Віримо у правосуддя у справі Миколи Голомші

3 роки ago Інформ центр 0

Окружний адміністративний суд міста Києва  (ОАСК) відновив судовий розгляд адміністративного позову першого заступника Генерального прокурора України (2014  рік) Миколи Голомші щодо його незаконного звільнення з органів прокуратури через люстрацію. Судове слухання за позовом М. Голомші відбулося 4 червня о 15:00.

Майже три роки тому – у квітні 2015 року ОАСК призупинив розгляд цієї справи, розпочатої ще в листопаді 2014 року, до винесення відповідного рішення Конституційного суду України.

“Суддя В. Амельохін призупинив слухання на стадії закінчення судового розгляду, по суті справу суд  фактично розглянув. Отже ми розраховуємо на швидке завершення процесу та об‘єктивне рішення суду”, – заявила напередодні розгляду  адвокат Н. Князьська. Вона також нагадала, що експертну думку щодо незаконного звільнення М.Голомші у суді висловили відомі правники, серед яких є представник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України Микола Сірий.

Підтримати М.Голомшу, його гідність і честь, за ініціативи ГО «Українська координаційна рада» під стіни суду вийшли представники громадсько-політичних рухів та партій, зокрема, Всеукраїнського форуму «Українська альтернатива», Політичної Партії «ПАТРІОТ», Політичної партії «Громадський рух Валентина Наливайченка «Справедливість» та свідомі українці, серед яких воїни АТО, «кіборги», сотники і учасники Майдану Гідності, науковці та правники.

У своїх виступах спікери неодноразово наголошували на тому, що вважають наказ колишнього Генерального прокурора України В.Яреми про звільнення з посади першого заступника Генерального прокурора України Голомші М.Я. протиправним і таким, що підлягає скасуванню.

Вони відзначали, що основними критеріями життя та роботи М.Голомші завжди були відданість Україні, сумлінність, порядність, послідовність, наполегливість та принциповість, незалежно від зміни керівництва прокуратури та влади в державі.

За це у період президентства Януковича В.Ф. він неодноразово зазнавав тиску у вигляді незаконних звільнень, понижень в посаді, позбавлень права прийняття рішень, які були законними і необхідними для прийняття на займаних ним посадах. Тому Голомша М.Я. не може бути віднесений до осіб, які своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали чи сприяли здійсненню заходів, спрямованих на узурпацію влади Президентом України Віктором Януковичем.

Під час Майдану Гідності упродовж листопада 2013р. – лютого 2014 року  Микола Голомша неодноразово роз’яснював та після роботи і у вихідні дні організовував колег (працівників органів прокуратури) для походу до Майдану на його підтримку. Окрім цього, він особисто та його підлеглі, за його дорученням, відбували до внутрішніх військ МВС України, Збройних Сил України та інших військових формувань де роз’яснювали вимоги законодавства та текст Присяги, а саме що військовослужбовці присягалися на вірність народу України і повинні бути разом з народом, а не із злочинною владою Януковича.

І на останок, Голомша М.Я під час проведення антитерористичної операції на майдані 20-22.02.2014 особисто розробив та підготував проект постанови Верховної Ради України, який було прийнято Верховною Радою України та зупинено незаконну антитерористичну операцію та розстріл наших побратимів.

 

Крім того, у зазначений період Голомша М.Я. не обіймав посади, які встановлені ст. 3 Закону України «Про очищення влади», а тому не є суб’єктом його застосування.

Після виходу з нарадчої кімнати суд ухвалив рішення про продовження подальшого розгляду справи в порядку спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними доказами, які є у матеріалах справи, що передбачає винесення остаточного рішення не пізніше шістдесяти днів з дня відкриття такого провадження.

Сподіваємося, що це буде остаточне і справедливе рішення у справі незаконного звільнення М.Голомші – українського патріота та професіонала найвищого ґатунку, котрий був незаконно звільнений колишнім Генеральним прокурором України В.Яремою.

Прес-служба партії

Довідково: у березні 2018 року Верховний Суд відмовив у відкритті провадження у зразковій адміністративній справі за поданням судді ОАСК про розгляд справи за позовом до Генеральної прокуратури України. ВС зайняв позицію, що недоцільно відкрити провадження у зразковій адмінсправі  до вирішення КСУ справи щодо конституційності  окремих положень Закону України «Про очищення влади».