Підбірка актуальних новин за 7 червня

8 місяців ago Інформ центр 0

В Європарламенті прокоментували ухвалення закону про Антикорупційний суд

В Європарламенті вітають Україну зі створенням Вищого антикорупційного суду.

Про це серед європейських політиків одним із перших заявив депутат Європарламенту від Литви Петрас Ауштревічус, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Вітаю Україну із ухваленням закону про створення Вищого антикорупційного суду! Це черговий крок у правильному напрямку!” – наголосив депутат  Європарламенту.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 7 червня ухвалила закон України “Про Вищий антикорупційний суд”. Законопроект №7440 в цілому підтримали 317 депутатів.

Кабмін призначив виконувача обов’язків глави Мінфіну

Виконання обов’язків глави Мінфіну покладено на Оксану Маркарову.

Про це  повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“Виконання обов’язків міністра фінансів  покладено на першого заступника міністра Оксану Маркарову. Відповідне рішення було одноголосно ухвалено на позачерговому засіданні уряду”, – йдеться у повідомленні.

До виконання обов’язків міністра Оксана Маркарова приступить завтра, 8 червня.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер Верховна Рада підтримала урядовий проект постанови про звільнення  Олександра Данилюка  з посади міністра фінансів. За відповідне рішення проголосували 254 народні депутати.

 

Данилюк сподівається, що новий глава Мінфіну не буде політично заангажованим

Звільнений міністр фінансів Олександр Данилюк вважає, що фінансова система має бути повністю незалежною від виборчого процесу, і сподівається, що новий глава відомства дотримуватиметься саме цього курсу.

Про це він сказав журналістам після голосування у Раді за його звільнення, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я вважаю, що політика має бути чесною, там не має бути корупції. Фінансова система має бути повністю незалежною від виборчого процесу, це було для мене моїм принципом, і я дуже сподіваюсь, що той, хто прийде на моє місце, буде продовжувати цю лінію. Найгірше, що може зараз статись, – це якщо буде політична фігура дуже лояльна до будь-кого, і тоді Міністерство фінансів і структури, які знаходяться в (сфері – ред.) координації Міністерства фінансів, просто будуть використовуватись для того, щоб рухатись у передвиборчій програмі”, – наголосив  Данилюк.

Як повідомлялося, у четвер Верховна Рада проголосувала за відставку Данилюка. Раніше Данилюк стверджував, що протягом року на нього чиниться тиск, зокрема, від нього вимагають підтримати програму “Субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів», що, за його словами, означає “роздачу грошей на проекти депутатів-мажоритарників”.

У Верховній Раді у середу був зареєстрований проект постанови Кабінету міністрів № 8433 про звільнення Данилюка з посади міністра фінансів. Раніше, 23 травня, на закритій частині засідання Кабміну у Данилюка виникла суперечка з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом. Причиною стало те, що Данилюк попросив прем’єра призначити йому п’ятого заступника – Яну Бугрімову, але той сказав, що це не на часі. Після чого Данилюк залишив залу засідань. Згодом у ЗМІ з’явилась інформація, що міністр фінансів може незабаром залишити свою посаду.

Як повідомляв Укрінформ, виконання обов’язків міністра фінансів України покладено на першого заступника міністра Оксану Маркарову.

 

МВФ відреагував на відставку Данилюка

В умовах відставки міністра фінансів Олександра Данилюка МВФ наголосив на важливості для України зберігти провідну роль Міністерства фінансів у формуванні фіскальної політики.

Такий коментар озвучив у четвер під час брифінгу в Вашингтоні директор прес-офісу Фонду Джеррі Райс, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми не коментуємо кадрових питань відносно окремих персоналій, але ми висловлювали занепокоєння щодо можливих змін інституційної ролі Міністерства фінансів (України – ред.)”, – зауважив офіційний представник Фонду.

Водночас, він підкреслив: “На наш погляд,  Міністерство фінансів  повинно зберігати свою провідну й вирішальну роль у (формуванні – ред.) фіскальної політики”.

Райс також нагадав, що Олександр Данилюк як міністр фінансів України брав безпосередню участь у переговорах з Міжнародним валютним фондом та був “твердим прихильником реформ”.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада у четвер підтримала урядовий проект постанови про звільнення Олександра Данилюка з посади міністра фінансів.

За це рішення проголосували 254 народні депутати. Сам же Данилюк заявив про політичний тиск на нього, а також розкритикував процес реформ у Державній фіскальній службі.

 

Відставка Данилюка може стати перешкодою для траншу МВФ – Пайфер

Попри прийнятий Верховною Радою Закон про Вищий Антикорупційний суд, рішення українських парламентарів щодо звільнення міністра фінансів Олександра Данилюка може стати на заваді виділенню чергового траншу МВФ – Укрінформ.

Таке переконання висловив на офіційній твітер-сторінці екс-посол США в Україні Стівен Пайфер.

“Один крок уперед, один назад? Верховна Рада України, нарешті, проголосувала за створення  Антикорупційного суду.  Зараз питання полягає в тому, чи відповідає законодавство вимогам МВФ. Але рішення Ради звільнити міністра фінансів Данилюка може стати новою перешкодою для виділення траншів МВФ”, – написав колишній посол.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер український парламент більшістю голосів прийняв закон про Вищий Антикорупційний суд. Водночас, депутати підтримали урядовий проект постанови щодо звільнення Олександра Данилюка з посади міністра фінансів України.

У Міжнародному валютному фонді зауважили, що  мають намір вивчити положення прийнятого закону,  звернувши особливу увагу на роль незалежних експертів у процесі затвердження суддів. МВФ також висловив свою реакцію на відставку Данилюка. У Фонді  назвали його “твердим прихильником реформ”  та закликали українську владу не втратити повноважень Міністерства фінансів у формуванні фіскальної політики в державі.

 

Порошенко: Ухвалення закону про ВАС – спільна перемога українського народу

Президент Петро Порошенко наголошує, що ухвалення закону «Про Вищий антикорупційний суд» є спільною перемогою українського народу та усіх гілок влади.

Про це він сказав, виступаючи з промовою у Раді після ухвалення закону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Це є перемога. Перемога України, перемога українського народу, моя перемога як Президента України, перемога українського парламенту на чолі з Головою Верховної Ради Андрієм Парубієм. Це перемога українського уряду на чолі з Прем’єр-міністром Володимиром  Гройсманом  і перемога кожного народного депутата з 315, який проголосував за президентський законопроект», – заявив  Порошенко.

Він зазначив, що ухвалення закону «відкриває зелене світло» створенню Вищого антикорупційного суду.

«Сьогодні ми завершили формування антикорупційної інфраструктури», – підкреслив Петро Порошенко.

Президент додав: «Хочу наголосити на рішучості дій української влади у боротьбі з корупцією. Бо в жодній країні світу не існує настільки рішучих законодавчих актів, які прийняті цим парламентом і підписані мною».

 

 

 

МВФ ретельно вивчить закон про Антикорупційний суд

МВФ поки не коментує, наскільки прийнятий закон про Антикорупційний суд в Україні відповідає всім вимогам програми кредитування та має намір ретельно вивчити його положення, особливо щодо призначення суддів.

Про це заявив у четвер під час брифінгу в Вашингтоні директор прес-офісу Фонду Джеррі Райс, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Щодо сьогоднішнього затвердження (українським –ред.) парламентом закону про Антикорупційний суд, це сталося кілька годин тому, отже, нам зараз потрібно вивчити цей закон”, – зауважив Райс.

Він підкреслив, що у Фонді звертатимуть увагу на те, щоби законодавство “відповідало очікуванням українського народу” щодо запровадження незалежного  Антикорупційного суду, який користувався би довірою людей.

“І в цьому зв’язку критично важливим є процес вибору суддів, які служитимуть у цьому суді. Дуже важливо, щоб група незалежних експертів, залучена до цього процесу, мала вирішальну роль у процесі перевірки, що кандидати на посаду суддів мають необхідну кваліфікацію”, – зауважив представник МВФ.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада України в четвер ухвалила закон “Про Вищий антикорупційний суд”. Документ загалом підтримали 315 депутатів, при мінімально необхідних 226 обранців.

 

Порошенко подякував Букіккіо: Прийнятий закон – це наша спільна історія

Президент України Петро Порошенко подякував главі Венеціанської комісії Джанні Букіккіо за його позицію і підтримку створення антикорупційного суду в Україні.

Про це Порошенко написав на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Дякую главі Венеціанської комісії, щирому другу України Джанні Букіккіо за чесну позицію щодо антикорупційного суду в Україні. Прийнятий закон – це наш спільний доробок і наша спільна історія!”, – зазначив Порошенко.

Глава держави також навів слова Букіккіо,  опубліковані  раніше у його офіційній заяві щодо привітання парламенту України з голосуванням за закон про антикорупційний суд та подяки всім причетним до цього процесу: “Це важливий крок вперед для України та для Європи, передусім для громадян України, які занадто довго страждали від зла корупції. Сьогоднішнє голосування показує, що Україна налаштована продовжувати шлях реформ та європейської інтеграції”.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер Верховна Рада 315-ма голосами ухвалила закон “Про Вищий антикорупційний суд”.

 

Віце-президент Єврокомісії привітав “історичне” голосування за Антикорупційний суд

Віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс привітав Україну з прийняттям закону про Антикорупційний суд та наголосив, що ключовим стане його впровадження.

Про це він написав у Twitter – Укрінформ.

“Я вітаю тверду налаштованість, продемонстровану Україною щодо боротьби з корупцією. Доказом цього є історичне голосування за створення Антикорупційного суду. Ключовим стане втілення закону”, – зазначив Домбровскіс.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер Верховна Рада 315-ма голосами ухвалила закон “Про Вищий антикорупційний суд”.

 

 

 

 

У Раді озвучили поправки до законопроекту про Антикорупційний суд

Голова Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич озвучив поправки до законопроекту «Про Вищий антикорупційний суд», яким передбачається механізм діяльності громадської ради міжнародних експертів при відборі суддів до ВАС.

Ці поправки він озвучив під стенограму під час позачергового засідання комітету, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Йде мова про ті поправки, які стосуються рішень і діяльності громадської ради міжнародних експертів. Пропонується відхилити всі поправки з номерами 682, 683, 685-739, які стосуються частини 5 статті 8, і викласти її в такій редакції: «Пропонується погоджений механізм: за ініціативою не менше 3-х членів громадської ради міжнародних експертів питання відповідності будь-якого кандидата в судді Вищого антикорупційного суду критеріям розглядається на спільному засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів і громадської ради міжнародних експертів. Рішення щодо відповідності такого кандидата заданим критеріям ухвалюється більшістю від спільного складу ВККС і громадської ради міжнародних експертів за умови, що за нього проголосували не менше половини членів громадської ради міжнародних експертів», – сказав Князевич.

За його словами, таке спеціальне спільне засідання проводиться не пізніше ніж на 30-й день з дня оголошення результатів іспиту, що складається кандидатом для встановлення відповідності на посаду судді критеріям професійної компетенції.

«За запитом не менше як 3-х членів громадської ради міжнародних експертів перед спеціальним спільним засіданням може проводитись попередня співбесіда із кандидатом на посаду судді ВАС, в якій повинні взяти участь не менше 6-ти членів ВККС», – уточнив Князевич.

Водночас голова профільного комітету зазначив, що є домовленість, аби кількісний склад, який є повноважним для роботи громадської ради міжнародних експертів, становив не 7, а 6 осіб.

«Відповідно 3 члени – це буде половина від складу громадської ради міжнародних експертів», – додав Князевич.

Він також уточнив, що пропонується виключити з тексту законопроекту всі положення, які стосуються процедури, за якою ВККС не менш як двома третинами може подолати вето громадської ради міжнародних експертів.

«Всі статті, які з цим пов’язані, вилучаються, тому що вони будуть розбалансовувати закон», – сказав Князевич.

Як повідомляв Укрінформ,  Верховна Рада  1 березня ухвалила у першому читанні президентський законопроект № 7440 “Про Вищий антикорупційний суд”.

Водночас у МВФ, Світовому банку та ЄС заявили, що законопроект порушує зобов’язання України і не відповідає вимогам Венеціанської комісії.

До другого читання депутати внесли 1974 поправки до законопроекту про антикорупційний суд. Наразі триває їхній розгляд, серед правок – про повноваження міжнародних експертів при призначенні суддів Антикорупційного суду.

Як відомо, у редакції першого читання передбачається, що якщо громадська рада міжнародних експертів у своєму вмотивованому висновку встановила, що кандидат на посаду судді Вищого антикорупційного суду не відповідає зазначеним у частині четвертій статті 8 проекту критеріям, то Вища кваліфікаційна комісія суддів України може ухвалити рішення про «підтвердження здатності» такого кандидата на посаду судді Вищого антикорупційного суду лише у разі, якщо таке рішення підтримано не менше ніж одинадцятьма її членами.

 

 

 

 

Найєм каже, що із МВФ знайшли компроміс щодо Антикорупційного суду

Народний депутат Мустафа Найєм (фракція БПП) заявляє, що за результатами переговорів із міжнародним валютним фондом був знайдений компроміс щодо положення законопроекту “Про Вищий антикорупційний суд”.

Про це він повідомив у  Facebook – Укрінформ.

“На даний момент за результатами нічних переговорів компроміс навколо законопроекту про антикорупційний суд виглядає наступним чином. Вето Ради міжнародних експертів при призначенні суддів може бути подолано більшістю голосів спільною комісією у складі членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Ради міжнародних експертів”, – поінформував Найєм.

Разом з цим обов’язковою умовою, зазначив він, має бути що у цю більшість має входити не менше половини членів Ради міжнародних експертів.

“Так,  ВККС  складається із 16 членів, рада експертів – із 6, спільна комісія – 22 людини. Для подолання вето необхідно 12 голосів. Але з умовою, що як мінімум троє із них – це члени Ради міжнародних експертів. Саму процедуру подолання вето можуть ініціювати троє членів Ради міжнародних експертів”, – зазначив депутат.

 

ВККСУ вже готова проводити конкурс до Антикорупційного суду

Вища кваліфікаційна комісія суддів готова провести на високому рівні всі процедури конкурсу на посади суддів Вищого антикорупційного суду України.

Про це заявив голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, коментуючи рішення парламенту, інформує прес-служба ВККСУ на сторінці  у Facebook – Укрінформ.

«Комісія готова провести всі процедури конкурсу на посади суддів до Вищого антикорупційного суду України на високому рівні», – прокоментував рішення парламенту Козьяков, якого цитує прес-служба комісії.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила закон «Про Вищий антикорупційних суд» і визначила засади організації та діяльності Вищого антикорупційного суду (ВАС) як вищого спеціалізованого суду у системі судоустрою, спеціальні вимоги до суддів цього суду та гарантії їхньої діяльності, а також особливості проведення конкурсу на посаду судді Вищого антикорупційного суду.

Зокрема, законом встановлений перелік вимог до кандидатів в антикорупційні судді. Кандидати повинні володіти знаннями, практичними навичками та відповідати чотирьом спеціальним вимогами, зокрема: мати стаж роботи на посаді судді не менше п’яти років, науковий ступінь у сфері права та стаж наукової роботи у сфері права щонайменше сім років, досвід професійної діяльності адвоката щонайменше сім років.

З метою сприяння Вищій кваліфікаційній комісії суддів у встановленні відповідності кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду критеріям професійної етики, доброчесності, тощо утворюється громадська рада міжнародних експертів у складі 6 членів, які призначаються ВККС виключно на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів.

 

Глава СБУ: Ми доведемо причетність Росії до замаху на Бабченка

Глава СБУ Василь Грицак, який здійснив робочий візит до Берліна, в інтерв’ю німецькому таблоїду Bild висловив упевненість, що Україна доведе причетність Росії до замаху на журналіста Аркадія Бабченка.

Інтерв’ю  опубліковане  у четвер – Укрінформ.

“Слідчі дії тривають, але вже зараз можу сказати, що вирішальне значення матиме електронний носій інформації зі списком. Ми можемо за допомогою експертизи цих даних встановити джерело його походження і далі в кінцевому підсумку – весь ланцюжок. Я впевнений, що врешті-решт ми зможемо довести, що за цією акцією стоять російські спецслужби”, – заявив Грицак.

Глава СБУ запевнив, що іншої можливості вийти на виконавця і захистити життя журналіста, крім інсценування його вбивства, не було. Оскільки замовник думав, що Бабченко справді мертвий, виконавець мав кілька контактів, які були перехоплені і стали вирішальними в розслідуванні. Саме так вдалося отримати список із 47 осіб, які теж підлягали фізичному знищенню.

“Це була дуже успішна спецоперація”, – сказав  Грицак.

Він вибачився перед ЗМІ, але відкинув звинувачення у завданні моральної травми родині журналіста, оскільки його дружина з самого початку була посвячена в деталі спецоперації.

 

На Донбасі загинули 26 співробітників українських спецслужб – Грицак

Із початку воєнних дій на Донбасі в Україні було вбито 26 співробітників українських спецслужб.

Про це глава Служби безпеки України Василь Грицак сказав в інтерв’ю німецькому виданню  Bild – Укрінформ.

“З початку війни було вбито 26 співробітників українських спецслужб. Завдання Росії – продовжувати дестабілізувати ситуацію в Україні”, – сказав  Грицак.

Як повідомляв Укрінформ, 31 березня 2017 року в Маріуполі підірвали автомобіль, в якому перебував заступник начальника відділу контррозвідки управління СБУ Донецької області, полковник Олександр Хараберюш. На рахунку полковника контррозвідки близько 80 затримань російських агентів і терористів. Слідство встановило, що жінка-терористка вночі встановила міну під сидіння водія. 31 жовтня СБУ повідомила, що її вдалося затримати в Одесі. За даними спецслужби, терористка працювала на так званий Центр спеціальних операцій МДБ ДНР, який діє під кураторством російських спецслужб.

 

Під час ЧС-2018 Росія може інсценувати теракти, щоб звинуватити Україну – Грицак

Росія може піти на дестабілізацію в своїй країні під час Чемпіонату світу з футболу з тим, щоб потім звинуватити Україну.

Про це глава Служби безпеки України Василь Грицак сказав в інтерв’ю німецькому виданню  Bild – Укрінформ.

“Мене не здивувало б, якби  Росія  пішла на дестабілізацію у своїй власній країні з тим, щоб потім звинуватити Україну. Вони здатні на все, навіть на інсценування атак у своїй країні, щоб потім перекласти на нас відповідальність за них”, – сказав глава СБУ, відповідаючи на питання журналіста, чи чекає він, що Російська Федерація використає Чемпіонат світу з футболу для проведення своїх спецоперацій.

За словами Грицака, російські спецслужби не визнають правил. Він також зазначив, що можлива загибель журналіста Аркадія Бабченка та інших людей могла б привести до хвилювань в Україні, а Києву почали б висувати звинувачення в тому, що влада не може захистити людей.

 

Австралія приєдналася до дипломатичного бойкоту ЧС-2018

На чемпіонат світу з футболу, який відбудеться в Росії, офіційна делегація від Австралії не поїде.

Про це  повідомляє Ліга.Новини з посиланням на ESPN – Укрінформ.

Підтримувати гравців від імені держави буде тільки посол.

Міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп зазначила, що дипломатичний бойкот не матиме жодного відношення до спортсменів, а всі питання щодо виступу команди переадресувала місцевій федерації футболу.

Раніше дипломатичний бойкот ЧС-2018 оголосили Великобританія та Ісландія.

Чемпіонат світу з футболу в Росії відбудеться з 14 червня по 15 липня 2018 року. Матчі будуть приймати Москва, Санкт-Петербург, Калінінград, Волгоград, Казань, Нижній Новгород, Самара, Саранськ, Ростов-на-Дону, Єкатеринбург і Сочі.

Раніше ФІФА не дала дозволу на відкриття офіційних фан-зон чемпіонату світу з футболу в анексованому Росією Криму.

 

Донбас: 17 обстрілів за добу, поранені двоє бійців ООС

Упродовж доби бойовики 17 разів порушували режим припинення вогню, з них три рази із забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

Про це  повідомляє  прес-центр Операції об’єднаних сил – Укрінформ.

“В ході бойових дій поточної доби два військовослужбовця отримали поранення. Втрати противника уточнюються”, – зазначається в повідомленні.

За даними прес-центру, російсько-окупаційні війська продовжують здійснювати провокаційні обстріли на Луганському, Донецькому та Маріупольському напрямках.

“Противник вів турбуючі  обстріли  зі стрілецької зброї та гранатометів по районах населених пунктів Опитне, Мар’їнка, Піски, Троїцьке та Водяне. Вогонь зі 120-мм та 82-мм мінометів відкривався по українським захисникам Новотошківського, Кримського, що на Луганському напрямку та Лебединському, що на Маріупольському напрямку. Підрозділи Об’єднаних сил вели активну оборону та давали адекватну відповідь по всій лінії зіткнення”, – йдеться в зведенні ООС.

Бойовики влаштували теракт в окупованому Голубівському, є постраждалі

З метою дискредитації Об’єднаних сил та залякування громадян російсько-окупаційні війська влаштували теракт проти мирного населення в населеному пункті Голубівське, що на тимчасово окупованій території Луганщини.

Про це повідомляє на своїй сторінці у  Facebook  прес-центр операції Об’єднаних сил – Укрінформ.

“Сьогодні, 7 червня, близько 10.30, окупанти вчинили черговий злочин у населеному пункті Голубівське, що на Луганщині на тимчасово окупованій території, проти мирного населення. В житловому кварталі населеного пункту терористи підірвали вибуховий пристрій, від якого постраждали місцеві мешканці. Російські окупанти вдаються до подібних злочинів проти мирного населення з метою дискредитації Об’єднаних сил та залякування громадян”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що командування Об’єднаних сил вживає усіх можливих заходів для збереження життя громадян по обидва боки лінії розмежування, не веде обстріли мирних населених пунктів, не розміщує позицій підрозділів в житлових кварталах та поруч з ними.

Теракт  російсько-окупаційних військ в населеному пункті Голубівське є черговим доказом порушення норм Міжнародного гуманітарного права та військовим злочином окупантів проти мирного населення”, – наголошується у повідомленні.

 

Штаб ООС не підтверджує загибель двох бійців – їхня доля невідома

В зоні проведення операції Об’єднаних сил минулої доби в результаті бойових дій на Донецькому напрямку було поранено двох військовослужбовців, доля ще двох бійців, про загибель яких раніше повідомлялося, наразі залишається невідомою.

Таку уточнену інформацію в коментарі кореспонденту Укрінформу повідомив начальник прес-центру Об’єднаних сил Юзеф Венскович.

Загиблих  у нас минулої доби немає, двоє військовослужбовців поранено, доля ще двох залишається невідомою”, – сказав він.

Венскович зазначив що в ранковому зведенні прес-центру Об’єднаних сил про оперативну ситуацію була повідомлена попередня інформація, згідно з якою в результаті бойового зіткнення загинули двоє бійців, ще двох поранено. “Станом на 11 годину, після уточнення обставин, з’ясувалося, що двох військовослужбовців було поранено, доля ще двох залишається невідомою. Вони вчотирьох несли службу на спостережному посту,  відбувся напад. Це відбулося  на Донецькому напрямку”, – сказав він.

Наразі командуванням Об’єднаних сил та військової частини вживаються заходи щодо встановлення місця перебування військовослужбовців.

Начальник прес-центру Об’єднаних сил також нагадав, що 27 травня під час бойового зіткнення на Маріупольському напрямку було втрачено зв’язок з одним з військовослужбовців, доля якого була невідома.  Втім, через 5 днів він повернувся до свого підрозділу.

 

З полону бойовиків “ЛНР” звільнили вінницького студента – СБУ

Співробітники Служби безпеки України визволили з полону бойовиків терористичної організації “ЛНР” студента одного з вінницьких університетів.

Про це повідомляє прес-служба СБУ  у Facebook – Укрінформ.

“Співробітники Служби безпеки України повернули додому студента вінницького вишу, якого незаконно утримували бойовики терористичної організації “ЛНР”, – йдеться у повідомленні.

Правоохоронці встановили, що уродженець Луганщини у 2017 році разом з батьками поїхав до тимчасово непідконтрольного українською владою Луганська для вирішення майнових питань. Під час перебування в місті хлопець спільно з патріотично налаштованими місцевими жителями підняли на флагштоку біля школи, де він раніше навчався, прапор України. Патріоти також намалювали національну символіку на фасаді будівлі навчального закладу.

Як повідомили в СБУ, юнаків затримали учасники незаконних збройних формувань та насильно утримували у будівлі місцевої пенітенціарної установи. При цьому українських бранців допитували представники так званого МГБ “ЛНР”, які застосовували до них заходи психологічного та фізичного тиску.

“Унаслідок ефективної оперативної комбінації співробітники СБ України вивели незаконно затриманого юнака на підконтрольну українській владі територію та повернули до Вінниці. За матеріалами Управління СБУ у Вінницькій області відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 146 Кримінального кодексу України”, – повідомили у спецслужбі.

 

Тактика “дрібних кроків” не виключає введення миротворців – Аваков про деокупацію

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає, що вирішити питання щодо деокупації тимчасово окупованих територій можна найближчим часом.

Про це він заявив у коментарі журналістам, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ця стратегія, цей варіант, який розроблений в МВС, не суперечить плану миротворців Президента Порошенка, а дає один з варіантів розвитку цієї ситуації, на наш погляд — абсолютно конкретний. Разом з діями парламенту — прийняттям законів про амністію, і про колаборантів, і цілої низки інших законодавчих актів, а також поступальному руху всього українського суспільства, визначенню міри компромісу щодо деокупації Донбасу, при чесній розмові з людьми, коли ми говоримо про всі складнощі, всі нюанси цього процесу і перехідного періоду, думаю, що ми можемо досягти вирішення питання деокупації Донбасу найближчим часом”, – сказав Аваков.

Як повідомлялося, раніше Аваков виступив за тимчасовий мораторій щодо участі жителів Донбасу у виборах до центральних органів влади після деокупації.

 

Аваков презентував “тактику дрібних кроків” зі звільнення окупованих територій

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на ІХ Національному експертному форумі у Києві презентував свою концепцію звільнення окупованих територій – «тактику малих кроків».

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Беремо, наприклад, Горлівку – звідти виводяться всі підрозділи Збройних сил РФ і незаконні бандформування. Туди заходять українські прикордонники разом з миротворцями і стають на кордоні району. У Горлівку також заходить представник юстиції України з державним прапором, і ставить цей прапор над приміщенням міськради, і оголошує по українським законам вибори до місцевих рад», – сказав Аваков.

За словами міністра, ці вибори в місцеві ради мають пройти негайно, і тоді «ми маємо отримати нову місцеву владу в рамках місцевого законодавства». «Ніяких виборів під дулом пістолету банформувань або російських військ. Тільки присутність голубих касок і українських поліцейських сил», – наголосив Аваков.

«Неважливо, хто переможе на цих виборах, важливіше те, що ця місцева влада буде легітимною і дозволить нам сформувати місцеві адміністрації, де буде представник центрального управління разом з місцевою владою і почне другу фазу цього механізму деокупації – фазу відновлення якості життя людей на цій території», – додав міністр.

За його словами, до цього другого етапу належать такі кроки як забезпечення можливості отримувати нормальну освіту, забезпечення подачі гарячої води, подачі газу, ремонт шкіл, доріг, надання доступу до медицини і забезпечення реалізації громадських прав тощо.

Також, за словами Авакова, дуже важливо після деокупації цих територій приділити увагу таким питанням, як термінове усунення екологічних ризиків і гуманітарне розмінування території.

Окремо чиновник наголосив на необхідності ухвалення законів про амністію і колаборантів.

«Звісно, ми маємо прийняти до уваги, що на окупованих територіях є достатня кількість людей, нелояльних до центральної української влади. Там буде знаходитися достатня кількість колаборантів, агентів «руського миру», які незважаючи на те, що території перейдуть під контроль України, бажатимуть зруйнувати українську державність. Ми маємо до цього готуватися і, у свою чергу, підготувати ряд заходів, одним з яких є необхідність прийняття кількох законодавчих актів, як законопроект про амністію і про колаборантів», – підкреслив Аваков.

Щодо закону про амністію, очільник МВС вважає, що ніяка амністія не має стосуватися тих, «на руках кого – кров мирних жителів і тих, які воювали проти українських військових, тих, хто брав участь у грабежах і злочинах проти мирних громадян і військових».

Щодо закону про колаборантів, Аваков переконаний, що до цього питання необхідно підходити дуже обережно.

«Колаборація – ми не можемо її ігнорувати, але це дуже делікатна тема. Думаю, що ми здатні з огляну на історичний досвід прийняти правильне рішення прямо зараз, щоб кожен із жителів (тих територій – ред.) розумів: мене це не стосується, я працював у лікарні і рятував життя, у мене не було вибору, я ходив на завод і т. д. Але якщо я співпрацював з військами окупантів і грабував на КПВВ людей або брав участь у кривавих операціях – цим людям місце в тюрмі через судові засідання», – додав міністр.

Він уточнив, що на його думку, закон про колаборантів у парі із законом про амністію «будуть дуже міцним інструментом в боротьбі за розуми людей, які знаходяться на окупованих територіях».

«І коли в Горлівці, наприклад, люди побачать, що зайшла українська влада під українським прапором, сформувала перехідні компромісні умови, забезпечила якість життя для цих людей, в рамках яких вони можуть жити нормальним життям і бачити своє майбутнє, стверджую, що всі інші території, подивившись на цю ситуацію, в рамках «віялового принципу» крок за кроком будуть повертатися в Україну»,- додав Аваков.

Повний текст  стратегії «малих кроків»  розміщено на персональному сайті Авакова.

 

Росія змінила тактику війни на Донбасі – Турчинов

Генеральний штаб збройних сил Російської Федерації змінив тактику ведення війни на Донбасі. Про це сьогодні сказав секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов на відкритті IX Національного експертного форуму у Києві, передає УНН.

“Змінилася тактика війни на Донбасі, яка реалізується генеральним штабом Російської Федерації. І два корпуси, які є складовими восьмої армії, вони фактично виконують сьогодні функцію, аналогічну якій виконували штрафбати під час Другої світової війни. Тобто їхнє завдання, навіть ціною власного життя, затримати просування наших військ до підходу основних сил”, — наголосив він.

Також Турчинов розповів про дислокацію основних сил Російської Федерації.

“На превеликий жаль, протягом останніх двох років побудована найпотужніша військова інфраструктура уздовж нашого кордону. І російське військово-політичне керівництво оперує проти України не батальйонами, не бригадами, не дивізіями, а арміями. Так основна ударна сила на сході є 8-ма армія Південного військового округу ЗС РФ. Але вони вважають, що цього не достатньо і в резерві цієї армії знаходиться 49 і 58-ма армія того ж Південного військового округу”, — сказав він.

На півдні над Україною нависають, за словами секретаря РНБО, 20-та армія Західного військового округу і в резерві вони мають 1-шу танкову армію.

Водночас, зазначив він, на території окупованого Криму створений потужний 22-й армійський корпус, нарощені військові підрозділи ЧФ РФ.

Крім того, за словами Турчинова, Росія зараз активно створює Азовську флотилію, фактично блокуючи пересування кораблів в напрямку наших азовських портів.

“Для цього з Каспія перекинуті десантні кораблі, а також ракетні кораблі”, — зазначив він.

“Для нас є небезпечним те, що всі ці підрозділи забезпечує дві — 6-та і 4-та армії Військо-повітряних сил РФ. І навіть цього вони вважають недостатньо. Уздовж наших кордонів розташовано чотири ракетні бригади, які мають на своєму озброєнні потужні сучасні ракетні комплекси “Іскандер”, — розповів секретар РНБО.

“В результаті С-400, розташовані в Криму, можуть знищувати повітряні цілі фактично на всій території нашої країни. Ракетні бригади можуть наносити удар по будь-якій точці, розташованій в нашій країні. В таких умовах Україна бореться за свій суверенітет, за свою незалежність. Протистоїть потужній військовій агресії РФ”, — резюмував він.

Як повідомляв УНН, О.Турчинов також заявив, що на сьогодні  немає жодних ознак покращання ситуації  на Донбасі.

 

Столтенберг: Принцип відчинених дверей до НАТО актуальний для України

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив відкритість альянсу до вступу нових членів.

Так у Брюсселі на зустрічі з міністром оборони України Степаном Полтораком Столтенберг  відповів  на запитання щодо перспектив вступу України до оборонного союзу – Укрінформ.

«Принцип відчинених дверей, один із основних принципів НАТО, є актуальним як для України, так і для інших країн. Вважаю історичною подією, що в новій будівлі штаб-квартири альянсу я першим міністром із країн-партнерів приймаю міністра оборони України Степана Полторака», – сказав глава НАТО.

Під час зустрічі Полторак поінформував Столтенберга про особливості воєнно-політичної обстановки в Україні, а також розповів про реформи в українському оборонному відомстві.

«Ми усвідомлюємо, що майбутнє української держави нерозривно пов’язане з членством у системі колективної безпеки й оборони альянсу. Попри складну ситуацію на сході України наш внесок в операції альянсу буде збережено й нарощено», – цитує слова міністра  оборонне відомство України.

Нагадаємо: 7 червня генеральний секретар НАТО підтвердив, що президент України Петро Порошенко буде запрошений на саміт  НАТО  11-12 липня в Брюсселі, але додав, що формат зустрічей із ним ще не визначений.

 

Розкрадання в армії за 13 років розслідуватиме комісія Ради

Верховна Рада утворила тимчасову слідчу комісію для проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання в Збройних силах України та підриву обороноздатності держави у період з 2004 по 2017 роки.

За відповідну постанову проголосували 184 депутати, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Згідно з документом, метою Тимчасової слідчої комісії визначається перевірка відомостей про нецільове використання коштів, спрямованих на фінансування Збройних сил України, незаконний продаж військового майна протягом 2004-2017 років з метою підтвердження або спростування зазначених фактів.

До головних завдань цієї комісії належать проведення перевірки законності та обгрунтованості переведення військового майна, зокрема техніки, озброєння та боєприпасів у статус надлишкового військового майна протягом 2004-2017 років і проведення перевірки відомостей щодо обгрунтованості вартості відчуження військового майна, зокрема техніки, озброєння та боєприпасів, надлишкового військового майна та інших об’єктів права власності Міністерства оборони та/або Збройних сил України протягом 2004 – 2017 років.

Також Тимчасова слідча комісія проводитиме перевірки відомостей щодо обгрунтованості розміру компенсації вартості земельних ділянок, які належали на праві власності Міністерству оборони та/або Збройним силам України та були відчужені та/або передані під забудову в рамках реалізації інвестиційних проектів, програм, цільового використання коштів, спрямованих на фінансування Міноборони, ЗСУ протягом 2004-2017 років, зокрема в частині виконання програм підвищення обороноздатності і безпеки держави та програм розвитку  Збройних сил України.

Окрім того, вона займатиметься встановленням і збором інформації стосовно кола осіб та/або підприємств, установ, організацій та їх посадових осіб, залучених до здійснення відповідної діяльності.

Термін діяльності Тимчасової слідчої комісії та термін подання неї звіту про виконану роботу на розгляд Верховної Ради України – 6 місяців з дня її утворення.

 

Стан здоров’я Кольченка погіршився: Денісова звернулася до омбудсмена РФ

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до омбудсмена РФ Тетяни Москалькової щодо погіршення стану здоров’я українського політв’язня Олександра Кольченка, засудженого на території РФ.

Про це  повідомляє  прес-служба українського омбудсмена – Укрінформ.

“Уповноважений Людмила Денісова стурбована дотриманням прав громадянина України Олександра Кольченка, засудженого на території Російської Федерації. У зв’язку з цим Уповноважений Людмила Денісова просить омбудсмена РФ Тетяну Москалькову особисто перевірити умови тримання та можливість надання Олександру Кольченку медичної допомоги”, – йдеться у повідомленні.

У прес-службі омбудсмена нагадали, що 7 червня Кольченко припинив голодування через поганий стан здоров’я. За словами політв’язня, він дуже ослаб, вже став непритомніти. У нього впав рівень цукру в крові, почали вводити глюкозу. За час голодування його вага знизилася до 54 кг.

Як повідомляв Укрінформ, Кольченко був заарештований у травні 2014 року в Сімферополі. У серпні 2015 року російський суд визнав його винними в підготовці терактів у Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Своєї провини він не визнав.

31 травня 2018 року Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити політв’язня Олега Сенцова.

Український режисер і політичний в’язень Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування із вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у РФ.

Раніше Уповноважений ВР з прав людини відкрила провадження за фактами порушення прав і свобод громадян України Олександра Кольченка і Олега Сенцова.

Всього в Росії і анексованому Криму утримують 64 українських політв’язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Політв’язні Кремля: Садовий попросив принца Ліхтенштейну звернутися до влади РФ

Спадкоємному принцу Князівства Ліхтенштейн Алоїзу фон Ліхтенштейну, який перебуває з візитом у Львові, Андрій Садовий передав листа з проханням зробити офіційне звернення до керівництва РФ щодо звільнення Олега Сенцова та ще майже 60 українських політичних в’язнів.

Про це  повідомляє  прес-служба міської ради – Укрінформ.

“Під час  зустрічі зі спадкоємним принцом Князівства Ліхтенштейн міський голова Андрій Садовий, зокрема, наголосив на важливості звернення з боку принца Ліхтенштейну до керівництва країни-агресора щодо звільнення Олега Сенцова та інших українських політичних в’язнів”, – зазначила речник міськради Христина Процак.

Мер звернув увагу гостя на банер, який розміщений на фасаді Ратуші на підтримку Олега Сенцова та українських політичних в’язнів.  Садовий  розповів про масові акції підтримки українських політичних в’язнів #FreeSentsov.

Мер міста також розповів принцу про великі культурні проекти, які відбуваються у  Львові, зокрема, про LvivMozArt та Леополіс Джаз.

У свою чергу принц Алоїз зазначив: «Ми вперше у Львові. Маємо ще візит до місцевого сиротинця. Упродовж останніх років ми підтримували цей гуманітарний проект, а також інші проекти, пов’язані із зоною АТО».

Як повідомлялось, цими днями відбувається візит спадкоємного принца Князівства Ліхтенштейн в Україну, зокрема в міста Київ та Львів. Цей візит є першим візитом високого представника Ліхтенштейну з часу встановлення дипломатичних відносин між обома державами.

В рамках візиту до Львова запланована екскурсія містом, відвідування «Будинку вчених», візит до Родинного дому «Покрова».

 

Путін поки не думає про обмін Сенцова на Вишинського

Президент РФ Володимир Путін поки не думає про обмін українського режисера Олега Сенцова на затриманого в Україні журналіста Кирила Вишинського.

Про це він заявив під час “Прямої лінії”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми поки що про це (можливості обміну Сенцова на Вишинського – ред.) не думали. Думали про інше… Ми повинні добитися звільнення журналіста (Вишинського – ред.). У тому числі під тиском міжнародних організацій, від яких Україна залежить”, – сказав Путін.

Як повідомляв Укрінформ, український режисер і політичний в’язень  Олег Сенцов  14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів у РФ. Світова спільнота активно виступає на підтримку Сенцова, особливо напередодні ЧС-2018, який пройде в Росії.

Всього в Росії і анексованому Криму утримують 64 українських політв’язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

Як повідомлялося, співробітники СБУ спільно з прокуратурою АР Крим розкрили діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних Російській Федерації, і здійснили слідчі дії в офісі “РІА Новості Україна” в Києві.

Керівник “РІА Новості Україна” Вишинський був затриманий 15 травня. Того ж дня йому було оголошено про підозру в державній зраді. Вже 17 травня Херсонський міський суд заарештував його на 2 місяці.

 

Не під зовнішнім тиском – Путін “з’їхав” з питання про амністію

Президент РФ заявив, що гіпотетична амністія має здійснюватися “не під зовнішнім тиском” – Укрінформ.

“Пряма лінія з Володимиром Путіним” транслюється російськими ЗМІ, передає кореспондент Укрінформу.

“У нас немає традиції амністій з таких приводів (перемога на виборах, вступ на посаду президента – ред.). Подібна амністія має бути добре підготовленою. І не під зовнішнім тиском”, – сказав Путін.

Питання з приводу можливої амністії формулювалося ведучими, які обслуговують Путіна, не конкретно, без згадування Олега Сенцова, інших політв’язнів, які голодують. Більше того, ведучий мимохідь сказав, що, можливо, можна провести амністію хоча б для тих, у кого “не важкі злочини”.

Як повідомляв Укрінформ, український режисер і політичний ув‘язнений Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів в РФ. Світова спільнота активно виступає на підтримку Сенцова, особливо напередодні ЧС-2018, який проходитиме в Росії.

Всього в Росії і анексованому Криму утримують 64 українських політв’язні, серед яких і журналіст Укрінформу  Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

У Києві стартував кінотиждень на підтримку Сенцова

У столиці в кінотеатрі українського кіно “Ліра” у четвер розпочався Тиждень українського кіно, що триватиме до 12 червня, на підтримку українського політичного в’язня Олега Сенцова

Розпочався кінотиждень із невеликих виступів знайомих режисера та інших організаторів кінотижня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Вони поділилися своїми спогадами про режисера та наголосили, що наразі єдиним інструментарієм для підтримки й звільнення  Сенцова  є інформаційний.

Після цього продемонстрували короткометражний фільм, знятий дітьми з прифронтової Авдіївки, “Вірус “А” та документальний фільм “Процес. Російська держава проти Олега Сенцова” і художній фільм “Кіборги”.

Як розповіла директор кінотеатру українського фільму “Ліра” Лавроненко Олеся, усього протягом тижня планується показати 11 фільмів, мінімальна вартість квитка на сеанс коштуватиме 5 гривень, але перед входом до глядацької зали стоятиме скринька для благодійних внесків.

За її словами, кожен фільм представлятиме член знімальної групи, зокрема, “Кіборги” – В’ячеслав Довженка, “Гніздо горлиці” – Римма Зюбіна, “Хайтарму” Ахтем Сеїтаблаєв.

“Ці гроші ми передало двоюрідній сестрі Олега – Наталії Каплан для адвокатів, для сім’ї, для підтримання їхнього духу”, – підкреслила Лавроненко.

Вона також зауважила, що організаторами кінотижня виступили КП “Київкінофільм”, Міністерство культури, Державне агентство України з питань кіно, Національна спілка кінематографістів, Національний центр Олександра Довженка та інші просто небайдужі люди.

Раніше організатори оприлюднили розклад сеансів:

четвер, 7 червня. 18:00. Відкриття кінотижня. “Вірус А” (автори – діти прифронтової Авдіївки); “Процес. Російська держава проти Олега Сенцова” (режисера Аскольд Куров); 20:00.”Кіборги” (реж. Ахтем Сеітаблаєв);

п’ятниця, 8 червня. 18:00. “Осінні спогади” (реж. Алі Факхр Мусаві); 20:00. “Червоний” (реж. Заза Буадзе);

Субота, 9 червня. 15:00. “Хайтарма” (реж. Ахтем Сеітаблаєв); 17:00. “Гамер” (реж. Олег Сенцов); 19:00. “Гніздо горлиці” (реж. Тарас Ткаченко);

понеділок, 11 червня. 18:00. “Цвітіння кульбаби” (реж. Олег Ігнатуша); 20:00. “Плем’я” (реж. Мирослав Слабошпицький);

вівторок, 12 червня. 18:00 “Моя бабуся Фанні Каплан” (реж. Олена Дем’яненко).

Як відомо, усього в Росії і анексованому Криму утримують 64 українських політв’язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

У парламенті Канади закликали покарати викрадачів Сенцова

Канаді слід застосувати «акт Магнітського» для накладення санкцій на осіб, які знущаються над Олегом Сенцовим.

Про це під час виступу у парламенті Канади заявив депутат від правлячої Ліберальної партії Борис Вжесневський – Укрінформ.

«Прийшов час застосувати «закон Магнітського» й накласти санкції на викрадачів, катів, прокурорів та суддів, залучених до показових судових розглядів», – сказав Вжесневський.

Він нагадав, що Сенцов голодує вже чотири тижні поспіль, «перебуваючи за 5 тис. км від рідного Криму».

«Він повільно вмирає від голоду, аби привернути увагу до 74 українських та кримськотатарських політичних бранців, яких вивезли до Росії та постановили на показові судові розгляди за їх опозицію російській військовій анексії Криму», – наголосив депутат.

Як відомо, українського режисера Олега Сенцова затримали в окупованому Криму 10 травня 2014 року. У Росії йому висунули обвинувачення в підготовці терактів, засудивши до 20 років позбавлення волі. 14 травня режисер оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнення всіх українських політв’язнів

Нагадаємо також, що російський адвокат Сергій Магнітський загинув у Росії 16 листопада 2009 року, перебуваючи під арештом, після викриття корупційних злодіянь вищого керівництва держави. США ще у 2012 році запровадили санкції проти російських чиновників, яких підозрюють у порушенні прав людини. Згодом подібний закон ухвалив Європарламент, Естонія та Великобританія.

 

Сулейман Кадиров став першим героєм кінопроекту про кримських політв’язнів

Режисер Таїсія Кругових ініціювала документальну стрічку про кримських політв’язнів, заради звільнення яких Олег Сенцов оголосив голодування.

Її підтримали режисери документального та анімаційного кіно, які зняли перший у рамках проекту ролик про Сулеймана Кадирова, повідомляє громадська організація  “Кримська солідарність” – Укрінформ.

“У ситуації якогось загального безсилля, апатії і під час відсутності віри у справедливу правоохоронну, судову систему, на тлі мовчання, що перемогло, щирі люди вважали для себе за можливе зняти фільм про політв’язнів зі списку тих, за кого оголосив голодування Олег Сенцов”, – йдеться у повідомленні.

За словами самої Таїсії Кругових, на її ідею про зйомку фільму про кримських політв’язнів, кількість яких зростає щодня, вже відгукнулися люди.

“Робити щось хоче багато хто, і для мене є дуже несподіваним, що на пост про зйомку фільмів відгукнулися люди, яких я навіть не знала. Наприклад, режисер з Риги, або, наприклад, режисери анімації” – ділиться Кругових.

Ініціатор проекту розповіла про “просту ідею – зняти однохвилинний фільми про кожного з тих, за кого просить Олег Сенцов, і це має бути саме кіно, читаєш біографію і створюєш кінообраз”.

Кругових повідомила, що героєм першого ролика став Сулейман Кадиров.

 

Європейський альянс інформагентств закликає до якнайшвидшого звільнення Сущенка

Рада Європейського альянсу інформаційних агентств закликає до якнайшвидшого звільнення журналіста Укрінформу Романа Сущенка, засудженого в Росії до 12 років ув’язнення у колонії суворого режиму.

Про це йдеться у заяві, підписаній президентом EANA, виконавчим директором і головним редактором шведського інформагентства ТТ Юнасом Ерікссоном та генеральним секретарем EANA Еріком Ниленом, яку отримав Укрінформ.

«Рішення Московського міського суду було оскаржено (захистом Сущенка – ред.), і може бути скасовано судом апеляційної інстанції. Проте пан Сущенко був затриманий у вересні 2016 року, а оскарження вироку може затягнутися надовго. Рада закликає всі сторони вжити заходів для забезпечення того, щоб пан Сущенко якнайшвидше повернувся до своєї рідної країни, наприклад, шляхом обміну в’язнями», – наголошується у заяві.

За понад півтора роки незаконного ув’язнення Сущенка Рада Європейського альянсу інформаційних агентств (EANA) неодноразово закликала російську владу звільнити українського журналіста, якщо переконливі докази вини не будуть представлені.

Європейський альянс інформаційних агентств заснований у 1956 році й на сьогодні об’єднує понад 30 провідних інформагентств Європи. Україна представлена в Альянсі Укрінформом, який є членом EANA з 1995 року.

Роман Сущенко працює в Українському національному інформаційному агентстві “Укрінформ” з 2002 року, власним кореспондентом у Франції – з 2010 року. 30 вересня 2016 року його на порушення міжнародних правил було затримано в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня 2016 року йому висунуто обвинувачення у “шпигунстві”. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР МОУ спростували цю заяву. Сущенко весь час заявляв, у тому числі в своєму «останньому слові» на засіданні суду 28 травня, що не визнає провину.

Проте 4 червня Мосміськсуд оголосив вирок Сущенку – 12 років колонії суворого режиму.

5 червня захист Романа Сущенка оскаржив вирок українському журналісту. Водночас, як прогнозує громадський захисник Сущенка, оскарження може тривати півроку.

6 червня Міжнародна та Європейська федерації журналістів (IFJ-EFJ) закликали російську владу звільнити Сущенка.

У вітчизняному МЗС заявили, що Україна продовжуватиме боротьбу за визволення журналіста з російської в’язниці.

7 червня Верховна Рада України звернулася до міжнародної співтовариства із закликом засудити агресивну політику РФ та посилити тиск на Росію, у т.ч. для звільнення та повернення в Україну Сущенка та інших політичних в’язнів – громадян України.

Захист Сущенко не виключає його обміну.

 

У Вишинського знайшли договір із КремлеЗМІ, зброю і $200 тисяч

Співробітники Служби безпеки України під процесуальним керівництвом прокуратури АР Крим виявили договір з російським пропагандистським ЗМІ у затриманого Кирила Вишинського.

Про це  повідомляє  прес-центр СБ України – Укрінформ.

“У ході досудового слідства у кримінальному провадженні стосовно керівника так званого “РИА Новости-Украина” під час санкціонованого обшуку правоохоронці виявили в банківській скриньці Вишинського понад двісті тисяч доларів США, предмет, ззовні схожий на пістолет “Браунінг 1906”, та прямий трудовий договір між фігурантом справи та МІА “Россия Сегодня” на керівництво представництвом на території України”, – йдеться у повідомленні.

Триває досудове слідство.

Як повідомлялося, співробітники  СБУ  спільно з прокуратурою АР Крим розкрили діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних Російській Федерації, і здійснили слідчі дії в офісі “РІА Новості Україна” в Києві.

Керівник “РІА Новості Україна” Вишинський був затриманий 15 травня. Того ж дня йому було оголошено про підозру в державній зраді. Вже 17 травня Херсонський міський суд заарештував його на 2 місяці.

 

Рада просить світ про нові санкції для РФ заради звільнення Сущенка

Верховна Рада звертається до світу у зв’язку з протиправним вироком суду Москви у справі незаконно утримуваного в РФ Романа Сущенка та вимагає скасувати вирок та звільнити кореспондента Укрінформу.

За відповідний проект постанови №8446 проголосувало 238 депутатів за мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“(Верховна Рада України – ред.) вимагає від Російської Федерації негайно припинити цілеспрямоване порушення прав і свобод людини, скасувати незаконне рішення у справі Романа Сущенка, звільнити його та забезпечити безперешкодне повернення в Україну”, – йдеться у зверненні.

Парламент засудив вирок Московського міського суду і висловив рішучий протест у зв’язку з цим неправомірним рішенням про засудження Сущенка до 12 років позбавлення волі за сфабрикованими обвинуваченнями у “шпигунстві”.

“Вирок Московського міського суду у цій справі базується на відверто сфабрикованих обвинуваченнях, фальсифікації доказів і є черговим свідченням відсутності правосуддя в Російській Федерації та продовженням політично вмотивованих переслідувань громадян України”, – наголошується у зверненні.

Рада закликала міжнародне співтовариство засудити агресивну політику РФ та посилити тиск на Росію, у т.ч. для звільнення та повернення в Україну Сущенка та інших політичних в’язнів – громадян України.

Депутати звертаються до усіх держав світу із закликом запровадити нові санкції проти РФ та сприяти притягненню до відповідальності причетних до системних порушень прав людини осіб.

Як повідомляв Укрінформ, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка протиправно затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

Йому висунули обвинувачення в “шпигунстві”.

4 червня Мосміськсуд засудив  Сущенка  до 12 років колонії суворого режиму.

 

Блокування Telegram: Путін згадав своє минуле у спецслужбах

Президент Росії Володимир Путін наполягає на необхідності вимагати від Telegram дешифрування повідомлень, при цьому не називаючи месенджер прямо.

Про це він сказав у четвер під час “Прямої лінії”, яка транслюється російськими ЗМІ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я хвилююся за безпеку людей. Коли представники правоохоронних і спецслужб говорять, що після вибухів у петербурзькому метро вони не могли відстежити листування терористів і вчасно вирішити, тому що листування зашифроване, як я повинен на це реагувати? Питання безпеки – насамперед, чи не так?” – сказав  Путін.

Але при цьому він не сказав прямо про подальше блокування Telegram, який якраз звинувачують у тому, що ним користувалися терористи.

Президент РФ також пом’якшив своє ствердження нагадуванням, що свого часу сам працював у спецслужбах і розуміє, що “найлегше – заборонити”. Важче – знайти цивілізовані способи вирішення проблеми, “не обмежуючи простір свободи, у тому числі в інтернеті”.

“Пряма лінія з Володимиром Путіним” проходить в Росії в четвер з 12:00.

Як відомо, 13 квітня 2018 року Таганський районний суд Москви виніс рішення про негайне блокування Telegram у рамках справи про ненадання ключів шифрування ФСБ.

З 16 квітня Роскомнагляд намагається перешкодити роботі месенджера, блокуючи для цього мільйони IP-адрес Amazon, Google та інших популярних хостинг-провайдерів. Через це в Росії з перебоями працює багато сервісів та онлайн-ігр. Але Telegram в Росії продовжує працювати.

 

Поліція взяла під охорону сімох осіб із “розстрільного списку”

Поліція взяла під охорону 7 із 47 осіб зі списку потенційних жертв терористів і про яких стало відомо після спецоперації із журналістом Аркадієм Бабченком.

Про це у коментарі Укрінформу повідомив речник Нацполіції Ярослав Тракало.

“Так, я можу це підтвердити”, – сказав Тракало.

Водночас він не виключив, що перелік осіб, які знаходяться під охороною, у майбутньому може розширитись.

“Ми цього не виключаємо (що список охоронюваних осіб із цього списку розширюватиметься – ред.). Якщо будуть надходити відповідні постанови офіційно від слідчих  СБУ, будемо їх виконувати”, – уточнив речник.

Як повідомляв Укрінформ, 29 травня правоохоронці заявили, що 41-річний журналіст Аркадій Бабченко смертельно поранений на порозі своєї квартири в Києві. За фактом вбивства журналіста було відкрито кримінальне провадження.

У середу, 30 травня, з’ясувалося, що Бабченко живий. Голова СБУ Василь Грицак заявив, що російські спецслужби замовили вбивство журналіста, а СБУ провела спецоперацію і зірвала замах, інсценувавши злочин. Під час спецоперації працівники спецслужби затримали в Києві організатора вбивства журналіста.

Пізніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що слідство завдяки імітації вбивства журналіста Бабченка отримало список з 47 осіб, які могли бути наступними жертвами терористів. За його словами, переважно це – відомі українські та колишні російські журналісти.

 

Туреччина скасувала угоду з Грецією про повернення мігрантів – ЗМІ

Туреччина скасувала договір про повернення мігрантів із Грецією після того, як Афіни звільнили з в’язниці турецьких військових, які втекли з Туреччини після невдалої спроби перевороту в 2016 році.

Про це повідомляє  Reuters  із посиланням на турецькі ЗМІ – Укрінформ.

«Туреччина денонсувала угоду про мігрантів з Афінами після того, як грецька сторона відпустила на волю чотирьох колишніх турецьких військовослужбовців, яких Анкара вимагає екстрадувати через їхню участь у невдалій спробі державного перевороту в 2016 році. Турецький міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу назвав такий крок  Греції неприпустимим», – йдеться у повідомленні.

Як відомо, що турецько-грецькі відносини останнім часом погіршилися, особливо після того, як Греція у понеділок звільнила з-під варти чотирьох вищезгаданих турецьких військових. Їхнє прохання про політичний притулок Афіни ще розглядають.

 

Австралійський зерновий гігант відкрив представництво в Україні

Австралійська зернова компанія GrainCorp відкрила представництво в Україні.

Про це  повідомляє  Reuters з посиланням на дані українського держреєстру – Укрінформ.

“Австралійський зерновий гігант GrainCorp відкрив представництво в  Україні“, – йдеться у повідомленні.

Згідно з інформацією в реєстрі, нова фірма GrainCorp Ukraine Ltd була зареєстрована ще 14 травня 2018 року і планує торгувати сільськогосподарською сировиною, зерном, насінням та кормом для тварин.

Раніше в компанії заявляли, що очікують вийти на український ринок ще до початку збору врожаю у 2018 році.

 

Аграрії прогнозують втрати до половини врожаю зернових через посуху

Аграрії південних, центральних та східних областей прогнозують втрати до 50% врожаю зернових через посуху.

Про це  повідомляє  прес-служба Всеукраїнської аграрної ради – Укрінформ.

“Аграрії південних, центральних та східних областей скаржаться на посуху та прогнозують втрати до 50% врожаю зернових. Зокрема, найбільше скарг поступило від сільгоспвиробників Херсонської, Одеської, Хмельницької, Дніпропетровської, Запорізької і Вінницької областей”, – йдеться в повідомленні.

За результатами проведеного опитування членів Всеукраїнської Аграрної Ради, стало відомо, що найбільше постраждали пшениця та ячмінь, адже в деяких регіонах нашої держави дощів майже не було вже впродовж кількох місяців.

При цьому сільгоспвиробники зазначають, що точні суми збитків можна буде рахувати вже ближче до моменту збору врожаю.

У травні  Мінагро  повідомляло, що завдяки сприятливим погодним умовам, які склалися зимою-весною 2018 року, стан озимих в Україні найкращий за всю історію спостережень.

«Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР) – це добровільна, неурядова організація, що об’єднує виробників з усієї України для спільного захисту інтересів аграрного сектору України та забезпечення його сталого розвитку. Наразі до складу ВАР входить 450 господарств з різних областей. Загальна площа земельного фонду членів спілки становить 2,1 млн га.

 

Регламентний комітет Ради повернув ГПУ подання на Пономарьова

Комітет ВР з питань регламенту визнав невмотивованим, недостатнім і необгрунтованим подання Генпрокурора про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності депутата із «Волі народу» Олександра Пономарьова.

Таке рішення комітет ухвалив 11 голосами, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Комітет дійшов висновку, що подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата із парламентської групи “Воля народу” Пономарьова Олександра Сергійовича, підтримане і внесене до Верховної Ради 18 травня 2018 року Генеральним прокурором Луценком Юрієм Віталійовичем, необгрунтоване, невмотивоване та не містить конкретних фактів про законність одержання доказів”, – зазначив перший заступник голови Регламентного комітету Павло Пинзеник.

Зі свого боку, генеральний прокурор Юрій Луценко, виступаючи на засіданні Регламентного комітету ВР, заявляв, що є достатньо підстав для притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Пономарьова.

“Є достатньо підстав вважати, що Пономарьов Олександр Сергійович вчинив кримінальне правопорушення передбачене ч.1 ст. 171, за яке встановлене покарання у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років”, – зазначив він.

Генпрокурор нагадав, що вніс подання на зняття депутатської недоторканості згоди та притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Пономарьова у зв’язку з перешкоджанням ним роботі журналістів в кулуарах парламенту.

Як повідомляв Укрінформ, 7 лютого народний депутат Пономарьов у кулуарах парламенту відібрав телефони у двох журналістів кореспондентів інтернет-видань “Цензор.НЕТ” і “Каменярі-інфо”, які намагалися знімати його розмову з іншим депутатом Сергієм Соболєвим.

18 травня генеральний прокурор України Юрій Луценко вніс до парламенту подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності депутата Пономарьова, який у приміщенні Верховної Ради перешкоджав роботі журналістів.

 

У Києві назвали кращих експортерів року

Київська торгово-промислова палата (КТПП) за підтримки Київської міської держадміністрації визначила столичні підприємства, які стали кращими експортерами 2017 року.

Про це Укрінформ повідомили в КТПП – Укрінформ.

“Комісія із проведення конкурсу визначила суб’єктів господарювання – експортерів, яким присвоюється диплом та знак «Кращий експортер року». Переможцями стали 22 столичних підприємства”, – йдеться в повідомленні.

Так, за результатами зовнішньоекономічної діяльності у 2017 році кращими експортерами року визначено підприємства: ТОВ «УКРПРОДПРОМПОСТАЧ», ТОВ «Київська макаронна фабрика», ПрАТ «ОБОЛОНЬ», ТОВ «Київський фурнітурний завод», ТОВ «РІФ-1», НВ ПП «АНЄГ», ТОВ «Новий Друк», ТОВ «Пролог Семікор», ПАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ», ПАТ «ФАРМАК», ПрАТ ІІ «Слобожанська Будівельна кераміка», ТОВ «АТЕМ ГРУП», ПрАТ «Київське ЦКБ арматуробудування», ТОВ «Комерційно-промислова фірма «ПРОМІКС, ВАТ «МЕРИДІАН» ім. С.П. Корольова, КП СПБ «Арсенал», ТОВ «РОСТОК ЕЛЕКОМ», ПАТ «НВО «Київський завод автоматики», ТОВ «ЕЛВАТЕХ», ПрАТ «УХЛ-МАШ», ДП «Завод 410 ЦА», ДП «Київський бронетанковий завод».

Зазначається, що «Кращий експортер року» традиційно є своєрідним підсумком роботи столичних компаній на зарубіжних ринках. Це відзнака потужності столичних підприємств, засвідчення їхнього вагомого внеску у розвиток економіки міста Києва. Переможці визначалися за показниками приросту обсягів  експорту, питомої ваги експортної продукції у загальному валовому продукті підприємства, питомої ваги на кожного працюючого на підприємстві, участі у міжнародних виставках та форумах за попередній 2017 рік.

На офіційній церемонії переможці отримали не лише дипломи «Кращий експортер року», а також право використання спеціального знака «Кращий експортер року» для маркування продукції та у своїх рекламних і презентаційних матеріалах.

Додатково для переможців конкурсу розглядається можливість за міський бюджет компенсувати присутність одному або кільком підприємствам на міжнародній виставці.

Четвертий рік поспіль серед малих, середніх та великих промислових підприємств Києва Київська ТПП та КМДА визначають кращих експортерів у різних галузях, таких як машинобудування, харчова, хімічна промисловість з метою підвищення конкурентоспроможності та розвитку експортних можливостей київських виробників.

 

Мінагро та Київстар запустили мобільний додаток для фермерів

Мінагро спільно з компанією «Київстар» в рамках ювілейної ХХХ агропромислової виставки «Агро-2018» 7 червня запустили бета-версію мобільного додатку m-Agri.

Про це  повідомляє  прес-служба  Мінагро – Укрінформ.

«Малі фермери не мають достатнього фінансового ресурсу, щоб швидко отримувати цінні галузеві знання, які, до прикладу, мають можливість замовити великі агрохолдинги. Тому співпраця Мінагрополітики та Київстар щодо створення і запуску зручного мобільного додатку для дрібних аграріїв є дуже важливою. Завдяки новому додатку аграрії без особливих витрат зможуть отримувати корисну інформацію про погоду, ціни, новини про держпідтримку», – зазначив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета.

Директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку Євген Кражан у свою чергу зауважив, що невеличким господарствам важко конкурувати із агрохолдингами, які мають на озброєнні цілий штат професіоналів, технології та доступ до інформаційних і торгових ресурсів. “Тож ми вирішили запропонувати малим фермерам альтернативу – мобільного помічника «все в одному», який вміщується в кишені та завжди під рукою”, – відмітив Кражан.

Директор з розвитку бізнесу VEON, до якої входить «Київстар», Юджин Вісковик підкреслив, що завдяки m-Agri українські фермери отримають не лише інструмент для більш ефективної роботи, але й нові знання та орієнтири. Для малих сільських господарств це новий рівень для професіонального зростання та нові перспективи для розвитку бізнесу.

m-Agri розроблений для ОС Android. Оцінити його переваги зможуть абоненти всіх мобільних операторів України, проте для власних абонентів «Київстар» передбачив користування додатком без додаткової тарифікації – незалежно від умов тарифного плану.

На сьогодні m-Agri налічує 7 основних розділів: Погода: інформація про погоду сьогодні, погодинно, щодня; Новини за розділами: загальні, твариннництво, рослинництво, технології, уряд; Ціни: оптові та роздрібні ціни на ринку за продуктами, за регіонами; База знань: інформація про хвороби тварин та рослин, пестициди, шкідників, насіння та рослини; Консультації: кваліфіковані експерти відповідають на запитання щодо аграрної галузі; Курси валют та зручний конвертер; Торговий майдачик: торгівля в режимі онлайн, загальна сума, закупівлі В2В, доступність елеватора, оцінки трейдера, партнери з доставки; Фінанси: безготівкові розрахунки, банківські послуги, страхові послуги, факторинг, підрахунок.

 

Рада відтермінувала на рік норми закону про “комуналку”

Верховна Рада відтермінувала строки введення в дію закону “Про житлово-комунальні послуги” до 1 травня 2019 року.

За відповідний законопроект №8424 в цілому проголосувало 242 депутати при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Ухвалення законопроекту № 8424 дозволить продовжити перехідний період між прийняттям нового законодавства у житлово-комунальній сфері до його повного введення в дію. Такий перехідний період повинен бути достатнім для виконавчої влади, щоб затвердити нормативно-правові акти, необхідні для реалізації Законів України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” та “Про житлово-комунальні послуги”. А також забезпечить стабільне функціонування суб’єктів господарювання, виконавців житлово-комунальних послуг, та дозволить знизити соціальну напругу до моменту повного введення в дію Закону “Про житлово-комунальні послуги” та укладення договорів про надання відповідних послуг згідно із цим Законом.

Парламент визначив, що норми щодо відповідальності за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг вводяться в дію з 1 травня 2019 року, а не з 1 січня 2019 року як визначено законом.

Також були підтримані пропозиції, озвучені віце-прем’єр-міністром – міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства  Геннадієм Зубком  в частині соціального захисту населення, що користується пільгами та отримує житлові субсидії.

При цьому встановлено, що при відшкодуванні витрат оператора зовнішніх інженерних мереж, пов’язаних зі встановленням, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку, споживачам комунальних послуг та власникам (співвласникам) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання у відповідній будівлі, які сплачують внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, надаються пільги та субсидії.

Пільги та субсидії для відшкодування витрат з оплати  послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій надаються до дати набрання чинності договорами про надання послуг з управління багатоквартирним будинком.

 

У Польщі відомі поляки одягли вишиванки

Відомі польські культурні митці, актори та журналісти вбралися в традиційний український національний одяг у рамках культурного проекту “Краса єдності”.

Він має на меті показати близькість українського та польського народів, а його результатом мають стати фотовиставки відомих поляків в українських вишиванках у польських містах.

Про це власному кореспондентові Укрінформу розповіла ініціатор проекту, керівник варшавської фундації Український інформаційний центр (FUCI) Оксана Денисюк.

“Суть проекту – показати красу українського національного вбрання і популяризувати його на території в Польщі. Для цього ми запросили для участі у проекті 12 діячів культури, мистецтва, журналістів  Польщі“,- повідомила Денисюк.

Вона додала, що цим проектом є бажання також підкреслити, що український і польський народи є “дуже рідними і близькими”.

Фотосесії з героями розпочалися 1 червня і до цього часу вже відзнято сімох осіб.

Як повідомила керівник проекту, для його учасників це стало не просто якоюсь розвагою, а дуже великою відповідальністю.

“Для них одягнути українське вбрання кінця XIX століття було дуже почесно, а не просто якась розвага. Вони дуже серйозно до цього поставилися”,- констатувала Денисюк.

За її словами, учасники проекту йшли на певні випробування: жінки, наприклад, при відсутності кліматизації і 30-градусній спеці з радістю вдягали на себе по три спідниці й елементи верхнього одягу, що не було для них занадто комфортно.

Денисюк зауважила, що попри зайнятість і напруженість власних графіків роботи, люди викроювали по 3-3,5 години на фотосесії, часто приїжджаючи з інших міст.

Участь у проекті, зокрема, беруть відомий актор Даніель Ольбрихський,  директор Польського театру у Варшаві Анджей Северин, відомий літературний критик та журналіст Юстина Соболевська, поет і письменник Богдан Задура,  акторки Александра Возняк та Йоанна Яблчинська тощо.

Результатом фотосесій буде виставка, прем’єра якої відбудеться 10 вересня у Варшаві під час святкування Дня незалежності України. Крім того, буде надруковано календар. Денисюк наголошує, що проект не є комерційним і його метою не є заробляння грошей. Відтак, надруковані календарі не продаватимуться, а даруватимуться.

“Але якщо хтось захоче пожертвувати за календар, то ці кошти буде використано для розвитку цього проекту”,- наголосила керівник фундації.

Крім того, планується, що презентація виставки проекту “Краса єдності” відбудеться в 2019 році на фасаді парку “Королівські Лазенки” у Варшаві, а надалі – і в інших містах Польщі.

 

Рада ратифікувала угоду з Францією про кредит для закупівлі 55 гелікоптерів

Верховна Рада ратифікувала угоду між урядами України та Франції щодо офіційної підтримки у створенні єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту в Україні від 29 травня.

За прийняття відповідного проекту закону №0189 проголосувало 227 депутатів, при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Угодою передбачається надання  Україні  кредиту на суму, що не перевищує 475 млн євро, для закупівлі гелікоптерів в кількості до 55 одиниць та пов’язаних з ними товарів, робіт, послуг для створення єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту.

Державний секретар Міністерства внутрішніх справ  Олексій Тахтай зазначив під час доповіді законопроекту, що міжурядовою угодою визначається державна підтримка Францією у вигляді надання гарантованої казначейської позички. За умовами контракту Україна отримає 55 вертольотів в трьох модифікаціях. Загальна вартість проекту 555 млн євро. На 85% – це кредит Французької республіки для України. Він складається з казначейської позики Уряду Франції та банківського кредиту. «Вартість обслуговування кредиту для України становитиме близько 4 відсотків у рік», – зазначив Тахтай.

Попередня оплата в розмірі 10% та 5% по факту поставки кожної одиниці виплачується Міністерством внутрішніх справ.

 

Для України реально вийти з-під нових тарифів США на метали – Микольська

Існує кілька причин вважати, чому Україна може цілком розраховувати на виключення своєї металургійної продукції (алюмінію і сталі) зі списку нових митних тарифів Сполучених Штатів.

Про це  розповіла  в інтерв’ю Укрінформу в Вашингтоні заступник міністра економічного розвитку й торгівлі – торговий представник України Наталія Микольська.

“Ми вважаємо, що ситуація в Україні однозначно відрізняється від ситуації з іншими країнами – як тими, кого вивели (з-під тарифів – ред.), так і тими, що зараз перебувають у переговорному процесі, а також тими, що оголосили про можливе застосування контрзаходів”, – зауважила заступник міністра.

Вона пояснила, що існує принаймні кілька причин для таких висновків.

“По-перше, поставки наших товарів на ринок Сполучених Штатів, які підпали під дію мита, становлять менше одного відсотка. Україна не є значним постачальником з точки зору Сполучених Штатів, і, відповідно, наш імпорт не може становити суттєвої загрози для їхньої індустрії”, – зауважила Микольська.

По-друге, за її словами,  Україна  є давнім стратегічним партнером США. У цьому зв’язку вона нагадала заяву президента Трампа, що з країнами, які мають особливі домовленості зі США у сфері безпеки, Вашингтон говоритиме в першу чергу. “Враховуючи суттєве посилення нашої взаємодії у сфері безпеки, ми вважаємо, що Україна може розраховувати на виведення з-під дії додаткових мит США”, – підкреслила Микольська

Третій важливий момент, про який йшлося на переговорах у Вашингтоні, це те, що Україна і США мають достатньо давні торговельні відносини, й баланс торгівлі – на боці Сполучених Штатів. “Відповідно, говорити про те, що це утискає інтереси американського бізнесу, ми не можемо. Ми говоримо про те, що Україна має потенціал для США, у тому числі для інвестицій, а також для експорту на ринки третіх країн”, – зауважила український урядовець.

 

США визнають прогрес України в захисті інтелектуальної власності – Микольська

У Вашингтоні позитивно оцінюють останній прогрес у сфері захисту інтелектуальної власності в Україні, що може посприяти повному відновленню режиму преференцій для українських товарів на ринку США.

Це  зауважила  в інтерв’ю Укрінформу заступник міністра економічного розвитку й торгівлі – торговий представник України Наталія Микольська.

“На моїх зустрічах, які відбулися в Вашингтоні, на всіх рівнях відзначається, що нинішній уряд України зробив в рази більше в питаннях захисту інтелектуальної власності, ніж це робилося за останні 10-15 років”, – підкреслила Микольська.

У цьому зв’язку вона нагадала, що Верховна Рада затвердила законопроект, який стосується колективного управління авторськими правами. Це дає перспективи для повноцінного відновлення дії Генералізованої системи преференцій (ГСП), і зараз з цією метою проводиться діалог з Офісом Торговельного представника  США.

Як повідомляв Укрінформ, на початку травня США призупинили дію ГСП для 155 видів українських товарів. Під дію обмеження потрапили, зокрема, деякі продукти харчової, легкої, деревообробної промисловості, машинобудування, електроприлади. Загалом ця система дає можливість безмитного ввезення на територію США понад 3,5 тис. видів товарів з України.

 

У Мінрегіоні розраховують на ухвалення Закону про поводження з відходами цьогоріч

Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк заявив, що закон про поводження з відходами потрібно ухвалити у Верховній Раді цьогоріч.

Про це він сказав під час конференції з нагоди завершення проекту Twinning «Впровадження системи управління відходами електричного та електронного обладнання в Україні», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Дуже важливо з нашими міжнародними партнерами, разом з депутатами Верховної Ради, разом з Міністерством екології прийняти  закон  про відходи і дуже хотілося би, щоб це відбулося у цьому році», – сказав Кругляк.

Він також зауважив, що Кабінет міністрів у 2017 році схвалив Стратегію поводження з відходами, яка передбачає ухвалення вищезазначеного закону.

Міжнародні проекти Twinning направлені на підготовку країн до вступу до ЄС, а також впровадження норм європейського законодавства у законодавстві країни – бенефіціара.

Одним з головних результатів проекту очолюваного державою-членом ЄС Австрією разом з Францією та Іспанією, є два законопроекти «Про батарейки та акумулятори» та «Про відходи електричного та електронного обладнання».

Зазначені законопроекти не тільки переводять Директиву ЄС 2006/66 / ЄС та Директиву 2012/19 / ЄС, а також поєднують в собі кращі практики ЄС щодо поводження з відходами батарейок, батарей, акумуляторів. Серед інших заходів, проект Twinning створив експериментальну Інформаційну систему та Реєстр батарейок, батарей та акумуляторів.

 

МЗС Open Air покаже виставу про доньку Анни Ярославни

Прем’єру історичного перформансу “Едігна. Донька Анни Київської та Генріха І. Початок славного служіння” презентує у Києві МЗС Open Air 2018.

Про це повідомила на прес-конференції в Укрінформі координаторка проекту МЗС Open Air Ірина Шум.

“МЗС Open Air  – традиційний захід Міністерства закордонних справ, що порушує гострі соціальні або політичні теми. Цей формат був започаткований 2015 року, коли біля МЗС відбувся перший захід, присвячений українським політв’язням, яких незаконно утримує Росія… МЗС Open Air 2018 – культурний захід, присвячений Едігні, доньці Анни Ярославни. Цією темою ми порушуємо не тільки історичну тематику, ми також розповідаємо про питання гендерної рівності, захисту прав жінок”, – сказала Ірина Шум.

Вона поінформувала також, що 21 червня учасників заходу привітає міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс. Також будуть присутні члени громади селища Пух (територія сучасної Німеччини), де похована Едігна, представники дипломатичного корпусу та міжнародних організацій. МЗС забезпечить можливість онлайн-трансляції заходу для всіх українських посольств за кордоном на своїх соцмережах.

“Зусилля громадських організацій і держави спрямовані зараз на популяризацію і легітимізацію України як нащадка і наступника Київської Русі. Нинішній МЗС Open Air спільно з “Anne de Kyiv Fest” є ідеальною платформою для того, щоб доносити в першу чергу українцям, що ми є древньою нацією, нам більше тисячі років, що Київська Русь – наше коріння. І 21 червня о 19.30  біля МЗС нас очікує величезна мистецька подія – вистава “Едігна. Донька Анни Київської та Генріха І”. Літературна версія –  поета Олександра Ірванця. У виставі задіяний блискучий творчий склад – роль Анни Київської виконує Ірма Вітовська. А роль Едігни – її колега по Молодому театру Анастасія Блажчук”, – розповів Федір Баландін – постановник вистави, головний куратор міжнародного фестивалю мистецтв “Anne de Kyiv Fest”.

Він додав, що у виставі пролунають голоси відомих акторів – свої голоси для головних ролей подарували Остап Ступка, Федір Стригун, Євген Нищук, Тарас Компаніченко. Музику написав Іван Небесний. Відеографіка Андрія Єрмоленка та Олексія Березюка.  А також нагадав, що “Anne de Kyiv Fest” заснований 2014 року і від початку підтриманий КМДА.

“На першому  фестивалі  ми розповіли про Анну Київську, про яку, на наше здивування, українці і кияни майже не знали. Для людей було відкриття, коли ми простимулювали відкриття для загалу в Софії Київській власноручного підпису Анни Київської на стіні всередині собору. Це була сенсація. В цьому році ми починаємо відкривати історію її родини. Славнозвісна Едігна – донька Анни Київської – така само легендарна постать, як і сама Анна. Німці і Баварія набагато більше знають про Едігну, аніж українці, бо у Баварії існує містечко Пух, церква і навіть липа, в дуплі якої, за легендою, вона жила. Едігна лікувала, наставляла і вчила людей. Ми тільки зараз  дізнаємося про існування цієї особистості”, – сказав Баландін.

Він також повідомив, що громадська організація “Чотири королеви”, яка є засновником “Anne de Kyiv Fest”, стала співзасновником Медалі Анни Київської – вишуканого ювелірного виробу, і першою такою нагородою вирішено відзначити друга України – президента Литви Далю Грібаускайте. Нагороду буде передано для неї під час МЗС Open Air 2018.

Заслужена артистка України Ірма Вітовська підкреслила, що очікує на вражаюче вечірнє шоу, в якому образи жінок змінюють уявлення про українську жінку, руйнуючи міфи про неї як про наймичку, покритку, нещасну жертву.

“Ці жінки порушували правила в той час, як ці правила не наважувалися порушувати жінки на Заході… Нам треба воювати за свою історичну спадщину, доводити своє право на неї, і не тільки історичними фактами, а й художнім прийомом, який швидше достукується до серця глядача і до його розуміння”, – наголосила Ірма Вітовська.

Вхід на МЗС Open Air 2018 – вільний.

 

В Укрінформі презентували невідомі раніше прижиттєві зображення гетьмана Мазепи

В Укрінформі презентували нові прижиттєві зображення гетьмана Івана Мазепи.

Усі зображення гетьмана від автора знахідки Сергія Павленка надрукують у журналі “Пам’ятки України”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Уже 25 років ми водимо по залу гетьманства екскурсії. І люди, коли ти розповідаєш його біографію, гетьмана Мазепи, завжди питають “Як він виглядав”? Все більше і більше ми досліджуємо нових речей у вивченні кожного гетьмана, зокрема і Мазепи, який був 22 роки при владі. Дуже багато художників та істориків показували різні варіанти Мазепи, але тільки зараз можна прочитати у журналі “Пам’ятки Мазепи” дослідження Павленка, де він дослідив Троїцьку надбрамну церкву і її внутрішні розписи”, – заявила на прес-конференції директор Музею гетьманства Галина Ярова.

У свою чергу автор знахідки, мазепознавець Сергій Павленко розповів, що розшифровував зображення з Троїцької надбрамної церкви – “Лик святих пророків”, “Лик святих праотців” та інші.

Він також зазначив, що самого Мазепу найчастіше зображали в образі Іоанна Предтечі. За словами фахівця, відшукати портрети саме Мазепи серед тисячі інших зображень було непросто, але свої можливі знахідки він порівнював з уже відомими портретами, гравюрами гетьмана.

Павленко також припустив, що ці роботи змогли досі зберегтись завдяки тому, що будівля Троїцької надбрамної церкви не завжди мала вільний доступ для відвідувачів, а самі зображення всередині брами знаходились надто високо, щоб пересічні відвідувачі могли детально аналізувати зображення.

Як зауважив дослідник, він підійшов до цього питання як історик і дослідив багато факторів: “Підтримку, зокрема, отримав від реставраторів. Вони підтвердили, що це живопис кінця XVII cтоліття, це час Мазепи”.

“Всі нові дослідження все більше приводять нас до справжньої іконографії Мазепи. Дослідження Павленка уточнює та переконує нас у тій іконографії, яка наразі вимальовується. Але я сподіваюсь, що кращий портрет Мазепи ще попереду”, – додала художниця, автор серії “Герої козацької України”  Наталія Павлусенко.

Загалом у свіжому випуску журналу “Пам’ятки України” вже надруковані перші 4 з 12 нових портретів Мазепи. Решту зображень читачі зможуть побачити в наступних випусках видання.

 

Міноборони планує самостійно купувати військову техніку в іноземних виробників

Міністерство оборони хоче самостійно закуповувати  військову техніку в іноземних підприємств-виробників. Законопроект, який надає відомству таке право, уже розроблений.

Про це повідомив під час брифінгу директор Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Владислав Шостак – Укрінформ.

“На сьогоднішній день активно обговорюється питання щодо набуття права Міністерством оборони на закупівлю військової техніки і озброєння за прямими угодами, тобто без участі підприємств-імпортерів. На сьогоднішній день  Міноборони  вже відпрацьований відповідний законопроект. Він погоджений центральними органами виконавчої влади і наразі очікується для направлення у Верховну Раду для розгляду”, – сказав він.

За словами Шостака, у країнах-членах НАТО міністерства оборони самостійно здійснюють закупівлю великої кількості озброєнь. У відомстві вважають, що прямі контракти МОУ з іноземними підприємствами-виробниками “дадуть певний поштовх до закупівлі летальної зброї”, з якою у відомства є проблеми.

Одними з перших етапів такої співпраці можуть бути  домовленості в рамках військово-технічного співробітництва безпосередньо між міністерствами, а також з використанням майданчиків агенції НАТО, зазначив посадовець.

Як повідомлялося, секретар РНБО Олександр Турчинов 7 червня заявив, що відомство найближчим часом планує лібералізувати зовнішньоекономічну діяльність для вітчизняних компаній-виробників озброєння. Також РНБО збирається зняти обмеження щодо прямих контрактів для українських силових міністерств під час закупівлі зброї за кордоном.

Наразі державна компанія  “Укрспецекспорт” має монопольне право здійснювати експорт та імпорт продукції, послуг військового і подвійного призначення. Компанія входить до складу державного концерну «Укроборонпром»

 

 

Король Іспанії привів до присяги новий уряд

Король Іспанії Феліпе VI привів до присяги новий уряд країни, в якому 11 із 17 міністрів – жінки.

Про це повідомляє  BBC – Укрінформ.

“Король Іспанії Феліпе VI привів до присяги новий соціалитичний уряд, в якому рекордна кількість жінок, а саме 11 з 17, обійматимуть посади міністрів”, – йдеться у повідомленні.

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив, що його команда поділяє бачення прогресивного  суспільства, яке хоче модернізації, і є проєвропейським.

Зазначається, що новий іспанський уряд є урядом меншості, тому йому доведеться домовлятися з іншими партіями для схвалення законодавчих змін в країні.

Як повідомлялося, 1 червня іспанський парламент підтримав вотум недовіри прем’єру Маріано Рахою. За це проголосували 180 з 350 депутатів. Для висловлення вотуму необхідно 176 голосів.

Новим прем’єром  Іспанії став лідер Соціалістичної робітничої партії Педро Санчес. Він – перший атеїст в історії країни та перший, хто відмовився від традиційних на церемонії вступу на посаду хреста та Біблії.

 

Екс-клуб УПЛ запорізький “Металург” оголосив про своє закриття

Запорізький футбольний клуб “Металург”, який в сезоні-2015/16 виступав в чемпіонаті України серед команд Прем’єр-ліги, оголосив про своє закриття.

Атестаційний комітет Федерації футболу України (ФФУ) відхилив апеляцію “Металурга” на участь у професіональних змаганнях через прострочення в поданні документів щодо проведення домашніх матчів. Про це повідомляє офіційний сайт  ФК “Металург” – Укрінформ.

“Атестаційний комітет ФФУ відхилив апеляцію запорізького “Металурга”, зробивши, таким чином, неможливим подальшу участь нашого клубу в професіональних змаганнях. Каменем спотикання стало прострочення в поданні документів щодо проведення домашніх матчів.

В умовах, коли “Металург” не мав можливості заявити стадіон, відомий, як “Славутич Арена”, керівництвом клубу була досягнута домовленість з Класичним приватним університетом про те, що після реконструкції ігри нашої команди прийматиме стадіон “Локомотив”, а до цього моменту планувалося зіграти кілька ігор в Дніпропетровській області. Однак, цих аргументів забракло чиновникам з Будинку футболу на чолі з паном Задираном, і “Металург” не отримав атестат на участь в першості сезону-2018/19.

У зв’язку з вищевикладеним, повідомляємо футбольній громадськості, що запорізький “Металург” припиняє своє існування. Таке рішення прийнято керівництвом клубу “завдяки” рішенням чиновників ФФУ і “старанням” запорізьких міських властей, незважаючи на те, що джерела фінансування на наступний сезон були, і були люди, готові виділяти кошти для продовження проекту. Наш клуб регулярно виплачував заробітну плату і внески в бюджет (близько 300 тисяч гривень на рік). Весь час його існування ми намагалися, нехай і не завжди успішно, представляти футбольне Запоріжжя на всеукраїнській арені, проте, реалії такі, що із сьогоднішнього дня 30 осіб стають безробітними, а бюджет не дорахується надходжень.

Ми дякуємо всім, хто весь час існування “Металурга” був разом із нами. Просимо з розумінням поставитися до рішення про закриття клубу”, – йдеться в повідомленні.

 

В Україні стартував конкурс на кращу практику молодіжної роботи

Міністерство молоді та спорту спільно з Програмою розвитку ООН в Україні оголосили про старт конкурсу “Кращі практики молодіжної роботи в Україні-2018”.

Як повідомив заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема на прес-конференції в Укрінформі, мета конкурсу – сприяти подальшому поширенню позитивного досвіду українських міст та громад щодо залучення молоді до процесу прийняття рішень, розширення можливостей молодих людей адвокатувати реформи та розвинути їхні навички задля розбудови майбутнього – Укрінформ.

“Ми прагнемо допомогти молодим людям отримати достатню підтримку, дати їм шанс та показати, яким чином можна реалізовувати свої ініціативи там, де вони проживають і вийти на такий формат, щоб у кожному регіоні було багато кращих практик молодіжної роботи. Я дуже сподіваюся, що цього року ми матимемо багато цікавих ініціатив та ідей з усіх регіонів України”, – сказав Ярема.

Координатор Програми “Молодіжний працівник” Анна Острікова зазначила, що у 2017 році конкурс відбувся уперше. Тоді було подано 100 практик молодіжної роботи з різних куточків України від організацій з державного та громадського сектору. За підсумками були відібрані 10 переможців, які отримали відзнаки та призи, а 64 практики увійшли до друкованого, а також електронного видання “Каталогу кращих практик молодіжної роботи в Україні -2017”. Ознайомитися з результатами конкурсу можна  тут.

“Абсолютно усі, хто працює із молоддю, може подаватися на конкурс. І школи, і бібліотеки, і громадські організації, благодійний фонд, молодіжний центр. Поділитися своєю історією можна до 1 вересня за  посиланням. Практики-переможці будуть оголошені на другому всеукраїнському форумі молодіжних працівників та працівників в Дніпрі 1-3 листопада”, – сказала вона.

За результатами конкурсу буде підготовлено “Каталог кращих практик молодіжної роботи-2018”, переможці отримають призи та нагороди від партнерів конкурсу.

Як зазначила керівник проекту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини» Олена Урсу, організатори заходу очікують що цього разу заявок на конкурс буде ще більше. “Можливо ті організації, які подавали заявки на участь у минулому році, але не стали переможцями, захочуть розповісти про якісь ще свої практики. Ми очікуємо, що практик буде більше”, – сказала вона.

За її словами, цього року окрему увагу партнери конкурсу приділяють сприянню практик молодіжної роботи щодо реалізації Цілей сталого розвитку (ЦСР). Ці цілі, які ще називають “Глобальними цілями” – це загальний заклик до дій, спрямованих на те, щоб покінчити із бідністю, захистити планету і забезпечити мир, процвітання для всіх людей у світі. Україна, як і інші країни-члени ООН, приєдналася до глобального процесу забезпечення сталого розвитку.

Конкурсантам буде запропоновано у процесі заповнення заявки відповісти на запитання “Яким чином реалізація вашої практики сприяє інтеграції Цілей сталого розвитку 2030”.

Конкурс “Кращі практики молодіжної роботи в Україні-2018” є компонентом національної програми “Молодіжний працівник”.

 

Клімкін закликав Київраду не “трамбувати” Поштову торгівлею

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав Київраду ухвалити рішення про створення музею на Поштовій площі задля збереження півторатисячолітньої історії Києва.

Про це Клімкін написав  у Twitter – Укрінформ.

“Закликаю Київраду ухвалити гідне рішення щодо Поштової площі і не трамбувати торгівлею та розвагами більше ніж півторатисячну історію Києва. Не так давно під Михайлівською площею хотіли збудувати паркінг для авто. Тоді історію захистили. Необхідно захистити і нині!”, – написав Клімкін.

Як повідомляв Укрінформ, на засіданні у четвер Київська міська рада не підтримала під час голосування в другому читанні проект рішення про створення музею на Поштовій площі, де на місці підземного ТРЦ були знайдені цінні артефакти часів Київської Русі. Після чого у кулуарах міської ради сталися сутички за участю активістів та представників Нацдружин, які заблокували вихід з сесійної зали.

Як повідомлялося, 19 квітня Київміськрада у першому читанні підтримала проект рішення про створення музею на Поштовій площі, де на місці зведення підземного ТРЦ були знайдені цінні артефакти часів Київської Русі.

Цим проектом рішення пропонувалося: ініціювання припинення інвестиційного договору з ТОВ «Хенсфорд-Україна»; передачу недобудови у власність міста; проведення якісних археологічних досліджень; проведення конкурсу на кращий проект майбутнього музею; створення повноцінного сучасного музею археології Києва.

 

У Київраді побилися через музей на Поштовій

Київміськрада закрила засідання через сутички, що сталися в сесійній залі після провалу голосування за проект створення музею на Поштовій площі.

Про це повідомили  у прес-службі Київради – Укрінформ.

“Застосування фізичної сили щодо працівників секретаріату Київської міської ради та пошкодження майна й обладнання сесійної зали, які мали місце сьогодні, унеможливлюють проведення пленарного засідання”, – зазначили у міськраді.

Про час та дату наступного зібрання депутатського корпусу буде повідомлено додатково.

Раніше Київрада не підтримала під час голосування в другому читанні проект рішення про створення музею на Поштовій площі, де на місці підземного ТРЦ були знайдені цінні артефакти часів Київської Русі.

За відповідний проект рішення проголосували тільки 56 депутатів, проти 1, утрималися 23.

Перед цим депутати голосували за внесені правки комісії з питань культури та музею історії Києва, проте жодні з них не були підтримані.

Після чого у кулуарах міської ради сталися сутички за участю активістів та представників Нацдружин, які заблокували вихід з сесійної зали.

Також зранку біля приміщення Київради відбулася акція на підтримку проекту рішення про створення музею на Поштовій площі.

Як повідомлялося, 19 квітня Київміськрада у першому читанні підтримала проект рішення про створення музею на Поштовій площі, де на місці зведення підземного ТРЦ були знайдені цінні артефакти часів Київської Русі.

Цим проектом рішення пропонувалося: ініціювання припинення інвестиційного договору з ТОВ «Хенсфорд-Україна»; передачу недобудови у власність міста; проведення якісних археологічних досліджень; проведення конкурсу на кращий проект майбутнього музею; створення повноцінного сучасного музею археології Києва.

 

У Сумах триває міжнародний бізнес-форум з туризму

У Сумах 7 червня за участі делегацій Польщі, Словаччини, Білорусі, Угорщини, а також представників бізнесових кіл із різних куточків України відбувається міжнародний бізнес-форум та виставка “Сумщина туристична-2018”.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Суми зацікавлені у тому, аби туризм вийшов на новий рівень, щоб до нас приїздили не лише наші співвітчизники, але й туристи з-за кордону. Звісно, для цього потрібні значні фінансові можливості, бо ж і туристи стали вибагливі. Ми мусимо пристосовуватися до їхніх потреб, інтересів і вимог”, – зазначив на відкритті заходу міський голова Сум Олександр Лисенко.

Він розповів, що сьогодні у промоції Сум активно впроваджують сучасні технології. Так, наразі створено для туристів нові маршрути під назвою “Архітектурна спадщина” – охочі мають можливість послухати аудіоваріант екскурсії двома мовами, а разом з Open Ukraine розробили 3D-маршрут для перегляду екскурсії онлайн.

“Вже два роки співпрацюємо з іншими регіонами, налагодили комунікацію з містами-побратимами. Реалізується чимало мистецьких проектів, що можуть привернути увагу гостей з інших міст. Наприклад, фестиваль “Сурми України”. Спільно з нашою Агенцією промоції проводимо захід  “Ніч у музеї” зі спеціальною театралізованою екскурсією. Відбувається сумський театральний фестиваль “Чехов фест”, – поділився надбаннями у сфері туризму Лисенко.

Під час форуму свої напрацювання в туристичній галузі презентували представники мерій Любліна (Польща) Славомир Ваврищук та Прешова (Словаччина) Олександр Двокоєнко.

А в.о. головного інженера мисливського господарства ДЛГЗ “Жлобинський лісгосп” Інна Дудорева поділилася досвідом Білорусі щодо розвитку агротуризму та презентувала агросадибу “Фольварк Бельчо”.

Про принади активного туризму в Угорщині розповіла присутнім асистент з організації бізнесу посольства Угорщини в Україні Світлана Кабиш.

На виставці, яка відбувається під час бізнес-форуму, широко представлено вироби народного промислу та ремесел.

Зовсім різні за напрямками експозиції характеризують Суми та область як край, що має чим привабити туристів.

 

Слова Лінчевського використали в політичних іграх – Супрун

В.о. міністр охорони здоров’я Уляна Супрун вважає, що слова її заступника Олександра Лінчевського щодо неефективності програми лікування за кордоном було вирвано з контексту і використано в політичних іграх.

Про це вона заявила під час засідання дисциплінарної комісї щодо Лінчевського, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На жаль, ми всі стали свідками використання незалежного органу бюджетного контролю в політичних іграх”, – сказала Супрун.

Вона переконана, що слова Лінчевського, які набули резонансу у ЗМІ, були вирвані з контексту, коли посадовець, за її словами, “емоційно звернувся до Рахункової палати”, щоб їх переконати у необхідності продовжувати програму лікування за кордоном.

Урядовець також зауважила, що МОЗ надсилало листи з проханням до Рахункової палати надати аудіозапис і стенограму засідання, але отримало лише вчора, тоді як у ЗМІ частина виступу була оприлюднена раніше.

Крім того, в.о.міністра наголосила, що на сайті Рахункової палати була  розміщена неправдива інформація щодо неефективно використаних МОЗ коштів.

“Цілий тиждень на їхньому сайті (Рахункової палати – ред.) було неправильно представлено інформацію щодо 200 млн (грн – ред.) неефективно використаних видатків. Це брехня. Це – 20 млн. І вчора керівник Рахункової на Кабміні перед камерами це повторив. Це не сходиться до того, що було у звіті”, – підкреслила  Супрун.

У цьому зв’язку вона висловила думку, що чому “Рахункова палата так діяла, можливо, треба розглянути дії їхнього керівника”. Водночас урядовець запевнила, що МОЗ “стовідсотково” підтримує програму лікування пацієнтів за кордоном. “Ми дивимося на неї (програму – ред.) не як неефективне чи недоцільне використання коштів, бо можливо 25% чи навіть якби всі пацієнти не вижили, це не є причиною, щоб ми зупинили цю програму”, – запевнила Супрун.

Як повідомлялося, раніше ЗМІ поширили заяву заступника міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського, зроблену ним у Рахунковій палаті під час обговорення звіту про результати аудиту ефективності коштів держбюджету, виділених МОЗ для лікування громадян України за кордоном.

Говорячи про пацієнтів, у яких діагностовано рак, Лінчевський начебто заявив про неефективність використання цих коштів у зв’язку з високим рівнем смертності таких хворих.

Сам Лінчевський пізніше запевнив, що його слова були вирвані з контексту.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман 4 червня доручив порушити дисциплінарне провадження стосовно Лінчевського.

 

Торік аграрії придбали на 34,5% тракторів більше – Мінагро

У минулому році сільськогосподарські підприємства купили 3688 тракторів, що на 34,5% більше, ніж у 2016 році. Середня ціна одного агрегату склала 2 млн гривень.

Про це  повідомляє  прес-служба Мінагрополітики з посиланням на дані Державної служби статистики України – Укрінформ.

У профільному міністерстві зазначили, що найбільше торік було закупено тракторів потужністю від 60 до 100 кВт (1489 од., +36,1% до 2016 року) та тракторів потужністю понад 100 кВт (1782 од., +18,4% до 2016 року).

У розрізі регіонів найбільше купили сільгосппідприємства Одеської (326 од., +55% до 2016 року), Вінницької (289 од., +79,6% до 2016 року), Харківської (246 од., +30,9% до 2016 року), Запорізької (241 од., +34% до 2016 року) та Дніпропетровської (241 од., +33,5% до 2016 року) областей, йдеться у повідомленні  Мінагро.

Також, у 2017 році аграрними підприємствами було придбано 1026 зернозбиральних комбайнів, що майже на 12% більше, ніж у попередній період. Середня ціна одного агрегату склала 4,44 млн гривень.

У розрізі регіонів найбільше купили сільгосппідприємства Харківської (84 од., +6,6% до 2016 року), Запорізької (82 од., +16,1% до 2016 року) та Дніпропетровської (80 од., +23,7% до 2016 року) областей.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні діє урядова програма держпітримки з 25% компенсації вартості придбаної сільгосптехніки техніки та обладнання національного виробництва.

 

НАТО адаптує командні структури через загрозу з боку Росії – Столтенберг

НАТО адаптує та розвиває свої командні структури у відповідь на нову безпекову ситуацію у світі, включаючи все більш “самовпевнену” Росію.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг напередодні засідання міністрів оборони країн-членів Альянсу та партнерів 7-8 червня у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“НАТО не боїться. Але НАТО має адаптуватися і забезпечити, щоб ми продовжували бути найбільш успішним альянсом в історії. І єдиним шляхом для цього є відповідь, коли ми бачимо нові виклики у світі, який змінюється. У цьому світі, який змінюється, ми бачимо більш самовпевнену Росію”, – сказав генсек  НАТО.

Глава Альянсу повідомив, що очільники оборонних відомств ухвалять рішення про збільшення до понад 1200 осіб персоналу двох нових структур НАТО, які будуть дислоковані у Німеччині та США.

У засіданні Північноатлантичної ради з питання проведення місії НАТО в Афганістані “Рішуча підтримка” (Resolute Support) також візьме участь міністр оборони України Степан Полторак.

Як повідомляв Укрінформ, Північноатлантичний альянс до 2020 року повинен мати 30 механізованих батальйонів, 30 авіаційних ескадрилей, а також 30 бойових кораблів, які будуть готові до застосування упродовж 30 днів або раніше.

 

Порошенко вітає ухвалення нової редакції закону про дипслужбу

Президент України Петро Порошенко привітав дипломатів і суспільство з ухваленням парламентом нової редакції закону “Про дипломатичну службу України”.

Про це глава держави написав у  Twitter – Укрінформ.

“Вітаю українських дипломатів та усе суспільство з ухваленням Верховною Радою України Закону “Про дипломатичну службу”. Щиро вдячний усім, хто долучився до підготовки та підтримав прийняття цього надзвичайно важливого законодавчого акту”, – написав  Порошенко.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 7 червня ухвалила нову редакцію закону “Про дипломатичну службу України” з урахуванням пропозицій Президента Петра Порошенка, які стосувалися позбавлення його контрольних повноважень при призначенні послів.

5 травня Президент Петро Порошенко ветував ухвалений 5 квітня Верховною Радою закон “Про дипломатичну службу” і повернув його до парламенту у зв’язку із невідповідністю положень щодо призначення послів та визначення функцій спеціальних комісій чинному законодавству.

 

Служба зайнятості шукає працівників на ДП “410 завод цивільної авіації

Київський міський центр зайнятості допомагає знайти працівників з робітничих та інженерно-технічних спеціальностей на ДП “410 завод цивільної авіації”.

Як зазначив під час прес-туру на завод директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич, на підприємстві відкритими є 40 вакансій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми співпрацюємо не тільки з безробітними, а й з роботодавцями. Основне наше завдання, як служби зайнятості – запропонувати роботу людині, яка до нас звернулася. Ми надаємо профорієнтаційні послуги, проводимо тренінги для безробітних з метою підвищення кваліфікації”, – сказав Білич.

Він зазначив, що серед безробітних, які перебувають на обліку в Київському міському центрі зайнятості, 87% складають люди з вищою освітою.

“У Києві є радикальна відмінність від всіх показників України. У нас серед безробітних з 11 тисяч вакансій – 87% з вищою освітою. Зокрема, потреба роботодавців на ринку Києва з цих 11 тисяч – 62%. Тобто сьогодні на ринку праці є нестача саме робітничих професій”, – наголосив він.

Білич зауважив, що  службою зайнятості  ведеться постійна робота з метою вивчення кадрових потреб роботодавців та надання допомоги щодо укомплектування підприємств кваліфікованим персоналом.

“Для столичної служби зайнятості ДП “Завод 410 ЦА” є провідним роботодавцем. На цей час завод потребує 40 фахівців різних кваліфікацій, від інженерів до слюсарів. За останній час 11 осіб ми працевлаштували на цей завод з числа безробітних”, – зауважив він.

Водночас перший заступник генерального директора ДП “Завод 410 ЦА” Володимир Хомко розповів, що сьогодні на підприємстві є нестача працівників з робітничих та інженерно-технічних спеціальностей, а саме: інженер з обліку теплоенергетичних і матеріальних ресурсів, радіомеханік (ремонт радіоелектронного обладнання), електромеханік, складальник-клепальник, токар 4-6 розряд, шліфувальник.

“Спеціалізація нашого державного підприємства – це ремонт, модернізація різних агрегатів авіаційної техніки, її відновлення. Основне направлення замовлень, які ми виконуємо, є від Міністерства оборони. Тобто ми відновлюємо літаки, які виконують бойові завдання”, – зазначив Хомко.

Він зауважив, що завод гарантує соціальні гарантії, забезпечує гуртожитками, а також пропонує гідну заробітну платню для працівників.

Як відомо, ДП “Завод 410 ЦА” здійснює діагностику, ремонт, технічне обслуговування, переобладнання та модернізацію літаків і гелікоптерів, а також входить до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки України.

 

Профспілка Укрспирту просить владу розблокувати роботу підприємства

Профспілка ДП “Укрспирт” просить вище керівництво держави втрутитися у ситуацію, допомогти розблокувати арештовані рахунки підприємства та відновити його роботу в штатному режимі.

Текст звернення керівництво профспілки Укрспирту озвучило на прес-конференції в Укрінформі 7 червня.

“Просимо керівництво держави негайно втрутитися у ситуацію, що склалася навколо Укрспирту. Через заблоковані рахунки летять шкереберть договірні зобов’язання з контрагентами та міжнародними партнерами, не виконуються зобов’язання щодо сплати податків, виплати зарплати, оздоровлення працівників та дітей. Це не державницька позиція, а гра за якимось сценарієм, написаним невідомо ким”, – зауважив голова профспілки працівників АПК в ДП  “Укрспирт”  Віталій Сосницький.

Профспілка висловила обурення тим, що блокування Укрспирту відбувається у період розвитку підприємства, модернізації та виведення зі збиткової на прибуткову діяльність, тоді як штрафні санкції стосуються періоду роботи за 2012-2014 роки.

“Є інші способи стягнення штрафних санкцій, ніж зупинка роботи підприємства, наприклад, реструктуризація. Ми готові сприяти, надати усі необхідні документи, забезпечити доступ на підприємство”, – зазначає Сосницький.

Керівництво профспілки продемонструвало журналістам  довідку з ДФС, що ДП “Укрспирт” станом на 31 травня 2018 року не має жодної заборгованості з податків, зборів та платежів. Однак Державна виконавча служба намагається стягнути з підприємства 186,7 млн грн. Ця сума перевищує навіть вартість активів Укрспирту.

Як зазначили учасники прес-конференції, представники ДФС 6 червня у трьох підрозділах підприємства – місцях провадження діяльності (Воютицькому, Ковалівському та Новоборовицькому) намагалися вилучити спирт, що знаходився на відповідальному зберіганні і був зарезервований під експортні контракти ДП “Укрспирт” із Туреччиною. На підприємстві вважають дії працівників ДФС необгрунтованими та упередженими, такими, що можуть призвести до призупинення надходжень до державного і місцевих бюджетів, втрати робочих місць, негативних наслідків для спиртової галузі в цілому.

За повідомленням представників профспілки, ДП “Укрспирт” 5 червня 2018 року звернулося до Верховного суду із заявою, в якій просить зупинити виконавче провадження про стягнення штрафних санкцій з підприємства.

Як повідомляв Укрінформ, 24 травня 2018 року державний виконавець виніс постанову про арешт коштів боржника, якою накладено арешт на всі банківські рахунки ДП «Укрспирт».

 

МВС нарахувало сотню “злодіїв у законі” на території України

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що в Україні перебуває від 80 до 100 злодіїв у законі.

Про це він  повідомив  під час ІХ Національного експертного форуму, інформує прес-служба МВС – Укрінформ.

«Аваков підкреслив, що в Україні знаходиться від 80 до 100 «злодіїв в законі», на яких базується ціла низка злочинних  організацій», – йдеться у повідомленні.

За його словами, Україна веде жорстку боротьбу в цьому напрямку спільно з  США, Великобританією, Німеччиною, Францією та Канадою.

Очільник МВС додав, що для боротьби з ОЗГ створений Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції.

«Департамент діє разом з Європолом, в якому РФ не бере ніякої участі. Він займається виключно боротьбою з організованою злочинністю – з її верхівкою», – зазначив Аваков.

 

КСУ опублікував рішення у справі про депутатську недоторканність

Конституційний суд України опублікував висновок у справі щодо скасування депутатської недоторканності.

Про це  йдеться на сайті КСУ – Укрінформ.

“6 червня Конституційний суд України надав висновок у справі за конституційним зверненням Верховної Ради України щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності) (реєстр. № 6773) вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Цим висновком Конституційний суд України визнав таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України, законопроект про внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності) (реєстр. № 6773)”, – йдеться у повідомленні.

У висновку Конституційного суду України також зазначається, що розділ II “Прикінцеві положення” законопроекту не передбачає скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина, не спрямований на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України, а отже, також не суперечить вимогам частини першої статті 157 Конституції України.

“З огляду на викладене  Конституційний суд України  вважає, що законопроект, яким пропонується: “І. Внести до Конституції України (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 30, ст. 141) такі зміни: 1. Частини першу та третю статті 80 виключити. II. Прикінцеві положення 1. Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування” у цілому відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України”, – йдеться у висновку КСУ.

Висновок Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

Як повідомляв Укрінформ, 6 червня Конституційний Суд схвалив законопроект №6773, яким пропонується внести зміни до Конституції в частині скасування депутатської недоторканності.

 

МОЗ Польщі спростовує “смертельні помилки” медсестер з України

У Польщі не було жодного випадку смерті пацієнта у лікарні через помилки медичного персоналу з України.

Таким чином Міністерство охорони здоров’я Польщі спростувало слова впливового політика, віце-маршалка Сейму від радикального руху Kukiz’15 Станіслава Тишки, який нещодавно в ефірі польського телеканалу tvn24 заявив, що в польських лікарнях помирає більше людей через працевлаштування менш кваліфікованих медичних працівників з України, інформує видання  Oko.press – Укрінформ.

“Міністерство охорони здоров’я Польщі не знає жодного випадку смерті пацієнта, що стався через медичну помилку медсестри з України чи відсутність у неї професіоналізму”,- йдеться у повідомленні МОЗ Польщі.

Минулого тижня посольство України в Польщі висунуло вимогу до віце-маршалка Тишки, щоб він вибачився за “ганебні та неприйнятні наклепи” на українських громадян, які не мають нічого спільного з дійсністю, а є кричущим прикладом ксенофобії.

Тишка поки що жодним чином не відреагував на це і не вибачився у публічному просторі за свої слова.

Як підкреслює Oko.press, слова віце-маршалка Сейму не мають нічого спільного з правдою також і через те, що у Польщі працює дуже мало медсестер з України, оскільки надзвичайно складними в РП є процедури підтвердження дипломів і медичної кваліфікації. Станом на початок 2018 року по всій Польщі працювало лише 82 медсестри і 8 санітарок з України.

Водночас у  Польщі  зараз склалася дуже критична ситуація з кількістю медсестер у лікарнях. У країні зараз відчувається гостра нестача медсестер, які масово виїхали на роботу на Захід. До 2022 року у Польщі вийдуть на пенсію ще близько 40 тис. медсестер, і проблема поглибиться ще більше. В уряді Польщі вже звучать думки про необхідність спрощення вимог до медичних працівників з-за меж ЄС, які могли би приїхати на роботу до Польщі. Нещодавно спростити вимоги для медпрацівників з України пообіцяла Чехія.

 

Аграрії прогнозують втрати до половини врожаю зернових через посуху

Аграрії південних, центральних та східних областей прогнозують втрати до 50% врожаю зернових через посуху.

Про це  повідомляє  прес-служба Всеукраїнської аграрної ради – Укрінформ.

“Аграрії південних, центральних та східних областей скаржаться на посуху та прогнозують втрати до 50% врожаю зернових. Зокрема, найбільше скарг поступило від сільгоспвиробників Херсонської, Одеської, Хмельницької, Дніпропетровської, Запорізької і Вінницької областей”, – йдеться в повідомленні.

За результатами проведеного опитування членів Всеукраїнської Аграрної Ради, стало відомо, що найбільше постраждали пшениця та ячмінь, адже в деяких регіонах нашої держави дощів майже не було вже впродовж кількох місяців.

При цьому сільгоспвиробники зазначають, що точні суми збитків можна буде рахувати вже ближче до моменту збору врожаю.

У травні  Мінагро  повідомляло, що завдяки сприятливим погодним умовам, які склалися зимою-весною 2018 року, стан озимих в Україні найкращий за всю історію спостережень.

«Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР) – це добровільна, неурядова організація, що об’єднує виробників з усієї України для спільного захисту інтересів аграрного сектору України та забезпечення його сталого розвитку. Наразі до складу ВАР входить 450 господарств з різних областей. Загальна площа земельного фонду членів спілки становить 2,1 млн га.

 

Парламент обрав свого аудитора НАБУ

Верховна Рада обрала Володимира Василенка  своїм представником у члени комісії незалежної зовнішньої оцінки (аудиту) діяльності Національного антикорупційного бюро України.

Таке рішення підтримали 289 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Оголошую про визначення Василенка Володимира Андрійовича членом комісії зовнішнього контролю з незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро України. Прошу комітет оформити процедуру за наслідками прийнятого нами рішення” – зазначив Голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Спочатку Голова ВР поставив на рейтингове голосування двох кандидатів, запропонованих комітетом з питань запобігання та протидії корупції,  – правозахисника, партнера компанії «Бейкер та Маккензі», громадянина США Томаса Файєрстоуна та українського правознавця-міжнародника, заслуженого юриста України, Надзвичайного і Повноважного посла України, доктора юридичних наук професора Володимира Василенка. Кандидатуру Василенка при цьому підтримали 276 народних депутатів, за Файєрстоуна проголосували 208 нардепів.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада втретє провела конкурс на представника у члени комісії незалежної зовнішньої оцінки (аудиту) діяльності  НАБУ. Від парламенту на новий конкурс подали документи п’ять кандидатів. Серед них – два пенсіонери, правозахисник, адвокат з Ізраїлю та колишній прокурор США.

6 червня антикорупційний комітет ВР подав на розгляд парламенту дві кандидатури на аудитора НАБУ – правозахисника, партнера компанії «Бейкер та Маккензі», громадянина США Томаса Файєрстоуна та українського правознавця-міжнародника, заслуженого юриста України, Надзвичайного і Повноважного посла України, доктора юридичних наук професора Володимира Василенка.

 

Турчинов розповів, на які гроші Росія “хакнула” українську економіку

Кібернетичні атаки РФ проти України у минулому році завдали економіці держави мільярдні втрати.

Про це під час ІХ Національного експертного форуму у Києві заявив секретар РНБО Олександр Турчинов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Минулорічні кібератаки нанесли страшний удар по нашій економіці. Втрати обраховуються мільярдами”, – сказав він.

Поруч з цим,  Турчинов  вказав на те, що, реагуючи на ці виклики, українській владі вдалося досягти серйозних результатів: “За дуже короткий термін фактично побудовано захисний контур, який сьогодні достатньо надійно захищає інформаційні ресурси державних установ, починаємо захищати об’єкти стратегічної інфраструктури”.

За словами секретаря РНБО, наразі кіберзахист в Україні – на рівні багатьох європейських країн.

 

Адвокати Небесної сотні показали реконструкцію розстрілів на Майдані у “цифрі”

Адвокати Небесної сотні презентували цифрову реконструкцію дня розстрілів під час Євромайдану – 20 лютого 2014 року.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Все це почалось ще під час  Євромайдану, коли ми працювали, надаючи допомогу потерпілим, а після подій Євромайдану вже була ясна картина злочинів і з’ясована кількість загиблих. Події 20 лютого викликали найбільше питань саме з тої точки зору, що надзвичайно велика кількість відео була оприлюднена, однак звести все до єдиної доказової бази і на підставі цих матеріалів встановити саме обстановку скоєння злочину для нас було надзвичайно важливим. Протягом 2014-2015 року група адвокатів намагалась знайти спеціалістів в Україні, які могли б створити продукт, який допоміг би відтворити всі події”, – розповів адвокат сімей Небесної сотні Павло Дикань.

Як зазначив адвокат, реконструкцію подій провели студія SITU Research та Науковий центр з прав людини Університету Карнегі-Меллона на запит адвокатів Небесної сотні.

За словами Диканя, дані, отримані під час цифрової реконструкції, допоможуть в розслідуванні подій, пов’язаних із загибеллю трьох активістів Євромайдану –  Ігоря Дмитріва, Андрія Дигдаловича, Юрія Паращука.

“Ми говоримо про ці дані як про висновок спеціалістів, це працюватиме у сукупності з іншими доказами. Наше завдання як захисників надати максимальну кількість доказів”, – додала адвокат Олександра Яценко.

Адвокати зазначили, що для відтворення подій фахівці використовували методики звукового друку кожного відео, напівавтоматизований метод геолокації відео та аудіоаналіз затримки пострілів, в результаті чого фахівці розробили платформу, яка допомогла внаслідок відтворення загальної обстановки події та 3D-візуалізацією моментів поранень трьох протестувальників визначити сектор та напрямки руху куль.

“Ми цю роботу зробили заради того, щоб долучити до матеріалів у справі “беркутівців” в Святошинському суді. Українська практика не передбачала ніколи такого виду доказу, як ця платформа”,  – резюмувала Яценко.

Вона також додала, що висновки, отримані в результаті аналізу, доводять, що активісти Дмитрів, Дигдалович і Паращук отримали смертельні поранення від правоохоронців.

 

Українська бабуся-іммігрантка стала героїнею популярної дитячої книжки в США

76-річна Віра Мороз, яка проживає в місті Портленд, штат Орегон, стала прототипом для героїні дитячої історії “Беш і Люсі зустрічають команду Віри та чарівних звірів”.

Про це повідомляє Ukrainian People – Укрінформ.

Книга, написана подругою доньки пані Віри, Лісою Кохн, у співавторстві з 9-річним сином Майклом – названим онуком пані Віри, побачила світ у травні 2018 року.

У книжці пані Віра є тренером успішної дівчачої футбольної команди та помічницею міського голови. Автори так описують її в книжці:

“Її форма була зшита блакитним і золотим українськими кольорами, і вона та її гравці носили у волоссі квіткові композиції в українському стилі. Команда Віри перехитрила, випередила, перекричала і перемогла кожну команду дівчат у місті, країні та штаті”.

У реальному житті пані Віра ніколи не була професійним тренером, але вона нерідко грає у футбол із рідними онуками і Майклом. Вона також проводила час із собакою Люсі, яка дуже любила приносити м’яч, коли його кидали. Власне, це наштовхнуло Майкла на ідею зробити Люсі в книжці прихильницею футболу.

Пані Віра потрапила в книжку невипадково:

“Разом із Майклом ми вирішили обрати тему “сили дівчат”, Тоді я запитала його, кого б він назвав як трьох людей, яких він знає, що володіють “силою дівчат”, і він першою назвав Віру”, – пояснює авторка.

Ліса та Майкл почали разом писати книжки, коли Майклу було п’ять років. У той час якраз померла їхня собака Люсі, і це був їхній спосіб, щоб упоратися з болем втрати. Люсі стала головною героїнею книжки, яка всюди супроводжує хлопчика Беша (образ оснований на Майклові). Книжка про пані Віру стала третьою в серії.

 

Росія нарощує Азовську флотилію і блокує українські порти – Турчинов

Росія нарощує свою Азовську флотилію, блокуючи доступ кораблям до українських портів на азовському узбережжі.

Про це під час ІХ Національного експертного форуму у Києві заявив секретар РНБО Олександр Турчинов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Вони (Росія — ред.) зараз активно створюють Азовську флотилію, фактично блокуючи пересування кораблів в напрямку наших азовських портів. Для цього з Каспію перекинуті десантні кораблі, а також ракетні кораблі”, – сказав  Турчинов.

Секретар РНБО також наголосив, що Росія наростила свою військову присутність в окупованому Криму. При цьому, “побудова Керченського мосту дозволяє значно швидше збільшувати військовий контингент, розташований в АР Крим”, додав він.

 

Аваков пропонує тимчасово заборонити жителям Донбасу обирати Президента і парламент

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає, що жителям окупованих територій після звільнення цих територій не можна брати участь у виборах до центральних органів влади упродовж 3-5 років.

Про це на ІХ Національному експертному форумі у Києві заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Коли ми говоримо про деокупацію, то я наполягаю, що вибори в місцеві ради мають проходити одразу, щоб ми отримали легітимну владу, яка буде співпрацювати з центральним представником влади України. Але ми маємо накласти мораторій на 3-5 років на виборах на цих територіях до центральних органів влади. Це не моя фантазія чи жорсткість – це світовий досвід, той, який ми можемо спостерігати, в тому числі, у країнах Балканського півострова або у тій же Іспанії”, – сказав Аваков.

Він вважає, що цей крок необхідно зробити, щоб уникнути можливих загострень  у майбутньому.

“Ми маємо трохи заспокоїти це суспільство, дати можливість прижитися там новим громадянським інституціям, нормальній дискусії, пресі, і тоді вже спокійно проводити вибори. В іншому випадку це знову призведе до загострення, зіткнень і ми не отримаємо ефект мирного процесу”, – наголосив міністр.

Слід зазначити, що пункт про мораторій щодо участі жителів Донбасу у виборах до центральних органів влади після деокупації міститься і в розробленій Аваковим  “Стратегії відновлення цілісності України і деокупації Донбасу”, яка оприлюднена 7 червня.

При цьому Аваков підкреслює, що “не можна позбавляти права брати участь у виборах біженців і тимчасово переміщених осіб. Потрібно дати їм можливість повернутися і освоїтися в місця раніше постійного проживання”.

“Зміна виборчого законодавства вимагає надання як мінімум 1 року всім учасникам виборчого процесу (комісіям, партіям, виборцям і т.п.) для ознайомлення з новими правилами і налагодження роботи. Проведення національних виборів до Верховної Ради в раніше окупованих територіях до роззброєння, демілітаризації, відновлення контролю над кордоном, належного законодавчого та інституційного забезпечення виборів не призведе до вирішення конфлікту. Результати таких виборів не будуть визнані більшістю учасників конфлікту і, отже, весь процес буде приречений на невдачу”, – йдеться у стратегії.

 

Вища кваліфікаційна комісія суддів довела свою ефективність – Рада Європи

Вища кваліфікаційна комісія суддів України запровадила та успішно провела досконалу процедуру обрання суддів до складу Верховного Суду, вважає Спеціальний радник генсека Ради Європи в Україні Режи Брійя.

Про це він сказав в  інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” – Укрінформ.

Представник Ради Європи зазначив, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України відіграє одну із вирішальних ролей у реформуванні судової системи України. Адже Комісія відповідає за добір нових суддів, кваліфікаційне оцінювання всього судового корпусу та проводить конкурсні процедури.

«Мене вразила робота, проведена ВККС України за останні два роки. Досвід Комісії під час обрання суддів Верховного Суду є справді унікальним для європейських країн. Усі уважно спостерігали за цим процесом – як в Україні, так і за її межами, за роботою Комісії. Комісія запровадила досконалу процедуру обрання суддів до складу Верховного Суду, засновану на найвищому рівні професійної компетентності та доброчесності… Я вважаю, що ВККСУ виконала це завдання ефективно та успішно», – зазначив Брійя.

Нагадаємо, що за методологію, яка застосовувалась під час конкурсу до Верховного Суду, зараз Комісія проводить кваліфікаційне оцінювання всього судового корпусу України, конкурс до Вищого суду з питань інтелектуальної власності, а також проведе конкурс до Вищого антикорупційного суду.

«Це є серйозним викликом, і я переконаний, що Комісія продовжуватиме виконувати ці дуже непрості завдання професійно та ефективно», – підкреслив Спеціальний радник Генерального секретаря Ради Європи в Україні.

 

Інформвійна РФ проти України має на меті ліквідацію державності – посол у Франції

Головною метою інформаційної війни в Україні є дестабілізація України аж до ліквідації її державності.

Про це в Парижі, виступаючи на колоквіумі в Національній Асамблеї Франціі за темою «Маніпуляції з інформацією в міжнародній політиці: украінський приклад», сказав Надзвичайний і Повноважний посол України у Франції Олег Шамшур, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Головною метою інформаційної війни в Україні є дестабілізація України аж до ліквідації її державності, в Росії – отримання підтримки населення для виправдання дій керівництва Росії, для країн Заходу – дискредитація дій керівництва України та її Збройних Сил», – сказав Шамшур.

За його словами, інформаційно-пропагандистська війна Росії проти України має безпрецедентний характер як за своїми змістом, так і за масштабами і спрямованістю.

«Дезінформаційні проекти, операції і заходи спрямовані на всі верстви населення і всі регіони України, а також населення Росії і країн Заходу – відповідно, з різними цільовими установками і задачами», – сказав дипломат.

Він вказав на те, що з боку РФ використовуються «усі методи інформаційно-психологічної боротьби – від розміщення тенденційної інформації та напівправди до неприхованої неправди».

Як відомо, під час досудового слідства у кримінальному провадженні стосовно керівника “РИА Новости-Украина” під час санкціонованого обшуку правоохоронці виявили в банківській скриньці Вишинського понад двісті тисяч доларів США, предмет, ззовні схожий на пістолет “Браунінг 1906”, та прямий трудовий договір між фігурантом справи та МІА “Россия Сегодня” на керівництво представництвом на території України.

 

Директор SOCIS розповів про політичну орієнтацію українців та “ультра андеграунд”

На парламентських виборах в Україні мають шанси пройти 6 політичних партій.

Такі  дані опитування, проведеного Центром соціальних і маркетингових досліджень SOCIS, оприлюднені на прес-конференції в Укрінформі.

Згідно з результатами, якби парламентські вибори відбулися найближчим часом, то в Раду могли б потрапити ВО “Батьківщина” (лідер Юлія Тимошенко) – 9,7%, “Блок Петра Порошенка” Солідарність “- 8,8 %, партія “Слуга народу” (актор Володимир Зеленський) – 7,2%. Також партію “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка обрали б 6,9% опитаних,  “Опозиційний блок” – 5,5%, Радикальну партію Олега  Ляшка – 5%.

Як зауважив виконавчий директор центру SOCIS Олександр Стегній під час презентації результатів опитування, українцям досі важко зрозуміти різницю між соціал-демократами і націонал-демократами.

“Але населення більше підтримує зважену політичну орієнтацію. Ультраліві і ультраправі в андеграунді”, – сказав він.

Опитування проводилося 11-22 травня у всіх областях України, крім Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Всього опитано 3 тисячі осіб. Похибка не перевищує 2%.

 

В Україну заборонили ввозити книгу Казанцева “Антикварщики”

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко підписав наказ про відмову ТОВ “Форс Україна” у дозволі на ввезення з території держави-агресора книги Кирила Казанцева “Антикварщики” у кількості дві тисячі примірників.

Про це повідомляє  прес-служба комітету – Укрінформ.

“Відмову надано на підставі негативного висновку експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції. Експерти визнали, що це видання пропагує органи влади та представників органів влади держави-агресора, прославляє діяльність правоохоронних органів держави-агресора, а отже, не відповідає критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України”, – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, станом на 7 червня 2018 року Держкомтелерадіо видав суб’єктам господарювання дозволи на ввезення 16 349 найменувань видавничої продукції з території РФ і тимчасово окупованих територій України. Водночас на підставі негативних висновків експертної ради комітет відмовив у видачі дозволів на ввезення 52 видань у зв’язку з їх невідповідністю Критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України. Ще 577 відмов надано внаслідок  подання суб’єктами господарювання не в повному обсязі пакетів документів або виявлення у поданих документах недостовірних відомостей.

 

Скасування санкцій проти Росії призведе до ізоляції Італії в ЄС – депутатка

Домагатися скасування санкцій проти Росії до виконання нею Мінських угод — значить шкодити й Італії також.

Таке переконання  висловила  молода депутатка нижньої палати парламенту Італії від Демократичної партії Лія Квартапелле Прокопіо – Укрінформ.

“Скасування санкцій проти Росії веде до ізоляції Італії”, – наголосила вона, виступаючи у парламенті.

Її емоційна промова широко розійшлася у  ЗМІ  та соцмережах, адже з ідеями нового “уряду змін”, як він сам себе називає, погоджуються далеко не всі. У першу чергу до уряду популістів критично налаштовані академічні кола та відомі видання.

“Ми будемо єдиною державою з такою пропозицією! У цій залі багато аплодували цій ідеї, з цього приводу я хочу спитати: вам подобається перспектива Італії, самотньої у Європі та близької до Путіна?”, – відверто запитала вона колег-депутатів.

Лія Квартапелле Прокопіо нагадала присутнім, що санкції були впроваджені і продовжуються через те, що Росія здійснила військове вторгнення в Україну і не поважає Мінських домовленостей. Отже, скасувати їх означало б на всезагал оголосити прийнятною цю поведінку Росії. Звертаючись безпосередньо до прем’єр-міністра нового уряду Джузеппе Конті, Лія Квартапелле сказала: “Ви говорили про те, що санкції шкодять громадянському суспільству Росії. Про яке громадянське суспільство йдеться?! Санкції стосуються 150 олігархів, вищих чинів Росії та Криму, а також бойовиків сепаратистських республік! Ви про це громадянське суспільство хочете потурбуватися?”

Вона підкреслила, що її політсила завжди буде в опозиції щодо подібних ініціатив, і не збирається бути на боці путінської Росії, а буде з Італією та Європою.

“Якщо таким великим є занепокоєння щодо російського громадянського суспільства, то чому Ви не згадали жодним словом лідера опозиції Навального, який зараз ув’язнений? Чому така наполегливість та хвилювання через санкції? Ви змушуєте нас думати, що в уряді є хтось, хто має віддячити за щось Москві!”, – зауважила депутатка.

 

Швеція дала добро на будівництво Nord Stream-2

Шведська влада офіційно схвалила будівництво газопроводу Nord Stream-2, за яким планується поставляти у центральну Європу газ з РФ.

Про це 7 червня заявив міністр промисловості й інновацій Мікаель Дамберг на прес-конференції,  повідомляє  Радіо Свобода – Укрінформ.

Швеція  стала третьою країною, яка вслід за Фінляндією і Німеччиною видала дозвіл на будівництво трубопроводу. Поки що такий дозвіл ще не видала Данія”, – говориться у повідомленні.

Стаття 79 Конвенцій ООН за морським правом забороняє Швеції перешкоджати прокладенню трубопроводу за умови відсутності забруднення від нього. У вересні 2016 року глава МЗС Швеції Маргот Валльстрем заявила, що “у Швеції немає юридичних підстав, щоб зупинити проект”, проте країна буде максимально вимоглива до екологічних умов будівництва. Дамберг у четвер підтвердив цю позицію, додавши, що в уряду Швеції “негативне відношення до проекту у цілому”, оскільки, на його думку, ЄС “має зменшити залежність від російського газу” як інструменту “політичного тиску”.

Трубопровід, який повинен пройти по дну Балтики й прокачувати природний газ з Росії у Німеччину в обхід України і Польщі, викликає побоювання у низки країн Центральної й Східної Європи, а також Сполучених Штатів.

 

Аналітик Atlantic Council спрогнозував майбутнє “Північного потоку – 2”

Проект трубопроводу “Північний потік – 2” російського галузевого гіганта “Газпром” буде досить складно здійснити, не в останню чергу через причетних до будівництва трубопроводу росіян. Про це в коментарі  УНН сказав експерт і економіст Андерс Аслунд з аналітичного центру Atlantic Council.

“Північний Потік – 2” буде досить складно здійснити, з ним пов’язано безліч ускладнень. Люди, які планують брати участь в будівництві трубопроводу, Тимченко і Ротенберг і їх компанії знаходяться під санкціями. Питання в тому, як вони зможуть отримати фінансування “, – заявив Аслунд.

Відзначимо, як повідомляли раніше ЗМІ, “Газпром” уклав основний контракт на будівництво відправної компресорної станції (КС) газопроводу “Північний потік 2” – “Слов’янська” з компанією Аркадія Ротенберга “Стройгазмонтаж”.

Генеральним підрядником сухопутного підведення до “Північного потоку-2” виступає “Стройтранснефтегаз”, співвласником якого є Геннадій Тимченко.

“Російські фінансові установи знаходяться під санкціям, і, очевидно, канцлер Німеччини Ангела Меркель не в захваті від “Північного потоку – 2″. Може вона дійсно його прикриє або зробить щось ще? Існує безліч ускладнень, з якими проекту належить зіткнутися”, – сказав експерт.

Як повідомляв УНН, сьогодні Швеція схвалила заявку від  компанії Nord Stream 2  на прокладку двох ниток газопроводу через свою економічну зону в Балтійському морі.

 

Путін попросив Австрію організувати зустріч з Трампом на її території – WSJ

Наступна зустріч президента США Дональда Трампа й російського лідера Володимира Путіна може відбутися протягом ближчих місяців у Австрії.

Принаймні, президент РФ попросив австрійське керівництво посприяти цьому, повідомило в четвер американське центральне видання  The Wall Street Journal – Укрінформ.

“Президент Росії Володимир Путін попросив канцлера Австрії організувати його зустріч з президентом США Дональдом Трампом у Відні цього літа”, – зауважує видання з посиланням на чиновника в європейських структурах.

При цьому зазначається, що Білий Дім обмірковує цю пропозицію.

Путін  звернувся з проханням під час офіційного візиту до столиці Австрії у вівторок, уточнило джерело. Канцлер Себастьян Курц прийняв цей запит й пообіцяв передати його американському президенту.

Як підкреслюється в публікації, ініціатива російського лідера означає, що саміт за участю глав США і Росії може відбутися швидше, ніж очікувалося недавно. Лише минулого тижні видання WSJ повідомило, що Білий дім розпочав попередню підготовку зустрічі між двома лідерами. Принаймні, посол США в Росії Джон Гантсман обговорював цю перспективу в Вашингтоні, однак ні дата, ні місце саміту, за інформацією джерел, досі не узгоджені.

При цьому підкреслювалось, що під час зустрічі президенти мають обговорити, зокрема, питання Сирії, України, а також контролю над ядерним озброєнням. При цьому мета саміту, як зазначили в Вашингтоні, сфокусована на розв’язання довгострокових розбіжностей.

 

Трюдо попередив Трампа, що протекціонізм шкодить США

Запровадження США додаткових мит на імпорт сталі та алюмінію із ЄС та Канади шкодить американським працівникам.

Про це заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час спільної прес-конференції із президентом Франції Еммануелем Макроном у Оттаві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Робочі місця в США опинилися під загрозою через дії Дональда Трампа і його Адміністрації. Якщо нам вдасться наголосити на цьому – і ми бачимо, що всередині США теж посилюється тиск – можливо, він змінить свою позицію», – сказав Трюдо.

Еммануель Макрон підтримав цю думку, зазначивши, що економічні протистояння шкодять усім.

«Торговельна війна не йде на користь нікому. Вона почне шкодити американським працівникам, ціна сировини зростатиме і вся промисловість стане менш конкурентноспроможною», – наголосив президент Франції.

Як повідомляв Укрінформ, минулого тижня міністр фінансів США Вілбур Росс повідомив про припинення торговельних пільг для Канади, Мексики і ЄС та введення мит на поставки з цих країн алюмінію і сталі попри міжнародні правила, в тому числі в рамках Світової організації торгівлі.

У відповідь канадська сторона, ЄС та Мексика заявили про запровадження власних  мит  на товари із США.

Додамо, що Трюдо, Макрон, Трамп та інші глави держав та урядів країн-членів G7 сьогодні та братимуть участь у саміті Великої сімки.

 

Хто сплатить борги Київенерго: Коболєв запрошує Кличка на дебати

Голова НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв запропонував меру Києва Віталію Кличку під час дебатів у прямому ефірі обговорити питання теплопостачання столиці.

Про це він написав у  Facebook – Укрінформ

“Пане Кличку, може дебати в прямому ефірі?.. Обговоримо всі спірні питання вживу перед камерами. Вистачить сміливості?”, – написав  Коболєв.

НАК “Нафтогаз України, у свою чергу, пише, що готовий хоч завтра почати постачати газ котельням, однак – за умови укладання договорів.

“Гаряча вода може бути в київських квартирах вже завтра. Могла бути ще вчора або місяць тому. Ми не вимагаємо негайного погашення боргу за газ. Але київська влада не хоче, щоб був укладений договір, якого вимагає законодавство, а іншого способу дати газ ми не маємо”, – йдеться у повідомленні НАК.

У компанії нагадали, що Київська міська державна адміністрація заздалегідь знала, що нове комунальне підприємство стане правонаступником будь-яких боргів Київенерго за газ перед Нафтогазом, які лишатимуться на момент завершення договору оренди.

“Інших шляхів, які дозволили б Нафтогазу постачати пільговий газ КП “Київтеплоенерго”, закон не містить. На жаль, влада Києва не передбачила відповідних запобіжників зростанню боргів Київенерго під час продовження договору оренди з цим підприємством у 2017 році”, – зазначили у компанії.

 

 

Антикорупційний суд: Петренко заявляє, що повноваження міжнародних експертів погоджені

Міністр юстиції наголошує, що погоджені з МВФ та Венеціанською комісією положення законопроекту про Вищий антикорупційний суд надають вирішальне право голосу міжнародним експертам у доборі антикорупційних суддів.

Про це він сказав на засіданні комітету ВР з питань правової політики та правосуддя, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми надаємо абсолютно вирішальну роль міжнародним експертам при доборі кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду», – підкреслив він.

Міністр пояснив, що згідно із погодженою процедурою відбору кандидатів у судді, запропонованою у законопроекті, усі кандидати мають скласти тести міжнародних експертів, які, оцінивши результати тестування, мають право призначити попередні співбесіди із певною кількістю кандидатів. При цьому для призначення цих співбесід необхідно рішення трьох з шести членів ради експертів.

Після проведення цих співбесід рада експертів може ініціювати проведення спеціального засідання ВККС і ради експертів.

«Це буде одне і остаточне рішення. І на цьому засіданні мають бути присутніми шість міжнародних експертів і повний склад Вищої кваліфкомісії. У разі, якщо кандидат після своїх пояснень не зможе отримати підтримку хоча б трьох експертів і половину складу ВККС – він автоматично знімається з конкурсу», – зазначив Петренко.

Міністр юстиції закликав комітет і народних депутатів підтримати законопроект про ВАС у тому вигляді, в якому він був погоджений із міжнародними експертами для того, щоб не розбалансовувати закон.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 1 березня ухвалила у першому читанні президентський законопроект № 7440 «Про Вищий антикорупційний суд».

Водночас у МВФ, Світовому банку та ЄС заявили, що законопроект порушує зобов’язання України і не відповідає вимогам Венеціанської комісії.

До другого читання депутати внесли 1974 поправки до законопроекту про антикорупційний суд. Наразі триває їхній розгляд, серед правок – про повноваження міжнародних експертів при призначенні суддів антикорупційного суду.

 

У Польщі назріває скандал: армія вирішила збирати дані про нацменшини

Керівництво польської армії через військові штаби у воєводствах вирішило зібрати у місцевих органів влади дані про громадян країни іншої національності.

У генштабі ЗС Польщі твердять, що це робиться з міркувань безпеки, а представники опозиції та національних меншин Польщі підкреслюють, що це є порушенням конституції і дискримінацією громадян країни за національною ознакою, інформує Rmf24.pl – Ук.рінформ

Як довідалися журналісти радіо, військові штаби у кількох регіонах південної та південно-західної Польщі розіслали листи старостам кількадесяти населених пунктів, в яких просять до вересня 2018 року надати інформацію щодо кількох пунктів. Ідеться, зокрема, про “ситуацію щодо осіб інших національностей, окрім польської, зокрема їх кількості, рівня інтегрованості з рештою польського суспільства, рівень життя, головні проблеми і конфлікти у місцях їх проживання, вказання формальних і неформальних лідерів організацій і товариств, які об’єднують навколо себе особи, що декларують належність до інших етнічних груп, крім польської”.

У листі також є прохання вказати місця інфраструктури, де можна розмістити значні групи людей (біженців), фізико-географічні умови території, через які може відбутися міграція під час конфлікту, а також інформацію про локальні ЗМІ – пресу, радіо, телебачення, інтернет-сайти.

У польському генштабі підкреслили, що ці дії є “конституційним обов’язком щодо захисту незалежності країни та недоторканності кордонів, що вимагає цілісної оцінки розвитку оборонного потенціалу”. За інформацією ГШ ЗС  Польщі, збір цієї інформації має статистичний, кількісний та якісний характер.

Реагуючи на ініціативу польської армії, колишній міністр національної оборони РП Томаш Сємоняк підкреслив, що збір такої інформації є порушенням конституції, оскільки армія повинна захищати від зовнішніх загроз усіх громадян Польщі, незважаючи на їхню національність. На його думку, збір цієї інформації є скандалом, на який повинен відреагувати чинний міністр оборони країни. Він також зауважив, що збір такої інформації не належить до компетенції армії.

Голова Об’єднання українців у Польщі (ОУП) Петро Тима зазначив, що такі ініціативи можуть знищити багаторічний доробок незалежної Польщі щодо позитивного ставлення до нацменшин.

“Ці дії можуть призводити до напруги у локальних спільнотах і, зрештою, до дискримінації. Це форма стигматизації, виділення громадян, яка ставить під сумнів лояльність до польської держави лише з огляду на те, що хтось є активним у середовищі нацменшин”, – підкреслив Тима.

На його переконання, ці дії є небезпечними, оскільки призводять до зростання недовіри щодо нацменшин. Він зазначив, що це може спричинити зростання ненависті на національному грунті, до чого докладе руку держава.

Голова ОУП повідомив, що цією справою має зайнятися польський омбудсмен, уповноважений польського уряду з питань рівноправного ставлення, комісія Сейму з питань національних та етнічних меншин. Тима додав, що також не залишиться осторонь цього питання.

 

Президентські вибори: 20% українців ще не вирішили, за кого голосувати

В Україні 20,1% українців ще не визначились за кого голосувати на президентських виборах.

Такі дані оприлюднив доктор соціологічних наук, професор, виконавчий директор Центру соціальних і маркетингових досліджень SOCIS Олександр Стегній під час презентації дослідження в Укрінформі.

За даними дослідження, відповідаючи на запитання “Кого б ви обрали, якби президентські вибори відбувались найближчої неділі?”, 20,1% опитаних обрали варіант “не знаю” та “відмова відповіді”.

Крім того, 14,4% опитаних заявили, що не брали б участі у  виборах.

У цьому контексті Стегній наголосив, що до сучасних рейтингів потрібно ставитись прискіпливо, зважаючи на значну кількість людей, які ще не визначились за кого голосуватимуть.

“До вимірювання рейтингів ставлюсь прискіпливо, бо питома вага людей ще не знають… Орієнтовно з жовтня почнеться активна передвиборча боротьба і гра компроматів. І тоді опитування стануть більш актуальними. Зараз це просто уявлення”, – сказав він.

Також, згідно з даними Socic, 8,9% опитаних проголосували би за Юлію Тимошенко, 7,9% за Петра Порошенка, 7,7% за Анатолія Гриценка, якби вибори відбувалися найближчої неділі.

Терміни проведення дослідження – 19-25 квітня 2018 року. Метод збору первинної соціологічної інформації – стандартизоване інтерв’ю face-to-face за місцем постійного проживання респондентів. Опитування проводилося за вибіркою, яка репрезентує доросле населення України в цілому, за такими ознаками – стать, вік (від 18 років) та тип поселення (місто/село). Загалом було опитано 3000 респондентів.