Підбірка актуальних новин за 23 травня

1 рік ago Інформ центр 0

Прокуратура Донеччини розслідує екоцид окупантів на Донбасі

Прокуратура Донецької області розпочала розслідування факту екоциду, тобто нанесення фатальної шкоди навколишньому середовищу, з боку “влади” так званої ДНР, підтримуваної російськими окупантами.

Про це повідомив  у Facebook  прокурор Донецької області Євген Бондаренко – Укрінформ.

“Прокуратура Донецької області внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ст. 441 (екоцид) КК України. Досудове розслідування по вказаному кримінальному провадженню здійснюватиметься ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях під процесуальним керівництвом прокуратури”, – йдеться у повідомленні.

Установлено, що в квітні поточного року представники псевдореспубліки «ДНР» прийняли рішення та анонсували припинення відкачки води з єнакіївської шахти «Юнком», яка розташована на тимчасово окупованій території в селищі Бунге (колишній Юнокомунарськ).

“Окупаційна адміністрація Російської Федерації розуміє, що такі дії можуть спричинити екологічну катастрофу, яка полягатиме у радіоактивному, хімічному забрудненні грунтових та поверхневих вод місцевості і, як наслідок, забрудненні екосистеми Азовського моря”, – підкреслює прокурор.

Таким чином, у діях представників терористичної організації «ДНР» маються ознаки скоєння злочину, передбаченого ст. 441 КК України. Досудове розслідування триває.

Шахта «Юнком» відзначалася великою загазованістю, там тільки за період із 1959 по 1979 роки було зафіксовано 235 викидів газу, 28 з яких закінчилися смертю шахтарів. У вересні 1979 року з метою зниження вірогідності раптових викидів метану на шахті було здійснено підземний ядерний вибух, після чого її закрито та ізольовано.

На місці вибуху утворилася скляна капсула діаметром приблизно 30 м, заповнена радіоактивною водою, яка, згідно із висновками експертизи, потребує відносної сухості. Потрапляння радіоактивної рідини з капсули у водні ресурси місцевості через грунтові води може спричинити екологічну катастрофу, яка полягатиме у радіоактивному хімічному забрудненні, в тому числі і екосистеми Азовського моря.

Прокуратура розслідує екоцид на “ядерній шахті” в районі окупованої Донеччини

Прокуратура Донецької області порушила провадження за фактом припинення відкачування води з єнакіївської шахти “Юнком” представниками “ДНР”.

Про це повідомила на своїй сторінці у  Facebook  прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган – Укрінформ.

“Прокуратура Донецької області внесла відомості до ЄРДР за ознаками злочину, передбаченого ст. 441 (екоцид) КК України. Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснюватиметься ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях під процесуальним керівництвом прокуратури”, – написала вона.

За її словами, у квітні представники  «ДНР»  анонсували припинення відкачування води з єнакіївської шахти «Юнком», яка розташована на тимчасово окупованій території в селищі Бунге. Такі дії можуть спричинити екологічну катастрофу, яка полягатиме у радіоактивному, хімічному забрудненні грунтових та поверхневих вод місцевості і, як наслідок, забрудненні екосистеми Азовського моря, наголосила Сарган.

Нагадаємо, шахта «Юнком» відзначалася великою загазованістю, там тільки за період із 1959 по 1979 роки було зафіксовано 235 викидів газу, 28 з яких закінчилися смертю шахтарів. У вересні 1979 року з метою зниження вірогідності раптових викидів метану на шахті було здійснено підземний ядерний вибух, після чого її закрито та ізольовано.

На місці вибуху утворилася скляна капсула діаметром приблизно 30 м, заповнена радіоактивною водою, яка, згідно із висновками експертизи, потребує відносної сухості. Потрапляння радіоактивної рідини з капсули у водні ресурси місцевості через грунтові води може спричинити екологічну катастрофу, яка полягатиме у радіоактивному хімічному забрудненні, в тому числі і екосистеми Азовського моря.

 

У Києві спецкомісія допоможе добровольцям отримати статус УБД

У Києві створено комісію з питань надання посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності України.

Про це повідомляє  прес-служба  Київської міської адміністрації – Укрінформ.

“Розпорядженням КМДА створено комісію з питань надання на території міста Києва посвідчення бійця-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України”, – йдеться у повідомленні.

Документом затверджено персональний склад комісії на чолі з заступником голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олексієм Резніковим.

Як відомо, 1 червня 2017 року Київрада ухвалила рішення, за яким бійці добровольчих батальйонів, які були учасниками  АТО, здобули можливість отримати офіційний статус учасника бойових дій. Відповідно до цього рішення, бійцем-добровольцем АТО може бути визнано особу, яка перебувала або перебуває у складі добровольчих формувань та брала участь у бойових діях на сході України, але не ввійшла до складу Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії та інших військових формувань і правоохоронних органів.

 

Українці в Нью-Йорку проведуть акцію на підтримку Сенцова

Спільнота молодих українців у США “Razom for Ukraine” організовує 26 травня акцію протесту #SaveOlegSentsov на підтримку українського політв’язня Кремля Олега Сенцова.

Про це повідомляється на сторінці заходу у  Фейсбуці – Укрінформ.

“26 травня ми зберемося на Тайм Сквер, щоб привернути увагу до ситуації Олега Сенцова”, – написали організатори.

Також активісти закликали бажаючих долучитися до участі у перфомансі на підтримку Сенцова, який відбудеться в рамках акції.

“Якщо ви хотіли б взяти участь в перфомансі, який є частиною акції, будь ласка зголошуйтеся. Нам потрібно 50 добровольців. Будь ласка пишіть в Messenger до  Khodakivska Tania, ми додамо вас до закритої групи”, – додали вони.

Акція пройде на Тайм Сквер о 15:00.

Нагадаємо, що глобальна акція #SaveOlegSentsov на підтримку незаконно заарештованого Кремлем Олега Сенцова відбудеться 1 і 2 червня.

Як повідомлялося, український режисер Олег Сенцов був затриманий у березні 2014 року російськими спецслужбами в анексованому Росією Криму разом з активістом Олександром Кольченком. Їх обвинуватили в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва вину не визнали.

Сенцов оголосив безстрокове голодування 14 травня 2018 року, заявивши, що припинить його лише у разі звільнення всіх українських політв’язнів, які утримуються в РФ.

 

Політв’язні Кремля: Форум вільної Росії просить ЄС допомогти у звільненні українців

Постійний комітет Форуму вільної Росії висловив підтримку Олегу Сенцову і всім українським політв’язням і вимагає їхнього негайного звільнення.

Заяву Постійного комітету  опубліковано  на акаунті ФВР у Facebook – Укрінформ.

«Постійний комітет Форуму вільної Росії висловлює свою підтримку Олегу Сенцову і всім українським політв’язням і вимагає їхнього негайного звільнення. Крім того, ми закликаємо країни Європейського Союзу і США виступити медіатором у переговорному процесі між Росією і Україною з питання звільнення українських політв’язнів», – йдеться в заяві.

Як повідомлялося, українського режисера Олега Сенцова було затримано в березні 2014 року російськими спецслужбами в анексованому Росією Криму разом з активістом Олександром Кольченком. Їм висунули обвинувачення в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва провину не визнали.

Сенцов оголосив безстрокове голодування 14 травня 2018 року, заявивши, що припинить його тільки в разі звільнення всіх українських політв’язнів, яких утримують у РФ.

Глобальна акція #SaveOlegSentsov на підтримку  Олега Сенцова  відбудеться 1 і 2 червня.

 

У світі запускають глобальну акцію на підтримку Сенцова

Глобальна акція #SaveOlegSentsov на підтримку українського політв’язня Кремля Олега Сенцова відбудеться 1 і 2 червня.

Про це її організатори повідомляють у соцмережі Facebook – Укрінформ.

“Визначені дати глобальної акції #SaveOlegSentsov. Вона буде проводитися 1 та 2 червня. У різних містах по всьому світу ми виставимо червону картку режиму Путіну, який незаконно утримує людей за гратами”, – йдеться у повідомленні.

Як наголошують організатори, терміни проведення акції обрано з урахуванням початку у Росії чемпіонату світу з футболу, який стартує 14 червня.

“Ми маємо зробити усе від нас залежне, щоб Кремль, який готується до прийому іноземних гостей на чемпіонаті світу з футболу, звільнив  Олега Сенцова  та інших політв’язнів”, – наголошується у дописі.

Як повідомлялося, український режисер Олег Сенцов був затриманий у березні 2014 року російськими спецслужбами в анексованому Росією Криму разом з активістом Олександром Кольченком. Їх обвинуватили в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва вину не визнали.

Сенцов оголосив безстрокове голодування 14 травня 2018 року, заявивши, що припинить його лише у разі звільнення всіх українських політв’язнів, які утримуються в РФ.

 

Річка Рось та Нью-Йорк: Сущенко надіслав ще два малюнки з СІЗО

Незаконно заарештований у Москві кореспондент Укрінформу Роман Сущенко надіслав два нові малюнки із російського СІЗО “Лефортово” – другу частину пейзажу річки Рось та міський пейзаж Нью-Йорка.

Про це повідомляє Укрінформ.

Річковий пейзаж є другим у серії, перший малюнок з якої Сущенко надіслав у лютому цього року. На звороті журналіст зазначив: “Роман Сущенко. Диптих. На Росі 2. Папір, кулькова ручка”.

Нью-йоркський пейзаж власкор Укрінформу почав створювати минулого року. Сущенко вказав, що для цього використав папір, олівець, кулькову ручку, сік буряка та лушпиння цибулі.

Загалом за час перебування у московському СІЗО від журналіста Укрінформу надійшли п’ятнадцять малюнків – весняний пейзаж, краєвиди Парижа і Сен-Мало, маяк Ар-Мен у Бретані, швейцарське місто Женева та італійські Перуджа, Парма та Венеція, португальський Лісабон, американський Чикаго, а також пейзажі української місцевості – річки Рось, Андріївського узвозу та зимовий пейзаж із зображенням пам’ятника Святому Володимиру у Києві.

Як відомо, власного кореспондента Укрінформу у Франції  Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув із приватною поїздкою.

7 жовтня йому висунули звинувачення у “шпигунстві”. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР МОУ це спростували.

Мосміськсуд продовжив арешт Сущенка до 16 вересня.

Дебати у справі Сущенка пройдуть 28 травня, тож вирок йому може бути ухвалений на початку червня.

 

У Києві презентували “Зелену книгу”, де розписані дії з деокупації Криму

Видання підготовлене Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД). Книга кореспондує головні напрямки діяльності українського уряду, які б гарантували “безпечну реінтеграцію Криму, як запоруку його деокупації”.

Про це в ході презентації книги в Укрінформі розповіла керівник Програми демократичних процесів УНЦПД Юлія Тищенко.

“Слоган або гасло “Крим – це Україна” чудовий, але одних слів замало, потрібні дії і з боку держави, і з боку суспільства, щоб він наповнювався конкретним змістом”, – сказала, представляючи книгу, Тищенко.

За її словами, формат “Зеленої книги” передбачає кроки, які український уряд повинен зробити для того, щоб відбулася “не просто реінтеграція, а безпечна реінтеграція, як запорука деокупації Криму”.

Як підкреслила експерт, незважаючи на те, що в країні досі немає державної стратегії щодо повернення Криму, дії влади часто, завдяки неурядовим організаціям, відбуваються в потрібному напрямку.

“У нас улюблена фраза, що в державі досі немає державної стратегії щодо деокупації Криму. Це правда, але, тим не менше, якщо подивитися на дії уряду, то у разі частої відсутності чітких меседжів і чіткої політики в різних сферах, у нас відбуваються кроки , які сприяють цій деокупації і реінтеграції. Вони не такі швидкі, як нам би хотілося, іноді вони відбуваються не завдяки, а всупереч, зокрема, через тиск громадських організацій… Наші пропозиції кореспондуються в цій книзі з тим планом дій щодо Криму, які були підтримані Кабінетом міністрів України наприкінці травня 2017 року», – повідомила Тищенко.

На її думку, одним з головних напрямів роботи української влади в кримському напрямку мають стати питання доступу громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території, до адмінітратівних послуг, інформації про які не завжди вистачає.

Як вважає експерт, необхідно підняти на новий якісний рівень і можливості отримання кримчанами української освіти.

“Щорічно майже 12 тисяч кримських випускників закінчують школу, але, чесно кажучи, через освітні центри “Донбас-Україна” і “Крим-Україна” не так багато з них поступають в українські вузи, і потрібно щось робити, щоб цю ситуацію змінити”, – зазначила Тищенко.

У книзі представлено цілий блок питань, пов’язаних з економічною політикою держави щодо Криму, зокрема, йдеться про необхідність скасування закону про вільну економічну зону в Криму. Крім того, наводяться різні оцінки вартості економічної деокупації Криму.

За словами Тищенко, експерти говорять про вартість економічної деокупації півострова, яка коштуватиме два мільярди доларів.

“Зелена книга” містить також необхідні напрямки роботи в інформаційній та українській санкційній політиці, а також у сфері культури та захисту культурної спадщини Криму.

 

У Меджлісі розповіли, як просуваються “кримські зміни” до Конституції

Процес напрацювання змін до Конституції України в контексті політики деокупації Криму та захисту прав його корінного народу сьогодні триває, тому рекомендації “Зеленої книги” будуть доречними органам державної влади України під час визначення політики щодо Криму.

Про це в середу в Укрінформі на презентації видання «Зелена книга. Політика щодо Криму» сказав радник голови Меджлісу кримськотатарського народу Арсен Жумаділов.

“Триває процес змін до Конституції України до розділу 10-го “Автономна Республіка Крим”. Хочу підкреслити, що вже підготовлені конституційні зміни мають характер як підсумкового документа, так і програмного. З одного боку підсумовуються ті прагнення кримськотатарського народу, як корінного народу України, які були висловлені ще з початку 90 років… ще тоді Курултай звернувся до ВР України щодо розділу 10 Конституції із закликом змінити його так, щоб він відобразив право кримськотатарського народу на самовизначення. На жаль, до 2014 року ці заклики не знаходили відповіді в Києві, але з початку 2016 року до цього дня вже підтримані деякі законодавчі акти, про які йде мова в цій книзі”, – розповів Жумаділов.

Коментуючи документи, розміщені в презентованому виданні, зокрема, проект змін до Конституції України щодо  Криму,  радник голови Меджлісу зазначив, що він є одним з небагатьох програмних документів, який пройшов всебічне експертне обговорення і дає розуміння того, яким буде Крим після деокупації, зокрема, в питаннях рівноправності етнічних спільнот, функціонування мов та представництва в органах влади.

 

У Криму викрали та побили делегата Курултаю Асана Егіза

Член Курултаю кримськотатарського народу Асан Егіз вийшов на зв’язок з родичами і повідомив про те, що співробітники правоохоронних органів примусово зупинили його на дорозі, заштовхали в мікроавтобус, побили і вивезли до лісопосадки.

Про це LB.ua  розповів  адвокат Егіза Айдер Азаматов – Укрінформ.

За його словами, у середу близько 15:00 поряд із селищем Піонерське біля Сімферополя автомобіль Егіза “притиснула” до узбіччя машина співробітників російської Державної інспекції безпеки дорожнього руху.

Коли він вийшов зі свого автомобіля уточнити причину зупинки, з мікроавтобуса вискочили люди в масках і в формі, але без шевронів. Силовики заштовхали Егіза в машину, поклали на підлогу, надягли мішок на голову та наручники і почали бити. Один із співробітників правоохоронних органів поставив ноги на голову чоловіка, інший – на груди.

“Приблизно годину-півтори його возили по місту і били, а потім вивезли з міста в ліс: Асан почув звуки шелесту трави по дну машини. Вони не ставили ніяких питань, нічого не вимагали. Витягли з автомобіля біля селища Партизани, запитали, чи вміє рахувати до 200. Наказали порахувати і тільки потім піднімати голову”, – розповів адвокат викраденого.

За словами захисника делегата Курултаю, після цього силовики зняли мішок і наручники та поїхали. Егіз почекав стільки, скільки йому наказали, потім вийшов до траси, зупинив автомобіль і зателефонував братові, щоб повідомити про своє місцезнаходження.

Наразі Асан Егіз перебуває у міській лікарні Сімферополя, де йому надають медичну допомогу.

Побиття делегата Курултаю підтвердив і голова Меджлісу Рефат Чубаров.

Адвокат підкреслив, що вимагатиме від правоохоронців ретельного розслідування цього інциденту.

Ситуацію прокоментував глава вітчизняного МЗС Павло Клімкін. За його словами, репресії та зникнення в Криму за час його окупації Росією стали буденністю.

Утиски кримських татар заслуговують на більше висвітлення – канадський депутат

Проблема утисків прав кримських татар в окупованому Росією Криму отримує недостатнє обговорення на міжнародній арені.

Таку думку під час виступу у парламенті Канади висловив депутат від опозиційної Консервативної партії Гарет Дженуіс, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Постійні утиску кримських татар є однією із проблем з галузі прав людини, які недостатньо обговорюються, що підкреслює неспроможність нашої міжнародної системи. Подібні на Путіна потужні автократи порушують права людини й покривають подібні вчинки менших держав. Ефективного примусу до дотримання міжнародних прав людини не існує», – сказав Дженуіс.

Він закликав виправити цю ситуацію заради допомоги кримським татарам. «Заради кримських татар, інших українців з окупованих територій, а також усіх інших жертв у світі, ми повинні визнати недоліки нашої міжнародної системи й робити біьше для виправлення їх», – наголосив депутат.

Дженуіс також відзначив важливу інформаційну роботу кримськотатарської громади, яку вона проводить у Канаді.

«Хочу привітати хоробрий лобізм кримськотатарської громади, а також української діаспори та уряду України, які підтримують їх», – підсумував він.

Нагадаємо: минулого тижня у Торонто пройшла міжнародна конференція, присвячена стану дотримання прав кримських татар, які проживають в окупованому Росією Криму. Гарет Дженуіс теж долучився до цієї дискусії.

 

Омбудсмен відкрила справу за фактом нападу на ромський табір на Тернопільщині

Уповноважений Верховної Ради України Людмила Денісова відкрила провадження за фактом нападу на ромський табір на Тернопільщині.

Про це повідомляє  прес-служба офісу Уповноваженого – Укрінформ.

“За наявною в Омбудсмена інформацією, ввечері 22 травня радикально налаштовані особи спалили ромський табір, розташований у Великогаївському лісі Тернопільської області. Під час нападу невідомі особи використали вогнепальну зброю та відкрили стрілянину. В цей час у таборі перебували 7 дорослих та більше 30 дітей, які втекли до лісу. Наразі інформація щодо тілесних ушкоджень відсутня”, – йдеться у повідомленні.

Як заявляють у прес-службі, з огляду на те, що “у цій ситуації вбачаються явні ознаки дискримінації за національною ознакою та розпалення ворожнечі щодо ромської національної меншини”,  Денісова відкрила провадження щодо цього нападу.

“Крім того, Уповноважений направила запит до керівництва Головного управління Національної поліції в Тернопільській області з проханням вжити заходів реагування відповідно до вимог законодавства за означеними фактами”, – зауважили в офісі Уповноваженого.

Також у прес-службі повідомили, що збільшення кількості інцидентів на грунті нетерпимості до представників ромської національної меншини викликає занепокоєння у Омбудсмена. Тому на контролі Уповноваженого продовжує перебувати провадження щодо спалення  табору ромів на Лисій горі в Києві, а також схожий випадок у Львові.

Як повідомляв Укрінформ, правоохоронці встановлюють осіб, які 22 травня напали на табір ромів на Тернопільщині

 

Вогонь та стрілянина: на Тернопільщині роми тікали в ліс від нападників

Правоохоронці встановлюють осіб, які напали на табір ромів на Тернопільщині.

Про це  повідомляє  відділ комунікації поліції Тернопільської області – Укрінформ.

“Про стрілянину та побиття на лінію “102” повідомила близько 22:00 жінка. Вона заявила, що на неї та односельців напала група невідомих – приблизно п’ятнадцять чоловік. Молоді люди стріляли, кричали та намагалися їх побити. Врятувалися постраждалі від нападників втечею. На місце виклику виїжджали поліцейські”, – йдеться у повідомленні.

За словами начальника ГУНП у Тернопільській області Олександра Богомола, потерпілі – представники ромської національності. Вони жили в наметах за Тернополем, а саме навпроти цукрового заводу, що у смт. Великій Березовиці. У таборі мешкали як дорослі, так і діти. На момент нападу там перебувало семеро дорослих та тридцять троє дітей. До обласного центру вони приїхали із Закарпатської області. На прожиття заробляли збором та здачею металобрухту.

Потерпілі стверджували, що вони на вогнищі готували вечерю, коли забігла група людей і пролунали звуки, схожі на постріли. Роми почали тікати в ліс. Під час сутички загорілися намети.

На пошуки ймовірних нападників виїжджали патрульні поліцейські та група реагування патрульної поліції. За півтора кілометра від місця події правоохоронці зупинили групу осіб. Їх запросили в Тернопільське відділення  поліції. З місця дебошу вилучили гільзи, ймовірно від пневматичної зброї.

“Поліція розглядає кілька версій події. В першу чергу – це конфлікт між місцевим населенням та ромами, бо напередодні були скарги на негативну поведінку ромської спільноти на Тернопільщині”, – зазначив Богомол.

Поліцейські опитують людей. По медичну допомогу ніхто не звертався. Подія внесена в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 296 частина 4 ККУ – хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для заподіяння тілесних ушкоджень.

 

Театр Франка покаже виставу “Війна” за п’єсою Нурена

Прем’єра вистави “Війна” за п’єсою Ларса Нурена відбудеться 9 червня на Камерній сцені Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Про це Укрінформу повідомила завідувач літературно-драматичної частини театру Наталія Пономаренко.

“У майбутній виставі задіяний блискучий акторський ансамбль – народні артисти України Олексій Богданович, Остап Ступка, заслужені артистки України Ірина Дворянин, Інна Капінос, а також Віра Зінєвіч, Олена Івасіва-Фесуненко, Христина Федорак, Дана Кузь”, – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, п’єса “Війна” сучасного шведського драматурга, сценариста, театрального режисера, поета Ларса Нурена вирізняється поміж численними літературними творами на тему війни. Вона позбавлена будь-яких військових реалій, в ній не існує ані пострілів, ані катувань, ані вибухів. Авторові важливіше головне: взаємини між людьми, людьми рідними, а ще точніше – стосунки всередині однієї родини, яка пережила екстремальну ситуацію, в даному випадку – війну.

Повільно і поступово знайомить драматург із основними персонажами. Відразу стає ясно, що все найстрашніше вже відбулося. Він не акцентує ані на місці дії, ані на країні, де відбувся чи відбувається військовий конфлікт.

Це історія про родину. Сталий плин життя матері і двох дочок, старшої і підлітка, руйнує неочікуване повернення з війни батька. Він виявляється зайвим. І не через те, що сліпий, просто його ніхто не чекав. Тут у кожного своє життя. Мати зійшлася з братом чоловіка, старша донька – у пошуках свого “жіночого щастя”. Лише молодша ще вагається, чи обрати батька-інваліда, що потребує опіки та захисту, чи влаштувати свій “маленький рай”, як це зробили мати і старша сестра. Батько ж сподівається, що все буде, “як раніше…”, “як завжди…”, але намарно. Війна руйнує не лише міста і домівки. Саме про цю  війну, що повсякчас точиться в душах людей, і розповідає майбутня вистава.

 

Президент Естонії Керсті Кальюлайд відкрила два бізнес-форуми у Києві

Президент Естонії Керсті Кальюлайд 23 травня відкрила українсько-естонський Women Business Forum. Вона побажала українським жінкам самореалізації та впевненості у власних можливостях.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Самореалізація жінок, їх рівні права – таке ж важливе питання, як і боротьба з корупцією. В Естонії жінки можуть брати дітей на роботу, для них створені спеціальні кімнати”, – зазначила Кальюлайд.

На  форумі, що присвячений питанням розширення можливостей жінок у бізнесі, вона закликала жінок не звертати увагу на іронію та сумніви з приводу власних здібностей, а реалізуватися у політиці та бізнесі.

Президент Естонії розповіла, що в рамках свого офіційного візиту, який триватиме до 24 травня, вона має намір також відвідати Східну Україну та ознайомитися з гуманітарною ситуацією в регіоні, постраждалому від військових дій.

Керсті Кальюлайд сьогодні відкрила також українсько-естонський бізнес-форум, присвячений зміцненню економічних зв’язків двох держав. Вона наголосила на важливості розвитку IT-технологій, впровадження електронного документообігу, створення сприятливого законодавства для легального започаткування і ведення бізнесу.

“В Естонії працює програма цифрової ідентичності, немає бюрократії, тому в країні легко відкривати бізнес. До того ж немає витоку даних, що важливо для клієнтів. В Україні ж для оформлення документів у паперовому вигляді підприємці витрачають по 5 днів”, – зазначила очільниця Естонської Республіки.

Під час заходу було підписано угоду про співпрацю між промисловими палатами України та Естонії.

Як повідомляв Укрінформ, днем раніше Кальюлайд зустрілася з Президентом України Петром Порошенком. Вони обговорили питання впровадження реформ в Україні та підтримку Естонією низки проектів у різних сферах. За підсумками переговорів українська та естонська сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством молоді та спорту України і Міністерством освіти та досліджень Естонської Республіки про співробітництво у молодіжній сфері та Угоду про співробітництво між Державною архівною службою України та Національним архівом Естонії.

 

Заміна податку в Україні: Порошенко розповів про рекомендацію Естонії

Українські виробники та інвестори підтримують заміну податку на прибуток податком на виведений капітал, а міжнародні партнери готові надати консультативну допомогу у його запровадженні.

Як наголосив Президент Петро Порошенко у  коментарі представникам ЗМІ, це питання обговорювалось сьогодні під час зустрічі з українськими виробниками та інвесторами – Укрінформ.

«Ми сьогодні дійсно порушили це питання під час зустрічі з українськими виробниками. І переконалися у потужній підтримці тих виробників, які інвестують в Україну, які створюють нові робочі місця, які займаються виробництвом, які намагаються інвестувати в ті чи інші галузі в тих чи інших регіонах, у потужній стовідсотковій підтримці заміни податку на прибуток податком на виведений капітал», – цитує главу держави його прес-служба.

Президент також зазначив, що це питання обговорювалося напередодні під час переговорів із президентом Естонії Керсті Кальюлайд, оскільки в цій країні податок на виведений капітал давно запроваджений.

«Рекомендація Естонії: перше – це не призвело до скорочення бюджетних надходжень. Друге – це дуже ефективно працює в країнах Європейського Союзу. Третє – вони готові надати нам радників і захищати разом з нами ефективність цього засобу. І четверте – дискредитація цього податку з боку окремих лобістів не пройде», – підкреслив він.

Порошенко зауважив, що такий крок спростить систему оподаткування і стимулюватиме інвестиції в Україну, «які нам потрібні як повітря».

Президент додав, що це необхідно враховувати при бюджетному плануванні, і зазначив: це -потужний і ефективний засіб для того, щоб забезпечити економічне зростання.

Глава держави закликав народних депутатів якнайшвидше взятися за розгляд відповідного законопроекту.

 

В Україні збільшуються викиди парникових газів

Згідно з проектом Національного кадастру антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів в Україні за 1990-2016 роки в Україні дещо зросла кількість викидів парникових газів.

Про це  повідомив  міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, інформує Урядовий портал – .Укрінформ

«За результатами обговорення комісія одноголосно схвалила проект Національного кадастру антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів в Україні за 1990-2016 рр. Найближчим часом Мінприроди передасть його до Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Це означає, що Україна послідовно виконує свої міжнародні зобов’язання», – пояснив Семерак.

Згідно із даними цьогорічного Національного кадастру, традиційно високими залишаються викиди в енергетичному секторі, сільському господарстві та секторі відходів і їх переробки.

«Аналіз Національного кадастру демонструє невелике, але зростання викидів парникових газів в Україні, що пов’язано у першу чергу з відновленням росту національної економіки. З одного боку – це хороші новини для українців, а з іншого – підтвердження актуальності впровадження Стратегії низьковуглецевого розвитку, яка передбачає більш широке впровадження енергоефективних технологій та переоснащення виробництв», – пояснив Семерак.

Він зазначив, що скорочення викидів парникових газів в Україні протягом кількох попередніх років відбувалося в основному внаслідок зменшення використання енергетичних ресурсів через спад ВВП та події на Донбасі й в Криму. При цьому Семерак нагадав, що Російська Федерація щороку намагається включити дані про АР Крим у звітність про викиди та абсорбцію парникових газів, і Україна виступає проти цього.

«Цього року сторони та Секретаріат РКЗК ООН, як і в попередні роки, також підтримали Україну, не допустивши оприлюднення на сайті Секретаріату інформацію, яку Росія подала з даними щодо території Криму», – нагадав Семерак.

Міністр також переконаний, що саме Паризька кліматична угода та розроблена на її вимогу Стратегія низьковуглецевого розвитку дозволить провести в Україні загальну технологічну модернізацію та більш ширше впровадження альтернативних джерел енергії, що у результаті призведе до скорочення викидів парникових газів. Також він розповів, що минулорічний Кадастр пройшов внутрішню (in country) перевірку групою міжнародних експертів.

«Тиждень тому було опубліковано остаточний звіт, і він свідчить, що Україна успішно пройшла перевірку. Це в першу чергу результат і висока оцінка роботи фахівців, які працювали над торішнім Кадастром. Маю надію, що так буде і з цьогорічним», – резюмував  Семерак.

Як відомо, Національний кадастр антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів є базою показників щодо викидів і поглиначів парникових газів у всіх секторах промисловості, сільському господарстві, енергетиці, лісовому секторі, секторі відходів та їх переробки, низці інших галузей.

 

Підвищення зарплат дорожникам повертає заробітчан додому – Омелян

Суттєве підвищення зарплат працівникам автодорожної сфери сприяє поверненню в Україну заробітчан з-за кордону, куди вони поїхали на заробітки.

Про це в  інтерв’ю  Укрінформу розповів міністр інфраструктури Володимир Омелян.

“Мені дуже приємно, що в автодорожній сфері розпочався зворотний процес. Якщо раніше люди виїжджали масово за кордон, шукали там роботу, зараз вони повертаються в Україну. Середня зарплата зросла відчутно», – сказав Омелян.

Він уточнив, що якщо говорити про звичайного робітника, то середня  зарплата по галузі 15 тисяч грн, і до цієї суми слід ще додати забезпечення на проживання, харчування і транспортні послуги.

За словами Омеляна, у Польщі чи Словаччині українець зароблятиме близько 1,5 тис. доларів, але щонайменше половину від цієї суми він віддасть за проживання, а ще ж треба передати гроші родині, яка залишилася на Батьківщині.

Водночас інженери у галузі отримують на руки, за словами міністра, близько 25-30 тисяч гривень.

 

Поліція проводить повну евакуацію таборів мігрантів у Парижі

Міністерство внутрішніх справ Франції має намір у стислі терміни евакуювати всі незаконні табори, де проживають мігранти, у столиці країни.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Франції Жерар Коломб, передає  RFI – Укрінформ.

«23 тис. 300 мігрантів, які проживають у таборах у Парижі, будуть евакуйовані на короткий термін», – сказав Коломб.

Міністр внутрішніх справ попередив, що в ході операції з евакуації буде здійснюватися адміністративний контроль для встановлення осіб, які мають право на притулок, і тих, хто не має наміру залишатися на території країни.

МВС уже критикувало паризьку мерію в неефективних діях у боротьбі із незаконними мігрантськими таборами, зокрема у безрезультативності операцій, які проводилися, а також забезпеченні притулком великої кількості законних прохачів.

«40% усіх прохачів притулків подають документи в Паризькому регіоні Іль-де-Франс, який може розмістити лише 2%», – вказав міністр.

Він також закликав мерію  Парижа  долучитися до операції, оскільки в разі відновлення таборів після евакуації поліцією проведена операція буде безрезультативною.

Коломб запевнив, що поліцейська операція проводитиметься відповідно до вимог надання притулку та вимог чинного законодавства щодо іноземців.

 

Ryanair і “Бориспіль” досі шукають компроміс – керівництво аеропорту

У міжнародному аеропорту “Бориспіль” заявили, що час прильотів і вильотів деяких рейсів ірландського лоукоста Ryanair як і раніше не узгоджено.

Водночас керівництво “Борисполя” упевнено, що консенсус буде досягнуто, заявив перший заступник генерального директора Міжнародного аеропорту “Бориспіль” Євгеній Дихне в коментарі журналістам, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На сьогодні єдиним підтвердженим слотом  Ryanair  є тільки напрямок – Берлін. Вони запитали на цьому тижні решту всіх слотів, там є слоти, які ми вважаємо конфліктними з погляду забезпечення за часом”, – сказав заступник директора.

Дихне підкреслив, що компроміс щодо цих питаннях буде обов’язково досягнуто.

“Вестимемо діалог за можливістю зміщення їх плюс-мінус годину. Я думаю, ми обов’язково знайдемо з ними компроміс зі взаємодії і тоді про це оголосимо”, – заявив він.

Водночас, Дихне не уточнив, які саме рейси є “проблемними” щодо часу вильоту-прильоту.

Як повідомляв Укрінформ із посиланням на гендиректора аеропорту “Бориспіль” Павла Рябікіна, ірландська авіакомпанія Ryanair і міжнародний аеропорт “Бориспіль” погоджували час на вильоти і прильоти рейса Київ – Берлін, узгодження інших напрямків повинно відбутися до кінця травня.

 

У КМДА заявляють, що Нафтогаз відмовляється підписувати угоду з Київтеплоенерго

Київська влада просить Нафтогаз до 1 червня укласти угоду з Київтеплоенерго на постачання природного газу на об’єкти теплогенерації столиці.

Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, повідомляє  прес-служба столичної влади – Укрінформ.

«Завершення угоди міста та «Київенерго» відбувається у дуже складних умовах: ми зараз готуємо місто до зими, запускаємо в роботу котельні, ліквідовуємо пошкодження теплових мереж. Однак ми отримали повідомлення від НАК «Нафтогаз України» про відмову укласти угоди із КП «Київтеплоенерго» на постачання природного газу для забезпечення міста теплом та гарячою водою. Обсяг першої частини боргу – близько 3 млрд грн. Ми звертаємося до «Нафтогазу» із проханням до 1 червня укласти договір на постачання природного газу на об’єкти теплогенерації, а паралельно на національному рівні вирішувати спірне питання заборгованості», – сказав Пантелеєв.

Відповідне рішення «Про питання заборгованості перед ПАТ «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» було погоджене на засіданні комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку та готується до розгляду Київрадою.

Він нагадав, що у столиці триває безпрецедентний процес повернення теплоенергетичного комплексу з управління комерційної структури ПАТ «Київенерго» в управління міста, зокрема комунального підприємства «Київтеплоенерго».

Пантелеєв подякував киянам, які регулярно сплачують за спожиті послуги і підтримують платіжну дисципліну на належному рівні.

«Це сприяє вирішенню питання заборгованості, адже кошти, отримані за послуги гарячого водопостачання та опалення, транзитом одразу ідуть на рахунки «Нафтогазу», – сказав він.

 

На Харківщині скоротять останні дзвоники, школи охоронятиме поліція

У Харківській області посилять заходи безпеки під час проведення останніх дзвоників у школах.

Про це журналістам розповів заступник голови Харківської ОДА Анатолій Бабічев, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Цього року на Харківщині випускаються 12,5 тисячі 11-класників, ще 21 тисяча школярів завершують 9-й клас. Загалом у 771 загальноосвітньому закладі області навчаються понад 240 тисяч школярів. Всім їм маємо гарантувати повну безпеку. Час проведення святкових лінійок у школах скоротять до 30-40 хвилин. Також скоротять кількість гостей та запрошених на урочистості. Вони зможуть перебувати в школах виключно з дозволу дирекції та у супроводі співробітників закладу. До проведення свят залучать поліцію та ДСНС, які запровадять жорсткий контрольно-пропускний режим”, – зазначив Бабічев.

За його словами, заходи безпеки будуть посилені й напередодні свят: “Керівникам закладів освіти рекомендовано видати відповідні накази щодо безумовного дотримання правил безпеки, провести інструктажі з безпеки життєдіяльності тощо”.

“Представникам правоохоронних органів та  ДСНС  доручено створити необхідні умови для безпечного завершення навчального року. Зокрема, рятувальники проводитимуть ретельну перевірку приміщень закладів освіти на виявлення вибухонебезпечних предметів. Представники поліції приділятимуть особливу увагу дотриманню правил дорожнього руху поблизу шкіл. Буде організовано якісний медичний супровід масових заходів”, – додав Бабічев.

За його словами, якщо випускники сільських шкіл побажають після урочистостей приїхати до Харкова, “усі пересування дітей до обласного центру та містом мають відбуватися під контролем відповідальних осіб”.

Як повідомляв Укрінформ, 22 травня в Харкові з отруєнням невідомою речовиною зі школи №3 по меддопомогу звернулись 37 учнів, 26 з яких було госпіталізовано у обласну дитячу лікарню. На сьогодні всі постраждалі вже виписані з лікарні.

За фактом розпилу у школі невідомої речовини відкрито кримінальне провадження за статтею “Хуліганство” за санкцією до 5 років обмеження волі.

За версією правоохоронців, НП сталася через намір деякіх учнів зірвати учбовий процес, зокрема ітоговую державну атестацію.

Перед цим від отруєння невідомою речовиною постраждали школярі в Миколаєві та Черкасах.

13 травня на території Білорусі сталася ДТП, у яку потрапив мікроавтобус з 26 школярами із Сумської області, які їхали з Польщі. Загинув 12-річний хлопець із Сум

 

Кияни подали 52 проекти, щоб зробити столицю кращою

Станом на 22 травня активні кияни зареєстрували 52 проекти на загальну суму 31, 6 мільйона гривень

Як  повідомляє прес-служба  Київської міської державної адміністрації, серед проектів переважають ініціативи у сферах освіти (21), громадянського суспільства (6), соціального захисту і спорту (по 5) – Укрінформ.

“Автори та їхні креативні команди пропонують за кошти міського бюджету облаштувати нові сквери, публічні простори, сучасні лабораторії, ігрові кімнати, бібліотеки та спорткомплекси у школах міста, проводити тренінги з дитячої безпеки та футбольний турнір. Мінімальна вартість проекту становить 50 тисяч гривень, максимальна – 3 мільйони. Загалом на реалізацію громадських ініціатив наступного року із міського бюджету Києва планується виділити 150 мільйонів гривень”, – зазначається на сайті КМДА.

Реєстрація проектів Громадського бюджету продовжується на сайті https://gb.kyivcity.gov.ua/ і триватиме до 6 червня, а кращі проекти, які будуть втілені у 2019-му, визначать кияни.

Проекти можна подавати за напрямками: безпека, дороги і транспорт, комунальне господарство, енергоефективність, культура й туризм, екологія, громадянське суспільство, освіта, охорона здоров’я, соціальний захист, спорт, ІТ, публічний простір тощо.

 

В Україну заборонили ввозити шифер та деякі азотні добрива з РФ

Кабінет міністрів ухвалив рішення про заборону ввезення на територію України шиферу, а також суміші нітрату амонію з карбонатом кальцію із вмістом азоту не більш як 28 мас. % походженням з Росії.

Про це повідомляє  прес-служба МЕРТ – Укрінформ.

«23 травня Кабінет міністрів України прийняв рішення про заборону ввезення на територію України шиферу (листів азбестоцементних гофрованих), а також суміші нітрату амонію з карбонатом кальцію із вмістом азоту не більш як 28 мас. % походженням з  Російської Федерації», – йдеться в повідомленні.

Рішення ухвалено у відповідь на дискримінаційні та недружні дії щодо України з боку держави-агресора, відповідно до рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі та на виконання рішень Урядового комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності. Очікується, що такий захід поліпшить становище українських виробників, збереже робочі місця, зменшить соціальну напругу в регіонах, збільшить надходження до бюджету від оподаткування обсягів власного виробництва.

Постанова набирає чинності через 10 днів з дня її опублікування.

 

Треба з’ясувати, хто продає дітям балончики – Гройсман

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав провести у школах роз’яснювальну роботу з учнями щодо користування газовими балончиками.

Про це він заявив під час засідання уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Почастішали випадки, коли у школах діти розпилюють сльозогінний газ із балончиків. Національна поліція разом із СБУ зараз спільно працюють над тим, щоб виявити, чи є зв’язок між цими випадками чи це вже пішла деяка хвиля. Треба визначити, хто продає ці балончики, як вони потрапляють у руки дітей. Я просив би у школах посилити роботу з роз’яснення серед дітей з точки зору неприйнятності таких дій”, – зазначив  Гройсман.

Глава уряду додав, що до роз’яснювальної роботи також має долучитися поліція.

 

Завтра відбудеться ЗНО з української мови та літератури

У четвер, 24 травня, відбудеться зовнішнє незалежне тестувнаня з української мови та літератури.

Про це  повідомляє  Український центр оцінювання якості освіти – Укрінформ.

“Допуск абітурієнтів до пункту тестування триватиме з 10:15 до 10:50, початок зовнішнього незалежного оцінювання – 11:00”, – йдеться у повідомленні.

В УЦОЯО нагадали, що допуск учасників до пунктів проведення ЗНО буде дозволено лише за наявності оригінала сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання; паспорта або іншого документа, серію (за наявності) та номер якого зазначено в сертифікаті; запрошення-перепустки для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, яке учасники мають самостійно роздрукувати з інформаційної сторінки.

У разі відсутності цих документів, або надання їх копій абітурєнта не допустять до пункту проведення ЗНО, наголосили у центрі.

На виконання сертифікаційної роботи з української мови і літератури відведено 180 хвилин. Загальна кількість завдань роботи – 58. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання, – 104.

Протягом часу, відведеного на складання тесту, абітурієнт не може мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування. При собі рекомендовано мати дві-три ручки з чорнилом насиченого чорного кольору, а також, за бажанням, прозору пляшку з питною водою.

Сертифікаційна робота складається з трьох частин. Перша частина «Українська мова» містить 33 завдання різних форм; відповіді на них потрібно позначити у бланку А.

Друга частина «Українська література» містить 24 завдання різних форм; відповіді на них позначаються також у бланку А.

І нарешті, третя частина «Власне висловлення» містить одне завдання відкритої форми. Відповідь записується в бланку відповідей Б.

Учасникам тестування радять заздалегідь дізнатися про адресу проведення  ЗНО. Вона зазначена на запрошенні-перепустці на інформаційних сторінках. Маршрути до пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання розміщено на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Загалом на тестування з української мови та літератури зареєструвалася 333 171 особа.

 

Україна співпрацюватиме з Канадою та Туреччиною в Арктиці та в Антарктиці

Українські науковці отримають можливість працювати на канадських станціях в Арктиці та використовувати логістичні можливості Туреччини в Антарктиці.

Про це домовилася українська делегація під час 41-ї наради Договору про Антарктику, що тривала впродовж тижня в Аргентині, повідомляє  прес-служба  Міністерства освіти та науки – Укрінформ.

«З Туреччиною ми підписали декларацію, зробивши перший крок до співробітництва на міжвідомчому рівні. Зокрема, ми задекларували можливість проведення спільних експедиційних досліджень з використанням ресурсу станції “Академік Вернадський” та логістичних можливостей турецької сторони», – розповів генеральний директор директорату науки МОН, представник Уряду України в Секретаріаті Договору про Антарктику Дмитро Чеберкус.

Конкретних домовленостей про співпрацю також досягнуто з делегацією Канади.

«У нас є взаємна зацікавленість в співпраці на наших станціях. Адже Канада має станції в Арктиці, однак не має жодної антарктичної. Україна ж – навпаки. Проведення спільних досліджень у двох полярних регіонах дасть нам результати для порівняння та можливість оцінити низку планетарних процесів», – зазначив очільник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

У межах 41-ї наради країни обговорювали питання про організацію та регулювання наукової, природоохоронної й логістичної діяльності в Антарктиці. Зокрема, сторони договору ухвалили Оновлені плани управління для шести районів з особливим режимом охорони, Настанови з оцінки та управління об’єктами історичної спадщини, Інструкцію з використання в Антарктиці безпілотних літальних апаратів, а також Правила з екологічно відповідального здійснення наземних науково-пошукових польових робіт в Антарктиці.

В МОН нагадали, що Україна є не лише учасницею Договору про Антарктику, а й входить до числа 29 консультативних сторін договору. Саме ці країни мають право голосу та вето під час прийняття рішень щодо будь-якої людської діяльності на льодовому континенті.

 

Антикорупційний комітет ВР не зміг провести засідання

Засідання Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції 23 травня не відбулося через відсутність кворуму.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, із 24 членів комітету на засіданні були присутності лише восьмеро. Для кворуму необхідна присутність щонайменше 13 членів комітету.

За 20 хвилин після початку засідання перший заступник голови Комітету Юрій Савчук сказав, що на кворум очікуватимуть до 15:30.

На засіданні планувався зокрема розгляд питання про обговорення інформації щодо результатів розгляду документів поданих кандидатами для участі у кваліфікаційному відборі представника від  Верховної Ради України  у члени комісії незалежної зовнішньої оцінки (аудиту) діяльності Національного антикорупційного бюро України та визначення кандидатів, які допускаються до участі у кваліфікаційному відборі.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада втретє проводить конкурс на представника у члени комісії незалежної зовнішньої оцінки (аудиту) діяльності Національного антикорупційного бюро України.

Першого разу Комітет з питань запобігання та протидії корупції обрав кандидатом на цю посаду прокурора США Роберта Сторча. Проте голови фракцій БПП та Народного Фронту без жодного конкурсу, у порушення регламенту внесли на голосування в зал також кандидатуру британського приватного детектива Найджела Брауна. Після гучних скандалів та декількох голосувань ані Сторч, ані Браун не набрали достатньої кількості голосів.

Другий конкурс завершився рекомендацією колишнього американського прокурора Марти Борщ, іспанського прокурора Карлоса Кастресани, української правозахисниці Олександри Яновської та українського адвоката Сергія Гончаренка. Аналогічно, жоден із кандидатів не отримав достатньої підтримки в парламенті; найбільше голосів набрала Олександра Яновська, яка наразі призначена суддею Верховного Суду.

На початку травня 2018 року на сайті Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції було опубліковано перелік кандидатів та їхніх документів. Згідно з документом, від парламенту на новий конкурс подалися п’ять кандидатів. Серед них – два пенсіонери, правозахисник, адвокат з Ізраїлю та колишній прокурор США.

 

Європарламент заохочує Раду до голосування за Антикорупційний суд

У Європарламенті вітають початок фінального етапу голосування у Верховній Раді України законопроекту про вищий антикорупційний суд, наголошуючи, що це є передумовою для надання країні фінансової допомоги.

Про це заявили депутати Європарламенту голова делегації ЄП до комітету парламентської асоціації ЄС-Україна Даріуш Розаті, Міхал Галер (доповідач по Україні) та Ельмар Брок, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Україна повинна імплементувати рекомендації Венеційської комісії, особливо щодо юрисдикції суду та процесу обрання суддів. Це є однією з передумов для продовження міжнародної та європейської фінансової підтримки України», – йдеться у заяві.

Як наголосили європарламентарії, ухвалення цього закону має бути доповнено скасуванням електронного декларування для активістів у сфері боротьби з  корупцією.

«Ці заходи допоможуть завершити головну антикорупційну реформу та стати вагомим кроком на шляху до виборів у 2019 році», – переконані депутати ЄП.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні народні депутати розпочали розгляд у другому читанні президентського законопроекту №7440 “Про Вищий антикорупційний суд”.

 

ВР взялася за Антикорупційний суд, до проекту закону – майже 2000 поправок

Верховна Рада почала розгляд у другому читанні президентського законопроекту “Про Вищий антикорупційний суд” (№7440).

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Під час наших консультацій зі спеціалістами Венеційської комісії ми змогли узгодити 13 із 14 рекомендацій. Але на жаль, ми не змогли всі правки влагодити…  По тій позиції, де нема на сьогодні узгодження (повноваження громадської ради міжнародних експертів – ред.), Комітет з питань правової політики та правосуддя прийняв рішення винести її на розсуд залу. У мене є пропозиція, щоб ми ті позиції, які – на розсуд залу, поставили на завершення, перед голосуванням (за законопроект): щоб ми спочатку пройшли всі узгоджені позиції і мали змогу і час узгодити під час розгляду законопроекту”, – сказав голова  Верховної Ради Андрій Парубій, пояснивши хід розряду проекту закону.

Він нагадав, що до законопроекту є 1925 правок, а за даними голови профільного комітету, 1927 правок.

“Очевидно, ми сьогодні тільки зможемо почати розгляд, головна робота буде завтра. І, очевидно, дискусії в нас будуть складні. Ми будемо мати змогу проводити дискусії з нашими колегами з Венеційської комісії, і сьогодні протягом розгляду цього закону, але основна позиція полягає в тому, щоб ті, які неузгоджені, ми залишили на останній етап обговорення”, – додав Парубій.

Водночас спікер зазначив, що повноваження громадської ради міжнародних експертів у доборі кандидатів Антикорупційного суду буде “окремою темою” і висловив переконання, що парламентарії зможуть знайти консенсус щодо неї.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко у грудні 2017 року вніс до Верховної Ради законопроект “Про Вищий антикорупційний суд” (№ 7440).

1 березня 2018-го Верховна Рада ухвалила цей законопроект у першому читанні.

 

Гройсман розповів про технічні можливості ухвалення закону про Антикорупційний суд

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман сподівається, що закон про антикорупційний суд буде остаточно ухвалений парламентом уже цього тижня.

Про це він заявив на засіданні уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Маю надію на те, що на цьому тижні це рішення буде ухвалено, такі технічні можливості проглядаються”, – прокоментував Гройсман ситуацію з ухваленням закону про антикорупційний суд.

Глава уряду також закликав народних депутатів об’єднатися навколо ухвалення цього закону.

Водночас він підкреслив, що антикорупційний суд має стати справді незалежною інституцією.

“Це має бути самодостатня інституція, яка не підпорядкована нікому, яка є абсолютно збалансована, самоврядна, з високим ступенем відповідальності і з високим ступенем прозорості роботи”, – наголосив Прем’єр-міністр.

Гройсман додав, що створення антикорупційного суду стане “міцним сигналом” як українському суспільству, так і міжнародним партнерам та інвесторам щодо готовності України до боротьби з корупцією.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко у грудні 2017 року вніс до Верховної Ради законопроект “Про Вищий антикорупційний суд” (№ 7440).

1 березня 2018-го Верховна Рада ухвалила цей законопроект у першому читанні.

У середу, 23 травня, парламент планує розпочати розгляд у другому читанні законопроекту про антикорупційний суд.

 

Дві третини депутатів мають керівні посади в комітетах Ради – КВУ

66% народних депутатів мають керівні посади в комітетах Верховної ради.

Про це повідомляє  прес-служба  Всеукраїнської громадської організації “Комітет виборців України” – Укрінформ.

“Дві третини народних депутатів перебувають на керівних посадах у Комітетах Верховної Ради. Із загалом 416 нардепів 251 є головами, першими заступниками, заступниками, секретарями чи головами підкомітетів”, – йдеться у повідомленні.

У Комітеті з питань культури та духовності 100% депутатів формально є керівниками. Крім голови, першого заступника, заступника та секретаря в межах Комітету діє три підкомітети, що також мають своїх голів. Зокрема, це підкомітети з питань охорони історико-культурної спадщини, з питань благодійної діяльності та фінансування культури, а також з питань державної політики у сфері розвитку та використання державної мови та мов національних меншин в Україні.

У Комітеті з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму на керівних посадах перебуває 88% депутатів (7 із 8 депутатів), Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення – 83% (5 із 6), Комітеті у закордонних справах та Комітеті з питань промислової політики та підприємництва  – по 80% (8 з 10).

Найменше керівників у Комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин – 33% (10 із 30 депутатів) та Комітеті з питань економічної політики – 44% (7 із 16).

«Ситуація в комітетах ВР підтверджує, що значна частина депутатів страждають так званою «генеральською хворобою», що передбачає надмірне захоплення регаліями. Тому в рамках реформи парламенту потрібно не лише зменшувати кількість комітетів, але й кардинально змінити підхід до вироблення їх структури», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Водночас КВУ наголошує, що парадоксально, але попри значну кількість депутатів на другорядних посадах, третина комітетів не мають офіційних голів. Це стосується дев’яти комітетів: Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Комітету з питань європейської інтеграції, Комітету з питань запобігання і протидії корупції, Комітету з питань науки і освіти, Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України, Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, а також Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності.

 

Україна експортує в Ізраїль переважно зернові – експерт

Основним експортним товаром України в торгівлі з Ізраїлем є продовольче зерно, а також кормове зерно і продукти його переробки для тваринництва.

Про це повідомив у середу в Херсоні у виступі на бізнес-семінарі “Розвиток регіонального співробітництва між Ізраїлем та Україною в аграрній галузі”, організованому за підтримки департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації та Асоціації сприяння розвитку і співробітництва “Ізраїль – Україна та країни СНД”, президент цієї асоціації Леон Табаков, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Перед поїздкою я поговорив з торговим аташе, з міністром, і ось видали таку довідку: торговий оборот (річний – ред.) між Ізраїлем та Україною трохи менше мільярда доларів. Основне (що купує Ізраїль в Україні – ред.) це зернові: зернові комбікорми, кормове зерно і зерно для хліба”, – розповів Табаков.

Що ж до інших товарів, які експортуються з України в Ізраїль, то це метал, продукція хімічної промисловості та деяка інша продукція, зазначив президент асоціації.

 

Суд призначив дату розгляду апеляції на арешт Вишинського

Розгляд апеляційної скарги адвокатів Кирила Вишинського, керівника “РИА Новости-Украина”, якому оголошено підозру в держзраді і обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, призначено на 29 травня.

Про це повідомляє портал  Судова влада України – Укрінформ.

“У зв’язку із численними зверненнями представників ЗМІ щодо надання інформації, повідомляємо: Апеляційним судом Херсонської області 29 травня 2018 року о 15.45 год. розглядатиметься кримінальне провадження за апеляційною скаргою захисників в інтересах підозрюваного у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України) Кирила Вишинського, керівника “РІА Новини-Україна”, на ухвалу слідчого судді Херсонського міського суду від 17.05.2018 року про обрання відносно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, Херсонський міський суд 17 травня 2018 року обрав для керівника “РИА Новости-Украина” Кирила Вишинського, якому оголошено підозру в держзраді, запобіжний захід у вигляді  тримання під вартою  до 13 липня включно без можливості внесення застави.

15 травня прокуратура АР Крим спільно з СБУ в рамках кримінального провадження за фактами розв’язання Російською Федерацією агресивної війни в інформаційній сфері щодо України та державної зради провела обшуки в редакції і прес-центрі “РИА Новости Украина”, а також за адресами проживання осіб, які організовували та забезпечували його діяльність. За результатами слідчих дій отримано докази того, що інформація, розміщена на інтернет-ресурсі “РИА Новости Украина”, містить заклики, спрямовані на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності України, державній та інформаційній безпеці.

Керівнику порталу “РИА Новости Украина” Кирилу Вишинському було оголошено про підозру у держзраді та затримано. 16 травня Вишинського етапували з Києва до Херсона, де розташований офіс прокуратури АРК, яка веде його справу. Під час судового засідання в Херсонському міському суді, де розглядалося клопотання про обрання Вишиниському запобіжного заходу, захист просив обрати для Вишинського запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з носінням браслета.

 

Рівненщина запрошує туристів на “Бурштиновий шлях”

На Рівненщині 28 травня розпочнеться колоритний  етнотурфест “Бурштиновий шлях”.

Про це  інформує  прес-служба Рівненської ОДА – Укрінформ.

“Бурштиновий шлях” – це прекрасна можливість три дні поспіль насолоджуватися природою, пізнати автентичний побут жителів Полісся, скуштувати традиційні українські страви, взяти участь у туристично-спортивних акціях. І все це на базі унікальної вузькоколійної залізниці Антонівка – Зарічне”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначають у прес-службі, тепловоз 1985 року випуску, електрожезлова система, пікети, семафори та п’ятилінзовий світлофор, що досі використовуються в обслуговуванні залізниці, стануть справжнім відкриттям для любителів раритетної техніки та дослідників історії.

Цьогоріч фестиваль “перекочував” на Зарічненщину – у село Млинок

 

МОН затвердив перелік обладнання для інклюзивно-ресурсних центрів

Міністерство освіти і науки затвердило орієнтовний перелік обладнання, необхідного для кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів.

Про це повідомляє  прес-служба МОН – Укрінформ.

“Інклюзивно-ресурсні центри створюють в Україні для того, щоб визначити особливі освітні потреби дітей, надати їм психолого-педагогічну допомогу. Ці центри допомагатимуть забезпечити право кожної дитини на освіту. Адже перед початком навчання фахівці мають визначити, яким чином та за якою програмою мають навчатися діти з особливими освітніми потребами. Крім того, потрібно здійснювати постійний супровід таких дітей, проводити з ними корекційні заняття”, –  зазначила генеральний директор директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Лариса Самсонова.

Вона зауважила, що в Україні вже створено понад 116 інклюзивно-ресурсних центрів, проте загалом їх працюватиме майже 800 по всій країні.

У затвердженому  МОН  переліку обладнання для них – мультимедійне обладнання, планшети, інтерактивні сенсорні модулі, меблі, розвиваючі та корекційні дидактичні матеріали тощо.

На старті реформи уряд підтримає облдержадімінстрації освітньою субвенцією з державного бюджету, яка передбачає підтримку осіб з особливими освітніми потребами. Її загальний розмір становить 560 млн грн. З них 100 млн піде на закупівлю обладнання для оснащення інклюзивно-ресурсних центрів. Подальша підтримка роботи цих кабінетів здійснюватиметься за рахунок обласних бюджетів.

 

Розвиток гірських територій обговорять на Карпатському форумі

На Прикарпатті, у місті Яремче, 31 травня – 1 червня відбудеться дводенний Карпатський форум, на якому обговорять можливості розвитку гірських територій в умовах децентралізації. На форумі очікують до 180 учасників.

Про це в Івано-Франківську на прес-конференції повідомив Руслан Панасюк – співорганізатор форуму та директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України – Укрінформ.

«Карпатський форум регіонального розвитку буде проведений на Прикарпатті вперше. 31 травня -1 червня ми проведемо цей форум у Яремче на тему: «Можливості розвитку гірських територій в умовах реформи децентралізації». Очікуємо близько 170-180 учасників. Захід відбудеться для Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької та Львівської областей», – розповів Панасюк.

Він зауважив, що кожна область на Карпатському форумі представить експозицію своїх гірських територій. Організатори переконані, що це допоможе зрозуміти, чим живуть об’єднані громади, чим особливі їхні традиції і побут, їх  виробничий і туристичний потенціал.

«У перший день ми піднімемо питання державної і регіональної політики розвитку гірських територій. Другого дня приділимо увагу організації роботи ОТГ. Цікавою буде сесія «Європейський досвід перетворення гірських територій». Кращими практиками поділяться представники Польщі, Румунії, Словаччини, Німеччини. Плануємо завершити форум напрацюваннями у сфері виробництва, бізнесу, автентики та інновацій, аби надихнути горян на те, щоб свої території вони розглядали як такі, де цікаво жити і працювати», – зазначив Панасюк.

За його словами, на форумі очікують вище керівництво держави, також в заході візьмуть участь представники дипломатичних місій та міжнародних програм, які працюють на підтримку реформи децентралізації в Україні.

«Метою Карпатського форуму є напрацювання резолюції зі спільним баченням експертного середовища та практиків пріоритетів державної політики щодо розвитку гірських територій. Ці пропозиції будуть подані на розгляд робочої групи з аналізу проблемних питань гірських територій, яку створено за дорученням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Децентралізація створює інструменти для розвитку територій, але сьогодні стоїть завдання – систематизувати наробки, створити правильний алгоритм подій, який призведе до економічного росту цих територій», – переконаний співорганізатор форуму, радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС Ігор Мельничук.

Він зауважив, що цікаві ідеї, озвучені на форумі, також можуть вилитись в українські Програми розвитку гірських територій, подібні програми вже успішно працюють у Австрії, Швеції, Канаді та Німеччині.

Відомо, що у гірських районах України проживають близько 6 мільйонів людей. В Івано-Франківській області статус гірських мають 10 об’єднаних територіальних громад, на Львівщині діють дві такі ОТГ, на Буковині – шість.

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

Уряд затвердив порядок формування наглядової ради Фонду енергоефективності

Уряд затвердив порядок обрання, призначення та звільнення членів наглядової ради Фонду енергоефективності, зробивши ще один крок до старту роботи Фонду.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко,  інформує  Урядовий портал – Укрінформ

«Це черговий крок до повноцінного старту і роботи Фонду енергоефективності. Професійне наповнення складу наглядової ради за участю наших міжнародних партнерів, зокрема IFC, забезпечить прозорість і відкритість усіх процедур у рамках роботи Фонду», – зазначив  Зубко.

Він утонив, що, зокрема, визначено процедури з утворення конкурсної комісії і затвердження її складу, вимоги до кандидатів, терміни перебування на посаді та порядок роботи комісії з конкурсного відбору.

Зубко нагадав, що раніше були затверджені положення про наглядову раду Фонду, методики розрахунку економії енергії в результаті здійснення заходів з енергоефективності, що фінансуються Фондом, а також визначені основні напрями діяльності.

«Наступними і важливими кроками для нас є створення необхідних IT-систем (реєстрів енергоаудиторів, сертифікатів енергоефективності, моніторингу результатів впроваджених енергоефективних заходів), а також платформи з надання послуг енергоаудиту», – наголосив урядовець.

Наглядова рада є найвищим органом управління Фонду енергоефективності, яка здійснює захист прав засновника, кредиторів, донорів та кінцевих бенефіціарів Фонду. Також вона забезпечує виконання цілей Фонду енергоефективності та здійснює нагляд за його управлінням.

Наглядова рада Фонду формується у складі двох представників уряду, двох незалежних членів та одного представника від міжнародних донорів.

Як повідомлялося, 21 квітня 2018 року у Вашингтоні Європейський Союз, Міжнародна фінансова корпорація, що входить до групи Світового банку, та уряд Німеччини підписали Угоду про створення мультидонорського фонду для співфінансування українського Фонду енергоефективності.

Програми Фонду енергоефективності будуть спрямовані в першу чергу на проведення енергоефективних заходів в ОСББ. Робота Фонду також спрямована на імплементацію Угоди України з ЄС та забезпечення дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері енергоефективності. Фонд створюється за підтримки міжнародних партнерів – ЄС та Німеччини.

Фінансування Фонду енергоефективності у держбюджеті на поточний рік передбачено в розмірі 1,6 млрд грн.

 

В “Артеку” дітям презентували “професії майбутнього”

Київський міський центр зайнятості провів у МДЦ “Артек” у Пущі-Водиці профорієнтаційний захід у форматі імпровізованого профорієнтаційного містечка “Місто майбутнього”.

Участь у заході взяли 500 дітей з усієї України та 11 навчальних закладів Києва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні наша цільова аудиторія – це 500 дітей, які приїхали у цей табір зі всієї України. Наразі у нас проходить ярмарок професій, залучено 11 навчальних закладів. Всі ці навчальні заклади мають на меті популяризувати професії і проводити різноманітні майстер-класи для визначення майбутнього школярів», – зазначив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.

За його словами, з січня по квітень 2018 року отримали профорієнтаційні послуги майже 60 тисяч осіб. Зокрема, 44,9 тисячі – це особи, що навчаються та бажають змінити роботу, з них 30,4 тис. – учні шкіл, а також 15 тисяч безробітних.

На території імпровізованого містечка Київська міська служба зайнятості розгорнула мобільний центр профорієнтації, де учні шкіл мали змогу пройти профдіагностичне тестування для визначення майбутньої професії.

Презентовано професії майбутнього, проводилися ділові профорієнтаційні ігри та демонстрація відеороликів про професії.

Крім цього, навчальні заклади презентували школярам професії, яких навчають у цих вишах, та розповідали про умови вступу.

Для учнів провели понад 40 майстер-класів. Дітям продемонстрували хімічні досліди, провели урок з виготовлення залізної троянди та поштових листівок. Школярам розповідали про робототехніку, авіамоделювання, радіомеханіку, аерокосмічні системи управління та інше.

 

Гамбург першим у Німеччині забороняє старі дизельні авто

Гамбург стане першим німецьким містом, який вводить заборону на в’їзд старих дизельних автомобілів до ряду районів.

Про це повідомляє  NDR – Укрінформ.

“Перша в країні заборона на дизель… має набрати чинності у четвер наступного тижня в Гамбурзі. Як повідомило агентство з охорони навколишнього середовища в середу, з 31 травня планується закрити дві ділянки дороги для застарілих дизельних автомобілів  і вантажівок”, – йдеться у повідомленні.

Заборона торкнеться машин з дизельними двигунами, що не відповідають стандарту викидів Euro 6.

Обмеження поширюються на дві ділянки дороги в районі Алтона-Норд: відрізок довжиною 580 метрів і ще один довжиною 1,6 кілометра, проїзд якими заборонено тільки для вантажних автомобілів. З минулого тижня вже встановлено понад 100 відповідних дорожніх знаків.

За даними дорожніх служб, у муніципалітеті на сьогодні зареєстровано 264,4 тис. дизельних автомобілів, з яких Euro 6 відповідають лише трохи більше 96 тис.

Водночас, обмеження не торкнеться автовласників, які живуть в цьому районі, і їх гостей, а також автомобілів технічних і рятувальних служб, таксі.

Нововведення мають враховувати ті, хто приїжджає в місто з інших німецьких регіонів, а також з-за кордону.

Рішення про те, що влада міст ФРН має право забороняти в’їзд дизельним машинам, наприкінці лютого ухвалив Федеральний адміністративний суд. За останніми даними, в 2017 році в більш як 66 німецьких містах і 20 комунах викиди перевищили європейські норми.

Минулого тижня Єврокомісія подала до суду на шість держав ЄС, включаючи Німеччину, за високий рівень забруднення повітря та навколишнього середовища.

На стажування у владу: у Кабміні назвали умови для студентів та магістрів

Кабінет міністрів започатковує реалізацію пілотного проекту щодо впровадження Національної програми стажувань молодих фахівців у центральних органах виконавчої влади.

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко, інформує  Урядовий портал – Укрінформ.

«Уряд  України на засіданні 23 травня прийняв рішення реалізувати пілотний проект щодо впровадження Національної програми стажувань у центральних органах виконавчої влади, яка, в перспективі, дозволить залучити молодих, амбітних фахівців до роботи на державній службі», – сказав Саєнко.

Він підкреслив, що це рішення вкрай важливе для виконання пріоритетних завдань уряду в рамках реформування державної служби в країні.

За словами міністра, взяти участь у прозорому конкурсному відборі на стажування можуть студенти вищих навчальних закладів, які завершують навчання на ступінь бакалавра, магістра, або отримали диплом бакалавра чи магістра менш ніж за 5 років до реалізації програми. При цьому претенденти мають вільно володіти державною мовою та однією з офіційних мов Ради Європи.

Повідомляється, що у рамках проекту буде створено Секретаріат Національної програми стажування в ЦОВВ, який координуватиме створення офіційного веб-сайту проекту, оголошення та здійснення конкурсного відбору, розповсюдження інформації в ЗМІ та соціальних мережах, проведення онлайн-тестування, організацію співбесід із кандидатами, проведення тренінгів для стажистів.

Як зазначається, подаючи документи, претендент на стажування має обрати свою спеціалізацію – тип роботи, який саме його цікавить. Тривалість стажування становитиме не більше 3 місяців та проводитиметься до 30 вересня 2018 року. Також буде опрацьовано питання надання стипендій стажистам Національної програми.

Саєнко наголосив, що проект дасть змогу відібрати найкращих із тих, хто бажає якісно і ефективно працювати на держслужбі та впроваджувати стандарти роботи світового зразка.

Координувати пілотний проект буде Міністерство економічного розвитку і торгівлі, яке виступило ініціатором проекту.

 

Вибори у Туреччині: Європарламент відмовляється спостерігати і коментувати

Європарламент не відправлятиме своїх спостерігачів на президентські і парламентські вибори, які пройдуть в Туреччині 24 червня.

Про це йдеться в спільній заяві співголів Координаційної групи Європарламенту з питань підтримки демократії і координації виборів Девіда Макаллістера і Лінди Макаван, повідомляє  Anadolu – Укрінформ.

«Європарламент не спостерігатиме за ходом виборів, які пройдуть в Туреччині 24 червня, і не коментуватиме їх підсумки», – наголошується в заяві.

Як повідомляється в документі, заяви депутатів щодо виборів у Туреччині не відображатимуть позицію самого Європарламенту.

У Туреччині 24 червня відбудуться дострокові президентські і парламентські вибори. За даними Вищої виборчої комісії Туреччини (YSK), право голосу мають понад 59 мільйонів громадян, з яких понад 56,3 млн виборців знаходяться в самій Туреччині.

У виборах парламенту 27-го скликання візьмуть участь кандидати від правлячої Партії справедливості і розвитку, Партії великої єдності (BBP), Партії незалежної Туреччини (BTP), Республіканської народної партії (CHP), Демократичної партії (DP), Демократичної партії народів (HDP) , Незалежної партії боротьби (HUDA PAR), «Доброї партії» (IYI Parti), партії націоналістичного руху (MHP), партії чесноти (Saadet Partisi) і партії «Батьківщина» (Vatan).

Вперше в історії виборів  Туреччини  будуть створені мобільні виборчі дільниці.

Крім того, за право участі в президентських виборах можуть боротися самовисуванці, що зібрали 100 тисяч підписів виборців.

 

МЗС вимагає від Росії звільнити голодуючих Сенцова і Балуха

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнення голодуючих українських політв’язнів Олега Сенцова і Володимира Балуха і заявляє про існування загрози їхньому життю.

Про це написала у  Twitter  речник МЗС Мар’яна Беца – Укрінформ.

“Продовжують голодування О.Сенцов та В.Балух – політв’язні РФ. Існує загроза життю. Вимагаємо від РФ їхнього звільнення”, – написала Беца.

Як повідомлялося, український режисер  Олег Сенцов  був затриманий у березні 2014 року російськими спецслужбами в анексованому Росією Криму разом з активістом Олександром Кольченком. Їх обвинуватили в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва вину не визнали.

Сенцов оголосив безстрокове голодування 14 травня 2018 року, заявивши, що припинить його лише у разі звільнення всіх українських політв’язнів, які утримуються в РФ.

Український активіст Балух, засуджений в окупованому Росією Криму, голодує з 19 березня на знак протесту проти рішення суду.

Він був визнаний винним у зберіганні боєприпасів, “суд” засудив його до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу в розмірі 10 тисяч рублів (близько 4600 гривень). Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України, який знаходився у дворі його дому.

 

СБУ попереджає про можливу масштабну кібератаку до фіналу Ліги чемпіонів

Служба безпеки України попереджає про можливу масштабну кібератаку на державні структури та приватні компанії напередодні фіналу Ліги чемпіонів.

Рекомендації щодо захисту від неї оприлюднив  прес-центр СБУ – Укрінформ.

«Фахівці з кібербезпеки СБУ вивчають чергову можливу хвилю масового ураження розміщених в Україні мережевих пристроїв. Шкідливе програмне забезпечення, яке може бути використано хакерами, отримало умовну назву VPNFilter (VPNFilter – багаторівневе модульне шкідливе програмне забезпечення з універсальними можливостями, які забезпечують проведення як кіберрозвідки та і деструктивних кібероперацій)», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, подібні атаки фіксувались по всьому світу починаючи з 2016 року, проте, за наявною інформацією, цього разу географічно атака спрямована саме на український сегмент інтернету.

За даними спецслужби, висновки криміналістичного дослідження засвідчують, що вірусне програмне забезпечення VPNFilter дозволяє зловмисникам перехоплювати весь трафік, що проходить через уражений пристрій (включаючи дані авторизації та персональні дані платіжних систем), збирати та вивантажувати інформацію, віддалено керувати інфікованим пристроєм та навіть виводити його з ладу.

“Особливу небезпеку VPNFilter становить для автоматизованих систем управління технологічними процесами (SCADA), оскільки через ідентифікацію специфічних протоколів обміну технологічними даними зловмисники отримують можливість обрати такі об’єкти першочерговими цілями. Виявлені ознаки свідчать про готування кібердиверсій на об’єктах національної критичної інфраструктури, що викликає особливе занепокоєння”, – заявили в  СБУ.

Фахівці Служби безпеки вважають, що інфікування обладнання саме на території України є підготовкою до чергового акту кіберагресії з боку РФ, спрямованого на дестабілізацію ситуації під час проведення фіналу Ліги чемпіонів. Про це свідчить й те, що запланований механізм кібератаки збігається з техніками, які використовувались у 2015-2016 роках в ході кібератаки BlackEnergy.

Об’єднані можливості з криміналістичного аналізу загроз, які є у розпорядженні Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ, та наявні міжнародні канали Національного контактного пункту цілодобової мережі «24/7» Національної поліції України вже задіяні для нейтралізації прихованої мережевої інфраструктури зловмисників. “Але підкреслюємо, що без ліквідації власниками вразливостей кінцевого обладнання неможливо запобігти новим хвилям подібних кібератак”, – звертають увагу в СБУ.

Ззаначається, що з огляду на можливі ризики СБУ та Нацполіція адресно поінформували потенційні «жертви» атаки, серед яких, зокрема, об’єкти критичної інфраструктури та органи державної влади (у тому числі з використанням платформи MISP-UA).

Наразі фахівцям відомо про уразливість наступних мережевих пристроїв:

Linksys Devices: E1200, E2500, WRVS4400N;

Mikrotik RouterOS Versions for Cloud Core Routers: 1016, 1036, 1072;

Netgear Devices: DGN2200, R6400,        R7000, R8000, WNR1000, WNR2000;

QNAP Devices: TS251, TS439 Pro, Other QNAP NAS devices running QTS software;

TP-Link Devices R600VPN.

Враховуючи значну поширеність цього обладнання на території України та об’єктивну неможливість адресного інформування всіх користувачів, СБУ надає рекомендації із захисту від кібератаки, розроблені спільно з представниками провідних міжнародних компаній у цій сфері.

Зокрема, користувачам та власникам домашніх роутерів, бездротових маршрутизаторів малих офісів та мережевих файлових сховищ необхідно невідкладно здійснити їх перезавантаження з метою видалення потенційно небезпечних шкідливих програмних модулів з оперативної пам’яті пристроїв.

У разі, коли мережеві маршрутизатори клієнтів контролюються провайдерами інтернет-послуг, необхідно здійснити їх віддалене перезавантаження.

Якщо є підстави вважати будь-який пристрій у локальній мережі ураженим цим видом шкідливого програмного забезпечення, то невідкладно оновити його програмну прошивку до останньої актуальної версії.

У разі, коли в операційній системі мережевого пристрою є функція доступу до його файлової системи, необхідно перевірити наявність файлів у директоріях «/var/run/vpnfilterw», «var/run/tor», «var/run/torrc», «var/run/tord» та видалити їх вміст, рекомендують фахівці.

 

СБУ назвала фейком підготовку “терактів ІДІЛ” під час фіналу Ліги чемпіонів

У Службі безпеки України назвали фейком інформацію про нібито плани терористичної організації ІДІЛ здійснити теракти у Києві під час фіналу Ліги чемпіонів.

Про це написала у  Facebook  речниця СБУ Олена Гітлянська – Укрінформ.

“В одній із соціальних мережі з’явилися повідомлення від імені терористичної організації “Ісламська Держава” про нібито заплановані на 26 травня у Києві терористичні атаки під час проведення фінального матчу Ліги Чемпіонів УЄФА. Наші експерти, дослідивши ці повідомлення, встановили, що вони розміщувалися з акаунтів, які не мають відношення до самого  ІДІЛ. Тому ми вважаємо, що інформаційний “вкид” був зроблений з єдиною метою – залякати та посіяти паніку серед мешканців та гостей столиці України”, – наголосила вона.

Гітлянська закликала не поширювати сумнівні повідомлення від іноземних таблоїдів, які було вигадано “за поребріком”.

Речниця запевнила, що СБУ робить все від неї залежне, щоб свято футболу відбулося мирно і спокійно.

Раніше британське видання The Sun повідомило, що терористична організація ІДІЛ закликає до проведення терактів у Києві під час проведення футбольного фіналу Ліги чемпіонів.

Як відомо, фінальні ігри Ліги чемпіонів у Києві відбудуться 24 і 26 травня.

 

Тимчук розповів цікаві факти про “погрози ІДІЛ” до фіналу Ліги чемпіонів

Поява інформації про “погрози ІДІЛ провести теракти в Києві” під час фіналу Ліги чемпіонів 26 травня може бути інформаційною спецоперацією спецслужб РФ.

Про це повідомив координатор групи “Інформаційний опір”, народний депутат України Дмитро Тимчук на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Після інформації про “погрози ІДІЛ провести теракти в Києві” на фіналі Ліги чемпіонів 26.05.2018 багато ЗМІ вже дали коментарі різних експертів про те, що ми маємо справу з інформаційною спецоперацією спецслужб РФ”, – йдеться в повідомленні.

Тимчук звернув увагу на той момент, що спочатку інформація про “підготовку ІДІЛ терактів” (повідомлення і плакати) поширювалася у соцмережах на деяких акаунтах з посиланням на медіаструктуру ІДІЛ “Аль Бурхан Медіа Фаундейшн”, проте на самому сайті “Аль Бурхан Медіа Фаундейшн” цих матеріалів знайти не вдалося.

“Отже, спочатку інформація про “підготовку ІДІЛ терактів” (повідомлення і плакати) поширювалася у  соцмережах за такими  посиланнями.

Згодом знов у  Twitter  з посиланням на медіа-структуру ІДІЛ “Аль Бурхан Медіа Фаундейшн”. Потім цю інформацію дало британське видання  The Sun. Проте на сайті “Аль Бурхан Медіа Фаундейшн” цих матеріалів знайти… не вдалося”, – написав Тимчук.

Також він звернув увагу на написання у твітах-першоджерелах назви української столиці англійською: “Кiev” (тобто так, як пишуть росіяни, а не загальноприйняте вже досить давно “Кyiv”).

“Згоден, що ці “нюанси” не є залізобетонними аргументами на користь версії про “російський слід” у цій історії. Але все одно викликають питання”, – зазначив нардеп.

Як повідомляв Укрінформ, у Службі безпеки України назвали фейком інформацію про нібито плани терористичної організації ІДІЛ вчинити теракти в Києві під час фіналу Ліги чемпіонів.

Раніше британське видання The Sun повідомило, що терористична організація ІДІЛ закликає до проведення терактів у Києві під час проведення футбольного фіналу Ліги чемпіонів, матчі якого відбудуться 24 і 26 травня.

 

Володимир Кличко увійшов до ТОП-100 найбільш популярних спортсменів світу

Легендарний український боксер, багаторазовий чемпіон світу у суперважкій вазі, переможець Олімпіади-1996 Володимир Кличко потрапив до числа 100 найвідоміших спортсменів світу за версією авторитетного американського видання ESPN.

Українець посів у цьому списку 74-е місце, повідомляє  Klitschko-brothers.com – Укрінформ.

“Велика кар’єра і рекорди Володимира Кличка не забуті. Про це говорить дохід від реклами в 4 мільйони доларів на рік та 1,9 мільйона друзі у соціальних мережах”, – зазначається у повідомленні.

ESPN також стверджує, що Володимир не піде стопами брата Віталія в політику, а замість цього зосередиться на викладанні у Швейцарії та керівництві своєї промоутерської компанії.

 

Росія використовує Nord Stream 2 як інструмент тиску – глава МЗС Польщі

Польща разом із США виступає проти будівництва газопроводу Nord Stream 2, який Росія може використовувати для політичного тиску на країни Європи.

Про це заявив глава МЗС Польщі Яцек Чапутович в ефірі  Польського радіо – Укрінформ.

“Ми (Польща і США) схоже оцінюємо шкоду від цього проекту, який дає Росії певні інструменти для дій, а Росія є агресивною і ревізіоністською країною”, – підкреслив Чапутович.

За його словами, необхідно обмежити надання Росії інструментів для ведення політики, яка шкодить Заходу.

Nord Stream 2 є таким інструментом. Він не допомагає диверсифікувати постачання газу до Європи, а є джерелом тиску. Наші інтереси тут збігаються з інтересами  США”,- констатував глава польської дипломатії.

Як відомо, проти будівництва Nord Stream 2 активно виступають Україна, Польща, країни Балтії.

 

Вибори до Європарламенту-2019: що турбує громадян ЄС

Серед головних питань, які турбують громадян ЄС у контексті проведення у травні 2019 року виборів до Європарламенту, є соціально-економічний добробут, безпека та подолання безробіття серед молоді.

Про це йдеться в оприлюдненому за рік до проведення виборів до Європарламенту дослідженні «Євробарометр», повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Під час майбутньої виборчої кампанії європейці хочуть почути про вирішення питань безпеки, але у ширшому сенсі, ніж міграція. Водночас питання особистого добробуту також високо стоять на порядку денному», – йдеться у висновках дослідження.

Зокрема, 49% громадян турбує боротьба з тероризмом, 48% – подолання безробіття серед молоді, 45% – проблеми імміграції. Окрім цього 42% населення ЄС турбує економічне зростання, 35% – захист довкілля.

«Просування прав людини, демократії, а також соціальних захист громадян ЄС визначили серед своїх пріоритетів 35% респондентів», – заявили автори дослідження.

«Євробарометр» також засвідчив у 2018 році спостерігається найвищий рівень – 67% – після 1983-го щодо переконання громадян у перевагах членства їхніх країн в ЄС.

Як повідомляв Укрінформ, чергові загальноєвропейські вибори – до  Європарламенту  – пройдуть 23-26 травня 2019 року. Волевиявлення пройдуть у 27 країнах ЄС (без Великої Британії), за результатами яких громадяни оберуть 705 депутатів ЄП.

 

Таяні переконаний, що вибори до ЄП 2019 року стануть “битвою”

Загальноєвропейські вибори до Європарламенту у травні 2019 року повинні захистити демократію в Європі від зовнішніх та внутрішніх нападів.

Про це заявив президент Європарламенту Антоніо Таяні у своєму зверненні з нагоди початку відліку одного року, що залишився до проведення 23-26 травня 2019 року загальноєвропейських виборів, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Вибори у травні 2019-го року є також важливими задля захисту демократії від тих, хто вчинить напади на неї іззовні та всередині Євросоюзу», – наголосив президент Європарламенту.

Він висловив переконання, що наступні європейські вибори стануть «битвою».

Як повідомляв Укрінформ, чергові загальноєвропейські вибори – до Європарламенту – пройдуть 23-26 травня 2019 року. Волевиявлення відбудеться у 27 країнах ЄС (без Великої Британії), за результатами яких громадяни оберуть 705 депутатів ЄП.

 

У Росії можуть заборонити сервіс Booking.com

Російське міністерство культури запропонувало у відповідь на санкції США обмежити в Росії роботу сервісу онлайн-бронювання готелів Booking.com.

Про це повідомляє РБК  з посиланням на лист, який надійшов у Ростуризм.

“У Ростуризм в понеділок, 21 травня, надійшов лист Мінкультури з дорученням “розглянути пропозицію із заборони діяльності Booking.com на території Російської Федерації”, – повідомили в прес-службі Ростуризма.

З такою ініціативою в уряд раніше звернувся керівник компанії “Свій туристичний сервіс” Сергій Войтович. Він запропонував ввести обмеження на бронювання через Booking.com тільки російських готелів і тільки для клієнтів, що знаходяться всередині країни. За його словами, компанія є єдиним каналом продажів для багатьох російських готелів і отримує можливість зберігати і аналізувати дані туристів.

Представити свою позицію з цього питання Ростуризм повинен до 4 червня 2018 року. Сервіс Booking.com, що дозволяє бронювати через інтернет готелі по всьому світу, був заснований в 1996 році. Він належить американській компанії Booking Holdings.

Напередодні Державна дума Росії ухвалила в третьому читанні законопроект про відповідь на санкції США та інших іноземних держав. У документі немає списку конкретних галузей, товарів і послуг, які можуть стати об’єктами контрсанкцій. Право визначати їх надане уряду.

 

Французькі вчені підтвердили, що Гітлер помер у Берліні в 1945-му

Адольф Гітлер помер в 1945 році в Берліні, в цьому немає сумніву.

Такого висновку дійшли французькі вчені після вивчення останків фюрера, повідомляє  francetvinfo – Укрінформ.

«Зуби є автентичними, немає жодних сумнівів у тому, що наше дослідження доводить, що Гітлер помер у 1945 році», – сказав професор Філіп Шарлі, який проводив дослідження разом із чотирма іншими вченими.

«Ми можемо зупинити існування всіх теорій змови й версії про Гітлера, який вижив. Він не втік до Аргентини на підводному човні, не перебуває на прихованій базі в Антарктиді або на Місяці», – наголосив Шарлі.

За підтвердженням учених, зробленим після вивчення останків фюрера (фрагментів щелепи із зубами та черепа), які зберігалися в архівах КДБ у  Москві, ймовірною версією смерті фюрера є отруєння ціанідом, оскільки на металевих коронках зубів було виявлено блакитні плями, які скоріше за все утворилися під дією отрути на метал. Натомість щодо вистрілу в голову, який нібито був здійснений фюрером, дослідники схиляються до версії, що постріл мав місце, але він був здійснений через шию, оскільки при пострілі в голову із вкладанням револьвера в рот на зубах мали бути знайдені залишки, що свідчили б про такий постріл. Таких залишків знайдено не було. Натомість на фрагменті черепа виявили отвір, який більш за все є слідом від проходження кулі.

Наразі дослідження підтверджує загальноприйняту версію смерті Гітлера 30 квітня 1945 року в своєму берлінському бункері, з його партнеркою Євою Браун. Незрозумілим залишається, від чого саме настала смерть Гітлера – від отрути чи пострілу.

«Було незрозуміло, чи використовував він ампулу з ціанідом, аби померти, чи вистрелив собі в голову, ймовірно, обидві дії», – вказують учені.

Вивчення останків Гітлера французькі вчені проводили в березні та липні 2017 року.

 

Україна входить до трійки найбільших експортерів зерна – Порошенко

Україна наразі входить до трійки найбільших світових експортерів зернових культур.

Про це заявив Президент Петро Порошенко, виступаючи на заводі “Нібулон” у Миколаєві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Україна входить зараз до трійки найбільших експортерів зернових у світі”, – сказав він.

Порошенко  нагадав, що частка цих культур у загальному експорті України минулого року досягла 15 %.

Водночас глава держави зауважив, що погодні умови поточного року також є “достатньо оптимістичними” і рівень експорту зернових знижено не буде.

Разом з тим, він додав, що в Україні є дефіцит потужностей зберігання зерна, який, за оцінками експертів, наразі складає 10-15 млн тонн.

 

Порошенко підписав закон про підтримку українського суднобудування

Президент Петро Порошенко підписав закон про підтримку вітчизняного суднобудування.

Документи було підписано під час виступу Глави держави на заводі «Нібулон» у Миколаєві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні я підписую закон про підтримку суднобудування в Україні. Цим законом вносяться зміни до Митного кодексу щодо збереження та розвитку вітчизняної суднобудівної галузі», – сказав  Порошенко.

Крім того, він підписав подання на внесення до Верховної Ради законопроекту про ратифікацію угоди з Європейським інвестиційним банком на загальну суму інвестицій 300 млн євро для розвитку залізничної інфраструктури Миколаївщини.

За словами Президента, цей проект передбачає модернізацію залізниці на напрямку Долинська-Миколаїв-Колосівка.

Глава держави підкреслив, що реалізація вказаного проекту з ЄІБ забезпечить збільшення швидкості потягів та пропускної спроможності залізниці.

Як повідомлялося, 13 березня Верховна Рада ухвалила закон № 6475 «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо збереження та розвитку вітчизняної суднобудівної промисловості)». Законом встановлено подовження максимального терміну переробки товарів, що ввозяться до України підприємствами суднобудівної промисловості, з одного до двох років.

 

Порошенко “оплачував” адвоката Трампа для організації переговорів з Білим домом – ЗМІ

За словами джерел в Києві, близьких до тих, хто залучений до цього процесу, особисто адвокат Дональда Трампа, Майкл Коен, отримав секретний платіж в розмірі не менше 400 000 доларів (300 000 фунтів стерлінгів) для організації переговорів між президентом України і президентом Трампом. Про це йдеться в розслідуванні  ВВС.

Як зазначає видання, за словами джерел, оплата була організована посередниками, які діють для лідера України Петра Порошенка, хоча пан Коен не був зареєстрований в якості представника України, відповідно до вимог законодавства США.

ЗМІ нагадує, що зустріч в Білому домі відбулася в червні минулого року.

“Незабаром після того, як Президент України повернувся додому, антикорупційне агентство його країни припинило розслідування щодо колишнього менеджера кампанії Трампа Пола Манафорта. Високопоставлений співробітник української розвідки в адміністрації пана Порошенка розповів, що сталося до візиту в Білий дім.

Містера Коена привезли, сказав він, тому що зареєстровані лобісти і посольства України у Вашингтоні могли б отримати для пана Порошенка трохи більше, ніж коротку фотографію з містером Трампом. Пану Порошенко потрібно було щось, що можна було б назвати “переговорами”, – йдеться в матеріалі.

За інформацією ЗМІ, пан Порошенко вирішив створити зворотний канал для містера Трампа. Завдання було віддано колишньому помічнику, який попросив лояльного українського депутата про допомогу.

“Він, в свою чергу, використовував особисті контакти в єврейській благодійній організації в штаті Нью-Йорк, Хабад з Порт-Вашингтона. Це в кінцевому підсумку привело до Майкла Коена, адвокату президента … Містеру Коену було виплачено 400 000 доларів”, – йдеться в матеріалі.

У той же час, ЗМІ зазначає, що немає ніяких припущень, що містер Трамп знав про оплату.

“Друге джерело в Києві дало ті ж деталі, за винятком того, що загальна сума, виплачена панові Коену, становила 600 тис. доларів”, – пише видання.

Відзначимо, що в Адміністрації Президента України ще не надали коментарів щодо цієї публікації.

 

Ірина Геращенко розкритикувала BBC та назвала фейком інформацію видання

Перший заступник Голови ВР України Ірина Геращенко розкритикувала BBC та назвала фейком інформацію щодо оплати Президентом України Петром Порошенком адвоката Трампа для організації зустрічі з ним. Про це повідомляє  УНН  з посиланням на персональну Facebook сторінку Ірини Геращенко.

“Про „стандарти ВВС“. Днями на одному дипломатичному прийнятті до мене підійшла панянка , сказала що вона представляє київський офіс ВВС й запитала: ” так а Ви ще займаєтеся обмінами полонених?” Здивувалася такій “обізнаності” цієї пані( вона, до речі, сказала, що займає керівні посади в київському офісі ), й підтвердила, що я ,як представник в гуманітарній групі , багато часу присвячую питанням звільнення заручників . Вона задала наступне запитання : “так а коли там наступний обмін?”, — вказано у повідомленні.

Вона також додала, що: “„Ми вас поінформуємо, коли будуть новини“ — відповіла я, але „рівень“ запитань мене відверто здивував. А сьогоднішній фейк про першу зустріч президентів України і США просто обурив. В червні 2017 року відбулася продуктивна і повноцінна зустріч, під час якої сторони обговорили низку запитань, в тому числі питання економіки, двосторонніх взаємин, Донбасу, безпеки, заручників ( хоч ця тема більш докладніше обговорювалася на зустрічі з віце- президентом Пенсом). Й перша телефонна розмова президентів , яка відбулася відразу після інавгурації Трампа, й перша зустріч минулого червня, й наступні зустрічі організовувалися виключно через дипломатичні шляхи і контакти, завдяки великій роботі нашого посольства в США, професійності Валерія Чалого, нашого ключового лобіста в США, наполегливості нашого міністра закордонних справ Павла Клімкіна і зовнішньополітичного радника президента К. Єлісєєва”.

“Візит президента Порошенка в Вашингтон минулого червня був дуже вдалим, й один з результатів візиту- це Javelin, які вже в Україні. Тоді й про них говорили іу Білому Домі , і в Пентагоні. Можливо , досить запускати брудні фейки й принижувати двосторонні взаємини України і США, й діалог на найвищому рівні? Й дуже хочеться справжніх стандартів в медіа”, — додала Геращенко.

Як повідомляв УНН, за словами джерел в Києві, близьких до тих, хто залучений до цього процесу, особисто адвокат Дональда Трампа, Майкл Коен, отримав секретний платіж в розмірі не менше 400 000 доларів (300 000 фунтів стерлінгів) для організації переговорів між президентом України і президентом Трампом.

 

У Трампа вірять Коену, який заперечує “зустріч за гроші” президентів США і України

Особистий адвокат Трампа Майкл Коен, який заперечує організацію зустрічі між президентами США і України за гроші, не буде брехати, оскільки проведення платежів в США дуже легко перевірити.

Про це у середу в телефонному інтерв’ю  Business Insider  заявив юрист глави Білого дому Рудольф Джуліані – Укрінформ.

“Здійснення платежів можна довести досить легко, тому було би нерозумно спростовувати те, що мало місце”, – сказав Джуліані.

Він також зауважив, що “не має підстав не вірити” Коену, який категорично заперечив інформацію, викладену Бі-Бі-Сі.

Як зазначив Джуліані, він не має інформації про те, як усе відбувалося, однак упевнений, що Коен не діяв як незареєстрований лобіст для іноземного уряду. Водночас він допустив, що розмови про це і могли мати місце.

Джуліані зауважив, що хотів би дочекатися всіх фактів, щоб робити висновки в цій ситуації.

Як повідомляв Укрінформ, британська інформаційна служба опублікувала матеріали власного розслідування, підготовленого журналістами в Україні і США. У ньому, зокрема, стверджувалося, що особистий адвокат  Дональда Трампа  Майкл Коен нібито отримав таємний платіж у розмірі від 400 до 600 тис. доларів за організацію першої зустрічі між Петром Порошенком та Дональдом Трампом у червні минулого року.

В Адміністрації президента України назвали подібні твердження брехнею, наклепом і фейком та підкреслили, що зустріч президентів США і України була організована виключно офіційними дипломатичними каналами.

 

Банкова назвала фейком інформацію ЗМІ про “зустріч Порошенка і Трампа за гроші”

В Адміністрації Президента України назвали фейком інформацію ВВС про нібито організацію за гроші зустрічі президентів України і США у червні 2017 року та вимагають її спростування.

Про це йдеться у коментарі прес-служби АП Укрінформу.

“Відверта брехня, наклеп і фейк. Саме так ми оцінюємо дезінформацію про те, ніби зустріч президентів України і США була організована за гроші. Українсько-американський саміт у червні 2017 року був організований виключно офіційними дипломатичними каналами, зокрема Посольством України у США”, – зазначили в АП.

В Адміністрації вважають, що поширена відверта дезінформація є частиною фейкової кампанії з дискредитації українсько-американських взаємин, а також персональною атакою на президентів України та США.

“Оскільки в процесі підготовки даного матеріалу було проігноровано коментар про недостовірність цієї інформації, ми вимагаємо його спростування. В разі, якщо це не відбудеться, залишаємо за собою право подати позов до суду”, – наголосили в АП.

Раніше деякі ЗМІ опублікували інформацію з посиланням на розслідування BBC, підготовлене журналістами в Україні та в США, про те, що особистий адвокат Дональда Трампа Майкл Коен нібито отримав таємний платіж у розмірі 400 тисяч або 600 тисяч доларів за організацію першої зустрічі між  Петром Порошенком  та Дональдом Трампом у червні минулого року.

 

У НАТО не виключають, що агресор спробує дискредитувати ситуацію в Україні перед виборами

Держава — агресор всіляко намагатиметься дискредитувати ситуацію у вашій країні напередодні виборів і ви маєте бути до цього готові. На цьому наголосив директором центру передового досвіду НАТО з питань стратегічних комунікацій в Україні Яніс Сартс під час зустрічі із заступником міністра внутрішніх справ Тетяною Ковальчук, передає  УНН  із посиланням на прес-службу МВС.

“Україна змушена вести не лише озброєну боротьбу, але й витримувати інформаційні атаки. В цей час особливу увагу необхідно звернути саме на стратегічні комунікації в МВС. Напрацювати єдину систему протидії інформаційним загрозам, навчитися відрізняти фейкову інформацію та не лише вчасно реагувати на інформаційні атаки ворога, але й попереджати їх”, — сказала Ковальчук.

Директор центру передового досвіду НАТО з питань стратегічних комунікацій в Україні Яніс Сартс зазначив, що Україна досягла значних успіхів у питаннях стратегічних комунікацій, але перед нею стоїть ще дуже багато викликів та завдань.

“Держава — агресор всіляко намагатиметься дискредитувати ситуацію у вашій країні напередодні виборів і ви маєте бути до цього готові, врахувати всі загрози та можливі варіанти реагування на них. А також ваша активність повинна бути відкритою для суспільства”, — сказав Сартс.

Як повідомили у прес-службі, представники МВС Україні та НАТО домовилися про розвиток співробітництва у питаннях стратегічної комунікації.

Нагадаємо, в ЄС наголосили на важливості  протидії російському втручанню, яке є “очікуваним” під час наступних президентських виборів в Україні.

 

Польща не допустить, аби світ перестав говорити про Україну – глава МЗС РП

Варшава не допустить того, аби ситуація в Україні зникла з глобального порядку денного.

Про це глава МЗС Польщі Яцек Чапутович заявив у ефірі Польського радіо – Укрінформ.

“Ми не можемо допустити, щоб світ перестав говорити про те, що зараз діється в Україні, і це є метою нашого членства в Раді Безпеки ООН”, – заявив глава польської дипломатії.

Він додав, що питання територіальної цілісності, дотримання міжнародного та гуманітарного права є важливими для Польщі.

“Не можна порушувати міжнародне право. Країну, яка це зробить, буде засуджено. Це є основною метою нашого членства в Раді Безпеки”, – наголосив Чапутович.

За його словами, наступного тижня він проведе у Нью-Йорку спільний брифінг з главою МЗС України Павлом Клімкіним, присвячений ситуації у країні.

Чапутович підкреслив, що це важливий жест солідарності  Польщі з Україною.

Як відомо, Польща, що впродовж 2018-2019 років є непостійним членом Радбезу ООН, у травні головує в цій інституції.

 

Укрпошта призупинила переговори з PayPal через судовий позов

Підготовка Укрпошти до запуску сервісу PayPal в Україні припинена через судовий позов Нової пошти.

Про це в коментарі LIGA.net  розповів  голова Укрпошти Ігор Смілянський – Укрінформ.

«Дійсно, у нас відбуваються переговори з компанією групи PayPal зі співробітництва. Воно буде (мало – ред.) базуватися на ліцензії на здійснення поштових переказів без відкриття рахунку, яка тепер оскаржується Новою поштою. Знову ж, не тому що у них її немає, а тому що вона у нас є. У них така ліцензія теж є», – сказав Смілянський.

Водночас він не підтвердив інформацію, що за відсутності позову з боку Нової пошти, запуск сервісу міг би відбудуться в квітні цього року, про що писали українські ЗМІ.

«Там кілька місяців було б на підготовку, яку ми поки призупинили», – зазначив він.

Нова пошта подала позов до суду на Національний банк України (НБУ) з вимогою визнати незаконною постанову НБУ № 138 від 21 грудня 2017 року «Про надання національними операторами поштового зв’язку фінансової послуги з переказу грошових коштів”. Постанова № 138 дозволила Укрпошті в квітні отримати ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків. Також Нацбанк зареєстрував договори про участь  Укрпошти  у міжнародних платіжних системах. Тепер же Нова пошта вимагає в суді визнати постанову Нацбанку незаконною.

 

Замок “Паланок” засяяв по-новому

У мукачівському замку “Паланок” урочисто ввімкнули нове освітлення фасаду історичної пам’ятки.

Про це інформує прес-служба Мукачівської міськради на своїй сторінці у  Facebook.

“У День міста в мукачівському замку “Паланок” урочисто запалили нове освітлення фасаду замку. Для зовнішнього освітлення Нижнього двору замку, ровів та під’їзної дороги фахівцями було змонтовано 65 світильників загальною потужністю 9 кВТ. Уся підсвітка вмикатися та вимикатися автоматично – тут налаштовано астрономічне реле часу”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що для облаштування архітектурної підсвітки замку підрядною організацію було закуплено світлодіодні світильники і прожектори виробництва польської фірми, яка є одним з провідних європейських виробників світлотехнічного обладнання і має багаторічну історію та великий досвід реалізації подібних проектів.

Світильники для “Паланку” виготовлені з урахуванням усіх місцевих факторів (рельєф, структура й колір стін, розміри та розташування споруд замку). Для цього спеціалістами фірми виробника разом з спеціалістами проектувальника було проведено випробування різних типів світильників на місті встановлення, а також відповідні розрахунки, завдяки чому вдалося підібрати оптимальні рішення з потужності, світлопередачі та кольору випромінювання світильників.

Архітектурну підсвітку замку “Паланок” було зроблено за рахунок коштів спецфонду Мукачівського історичного музею.

Урочистій церемонії ввімкнення нового освітлення передувала святкова програма з театралізованою екскурсією-розповіддю з музичним супроводом про найважливіші історичні події й постаті Мукачева та замку “Паланок”, а також виступом театру вогню Fire Life.

 

У Києві обмежать вхід до двох центральних станцій метро

Через проведення масових заходів у Києві 24 та 25 травня можливе обмеження на вхід для пасажирів станцій «Хрещатик» та «Майдан Незалежності».

Про це повідомляє КП  “Київський метрополітен” – Укрінформ.

“У зв’язку проведення масових заходів у місті МОЖЛИВЕ обмеження (не закриття) на вхід для пасажирів станцій «Хрещатик» та «Майдан Незалежності 24 та 25 травня 2018 року!” – йдеться у повідомленні.

Київський  метрополітен  перепрошує за можливі тимчасові незручності.

Як повідомлялося, 24 травня на стадіоні “Динамо” імені Валерія Лобановського відбудеться вирішальний поєдинок Ліги чемпіонів УЄФА серед жінок (початок матчу о 19.00).

Із 20:00 25 травня до 06:00 27 травня рух транспорту в радіусі 1,5 кілометра навколо НСК “Олімпійський” буде перекрито.

 

Катастрофа MH17: завтра у Гаазі представлять проміжні результати розслідування

Представники міжнародної слідчої групи (JIT), яка розслідує катастрофу пасажирського літака рейсу MH17, представлять 24 травня у Гаазі проміжні результати роботи.

У спільній прес-конференції візьме участь і голова Служби безпеки України Василь Грицак, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Під час заходу JIT представить деякі проміжні результати розслідування, і це потребуватиме публічності», – заявили у Міжнародній слідчій групі.

Водночас, як попередили організатори, жодних відомостей про підозрюваних у причетності до збиття малайзійського літака рейсу MH17 у небі над Донбасом оприлюднено не буде.

Як відомо, пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс MH17 із Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на Донбасі у липні 2014 року. На борту лайнера було 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

У вересні 2016 року JIT оголосила, що на підставі неспростовних доказів встановлено: літак був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу БУК 9M38, запущеною з контрольованої бойовиками території.

JIT складається з поліцейських і судових органів Нідерландів, Австралії, Бельгії, Малайзії та України.

 

Родичі пасажирів MH17 поклали відповідальність за трагедію на Кремль

Родичі загиблих в катастрофі малайзійського “Боїнгу” над Донбасом напередодні початку чемпіонату світу по футболу в Росії написали відкритого листа, в якому заявили про те, що за загибель членів їх сімей несе відповідальність російська влада.

Лист опублікувала  “Нова газета”. – Укрінформ

“Нам боляче усвідомлювати похмуру іронію в тому, що російські лідери, які вітатимуть світ з розпростертими обіймами (під час ЧС- 2018 по футболу – ред.) – це ті, хто головним чином винен у руйнуванні нашого світу. Що це ті ж самі лідери, які наполегливо прагнули приховати правду, які ухилялися від відповідальності з того самого жахливого дня в липні 2014 року”, – йдеться у листі.

Автори листа, який підписали десять родичів жертв трагедії МН17, сподіваються, що в звіті Спільної слідчої групи будуть названі імена відповідальних за трагедію.

Як повідомлялося, нові дані про розслідування будуть опубліковані вже в четвер. Очікується, що експерти оприлюднять попередні висновки про причетних до доставки на Донбас ракетного комплексу, з якого збили літак.

У кінці березня уряд Нідерландів направив до парламенту законопроект, який дозволяє судити на території країни будь-яких підозрюваних у справі про крах.

Літак “Малайзійських авіаліній” був збитий над Донбасом 17 липня 2014 року. Загинули усі 298 чоловік на борту. Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак збили із зенітно-ракетного комплексу “Бук”. За версією слідства, озброєння доставили з Росії і ракету випустили із зони, підконтрольної окупантам на сході України. Поки не встановлено, чи був напад їх ініціативою або його координували російські військові. Зараз слідство триває. Звинувачення доки не пред’явлені.

 

Корупція в Україні: експерт ООН озвучив “системний підхід”

Викоренити корупцію можна завдяки системному підходу, що включає розслідування, притягнення до відповідальності та ефективні санкції.

Про це на брифінгу з питань зовнішнього боргу, інших фінансових зобов’язань та прав людини сказав незалежний експерт ООН Хуан Пабло Богославскі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У сфері запобігання та боротьби з корупцією я високо оцінюю різні зусилля, докладені в останні роки, зокрема створення інституційної структури, яка охоплює деякі критично важливі сфери. Вказане включає в себе закон про запобігання  корупції, а також створення Національного агентства з запобігання корупції і Національного антикорупційного бюро. Однак викоренити системну корупцію можна завдяки системному підходу, що включає розслідування, притягнення до відповідальності та ефективні санкції. Для цього і потрібна реформа судочинства, яка забезпечить незалежність та компетенцію суддів», – сказав експерт.

Він наголосив, що більше уваги слід приділяти запобіжним заходам, аби звести до мінімуму стимули для корупції.

 

Луценко в ООН розказав про тисячі вироків корупційникам і статки мафії Януковича

Лише за результатами минулого року до кримінальної відповідальності в Україні за корупцію було притягнуто 1,7 тис. чиновників.

Про це заявив у середу в штаб-квартирі ООН Генеральний прокурор України Юрій Луценко, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Торік до кримінальної відповідальності було притягнуто 1700 корумпованих чиновників, що втричі більше, ніж у будь-який рік до Революції Гідності”, – зауважив  Луценко.

Але кількість виявлених злочинів, обвинувальних та навіть судових вироків, за його словами, далеко не єдиний показник успіху в боротьбі з корупцією в країні.

В Україні проведена амбіційна реформа й створені нові антикорупційні інституції, у тому числі САП і НАБУ, Агентство з попередження корупції, Агентство з відновлення та управління активами. “Ці органи функціонують повною мірою та дають гарні результати щодня”, – заявив Генпрокурор України. Вперше в Україні була проведена спеціальна конфіскація та повернуто в державну казну $1,5 млрд статків мафії Януковича, заявив Луценко.

Крім того, для забезпечення прозорості й відкритості в Україні запроваджені повністю відкриті реєстри власників українських компаній, а також електронні декларації державних службовців.

“Нам вдалося усунути найбільш серйозні корупційні схеми, у тому числі подвійне ціноутворення на природний газ, відшкодування ПДВ та державні закупівлі. Ці зусилля принесли економію $7 млрд щорічно або 6% ВВП”, – підкреслив Луценко.

Генеральний прокурор також зауважив, що українська влада співпрацює з міжнародним співтовариством у боротьбі з організованою злочинністю. У цьому зв’язку він закликав ООН активно сприяти боротьбі з корупцією в усьому світі та позбавляти злочинців їх незаконних активів.

 

Генпрокурор України запропонував Мюллеру створити спільну групу у справі Манафорта

Генеральний прокурор України Юрій Луценко спростував інформацію NYT про блокування розслідування щодо Манафорта. Про це він заявив у інтерв’ю “Голосу Америки”, інформує УНН.

“Спекуляції навколо так званого замороження справи Манафорта, котрі лунали від американського провідного видання (The New York Times), повністю не відповідають дійсності. Дійсно, Генеральна прокуратура України має провадження, в яких фігурує пан Манафорт. Ми провели ряд слідчих дій і щонайменше чотири рази запросили міжнародної правової допомоги від американських колег, яку ми отримали”, — заявив генеральний прокурор.

На його думку, восени минулого року спеціальний прокурор ФБР Роберт Мюллер витребував саме інформацію Генпрокуратури під час свого розслідування щодо підозр у змові членів передвиборчого штабу Дональда Трампа з російськими спецслужбами.

Юрій Луценко додав, що: “Тим не менше, я, як генеральний прокурор, у лютому поточного року звернувся через посольство США до спецпрокурора Мюллера з пропозицією повного сприяння у цій справі аж до створення спільної групи розслідування. Наразі ми зробили все можливе, щоб ця справа і у нас і у наших американських колег розслідувалася згідно чинного законодавства, в тому числі міжнародних конвенцій”.

Як повідомляв УНН, Луценко в ООН  засудив  РФ, яка переховує головних корупціонерів України.

 

Правильні відповіді на ЗНО з математики виклали у відкритий доступ

Український Центр оцінювання якості освіти оприлюднив правильні відповіді з тестування з математики.

Про це  повідомляє  Український центр оцінювання якості освіти – Укрінформ.

Ознайомитися з таблицею правильних відповідей можна в розділі «Предмети ЗНО/Математика/Правильні відповіді».

В УЦОЯО уточнили, що визначення порога «склав/не склав» з математики відбудеться до 14 червня. Результати тестування з цього предмета буде розміщено на інформаційних сторінках учасників до 15 червня.

Як повідомляв Укрінформ, 22 травня відбулося зовнішнє незалежне тестування з математики. Згідно з інформацією регіональних центрів оцінювання якості освіти участь у тестуванні з математики взяла 106 551 особа, що становить 95% від загальної кількості зареєстрованих.

24 травня відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури. На нього зареєструвалася 333 171 особа.

Загалом у 2018 році для участі в  зовнішньому незалежному оцінюванні  зареєстровано 335 843 особи. Торік для участі в тестуванні було зареєстровано 240 881 особу.

 

Сумщина покаже туристам, де плакала Ярославна

Сумська область влітку запропонує відпочивальникам різноманітні туристичні пропозиції: від сплаву на байдарках і нових пізнавальних маршрутів до відпочинку в садибах і національному парку.

Про це під час апаратної наради в Сумській облдержадміністрації повідомив начальник відділу промоції та туризму Юрій Гладенко – Укрінформ.

“В області з’являються нові туристичні пропозиції. Прикладом є сплав на байдарках “Під сімома мостами” по річці Псел від Луки до Псла з відвідуванням меморіального Будинку-музею А.П. Чехова. Також пропонуються нові тематичні пізнавальні туристичні маршрути, як-от: “Де плакала Ярославна” та “Золотий трикутник Сумщини”. Крім цього, можна буде потрапити до клубу активного відпочинку “Відчайдухи”, що пропонує водні походи із напрацюванням туристичних навичок; вибрати відпочинок за принципом сільського зеленого туризму в садибі “Вакулина байка”; відвідати семиденний дитячий оздоровчий козачий табір “Грунівська січ”; побувати на лекціях та конкурсах у Національному природному парку “Деснянсько-Старогутський”, – розповів Гладенко.

Крім того, він анонсував проведення наприкінці травня презентації результатів проекту “Цифрове перетворення Сумщини”. Гладенко нагадав, що цей проект реалізується Google Україна за підтримки облдержадміністрації і робить Сумську область максимально доступною в Інтернеті, розширює представлення її туристичного та інвестиційного потенціалу.

Керівник апарату ОДА Дмитро Живицький наголосив на безпеці під час відпочинку в літній період, бо останні події доводять, що саме це питання є одним із найважливіших.

Зокрема, посадовець зупинився на дитячих туристичних поїздках, одна з яких, до Польщі, днями закінчилася ДТП, у якій загинув 13-річний школяр із Сум.

За його словами, є лише два законні шляхи таких екскурсій.

Перший – через наказ керівника навчального закладу, який призначає відповідального, і забезпечення дотримання усіх вимог згідно з чинним законодавством (офіційне оформлення транспорту, пристосованого для перевезення дітей; безпека його руху; наявність ліцензій в організації-перевізника тощо).

Другий шлях – це купівля туру в туроператора, на якого і покладатиметься вся відповідальність.

 

Ректору Сумського університету оголосили догану за практику студентів в Криму

Міністерство освіти та науки оголосило догану ректору Сумського державного педагогічного університету за організацію практики студентів у тимчасово окупованому Криму.

Про це  повідомляє  МОН – Укрінформ.

“21 травня 2018 року в МОН підписано Наказ про оголошення догани ректору Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка Юрію Лянному за невиконання умов трудового контракту. Таке рішення прийнято на підставі рекомендацій експертно-кадрової комісії 17 травня 2018 року”, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що комісія розглядала три питання: результати позапланової перевірки Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, здійсненої з 24 до 27 квітня 2018 р. Державною інспекцією навчальних закладів України (ДІНЗ); участь у поході студентів спеціальності “Туризм” Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка з 27 квітня до 7 травня 2018 року, і, можливо, влітку 2017 року на тимчасово окуповану територію України Автономної Республіки Крим та можливі порушення антикорупційного законодавства (неврегулюваний конфлікт інтересів) ректором Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.

Також зазначається, що міністерство направило листа до Служби безпеки України із проханням з’ясувати обставини організації та здійснення поїздки студентів університету до окупованого Криму, під час якої життя студентів наражалося на небезпеку

Крім того, МОН звернулося до Національної поліції щодо перевірки факту спільної роботи близьких осіб в університеті. У разі підтвердження наявності потенційного чи реального конфлікту інтересів правоохоронними органами та МОН будуть вжиті відповідні заходи.

Як повідомляв Укрінформ, група студентів 1-3 курсів Сумського педагогічного університету ім. Макаренка з 27 квітня по 7 травня проходила практику на окупованому півострові. До окупованого  Криму поїхали майбутні фахівці у туристичній галузі. За словами ректора ВНЗ, на Сумщині немає маршрутів відповідної складності.

 

На Сумщині влаштують “Чайковський Fest”

З 25 до 27 травня у місті Тростянець Сумської області відбуватиметься Всеукраїнський фестиваль класичної музики “Чайковський Fest”.

Про деталі цього заходу під час прес-конференції в Сумському прес-клубі розповів міський голова Тростянецької ОТГ Юрій Бова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Цьогоріч, крім звичного формату фестивалю, ми хочемо започаткувати ще й фестиваль-конкурс молодих талантів. Участь у ньому можуть брати не лише учні й студенти навчальних установ різних рівнів мистецької освіти й відомчого підпорядкування, а й викладачі закладів естетичного виховання і вишів. Вік конкурсантів – від 14 до 30 років. У конкурсі змагатимуться тільки солісти. Для учасників заплановано три номінації: “Фортепіано”, “Струнні інструменти”, “Сольний спів”, – зазначив Бова.

За його словами, подібна практика дає шанс молоді заявити про себе на серйозному рівні.

“Зараз для молодих виконавців класичної музики в країні не так багато конкурсів. Організовуючи цей, ми мали на меті показати юним виконавцям, що їм є куди рухатися, що ми країна, у якій класична музика в пошані. Можливо, Тростянеччина когось і надихне на написання творів. Адже саме перебуваючи у нас, Петро Ілліч Чайковський написав свій перший симфонічний твір – увертюру до драми О. Островського “Гроза”, – розповів Бова.

Виступи учасників конкурсу оцінюватиме журі, до складу якого входять відомі діячі культури та мистецтва, освіти і науки, педагоги, лауреати національних і міжнародних конкурсів, провідні виконавці. Зокрема, є згода від відомого композитора Мирослава Скорика долучитися до прослуховування юних талантів. Склад журі формуватиметься за кожною номінацією окремо.

Переможці конкурсу отримають грошові винагороди та спеціально виготовлені відзнаки.

Конкурсні прослуховування відбуватимуться з 10 до 18 години кожного фестивального дня на території історичних пам’яток ХVІІІ століття – у палаці Голіцина та фортеці “Круглий двір”. Відвідувати їх можна буде безкоштовно.

Сама ж фестивальна програма обіцяє бути насиченою і, за словами організаторів, не залишить нікого байдужим, адже у Тростянці виступатимуть відомі на всю Україну та далеко за її межами творчі колективи.

25 травня у день відкриття фестивалю прозвучать твори Чайковського: увертюра “Гроза”, концерт №1 для фортепіано з оркестром та симфонія №5.

26 травня – “Серенада для струнних” та “Італійське капричіо” Чайковського, а також концерт №2 для фортепіано з оркестром Сергія Рахманінова.

Ці два дні на сцені фортеці “Круглий двір” виступатиме один із найстарших симфонічних оркестрів України – Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, історія якого налічує понад два століття.

У неділю, 27 травня, на сцені “Круглого двору” вперше у форматі оpen air відбудеться постановка опери Чайковського “Мазепа” у виконанні оркестру й хору Харківської національної опери України ім. М. Лисенка (диригент – Юрій Ярко). Харківські постановники  створили власну редакцію тексту та внесли зміни до музичної драматургії опери. Цей варіант не уславлює російське військо та не кидає тінь зрадництва на гетьмана Мазепу, зберігаючи основну лінію опери – драматичну історію кохання Мазепи та Марії.

Започаткувала цей новий Всеукраїнський фестиваль-конкурс Тростянецька міська рада за підтримки Міністерства культури України, Сумської обласної державної адміністрації, громадської організації “Тростянецький клуб шанувальників творчості П. І. Чайковського”.

Безпосередньо організатором фестивалю-конкурсу є відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради спільно з Дитячою музичною школою.

Право приймати такий конкурс Тростянець виборював серед 158 міст України.

 

У Авакова закликають не пов’язувати отруєння дітей у школах Харкова, Миколаєва і Черкас

Усі випадки отруєння дітей в школах Харкова, Миколаєва та Черкасах абсолютно різні. Їх не можна поєднувати в один ланцюг.

Про це сказав директор департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко в ефірі телеканалу “112 Україна”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я дуже прошу не пов’язувати всі ці випадки в одну картину. Вони абсолютно різні за своєю природою, за тими даними, що є”, – зазначив Шевченко.

Він додав, що у випадку отруєння в школах Харкова та Миколаєва йдеться про хуліганство.

“Це хуліганство і всі ознаки цього є. Швидше за все, хтось із школярів розпилив газ подразнюючої дії”, – зазначив Шевченко.

Натомість випадок у Черкасах більш складний, зауважив директор департаменту комунікацій МВС.

“Поки що жоден із фахівців не дав нам відповіді, що могло стати причиною такого  отруєння“, – зазначив Шевченко.

На уточнення журналіста, чи справді у випадку отруєння в школах Черкас немає чіткого розуміння про те, яка саме речовина стала причиною отруєння, Шевченко відповів: “Саме так – фахівці не дали нам чіткого висновку”.

“Я закликаю не розводити велику паніку довкола цих випадків. Так, справді, кількох подібних випадків, але вони не пов’язані з собою принаймні по тих первинних даних, які ми бачимо”, – наголосив він.

Як повідомляв Укрінформ, 22 травня в Харкові з отруєнням невідомою речовиною зі школи №3 по меддопомогу звернулись 37 учнів, 26 з яких було госпіталізовано. На сьогодні всі потерпілі вже виписані з лікарні.

За фактом розпилення у школі невідомої речовини відкрито кримінальне провадження за статтею “Хуліганство”.

За версією правоохоронців, НП сталася через намір деяких учнів зірвати навчальний процес, зокрема підсумкову державну атестацію.

Перед цим від отруєння невідомою речовиною постраждали школярі у Миколаєві та Черкасах.

 

РФ торік заплатила за приватний переліт німецьких політиків до Москви – ЗМІ

Москва торік оплатила політ у столицю РФ на приватному літаку тодішнім керівникам правопопулістської Альтернативи для Німеччини.

Про це дізналася  Frankfurter Allgemeine Zeitung – Укрінформ.

“Росія в 2017 році профінансувала тодішнім політикам АдН Маркусу Претцелю і Фрауке Петрі переліт у Москву. Політ коштував 25 тисяч євро”, – йдеться у статті.

Це було в лютому минулого року. Окрім подружжя Петрі-Претцель на борту був ще один член АдН Юліан Флак. Як підтвердив сам Претцель, депутат Європарламенту, витрати на організацію поїздки взяла на себе російська сторона.

Це перший відомий випадок хабаря росіян АдН у такому обсязі, йдеться в матеріалі. Чутки про поїздку циркулювали ще навесні 2017 року в колах АдН, проте, до заяв Претцеля і Флака, жодних достовірних доказів цьому не було.

За словами Претцеля, делегація була в  Москві  не у партійних справах. Якби поїздка була офіційною, політики мали б повідомити імена “благодійників” парламентським адміністраціям у Брюсселі і Саксонії (членом ландтагу якої є Петрі) відповідно. Вони цього не зробили. Це було б розцінено як нелегальне пожертвування партії з-за кордону.

Петрі і Претцель вийшли з АдН після довгих скандалів у керівництві партії, яку очолювали, восени 2017 року.

Тим часом, голова комітету із закордонних справ Бундестагу Норберт Реттген вимагає від АдН пояснень.

Депутат від Зелених і член комітету Омід Нуріпур назвав те, що сталося “шокуючим”. Зазначивши, що факт підтримки Росією правих популістів в усій Європі відомий, але це перший випадок, коли підтвердився зв’язок цієї країни з німецькою АдН, про який раніше лише припускали. “Це робить АдН рукою Путіна в парламенті Німеччини”, – сказав політик.

Сама АдН відповіла запевненнями розслідувати справу. “Ми постараємося якнайшвидше прояснити це питання”, – пообіцяв голова Александер Гауланд, зауваживши, що трійця не сповістила у той час виконком партії про ситуацію.

 

Ілон Маск анонсував створення сайту «Pravda»

Мільярдер Ілон Маск збирається створити сайт з імовірною назвою «Pravda», на якому користувачі зможуть відстежувати і оцінювати рівень довіри до публікацій, редакторів та журналістів.

Про це Маск написав у twitter – Укрінформ.

«Збираємося створити сайт, на якому публіка може оцінювати правдивість будь-якої статті і відстежувати рейтинг довіри з плином часу до кожного журналіста, редактора та публікації. Думаю про те, щоб назвати його «Pravda», – написав Маск.

На його думку, сайт може допомогти не лише захиститися від ботів, але знайти і викрити тих, хто управляє армією дезінформуючих ботів.

Таку ідею Маск озвучив, очевидно, через критичні публікації в ЗМІ про продукцію компанії Tesla.

Як аргумент Маск відзначив той факт, що у великих автомобільних компаній травми на виробництві трапляються «на тисячі разів частіше, ніж у Tesla, а пов’язаних з автомобілями смертей на мільйони більше», але вони отримують менше висвітлення в ЗМІ.

«Проблема в тому, що журналісти знаходяться під постійним тиском, в спробі отримати більше кліків і заробити на рекламі або не бути звільненими. Складна ситуація, оскільки Tesla не дає рекламу, але компанії, які видобувають паливо, і автомобільні компанії, що виробляють бензинові/дизельні автомобілі, серед найбільших в світі рекламодавців», – пояснює свою позицію  Маск.

Таким чином Маск передбачає, що навіть якщо його сайт не буде цікавий комусь із широкої публіки, то журналістам і радакторам буде важливо знати, як до них ставляться.

«Якщо ви працюєте в ЗМІ і не хочете, щоб «Pravda» існувала, напишіть статтю, в якій закличете ваших читачів проголосувати проти», – пожартував Маск, розмістивши опитування про те, чи варто створювати такий сайт.

 

Держсекретар США Помпео розповів, як відвідав Донбас

Питання вторгнення Росії та анексії Криму має отримати більше ваги. Про це заявив держсекретар США Майк Помпео, відповідаючи на питання конгресмена Стіва Чебота на слуханнях комітету Палати представників Конгресу США з закордонних справ. Слухання були присвячені питанню стратегічних пріоритетів та бюджету Державного департаменту. Про це повідомляє  УНН з посиланням на “Голос Америки”.

“Вторгнення Росії та її злочинна анексія частини України, Криму, занадто часто ігнорується рештою світу”, — наголосив конгресмен Стів Чебот звертаючись до Майка Помпео.

“Якщо б Ви будь-яким чином могли надати цьому питанню більшої ваги, я був би Вам дуже вдячний”, — додав він.

Відповідаючи конгресмену Помпео підтримав необхідність надати більшої ваги цьому питанню. Помпео також згадав про свою подорож до України.

“Остання подорож, яку я здійснив в своїй попередній ролі до України, була на Донбас, де я побачив, з якими викликами стикається Україна та її народ. Це — дуже серйозна справа. Росіяни анексували одну п’яту частину їх країни. Ми ніколи не повинні забути, що це сталося”, — заявив Помпео.

Як повідомляв УНН, про віданність наданню оборонного озброєння Україні  запевнив держсекретар США  Майк Помпео, виступаючи на слуханнях комітету Палати представників Конгресу США з закордонних справ, присвячених питанню стратегічних пріоритетів та бюджету Державного департаменту.

 

За добу на Донбасі загинув військовий, троє поранених

У зоні операції Об’єднаних сил минулої доби внаслідок обстрілів один український військовий загинув, троє отримали поранення.

Про це поінформував на брифінгу речник Міноборони Дмитро Гуцуляк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Внаслідок обстрілів російсько-окупаційних військ  загинув один наш військовослужбовець, 1995 р.н. Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким нашого героя, а також його бойовим товаришам. Окрім цього, троє наших  захисників отримали поранення різного ступеня. Наразі їм надається кваліфікована допомога в медичних закладах”, – сказав Гуцуляк.

 

Україна застосує Javelin лише у разі повномасштабного наступу бойовиків – Порошенко

Надані Україні Сполученими Штатами протитанкові ракетні комплекси Javelin будуть використовуватися у зоні бойових дій на Донбасі лише у разі повномасштабного наступу з боку підконтрольних РФ бойовиків.

Про це заявив Президент Петро Порошенко, виступаючи у Миколаєві на урочистостях з нагоди 100-річчя створення морської піхоти України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Використання Javelin дає переваги під час виконання завдань з ураження ворожої бронетехніки і значно підвищує живучість наших протитанкових підрозділів, зменшує ризики втрат особового складу. Звичайно, що ця суто оборонна зброя, яку США надали Україні, буде використовуватися лише в разі повномасштабного наступу з боку бойовиків, підконтрольних Російській Федерації, і не буде використовуватися для ескалації конфлікту на  Донбасі. Вона стане додатковим фактором стримування російської агресії”, – наголосив глава держави.

Він додав, що напередодні на Чернігівщині перевірив готовність Збройних сил до бойового використання першого серійного протитанкового ракетного комплексу третього покоління, отриманий від США.

“Так, крок за кроком, ми будуємо нову армію, посилюємося в нашій обороні від агресивної Росії”, – зазначив Президент.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці 2017 року адміністрація президента США Дональда Трампа ухвалила рішення про продаж Україні летальної зброї, у тому числі протитанкових ракетних комплексів Javelin. 1 березня Державний департамент США схвалив продаж Україні 210 протиракетних комплексів Javelin і 37 пускових установок до них на загальну суму близько 47 мільйонів доларів.

30 квітня стало відомо, що Україна отримала Javelin.

Javelin – американський переносний протитанковий ракетний комплекс (ППРК), призначений для ураження бронетехніки, танків, а також БПЛА, вертольотів і гвинтомоторних літаків, що заходять на посадку.

 

Держдеп: Кремль контролює насильство на сході України

Державний департамент  США закликав Росію припинити агресію в Україні й дотримуватися Мінських угод.

Про це  заявила  під час щоденного брифінгу речниця Державного департаменту США Хізерт Науерт – Укрінформ.

“Ми закликаємо Росію припинити її агресію в Україні та виконувати взяті на себе зобов’язання відповідно до Мінських угод, які вона підписала”, – сказала речниця.

Науерт також зазначила, що Кремль може припинити насильство на сході України вже завтра, якщо цього захоче.

“Кремль контролює насильство на сході України та може припинити це насильство вже завтра, якби він цього хотів.  Росія  стверджувала, що хоче захищати російськомовне населення, але, як наш спецпредставник з переговорів щодо України Курт Волкер неодноразово підкреслював, наразі ніде в світі немає більш небезпечного місця для російськомовного населення, аніж на сході України”, – наголосила речниця Державного департаменту

 

В Україні офіційно перейменували ВДВ на Десантно-штурмові війська

Президент Петро Порошенко підписав закон про перейменування Високомобільних десантних військ на Десантно-штурмові.

Про це він заявив, виступаючи у Миколаєві на урочистих заходах з нагоди 100-річчя створення морської піхоти України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У листопаді минулого року на Михайлівській площі у Києві ми провели урочистий захід: змінили назву, символіку й однострій десантників. Користуючись нагодою, я підписую прийнятий Верховною Радою України закон про внесення змін до деяких законів з питань оборони щодо Десантно-штурмових військ. Цей законодавчий акт врегульовує назву цього роду військ — Десантно-штурмові війська”, – зазначив Порошенко.

Як повідомляв Укрінформ, 21 листопада 2017 року на Михайлівській площі у Києві відбулися урочистості з нагоди перейменування Високомобільних десантних військ у Десантно-штурмові війська Збройних сил України та встановлення Дня Десантно-штурмових військ ЗСУ. Тоді ж відбулася церемонія заміни беретів десантників з блакитних на темно-бордові.

Верховна Рада 5 квітня 2018 року ухвалила президентський закон, розроблений Міністерством оборони з метою заміни назви роду військ з Високомобільних десантних військ на Десантно-штурмові війська з урахуванням національної ідентичності та впровадження нових бойових традицій Збройних сил України.

 

Українські морпіхи отримали нові берети й нову дату професійного свята

Українські військовослужбовці морської піхоти отримали берети нового зразка – відтінку морської хвилі.

Про це заявив Президент Петро Порошенко, виступаючи в Миколаєві на урочистих заходах з нагоди 100-річчя створення морської піхоти України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зберігаючи чорні берети на почесних місцях удома, на почесних місцях у музеях, визволяти Україну в ході операції Об’єднаних сил морська піхота віднині буде в нових одностроях, що відрізнятимуть елітних воїнів, готових нищити окупантів на морі, на суходолі, в повітрі. Відсьогодні колір берета українського морпіха набуває відтінку морської хвилі”, – зазначив  Порошенко.

Водночас він зауважив, що процес зміни беретів буде дуже непростим, бо, на його думку, зачіпає пам’ять і особисті почуття багатьох, хто в різні часи пов’язав свою долю із цим родом військ.

“Однак вважаю, що згадані зміни вже давно назріли і поставлені перед нами самою історією і російською агресією проти нашої держави”, – підкреслив Порошенко.

Водночас Президент оголосив про запровадження нової дати відзначення Дня морської піхоти України – 23 травня.

Першим берет нового зразка отримав Командувач морської піхоти України генерал-майор Юрій Содоль, після чого нові берети отримали командири бригад і батальйонів.

Далі одночасно чорні берети на берети кольору морської хвилі змінили морпіхи на бойових позиціях поблизу населених пунктів Широкине, Лебединське, Водяне, Чормалик, на адміністративному кордоні з тимчасово окупованою територією Криму – на Чонгарі, на узбережжях Чорного і Азовського морів, а також на борту середнього десантного корабля “Юрій Олефіренко”.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко у середу, 23 травня перебуває з робочою поїздкою у Миколаєві.

 

Порошенко назвав втрати морпіхів з початку російської агресії

За час російської агресії 34 українських воїнів-морських піхотинців загинули за захист України, 290 військовослужбовців отримали поранення.

Про це заявив Президент Петро Порошенко, виступаючи у Миколаєві на урочистостях з нагоди 100-річчя створення морської піхоти України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“290 воїнів (морської піхоти — ред.) отримали поранення, 34 морських піхотинців віддали своє життя за нашу землю, за Україну”, – зазначив він.

Порошенко  також розповів, що 391 морський піхотинець відзначений високими державними нагородами.

“Ви пройшли найважчі випробування і довели, що ви є найкращі. Ви заслужили високу повагу не лише мешканців Маріуполя і Миколаєва, а всього українського народу. Ви з честю витримали випробування війною, ви тримали оборону на найскладніших ділянках, там, де інші відступали, виконували бойові завдання чітко і професійно”, – звернувся Президент до морських піхотинців.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко у середу, 23 травня, перебуває з робочою поїздкою у Миколаєві.

 

У ВМС пояснили відмову деяких морпіхів змінити берети на церемонії з Порошенком

Відмова змінити берети під час урочистої церемонії за участю Президента у Миколаєві було особистою позицією окремих військовослужбовців одного з батальйонів морської піхоти.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив начальник прес-центру ВМС ЗСУ Олег Чалик.

«23 травня у Миколаєві відбулася церемонія зміни форми одягу для морської піхоти за участю  Президента  України. Є відповідний наказ, який обов’язковий для виконання. Одним із елементів є зміна чорного берета на новий – кольору морської хвилі. Дехто з морських піхотинців відмовився змінити берети піхоти. Серед них більшість уже звільнені у запас. Це їх особиста позиція. Але переважна більшість морпіхів одягла нові берети», – сказав Чалик.

Раніше деякі інтернет-видання поширили інформацію про те, що бійці Феодосійського окремого батальйону морської піхоти виступили проти зміни кольору беретів. Таким чином вони нібито хотіли звернути увагу на проблеми в армії.

Як повідомляв Укрінформ, українські військовослужбовці морської піхоти з рук Президента України отримали берети нового зразка – відтінку морської хвилі.

 

Грузія в ЄСПЛ звинуватила Росію у воєнних злочинах під час війни-2008

Грузія у Європейському суді із прав людини в Стразбурзі звинуватила Росію у воєнних злочинах, агресії, порушеннях прав людини під час війни у 2008 році.

Про це повідомляє видання  The Guardian – Укрінформ.

“Уряд (Грузії – ред.) заявив, що є переконливі докази того, що російські бомби були скинуті на цивільні райони, що спричинило загибель і поранення невинних людей. Серед доказів – свідчення очевидців, супутникові знімки та відео, перехоплення телефонних розмов”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в 2008 році російські війська у складі 30 тисяч солдатів увійшли на територію двох грузинських провінцій – Південної Осетії та Абхазії. Протягом п’яти днів російські літаки здійснили більше 100 нападів на грузинські об’єкти. До і після припинення вогню російські війська увійшли в етнічні грузинські села, закриваючи в’їзди і виїзди. Осетинські сили спалювали будинки і цілі населені пункти у Грузії.

За словами адвоката Бена Еммерсона, який представляє у суді інтереси Грузії, тому, хто не хотів залишати країну, погрожували смертю.

“Це не секрет, що Росія відкрито, а також на закритих засіданнях домагається вирішення справи на свою користь, при цьому погрожуючи вийти з Європейської конвенції і припинити фінансування суду”, – заявив адвокат.

Очікується, що судді ухвалять вердикт протягом року.

Як відомо, Грузія представила свої свідчення в Страсбургу наступного дня після припинення воєнних дій. До цього часу тривали суперечки про ті події. У 2016 році свідчення у цій справі дали більше 30 людей.

У Москві постійно пред’являли претензії, що суд заполітизований, і обвинувачували колишнього президента  Грузії  Міхеїла Саакашвілі у тому, що конфлікт розпочав він, коли направив військових у Південну Осетію.

2015 року президент РФ Володимир Путін підписав закон, відповідно до якого Росія ігноруватиме рішення Страсбурга, якщо вони порушуватимуть конституцію країн