” на території анексованого Криму, 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів у РФ.

Нині в Росії та анексованому Криму тримують 64 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

У різних країнах світу проходять акції із закликом звільнити Сенцова та інших українських політв’язнів.

Режисер Кирило Серебренніков перебуває під домашнім арештом за звинуваченням у розкраданні. Винним себе він не визнає. Його затримали на зйомках фільму “Літо” про Віктора Цоя і Майка Науменка. У 2018 році цю картину було показано в Каннах.

 

У США голодуватимуть один день на підтримку Сенцова

Український конгресовий комітет Америки (УККА) ініціював проведення масштабної акції на підтримку вимог Олега Сенцова звільнити політичних бранців Кремля, під час якої люди голодуватимуть впродовж одного дня.

Про це йдеться в офіційному листі-зверненні УККА, яке Укрінформ отримав у своє розпорядження.

“Український Конгресовий Комітет Америки (УККА), найбільший представницький орган для 1,5 млн американців українського походження, закликає українсько-американську спільноту та наших друзів по всьому світу висловити свою солідарність з Олегом Сенцовим, взявши участь у одноденному голодуванні в середу, 13 червня, напередодні Кубку світу ФІФА в  Росії“, – наголошується у зверненні.

Організовуючи день голодування 13 червня, українська громада має намір “поширити меседж” Олега Сенцова, який вимагає звільнення всіх українців, ув’язнених в Росії за політичною мотивацією. У цьому зв’язку в УККА зауважили, що українські громади в Канаді й Австралії також підтримали цю акцію публічними заявами.

Як підкреслили в Організації, це не перший захід, який привертає увагу американської спільноти та державного керівництва до ув’язнення в Росії Олега Сенцова та понад 60-ти інших бранців Кремля. Зокрема, 1 червня УККА адресував листа про це президентові США Дональду Трампу та лідерам американського Конгресу.

Нагадаємо, нині в Росії й анексованому Криму утримуються 64 українських політв’язні, звільнення яких вимагає Олег Сенцов. У цьому переліку присутній також журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за сфабрикованими звинуваченнями в “шпигунстві”.

Українського режисера Олега Сенцова, який 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії, в РФ засудили до 20 років колонії суворого режиму за обвинуваченням у “терористичній діяльності” на території анексованого Криму.

 

Клімкін: Росія пропонує “тотально фейкову місію” ООН на Донбасі

Питання миротворців ООН на Донбасі вперше було обговорено у Нормандському форматі, проте було підтверджено, що позиції сторін є абсолютно різними.

Про це сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін, коментуючи переговори в Нормандському форматі, які відбулися у понеділок у Берліні, передає кореспондент Укрінформу.

“Ми обговорили можливий формат нашої миротворчої місії. Поки ще позиції знаходяться у різних всесвітах”, – визнав дипломат.

За його словами, сторони по-різному розуміють домовленості, абсолютно по-різному розуміють, якою має бути місія. Російська сторона пропонує “тотально фейкову місію”, з фейковим захистом СММ; українська позиція: це має бути реальна місія з реальним мандатом, для всього Донбасу, яка впливає на ситуацію (адже “просто ходити разом з СММ”, немає жодного сенсу), яка поступово перебиратиме контроль на всій окупованій території, яка матиме реальний мандат, мандат впливу, мандат щодо роззброєння, спільного з  ОБСЄ  контролю над відведенням важкої зброї та її пошуку.

Позицію Росії щодо миротворчої місії  Клімкін  назвав “ще гіршою”, ніж здавалося спочатку: наразі Москва наполягає на тому, що миротворці можуть лише “супроводжувати” спостерігачів ОБСЄ вздовж лінії зіткнення та на окупованій території, але не здатні робити нічого іншого.

 

На зустрічі “нормандських” міністрів порушили питання політв’язнів – Клімкін

У ході переговорів в Нормандському форматі на рівні голів МЗС, які відбулися у Берліні, уперше було предметно порушено питання політичних в’язнів.

Про це розповів міністр закордонних справ України Павло Клімкін за підсумками зустрічі, передає кореспондент Укрінформу.

“Вперше ми сьогодні реально обговорювали звільнення наших політв’язнів і заручників… У перший раз була дійсно реальна дискусія, дуже складна для Лаврова (міністра РФ)”, – сказав дипломат.

Він назвав важливим, що німецький та французький колеги Гайко Маас та Жан-Ів ле Дріан після зустрічі з родичами політв’язнів і заручників “отримали дуже особливу емоцію” і тому були на боці України, тиснучи на Лаврова, говорячи, що Росія не хоче забрати своїх, не хоче говорити про обміни, починати з Червоним Хрестом пошук зниклих на Донбасі.

Російський міністр Сергій Лавров запевнив, що український омбудсмен Денісова буде мати доступ до тих, хто знаходиться за гратами. “Важливо, щоби вона мала доступ до всіх”, – зауважив Клімкін, який вважає, що це буде самим першим малесенький кроком.

“Але реальна мета – звільнити”, – підкреслює дипломат. Абсолютно принциповим для нього є питання звільнення всіх. У ході зустрічі він називав конкретні імена, зокрема Олега Сенцова, Володимира Балуха, політичних в’язнів, які зараз голодують, хто знаходиться у важкому стані.

 

Балуха на кілька годин запроторили в “олівець”: ув’язнений міг лише стояти або сидіти

Українського політв’язня Володимира Балуха вчора протримала дві години в “олівці” СІЗО Сімферополя, а після повернення до камери він виявив, що в нього забрали телевізор. Кримська правозахисна група розцінює це як необгрунтовану ізоляцію його від світу з метою вчинення додаткового тиску. Про це йдеться у заяві правозахисників у Facebook, передає  УНН.

“Українського політв’язня Володимира Балуха вчора, 10 червня 2018 року, після того, як привезли в СІЗО Сімферополя з ІТТ селища Роздольне, помістили в „олівець“ (вузька камера, в якій можна тільки стояти або сидіти) і протримали там близько двох годин. В українця без пояснення причин взяли відбиток пальця правої руки. Володимир поскаржився родичам, що в задушливому приміщенні він відчув сильний головний і серцевий біль”, — йдеться у повідомленні.

Коли Балуха привели в його камеру, за їхньою інформацію, то в його камері, де він поки що перебуває один, зник телевізор. І він, за словами правозахисників, був єдиним джерелом інформації.

“Кримська правозахисна група розцінює це, як необґрунтовану ізоляцію українця від зовнішнього світу з метою надати на нього додатковий тиск”, — наголосили правозахисники.

КПГ зв’язалася з черговим СІЗО Сімферополя по телефону, але він відмовився коментувати дану ситуацію.

Як повідомляв  УНН, російська омбудсмен Тетяна  Москалькова відвідала українських політв’язнів  в СІЗО в окупованому Сімферополі.

 

Дружини полонених на Донбасі пікетом зустріли “нормандських” міністрів у Берліні

Перед зустріччю учасників міністерського саміту “нормандської четвірки”, яка розпочалася у Берліні, відбувся пікет дружин полонених на Донбасі.

Про це повідомив у T witter  посол України в Німеччині Андрій Мельник.

“Перед в‘їздом на віллу Борзіг учасників міністерського саміту “нормандської четвірки” у Берліні, а також численних міжнародних журналістів зустрічає потужний пікет матерів і дружин полонених на окупованому Донбасі”, – написав він.

Як повідомляв Укрінформ, 11 червня увечері міністри закордонних справ нормандського формату – України Павло Клімкін, ФРН Гайко Маас, Франції Жан-Ів ле Дріан і РФ Сергій Лавров – зустрічаються на віллі МЗС Німеччини “Борзіг” у передмісті Берліна. На порядку денному інвентаризація стану виконання Мінських угод і, вперше, обговорення перспектив розміщення на Донбасі місії “блакитних касок” ООН.

 

Денісову запевнили, що стан здоров’я політв’язнів у Криму – “задовільний”

Омбудсмен РФ Тетяна Москалькова поінформувала Уповноваженого ВР Людмилу Денісову про відвідання українських політв’язнів у СІЗО в тимчасово окупованому Сімферополі та запевнила в задовільному стані їх здоров’я.

Про це повідомили у  прес-службі  українського омбудсмена – Укрінформ.

“До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшла відповідь омбудсмена РФ Тетяни Москалькової щодо її моніторингового візиту до СІЗО м. Сімферополя”, – йдеться в повідомленні.

В Уповноваженого ВР нагадали, що у відповідь на офіційне звернення Денісової, омбудсмен РФ 19 травня перевірила умови тримання та надання необхідної медичної допомоги українським політв’язням Володимиру Балуху, Узаіру Абдуллаєву, Енверу Мамутову, Ремзі Меметову, Зеврі Абсеітову, Рустему Абільтарову, Енверу Сейтосманову, Бекіру Дегерменджі, Асану Чапуху, Кязіму Аметову, Руслану Трубачу та Ісмаїлу Рамазанову.

За даними прес-служби українського омбудсмена, Москалькова повідомила, що стан здоров’я затриманих медичні працівники оцінили як задовільний. За її словами, під час розмов із затриманими та на основі наданих адміністрацією СІЗО документів було встановлено, що всі вищезазначені особи пройшли медичний огляд та за необхідністю були направлені до лікарні для надання кваліфікаційної допомоги.

“Обвинуваченим і засудженим забезпечуються передбачені законом умови тримання. Технічне оснащення камер перевіряється щоденно. У разі виявлення будь-яких несправностей, працівники установи вживають заходів для їх усунення. Затримані особи у СІЗО забезпечені триразовим харчуванням, а також їм дозволено отримувати без обмежень посилки та передачі. Вони щоденно мають прогулянку тривалістю не менше години”, – йдеться у відповіді омбудсмена РФ.

Москалькова зазначає, що “перешкод для відвідання затриманих адвокатами не встановлено”, а доступ захисників у СІЗО здійснюється в установленому порядку на загальних підставах.

“Відвідані мною громадяни у ході розмов не висловили претензій до працівників адміністрації СІЗО. Також вони не підтвердили застосування до них фізичного чи психологічного впливу. Разом із тим, вони висловили ряд прохань, які після мого звернення до керівництва закладу були задоволені”, – зазначається у листі.

Зокрема, Москалькова заявила, що після її візиту Зеврі Абсеітову було дозволено використання медикаментів, переданих йому родиною, а прохання Володимира Балуха про забезпечення приватності наявного в камері санвузла «було оперативно задоволено працівниками установи».

Додатково щодо Володимира Балуха омбудсмен РФ повідомила, що він утримується у двомісній камері площею 10,5 кв. м, обладнаній відповідно до установлених стандартів. У камері наявний телевізор і бак для питної води. Разом з Володимиром Балухом у камері знаходиться ще одна особа.

“Тілесних ушкоджень, травм чи ознак здійснення на нього фізичного чи психологічного тиску при доставлені Володимира Балуха до СІЗО, або за період його тримання в установі, в тому числі і після виїзду в ізолятор тимчасового тримання, не виявлено. Звернення, заяви чи скарги через адміністрацію СІЗО Володимиром Балухом не направлялись. Претензій до умов тримання, скарг на принижуюче чи жорстоке ставлення у ході відвідання мною засуджених він не виссловив”, – цитують в українського омбудсмена Москалькову.

Також, за інформації адміністрації установи, Володимира Балуха в 2018 році 5 разів відвідували адвокати Тарас Омельченко та Ольга Дінзе.

Крім того, в Уповноважено ВР додали, що раніше у телефонній розмові про стан здоров’я Володимира Балуха омбудсмен РФ повідомляла, що “нині це не повне голодування, а харчування за спеціальною схемою”.

Як повідомлялося, раніше омбудсмен Людмила Денісова звернулася до МКЧХ з проханням перевірити стан дотримання прав засуджених у РФ Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

 

ФСБ платила криптовалютою антиукраїнському агітатору на Хмельниччині

СБУ викрила на Хмельниччині учасника російської політичної організації «Национальное освободительное движение» на інспіруванні міжнаціональної ворожнечі та антиукраїнській пропаганді.

Про це  повідомляє  прес-центр СБУ – Укрінформ.

«Правоохоронці встановили, що мешканець Кам’янець-Подільського, перебуваючи в складі вищезгаданої організації, був завербований представниками  ФСБ  під час періодичних виїздів до Росії. За завданням «кураторів» агітатор виготовляв листівки нібито від українських націоналістів із закликами до агресивних дій стосовно поляків, які проживають на території України. Вказані матеріали він отримував від «замовників» через Інтернет. Потім зловмисник поширював агітки у популярних серед іноземних туристів історичних та культурних місцях регіону», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що оперативники спецслужби зафіксували, що агітатор також адміністрував спільноту в одній із соціальних мереж, через яку поширював матеріали щодо підтримки терористичних організацій «Л/ДНР» та виправдовував російську військову агресію проти України.

Фінансування злочинної діяльності зловмисника здійснювалось представниками спецслужб РФ з використанням криптовалют.

Під час санкціонованого обшуку у помешканні фігуранта справи співробітники  СБУ виявили матеріали з антипольською та проросійською пропагандою, а також комп’ютерну техніку із доказами протиправних дій.

У рамках відкритого кримінального провадження за ст. 110 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії.

 

Європарламент прийме резолюцію про дипломатичний бойкот ЧС-2018

Головна підстава для бойкоту – порушення прав людини в Росії.

Стало відомо, що 14 червня, на черговому засіданні Європарламенту, можуть прийняти резолюція про бойкот футбольного чемпіонату світу-2018, який відбудеться в Росії. Про це напередодні в  Твіттері  повідомив кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк –  Укрінформ.

«Європейський парламент, швидше за все, виступить із закликом дипломатичного бойкоту чемпіонату світу-2018 в резолюції про стан прав людини в Росії, яку повинні прийняти 14 червня», – написав Йозвяк.

Нагадаємо, раніше влада Австралії заявили про те, що бойкотуватиме ЧС-2018.

 

Ситник не розуміє, чому затягнулася екстрадиція Чауса

Процедура екстрадиції екс-судді Дніпровського райсуду Миколи Чауса дуже затягнулася.

Про це директор НАБУ Артем Ситник заявив у коментарі журналістам, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Що стосується судді Чауса, справи, то, чесно кажучи, для мене особисто незрозуміло, чому так довго триває цей процес, тому, що, погодьтеся, справа там явно не така велика, глобальна… банальний хабар, районного судді, але чомусь ця справа, сама процедура (екстрадиції – ред.) дуже затягнулася”, – сказав  Ситник.

Він нагадав, що “ми нещодавно підписали меморандум про співпрацю  з нашими молдовським колегами, антикорупційним центром”.

“І ми найближчим часом плануємо здійснити візит у відповідь, і, сподіваюся, що цей візит прискорить цю процедуру”, – додав директор НАБУ.

Як повідомляв Укрінформ, 9 серпня 2016 року детективи НАБУ викрили суддю Чауса в одержанні неправомірної вигоди в розмірі 150 тисяч доларів. Ці кошти виявили у двох скляних банках. Одну з них суддя особисто закопував у дворі власного приватного домоволодіння.

Верховна Рада 6 вересня 2016 року підтримала подання Генеральної прокуратури України про надання згоди на затримання та арешт судді. З 11 листопада 2016 року Чаус перебував у міжнародному розшуку за лінією Інтерполу з метою арешту та подальшої екстрадиції в Україну.

1 березня 2017 року Чауса затримали в Молдові. Одразу після цього Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявила про наміри вимагати видачі його Україні для проведення досудового розслідування відповідно до законодавства. На початку березня минулого року документи на екстрадиційний арешт судді направлено молдовській стороні.

У листопаді 2017 року Вища рада правосуддя звільнила Чауса з посади судді Дніпровського районного суду міста Києва, бо 1 вересня 2016 року у судді закінчилася відпустка, однак, після цього він на роботі не з’являвся.

 

Ситник відмовився анонсувати подання на депутатів: Ми не прогноз погоди

Директор НАБУ Артем Ситник заявив, що нові подання на народних депутатів щодо притягнення до кримінальної відповідальності будуть, але відмовився називати прізвища цих осіб.

Про це він сказав у коментарі журналістам, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Прізвища називати не буду, анонсувати подання не буду. Ми ж не прогноз погоди, ми правоохоронний орган, який працює в різних сферах, в тому числі щодо тих депутатів, які задіяні в корупційних схемах. Подання будуть, над ними зараз активно працюємо, кількість і прізвища називати зараз не можу”, – сказав  Ситник.

Раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що антикорупційні органи готують підозри депутатам Сергію Лещенку і Вадиму Рабіновичу, а також міністру інфраструктури Володимиру Омеляну.

 

НАБУ вдалося “хитнути касту недоторканих” – Ситник

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив, що  НАБУ вдалося хитнути “касту недоторканих”, яка формувалася багато років в Україні.

Про це він сказав під час брифінгу, присвяченому результатам  діяльності НАБУ за останні три роки, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я вважаю нашим досягненням те, що ми хитнули касту недоторканих, яка формувалася багато років і якраз функціонування цієї касти привело до революції. Ми її хитнули, але це тактична  перемога, стратегічна перемога буде тоді, коли справи щодо цих представників касти будуть розглянуті у суді, сподіваюся, що у швидкоствореному Вищому антикорупційному суді”, – сказав Ситник, відповідаючи на запитання, чи задоволений він роботою  НАБУ  протягом трьох років.

Як повідомлялося, 9 червня Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон про Вищий антикорупційний суд, ухвалений парламентом 7 червня.

Закон “Про Вищий антикорупційний суд” визначає засади організації та діяльності ВАС як вищого спеціалізованого суду в системі судоустрою, спеціальні вимоги до суддів цього суду та гарантії їхньої діяльності, а також особливості проведення конкурсу на посаду судді Вищого антикорупційного суду.

Положення закону погоджені з МВФ та Венеціанською комісією та надають право голосу міжнародним експертам у доборі антикорупційних суддів.

 

Ситник назвав журналістське розслідування справи Онищенка “цікавим матеріалом”

Результати журналістського розслідування проекту “Слідство.Інфо”, в рамках якого опубліковано листування депутата-втікача Олександра Онищенка з політиками та чиновниками, є “цікавим матеріалом”.

Про це заявив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник під час брифінгу у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Пан Онищенко дуже давно почав робити гучні заяви і було зареєстровано провадження за результатами цих заяв. Багато разів пропонувалося пану Онищенку дати покази і передати ці матеріали, але він цього не робив та обмежився виключно заявами. Коли з’явився цей репортаж, до нас з’явився журналіст, який займався цим розслідуванням. Ця заява лягає в основу того провадження, яке ми розслідували, тому це все перевіряється в рамках того провадження, яке не було закрито”, – сказав Ситник, відповідаючи на запитання, чи проводиться розслідування щодо Онищенка за опублікованою проектом “Слідство.інфо” інформацією.

Директор НАБУ заявив, що наразі ніяких прогнозів щодо термінів не буде робити, але зазначив, що журналістський “матеріал цікавий”. “Ми його долучили до матеріалів провадження”, – сказав Ситник, додавши, що також були допитані особи, які спілкувалися з  Онищенком  і отримували ці матеріали.

“Там розслідування йде, думаю, буде достатньо цікаво”, – додав Ситник.

Як повідомлялося, проект журналістських розслідувань “Слідство.Інфо” у травні опублікував листування народного депутата Олександра Онищенка та інших політиків і чиновників, де обговорювалися різні дії корупційного характеру. Зазначалося, що листування було отримане на французькому курорті Куршевель у грудні 2016 року під час зустрічі з Онищенком.

 

Ситник вважає, що фігуранти корупційних справ намагатимуться “встигнути до ВАС”

Директор НАБУ Артем Ситник вважає, що захист фігурантів справ, які розслідує бюро, намагатиметься зробити так, щоб їхні справи потрапили до суду першої інстанції, а не до Вищого антикорупційного суду.

Про це він заявив на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Коли буде створено суд, і почнуть справи в суд передаватися… Я думаю, що буде дуже цікавий період, коли буде зрозуміло, що суд от-от запрацює і я думаю, буде дуже повальне бажання, у сторони захисту по провадженнях, якомога швидше закінчити провадження, щоб потрапити не в антикорупційний суд, а в суд першої інстанції, так як зараз. Звичайно, що час покаже, але коли  буде зрозуміло, що в найближчій перспективі – тижні, місяці, – буде запущено антикорупційний суд, мені здається, буде суттєве пожвавлення сторони захисту в частині якомога швидшого закінчення справи, щоб не потрапити у Вищий антикорупційний суд”, – сказав Ситник.

Він зазначив, що зараз у багатьох судах є затягування розгляду справ або просто справи не розглядаються.

“Сподіваюся, що створення Вищого антикорупційного суду цю проблему вирішить”, – додав Ситник.

Директор НАБУ уточнив, що “якщо подивитися на динаміку розгляду справ в судах, то дуже по багатьох справах сторона захисту буде зацікавлена скерувати справи саме не (у ВАС – ред.)”.

 

Півроку вистачить, щоб запустити Антикорупційний суд – Ситник

Вищий антикорупційний суд може запрацювати через півроку.

Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник під час брифінгу в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я багато разів казав про те, що якщо закон буде прийнятий, набере чинності, то півроку достатньо для того, щоб запустити цю інституцію”, –  зазначив  Ситник.

Відповідаючи на запитання, коли будуть передані справи до Вищого антикорупційного суду, Ситник наголосив, що “для того, щоб передавати справи у Вищий антикорупційний суд, його потрібно створити”.

“І актуальне питання не день передачі справ до цього суду, а день запуску роботи цього суду… Моя думка така, що два абсолютно незалежні один від одного етапи – етап прийняття закону, він уже важкий був для нашої політичної еліти, як ми бачили, а другий етап ще більш відповідальний – це створення цього антикорупційного суду як незалежної антикорупційної інституції”, –  додав Ситник.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 7 червня ухвалила закон про Антикорупційний суд.

Положення закону погоджені з МВФ та Венеціанською комісією та надають право голосу міжнародним експертам у доборі антикорупційних суддів.

 

Зовнішній контроль надав НАБУ 47 рекомендацій

Комісія зовнішнього контролю Національного антикорупційного бюро України за результатами зовнішнього оцінювання надала відомству 47 рекомендацій.

Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник під час брифінгу в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«47 рекомендацій за результатами цього (зовнішнього оцінювання – ред.) було надано комісією, яка проводила це зовнішнє оцінювання, і зараз ми якраз на наступні три роки будемо планувати, як ці рекомендації виконувати», – повідомив Ситник, відповідаючи на запитання, які висновки отримало НАБУ щодо своєї діяльності за три роки.

Він додав, що «головне те – що не було встановлено жодних підтверджень, що НАБУ є під впливом якогось державного органу чи якоїсь політичної сили».

 

Парубій закликав французький бізнес не брати участь у будівництві Nord Stream 2

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час зустрічі з головою Національних зборів Франції Франсуа де Руж закликав французький бізнес відмовитися від участі у будівництві “Північного потоку – 2”.

Про це спікер українського парламенту повідомив на своїй сторінці у  Twitter – Укрінформ.

“Під час зустрічі з головою Національних зборів Франції Франсуа де Руж закликав французький бізнес відмовитися від участі у сумнівному проекті з будівництва  NordStream 2 . Натомість запросив французький бізнес приходити на український ринок”, – зазначив у дописі Парубій.

Як повідомляв Укрінформ, голова Верховної Ради України Андрій Парубій здійснить візити до Франції, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії з 10 по 15 червня.

Програмою перебування у Франції (м. Париж) заплановано зустрічі голови Верховної Ради України Андрія Парубія з головою Національних зборів Франції Ф. де Ружі та з Головою Сенату Франції Жераром Ж.Ларше. Заплановано спілкування зі співголовами Груп дружби Сенату та Національних зборів Франції Е.Мореєм та В.Фор Мунтян.

 

Парубій: У нас корупція, як рак, отруїла всі сфери життя

Голова Верховної Ради Андрій Парубій наголошує на необхідності розробки в Україні ефективних і дієвих механізмів подолання корупції.

Про це він заявив під час виступу у Міжнародній дипломатичній академії Франції з доповіддю на тему «Україна, зовнішні та внутрішні виклики»,  повідомляє  прес-служба парламенту – Укрінформ.

«На жаль, у нас, як пострадянської держави, корупція, як рак, отруїла всі сфери суспільного життя. На жаль, дуже багато представників старої еліти ще є заражені цією хворобою. І для нас дуже важливим і принциповим є зробити ефективні і дієві механізми для боротьби з корупцією», – наголосив він.

Інформуючи про перебіг реформ в Україні, Парубій підкреслив, що найважливішою реформою для України є антикорупційна, в рамках якої, зокрема, були створені НАБУ і САП.

“Але нам бракувало однієї ланки, тому що НАБУ починало провадження, а коли САП передавав провадження в суд, на жаль, багато з цих справ не доходило до логічного завершення», – зауважив він.

Парубій  зазначив, що тільки за останній рік із 138 справ, які передали антикорупційні органи, 50 залишилися в судах і не мають жодного продовження і перспективи.

«Для нас було вкрай важливим завершення антикорупційної реформи і створення антикорупційного спеціалізованого суду, який був би останньою ланкою в цій антикорупційній структурі, яку ми створили», – додав він.

Коментуючи перебіг дискусії з приводу застережень щодо створення Антикорупційного суду, Голова Верховної Ради підкреслив, що «залучив до цього процесу Венеційську комісію і спеціалістів, щоб вони допомогли виробити і визначити правильний механізм утворення і виборів суддів Вищого антикорупційного суду». Він нагадав, що кілька днів тому, 7 червня, парламент остаточно ухвалив закон про Вищий антикорупційний суд. «Більш того, ми прийняли його конституційною більшістю, 315 депутатів із 425, які були в залі. Спільно голосували як фракції коаліції, так і фракції опозиції, об’єднавшись в цій ідеї – необхідності створення цього суду, продемонструвавши волю України і українського суспільства до реформ», – зауважив Парубій.

За його словами, за кожною із реформ стоїть дуже копітка і важка підготовча робота, пошук компромісу і консенсусу. Водночас він висловив переконання, що Україна, ставши в напрямку реформ, і, найголовніше, ставши в напрямку євроінтеграції, твердо і рішуче йде цим курсом.

«Наша ціль – це відновити суверенітет і територіальну цілісність нашої країни. Це – євроінтеграція і вступ нашої країни в ЄС. І тому на Майдані поруч з нашими блакитно-жовтим прапором висить прапор ЄС, тому що для України євроінтеграція в ЄС – це дорівнює незалежність. Бо цінності, за які ми стояли на Майдані, це також і цінності, які подарувала світові Франція, тому ми і надалі сподіваємось на підтримку Франції, на партнерство вашої країни. І я впевнений, що спільними зусиллями ми доб’ємося і безпеки, і добробуту для наших громадян, і мирного неба над нашими головами», – зазначив голова українського парламенту.

Як повідомлялося, Парубій 11 червня перебуває з візитом у Франції, де, зокрема, планує зустрітися з головою Національних зборів Франції Франсуа де Ружі, з головою Сенату Франції Жерар Ларше, співголовами груп дружби Сенату та Національних зборів Франції.

 

Повернути “небожителів” на землю: Ємець анонсував скасування недоторканності

Верховна Рада може у вересні ухвалити в цілому законопроект № 6773 “Про внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності)”.

Про це один із авторів цього документа, перший заступник голови комітету ВР з питань правової політики та правосуддя, народний депутат із фракції “Народний фронт” Леонід Ємець Ємець написав у  Facebook, опублікувавши висновок Конституційного cуду стосовно законопроекту – Укрінформ.

“Небожителі повертаються на землю. Висновок  Конституційного суду, яким він дозволив зняти недоторканність з депутатів за нашим законопроектом, – уже в Раді. Жодних перешкод прийняти попереднє рішення вже на цій сесії і проголосувати в цілому у вересні немає. Питання лише політичної волі”, – зазначив Ємець.

Як повідомлялося, законопроект №6773 було зареєстровано в Раді 19 липня 2017 року. На висновок до Конституційного суду його направили 19 жовтня того ж року.

6 червня 2018 року КС визнав конституційним внесений народними депутатами законопроект №6773 щодо скасування депутатської недоторканності.

Цей законопроект передбачає можливість скасування депутатської недоторканності ще стосовно чинного складу Верховної Ради. Так, пропонується, що цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Водночас до парламенту був внесений аналогічний законопроект Президента Петра Порошенка, який передбачає скасування депутатської недоторканності з 1 січня 2020 року.

 

Раді пропонують кримінальну відповідальність за “кнопкодавство”

Перший заступник голови Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя Леонід Ємець пропонує кримінальну відповідальність за неособисте голосування депутатів у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Про це йдеться у законопроекті №8461,  зареєстрованому  8 червня 2018 року – Укрінформ.

Законопроектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс новою статтею і встановити, що неособисте голосування депутатів, тобто голосування народного депутата України на пленарному засіданні за іншого депутата, карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років та штрафом у розмірі 170 тис. гривень.

У пояснювальній записці законопроекту депутат наголошує, що особисте голосування депутатами під час пленарних засіданнях є прямою нормою Конституції, а саме статті 84 Конституції.

Також Ємець зазначає, що “кнопкодавство” існує в українському парламенті вже давно. “І ні “Революція гідності”, ні наступні дострокові перевибори до Верховної Ради України 2014 року не змогли змінити цю ситуацію”, – підкреслив автор законодавчої ініціативи.

На думку депутата, лише впровадження жорсткої відповідальності дозволить унеможливити факти “кнопкодавства”.

Як повідомлялося, законодавчі ініціативи щодо забезпечення особистого голосування нардепами неодноразово реєструвалися у парламенті, зокрема кримінальну відповідальність пропонували запровадити у 2014 році, але законопроект було знято з розгляду.

Окрім того, реєструвалися пропозиції щодо внесення змін до Регламенту  Ради, зокрема про запровадження відповідальності за порушення народним депутатом вимог особистого голосування. Зазначений законопроект №1895 від 2015 року був ухвалений у першому читанні у червні 2015 року і очікує на друге читання.

 

Порошенко каже, що за останні роки зарплата українців зросла вдвічі

Протягом останніх двох-трьох років середня зарплата в Україні зросла удвічі.

Про це заявив Президент Петро Порошенко під час зустрічі зі слухачами Академії лідерства, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Середня заробітна плата для чоловіка в Києві зараз складає 14,5 тисяч гривень, це майже 600 доларів, для жінки — 13 тисяч. У Тернополі — це 7 тисяч, Вінниці — 8,5 тисяч, Дніпрі — майже 10 тисяч, Харкові — майже 10 тисяч, у Львові — 9,5 тисяч. Але це у два рази більше, ніж 2-3 роки тому”, – сказав він.

Крім того, за його словами, заробітна плата в селах також “різко зростає”.

Водночас  Порошенко  зауважив, що зазначені суми і зростання всерівно є недостатніми.

Він також розповів, що в Україні за останні три з половиною роки було збудовано близько 170 заводів, де, за його даними, дуже “непогана зарплатня”, але зазначив, що на західній Україні заводів більше не будують.

“Знаєте, чому? Немає людей. Частина поїхали, а частина вже не хоче працювати на 9 тисяч (гривень), хочуть 11 тисяч. І це – нормально”, – зазначив Глава держави.

Водночас Порошенко додав, що наразі в Україні, якщо людина хоче заробити, у неї є можливості заробити, додавши, що дуже бідні люди є і в будь-якій країні ЄС чи США.

“Ми маємо дати вудку, а не роздавати рибу. Популісти роздають рибу, яка закінчиться одразу після виборів”, – підкреслив Президент.

 

Порошенко сказав, коли можуть скасувати грошову заставу для корупціонерів

Петро Порошенко заявив, що можливість грошової застави для обвинувачених у корупційних правопорушеннях буде скасовано одночасно із початком роботи Антикорупційного суду.

Про це він розповів, спілкуючись зі слухачами Академії лідерства, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я хочу, щоб ця норма набула чинності одночасно зі створенням Антикорупційного суду”, – відповів Порошенко на запитання, коли буде скасовано грошову заставу для корупціонерів.

Водночас він підкреслив, що це повинно статися не пізніше 1 січня 2019 року, хоча, за його словами, “можна і раніше”.

Як повідомлялося, 9 червня Голова Верховної Ради Андрій  Парубій  підписав закон про Антикорупційний суд, ухвалений парламентом 7 червня.

11 червня Президент Петро Порошенко підписав закон.

Закон “Про Вищий антикорупційний суд” визначає засади організації та діяльності Вищого антикорупційного суду (ВАС) як вищого спеціалізованого суду в системі судоустрою, спеціальні вимоги до суддів цього суду та гарантії їхньої діяльності, а також особливості проведення конкурсу на посаду судді Вищого антикорупційного суду.

Положення закону погоджені з МВФ та Венеціанською комісією та надають право голосу міжнародним експертам у доборі антикорупційних суддів.

 

Порошенко мріє, що Україна увійде в ЄС і НАТО до 2030 року

Петро Порошенко розраховує, що Україна стане членом Європейського Союзу і Північноатлантичного альянсу до 2030 року.

Про це він заявив під час спілкування зі слухачами Академії лідерства, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ключове, про що я мрію, дві речі: я дуже хочу, щоб до 2030 року Україна була членом Європейського Союзу… І я дуже хочу, щоб Україна до 2030 року була членом  НАТО”, – сказав Порошенко.

Водночас він нагадав, що 9 липня планується проведення саміту Україна-ЄС. Глава держави заявив, що нині його пріоритетами є приєднання України до цифрового, енергетичного, митного, шенгенського союзів ЄС.

 

Президент хоче якнайшвидше знайти іноземних експертів для Антикорупційного суду

Президент України Петро Порошенко просить зарубіжних партнерів у найкоротші терміни подати кандидатури щонайменше 12 експертів до Громадської Ради міжнародних експертів для запуску процедури створення Антикорупційного суду.

Про це він заявив під час спілкування із слухачами Академії лідерства у понеділок, 11 червня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це (ухвалення закону про Антикорупційний суд – ред.) ключова віха – завершення створення незалежної антикорупційної інфраструктури. Це не кінець роботи, це лише початок. Я хочу звернутися зараз до наших іноземних партнерів, бо законопроектом передбачено інститут іноземних експертів: “Прошу за дуже короткий термін мінімум 12 кандидатів мають надійти до Вищої кваліфікаційної комісії суддів для того, щоб ми запустили процес створення суду”, – сказав  Порошенко.

Він нагадав, що звернувся до уряду та Міністерства фінансів терміново виділити передбачене бюджетом на створення Антикорупційного суду фінансування.

“Я звертаюся до Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради правосуддя: готуйтеся до ефективної напруженої роботи, бо суд нам потрібен цього року, що б вам не розповідали інші. Я нікому не дам зупинити цей процес”, – наголосив Глава держави.

 

Порошенко згадав, як був студентом і розвантажував вагони

Петро Порошенко заявив, що у студентські роки хоч і не мріяв стати президентом, але точно знав, що зможе досягти будь-якої мети, яку собі поставить.

Про це він заявив під час спілкування зі слухачами Академії лідерства у понеділок, 11 червня, у відповідь на запитання, що слід  робити молодим людям у віці 17 років, аби згодом стати президентом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У віці 17 років я був першим з маленького-маленького містечка, хто вступив у  Київський національний університет на факультет міжнародних відносин і міжнародного права… Перше, що я зробив, коли поїхав, я відмовився брати вдома  гроші”, – сказав  Порошенко.

Він розповів, що батько передав йому ящик консервів, але більше він нічого не брав, а ходив “розвантажувати вагони, займався бізнесом у Радянському Союзі”,  і був першим  з тих, хто виборов право вільного відвідування занять.

“Нікому до цього не давали такого права. А я був переможцем олімпіад, і сказав, що мені дуже треба сконцентруватися на студентських наукових олімпіадах, тому звільніть мене від відвідування занять. Мене звільнили,  причому рішенням ректорату і парткому”, – зазначив Глава держави.

Він підкреслив, що дуже цінував “цю велику розкіш, бо як тільки ти отримуєш “четвірку”, з тебе  цю пільгу знімають”.

“Я не можу сказати, що мріяв бути президентом  – тоді в Україні ще не було самої посади Президента. Але я точно знав: якщо я чогось захочу, я точно зможу цього досягнути”, – акцентував Глава держави.

За його словами, навчання на факультеті міжнародних відносин Київського університету навчило  його внутрішньої свободи, бо там вчили думати самому, руйнувати авторитети та  формували унікальний тип особистості, “дуже схожий на той, який створюється в  Академії лідерства”.

“З моєї групи троє стали народними депутатами, велика кількість стала послами, дехто став президентом. Щось там (у Київському університеті – Ред.)  таке було. Головне що було –  це була свобода навіть в умовах Радянського Союзу”, – зазначив Порошенко.

 

Мей назвала умову повернення Росії до G8

Прем’єр-міністр Британії заявила, що розмови про приєднання Росії до “Великої сімки” не почнуться, поки Москва не перестане втручатися в справи інших країн.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Будь-які розмови про те, чи зможе  Росія  повернутися за стіл переговорів, не почнуться поки Росія не змінить своє ставлення”, – заявила прем’єр.

Мей нагадала, що на виключення РФ з “Великої вісімки” були вагомі причини, а саме анексія українського Криму.

Як відомо, в минулі вихідні в Канаді відбувся саміт “Великої сімки”, за підсумками якого лідери семи впливових країн закликали Росію припинити дестабілізуючі дії з підриву демократичних систем і згорнути підтримку сирійського режиму, а також “жити відповідно до своїх міжнародних зобов’язань і відповідальності як постійного члена Радбезу і підтримувати міжнародний мир і безпеку”.

 

Трамп завершить зустріч з Кімом раніше, ніж очікувалось – Білий дім

Президент США Дональд Трамп планує вже о восьмій вечора 12 червня вилетіти до Сполучених Штатів після переговорів у Сінгапурі з лідером КНДР Кім Чен Ином.

Про це повідомили в понеділок у Білому домі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Дискусія між Сполученими Штатами та Північною Кореєю продовжується й просувається швидше, ніж очікувалося”, – зазначили в Білому домі.

Як уточнюється, офіційна зустріч Дональда Трампа з Кім Чен Ином розпочнеться 12 червня о 9 ранку за місцевим часом. “Після формального привітання президент Трамп та голова Кім проведуть зустріч “один на один” (лише з перекладачами), розширену двосторонню зустріч і робочий обід”, – повідомили в адміністрації американського президента.

До складу делегації США на розширених двосторонніх переговорах будуть включені також держсекретар Майк Помпео, глава адміністрації Джон Келлі та радник з питань національної безпеки Джон Болтон. Крім того, під час робочого обіду до переговорів приєднаються речниця Білого дому Сара Сандерс, посол Сун Кім та старший директор Ради з питань національної безпеки в питаннях Азії Метт Поттінгер.

“Після завершення саміту президент  Трамп  візьме участь у підході до ЗМІ, перш ніж вирушити завтра приблизно о 20.00 до Сполучених Штатів”, – зауважили в Білому домі.

Раніше передбачалося, що президент Трамп залишатиметься в Сінгапурі для проведення переговорів з лідером КНДР стільки, скільки буде потрібно для досягнення мирної угоди. При цьому допускалося, що зустріч могла продовжуватися кілька днів.

 

КНДР готова виконувати вимоги Штатів – Помпео

Північна Корея попередньо підтвердила готовність виконувати основну вимогу США в переговорах у Сінгапурі щодо повної та підконтрольної денуклеаризації Корейського півострова.

Про це, як повідомили в Державному департаменті США, заявив у понеділок глава американської дипломатії Майк Помпео, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Північна Корея попередньо підтвердила своє прагнення до денуклеаризації, і ми хочемо бути певними, що ці слова є твердими й щирими”, – зазначив глава американського Держдепу.

Він заявив, що президент  Трамп  має намір скористатися можливістю змінити двосторонні відносини з Північною Кореєю та принести “мир і процвітання” в цю країну. Він висловив сподівання, що нинішній саміт створить підгрунтя для майбутніх продуктивних переговорів.

“Головна мета, яку ми прагнемо досягти в дипломатичних зусиллях з Північною Кореєю, не змінилася: повна, підзвітна й незворотна денуклеаризація Корейського півострова. Це єдиний результат, який приймуть Сполучені Штати”, – заявив глава зовнішньополітичного відомства США.

У цьому зв’язку він зауважив, що в іншому разі санкції США проти КНДР залишатимуться. Якщо дипломатія не зможе досягти остаточного успіху, “ці (обмежувальні – ред.) заходи будуть посилені”, сказав держсекретар.

“Президент Трамп усвідомлює, що Кім Чен Ин опікується безпекою, і готовий гарантувати, що ліквідація зброї масового знищення убезпечить Північну Корею”, – наголосив Помпео. Він також підкреслив, що американська сторона готова відкрити доступ для іноземних інвестицій та інших економічних можливостей для Північної Кореї, “якщо вони зроблять правильні кроки”.

Державний секретар США також повідомив, що всі приготування до саміту проходять дуже добре.

Нагадаємо, саміт за участю президента США Дональда Трампа і лідера КНДР Кім Чен Ина запланований на 12 червня в Сінгапурі.

 

Трамп знову розкритикував торгівлю з країнами G7: Штати використовують

Президент США Дональд Трамп після саміту “Великої сімки” у Канаді знову розкритикував країни-союзники, роблячи упор на торгівлю.

Своє невдоволення він висловив у своєму Twitte – Укрінформ.

“Справедлива торгівля тепер повинна називатися безглуздою торгівлею, якщо вона не заснована на взаємності”, –  написав Трамп, критикуючи канадські торгові мита на прикладі молочних продуктів, податок на які для Сполучених Штатів становить 270%.

В одному з твитів Трамп також зазначив торговельні преференції інших держав, тоді як американські платники податків зазнають від цього суцільні збитки:

“Чому я, як президент Сполучених Штатів, дозволяю країнам продовжувати робити величезне позитивне сальдо торговельного балансу, як це відбувається протягом десятиліть, тоді як наші фермери, робітники і платники податків повинні платити таку високу і несправедливу ціну”? –  написав президент США.

У своєму  наступному повідомленні  Трамп поділився думкою про те, що Німеччина вносить занадто малий внесок у розвиток Північноатлантичного альянсу, витрачаючи на потреби НАТО всього 1% свого ВВП, тоді як його країна вкладає в утримання Альянсу понад – 4% ВВП.

Трамп підкреслив, що США завжди захищали Європу, а у відповідь отримали лише критику й несправедливі торговельні угоди.

На закінчення серії своїх коментарів  американський президент написав: “Даруйте, ми більше не можемо дозволити нашим друзям або ворогам використовувати нас у торгівлі. Ми повинні поставити на перше місце американського робітника”!.

Як повідомлялося, на минулих вихідних у Канаді відбувся саміт G7. США відмовилися підписуватися під підсумковим комюніке.

Трамп залишив саміт до оприлюднення підсумків, в яких серед іншого засуджуються дії Росії в Україні. З Канади він вилетів у Сінгапур, де 12 червня зустрінеться з лідером КНДР Ким Чен Ином.

 

США розширили санкції проти Росії

Адміністрація США в понеділок розширила список санкцій проти фізичних та юридичних осіб Російської Федерації, а також компаній, зареєстрованих за кордоном, пов’язаних із діяльністю Росії у кіберсфері.

Про це  йдеться  в офіційному повідомленні Міністерства фінансів США, повідомляє Укрінформ.

“Офіс контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) запровадив санкції проти п’яти російських організацій і трьох росіян відповідно до виконавчого розпорядження (президента – ред.) 13694 “Блокування майна окремих осіб, що займаються суттєвою зловмисною кібердіяльністю”, а також розділу 224 “Закону про боротьбу з противниками шляхом санкцій” (CAATSA)”, – зауважили в американському фінансовому відомстві.

Так, під новими обмеженнями Мінфіну США опинилися російські Науково-дослідний інститут “Квант”, ТОВ “Дайвтехносервіс” і консалтингова компанія “Digital Security”, а також організації “ERPScan” та “Embedi”, які мають зарубіжні представництва.

Одна із цих установ є підконтрольною ФСБ Росії, ще дві отримували матеріальну й технологічну підтримку російської спецслужби, уточнили в Вашингтоні.

У списку фізичних осіб, що потрапили під санкції, вказуються генеральний директор “Дайвтехносервісу” Олександр Трибун, програмний менеджер цього підприємства Олег Чіріков та колишній директор установи Володимир Каганський.

“Сполучені Штати налаштовані агресивно переслідувати будь-яку організацію чи особу під керівництвом ФСБ, робота яких загрожує Сполученим Штатам, й продовжуватимуть застосовувати наші повноваження щодо  санкцій, у тому числі відповідно до закону CAATSA, з метою протидії постійно зростаючим загрозам, які походять з боку Росії”, – наголосив у цьому зв’язку міністр фінансів США Стівен Мнучин.

 

Меркель розчарована, що Трамп відкликав підпис під підсумковим комюніке G7

Канцлер ФРН розчарована відкликанням президентом США підпису під підсумковим комюніке канадського саміту “Великої Сімки”, але вважає за необхідне шукати подальші компроміси з Вашингтоном.

Про це вона заявила в ток-шоу на телеканалі  ARD – Укрінформ.

“Звичайно ж протверезливо і трохи гнітюче”, – прокоментувала Меркель те, що Дональд Трамп після всіх дискусій і схвалення по пунктах тексту відкликав підпис своєї країни через Twitter, і додала, що “це не кінець трансатлантичної співпраці, але є хороша підстава для нас (європейців) боротися за нього далі, шукати компроміси. І це означає нові завдання для Європи”.

Вона сказала, що Німеччина залишається прихильницею документа, який, незважаючи ні на що, має законну силу.

За словами  Меркель, європейці мають поставити запитання: де вони можуть і повинні діяти самостійно. Проблема в тому, що американський лідер вважає, що у будь-якій ситуації мають бути ті, хто виграв і програв, а діяти потрібно у пошуках ситуації win-win, коли виграють усі. В той же час, вона рішуче виступає за продовження пошуку компромісів щодо широкого кола питань.

У тому числі з питання Росії. Меркель не знає, що спонукало Трампа зробити несподівану заяву перед початком саміту про необхідність повернутися до формату G8. Вона запитала його про мотиви цієї заяви, але відповідь – що в питаннях війни і миру Росія відіграє важливу роль, – її «не переконала». «Безперечно, нам Росія потрібна для переговорів з питань роззброєння, для переговорів шодо України і у зв’язку з політичними рішеннями в контексті Сирії… Це не ставиться під питання. Але я розумію G7 виключно як групу, в якій зустрічаються країни, які поділяють спільні принципи», – сказала Меркель. Вона не виключає, що в якийсь момент Росія повернеться до формату, але для цього мають бути підстави. «Я можу уявити собі, що Росія повернеться, але для цього спочатку має бути прогрес у реалізації Мінських угод…Ми всі повинні працювати над тим, щоб отримати кроки у виконанні Мінських угод», – повторила вона сказане раніше.

Відповідаючи на запитання про слова нового прем’єр-міністра Італії Конте про санкції, Меркель сказала, що розраховує, що Рим дотримуватиметься режиму санкції щодо Росії. Вона вважає, що Італія дотримуватиметься підписаного в Канаді комюніке, в якому прописані «дуже чіткі і важливі формулювання відносно того, що стосується санкцій, введених у відповідь на незаконну анексію Криму і ситуацію на сході України».

Загалом Меркель повторила своє тверде переконання, що потрібно говорити один з одним. Шукати компроміси. У цьому контексті вона прогнозує дуже непростий саміт НАТО у липні.

 

У Штатах відкрили бібліотеку твітів Трампа

Бібліотека твітів президента США Дональда Трампа відкрила двері для відвідувачів у Західному Голівуді, що в Каліфорнії.

Про це повідомляє  “Голос Америки” – Укрінформ.

Колекцію зібрали активісти після того, як Білий дім визнав, що записи  Дональда Трампа у Твітері є офіційними повідомленнями президента.

Як відомо, Трамп активно використовує соцмережі, аби висловити свої думки.

 

Роберт де Ніро вилаяв Трампа і зірвав оплески

Актор Роберт Де Ніро нецензурно вилаявся на адресу Дональда Трампа під час церемонії вручення театральних премій «Тоні».

Про це пише “Эхо Москвы” – Укрінформ.

«Більше я не закликаю «скинути»  Трампа!», — заявив актор зі сцени.

За цим послідкував  нецензурний заклик актора, що викликав вибух оплесків, які переросли в овацію. Виступ актора транслювали в прямому ефірі американського телебачення.

 

В естонському порту арештували російське судно

Вантажний пором Petersburg , що належить російському підприємству Black Sea Ferry & Investments, заарештований у талліннському порту Пальяссааре на забезпечення покриття боргів.

Про це повідомляє газета  Postimees  з посиланням на місцевий бюлетень морських новин Maritime Bulletin – Укрінформ.

За наявними даними, судно заарештоване як за борги підприємству постачання судна, так і за борги з виплати екіпажу зарплати. Пором знаходиться у порту Пальяссааре з кінця квітня, оскільки підприємство-власник судна збиралося поставити його на ремонт, але, за словами капітана, роботи так і не розпочалися. Сума боргу вже становила 350 000 євро, до яких додався борг щодо зарплати у розмірі 30 000 євро.

Ще один пором того ж підприємства –  судно  «Балтійськ» – було заарештовано 9 червня у російському порту Усть-Луга за борги по зарплаті. Суму цієї заборгованості не оприлюднено.

 

Австралія створила міжвідомчу групу для захисту виборів від кібератак

Уряд Австралії ухвалив рішення сформувати цільову міжвідомчу робочу групу для захисту майбутніх парламентських виборів від кібератак.

Про це повідомляє видання  The Australian – Укрінформ.

“Робоча група, єдиною метою діяльності якої є оцінка кіберзахисту виборів, створена вперше в історії країни та була ініційована за поданням Австралійської виборчої комісії, яка побоюється повторення під час майбутніх парламентських виборів кібератаки на зразок тієї, що мала місце під час проведення перепису населення у 2016 році”, – повідомив виданню високопосадовець з австралійських спецслужб.

У Міністерстві внутрішніх справ підтвердили створення спеціальної робочої групи та входження до неї співробітників відомства.

“Це запобіжний захід, який у наш час зростання рівня втручань і перешкод кібернетичного характеру повинен стати нормою”, – заявив представник МВС. За його словами, міжвідомча група працюватиме на постійній основі.

Повідомляється, що до складу групи увійшли службовці федеральної поліції, Національного центру кіберзахисту, Австралійської служби безпеки і розвідки, інших спецслужб. Їхнім головним завданням є надання консультативних послуг Австралійській виборчій комісії щодо кібербезпеки. Водночас вони стежитимуть за будь-якою таємною діяльністю, включаючи поширення дезінформації, що може бути розцінена як загроза чи втручання у вибори з боку іноземних держав.

Чергові парламентські вибори в  Австралії  мають відбутися не пізніше середини наступного року – точну дату їх проведення визначає уряд країни. Однак наприкінці липня цього року в окремих округах відбудуться довибори до парламенту цього складу.

 

Житомирська ОДА відмовляється платити за неякісний ремонт дороги

Житомирська ОДА не заплатить підрядникові за неякісний ремонт дороги і не дозволить продовжувати роботи на ділянці, доки не будуть усунені всі недоліки.

Про це повідомив начальник управління дорожнього будівництва та інфраструктури ОДА Роман Крисюк, оцінюючи якісь ямкового ремонту дороги у селі Ясна Поляна Пулинського району, інформує  прес-служба облдержадміністрації – Укрінформ.

«По-перше, без попередження технагляду підрядник ТОВ «Південьдорбуд» розпочав проводити ямковий ремонт на цій ділянці дороги. По-друге, працівники неякісно відфрезерували та обробили ями, після чого отримали припис. Незважаючи на це, працівники продовжили роботи і влаштували асфальтобетонне покриття», – сказав Крисюк.

За його словами, ОДА не заплатить підрядникові грошей за неякісний ремонт дорожнього покриття.

Компанія зможе продовжити ремонт на цій ділянці лише після того, як усуне всі недоліки.

 

The Times вибачилася за карту з “російським” Кримом

Британське видання The Times оприлюднило вибачення за суботню публікацію газети, в якій Крим був позначений російським.

Про це  повідомляється  на сайті газети – Укрінформ.

“У суботньому додатку до статті щодо Чемпіонату світу (з футболу 2018 – ред.) було помилково позначено  Крим  частиною Росії. Переважна більшість держав (зокрема й Велика Британія) відмовляються визнавати російську анексію українського Криму 2014 року, а також засудили її як таку, що суперечить міжнародному праву. Ми просимо вибачення за цю помилку”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, посольство України у Великій Британії назвало неприйнятним зображення у британській газеті The Times карти Росії з окупованим Кримом.

 

Суд у Миколаєві відклав розгляд апеляції на вирок одеської «справи 2 травня»

Розгляд апеляції на вирок Іллічівського міськсуду Одеської області від 18 вересня 2017 року щодо одеської «справи 2 травня», яку мали розглядати у Миколаєві, знову відкладено через неявку підозрюваних.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила прес-секретар Апеляційного суду Миколаївської області Ірина Пономаренко.

«11 червня 2018 року відбулося засідання Апеляційного суду Миколаївської області у так званій «справі 2 травня». Воно проводилося у режимі відеоконференції – частина учасників процесу знаходилися в Апеляційному суді Одеської області. Однак розпочати розгляд справи по суті не вдалося, оскільки не всі виправдані прибули у судове засідання», – розповіла Пономаренко.

Вона також зазначила, що згідно з ч. 4 ст. 401 КПК України, обвинувачений підлягає обов’язковому виклику в судове засідання для участі в апеляційному розгляді, якщо в апеляційній скарзі порушується питання про погіршення його становища.

Оскільки в апеляції прокурора ставиться питання про погіршення становища виправданих, то участь їх у апеляційному провадженні є обов’язковою. Тому прийнято рішення про перенесення слухання справи на 23 липня 2018 року для виклику всіх учасників провадження до апеляційної інстанції.

Зазначимо, що це вже не перше судове засідання, яке відкладається через неявку підозрюваних, адже у справі фігурує 18 осіб. 27 лютого цього року Апеляційний суд Миколаївської області відклав початок розгляду провадження у зв’язку з неявкою більшої частини підозрюваних. Тоді до суду доставили лише одного підозрюваного.

23 квітня до суду з’явилося четверо, двоє з яких доставлено конвоєм. 11 червня на розгляд апеляції з’явилося лише шестеро фігурантів.

Як уже повідомляв Укрінформ, кримінальне провадження за апеляційною скаргою прокуратури Одеської області на виправдувальний вирок відносно низки осіб надійшло з Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ до Апеляційного суду Миколаївської області. За версією сторони обвинувачення, 2 травня 2014 року на Куликовому полі в м. Одесі вони підбурили групу осіб до участі у масових заворушеннях та зорганізували їх.

2 травня 2014 року під час масових заворушень в Одесі загинули до півсотні людей.

 

Новий глава МВС Італії закрив порт для корабля з мігрантами

Рятувальний корабель з 629 мігрантами на борту застряг у Середземному морі після того, як новий міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні відмовив у дозволі на вхід у док.

Про це повідомляє  BBC – Укрінформ.

“Рятувальний корабель з 629 мігрантами на борту застряг у Середземному морі після того, як новий міністр внутрішніх справ Італії (Маттео Сальвіні – ред.) відмовив у дозволі на вхід у док”, – йдеться у повідомлені.

На борту судна знаходяться, зокрема, 123 дітей та сім вагітних жінок.

За словами міністра, Мальта повинна прийняти корабель “Aquarius”, однак, країна відмовила, тому що вважає питання підпадає під італійську юрисдикцію.

Зазначається, що під час парламентських виборів лідер ультраправої партії “Ліга Півночі” Маттео Сальвіні обіцяв запровадити суворішу політику щодо мігрантів.

Як повідомлялося, під час проведення шести різних рятувальних операцій у Середземному морі неурядові організації SOS Mediterranee та “Лікарі без кордонів”, а також італійська берегова охорона врятували 629 біженців.

 

Польща фіксує зниження прикордонного руху українців

З січня по травень цього року, у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року, спостерігається зниження інтенсивності руху громадян України на українсько-польському кордоні на 10%.

Про це власному кореспондентові Укрінформу, інформуючи про особливості функціонування упродовж року безвізового режиму між Україною та Польщею, повідомила речниця Прикордонної служби РП Агнєшка Голіас.

“Беручи до уваги період з 1 січня по кінець травня, спостерігаємо зниження прикордонного руху громадян України на 10%, порівнюючи з аналогічним періодом 2017 року. Попри це, прикордонний рух на кордоні з Україною залишається більшим ніж на разом взятих відрізках кордонів з Білоруссю та  Росією”,- підкреслила Голіас.

Вона повідомила, що упродовж року (з 11 червня 2017 року) 28,7% усього прикордонного руху з Польщею громадянами України здійснено на підставі безвізового режиму.

Зокрема, на сухопутному, повітряному та морському кордонах Польщі з 11 червня 2017 по 10 червня 2018 року громадян України на кордоні з РП перевірено понад 10 млн разів, зокрема в рамках безвізового режиму по біометричному паспорту — понад 2,8 млн разів. Загалом, за цей період Прикордонна служба РП відмовила у в’їзді 39 тис. 353 громадянам України.

Як інформувалося, безвізовий режим між Україною та ЄС запрацював з 11 червня 2017 року.

 

ЄС торік закрив кордон для 44 тис. українців

Прикордонна агенція країн Європейського союзу повідомила Держприкордонслужбі України, що у 2017 році відмови у перетині кордону отримали 44 тис. громадян України.

Про це на брифінгу в понеділок, 11 червня, заявив перший заступник голови Державної прикордонної служби України Василь Серватюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Агенція Frontex (Європейське агентство з охорони зовнішніх кордонів країн-членів ЄС. -Ред.) надала інформацію, що за 2017 рік нашими колегами з прикордонних відомств Європейського Союзу відмовлено у пропуску, не пропущено, повернуто з різних причин  44 тис. громадян України”, – сказав Серватюк.

Він зазначив, що причинами непропуску українців через кордон країн ЄС  в першу чергу були невідповдіність мети поїздки,  необхідного фінансового забезпечення перебування в країні і перевищення дозволеного терміну перебування.

Коментуючи цифру відмов у перетині, Серватюк зауважив, що порівняно із загальною кількістю перетинів кордону  ЄС  українцями у 2017 році, яка становить понад 20 млн.,  вона є невеликою.

“Якщо брати загальну тенденцію  – 20 млн перетинів і 44 тис.  відмов, то це небагато. А якщо взяти окремо кожного пересічного громадянина,  то це, мабуть, багато… Якщо порівняти із статистикою Держприкордонслужби за рік щодо відмов у перетині державного кордону, то у нас вона трошки  більше –  близько 50 тис. громадян у 2017 році було відмовлено, практично з тих самих причин”, – сказав Серватюк.

Він також нагадав, що з часу запровадження безвізового режиму  11 червня минулого року ним скористалося 555 тис. громадян України.

 

Збірну угорців Закарпаття покарають за перемогу на турнірі сепаратистів

ФФУ звернулась до правоохоронців, аби ті перевірили переможців, так званого, «чемпіонату світу» серед невизнаних територій.

Федерація футболу України на своєму  офіційному сайті  пообіцяла санкції збірної угорців Закарпаття (Карпатальє) за участь в «чемпіонаті світу» серед невизнаних територій – Укрінформ.

Збірна Карпатальї не просто взяла участь, а й виграла «чемпіонат світу-2018» під егідою ConIFA. У фіналі угорці по пенальті обіграли Північний Кіпр (0:0, по пенальті 3:2). Відомо, що на цьому турнірі планували грати збірні «ДНР» і «ЛНР», але вони не пройшли відбір.

У складі команди грали виключно гравці нижчих угорських ліг, а також ветерани, які народилися на території українського Закарпаття або мають там коріння. Виконавців, які грали на високому рівні в Україні, серед них не було.

ФФУ пояснила, що за участь в турнірі всі гравці збірної будуть дискваліфіковані і не зможуть більше грати ні на професійному, ні на аматорському рівнях в Україні. Крім того, ФФУ звернулася до правоохоронних структур, щоб ті перевірили гравців і тренерів Карпатальї на предмет пропаганди сепаратизму.

ConIFA (Конфедерація незалежних футбольних асоціацій) була заснована в 2013 році і минулий чемпіонат був третім під егідою організації. Перші два турніри виграли графство Ніцца і Абхазія.

 

Жданов назвав інцидент з «Карпаталья» актом «спортивного сепаратизму»

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов обурився участю футбольної команди «Карпаталья» у самопроголошеному чемпіонаті світу серед невизнаних територій.

З цього приводу  Ігор Жданов звернувся до Служби безпеки України із закликом відреагувати на такий акт «спортивного сепаратизму». Про це він написав на сторінці у  Facebook – Укрінформ.

«Сепаратизму не місце в українському спорті! Не важливо, який він і ким фінансується та підживлюється, чи з боку Росії, чи інших країн. Обурений участю так званої футбольної команди «Карпаталья» («Закарпаття» – угорською) у самопроголошеному чемпіонаті світу серед невизнаних і частково визнаних територій», – написав Жданов.

Як він зазначив, посилаючись на ЗМІ, у “цьому «турнірі» взяли участь збірні Абхазії, Тибету, Секейського краю та інші”, а у відбіркових матчах навіть команди з так званих “ДНР” та “ЛНР”.

Окрім того, зауважив міністр, видання Mukachevo.net зазначає, що «організував команду «Карпаталья» депутат Берегівської районної ради від Демократичної спілки угорців (УМДС) Тіберій Феєш».

«Закликаю Службу безпеки України належним чином відреагувати на такий відвертий акт спортивного сепаратизму. Необхідно допитати гравців команди, а також детально проаналізувати діяльність депутата-організатора «Карпатальї» на предмет зазіхання на територіальну цілісність України та зв’язки із терористичними й сепаратистськими угрупуваннями», – наголосив Жданов.

 

За підтримки ЄС у Києві вдруге пройде Форум малого та середнього бізнесу

Торгово-промислова палата України спільно з ініціативою ЄС EU4Business 26 червня 2018 року вдруге проведуть «Національний Форум розвитку МСБ 2018».

Про це  повідомляється  на сторінці Форуму в Facebook – Укрінформ.

“ТПП України спільно з ініціативою ЄС EU4Business 26 червня вже вдруге проведуть «Національний Форум розвитку МСБ 2018». Його мета – зібрати близько 500 представників малих та середніх підприємств, організацій підтримки  бізнесу, уряду, а також міжнародних співтовариств аби надати інформацію про ефективні інструменти розвитку бізнесу. Це найбільша національна подія, орієнтована на розвиток та зростання МСБ в Україні”, – йдеться в повідомленні.

У ході Форуму відбудеться ознайомлення з міжнародними проектами та фінансовими установами підтримки МСБ, а також – обговорення з експертами перспектив конкретних видів бізнесу, існуючих можливостей для підтримки їх зростання. Буде надана інформація про європейські інструменти та механізми розвитку бізнесу, а також – про ефективні фінансові інструменти для МСБ від банківського сектору з інформаційно-консультативних стендів.

Як відомо, проект FORBIZ в рамках ініціативи EU4Business – проект міжнародної технічної допомоги, що фінансується ЄС та підтримує проведення реформ, спрямованих на економічне відновлення України, пропонуючи системний і розумний перехід до більш сприятливого бізнес-середовища з особливим фокусом на МСП. Проект підтримує зміну політики уряду України у бік загального визнання МСП та тієї ролі, яку вони відіграють у економічному відновленні країни.

 

Німецька компанія GIZ запускає в Україні футбольний проект

У Києві відкривається проект “11х11 чемпіонів. Футбол заради розвитку молоді та регіонів”, який реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

У рамках відкриття проекту в Києві 12 червня відбудеться товариська гра двох юнацьких команд з міст Вишневого та Володимир-Волинського. Про це Укрінформу повідомили у прес-службі GIZ.

“12 червня у Києві за адресою провулок Лабораторний, 7а (футбольне поле на території  Асоціації аматорського футболу України), відбудеться футбольний матч-відкриття проекту “11х11 чемпіонів. Футбол заради розвитку молоді та регіонів”. У рамках відкриття  відбудеться товариська гра двох юнацьких команд з м. Вишневе (Київська обл.) та м. Володимир-Волинський (Волинська обл.)”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що “11х11 чемпіонів. Футбол заради розвитку молоді та регіонів” – це спільний українсько-німецький проект, що реалізуватиметься компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за підтримки Федерального уряду Німеччини у співпраці з Асоціацією аматорського футболу України у 2018-2019 роках

“Цим проектом Федеральний уряд Німеччини має на меті підкреслити важливість спорту як інструменту регіонального розвитку. У рамках всеукраїнського конкурсу в регіонах буде відібрано 11 спортивних клубів, що займаються питаннями популяризації футболу серед молоді”, – повідомили у GIZ.

Обрані клуби отримають фінансову допомогу у розмірі до 11 тис. євро для поліпшення умов, закупівлі інвентарю чи модернізації спортивних приміщень. Крім того, передбачена програма навчання та розвитку для футбольних менеджерів і молодіжних тренерів невеликих клубів, яка здійснюватиметься з використанням сучасних підходів до організації та управління, а також новітніх методик навчання дітей.

Федеральна компанія GIZ підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є ефективне державне врядування, енергоефективність, сталий економічний розвиток. Крім того, німецька співпраця охоплює запобігання ВІЛ/СНІДу, а також подолання кризової ситуації на сході країни. При цьому особлива увага приділяється підтримці українських громад, що прийняли внутрішньо переміщених осіб.

 

Українська черешня може з’явитись на ринку Китаю

В Україні 11 червня розпочала роботу місія Китайської Народної Республіки з оцінки системи державного контролю за виробництвом черешні.

Про це  повідомляє  прес-служба Держспоживслужби – Укрінформ.

“Під час роботи місії КНР в Україні буде зроблено аналіз фітосанітарного ризику під час експорту української черешні до КНР, а також відпрацьований проект протоколу фітосанітарних вимог на  експорт  цієї продукції на китайський ринок”, – йдеться у повідомленні профільної служби.

Представники КНР відвідають Запорізьку, Херсонську і Дніпропетровську області, де ознайомляться з особливостями вирощування, зберігання, пакетування черешні та фітосанітарними процедурами, що здійснюються територіальними органами Держспоживсдужби при проведенні контролю у рамках формування експортних партій черешні.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева наголосила на важливості для України поглиблення співробітництва з Китаєм в агропромисловому секторі, зокрема в сфері торгівлі сільськогосподарською продукцією.

За її словами, зараз українські фрукти та ягоди постачаються в понад 30 країн світу, в тому числі в країни ЄС, і попит на них постійно зростає. Це свідчить про визнання української продукції міжнародними партнерами, високі стандарти її виробництва та довіру до системи держконтролю за виробництвом продуктів садівництва в Україні.

«Вважаю цей візит яскравим прикладом ефективної роботи обох країн в напрямку диверсифікації двосторонньої торгівлі в аграрній сфері», – наголосила Трофімцева.

Сторони висловили сподівання на плідну роботу місії КНР, що є передумовою для відкриття ринку Китаю для української черешні.

Місія Китайської Народної Республіки працюватиме в Україні до 15 червня 2018 року.

 

У передмісті Чикаго відбувся фестиваль “Червона рута-2018”

В американському місті Палатайн поблизу Чикаго 9-10 червня пройшов фестиваль української культури “Червона рута-2018”.

Про це йдеться на  Facebook-сторінці  фестивалю – Укрінформ.

Гості фестивалю пригощалися смачною українською та американською їжею, мали можливість придбати національні сувеніри та предмети мистецтва, а також насолодилися виступами українських танцюристів та співаків (фольк-гурт “Правиця”, реп-співак VovaZIL’Vova, Софі Фрезер, Ольга Монастирська та DJ з Чикаго TIMA FEI).

Також 9-го червня відзначило день Сумівскої молоді відділення Спілки української молоді (СУМ) міста Палантайн та Чикаго.

 

Нацбанк подав проти Коломойського нові позови на 10 мільярдів

Національний банк України подав нові позови в суди Швейцарії та Україні проти одного з колишніх акціонерів Приватбанку Ігоря Коломойського.

Про це  інформує  у понеділок прес-служба НБУ – Укрінформ.

“Судові справи стосуються виконання Ігорем Коломойським його зобов’язань за наданими у 2016 році особистими поруками на користь Національного банку. Мета позовів – забезпечити погашення кредитів рефінансування, які Національний банк надав Приватбанку в період між 2008 та 2015 роками. Загалом позови спрямовані на погашення заборгованості за п’ятьма кредитними угодами на суму близько 10 млрд грн”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначили в НБУ, перший позов подано за місцем проживання  Коломойського  в Швейцарії – до Cуду першої інстанції в Женеві.

Другий пакет позовів подано за місцем знаходження майна Коломойського в Україні – до Господарського суду Дніпропетровської області.

“Таке рішення Національного банку свідчить, що регулятор готовий вести судові справи проти Ігоря Коломойського як в Україні, так і за кордоном, щоб притягнути його до відповідальності. Ігор Коломойський продемонстрував небажання виконувати взяті на себе зобов’язання добровільно, незважаючи на важкі наслідки, які українська держава змушена понести внаслідок його дій”, – зазначили в НБУ.

У регуляторі висловили переконання, що як швейцарський, так і український суди задовольнять вимоги НБУ.

Коментуючи позови, заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова зазначила: “Ці позови є ще одним важливим кроком на шляху до захисту інтересів українців та забезпечення виконання колишніми акціонерами Приватбанку взятих на себе зобов’язань. Приватбанк отримав кредити рефінансування від НБУ під забезпечення поруками, наданими особисто Ігорем Коломойським. Але сьогодні зрозуміло, що в той час Приватбанк насправді не міг повернути ці кредити. Врешті-решт, державі довелося націоналізувати банк ціною значних витрат в еквіваленті 5% ВВП, щоб захистити інтереси мільйонів власників рахунків та зберегти фінансову стабільність у цілому”. За словами Рожкової, НБУ наразі вживає і продовжить вживати правових заходів, необхідних для відшкодування Коломойським цих коштів.

Як повідомляв Укрінформ, Приватбанк через Високий суд Лондона намагається відшкодувати близько 2,5 млрд дол., звинувачуючи колишніх співвласників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова у незаконному вилученні мільярдних коштів з фінустанови через шахрайські схеми впродовж кількох років.

Український уряд та Національний банк України стверджують, що у грудні 2016 року були змушені націоналізувати Приватбанк і вкласти майже 140 млрд грн (5 млрд дол.), щоб уникнути його банкрутства.

19 грудня 2017 року Високий суд Лондона ухвалив рішення про всесвітній арешт активів колишніх співвласників Приватбанку. Наказ був виданий на підставі наданих суду доказів про виведення олігархами майже 2 млрд дол. з банку шляхом проведення низки незаконних операцій. Коломойський і Боголюбов ці звинувачення відкидають.

19 січня 2018 року рішення про арешт активів було продовжене.

Найбільша в Україні фінустанова – “Приватбанк” – була націоналізована у грудні 2016 року.

 

Старт великої приватизації: Фонд держмайна підписав 22 накази

Фонд державного майна України (ФДМУ) підписав 22 накази про приватизацію великих об’єктів.

Про це  повідомляє  прес-служба МЕРТ у Twitter – Укрінформ.

«Фонд держмайна підписав 22 накази про приватизацію великих об’єктів. Це перший великий перелік підприємств для продажу за останні щонайменше 10 років», – йдеться в повідомленні.

У  Мінекономрозвитку  зазначають, що найближчим часом буде розпочато конкурс на відбір радників.

Як повідомляв Укрінформ, на початку року Верховна Рада України ухвалила закон про приватизацію державного майна, основною метою якого є спрощення процесу приватизації за рахунок спрощення класифікації об’єктів приватизації – поділу на об’єкти малої і великої приватизації. Закон України від 18 січня 2018 № 2269-VIII “Про приватизацію державного і комунального майна”, який був офіційно опублікований 6 березня, набрав чинності 7 березня.

Кабінет Міністрів України розпорядженням від 10 травня 2018 р. № 358-р затвердив перелік об’єктів великої приватизації державної власності, що підлягають приватизації у 2018 році.

 

ООН зафіксувала значне падіння прибутковості виробництва молока в Україні

П’ятий місяць поспіль Умовний індекс прибутковості виробництва молока (УМІ) знижується з темпами, що є найрізкішими за останні п’ять років.

Про це йдеться в коментарі економіста інвестиційного центру FAO Андрія Ярмака, який передано у розпорядження Укрінформу.

“Кумулятивне падіння УМІ протягом п’яти місяців поточного року було найрізкішим за останні п’ять років і сягнуло 33,3%”, – зазначив експерт.

Він зазначив, що минулого року в травні прибутки виробників молока були нижчими за грудневі лише на 10%, а в середньому за попередні три роки – на 13,9%.

За перші п’ять місяців 2018 року виробники молока отримали вже на 10,4% менше прибутку, ніж за той самий період попереднього року. Якщо ж порівнювати прибутки з середніми за шість років за той самий період, то падіння прибутків також було відчутним – на 7,3%.

У травні 2018 року професійні виробники молока мали на 18% нижчі прибутки, ніж у травні 2017 року, і на 9,7% менше, ніж в середньому за останні шість років в цьому ж місяці.

У той же час, за словами експерта, раніше, коли переробка молока в  Україні  опиралася переважно на молоко від населення, УМІ падав і різкіше в цей період.

Крім того, після падіння на шокуючі 13,3% в квітні, в травні УМІ впав лише на 4,9%.

“Це не так вже й багато, як для травня, адже середнє травневе падіння УМІ сягало до цього 7,9%”, – зазначив експерт FAO.

 

ОТГ з Полтавщини підписала угоду із першою столицею Болгарії

Малоперещепинська ОТГ з Полтавщини підписала угоду про співпрацю із першою столицею Болгарії.

Малоперещепинська об’єднана територіальна громада у Полтавській області підписала угоду про співпрацю з болгарським містечком Пліска.

Про це повідомляє портал  “Децентралізація” – Укрінформ.

“Цьогорічний Роденкраєвський собор “Хан Кубрат збирає нащадків” мав особливе значення. Під час з’їзду було підписано угоду про співробітництво між Малоперещепинською ОТГ та першою столицею Болгарії – містечком Пліска (більше 200 років була головним містом держави). Про співробітництво в галузях економіки, культури та соціальних зв’язків домовилися очільники громад – Анатолій Троян та Тонка Панчев – за присутності Красіміра Мінчева, посла Болгарії в Україні”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що для болгар усього світу однією зі святинь є поховання їхнього давнього очільника – хана Кубрата (VII століття нашої ери). Останній притулок засновник Великої Булгарії знайшов на території нинішньої Малоперещепинської об’єднаної територіальної громади (Новосанжарський район). Тому щороку традиційним є паломництво болгар на Полтавщину.

Експерт з надання муніципальних послуг Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування (створений за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону) Геннадій Фасій наголосив на тому, що молода ОТГ Полтавщини створила прецедент – “ підписала пряму угоду із країною Євросоюзу в присутності посла”.

“Сподіваюся, що це дасть поштовх до всебічного розвитку Малоперещепинської об’єднаної територіальної громади”, – зазначив він.

 

На Луганщині найстаріша в Україні ОТГ ділилась досвідом

У Новопскові Луганської області вперше провели майстер-клас для представників сільських громад, які ще тільки готуються до створення об’єднаної територіальної громади.

Подія відбулася у селах Велика Чернігівка і Верхньобогданівка Станично-Луганського району за ініціативи Луганського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У громаду, за планом, ми хотіли ввести чотири села або три сільради. Погодилися дві сільради: Великочернігівська і Верхньобогданівська. За пропискою це виходить 1800 жителів. Це малувато, але коли ми вираховували спроможність громади, то дохід у нас становить понад 2 тис грн на душу населення. І нам сказали, що ми є спроможною громадою і маємо право на існування», – розповів кореспонденту сільський голова Великої Чернігівки Юрій Кенюк перед від’їздом до Новопскова, де новачки сподівались отримати відповіді на свої питання щодо стратегії розбудови власної ОТГ.

У Новопскові, в приміщенні нещодавно відкритого Центру надання адміністративних послуг (який розташувався під одним дахом із реконструйованим селищним Домом культури) відбулась тригодинна дискусія з керівниками Новопсковської об’єднаної територіальної громади.

«Дивлюсь на людей, що приїхали: в них очі горять, і це приємно. Багато питань; хочуть і про те, й про те дізнатись… Воно все відразу в голові не відкладеться, але будемо контактувати, будуть дізнаватись у нас про наші помилки. А помилок у нас багато було, то нехай краще на чужих учаться, ніж на своїх. Але легких шляхів все одно в них не буде», – зазначив один з учасників обміну думками, заступник селищного голови Новопскова Микола Старцев.

Після дискусії гостям показали низку об’єктів селища, до яких доклалася об’єднана громада за три роки з дня свого заснування. Зокрема це були той же ЦНАП, дитячий садок, розташований у віддаленому мікрорайоні, дитячі майданчики і паркова зона вздовж берега ріки Айдар.

Після усього побаченого Юрій Кенюк підтвердив своє бажання створити об’єднану громаду з двох своїх сіл.

«Я поки що боюся наврочити, але вже накидав собі план першочергових заходів. Те, що я почув, не тільки мене не зупинило, але підштовхнуло до того, що потрібно діяти ще рішучіше, готувати більш широку програму. І чим швидше, тим краще. Сподобалося мені тут усе, але найбільше те, що люди не просто так гроші витрачають, а зі змістом їх вкладають. Наприклад, в ремонти садків. Діти перебувають у садках у нормальних умовах; вже з такого віку вони привчені до комп’ютерів, вже знають, що таке мультимедійна дошка, можуть розповісти, показати… Дітей є, чим зайняти.  Вразив  той же ЦНАП – класна річ! Нам у будь-якому разі треба зробити все, щоб ЦНАП у нас був. З наших сіл їздити за кожною довідкою в Станицю занадто складно. Та й дорого.

Знову ж таки – є в Новопскові чудове місце для відпочинку. Для нас це теж актуально – людям треба десь відпочивати. Приїдемо – будемо обговорювати побачене з нашими депутатами. Можливо, ще знайдуться ентузіасти, запропонують щось своє. Будемо виїжджати, вчитися, щоб стати в цій справі професіоналами. Сподіваюся, у нас все вийде. Я вірю в це», – підсумував результати поїздки Юрій Кенюк.

Була досягнута домовленість, що фахівці Новопсковської ОТГ надаватимуть необхідні консультації майбутнім колегам і навіть ділитимуться  готовими проектами, якщо такі буде можливість адаптувати до умов Великої Чернігівки і Верхньобогданівки.

Новопсковська ОТГ створена у жовтні  2015 року. Чисельність населення громади –  12192 особи. Має два старостинські округи.  За час створення тут реалізовано майже 20 проектів. Зокрема,  капітальні ремонти дитячих закладів,  доріг,  реконструкція вуличного освітлення, придбання дитячого та спортивного обладнання, облаштування спортмайданчиків тощо.

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

Для Тернополя фахівці розробили нову схему озеленення

Для Тернополя фахівці розробили нову схему озеленення, яка дозволить стати місту справжньою «зеленою оазою».

Про це розповів начальник міського управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Олег Соколовський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Згідно із проектом передбачається, що після низки робіт із озеленення загальна площа насаджень в обласному центрі сягне 40 % від усієї території міста. Зокрема, задумано створити щонайменше 11 нових територій зелених насаджень загального користування на площі близько 59 га. Нові сквери плануємо облаштувати уздовж трьох міських вулиць, закласти ще 2 парки», – розповів Соколовський.

За його словами, у новій схемі озеленення міста насадження розглядаються як елемент архітектурно-просторової композиції забудови та благоустрою.

Згідно з рекомендаціями дендрологів, під час озеленення у  Тернополі  віддадуть перевагу каштанам,  липам, кленам, ясену, ялині.

Нині справжньою окрасою Тернополя є вулиці з висадженими акліматизованими деревами багряника японського, катальпи. Чудово прижилися у парках і скверах магнолії, катальпа бігнонієподібна, ліщина, тюльпанове дерево, слива Піссарда, яблуня Недзвецького, клени різних видів та форм.

 

Україна привезла військову техніку на виставку Eurosatory-2018

Державний концерн “Укроборонпром” представляє передові розробки оборонно-промислового комплексу України на 26-й міжнародній виставці Eurosatory-2018, яка стартувала 11 червня у Парижі.

Про це  повідомляє  прес-служба “Укроборонпрому” – Укрінформ.

“Підприємства концерну демонструють протитанкові ракетні комплекси, бронетехніку, високоточне артилерійське озброєння, безпілотні літальні апарати та інше озброєння. Так, на виставці показані легкий переносний ракетний комплекс “Корсар” від ДП “ДККБ “Луч”, високоточний керований артилерійський снаряд “Квітник-К” від ДП НВК “Прогрес”, БПЛА “Спектейтор”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається також, що представники підприємств  “Укроборонпрому”  зацікавлені у розгортанні військово-технічного співробітництва з провідними іноземними виробниками комплектуючих до військової техніки та озброєння. В першу чергу йдеться про налагодження постачання сучасних розробок для систем прицілювання, наведення, розвідки та спостереження.

Eurosatory – найбільша міжнародна виставка, присвячена питанням безпеки і оборони та пов’язаних з цією сферою передових технологій. Виставка проводиться раз на 2 роки під патронатом Міністерства оборони Франції з 1967 року.

Цьогоріч у Парижі свою продукцію представляють компанії із 57 країн. Експонати розташовуються на площі понад 167 тис. квадратних метрів. Передбачено участь понад 200 офіційних делегацій та очікується 57 тис. відвідувачів. Виставка триватиме до 15 червня.

 

Війська РФ у Придністров’ї загрожують і Україні, і Молдові – Полторак

Російські військові угрупування, які знаходяться на території Придністров’я та в цілому на південно-західному напрямку, є загрозою і для України, і для Молдови.

Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак під час зустрічі в Одесі з міністром оборони Республіки Молдова Еудженом Стурзою,  повідомляє  прес-служба МОУ – Укрінформ.

“Міністр оборони України зазначив, що Російська Федерація продовжує гібридну агресію на Донбасі, нарощує ударний військовий потенціал у Криму, дестабілізує Чорноморсько-Азовський регіон, непроста ситуація склалася й у Придністров’ї. Угрупування, які знаходяться на території Придністров’я та в цілому на південно-західному напрямку, є загрозою і для України, і для Молдови”, – йдеться у повідомленні.

В ході зустрічі міністри оборони узгодили пріоритети подальшої співпраці у сфері оборони.

В першу чергу, мова йде про проведення спільних навчань як на двосторонній основі, так і в рамках співпраці з НАТО та окремими союзниками, розвиток співпраці на рівні штабів видів збройних сил двох держав, взаємодія у сфері військово-технічного співробітництва та покращення динаміки партнерства між вищими військовими навчальними закладами, зазначили у міністерстві.

Також сторони обговорили питання стосовно обміну досвідом з протидії цілісному спектру гібридних загроз та подальшу співпрацю в питаннях реформування збройних сил двох країн.

“Вважаю, що сьогоднішня зустріч має важливе значення для регіональної безпеки і оборони. Адже Україна та Молдова мають спільні виклики і загрози”, – наголосив під час переговорів  Полторак.

Очільник МОУ підкреслив, що Україна дотримується чіткої позиції, яка заснована на принципах поваги до територіальної цілісності та суверенітету Республіки Молдова. “Придністров’я є невід’ємною частиною Молдови. Ми робитимемо усе можливе, аби допомогти у відновленні територіальної цілісності Молдови та підтримати її в подальшому. Ми підтримуємо спільний воєнно-політичний курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію і будемо на взаємовигідній основі розвивати наші збройні сили за стандартами НАТО”, – зазначив Полторак.

Зі свого боку міністр оборони Молдови запевнив у підтримці територіальної цілісності України. “Молдова як ніхто інший розуміє, з чим довелося зіштовхнутися Україні та виступає за швидше вирішення кризи, збереження суверенітету та територіальної цілісності України. Ви завжди можете розраховувати на нашу підтримку, так само як Молдова завжди знає, що Україна підтримує нас”, – сказав Стурза.

 

В Україні офіційно зареєстровані понад 1,5 мільйона переселенців

В Україні на обліку перебувають 1 509 938 переселенців з Криму і Донбасу.

Про це інформує  прес-служба  Міністерства соціальної політики – Укрінформ.

«Станом на 11 червня 2018 року, за даними структурних підрозділів соціального захисту населення обласних та Київської міської державних адміністрацій, взято на облік 1 509 938 переселенців або 1 234 904 сім’ї з  Донбасу  і Криму», – йдеться в повідомленні.

 

На Донбасі сапери вже знешкодили 200 тисяч вибухонебезпечних предметів

Від початку бойових дій на сході України військові сапери знешкодили понад 198 тисяч вибухонебезпечних предметів.

Про це повідомляє  прес-служба  Міністерства оборони України – Укрінформ.

“Загалом з початку бойових дій на сході саперні підрозділи Збройних сил України перевірили понад 3895,29 гектарів територій та знешкодили понад 198 тисяч вибухонебезпечних предметів”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема, лише протягом минулого тижня сапери ЗСУ перевірили понад 18,5 га території  Донецької і Луганської областей  та знешкодили більше 550 одиниць вибухонебезпечних предметів, очистили понад 2,5 км доріг та маршрутів руху, зазначили в Міноборони

 

Молоді ЄС роздадуть 15 тисяч квитків для подорожей Європою

Євросоюз виділить молодим громадянам ЄС 15 тисяч безкоштовних квитків для подорожей континентом упродовж липня-жовтня.

Така ініціатива реалізовується Єврокомісією у країнах-членах у рамках програми DiscoverEU, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«DiscoverEU допоможе молодим людям краще зрозуміти розмаїття  Європи, отримати задоволення від багатої культури, отримати нових друзів та відчути власну європейську ідентичність», – заявили у Єврокомісії.

Аплікати віком від 18 років можуть подавати заявки на отримання квитків на всі види транспорту у період з 12 до 26 червня та планувати свої подорожі як мінімум до одної – максимум до чотирьох країн ЄС у період з липня по жовтень.

 

У Львові відкрили правовий клуб PRAVOkator

Павло Петренко у рамках одноденної робочої поїздки відкрив у Львові четвертий правовий клуб нового формату PRAVOkator.

Про це  інформує  прес-служба Міністерства юстиції – Укрінформ.

Зазначається, що раніше аналогічні правові майданчики почали працювати у Дніпрі, Харкові та Одесі.

«Сьогодні ми відкриваємо четвертий правовий клуб нового формату. І вже можемо сказати, що даний майданчик дає можливість ефективно обмінюватися досвідом правникам з різних регіонів, напрацьовувати нові підходи та поширювати найкращі практики. Фактично, ми запустили генератори інновацій у сфері права», – сказав Петренко.

Він запросив всіх представників правової сфери Львова та громадськості долучатись до заходів клубу, які є абсолютно безкоштовні.

Міністр юстиції повідомив, що у перших трьох правових клубах вже проведено 20 заходів, у яких взяли участь 402 співробітники системи безоплатної правової допомоги та органів юстиції, представники громадськості й середовища правників.

Петренко також повідомив, що цього року такий заклад має запрацювати у Києві.

«Запровадження сучасних підходів у підготовці спеціалістів, які надають правову допомогу громадянам, – це перехід на новий етап посилення правової спроможності держави. Завдяки постійному обміну інформацією та знаннями наші фахівці і українці зможуть забезпечити верховенство закону і захист прав людини. А це – наша головна мета», – резюмував  Петренко.

За словами директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка, такі клуби мають стати майданчиком з рівним доступом для всіх правників та представників місцевих громад.

Як повідомляє прес-служба, участь у відкритті правового клубу також взяли народний депутат Ірина Луценко, Директор програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» Роман Романов та директорка українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» Лариса Бізо.

 

Новий уряд Іспанії обіцяє зняти фінансовий контроль над Каталонією

Новий уряд Іспанії зніме фінансовий контроль над Каталонією, що дозволить уряду Каталонії проводити платежі без нагляду з боку Міністерства фінансів Іспанії.

Про це повідомляє  AFP  з посиланням на речницю уряду Ізабель Селя – Укрінформ.

“Новий соціалістичний уряд Іспанії  повідомив у п’ятницю, що зніме фінансовий контроль над Каталонією як жест нормалізації (відносин – ред.) з сепаратистські налаштованим регіоном. Водночас в уряді наголосили, що питання щодо проведення референдуму про незалежність не обговорюється”, – йдеться у повідомленні.

За словами Селя, банки будуть проінформовані, щоб дозволити уряду Каталонії проводити платежі без нагляду з боку Міністерства фінансів Іспанії. Після рішення Мадрида каталонському уряду потрібно буде лише надсилати місячні звіти щодо витрат центральному уряду Іспанії.

Зазначається, що фінансовий контроль над Каталонією був встановлений ще колишнім іспанським урядом Маріано Рахоя у вересні 2017 року, аби запобігти фінансуванню референдуму про незалежність у Каталонії.

 

Росія не пропускає українські вантажівки – на кордоні зібралися черги

На українсько-російському кордоні спостерігається накопичення та повернення транспортних засобів, попередньо через святкування Дня Росії.

Про це  повідомляє  прес-служба Держприкордонслужби – Укрінформ.

«Сьогодні станом на 12.00 черга на виїзд становила близько 85 вантажних автомобілів, майже 40 із них, які були оформлені з нашого боку, застрягли на території між пунктами пропуску та не пропускаються російською стороною», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що накопичення вантажівок на виїзд з України спостерігається перед пунктом пропуску «Сеньківка» в Чернігівській області.

Крім того, протягом минулої доби та сьогодні зранку співробітники Федеральної прикордонної служби РФ спільно з представниками інших служб, які здійснюють контрольні операції в російському пункті пропуску «Нєхотєєвка», що напроти пункту пропуска «Гоптівки», не пропустили на територію  РФ та без будь-яких пояснень повернули в бік України понад 100 легкових автомобілів української реєстрації з громадянами України.

Попередньо, причиною непропуску та повернення авто суміжною стороною є нібито проведення посиленого контролю перед святкуванням Дня Росії.

Чи є це причиною  – наразі не відомо. Ситуація відслідковується.

 

Керівнику “Самооборони Криму” повідомили про підозру в шести злочинах

Слідчим відділом Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим знову повідомлено про підозру одіозному керівнику незаконно створеного збройного формування «Самооборона Криму» Армену Мартояну.

Про це повідомляє прес-служба  ГУ Нацполіції Криму – Укрінформ.

“Слідчими кримського главку та процесуальними керівниками прокуратури АРК зібрано достатньо доказів в організації та взятті особистої участі Арменом Мартояном у викраденні та утримуванні у невідомому місці активістів «Євромайдану» Андрія Щекуна та Анатолія Ковальського. Їх було викрадено 9 березня 2014 року із залізничного вокзалу в м. Сімферополі”, – повідомили в ГУ Нацполіції в АРК.

За даними українських силовиків, раніше Мартояну повідомлено про підозру у спричиненні тілесних ушкоджень депутату Гончаренку Олексію (ч.4.ст.296 КК України); у викраденні та катуванні Київського підприємця Геннадія Балашова (ч.2.ст.146 КК України); у викраденні журналіста Османа Пашаєва (ч.2.ст.146 КК України); у створенні та керівництві незаконним збройним формуванням «Самооборона Криму» (ч.5.ст.260 КК України).

На даний час, уточнили в Нацполіції, Мартоян підозрюється у вчиненні 6-ти злочинів, за вчинення яких йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

 

НКРЕКП провела нараду щодо врегулювання ситуації з гарячою водою у Києві

Нацкомісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та ЖКП провела нараду щодо врегулювання проблемних питань забезпечення функціонування паливно-енергетичного комплексу Києва.

У нараді взяли участь представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості, ДП “НЕК Укренерго”, НАК “Нафтогаз України”, КП “Київтеплоенерго”, ПАТ “Київенерго”, повідомляє  прес-служба Нацкомісії – Укрінформ.

“Представники всіх сторін, що взяли участь в обговоренні, узгодили план невідкладних заходів для вирішення існуючих проблем, опрацювали питання спільної взаємодії та прискорення надання КП “Київтеплоенерго” дозвільних документів, ліцензій, вчасного встановлення тарифів на відпуск електричної енергії, тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води задля забезпечення безперебійного функціонування паливно-енергетичного комплексу міста Києва та недопущення надзвичайних ситуацій техногенного характеру”, – йдеться у повідомленні.

Під час наради були обговорені питання щодо отримання КП виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) “Київтеплоенерго” ліцензій та дозвільних документів для здійснення господарської діяльності з виробництва електричної та теплової енергії. Йшлося про врегулювання існуючих питань щодо господарського відання засобами виробництва електричної та теплової енергії, підписання угод на постачання паливно-енергетичних ресурсів з метою стабільного енергопостачання столиці.

Як повідомляв Укрінформ, КП “Київтеплоенерго” може отримати необхідні ліцензії та тарифи для здійснення діяльності уже до кінця червня.

 

Депутат попередив Нафтогаз про відповідальність за шантаж Києва

Новостворене комунальне підприємство Київтеплоенерго не повинно платити за боргами приватної компанії Київенерго перед Нафтогазом, бо не є його правонаступником.

Про це з посиланням на висновки міжнародних аудиторів повідомив радник мера Києва і народний депутат Дмитро Білоцерківець на своїй сторінці  в Facebook – Укрінформ.

“В історії із безпідставними спробами “Нафтогазу” стягнути з Києва 5 мільярдів гривень боргів “Київенерго” столиця спочатку будувала свою позицію, спираючись на висновки міжнародних аудиторських компаній”, – пояснив парламентар.

Він перерахував чіткі юридичні аргументи, які підтверджують неправомірність дій глави “Нафтогазу” Андрія Коболєва.

“По-перше, він ультимативно посилається на одне і ж, а саме, що на підставі 22 статті Закону України “Про теплопостачання” Київ нібито зобов’язаний забрати борг “Київенерго”. Без цього “Нафтогаз” відмовляється підписувати тимчасовий договір із містом на постачання газу. Представники аудитора з “великої четвірки”, проаналізувавши норми законодавства України та відповідну судову практику, роблять висновки, що положення 22 статті не можуть слугувати приводом для відмови в укладенні договору на постачання газу з містом”, – заявив Білоцерковець.

Він підкреслив, що з точки зору закону, нове КП не є правонаступником “Київенерго”, і це підтвердили аудитори.

“З точки зору чинного законодавства України, “Київтеплоенерго” не є правонаступником “Київенерго”. Нагадаю, що “Київтеплоенерго” було створене на підставі рішення Київради, а не у результаті реорганізації “Київенерго”, – підкреслив радник мера Києва.

За його словами, іще одним аргументом, який доводить правоту міської влади, є те, що відповідні положення цього закону і 22 статті не діяли на момент підписання договору про передачу “Київенерго” всієї енергетичної галузі столиці з боку колишнього мера Олександра Омельченка. Відповідно, Київ не міг оцінити і врахувати ризики, які з’явилися при ухваленні цього закону вже після підписання договору, зазначив він.

“Пан Коболєв, такими є висновки аудиторів, і ви, як менеджер державної компанії, не маєте права їх ігнорувати. Якщо ви не згодні – нам пряма дорога до суду. Але іще раз попереджаю: якщо ви і надалі будете займатися шантажем і вимаганням, ставлячи під удар киян, – будете нести пряму і персональну відповідальність”, – підсумував Білоцерковець.

Як повідомляв Укрінформ, НАК “Нафтогаз України” відмовився укладати договір на поставку газу із КП “Київтеплоенерго”, поки воно не перебере на себе борги “Київенерго”.

КМДА залучила до вирішення цього питання депутатів, а також наглядову раду Нафтогазу.

Тим часом у Києві без гарячої води залишаються 3 тисячі столичних будинків. Однак ця кількість може збільшитися до 100%, якщо не буде вирішене питання між “Нафтогазом” та столичною владою.

 

Перевантажені фури потопили міст через Інгул

На Миколаївщині багатотонні фури, тікаючи від вагового контролю, потопили наплавний Пересадівський міст через річку Інгул у Вітовському районі.

Про це написав своїй сторінці у  Facebook  радник голови Миколаївської ОДА Андрій Сєнченко – Укрінформ.

«Недобросовісні водії вантажівок, які їздять з перевантаженням, почали об’їжджати пункти контролю манівцями і «втопили» багатостраждальний Пересадівський міст. Наразі відповідні служби включилися в оперативне вирішення проблеми, військові розгорнули альтернативний міст, а водолази МНС зайнялися відкачуванням води», – йдеться у повідомленні.

Варто зауважити, що час від часу цей міст «іде на дно» через те, що по ньому їздять багатотонні фури, які він елементарно не витримує. Останній раз це було у травні. Тоді чиновники відрапортували, що  міст  відремонтували і він знову «на плаву».

 

Японія незадоволена тим, що Росія прокладає на Курили оптичну лінію

Офіційний Токіо висловив невдоволення тим, що Росія прокладає на спірні Курили оптоволоконну лінію зв’язку.

Такі дії “в умовах окупації викликають крайній жаль”, — заявили в уряді Японії, пише  Эхо Москвы – Укрінформ.

Йдеться про високошвидкісну лінію волоконно-оптичного зв’язку, яка, як підкреслюють в Москві, має забезпечити швидким інтернетом жителів Курильських островів і в цілому полегшити розвиток території.

 

The Guardіan розкрила зв’язки з РФ британського мільйонера-спонсора Brexit

Британський мільйонер Аарон Банкс, який фінансував кампанію за вихід Великої Британії з Європейського Союзу, неодноразово зустрічався з російськими дипломатами в посольстві РФ у Лондоні.

Про це повідомляє  The Guardian  із посиланням на документи, які є в розпорядженні газети – Укрінформ.

“Британський бізнесмен-мільйонер Аарон Банкс, який фінансував кампанію Найджела Фаража за вихід (Великої Британії – ред.) з Європейського Союзу, неодноразово зустрічався з російськими дипломатами в посольстві перед референдумом щодо  Brexit“, – йдеться у повідомленні.

Банкс, витративши 12 мільйонів фунтів стерлінгів на кампанію, став найбільшим донором в історії Великої Британії.

Він неодноразово заперечував, що зустрічався з російськими чиновниками і, що російські гроші відігравали певну роль під час кампанії за Brexit.

Однак як повідомляє The Guradian, керівники кампанії за вихід Великої Британії з ЄС все ж таки  зустрічалися з листопада 2015 по 2017 рік із російськими чиновниками й бізнесменами. Вони також один раз відвідували Москву у лютому 2016 року.

Зазначається, що на вівторок заплановане засідання Комітету британського парламенту з питань культури, ЗМІ, спорту та цифрових технологій, на якому Банкс має відповісти, яку роль відігравала кампанія “Вийти з ЄС” у референдумі.

 

Агресією проти України Путін зробив виклик цивілізованому світу – Парубій

Агресією проти Україна Росія зробила виклик глобальній системі безпеки всього цивілізованого світу й є для нього загрозою, маючи на меті відновлення геополітичного впливу, який свого часу мав СРСР.

Про це Голова Верховної Ради України Андрій Парубій сказав під час виступу в Міжнародній дипломатичній академії Франції на тему: «Україна, зовнішні та внутрішні виклики» в рамках свого візиту в країну, повідомляє кореспондент Укрінформу».

«Щоб правильно зрозуміти події в Україні, треба на них подивитися в більш широкому плані. Той, хто вважає, що це просто агресія Росії проти України, той дуже помиляється. Я глибоко переконаний, що Путін зробив виклик глобальній системі безпеки всього цивілізованого світу й сьогодні становить глобальну загрозу для всього цивілізованого світу», – сказав Парубій.

За його словами, слід звернути увагу на нещодавні слова президента РФ Володимира Путіна про розпад СРСР як геополітичну катастрофу.

«Не так давно Путін сказав, що, на його думку, найбільшою геополітичною катастрофою 20-го століття був розпад Радянського Союзу. І в цьому є відповідь на багато питань. Ціль Кремля – відновити той геополітичний вплив, який свого часу мав Радянський Союз… Україна в тих планах є важливою, можливо навіть, ключовою ланкою, але не останньою і не єдиною», – сказав Парубій.

Як відомо, сьогодні спікер Верховної Ради України перебуває з візитом у Франції. В програмі візиту також зустріч з головою Національних зборів Франції Франсуа де Ружі та з головою Сенату Франції Жерар Ларше, спілкування зі співголовами груп дружби Сенату та Національних зборів Франції, відвідання міжнародної виставки «Eurosatory».

 

Жебрівський подав у відставку

Голова Донецької обласної державної адміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський подав у відставку.

Про це він написав на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“У суботу зустрівся з Президентом України Петром Порошенком та попросив його про мою відставку. Він мою заяву прийняв, і у середу її має розглянути Кабмін. Дякую усій своїй команді за роботу, дякую жителям Донеччини за підтримку та розуміння. Ми разом з вами усьому світу довели: Донеччина – це Україна!” – йдеться у повідомленні.

Жебрівський  нагадав, що рівно три роки тому Президент призначив його головою Донецької обласної державної адміністрації, керівником обласної військово-цивільної адміністрації.

“За ці три роки Донеччина стрімко змінювалася. В області вже відкрито 12 капітально відремонтованих опорних шкіл, до 1 вересня відкриється ще 12, а до кінця 2018-го року їх буде вже 30; понад півтори сотні дрібних підприємців отримали кошти на втілення своїх бізнес-ідей в рамках проекту “Український донецький куркуль”, і цей проект продовжується; завдяки реалізації обласних та державних програм понад дві сотні дітей-сиріт отримали власне житло”, – підкреслив Жебрівський.

Серед своїх досягнень він також назвав відкриття близько сотні молодіжних центрів, півтори сотні спортивних майданчиків, масштабну роботу з реконструкції парків та скверів у містах, містечках та селищах.

“Ми будуємо за сучасними європейськими технологіями 4 полігони твердих побутових відходів; відкриваємо Центри надання адміністративних послуг; почали реалізацію проекту зі створення соціальних офісів… Але головне – оживає українська сутність Донеччини. Міста та вулиці повернули собі історичні назви, у коридорах та кабінетах обласної адміністрації звучить українська мова, чотири міста переклали українською усі таблички та вивіски”, –  наголосив Жебрівський і висловив сподівання, що ця робота буде продовжена далі його наступником.

 

СБУ “накрила” в Чернівцях організацію, що кликала до “Великої Румунії”

Співробітники СБУ проводять у Чернівцях слідчі дії у громадській організації, представники якої поширювали матеріали, що можуть містити заклики до порушення територіальної цілісності нашої держави.

Про це повідомляє  прес-центр  СБУ – Укрінформ.

“У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України, перевіряються дані щодо представників організації, які під час публічного заходу в обласному центрі демонстрували картографічні зображення території Чернівецької області у складі так званої “Великої Румунії”. Співробітники СБ України встановили, що надруковані карти виготовлені для пропаганди “святкування” на території України 100-річчя створення “Великої Румунії”, – йдеться у повідомленні.

Правоохоронці також зафіксували, що учасники громадської організації поширювали літературу, в якій можуть міститися заклики до відновлення так званої “історичної справедливості” через анулювання існуючих міжнародно-правових і міждержавних документів та “повернення” територій Північної Буковини, Північної Бессарабії та Південної Бессарабії  до складу румунської держави.

Наразі відбуваються слідчі дії в офісних приміщеннях громадської організації. СБУповідомить про їх результати після завершення процесуальних дій.

Триває досудове слідство.

 

Кличко став першим українцем, якого включили до Міжнародної зали боксерської слави

Мер Києва, екс-чемпіон світу з боксу Віталій Кличко став першим українцем, якого включили до Міжнародної зали та музею боксерської слави у категорії «Сучасні боксери».

Про це повідомляє прес-служба  КМДА – Укрінформ 

Зазначається, що урочиста церемонія введення, у якій взяли участь обидва брати Клички, відбулася в містечку Канастота (штат Нью-Йорк, США).

«Я б назвав це казкою, про яку навіть не мріяв. Моє ім’я з’явилося поруч із іменами таких легенд, як Мухамед Алі, Джо Фрейзер, Майк Тайсон та інших. У світі є мільйони боксерів, тисячі чемпіонів світу, але бути серед легенд світового боксу – це, справді, вражаюче! Треба боротися за свою мрію, працювати, ніколи не опускати рук і не зупинятися. І тоді – можливо все», – сказав Кличко.

Він також розповів свою улюблену історію про те, як підлітком пообіцяв друзям завоювати пояс тодішнього чемпіона світу Майка Тайсона. І хоча ніхто не повірив у це, і друзі сміялися з такої заяви, через 18 років Віталій Кличко здобув пояс. Майк Тайсон, який теж був присутній на церемонії, слухав цю історію дуже зацікавлено.

Також Кличко подякував брату, який завжди був поруч і приїхав підтримати його в урочистий момент. «Разом ми вдвічі сильніші. Разом ми багато зробили в світовому боксі», – зазначив Кличко.

Він також зазначив, що це важливо, що тепер досягнення України оцінені і увічнені в Міжнародній залі та музеї світової боксерської слави.

Окремим дійством перед церемонією введення нових членів до Міжнародної зали боксерської слави є «Парад чемпіонів». Легенди світового боксу в кабріолетах їдуть містом, а тисячі людей, які з’їжджаються у цей день із різних куточків світу, вітають їх.

Серед інших нових членів Зали слави, які також взяли участь у церемонії цьогоріч, – мексиканський боксер у надлегкій та напівлегкій вазі Ерік Моралес та американський боксер у середній вазі Рональд Райт, телекоментатори Стів Альберт і Джим Грей та промоутер Клаус-Петер Коль.

Відео з місця події

Посмертно до Зали слави боксу внесли імена прославленого американського боксера у легкій вазі Сідні Терріса, рінг-анонсера Джонні Адді та промоутера Лоррейн Чаргін, яка стала другою жінкою, що удостоїлася такої честі.

Урочисту церемонію в Канастоті відвідали легенди світового боксу Майк Тайсон, Володимир Кличко, Ріддік Боу, Мігель Котто, Марко Антоніо Баррера, Келлі Павлік та багато інших уславлених боксерів.

 

Рік безвізу: прикордонники розповіли про “гарячі” місяці й популярні напрямки

За рік безвізу прикордонники оформили 555 тисяч українців за спрощеною процедурою.

Про це повідомляє  Держприкордонслужба – Укрінформ.

“Загалом з початку введення безвізового режиму до країн Європейського Союзу прослідкувало майже 20,3 мільйона громадян, з яких майже 4,8 мільйона осіб за біометричними паспортами та понад 555 тисяч громадян України скористалися всіма перевагами безвізового режиму”, – йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначають, що процес перетину державного кордону для українців став значно простішим та комфортнішим. Адже для безвізової подорожі необхідно лише мати медичне страхування, зворотні квитки та за необхідності підтвердити місце проживання у європейській країні й наявність певної суми коштів.

Певний “ажіотаж” серед охочих безперешкодно подорожувати спостерігався у перші місяці дії безвізу – у середньому прикордонники оформляли до 90 тисяч українців за місяць. У листопаді минулого року цей показник становив вже 32,5 тисячі осіб. З настанням літа, тобто періоду активних відпусток та мандрівок, очікується знову збільшення пасажиропотоку.

Найбільше українців обирають авіаційні шляхи для подорожей, найменше – морем. Своєрідним “вікном до Європи” для України залишається  Польща. Саме через неї до країн ЄС потрапляє найбільша кількість українців. Найменший потік мандрівників з України до країн ЄС через словацький кордон.

Черги у пунктах пропуску мають періодичний характер і пов’язані зі святами, періодом відпусток, масовими міжнародними заходами, а також сезонними роботами за кордоном та малим прикордонним рухом. Крім того, останнім часом на кордоні з ЄС черги утворюються з вини власників авто на “євробляхах” і так званих пересічників, які упродовж доби можуть по декілька разів перетинати кордон. У взаємодії з європейськими колегами Держприкордонслужба намагається оперативно реагувати на такі ситуації.

“Державна прикордонна служба України виконала всі визначені завдання, передбачені Планом лібералізації. Зокрема було обладнано всі авіаційні, міжнародні й міждержавні пункти пропуску на кордоні з країнами ЄС автоматизованими робочими місцями з функцією біометричного контролю, що дає змогу зчитувати та автоматично перевіряти всі типи біометричних документів. Крім того, робота щодо нарощення технічних можливостей відомчих інформаційних систем не припиняється”, – наголошують прикордонники.

Як повідомляв Укрінформ, з 11 червня 2017 року громадяни України з біометричними паспортами отримали право на безвізові поїздки до країн Європейського Союзу, окрім Великої Британії та Ірландії, а також до Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, які входять до Шенгенської зони, але не є членами ЄС.

 

Якість питної води у Вінниці погіршилася через забруднення Південного Бугу

Фахівці КП «Вінницяводоканал» виявили відрізок Південного Бугу, на якому відбувається антропогенне забруднення річки – основного джерела водопостачання Вінниці.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили в прес-службі КП «Вінницяводоканал» – Укрінформ.

«У Вінниці періодично погіршується ситуація з якістю води в Південному Бузі, яка є основним джерелом водопостачання обласного центру. Вздовж річки розташовані забудови, переважна більшість яких зливає відходи у Південний Буг, зливають добрива у річку і фермери, чиї поля підходять впритул до річки. Днями у Вінниці  відбувалися різкі зміни в якості води джерела водопостачання. Було зафіксоване різке зростання  рівня амонію до 3,13 мг/дм3,  почав погіршуватись запах, який  сягнув 4 з 4 балів. Наші фахівці з’ясували, що джерело забруднення може бути розташоване на відрізку між  водозаборами м. Калинівки та Вінниці», – повідомили у прес-службі.

Співробітники підприємства провели дослідження вмісту амонію на різних ділянках уздовж  Південного Бугу. З’ясувалося, що вище по течії, до водозаборів міст Калинівка і Хмільник, вміст амонію у річці менший у 15 разів. Відтак, джерело забруднення може міститися на 3 км течії ріки між містами Вінниця і Калинівка.

У відомстві зазначили, що виявлені відомості передали до Держекоінспекції у Вінницькій області, позаяк КП «Вінницяводоканал» не займається очисткою Південного Бугу і не відповідає за якість води у річці.

Тим часом, аби усунути забруднення амонієм, сполуки якого надають воді неприємного специфічного смаку і запаху,  водоканал доповнив  класичну технологічну  схему  очищення  питної води двома додатковими реагентами  – цеолітом та активованим вугіллям.

 

ЄС хотів би бачити Єрусалим столицею двох держав – Могеріні

Глава дипломатії Євросоюзу Федеріка Могеріні під час візиту до Йорданії продовжувала наполягати на вирішенні близькосхідного кризи через співіснування двох держав – Палестини та Ізраїлю – Укрінформ.

Як повідомляє “112 Канал“, на прес-конференції в Аммані з участю міністра закордонних справ Йорданії Аймана аль-Сафаді високий представник ЄС із закордонних справ сказала: “Ви знаєте, що наша позиція полягає в тому, що ми хотіли б бачити Єрусалим столицею одночасно держави Ізраїль і держави Палестина”.

“Ми вважаємо, що єдиним реалістичним рішенням конфлікту на Близькому Сході є рішення через співіснування двох держав”, – додала Могеріні.

Вона запевнила, що  Євросоюз  продовжує працювати для досягнення цієї мети, не змінюючи свого підходу, а також для забезпечення того, щоб Близькосхідне агентство ООН для допомоги палестинським біженцям і організації робіт отримувало необхідні кошти.

Як повідомлялося, напруженість між палестинцями та Ізраїлем помітно зросла останнім часом через регулярні масові протести на кордоні. Палестинці вимагають повернути їм території, втрачені в результаті створення держави Ізраїль.

Конфлікт загострився 14 травня, в день відкриття посольства США в Єрусалимі, коли в сутичках на кордоні Сектора Гази і Ізраїлю загинули понад 60 палестинців, по яким відкрили вогонь солдати ізраїльської армії. В останні тижні Ізраїль і екстремістські угруповання в Секторі Гази вдавалися до взаємних ракетних і мінометних обстрілів.

 

У ЗСУ підтвердили факт масового отруєння серед столичних курсантів

Курсанти київського Військового інституту телекомунікацій та інформатизації були госпіталізовані після скарг на біль у животі та нудоту. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Генштабу Збройних Сил України, передає  УНН.

“11 червня 2018 року близько 08:30 до санітарної частини Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут звернулись курсанти із скаргами на біль у животі та нудоту. Більшість із тих, хто звернувся по допомогу, напередодні, 10.06.2018 року знаходилась у звільненні, поза межами навчального закладу”, — повідомили у ЗСУ.

Зазначається, що командуванням Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут вжито низку невідкладних заходів. Усім, хто звернувся до медичного пункту, надано необхідну кваліфіковану медичну допомогу та розміщено в лазареті.

“Начальником інституту ініційовано службову перевірку, щодо з’ясування причин події. До неї залучено провідних фахівців санепідемслужб, лікарів Національного військово-медичного клінічного центру “Головний військовий клінічний госпітальˮ, Центрального управління ВСП Збройних Сил України”, — повідомили у Збройних Силах.

У прес-службі додали, що на разі динаміки до збільшення захворюваності серед особового складу немає, жоден військовослужбовець госпіталізації не потребує.

Зазначимо, що за інформацією деяких ЗМІ, у понеділок зранку із скаргами звернулися близько 50 курсантів ВІТІ.

 

ООС: бойовики обстріляли з важкої артилерії оборонців Новотошківського

У районі проведення операції Об’єднаних сил цієї доби станом на 9:00 год зафіксовано три обстріли з боку російсько-окупаційних військ.

Про це поінформував речник Міноборони Олександр Мотузяник на брифінгу у понеділок, 11 червня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Від опівночі і станом на 09:00 ранку вже зафіксовано 3 прицільних ворожих обстріли з боку російсько-окупаційних військ”, – сказав він.

Мотузяник уточнив, що на Луганському напрямку протягом ночі бойовики застосовували заборонені міжнародними домовленостями артилерійські системи 122-мм калібру, випустивши 4 снаряди по оборонцям Новотошківського і наражаючи на небезпеку мирних жителів найближчих населених пунктів.

“По позиціям українських захисників в районі н. п Новозванівка ворог вів вогонь з гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї… Решта  обстрілів  із застосовуванням стрілецької зброї з боку противника фіксувалася цієї ночі на Донецькому напрямку”, – сказав він.

Мотузяник відзначив, що українські захисники відкривали вогонь у відповідь, і станом на 7:00 ранку цієї доби втрат серед наших військовослужбовців немає.

 

Двоє чемпіонів світу хочуть битися з Ломаченком

Чемпіони світу з боксу в легкій вазі Майкі Гарсія та Роберт Істер прагнуть зустрітися із Василем Ломаченком.

Про це повідомляє  “Еспресо” – Укрінформ.

Володар титулу WBC (Всесвітньої боксерської ради) у легкій вазі (до 61,2 кг) Майкі Гарсія та чемпіон світу IBF (Міжнародної боксерської федерації) Роберт Істер проведуть об’єднавчий бій 28 липня. Обидва американця вже висловили бажання, у разі перемоги у цьому поєдинку, зустрітися із українцем Василем Ломаченком, який володіє поясом WBA (Всесвітньої боксерської асоціації).

“Єдиний бій, який мав сенс, це об’єднання поясів, а єдиним доступним боксером був Роберт Істер. Він чемпіон і його треба перемогти. Але протягом минулого року багато говорили про можливий поєдинок з Ломаченком. Якщо я виграю у Істера, я б хотів об’єднати пояси, у цьому випадку має сенс тільки бій з Василем”, – сказав Гарсія.       “Ломаченко та Гарсія – два найсильніших хлопця у легкій вазі. З обома я хотів би провести бій. Хто зустрінеться з українцем ми з Майкі обговоримо у рингу”, – сказав Істер.

Василь Ломаченко 12 травня дебютував у легкій вазі та відібрав у венесуельця Хорхе Лінареса титул WBA.